Jump to content

Vai pirātisms ir zagšana


DJWoX
 Share

Recommended Posts

Mani nedaudz bēdīgu dara dažādā autoratlīdzības maksa par vienu un to pašu saturu. Piemērs: CD un kasetes. Kasetes ar to pašu dziesmu bija lētākas, kaut arī to ražošana nebija lētāka par disku ražošanu.

Nu šī situācija ir vērojama ar Bluray diskiem, salīdzinot ar DVD.

Link to comment
Share on other sites

Latvijā, VIL :(

piemēram amazon.co.uk var nopirkt visu Matrix triloģiju uz BD ap 16.99GBP (pateicoties mārciņas kursam ar visu piegādi uz Latviju sanāk 6-7ls par filmu, pie mums tik DVD maksā), kamēr pie mums par vienu filmu uz BD prasa 18 latus...

Diskus noteikti ražot ir lētāk kā kasetes, diskus (vienalga kādus - CD, SACD, DVD, BD) tak štancē, kasetes (audio, video utt) - ir jāieraksta. Tās nevar presēt kā diskus. Tas ir daudz darbietilpīgāk.

Bez tam visi magnētiskie nesēji ar laiku atmagnetizējas, nodilst atskaņojot dēļ fiziskā kontakta starp nesēju un nolasošo galvu, utt

Link to comment
Share on other sites

Bastjens

Beigaas ka tik neizraadaas ka to zadzeeju ir vairaak nekaa godiigo

 

Tā abstrakti padomājot, pirātismu mēs uzskatām par zagšanu, jo sabiedrības vairākums to tā ir nodefinējis.Ja "zadzēju" būtu vairāk par "godīgajiem", varbūt mēs dzīvotu sabiedrībā, kur pirātisms nebūtu nekas nosodāms. Varbūt tad, piemēram, atrisinājums būtu nodoklis, no kura valsts maksātu intelektuālā īpašuma ražotājiem. Uzskatīt intelektuālo īpašumu par aizsargājamu - pašiem jāizlemj, vai tas ir solis uz priekšu, vai atpakaļ mūsu attīstībā, un šāda izvērtēšana ir process, kas sabiedrībā, manuprāt, pašreiz notiek.

Cilvēkiem, protams,jāsaņem atlīdzība par savu darbu. No otras puses, ja kāds dzīvo uz iztikas minimuma, tad - tāpat kā grūti nosaukt par zagšanu, ja kāds nabags tirgū pievāc bulciņu, lai izdzīvotu - tāpat arī nešķiet ētiski pareizi atņemt varbūt vienīgo iespēju kādam pēc gara gaismas izsalkušajam tikt pie "garīgās maizes" pirātiskā ceļā...Nu labi, tā ir nedaudz tāda ironija, jo ne jau grāmatas pārsvarā tiek kačātas =)

 

P.S. Tikko noskatījos Inception. Manuprāt, kino gan nav izmirstošs, jo par iespēju skatīties filmu uz lielā ekrāna ar komfortu ir vērts samaksāt.

Labots - Bastjens
Link to comment
Share on other sites

Tieši tā, tāpat kā aizejot uz koncertu ir pavisam citas sajūtas, nekā klausoties ierakstu.

Protams ja vien mākslinieks neņirgājas par klausītājiem un nedrillē fonogrammu...

Link to comment
Share on other sites

"šīs nodevas samaksāšana nedod nekādas citas tiesības, kā vien sev piederošu, legālu saturu nokopēt uz CD, DVD"

 

un, priekš kam par to būtu jāpiemaksā pie datu nesēja cenas?

Link to comment
Share on other sites

Nodokļus ievieš tādēļ, lai valstij un dažiem kantoriem būtu vairāk naudas. Nevajag meklēt jēgu un sasaisti ar kaut kādiem pakalpojumiem.

Link to comment
Share on other sites

Tā abstrakti padomājot, pirātismu mēs uzskatām par zagšanu, jo sabiedrības vairākums to tā ir nodefinējis

 

Tiešām paši tā arī ņēma un definējā? :)

Jeb arī pareizas PR viņiem šīs definīcijas kā mantras atkārtoja līdz viņi pie tām pierada?

Pirātims NAV zagšana. Pirātims ir autortiesību pārkāpums. Par to ir dažādi panti "attiecīgajā grāmatā".

Negribu ieslīgt diskusijās par autortiešibu pārkāpumu pozitīvijām un negatīvajām pusēm bet to nav koretki saukt par zagšanu tikai tāpēc, lai vairuumam nesaprotošās tautas tas asociētos ar kaut ko sliktu.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirātims NAV zagšana. Pirātims ir autortiesību pārkāpums. Par to ir dažādi panti "attiecīgajā grāmatā".

Negribu ieslīgt diskusijās par autortiešibu pārkāpumu pozitīvijām un negatīvajām pusēm bet to nav koretki saukt par zagšanu tikai tāpēc, lai vairuumam nesaprotošās tautas tas asociētos ar kaut ko sliktu.

 

Ja paņem klasisko pirātismu no laikiem, kad jūrās siroja spāņi ar britiem, tad:

a) pirātus var uzskatīt par romantiskām būtnēm, kas laiku pa laikam pabraukā ar kuģi un norok kādā salā kādu naudas lādi

b) pirātus var uzskatīt par laupītājiem (robins huds, vilhelms tells u.c.), kas kaut kam atņem viņa īpašumu, reizēm šo kaut ko nogalinot. (cilvēks iet pa brīvības ielu - dumcis vēderā - telefons laupītāja kabatā)

 

Vai pirāts ir labais pasaku varonis?

Link to comment
Share on other sites

"Nodokļus ievieš tādēļ, lai valstij un dažiem kantoriem būtu vairāk naudas. Nevajag meklēt jēgu un sasaisti ar kaut kādiem pakalpojumiem."

 

ja nodevai pat nav jēgas, tad attiecīgi nevajag dēvēt par zagļiem tos, kuri ir pilnā mērā samaksājuši minēto valsts noteikto autortiesību nodevu par savu datu nesēju un tajā kopē ko paši vēlas

Link to comment
Share on other sites

Nodokļu un nodevu maksāšana vai nemaksā neatbrīvo no pienākuma ievērot likumdošanu.

 

JA esi samaksājis ceļu nodokli, tas taču neļauj braukt pa valsts ceļiem pretrunā ar satiksmes noteikumiem. [kaut gan daži to un uzskata sevi par brašiem vīriem]

 

No blakus pavediena izkopēju citātu. Varbūt uz pirātisma jautājumu jāskatās kā uz goda lietu?

Nu jā, ir vel status sabiedrībā.Man būtu zem sava goda dzert alu no divlitrīgās plastmasas pudeles.

Labots - VIL
Link to comment
Share on other sites

Goda jautājums tāds slidens, subjektīvs. Un atkarīgs no sabiedrības viedokļa kopumā. Šajā gadījumā, diemžēl, pirātisms nesanāk apkaunojoša nodarbe lielākajā daļā gadījumu (jo sabiedrības attieksme nav pret to nosodoša).

 

Un, ak jā, varbūt šī topika ietvaros ar "pirātiem" un "pirātismu" sapratīsim autortiesību "pirātus", nevis klasiskos laupītājus. Tā tomēr ir pavisam cita lieta.

Link to comment
Share on other sites

Man šķiet, ka gods ir privāta lieta un pilnīgi nesaistīta ar sabiedrības vairākuma viedokli.

Link to comment
Share on other sites

Tā būtu sirdsapziņa. Gods ir tas, cik augstās domās par Tevi ir citi. Vai vismaz es tā esmu šos vārdus vienmēr sapratis. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Mõbijs

Izlasīju tikai pirmo postu, varbūt kāds jau minēja - negūta peļņa ir zaudējumi = zagšana.

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Sirdsapziņa mūsdienās nekotējas. Traucē.

Gods ir tāds mazliet virtuāls jēdziens, Tavs "svars" citu acīs. Kaut kā tā...

Sekot visiem sabiedrībā pieņemtajiem priekšrakstiem un noteikumiem. :unsure:

Vispārīgi runājot - ir grūti būt godīgam, ja visi apkārt ir maitas. Diemžēl, mums tā vienam otra čakarēšana ir dziļi iesēdusies vēl no visām iepriekšējām iekārtām...

Link to comment
Share on other sites

Bastjens

Nu jā, zaudē godu jau tieši sabiedrības acīs.

 

Rik0, piekrītu, ir propaganda, kad tev vienkārši skalo smadzenes, bet ir arī kaut kāda cilvēku iekšējā pārliecība, kas ir daudz dziļāks līmenis un kas dažādos laikos dažādās sabiedrībās var būt atšķirīga. Ja Senajā Spartā bija normāli vājākos bērnus nomest no klints, tad tagad mums ir citas "vērtības".

 

Manuprāt, VIL analoģija ar īsto pirātismu ir ļoti laba, jo rāda to, ka vēsturiski tiešām ir bijis laiks, kad pirātismu uzskatīja arī par kaut ko romantisku, varbūt pat morāli attaisnojamu. Mūsdienās (iedomāsimies tos pašus Somālijas pirātus), šie uzskati ir pilnīgi mainījušies.

 

Ja šeit apspriežamo "pirātismu" pašreiz arī vēl daudzi neuzskata par pilnībā nosodāmu, tas nebūt nenozīmē, ka ar laiku sabiedrības pārliecība nemainīsies.

Labots - Bastjens
Link to comment
Share on other sites

Pirātismam no programmas izstrādātāju viedokļa ir vairākas puses:

1) Kaimiņu Genādijs lieto nelegālu programmu, ar kuras palīdzību, varbūt, pat gūst peļņu, tā arī beigās produktu nenopērkot

2) Kaimiņu Genādījs "nozog" programmu, viņam tā iepatīkas, viņš iemācās ar to strādāt un beigās to arī nopērk no izsstrādātāja.

3) Pirātisma dēļ, produkts iegūst popularitāti jeb apslēpto reklāmu, tāpēc to iegādājas daudz vairāk lietotāju. (Pieņemsim, cik no jums būtu dzirdējuši par tādu Adobe Photoshop, ja nebūtu pirātisms?).

 

Par to neiegūto peļņu, kā piemēru minot to pašu, jau augstāk pieminēto, Rūdolfa mantojumu. Tā aprēķināt arī nav īsti korekti, jo, cik tad no tiem 6 tūkstošiem pirātu būtu aizgājuši uz kinīti noskatītites, ja ši filma trakerī nebūtu? Domājams, ka ne vairāk par 1/10.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kino visiem nav pieejams, savukārt īsteni filmu mīļotāji pa TV skatīsies gan. Savukārt televīzija maksā naudiņu filmas īpašniekam.

Ja jau filmu nevēlies skatīties, kamdēļ lejuplādē?

 

Negūtā peļņa nav labs skādes novērtējums, jo arī šajā "tirgū" strādā cenu šķēres, t.i., par velti filmu iegūs X lietotāji, par 50 santīmiem RIMI šos pašu filmu pirks jau tikai Y , bet latu Z, par piecānu W ,kur X>Y>Z>W.

 

Man labāk patika Blizzard piemērs (kaut kādas spēlītes taisīja, laikam warcraft). Padzirdēju, ka kādu laiku pēc otrās daļas izlaišanas tautās kantoris nobankrotēja. Laikam pie vainas būs slikts menedžments.

Labots - VIL
  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

Ja filma ir slikta, tad viņa ir slikta.

Tas ka viņa ir pa velti, neatsver to ka viņa ir mēsls.

Sauc to sūdu čupu kaut par rožu krūmu - tāpat smirdēs :pardon:

Tas ir velti izniekots laiks.

Vienīgie, kam obligāti jāskatās sliktas filmas ir kritiķi, bet tas ir viņu darbs

 

VIL, Tu ko? :O

 

Blizzards plaukst un zeļ.

World of Warcraft neesi dzirdējis?

Pasaulē lielākā MMORPG ar 12+ miljoniem abonentu.

Nupatās Starcraft II izlaida - elektroniskā versija maksā nieka 59.99 EUR, tauta grābj vienalga.

Pirmais SC iznāca vairāk nekā 10 gadus atpakaļ un vēl joprojām ir populārs.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Viennozīmīgi tā nav zagšana.

 

Ātri pārskatot, lielākā daļa min dažādus absurdus piemērus un faktus.

 

Piemēram, kāda vēl negūtā peļņa = zagšana, kas par muļķībām. Ja ko tādu var izdomāt, tad tam cilvēkam nav domāšana, ne arī prāts.

Link to comment
Share on other sites

malacis

1) Vai nosaucot autortiesību pārkāpumu (šeit sauktu par zagšanu) skaistos vārdos, piemēram, "medus tecināšana", "windows laizīšana" u.t.t. šis likumpārkāpums kļūst mazāknozīmīgs vai arī izzūd pavisam?

 

2) Vai drīkstu saukt foruma moderatoru VIL, kurš aktīvi iestājas pret pirātismu, taču tajā pašā laikā piever acis uz augstākminētajiem topikiem, par liekuli?

 

a.c.

malacis

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

kāds te bija rakstījis par tām freeware programmā kur ir donate links. latvijā parasti cilvēki neziedo tādām lietām bet cilvēki DE UK un USA zied un palīdz uzturēt tādus maziņus projektiņus, jo tur redz cits dzīves līmenis...

Ja cilvēks to savu mūziku filmu izmanto tikai sev, nevis sava pašlabuma gūšanai tad tā nav zagšana līdz ko cilvēks ar to softu vai filmu sāk pelnīt tā ir zagšana.

kad es bildēju visas bildes salieku internetā nu visai sliktā kvalitātē, ja grib labas kvalitatīvu bildi lai nopērk no manis.

Link to comment
Share on other sites

Nez kāpēc nekad nav sanācis piekrist nevienam, kura segvārds sākās ar DJ

 

Arī pelnot, tā nav zagšana. :)

 

 

 

 

Pirātisms ir pirātisms un nelikumīgi lejupielādēti vai nokopēti faili ir nelikumīgi lejupielādēti vai nokopēti faili. Tas ir aizliegts, bet ar zagšanu tur nav nekāda sakara.

 

Tad tiktpat labi 420 cigarešu nelikumīga ievešana nav kontrabanda, bet slepkavība.

Katrai darbībai, pārkāpumam ir savs "nosaukums" un "smagums".

Link to comment
Share on other sites

Var jau saukt par zādzību. Notiesāt zagli un piedevām likt atdot atpakaļ filmu īpašniekam nebojātu, tādā pašā stāvoklī kā paņēmis ..

Visi zagto mantu īpašnieki labprāt atgūtu nozagtās mantas, vai ne?

Link to comment
Share on other sites

talibans

zagšana tiešām reizēm skan pārāk skaļi. tad jau smuki izsakoties, nogalinot cilvēku, arī skaitās zagšana, jo tiek nozagta dzīvība, bet par slepkavību nevienam nepiešuj pantu par zagšanu.

zaļi domājošajiem cilvēkiem reizēm tā sauktā zagšana jeb pirātisms ir vienīgā iespēja nesabojāt savu zaļo dzīvesveidu.

Link to comment
Share on other sites

Peleecis

Hmz ... nez - ja manis izstrādāto ideju un dizainu kāds izmanto savām vajadzībām , tā nav zagšana - tas ir tirgus un bizness . Ja es

Izdaru līdzīgi ,tad kļūstu briesmons bezgalīgs . Bet kur tad ir atšķirība ? Tajā , ka no vienas puses esmu maziņš es , kurš nevar atļauties katrai

izstrādnei paņemt Latvijas patentu , Eiropas patentu , un nemitīgi sekot līdzi , jo manā vietā tāpat neviens to nedarīs , jo kā minēju - esmu maziņš .

Bet otrā pusē monstrs , kas samaksājis visiem , kas to vēlējies . Turklāt ... šādu maziņo idejas , visbiežāk ,,aizņemas,, tieši lielie monstri - nopatentē , un tad brēc par zagšanu un godīgumu . Nu nez ,nez - viss nav tik viennozīmīgi

Labots - Peleecis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

serioussam909
Turklāt ... šādu maziņo idejas , visbiežāk ,,aizņemas,, tieši lielie monstri -

nopatentē , un tad brēc par zagšanu un godīgumu . Nu nez ,nez - viss nav tik viennozīmīgi

Daži nez kāpēc idejas uzskata par kaut ko ūber aizsargājamu - ideja ir nevērtīga - galvenais ir izpildījums.

Es tev idejas varu čupām saģenerēt - bet tu pamēģini kko reālu no tām uztaisīt.

Tā teikt - man jau 50ajos bija ideja aizlidot uz Mēnesi, bet tie maitas no NASA manu ideju nozaga...

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Peleecis

Nejauc idejas ar ideju izstrādnēm , dizainiem utt. Būtībā tas jau ir gatavs produkts lietošanai , un ar Mēnesi te nav nekāda sakara , bet ar dubultmorāli gan . Kā teica Veidenbaums - dūrē tik spēks? (es to mīnusu neieliku ;) )

Link to comment
Share on other sites

Par idejām.

 

Es arī piekrītu tam, ka plika ideja, lai arī nav pilnīgi bezvērtīga, tomēr pati par sevi arī neko vērtīga nav. Ko tas dod, ka man ir ģeniāla ideja kā tikt pie miljona, ja es to nevaru realizēt?

Link to comment
Share on other sites

Imho vispirms vajag salabot pašu autortiesību sistēmu un tad runāt par "zagšanu". Spilgts piemērs ir Apple patents, kurā ir definēts skārienjūtīgā ekrāna unlock noslaidojot pa unlock attēlu (cik daudz kaprona ir jāpīpē, lai kaut ko tādu atļautu patentēt?)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Peleecis

Nu bet tapēc jau es pieminēju , nevis idejas kā tādas , bet ideju izstrādnes . Nu apmēram tā - kāds saraksta skaņdarbu vai dziesmu , bet ,,mākslinieks ,, ar vārdu to nočiepj un uzdod par savu ( ir tak bijuši gadījumi ). Man tak tas pats - pietiek kādu gatavu !!! darbu izlikt publiskai apskatei , kā to kopēt , vai visai līdzīgi atdarīnāt nekautrējas , ne mūsu bāleliņi , ne rietumu ,, kolēģi ,, . Domāju ka arī programmētāji vienpatņi saskaras ar to , ka viņu gara darbus ,,aizņemas ,, uz neatdošanu . Kas ir tik plaši pieminētā rūpnieciskā spiegošana ?Nav zagšana? Un to dara kompānijas , kas skaļi sauc - zagt ir fui !! Pa manam , ja kāds var atdarīnāt to , ko es daru - they are welcome . Ne es varu , ne es gribu no tā aizsargāties . Un ideju man mazāk no tā nekļūst . Tāpat ar mūziku - Ir koncerti , un tas ir visa mērs . Ja esi labs mūziķis , savu dabūsi . Bet tas rekets , ko ierakstu kompānijas ir sarīkojušas monopolizējot blējējus , kuri bez studijas un apstŗādes pat skaņu izdvest nevar !!!...

Viss ko gribēju teikt , ka visas šīs autortiesību būšanas savā ziņā ir divkosība . Lielākie brēcēji , ne vienmēr ir godprātīgākie darītāji .Naudā ir spēks un taisnība , un viņi to izmanto .

Labots - Peleecis
Link to comment
Share on other sites

"pirātisms" ir autortiesību pārkāpums nevis zagšana. copyright infringement vs. stealing. Tāpēc arī soda naudas un smagos gadījumos restotos gadus pēc dažādiem pantiem piemēro.

Link to comment
Share on other sites

Armīns

Manā skatījumā tā ir CD, DVD visa veida ( matricas, atskaņotāji) ražotāju, šīs produkcijas pārdevēju sazvērestība pret interneta iespējām un tā lietotājiem. Viņi nav ieinteresēti, lai autoru gara darbi tiktu legāli izplatīti internetā.

Mūzikas un filmu izdevējkompānijas pēc torrentu principa var piedāvāt par adekvāti vienādu samaksu visiem lejuplādēt savu produkciju un seederiem papildus bonusu sistēmu.

Es neesmu ieinteresēts izgrūst naudu par nevajadzīgām lietām un starpnieki man nav vajadzīgi, man ir PC,HDD un es izmantoju internetu un esmu gatavs maksāt par iespēju lejuplādēt oriģināla izmēra un kvalitātes mūzikas un filmu materiālu.

Kinoteātri lai paliek popkorna un citu smaku cienītājiem.

Kaut kā tā

Link to comment
Share on other sites

serioussam909
2. tu tik neapvainojies, bet ... tev nav "man ir ģeniāla ideja kā tikt pie miljona" ...

Man ir čupām tādu ideju.

Piemēram: "Izstrādāt spēli - tādu kā GTA, tikai pa Latviju" - ideja ir - tagad tikai tāds nesvarīgs sīkums - to realizēt.

 

Link to comment
Share on other sites

Skurstenis

Nerunāšu par to, vai tas ir slikti vai labi, bet tikai - vai ir zagšana vai nav.

 

Te ir divi jautājumi: par likumu un morāli. Likumā tas ir aizliegts, bet - vai tiešām vienmēr jebkurš likums ir pieņemts pareizi? Likums var arī nodefinēt to, kas ir kas, vai kas

skaitās kas. Dažādās valstīs likumi ir dažādi.

Patentējam smailijus, peles klikšķus u.c. pierastas un acīmredzamas lietas. Likums atļauj.

Ja jau tā turpināt, tad pašiem mūziķiem, programmētājiem u.c. būtu jāmaksā iepriekšējo ideju autoriem un viņu mantiniekiem. Tas ir, to ideju, pateicoties kurām ir

iespējams viņu darbs, bet kuras nez kāpēc viņi ņem par brīvu. Tie ir mūzikas instrumentu izgudrotāji, nošu pieraksta radītāji, matemātiķi, utt...

Likums diez ko nedarbojas, jo tauta to diezko nepieņem, bet audzināt tautu ir mērkaķa darbs.

 

Par morāli: ar likumu neatļautajai kopēšanai un izmantošanai tiek piekarināti neatbilstoši apzīmējumi. Kopētājus salīdzina ar zagļiem un laupītājiem. Pirāti ir laupītāji, kas

laupa atklāti.

Pirātisms neatbilst informācijas neatļautai kopēšanai. Pirāti ir laupītāji, kas gaišā dienas laikā ar varu atņem mantas.

Zagšana?

Ja salīdzinām, piem, bulciņu cepēju un mūziķi:

Zaglis pa kluso maiznīcā paņem bulciņas un pazūd. Maizniekam ir mazāk bulciņu. Kas mūziķim palika mazāk?

Neiegūtā peļņa? Daudzas filmas daudzi neskatītos, ja par tām obligāti būtu jāmaksā. Kā tad var rēķināt neiegūto peļņu? Autors jebkurā gadījumā neko nebūtu nopelnījis.

Kāda neiegūtā peļņa būtu maizniekam?

Ja zagli pieķer, tad bulciņas atdod atpakaļ maizniekam. Ko atdod mūziķim?

Ir mūziķi, kas uzskata, ka nauda jāpelna ar koncertiem, bet mūziku kas grib, lai klausās par brīvu. Vai to pašu varētu pateikt, maiznieks - bulciņas kas uz letes nevar zagt, bet tās kas noliktavā var?

Te pat analoģijas jēdzīgas nesanāk.

 

Zagšana tā nav, pirātisms vēl jo vairāk nav. Jāatrod pareizais apzīmējums.

 

Pirātisms ne tikai nav zagšana, bet nav arī pirātisms. :)

Tā ir "neatļauta kopēšana un izmantošana".

Labots - Skurstenis
Link to comment
Share on other sites

WildGun

Nezin, no kā esmu mantojis šito pacietību... Izlasīju visus garadarbus !

 

Mans vienkāršais viedoklis - no autoru viedokļa esmu zaglis. Gigabaitīgs !! Ir sazagts ļooooti daudz. Taču - zagtās "mantas" mūžs manā kompī parasti nav ilgāks par dažām minūtēm. Izņemot dažas štelles - Kindzadza, piemēram. Vai LIVE koncerti. Sūdīgā kvalitātē - ne HD. Bet daudz.

 

Vai man jājūtas kā zaglim? Nedomāju gan. Domāju, ka man pareizāk būtu jājūtas kā apdalītam. Pateicoties, piemēram, Deep Purple "nozagtam" koncertam, atradu sevī spēju atrast sevī naudu un aizvazāties uz eeee... galvaspilsētu un "izbaudīt" šo dzīvo monstru dzīvo spēli. "Izbaudīt" pēdiņās tādēļ, ka skaniķi, man liekas, bija vietājie DJ, kuriem galvenais - jo skaļāk, jo labāk. Domāju, ka Purpuļvečiem ar šo esmu samaksājis par visu. Arī par nozagto.

 

Vai, piemēram, QUEEN. Ar to pindrātu. Un bez Dīkona.... Bet ar Godmani.... Mans skuķis bija tur. Video atveda. Šausmas !!!! Taču domāju, ka arī viņiem ir samaksāts par visu.

 

Vai, teiksim, MUSE.... Atkal visi sīkie bija Salacgrīvā. Ar biļetēm, protams. Vai man jājūtas ļaunam, ka viņu (MUSE) pāris koncerti glabājas uz mana HDD?

 

Labprāt atrastu sevī naudu un aizietu arī uz Creedence, Dire Straits vai Genesis koncertu. Protams, ne jau kaut kādā tur Ņujorkā. Tik daudz naudas sevī neatradīšu. It sevišķi uz Creedence.... Bet vai tādēļ man jājūtas kā noziedzniekam, ka es šad un tad nopūšu putekļus no "zagta" ripuļa un paskatos lielisku priekšnesumu?

 

Par softu - sliecos Vārtu Vilim kaut kādu summu samaksāt par W7. Beidzot kaut kas tur ir.....

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

JA esi samaksājis ceļu nodokli, tas taču neļauj braukt pa valsts ceļiem pretrunā ar satiksmes noteikumiem

 

ceļa nodoklim ir savs mēŗkis un satiksmes noteikumiem ir savs. vēlreiz jautāju, kāpēc man jāmaksā autortiesību nodeva iegādājoties TUKŠU datu nesēju? kura autora, kādas tiesības es izmantoju, nopērkot savu TUKŠO datu nesēju?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vai ne?

Ierakstīsi savas profesionālās vai vienalga kādas bildes, un par sevi pašu būsi nodevu samaksājis! :on_the_quiet2:

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Bastjens

Offt.

 

Starp citu, ievēroju, ka šī diskusija norit samērā korekti, kas priecē... Manuprāt, boot forums vispār, kopš te vairs neparādās atsevišķi mums visiem labi zināmi "pokemonu magnēti" un ir daudzmaz sakarīgi moderi, ir kļuvis baudāmāks...

Labots - Bastjens
Link to comment
Share on other sites

WildGun

Bastjen, a sīkāk nevar? Kuri ir tie moderi un kuri bija magnēti?...

 

Par tukšiem datu nesējiem un aka/kaka/faka/laka - te nu nav, ko piebilst.... Ir jācieš, jo ir tāds, Jauki, likums.... Likumdevēji ir visiem zināmi. Tā, ka visai drīz būs iespēja izvēlēties.

 

P.S. Šitā nav priekšvēlēšanu reklāma un neviens neko nav apmaksājis.

 

P.P.S. Jauki !!!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...