Jump to content

Vai pirātisms ir zagšana


DJWoX
 Share

Recommended Posts

Gribēju padalīties ar saviem spriedelējumiem par P2P un pirātismu kā tādu.

Mēs visi zinām kad kaut kādu filmu vai mūziku "novilkt" ir slikti, bet vai tā ir zagšana.

Ja es aizeju uz muzeju un nofotografēju mākslas darbu un glabāju to savā datorā, reizi pa reizei padaloties skaistajā bildē ar radiem un draugiem, tā taču nav zagšana. ,

ja kāds cilvēks aiziet uz kino un nofilmē jauno kases grāvēju un vēlāk padalās ar to saviem draugiem tai taču nevajadzētu būt zagšanai, jo abos gadījumos netiek radīts nekāds ļaunums un materiālie zaudējumi citiem. vienkārši filmu veidotājam un muzejam netiek vairāk naudas, bet mazāk jau no tā nepaliek.

tā ir ar jeb ko ko mēs "nolādējam" mūziku, spēlēm etc.

viņiem nekas netiek atņemts.

Protams ja es to filmu novelku un pārdodu kādam tad es gūstu peļņu bet kompānija nē, tad tas ir sodāms ar likumu, taču līdz es ar to dalos pilnīgi par velit tad kas tur nelikumīgs ir.

visos milzīgajos un ļoti kurtajos scene trekeros viss ir pa pliku velti.

Jūsu interpretācijas par tēmu laipni velkomētas

  • Patīk 3
  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

Rudiger

Un kāda var būt atbilde, nepārkāpjot foruma noteikumus?! :stop:

Labots - Rudiger
Link to comment
Share on other sites

(labots)

tāpēc gaidu ar administrācijas domas :rolleyes:

taču arī lai izstrādātu linux distru arī tiek izlietoti milzum līdzekļi to dala bez maksas.

tas cilvēks kurš ieliek p2p saitos filmu vai mūziku arī nopērk.

protams ja gribam pilnīgu kvalitāti vienkārši jāpērk.

drīzāk lielāki zagļi ir ierakstu kompānijas

greatDivide.jpg

tāpēc es labāk aizeju uz kādu koncertu nevis maksāju ierakstu kompānijām.

Labots - DJWoX
Link to comment
Share on other sites

Pirātisms ir zagšana, un beidzam debates par šo tēmu.

Ja šaubies, tad lietu ierosinās pēc kriminālā nevis administratīvā panta.

 

Darba autors ir noteicis, ko var darīt ar gleznu, piem., fotografēt nedrīkst, bet skatīties var. Ja Tu šo gleznu fotografē, Tu pārkāp licences vienošanos.

Nav runas par to, vai autoram gleznas paliek mazāk, bet gan par to, vai autors ir atļāvis to, ko Tu dari ar viņa intelektuālo īpašumu.

 

Ja grūti šo domu saprast, var vilkt paralēles ar privātīpašumā esošu zemes pleķi, pie kura ir šilte "ienākt aizliegts". Ja ieiesi, zemes mazāk nepaliks, bet rīcība nav atļauta.

 

tāpēc es labāk aizeju uz kādu koncertu nevis maksāju ierakstu kompānijām.

Price-performance izvērtēšana ir apsveicams pasākums ne tikai TV, bet arī muzikas iegādē.

Labots - VIL
Link to comment
Share on other sites

(labots)

kurā brīdi tā partop par zagšanu, un vai lielās filmu un ierakstu kompānijas grib lai mēs tā domājam.

jo kad tiek uztaisīta filma par paris 185 miljoniem bet ieņēmumi šā vai tā ir 1miljards tad kur viņiem ir problēma.

Labots - DJWoX
Link to comment
Share on other sites

VIL - bet aizejot uz muzeju es nekādu vienošanos neparakstu. Nejūtos saistīts nekādā mērā. Un uz manas zemes jau staigāt arī var, kas grib, un ne ar kādu likumu jau to neaizliegsi, lai kā arī to gribētos. Ja pats ar bisi blakus nestāvēšu un nešaušu, tad arī staigātājiem nekādi ierobežojumi nebūs.

 

Uzskatu, ka diskutēt par šo jautājumu forumā ir brīvi, jo tāpēc mūsu valstī pastāv vārda brīvība - lai varētu apspriest visas tēmas, tai skaitā likumus. Aizliegts ir nodarboties ar pirātismu forumā, jo tas ir pretrunā ar pastāvošo likumu. T.i. tādas lietas kā licenzes atslēgu izplatīšana, linki uz krakiem utml.

 

Kaut arī... ko vispār saka likums par šādu lietu? Licenzes atslēga taču ir... nu, kādi nieka 20 simboli. Tos aizliegts brīvi izpaust? :unsure:

 

DJWoX - ja nebūtu pirātisko filmu, tad ienākumi būtu nevis 1 bet 2 miljardi (jo cilvēki būtu spiesti iet uz ķinīti). Par tādu summu ir vērts papūlēties.

Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

Da kaut vai 2 miljardi - tev piemēram saka, došu tev 1000 Ls un uzprasa a varbūt gribi 1500? Tu teiktu nē?

Nauda valda pār pasauli, thats easy - ja tu ieplarkšķini savu dziesmu diskā un palaid P2P nevienam par to ne silts ne auksts, jo tai NAV VĒRTĪBAS... (respektīvi neviens uz to neko nepelna)

Link to comment
Share on other sites

Principā būtu jārunā par mūsdienu autortiesību ietvaru. Tas jau ir kļuvis nevis par autoru, bet gan par tā tiesību turētāju, pārņēmēju, mantinieku un vesela juristu bara iedzīvošanās līdzekli. Paša autora tiesības visā šajā ķēdē iesaistītos interesē vismazāk. Pie tam reāli apspriešanas vērts ir termiņš, cik ilgi šīs tiesības pieder autoram. Kāpēc uz viena veida darbu tās ir spēkā vēl 70 gadus pēc autora nāves? Kā tas aizsargā autora tiesības? Jo autors pats vairs sen neko nesaņem, bet gan vesels bars nahļebņiku uz to vien dzīvo ? Un kāpēc tāds pats radošās darbības rezultāts kā patents ir spēkā daudz īsāku laiku un pie tam īpaši jāpiereģistrē par lielām naudas summām?

tas tikai viens piemērs no šīs samudžinātās sistēmas..

Link to comment
Share on other sites

Uzskatu, ka diskutēt par šo jautājumu forumā ir brīvi, jo tāpēc mūsu valstī pastāv vārda brīvība - lai varētu apspriest visas tēmas, tai skaitā likumus.

Forums ir privāts, un uz to neattiecas vārda brīvības principi.

Laiku pa laikam šī tēma forumā ir cilāta.

 

Kamdēļ nelasām foruma arhīvu? Kamdēļ ražojam jaunus topikus?

Ja forumā kādam pierādīsi taisnību, tiesā sevis aizsardzībai to izmantot nevarēsi.

 

ES regula paredz pienākumiem visiem ISP vākt datus, kādas adreses katrs tīkla lietotājs apmeklē un pēc pieprasījuma sniegt tiesībsargājošām iestādēm.

Visiem nelegālā P2P cienītājiem krimināllieta atrodas viena iesnieguma attālumā.

 

VIL - bet aizejot uz muzeju es nekādu vienošanos neparakstu. Nejūtos saistīts nekādā mērā. Un uz manas zemes jau staigāt arī var, kas grib, un ne ar kādu likumu jau to neaizliegsi, lai kā arī to gribētos. Ja pats ar bisi blakus nestāvēšu un nešaušu, tad arī staigātājiem nekādi ierobežojumi nebūs.

Muzejos ir skaidri apzīmējumi par atļautajām un aizliegtajām darbībām + iekšējās kārtības noteikumi, kuri atkal atspoguļojas ikonās, + aktīvā uzraudzība.

 

Uz savas zemes vari novietot plāksni "Privātīpašums. Ieiet aizliegts". Līdz ar to Tu būsi pasaulei darīji skaidru savu vēlmi.

 

Un kāpēc tāds pats radošās darbības rezultāts kā patents ir spēkā daudz īsāku laiku un pie tam īpaši jāpiereģistrē par lielām naudas summām? tas tikai viens piemērs no šīs samudžinātās sistēmas..

Patents reāli aizsargā intelektuālo īpašumu un bremzē zinātniski tehnisko progresu, tādēļ patenta īpašniekam uzspiež zināmu maksu vai izgudrojuma laišanu tautās.

 

Filmām tas nav aktuāli. Ja avatara disku man piedāvās iegādāties par 18 latiem, es pateikšu, ka man nevajag to avatatu - labāk skatīšos panorāmu. Uz vispasaules kinoindustrijas attīstību tas neatstās nekādu iespaidu.

Link to comment
Share on other sites

Forums ir privāts, un uz to neattiecas vārda brīvības principi.
Nu... jā, laikam... savā veidā...
Laiku pa laikam šī tēma forumā ir cilāta. Kamdēļ nelasām foruma arhīvu? Kamdēļ ražojam jaunus topikus?
Neatceros tieši šādu topiku. Ir bijuši par citām, līdzīgām tēmām, bet ne par šo.

 

Muzejos ir skaidri apzīmējumi par atļautajām un aizliegtajām darbībām + iekšējās kārtības noteikumi, kuri atkal atspoguļojas ikonās, + aktīvā uzraudzība. Uz savas zemes vari novietot plāksni "Privātīpašums. Ieiet aizliegts". Līdz ar to Tu būsi pasaulei darīji skaidru savu vēlmi.
Tieši tā - vēlmi. Bet tiesā tāpēc neiesūdzēsi, ka kāds uzkāpa uz Tavas zemes, vai ēda saldējumu muzejā braucot ar skrituļslidām. Protams, var attiecīgo cilvēku ar varu evakuēt, bet tam ar likumu nav nekāda sakara.
Link to comment
Share on other sites

rememberme

Nesaprotu kaapeec muusu utu noeestajaa banaanrepublikaa ir tik slimiiga, naidpilna attieksme pret piraatismu, ka par to pat parunaat nedriikst ?

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

ES regula paredz pienākumiem visiem ISP vākt datus, kādas adreses katrs tīkla lietotājs apmeklē un pēc pieprasījuma sniegt tiesībsargājošām iestādēm.

Visiem nelegālā P2P cienītājiem krimināllieta atrodas viena iesnieguma attālumā.

 

Visiem sranajiem pirātiem jau rociņas sāk trīcēt vai ne, VIL?

Jau gara acīm redzu, kā pret puspasauli tiek ierosinātas krimināllietas, tiesas vairs slepkavas un peredzastus netiesā, tikai un vienīgi ar pirātismu saistītās lietas! :):mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Kabinets, tak nav jāsoda visi. Vajag paņemt priekšā vienu lielāko zadzēju, izvazāt pa presi un tad liels bars būs iebaidīti :) Skaids, ka slepkavniekus ir primāri tvarstīt.

Link to comment
Share on other sites

Tieši tā - vēlmi. Bet tiesā tāpēc neiesūdzēsi, ka kāds uzkāpa uz Tavas zemes...

Tieši tā - muzeja piemērs un šis topiks ir par autora vai īpašnieka vēlmju respektēšanu.

Pozīcija, kamēr mani neliek cietumā, tikmēr zogu, acīmredzami, liecina par nerespektēšanu.

 

===================

Manuprāt, civilizētā pasaulē šādas vēlmes tiek respektētas, līdz ar to cilvēki un uzņēmumi var fokusēties uz jaunu vērtību radīšanu, mazāk resursu veltot esošā īpašuma aizsargāšanai. Durvis bez atslēgām gluži atstāt nevar, jo urlas būs vienmēr.

Labots - VIL
Link to comment
Share on other sites

rememberme

Kabinets, tak nav jāsoda visi. Vajag paņemt priekšā vienu lielāko zadzēju, izvazāt pa presi un tad liels bars būs iebaidīti :) Skaids, ka slepkavniekus ir primāri tvarstīt.

 

Nav taada viena lielaakaa zadzeeja. Ir ĻOTI daudz cilveeku kas savstarpeeji dalaaas ar failiem. Rociņas buutu par iisu visus notiesaat. Beigaas ka tik neizraadaas ka to zadzeeju ir vairaak nekaa godiigo :on_the_quiet2:

Link to comment
Share on other sites

ES regula par noslodzes datiem jau nu nebūs gluži tas, ar kuras palīdzību te kādu notiesās.

Vismaz mūsu valstī par piekļuvi noteiktam interneta saturam nevienu notiesāt nevar.

Link to comment
Share on other sites

Nesaprotu kaapeec muusu utu noeestajaa banaanrepublikaa ir tik slimiiga, naidpilna attieksme pret piraatismu, ka par to pat parunaat nedriikst ?

 

Par pirātismu runāt drīkst un vajag.

Mana līdzšinējā pieredze (esmu kādu mēnesi-divus jau pabijis šajā forumā) liecina, ka nenobriedušie prāti diskusijas gaitā apbižojas un sāk lauzt viens otram pastkastītes.

Ja vēlamies analizēt situāciju un dalīties ar iespaidiem, tad uz priekšu. Ja mērķis ir izgāzt žulti un propagandēt pirātismu, tad diskusija ir jāpārceļ uz Delfi.lv komentāriem.

 

Vismaz mūsu valstī par piekļuvi noteiktam interneta saturam nevienu notiesāt nevar.

Paskatīsimies VID lietas iznākumu.

Link to comment
Share on other sites

Pozīcija, kamēr mani neliek cietumā, tikmēr zogu, acīmredzami, liecina par nerespektēšanu.
Lūk, tur jau tā lieta... man arī ir grūti uztvert pirātismu kā zagšanu. Zogot Tu atņem kaut ko oriģinālajam īpašniekam tā, ka viņš to vairs nevar izmantot. Pirātisma gadījumā tiek izveidota identiska kopija, bet oriģināls paliek neskarts. Tas ir kas cits.

 

Ja tiktu izveidots universālais klonēšanas aparāts, un kāds atnāktu un pa nakti noklonētu Tavu Ferrari, kas stāv Tev pagalmā, Tu būtu neapmierināts? Galu galā - ar Tavu Ferrari nekas nebūtu noticis (piemēra labad ignorēsim numura zīmes un šasijas numurus).

 

Tāpēc man arī šķiet, ka padarīt pirātismu ekvivalentu zagšanai nav korekti.

 

Šeit gan man ir jāpiemetina, ka es pats esmu programmētājs, un redzu arī lietu no otras puses. Ja visi varētu visu brīvi kopēt, man nebūtu darba. Tāpēc pilnībā atļaut patvaļīgu softa/mūzikas/video/utml. kopēšanu arī īsti nevar. Diemžēl es šajā jautājumā vēl neesmu spējis atrast (savuprāt) zelta vidusceļu. Tikai zinu to, ka šobrīdējā situācija arī mani neapmierina.

Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

raiviic

Bērnudārzs - a nu ka marš spēlēties. Pirms kaut ko filozofējiet, varbūt pamēģiniet paši sākt strādāt, radīt ko vērtīgu, bet naudu par to nesaņemt. Diemžēl 90% no šeit rakstošajiem zin tikai to, ka mamma visu nopirks, vai paši nozags - par darba un naudas vērtību neviens domāt nav spējīgs. Ko tad brīnāmies, ka valstī viss iet uz leju - kādi iedzīvotāji, tāda valdība :sarkasms:.

#Vilx: Biju domājis, ka esi pieaudzis un domāt spējīgs - izrādās, kļūdījos. Pieņemsim - esi uztaisījis unikālas konstrukcijas, ļoti ērtu ķebli sēdēšanai. Tā vietā, lai kāds tev samaksātu par tevis taisīto, vai samaksātu par atļauju uztaisīt tieši tādu pašu - viņš tavu domas lidojumu materializē bez tavas piekrišanas un atlīdzības - vēl vairāk, dāvina citiem. Tu tiešām nedotos pie prokurora, vai "vīriem melnā", lai šo kaimiņu sauktu pie atbildības? Žēl man tevis, ja nepiekrīti.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Beigaas ka tik neizraadaas ka to zadzeeju ir vairaak nekaa godiigo :on_the_quiet2:

Kad skolās cīnījās pret vienotajām formām, izskanēja arguments, ka jaunā paaudze nevēlas būs vienādi, bet gan katrs ir individualitāte.

Domā, ka šī tēze ir maldīga un mums ir milzīga pelēka masa nožēlojamu zaglēnu? Kā domā, vai šiem ļaudīm neierunāsies sirdsapziņa, stājoties darbā kādā uzņēmumā, zinot, ka pirms nedēļas esi apzadzis savu topošo darba devēju?

Link to comment
Share on other sites

Ja tiktu izveidots universālais klonēšanas aparāts, un kāds atnāktu un pa nakti noklonētu Tavu Ferrari, kas stāv Tev pagalmā, Tu būtu neapmierināts? Galu galā - ar Tavu Ferrari nekas nebūtu noticis (piemēra labad ignorēsim numura zīmes un šasijas numurus).

Ferrari īpašniekiem ir svarīgi, lai šāds agregāts viņam būtu vienīgajam visā valstī vai pilsētā.

Link to comment
Share on other sites

VID lieta te nu galīgi ne pa tēmu.

Patērētājs vulgaris, ja no parastas web lapas nokačā reizi nedēļā filmu, būs labticīgais ieguvējs un neko viņam nevar piesiet. maksimums var izteikt brīdinājumu. Jo visa šī digitālo nesēju autortiesību būšana ir vēl sarežģītāka. Patērētājs var tupi nezināt, ka viņš kaut ko pārkāpj. Pie tam pavisam attaisnots viņš, visticamāk, tiks, ja vēl būs satura piegādātājiem samaksājis.. Patērētāja iespējas noskaidrot satura izcelsmi un legalitāti ir ļoti ierobežotas. Un visas ES direktīvas aizstāv patērētājus.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

rememberme

Domaaju visiem ir skaidrs, ka valstiis kas nespeej maksaat prasiito naudu par failiem, piraatisms nav izskažams. Driizaak mainiisies forma, kaa tiek izplatiiti faili. Labi, piežmiegs trakerus, naaks cits veids kaa daliities. Tas jau ir vairaakaart noticis. Taaa ir ciiņa ar veejdzirnavaam.

Link to comment
Share on other sites

Ferrari īpašniekiem ir svarīgi, lai šāds agregāts viņam būtu vienīgajam visā valstī vai pilsētā.
Bet viņš nevar aizliegt citiem cilvēkiem pirkt Ferrari. Tas būtu pretrunā ar... es nezinu ar ko tieši no juridiskā viedokļa, bet iekšējā balss saka, ka ar kādu no pamata cilvēktiesībām. Un klonēšana vai pirkšana ir diezgan vienalga, jo gala rezultāts (tas, kas ir no svara) ir viens un tas pats - sādžā ir divi Ferrari.

 

Citiem vārdiem sakot - katram var būt kādas vēlmes vien viņš grib, bet viņš tās nevar uzspiest citiem. Es, piemēram, vēlos, lai Tu man samaksātu miljonu latu. Nemaksājot Tu nerespektē manas vēlmes. Ko nu? Ar ko mana vēlme tikt pie miljona no Tevis atšķiras no manas vēlmes, lai Tu nekāp uz manas zemes?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Lūk, tur jau tā lieta... man arī ir grūti uztvert pirātismu kā zagšanu. Zogot Tu atņem kaut ko oriģinālajam īpašniekam tā, ka viņš to vairs nevar izmantot.

 

Redz, uzņēmumiem ir tāda lieta kā neiegūtā peļņa. Ja tu lieto, bet neesi samaksājis, tad faktiski tie ir filmas/programmas/mūzikas radītāja zaudējumi. LV tā ir tāda diezgan slidena lieta, bet uzņēmumi ārzemēs neiegūto peļņu pat pamanās apdrošināt. Značit viņi ir spējīgi ar kaut kādiem pieņēmumiem izrēķināt, ka kaut kāda darbība/bezdarbība/stihija vai velns zina kas vēl samazinās viņu ieņēmumus. Pirātisms šajā ziņā ir ļoti pateicīgs aprēķiniem, jo teorētiski vajadzētu būt iespējām izdabūt info cik reižu materiāls nokopēts. To sareizina ar retail cenu un aidā uz tiesu. Kā reāli tiek izveikts - nespēju pat iedomāties.

Link to comment
Share on other sites

Tieši tāpēc jau sen darbojas tas princips, ko aprakstīju iepriekš. Gudrākie šīs nozares spēlētāji tāpēc šo visu izmanto savā labā, nevis ķarsta pārkāpējus.
IMHO pārkāpēju ķerstīšana arī ir tikai butaforiska, lai tā lieta nekļūtu nekontrolējama.
Link to comment
Share on other sites

Kopš 90-tajiem situācija ir būtiski uzlabojusies kaut vai ar to, ka cilvēki zin pirātisma jēdzienu un saprot, ka dara slikti, jo neviens viņiem par to nedarīs sliktu. :)

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Reku tas pats Rūdolfa mantojums. Lejupielādēts 6959 reizes. OK, laikam DVD nav pieejams. Bet par piemēru ņemam kaut kādu abstraktu biļetes cenu ķinītī, piemēram, 2.50Ls. 2.5x6959=17397.50Ls. Pret torrents.lv prasība par 17397.50Ls gatava.

Link to comment
Share on other sites

negūtās peļņas apdrošināšanu nu gan reti kurš piedāvā. un tā ir drīzāk kārtējais virtuālais visādu MBA izdomājums.

Link to comment
Share on other sites

Sherlock

Torentfaila ielādēšana nenozīmē, ka es esmu novilcis pašu kreiso failu. Es varu ielādēt no Pirātlīča torrent failus uz 10 megabaitiem, bet neko ar caur viņiem nenovilkt.

Link to comment
Share on other sites

andrai2

Ar sevīm domās diskutējot, kaut, kā arī nevaru atrast „pareizo” atbildi, bet liekas kaut kas sistēmiski ir galīgi sajāts un ne līdz galam izdomāts.

 

Domāju, ka problēma slēpjas cenā, kā jau te minēja

 

Softus var aizvietot ar opensource vai freeware

 

Mūziku var klausīties youtubā,

 

Filmas var skatīties arī online režīmā

 

Bet nu nebāžot galvu smiltīs, problēma pastāv.

 

Ko darīt? Kā redzams „sausais likums” nestrādā. Kā risināt? manuprāt drastiski samazināt cenu

 

Figs ar to gudro runāšanu par pirātismu

 

A var Te kāds godīgi pateikti, es nekad neko nelegāli neesmu lejupielādējis?

Labots - andrai2
Link to comment
Share on other sites

Konstatators

andari2

 

A kā tu vari samazināt cenu, ja no tā CD/DVD ripuļa ir jāuztur vesela varza industrijas liekēžu, kas kaut ko nez ko uztur/aizstāv/izdod/kontrolē/glabā u.t.t. Nez kapēc uzreiz asociācijas ar SIA "Latvijas Valsts" birokrātisko aparātu... - oi pļā, kādi mēs svarīgi, bez mums iztikt nu nekādies bla bla bla..

 

Ja jau no tava nopirktā diska ienākumus gūtu tikai autors un vēl viena pozīcija, tad jau cenas nebūtu tādas, kādas tās ir tagad. Līdz ar to pirātisms nebūtu tādos apjomos. Bet šobrīd, kad cenas ir ojoj un nabaga autors no tā visa vēl beigās saņem mazu daļu, tad ko vispār runāt vēl?

Labots - kabinets
Link to comment
Share on other sites

Interesanti arī būtu uzzināt, cik no tā visa ir pamatoti izdevumi. Jo, galu galā, marketings arī maksā naudu, CD arī par velti neštancējas, u.t.t.

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Vēl viens aspekts.

Man nacher nav vajadzīgs tas fiziskais ripulis mājās ar biezu makulatūras bukletu, tapēc uz Randomu es neeju un neiešu. Bet normālu ieraksta kvalitāti gan man gribās. Bet ko man piedāvā tāds pašmāju ražojums kā doremi.lv - kaut kādu hz kādu mp3 un tas ir viss. (atvainojos, ja kaut kas ir mainījies, šo lapu atzinu par nederīgu un vairs neapmelkēju)

 

Nezinu, šobrīd cik redzams kaut vai tepat bootā, ļoti daudzi pāriet uz lossless formātiem. Cieto disku apjomi atļauj, tad kapēc ņirgāties par ierakstu, to saspiežot līdz burbuļojošiem 128kbps? Kur atkal muļļājas neta mūzikas tirgotāji? Johaidī, kur problēma ripojot CD paralēli uztaisīt izvēles iespēju pircējam starp mp3 un piemēram flacu? Vai tomēr bezzudumu formātu atbalstītāji vēl arvien ir baisa minoritāte uz "ka tik kaut kas grab mp3" cienītāju fona?

 

Protams, ar ārzemju muzona sagādāšanu bezzudumu formātos ir jau vieglāk, bet arī jāpamaklē.

Link to comment
Share on other sites

Visa pasaulē ir pieņemts ka ir širpotrebs, kas ir par velti vai maksā maz un ir paaugstinātas kvalitātes mantas, kas nav lētas.

Visur, tikai ne pie mums. Te visi grib mersi par zapiņa cenu.

Jau pēc milzīgās BD, DVD-Audio un SACD izplatības var redzēt, cik daudziem rūp kvalitāte...

Link to comment
Share on other sites

Skarbā realitāte ir tāda, ka patērētājs jau ir pārgājis uz digitālo formātu. Bet nopirkt tajā formātā tam nekas netiek piedāvāts. Runājot tieši par filmām/ārzemju mūziku. Visādi ierobežojumi piekļuvei no konkrētām valstīm, ierobežojumi kopēšanai uz dažādām iekārtām, etc.<BR>Oficiālais piegādātājs joprojām izdod DVD/CD nesējus, kurus lielai daļai sasodīts nevajag.

P.S. diemžēl patērētāja vairuma pašreizējās gala iekārtas - mobilie mp3 pleijeri, telefoni, auto atskaņotāji, - lielai daļai pilnīgi pietiek ar 128kbs mp3.

Link to comment
Share on other sites

cilvēki savās mājās filmu vai mūziku atskaņo uz savas aparatūras no datu nesējiem (cd, dvdv, hdd, ...), par kuru iegādi ir samaksājuši autortiesību nodevu. kur vēl ir problēma?

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Digitālais formāts ir "bezķermeņa" tāpēc tam būtu jāmaksā lētāk.

Jo pērkot disku, cilvēks samaksā par plāceni, bukletu un kas tur vēl līdzi nāk...

 

Kāpēc negrib dod labas kvalitātes oficiālās lejupielādes? Nezinu, acīmredzot ir zems pieprasījums.

 

Galvenais jau būtu saprast - kāpēc vispār to dara?

Katram veidam ir savi iemesli.

Nu filmas softu un mūziku velk tāpēc ka negrib maksāt (daļēji), slinkums iet pirkt, grib pirmais filmu noskatīties...

SatTV pie mums skatās ar "alternatīvām" metodēm, jo vienīgais oficiālais provaideris nepiedāvā neko patiešām uzmanības vērtu.

Konsoles čipo arī tāpēc, jo ir spēles, kas pieejamas tikai vienā reģionā un citur tās nav pieejamas.

utt...

 

Man tikai nepatīk, ka tik utilitāra darbība, kā kaut kā novilkšana no torrentiem tiek bezmaz vai glorificēta līdz "woooow kāds šis hakeris! e ko prot!". Ko tad? Search lodziņā ierakstīt vēlamo un tad nospiest DOWNLOAD?

Tas ir kaut kas uuuhhh?

Arī vairums softa kraku pielietošana nekādu intelektu neprasa.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...