Jump to content

Lossless audio glabāšana


Skull
 Share

Recommended Posts

spainiss2

Vēl svarīgāks jautājums, uz kādiem vēl devaisiem, izņemot datoru, var atskaņot šos loseless materiālus. Neredzu jēgu svecei pūrā, ja vien to var baudīt tikai mājās vai katru reizi jāpārdzen uz morāli novecojošiem CD un DVD datu nesējiem, kur saiet iekšā dažas dziesmas.

 

Uz šito var atskaņot!!! Yamaha NP-S200 un vēl ir tirgū neskaitāmi daudz parādījušies šādi tīkla pleijeri.Nu bet tas ir produkts cilvēkiem ,kam kvalitate ir svarīga nevis PC un austiņas vai ķīniešu plastmasas kinozāle! Nezinu man liekas , ka cd un dvd nav novecojuši ne morāli ne tehniski , takš pilni veikali ar diskiem un atskaņotāji ir pieejami no 19.99 līdz 4 ciparu skaitlim un tikai par cd pleijeri! Pats loosless neklausos jo nav attiecīga aparāta ar ko atskaņot un ar pirātismu nenodarbojos,ļoti minimāli :rolleyes: ...

Link to comment
Share on other sites

Ja mājās jau ir kāds resīvers vai pat vienkārša "kinozāle" ar koaksiālo ieeju var jau iztikt ar kompi, izmantojot foofbar 2000 + kaut vai šādu interfeisu:http://www.m2tech.biz/hiface.html

maksā ap 100EUR

Link to comment
Share on other sites

jā jā 100EUR par tādu sūdiņu priekš tik pat dārga resīvera :D - var arī šādu pa 16 USD nopirkt ja reiz nav lapsim SPDIF/ COAX. Stacionārajiem var pie mātes plates piespraust parasti vadiņu un būs coax out.

 

http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksid=p4634.m570.l1313&_nkw=usb+to+coax&_sacat=See-All-Categories

 

SPDIF bracket

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Nu nezinu, vai tik traki šeit, ka vairumam resīveri par 100EUR mājās. vai te tādu krīzes mākto portāls...

Runa jau iet par kvalitatīvu skaņas pārnešanu no datora uz AV sistēmu. Bet tas m2Tech laikam priekš idiotiem,kuri naudu nopelnīt prot, bet skaitīt gan nav iemācījušies..:)

Link to comment
Share on other sites

jā, jā priekš D klases resīvera vajag 100EUR vērtu hi-endistu izstrādājumu. man pašam uz HTPC + resīvers ir tāds brackets no ebaya - un strādā ideāli. gan caur coax gan optiku.

 

un tas sūdiņš visticamāk domāts ala makistiem - tiem patīk tāds nolaizīts dizains ko iespraust savā baltajā glaunajā imacā vai kur citur. Man ir saprotams ,ka var piem. 100 vai 200EUR ieguldīt ārēja DAC vai skaņukartē, bet ne jau USB to SPDIF interfeisā.

Un piedevām vēl ir liela daļa PC useru kuri nemaz nenojauš ka to lapsim ir SPDIF un ka stac. datoram var pielodēt 2 vadus un būs coax out pat bez tā breketa. Un ja nauda ir tādam jūzerim, tad jams salasīsies gudrības un nopirkst tādu USB to SPDIF pa dārgo.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Tā lielā cena visdrīzāk ir par iespēju no USB dabūt 24/192. Man šķiet, ka parasti DACi aprobežojas ar 24/96 no USB.

Link to comment
Share on other sites

Nu bet tāpat gala vārdu teiks resīvera vai ieteicēja pieminētās mājas kinozāles :on_the_quiet2: iekšējais DAC. Tad kāda jēga izdot 100EUR ? nekāda. domāju, ka tā ir konkrētā biedra slēptā reklāma savam veikaliņam.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

spainiss2

Nu nezinu, vai tik traki šeit, ka vairumam resīveri par 100EUR mājās. vai te tādu krīzes mākto portāls...

Runa jau iet par kvalitatīvu skaņas pārnešanu no datora uz AV sistēmu. Bet tas m2Tech laikam priekš idiotiem,kuri naudu nopelnīt prot, bet skaitīt gan nav iemācījušies..:)

 

Neviss krīzes mākto, bet stereo pastiprinātāju un to klasu dalīšanas forums,kas lielākai daļai jūzeru ir pie kājas. Nedod dies pieminēt vadus un to atšķirības, izmetīs un izēdīs no foruma,galvenais pašam vis mājās jāuztaisa!:black eye:

Link to comment
Share on other sites

PlayingTheSaint

V0 un CBR320, scēnā dabūtais v2 protams. Patīk vizuāls noformējums (cover&art), tāpēc iepērkos labākajos pagrīdes veikalos, a par skanējumu .. nedz īstās tehnikas, nedz ausu + visu jebkurā brīdī var dabūt internātā :) To visu pārvaldu ar, katra mūzikas kolekcionāra must have rīku, MediaMonkey.

 

 

Foobar suck's ^^

 

Link to comment
Share on other sites

Tad paskaidro spainīt, kāda jēgto no USB 24@192 spdif interfeisa ? Tu maz zini SPDIF speceni un standarta resīvera/ kinozāles SPDIF suportēto rezolūciju ? ko jams iesāks ar 24@192 ? lieka naudas izmešana.

iet runa par lietu samērojamību - plastmasas mājas kinozālei un parastam vidusmēra resīverim pietiks par padsmit dolāru 96k spdif interfeisu ar uzviju.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

baisais

da gan jau tas pipļuks tiek pasniegts kā jitter-free ierīce. un jitter - tas ir visu adiofīlu lielākais bieds. :sarkasms: nu i salasās cilvji, ka vot iztērējot 100 evrikus viņiem būs "perfekts" spdif signāls, kas protams "automātiski nozīmēs" āāāfigenāko skaņu. tas jau pō, ka to pašu jitter var saķert koaksiālajā kabelī :sarkasms:

tas vai resis spēs strādāt ar 24@192 vai arī vai vispār būs kāds 24@192 avots, ko dzīt cauri tam.. tas jau ir sekundāri. galvenais ir mārketinga cipari.

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Jazznfunk

Nu ir, ir tāds jitter. Studijās digitālās ierīces mēdz klokot/sinhronizēt ar atompulkteņiem. Nav man bijusi tā laime sadzirdēt jitter. Starpību starp M-audio Audiophile 24/96 DAC un TC Electronic BMC-2 DAC (no M-audio SPDIF) nedzirdu, protams, TC ir nedaudz foršāks skaņas ziņā.

 

http://www.tcelectro...s_tc%281%29.pdf ja nu kāds ir paranoiski nobijies :) Es tajā papīrā maz ko sapratu.

Labots - Jazznfunk
Link to comment
Share on other sites

Kopš CD parādīšanās pie apvāršņa uzkrājusies paliela kolekcija (apm. 600 diski), kas nu jau aizņem palielu vietu. Tad nu radusies vēlme to visu pārvērst mp3 formātā.

 

Jautājums - ar kādu softu (bezmaksas / maksas) un kā to labāk, ērtāk, kvalitatīvāk izdarīt, lai tas viss pēc tam ir loģiski sastrukturēts un ērti lietojams (meklēšana, filtrēšana u.t.t.) gan uz PC, gan mobilajā, gan auto?

 

P.S. Neesmu nekāds audiofīls - esmu izlasījis šo forumu un sapratis, ka man šim mērķim pilnībā apmierinātu mp3 320 kbps, jo viss tāpat ir arī CD formātā, un lietot visur, kur man vajag (dators, mobilais, auto), to būtu visērtāk, tādēļ lūgums to nekritizēt un neieteikt citus formātus.

Link to comment
Share on other sites

Ja no tiem 600 daudzi ir pašrakstītie, tad gan nepaslinko un pārkonvertē vēl vienā formātā bez mp3.

Link to comment
Share on other sites

Lielākā daļa ir pirktie, bet daļa ir arī paša rakstīti dažādos laikos, uz dažādiem rakstīkļiem un dažādas kvalitātes matricām (pārsvarā uz Verbatim un Sony).

Link to comment
Share on other sites

Te exatu nevajadzēs, te var ar to pašu WMP (ja ir Windows OS), visu sakonvertēt uz MP3. Tā ka neko īpašu nemaz nav jāmeklē.

Link to comment
Share on other sites

Grabošanā no CD vājā vieta nav konvertēšana kādā formātā, bet tieši pati grabošana, lai neparādās sprakšķi u.c. brīnumi. Kādreiz, W98 laikos lietoju vienu DLL failu. Komplektā ar tā laika Yamaha CD romu rezultāts bija apbrīnojami tīrs. Tagad pat nezinu, ko vislabāk lietot grabošanai no CD, un atklāti sakot, nav arī tādas vajadzības vairs... Muzonu klausos pa radio LR1, kur pārsvarā iet ziņas. Ja kas iekrīt sirdī no latviešiem, nopērku no doremii.

Link to comment
Share on other sites

Cik esmu dzinis CD iekšā, nekādus sprakšķus neesmu nekad manījis. Nezinu kam tad cik slikatm jābūt, lai būtu sprakšķi. Protamns, ja pats CD saskrāpēts, tad cita lieta.

Link to comment
Share on other sites

Ir bijuši daži pašrakstītie CD, kurs atskaņojot ir parādījušies sprakšķi, laikam sliktas matricas. Bet tos pārkopējot wav formātā uz datoru ar EAC, sprakšķi pazūd.

Link to comment
Share on other sites

Audio CD atskaņotāji, atšķirībā no datorā darbināmiem, nelasa datus otreiz problēmu gadījumā kā arī, man šķiet, neveic pilnīgi nekādu lasīšanas kļūdu korekciju. Tāpēc jau arī labākie CD atskaņotāju ražotāji pievērš tik lielu uzmanību transportam un lasīšanas vadības programmatūrai.

Link to comment
Share on other sites

Audio CD atskaņotāji, atšķirībā no datorā darbināmiem, nelasa datus otreiz problēmu gadījumā kā arī, man šķiet, neveic pilnīgi nekādu lasīšanas kļūdu korekciju. Tāpēc jau arī labākie CD atskaņotāju ražotāji pievērš tik lielu uzmanību transportam un lasīšanas vadības programmatūrai.

 

http://www.johnvestman.com/digital_myth.htm

http://en.wikipedia.org/wiki/Reed%E2%80%93Solomon_error_correction

Link to comment
Share on other sites

Jazznfunk

foobar2000 + lame. Vienkāršākais būs tas, kuru vislabāk pārzināsi.

 

CD atskaņotāji veic kļūdu korekciju, tikai cik nu kurš to ir spējīgs izdarīt. + vēl ir ļoti svarīgs buferis, pārsvarā sastopams jaunākos, car audio un dj aparātos.

 

Tajā linkā minētā atšķirība par dažādu matricu dažado skaņu gan ir pilnīgas muļķības. Drīzāk CD-R rakstīšanas ātrums to ietekmē.

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

->Jazznfunk

 

Zini, par dažādo skanējumu - galīgas muļķības tās arī varētu nebūt. Kļūdu korekcija audio diskiem ir stipri simboliska, ar datu diskiem nav salīdzināma. Tā kā, ja sūdīga matrica vai ieraksts pa fiksu - var skanēt sliktāk. Nu, piemēram, ir bijis, ka capturējot audio un salīdzinot failus 1:1, tie nesakrīt pat pie viena nolasīšanas ātruma, kur nu vēl ātrumu mainot [EDIT - domāts - capturējot vienu un to pašu gabalu, no viena un tā paša diska).

Labots - Baigais Janka
Link to comment
Share on other sites

Jazznfunk

Ja kāds feinschmecker's "dzird" tās ašķirības, tad ne jau uz NASH Maximas 20 Ls multi atskaņotāja. Tad nu labam atskaņotājam ir labas kļūdu korekcijas iespējas. Un ir standarta cipari, cik daudz C1 un C2 līmeņa kļūdas sevi cienošam atskaņotājam ir jāizlabo. (Esmu uz speciāla aparāta baudījis paša ar TEAC W540E rakstītās matricas. Plextors ar identisku softu un CD-R'iem vinnēja kļūdu mazuma ziņā, TEAC's daudz neatpalika.) Es neticu, ka skaņas mīlētājs savā labajā marantz'ā grūdīs pa zemi izvārtīt, sašvīkātu CD!

 

Ar kādu metodi Tu capturēji tos CD?

Link to comment
Share on other sites

normāli cilvēki lieto Plextor un EAC un bēdu nezin. Tiesa, pēdējie Plextor ar vairs nav tas :(

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

->Jazznfunk

Es jau runāju par pašu principu, a Tu uzreiz ar Marantz-iem :)

Par capturizācijas metodēm gan tagad nepateikšu - tas bij riktīgi sen, starp citu, tai laikā pašam bij TEAC W540E, kas tiem laikiem bij svaigums (tas tā, lai laika periodu varētu novērtēt :). Tam gan ar capturēšanu nebij nekāda sakara. Toreiz kantorī šancēju, kas tiražēja muzona un datu CD, ta diezgan nopietni piegāja gan matricu testēšanai, gan rakstekļiem. Loģiski, ka ietekme uz rezultātu bija gan matricai, gan ātrumam, gan raksteklim, par matricas stāvokli nemaz nerunājot.

 

->Tornis

Nevis pēdējie, bet jau krietnus gadus. Teac laikam pirmais pārstāja ražot aparātus (Lite-On vai iet ar Teac marku tagad?), Plextors bišķi vēlāk.

Link to comment
Share on other sites

Jazznfunk

Jā, es uzreiz par marantz'iem :)

 

Vienīgais, kas var nesakrist - CD rakstītāju ieviestie offseti, pret ko arī ir zāles pašiem skurpolozākajiem audiofīliem. Ja salīdzina iekš PC, tad šā kā vai tā nākas samplus piedzīt pie abiem salīdzināmajiem. Un kas tieši nesakrita?

 

Tas TEAC man ir palicis dzeltens no gadiem, bet ārā nez kāpēc nemetu. Starp citu, visstabilāk rakstošais dzelzis salīdzinot ar visiem mūsdienu.

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Nu, akurāt pieminētais Teac man arī šūplādē vēl aizvien mētājās, jo gadās super veci, super apskrāpēti CD, kurus provējot ažpadsmit mūsdienu verķos nevar nolasīt, šitas ņem un nolasa ar vienmērīgu un mierīgu dūkoņu, neaizķeroties un ātrumu nenometot. Toreiz tiešām zāle bija zaļāka, un Teac bij Teac ražojums :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ar ko ērti losseless image sadalīt uz tracks? .

 

Paskatījos savu kolekciju - ir gan .flac, .ape .wav.  Pietiktu man jau arī ar mp3, taču tādā formātā šīs mūzika nav, tā nu sakrājās tajos formātos.

Link to comment
Share on other sites

Medieval Cue Splitter, ja cue ir . Ja ne, tad jātne , graizot wav gabalos ar SoundForge vai analogu kaut ko.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Medieval Cue Splitter ir lietojams, bet kaut kur atradu testu, ka tas ne vienmēr sadala precīzi paredzētajās vietās. Pietam atbilstoši nosaukumam tā attīstība arī ir iestrēgusi viduslaikos. Ārzemju forumos tauta saka, ka jālieto CUETools vai xrecode.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...