Jump to content

Vai pirātisms ir zagšana


DJWoX
 Share

Recommended Posts

Neviens to neslēpj, tas ir iepriekš zināms. Tās saucās taisnīga interneta izmantošana. Piemēram Virgin.

Link to comment
Share on other sites

serioussam909

Es nerunāju par ātrumu uz/no resursiem.

Runa ir par gadījumu kad resurss spēj nodrošināt vajadzīgo ātrumu, bet mans ISP savā galā to samazina, jo nespēj nodrošināt apsolīto.

 

Gadījums kad man ir ediota bildē norādītais XXL pieslēgums.

Un provaideris nolimitē uz 10 Mb/s, lai gan resurss ir spējīgs dot visus 50 Mb/s.

Labots - serioussam909
Link to comment
Share on other sites

tāpēc ātrumus mēra līdz LIX/smile, nevis starp diviem klientiem.

un godīgi būtu līgumos ierakstīt - ātrums 1Mbps, burst uz 5/10/100 sekundēm līdz 100Mbps. visi būs laimīgi. torrentistiem būs viņnu godīgais 1Mbps, bet browsētajiem lapas nevilksies. mārketinga daļa varētu būt nelaimīga.

 

protams šitos visus ierobežojumus var apiet, bet tehniski arī šobrīd var apiet visu, ko vajag.

 

nu baigais offtopiks te. :)

Link to comment
Share on other sites

Es nerunāju par ātrumu uz/no resursiem. Runa ir par gadījumu kad resurss spēj nodrošināt vajadzīgo ātrumu, bet mans ISP savā galā to samazina, jo nespēj nodrošināt apsolīto..

uz šosejas zīme 100, bet vienā joslā traktors, otrā onka ar keponu :D. Vai ceļa uzturētājs vainīgs, ka tu nevari braukt ar 100 ?

Link to comment
Share on other sites

Volters

kirils, ja pareizi saprotu Tavu domu, tad apiet nav grūti. Pietiek regulāri dropot konekcijas pēc cik tur tām kritiskajām sekundēm?

 

P.S.

Vai nevar kāds no moderiem parnest šo oftopiku uz sadaļu par interneta provaideriem vai tml?

Link to comment
Share on other sites

Var, bet tad baigi jākasa ārā kas bija par autortiesībām, un kas par ISP. :p Lai jau paliek. Taču ieteikums tiešām ir atgriezties pie topika tēmas. ;)

Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

Skurstenis

Atgriežoties tiešām pie tēmas 'vai pirātisms ir zagšana'- nē , nav! vismaz - ne vienmēr.

Nozagts ir tad, kad īpašniekam nepaliek tas, ko viņam nozaga.

Vismaz - ir tā, ka īpašnieks cieš zaudējumus.

Pirātismā parasti tiek runāts par visādiem tur potenciālajiem zaudējumiem, pieņemot, ka katrs, kas, piemēram, lieto nelegālu MSOfiice, notsikti par viņu maksātu, ja no maksāšanas nekādi nevarētu izvairīties. Tas nav patiess pieņēmums.

 

Jā, mēs varam runāt, ka pirātisms nav smuki, ai ai ai, fui, un citu no morāles tēmas.

Link to comment
Share on other sites

serioussam909

Ja es, piemēram, šo te šedevru:

[media]

[/media]

Ar šī te servisa:

http://www.youtube-mp3.org/

palīdzību pārvēršu par mp3 failu uz mana kompja un nepērku Laurika CD - vai tas ir pirātisms?

Labots - serioussam909
Link to comment
Share on other sites

Skurstenis

serioussam,

 

Vai tik nebūs tā, ka pat ja tu nopērc CD, tad vienalga būsi pirāts? Piemēram, ja nu versijas nesakrīt, un klipā ir nedaudz atšķirīgs ritms?

Link to comment
Share on other sites

Ja tas mūzikas video pirms parādīšanas nesaka kur, kā un ko kādos apstākļos ar to drīkst vai nedrīskt rīkoties, tad visdrīzāk ka nē.

Link to comment
Share on other sites

Skurstenis

ediots

nu, bet ļaundaris taču varēja no tā klipa izņemt ārā visu tekstu, un ielikt youtubē.

Gribi vai negribi, bet esi pirāts! Labāk visu nopirkt 3 reizes, lai ir droši. Gan CD, gan šo klipu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tak parādiet man latviešu mūziķi, kurš paliktu bagāts no autortiesību atlīdzības. Sen visi sapratuši, ka labāk par brīvu reklamēt savu mūziku draugos un youtube, nevis cerēt uz dažiem desmutiem latu gadā no autortiesībun agentūras. AKKA-kaka jau tikai uztraucas par autortiesībām, bet nuzikanti baļļukus spelē un komponisti raksta tikai pasūtijuma skaņdarbus. Var jau tos autortiesību aģentūras darbiniekus saprast- negribās atteikties no labas naudiņas un darbavietas. Gan jau katrs no jums tāpat spirinātos un pareizus saukļus skandinātu, kad kantoris sāk iet uz grunti.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Par radioraidījumu un televīzijas raidījumu ierakstīšanu taču neviens nepiesienas. Ar ko pārraides internetā sliktākas?

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

pateikšu vēl interesantāku piemēru. Man ir legāli abonēts kabeļtelevīzijas kanāls. nesanāca noskatīties konkrētu raidījumu un es to nokačāju torrentos. Tas bija vai nebija pirātisms? Un ja es to noskatos kaut kādā kreisā lapā pa taisno no neta, neiekačājot kompī?

Link to comment
Share on other sites

Bezpriģelu grib ieviest Aka-kaka, jo nesaprot, ka tehnoloģijas ir mainījušās un ar vecjām metodēm naudu kāst nevarēs.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

ne jau aka lakka bet gan

lielās korporācijas kuras ražo saturu. mūzikas un ierakstu filmu kompānijas.

aka lakka vienkārši danco pēc rača stabules :D vai ar ārzemju

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis
Ja es, piemēram, šo te šedevru:[..]Ar šī te servisa:[..]palīdzību pārvēršu par mp3 failu uz mana kompja un nepērku Laurika CD - vai tas ir pirātisms?

 

Jap, tas ir pirātisms, tu nebūsi ievērojis "Standart YouTube License", detaļas šeit:

http://www.youtube.c...&template=terms

Attiecas šis te:

[..]not intended to be downloaded (either permanently or temporarily), copied, stored, or redistributed by the user.[..]

 

Ja vien zem klipa nav teikts, ka tas ir ielikts zem "creative commons" licences, tad lejupielādēšana un glabāšana (tādā vai citādā formā) ir licencēšanas pārkāpums (principā tas pats pirātisms).

 

[..]Vai tik nebūs tā, ka pat ja tu nopērc CD, tad vienalga būsi pirāts? Piemēram, ja nu versijas nesakrīt, un klipā ir nedaudz atšķirīgs ritms?

 

Pēc visiem likumiem būs - vienalga, kas ir nopirkts, no youtube pēc noklusējuma nedrīkst lejuplādēt un saglabāt.

Labots - Uģis Lācis
Link to comment
Share on other sites

Interesanti vēl arī no tāda viedokļa - ja ļaunais Jānis paņem Lady Gaga jaunāko videoklipu un ieliek savā mājaslapā visiem novilkšanai, pietam sakot, ka viņam ir tiesības to video izplatīt (lai arī īstenībā nav), tad vai es, atvelkot šo video, arī būšu pirāts? Mani arī var sodīt? Un, ja es vēl izplatu visiem saviem draugiem, sakot, ka tas ir Jāņa video, un Jānis visiem ļāva to skatīties?

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Tipa ļaunais Jānis nopircis visas tiesības uz Gaga klipu no kompānijas un izdomājis, ka tālāk izplatīs zem CC licences, kaut vai!? :D Nu lai kam tādam noticētu, ir jābūt bik tērētam.

 

Bet teorētisks jautājums ir labs - ja kāds ieliek savā webā un saka, ok, es šo ielieku ar CC licenci - To novelkot tu, principā, pirāts neesi. Cita lieta, ka ja tas izplatās gari un plaši, tad ļaunais Jānis tiks vienkārši paņemts uz mieta bez sāls. Un cita lieta, ka neviena instance neatzīs tā videoklipa esamību zem CC licences. Vispār, kā jau te tika daudz spriests, lauciņš diezgan lielā bardakā atrodas. Neesmu jurists, būtu interesanti dzirdēt kādu kompetentāka cilvēka viedokli.

 

Par radioraidījumu un televīzijas raidījumu ierakstīšanu taču neviens nepiesienas. Ar ko pārraides internetā sliktākas?

 

+ par šo, ja AKKA/LAA atrastu veidu, kā, - piesietos, piemini manus vārdus. :drinks: Ja nemaldos, kaut kur bija atrunāts, ka nē, nedrīksam ierakstīt un uzglabāt. Tāpēc jau LTC ir zināmas problēmas ar telekanāliem un to piedāvāšanu arhīvos/ierakstos. Legāli to nav tik vienkārši/lēti izdarīt. Ok. Tur ir arī nianse par komercdarbību un peļņas gūšanu. Bet, ja nemaldos, arī privātpersonām tas nav legāli. Kāpēc tad HDCP tika ieviests, m?

Labots - Uģis Lācis
Link to comment
Share on other sites

nezinu, kas ir HDCP, bet ir viens secinājums - visa likumdošana, kas neatspoguļo sabiedrības vairākuma veidokli ir jāatceļ vai jāgroza. bet ņemot vērā, ka nauda ir cieņā, jāpaciešas.

 

Virs zemes nav taisnības, dūrei tik spēks,
Kas varmākām skādi dar, nosaukts tiek grēks.
Par tiesnešiem cienīti blēži sēž
Un godīgie ādu nost citiem plēš.
Un cienīgs tēvs, zaglis, teic sprediķus;
“Tik pacieties, debesīs labāki būs!”

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Kiril, fui, pē, kur atsauce uz autoru? Veidenbaums ar tautas folkloru vēl, šķiet, nav apvienots. Un publicējot arī uz tautas folkloru jāatsaucās... Nu šitā te, tēmā par pirātismu tik nejauki neatsaukties. :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

serioussam909
not intended to be downloaded (either permanently or temporarily)

Tas taču ir nonsense - skatoties to klipu tas tiek "temporarily" saglabāts uz mana PC.

Teorētiski tas tur var stāvēt gadiem.

 

Pat pēc mūsu retardētajiem autortiesību likumiem (70 gadi pēc nāves lol) Veidenbauma dzeja tagad ir public domain :p

Labots - serioussam909
Link to comment
Share on other sites

Bet, ja nemaldos, arī privātpersonām tas nav legāli. Kāpēc tad HDCP tika ieviests, m?

 

Vienīgais iemesls bija tehniski apgrūtināt iegūt labas kvalitātes kopiju. Ar legalitāti tur sakara maz, tai nav svarīgi cik viegli vai grūti materiāls ir pieejams. Industrija saprot, ka uzvarēt cilvēka paradumus nevar, tāpēc cenšas to apgrūtināt. Kā redzam, šī metode mūsdienās rezultātu nedod. Viņiem ir principiāli jāpārskata savs biznesa modelis, citādi nekas nemainīsies.

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

Gaidu rēķinu no AKKA/LAA. Šaubos, ka nāve viņiem ir šķērslis. :-D

Pēc tam ar viņiem kopīgi pie rociņas došos uz tiesu.

Link to comment
Share on other sites

Леший

t.i. esi pārliecināts, ka 51% balsstiesīgās sabiedrības daļa "kačā"?

Pat ja es nekačātu, un visu godīgi pirktu, tas nenozīmētu, ka es pilnība piekrītu tai likumdošanai.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Varētu jau maksāt, bet nu šajā gadījumā par ko? Tagadējā latviešu mūzika ir viena liela buļļa kaka.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Likumdošana ir vairākuma diktatūras izpausme. Tai nav jāpiekrīt. Tā ir jāpilda.

Link to comment
Share on other sites

Леший

VIL, 100 vīri, kas pieņem likumprojektus, par to saņēmot otkatus, nav vairākums.

Tas, ka Latvijā ir tāda situācija, nenozīmē, ka ir jāsēž mājās ar domu "Nu tā ir demokrātija, neko nepadarīsi", ir jāpauž savu viedokli. Pie tam, mūsu laikos tas ir viegli izdarams ar visādiem twitteriem utt.

 

Es šaubos, ka vairākums Latvijas iedzīvotāju ir par ikgada praidiem, bet tie notiek. Nedarbojas tavs vairākums.

Labots - Леший
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

serioussam909

Likumdošana nav nekas akmenī iecirsts - to var un vajag mainīt ja nepieciešams.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

ikgada praidiem,

A varbūt mums arī vajadzētu aiziet tai gājienā , demokrātijas un liberālisma vārdā ?

Link to comment
Share on other sites

Likumdošana ir vairākuma diktatūras izpausme. Tai nav jāpiekrīt. Tā ir jāpilda.

1789.gadā baram tādu iedomīgu varturu tika ierādīta viņu īstā vieta. Mūsdienās velk uz to pašu.

Link to comment
Share on other sites

es nezinu, par ko runājat jūs, bet es noteikti ne par "kačāšanu" vai ko tamlīdzīgu. esmu par to, lai autoriem tiek viņu atlīdzība, nevis kādiem rokaspušiem. un esmu par to, lai autortiesību termiņš tiek būtiski samazināts (vismaz 10 reizes), tādā veidā veicinot zinātni un jaunradi.un esmu pārliecināts, ka 51%+ arī ir par to.

Labots - kirils
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

serioussam909
pūlis labprāt linčotu, izlaupītu veikalus un ekspropriētu bagātos

Pieļauju ka vairākums tomēr vēlas lai viņu īpašumu nevar nesodīti izlaupīt un izdemolēt...

 

Arī 70 gadi pēc nāves galīgi nav autoru interesēs.

+ Autoriem diez vai dievs no nekā galvā implantēja ideju - gan jau tāpat iedvesmojās no citiem - pērkot, kačājot vai vienalga kā...

Link to comment
Share on other sites

Bet teorētisks jautājums ir labs - ja kāds ieliek savā webā un saka, ok, es šo ielieku ar CC licenci - To novelkot tu, principā, pirāts neesi. Cita lieta, ka ja tas izplatās gari un plaši, tad ļaunais Jānis tiks vienkārši paņemts uz mieta bez sāls. Un cita lieta, ka neviena instance neatzīs tā videoklipa esamību zem CC licences. Vispār, kā jau te tika daudz spriests, lauciņš diezgan lielā bardakā atrodas. Neesmu jurists, būtu interesanti dzirdēt kādu kompetentāka cilvēka viedokli.

Redz, tur jau tā lieta, ka šim lēmuma ir tālejošas sekas. Ja tā tiešām ir, ka Jānis ir vainīgs, bet Tu nē (un tas būtu tikai loģiski, jo principā tā ir vienkārši krāpšana, tāpat kā jebkura cita krimināli sodāma krāpšana), tādā gadījumā visi torrentisti ir tīri un nevainīgi - galu galā, cilvēki, no kuriem vilku, uzskatīja, ka tas ir brīvi izplatāms materiāls. Un šie cilvēki savukārt to dabūja no citiem tādiem pašiem, utt. Un atrast "Jāni" ir praktiski neiespējami, it sevišķi ja viņš ir bijis ar mūsdienu tehnoloģijām pazīstams, un pēc sākotnējās sīdošanas caur anonimizētiem kanāliem pazudis.

 

No otras puses, ja tomēr vainīgi ir visi, tad atkal sviests - kā lai es vispār zinu, vai videoklips X ir publiski pieejams, vai nav? Katram, kas viņu skatās, tagad būtu ar autoru jāsazinās? Arī murgs. Uzskatīt, ka visi video, kurus dabon, ir nelegāli? Tā sacīt, vainīgs, kamēr nav pierādīts, ka nevainīgs? Kaut kā nešķiet, ka šis būtu pareizais ceļš.

 

Kutelīgs šis jautājums, lai arī no kādas puses to skatās. Priekšā būs daudzi interesanti gadi. :p

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Ja autori saņem atlīdzību ir ok, bet kamēr KAKKA varku taisa, tas nepavisam nav labi! AKKU vajadzētu paretināt tieši tāpat kā visu birokrātisko aparātu, kam ir grādi par atsēdēšanu kaut kādā mācību iestādē un tagad un vienkāršās tautas rēķina zaļie gurķi rauj labu. Mol aizbildinājums - man taču arī grūti, kredīts un tā, strādāt gan negribu! Autors tik svīst, bet starpnieks saņem kāpostu!

Link to comment
Share on other sites

Леший

mākslinieki par autortiesībām:

Tā Candy pati saņem kapeikas, ja vispār saņem, no tā, ko maksa iestādes. Ar šo viņa sev dabūs ļoti ļoti negatīvu publicitāti, un ir jābūt smadzenēm, kā infuzorijai-tupelei, lai to nesaprastu. Tas nozīme, ka viņa to saprot, bet nofilmējas tajā reklāmā par naudu.

Mākslieniece, ibio...

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Reiniks laikam tikai minīti pievāca , pieticīgāks .

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...