Jump to content

Kaimiņvalstu Virszemes TV


Dexs
 Share

Recommended Posts

Vakar ap plkst.20.30 bija uztverami zviedri no Visbijas (41.un 44.kanāli).

 

Šorīt ap plkst.6 varēja uztvert Stokholmas raidītāju.

 

23.kanāls - Nat1 - nekodēti SVT1 Sormland, SVT2 Sormland, SVTB, Kunskapskanalen.

 

42.kanāls - Nat2 - nekodēti TV4 un TV6.

 

S=15...20%, Q=70...80%, dekoderis Jacobson's NB6.

 

Antena: poļu režģis bēniņos.

Labots - Uldža
Link to comment
Share on other sites

Nulles vērtība tavam topikam, ja nenorādi savu atrašanās vietu. Poļu režģis bēniņos jau var būt arī Stokholmā :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

(labots)

RIDAO - nulle vērtība nav (ggg97 rakstīja jau par atrašanās vietu profilā), es personīgi priecājos par katru interesanto tāluztveršanas postu šeit. Keep 'em coming!

 

Vai kāds zin kādu SWE saitu par DVB-T un visām kartēm/frekvencēm, info, lai varu papildināt sākumlapu ar Zviedriju?

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

Uldža, ja dzīvo jūras krastā, tad uzliec poļu režģa vietā normālu antenu ar maztrokšņu pastiprinātāju un tad visdīzak varēsi skatīties zviedrus regulāri. Poļu režģis nu galīgi neder tāluzrverei.

Link to comment
Share on other sites

Uldža, ja dzīvo jūras krastā, tad uzliec poļu režģa vietā normālu antenu ar maztrokšņu pastiprinātāju un tad visdīzak varēsi skatīties zviedrus regulāri. Poļu režģis nu galīgi neder tāluzrverei.

SWA MGF-01 atkal notestēju. Nu ļoti dīvains pastiprinātājs. Pieslēdzu pirmo reizi - nu super. Atvienoju vadu - pieslēdzu vēlreiz, rāda jau sūdīgāk. Domāju, kas tad nu, nepareizi būšu kaut ko savienojis? Pievienoju vēlreiz - vēl sliktāk rāda (testēju uz analogo). Nospļāvos un izmetu. Iepriekšējam bija tas pats, ko pirku pirms 2 gadiem. Nosprāga pēc dažām dienām.

Uldža - paldies par linku!

Link to comment
Share on other sites

Dexs, MGF 01 pastiprinātāja konstrukcijā ir kļūda. Spolīte ar trim vijumiem stāv pastiprinātaja ieeja virknē ar signālu. Nav jābūt baigam radiotehniķim,lai saprastu, ka caur tik lielu induktivitāti decimetru signāls cauri netiek. Pastiprinatājam, pie tik stulba poļu konstruktoru slēguma, ir tendence ierosinaties uz zemām frekvencēm. Visdrīzāk tapēc pastiprinātājs to iet, to neiet(ierosinās- neierosinās). To droseli vajag ielodēt pret zemi, lai gāž nost apakšējās frekvences, nevis virknē ar signālu. Manos testos šis pastiprinātājs, pēc pārlodēšanas, stabili ir otrs labākais. Nu jā, tikai pēc "iepazīstināšanas ar lodamuru" :sarkasms: .

Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

Ziniet kāpēc tajā pat Zviedrijā vai Norvēģijā vai Dānijā pārsvarā visi valsts DVB-T kanāli ir par baltu velti? Tāpēc, ka katra mājsaimniecība, kam mājās ir televizors maksā nodokli! Norvēģiem šis nodoklis ir aptuveni 150 EUR gadā. Vienu brīdi pie mums daži gribēja līdzīgi izdarīt.

 

P.S. Labi, ka zviedri nezin to, ka Latvijā viņu kanālus kāds par velti skatās!:crazy_pilot:

Labots - RimaNTSS
Link to comment
Share on other sites

UK arī maksā, tikai liela daļa liek mīksto :D pietam bija smieklīgi, ka bar melnbalto 3x mazāka summa jāpiķo...var tak nogriezt LCD krāsas uz nulli :D nevar neviens tevi piespiest maksāt...ja nu vienīgi TV iegādes brīdī veikalā...

Link to comment
Share on other sites

Uldža profila rakstīts, ka Viņš no Liepājas

Nu, dzīvesvieta jau ne vienmēr sakrīt ar TV skatīšanās vietu :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Rimant - taču valsts televīzijā nav ŗeklāmu + daudz vairāk kanālu sabiedriskajai TV. :) Tas ir labs variants, taču ne šī brīža finansiālajai situācijai LV.

 

Didzi - kurš ir pirmais?

Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

Bez reklāmām, tas, protams ir patīkami. Bet par naudas iekasēšanas procesu būtu kārtīgi jāpiedomā, it sevišķi, kad iet runa par LV. Vai būtu jāmaksā par katru TV aparātu, vai par TV kompja kartēm arī būtu jāmaksā? Tad vēl LV obligāti izveidotu lielu un diezgan sazarotu struktūru, kas atbildētu par naudas iekasēšanu un nemaksātāju ķerstīšanu. Protams, ka tajā struktūrā strādājošiem būtu jāmaksā brangs atalgojums, dienesta mašīnas, telefoni, aparatūra. Beigās sanāktu, ka gada nodoklis no mājsaimniecības gadā būtu jāmaksā dauds un vēl jāskatās arī reklāmas.

 

Un tad vēl: Zinot, kādi esam, tad būtu jādomā kā ierobežot pierobežā dzīvojošu lietuviešu un igauņu nesankcionētu LV bezreklāmas kanālu skatīšanos.

Labots - RimaNTSS
Link to comment
Share on other sites

To tu ierobežot nevari. Pats raidi signālu pie manis - paša vaina. Igauņus taču pierobežā skatās un ETV/ETV2 taču reklāmu nav. Lielbritānijā līdzīgi - gan Holandē skatās, Šveicē pat kabeļščiki BBC One/Two/ITV visus liek kabelī, jo Šveicē ir likums, ka visus kanālus kuri ir brīvi uztverami uz satelīta/virszemē kabeļščiki bez nekādām licencēm var izplatīt tālāk.

Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

Nu protams, ka nevar ierobežot brīvo kanālu skatīšanu izņemot kā to kodējot un katram LV iedzīvotājam izdalot karti. Bet tas, atkal veido papildus izmaksas.

Link to comment
Share on other sites

Dexs, uz plates ir tikai viena spolīte. Spolīte jāizlodē, tās vietā jāielodē "peremička"(var vienkarši ar alvu savienot), bet pati spolīte otrā pusē platītei no tranzistora bāzes(tur jau viena spoles kāja bija pielodēta) jāpielodē pret ekrānu(masu).

Link to comment
Share on other sites

Tas ir tavs Numur 1 pastiprinātājs? Vai tu arī runā par MGF-01 joprojām? :)

Link to comment
Share on other sites

Vislabākos rezultātus tāluztveršanā uzrādija T-TA24BB Triax firmas masta pastiprinatājs http://www.argus.lv/product_info.php?cPath=445_475_476&products_id=38966&osCsid=ab4b1082dd9d648e389e985afd1ebad8

Te gan var piebilst, ka tas vienkārši ir ērtāk lietojams un nav japārlodē. Toties tas katastrofāli "necieš" spēcīgu signalu un momentāli, pie vietejā spēcīgā signāla, BERi ir klāt. Bildi abi pastiprinātāji rāda vienādāk, toties poļu brīnums ir sešas reizes lētāks. Tā nu šī pasaule iekārtota- nav ideālas mantas par mazām naudām :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Tu toreiz teici, ka tev 9002.plates nav. Nu es varētu tev viņu samainīt pret jau izlabotu MGF-01. :)

Link to comment
Share on other sites

Nav problemu, varam saštukot maiņu.

 

Nokāpu tiko no jumta. Šovakar ļoti laba izplatīšanās Igaunijas virziena. Tā riktīgi izdevās apskatīties izslavināto igauņu bildes kvalitāti. Tak tur nekādu brīnumu nav un uz bildes visi tie paši digitālie kropļojumi ka Lattelekomam. Nezinu, kur kāds rāvis, ka igauņiem bilde labāka. Nu nav igauņu digitālā TV ne par matu kvalitatīvaka par Lattekoma TV. .

Link to comment
Share on other sites

Man nekā īpaša, Rīgas raidītājs (kas jau katru vakaru rāda) un vēl šis tas tepat no LV.

Link to comment
Share on other sites

Šovakar atkali ir lieliska signāla izplatīšanās. Lietuva sraidītaji rāda kā Rīga :good:

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Didzi - es tev PM esmu aizmetis. Apskaties.

 

Jap, uz analogās atkal leiši pilna jūra no n-tajiem raidītājiem, bet uz digitālās nekā. Nu nespēj tas puļķis atēst to lielo gūzmu kas gāžās iekšā. A naudas Fleksim šobrīd nav. Un neviens aizdot arī navar. :(

 

FTA leišu MUXi lielo arī uztver? Izskatās, ka visur pa Lietuvu viņš strādā šobrīd 59.kanālā, kas nozīmē pilnīgu neuztveramību šeit dēļ vietējā 60.kanāla raidītāja. :(

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

Šodien pēcpusdienā Igauņi nāca iekšā. Pamēģināju pieslēgt USB puļķi, tas nekā neķēra, Pamēģināju pieslēgt pirms mana spliteru meža, nu ļoooti nestabili. Takā atliek secināt, ka manam MSI USB puļķim jūtība ir nedaudz švakāka, kā Stāram (manam eksemplāram) un Tehnisatam. Bet Rīgas uztveršanai gan viņš labs. Ar līdznākošo antenpuļķi ķer Rīgu gan Kauguros (Jūrmala), gan Majoros.

 

Nu neko, Dexs, ja vēlies nodarboties ar tāluztveri, nāksies sakrāt naudiņu Flexim. Jācer, ka jaunā partija ir tik pat laba, kā iepriekšējās...

 

Vispār, cik tos igauņus nācies redzēt, arī viņu TV3, Krievijas seriālus man neizdevās ieraudzīt. Man nav nekas pret krievu seriāliem, bet nu mūsu LNT un TV3 vakaros tos rāda, manuprāt, par daudz. Tāpat igauņi angļu filmas rāda angliski, ar subtitriem igauniski.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Igaunijā kaut ko krieviski esmu manījis tikai ETV2 ēterā. Komerckanāli vispār izskatās, ka neko krieviski nerāda.

Jap ggg97, būs vien jāiepērk kad būs nauda.

Rīgu uz puļķa ar ārējo redzu praktiski katru vakaru, iespējams ar Fleksi būtu 24/7 uztveramība.

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

Papētiju es to slavināto igauņu televīziku. Kvalitāte bildei tāda pati kā Lattelekomam un visos kanālos muld angļu mēlē. Tad nu pasakiet man, ar ko tad angļu valoda labāka par krievu? Vot ja filmas būtu dublētas igauņu valodā, tad gan visu cieņu, bet tā ir pilnīgi vienalga kada svešvaloda.Es vismaz neesmu sajūsmā par tiem stulbajiem amīšu bojevikiem, kuru beigās divi tēviņi vienmēr dod viens otram ar kulakiem pa purmu. Tak tās filma sir tik pat stulbas kā krievu seriāli un igauņu valodu čakarē tāpat :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Bet tas, kā saka, ir gaumes jautājums. Par to nestrīdās.

 

Jo diemžēl mēs, kā mazas valstis, neesam finansiāli spējīgas visu raidlaiku nodrošināt ar saviem autorraidījumuem un savām filmām.

Link to comment
Share on other sites

Eiropas (Vācijas, Francijas, Britu) produkcija > Amerikāņu produkcija >>>> Krievu produkcija

(mans viedoklis)

Krieviem nekā vairāk par krimiķiem un lētiem komēdiju seriāliem nav (parasti idejas nospertas no tām pašām ārzemēm, Naša Raša piemēram ir no BBC Little Britain.)

 

Mans uzskats - nu tad lai dublē visu. Vai arī liek subtitrus visam (kā pie EE). Savādāk šobrīd sanāk tā - krievu raidījumiem liek subus, savukārt angļu/franču/vācu valodā runājošajiem runā pa virsu. Ar ko tad atkal krievu valoda labāka? Tas ka tajā māk runāt lielākā daļa veco cilvēku un penšu? Krieviem Latvijā ir daudz vairāk televīziju nekā mums latviešiem un tās pašas komerctelevīzijas Latvijā raida krieviski vakaros. Paskaties kas piektdienās darās. Vieni vienīgi krievi. Paldies dievam ir LTV1 ar Imantas Babītes zelta fondiem.

Igauņi ir malači. Krievu raidījumus Lietuvas televīzijās arī var manīt tikai BTV ēterā. A mums visas komerctelevīzijas mauc. Kaut kas kārtībā nav. Redzēs ko tas jaunais pieņemtais likums darīs. Man žēl, ka TP nobalsoja pret likumprojektu tajā likumā, kas paredzēja 19:00 - 23:00 praimtaimā atļaut pārraides tikai valsts (latviešu valodā).

Link to comment
Share on other sites

Igauņi malači, ka rāda ārzemju filmas oriģinālvalodā ar subtitriem, dzirdēt ekrānā redzamo aktieru balsis tomēr ir interesantāk nekā dublētas.

Varbūt kāds kam izdodas uztvert igauņus, varētu ierakstīt mazu gabaliņu un ielikt failiem.lv - būtu interesanti apskatīties uz viņu kvalitāti salīdzinot ar LTC.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Jap boto - to jau es arī mēģinu dabūt, taču kā redzi - ar signālu problēmas. Taču, gaidam, gaidam! :) Un izskatās, ka te neviena no Valkas nav, kur raidītājs Valgā (vārgs gan, bet Valkā noteikti jāķer).

Es leišu FTA lielā MUXa Samplus arī gribētu redzēt.

 

Uz analogās vēl bez n-tajiem leišiem (frekvencēs kuras jau minēju lapu atpakaļ) šovakar iekšā nāk

 

K09 - Pervij (???)

K12 - Rossija 1 (???)

K25 - Muz TV (???)

K29 - Rossija 2 (???)

K32 - Pjatij Kanal (???)

K35 - NTV (???)

K36 - NTV (???)

K53 - TVP1 (Suwalki)

Krievi joprojām izmanto SECAMu, tāpēc sarkanas svītriņas vēl plusā sniedziņam.

 

Un tad nāca interesantākais - uz 56.kanāla, kaut kas līdzīgs TESTCARDAM, tikai reklamējot kaut kādu AMINO. Atvērts tā kā interneta pārlūks ar kaut kādu IPTV informāciju (skat. bildi - sorrē par kvalitāti, CRT teļļuks un savādāk svītras taisa).

post-67561-128183263013_thumb.jpg

post-67561-1281832651_thumb.jpg

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sveiki visiem!

 

Šobrīd Lietuvas LRTC 2.tīkla kanāli no Mažeiķu raidītāja 610 MHz (38.k.) redzami FTA :

 

RTR Planeta

RTL (16:9)

REN TV Baltic (filmām tulkojums lietuviešu valodā (audio))

RTVi

MTV

NBA

Cartoon Network (bez EPG)

CNN International

Balticum Auksinis

BBC World News (jau bija FTA).

 

Cik ilgi ?? Kā citur, kur var uztveert?

Link to comment
Share on other sites

Vasara beigusies, ārā auksts, ap antenu baigā gribēšana ņemties nav, tāpēc šobrīd īpaši ar šo štelli nav bijis laiks nodarboties.

Link to comment
Share on other sites

mikelis8
Šobrīd Lietuvas LRTC 2.tīkla kanāli no Mažeiķu raidītāja 610 MHz (38.k.) redzami FTA :

 

Prieki beigušies... :angry: . Atkal kodēti.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Priekš viena projekta radās nepieciešamība uzzināt, kā ar Lietuvas TV programu uztveršanu Bauskas apkārtnē? Varbūt kādam vietējam ir pieredze. Pēc apraides zonām tā īsti neko saprast nevar. Itkā Biržu raidītājs vistuvāk, bet tur tie raidītaji galīgi nīkuļi. Šauļi un Paņeveži patālāk, bet raidītāji jaudīgāki.

Link to comment
Share on other sites

Birži Bauskas rajonā uztverās ļoti labi, tiesa, Panevēži arī. Sandis (aka base7) mācēs izstāstīt perfekti, visu laiku lielās, ka varu uztvert DVB-T un radiostacijas... :D

Link to comment
Share on other sites

Pēdējo reizi pārbaudīju pagājušā gada augustā. Ar Selteku(SD) un istabas antenu. Antena bija novietota uz 3-šā stāva balkona (pavērsta Lietuvas virzienā). Cik atceros, ķēra bezmaksas paketi un vēl 1 vai 2 frekvences, kur atradās kodētie kanāli. Pagriežot mazliet anteni uz otru pusi( tātad cits raidītājs, varēja vēl kaut kādu frekvenci noskenēt,). Signāls bija apmierinošs( nekubikojās). Pieņemu, ka ar kārtīgu āra antenu būtu vēl labāks rezultāts.

 

P.S. Tomēr atradu savu veco infu. Esmu čekojis Biržu raidītāju:

794,0MHZ

594,0MHZ

738,0MHZ

474,0MHZ

P.s. Kā ir tagad nemāku spriest, tad no pagultes jāvelk ārā mana "aparatūra".

Labots - base7
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kas skatās Lietuvas DTV ? No Mažeiķiem visi kanāli šobrīd FTA ! 31 gab.

Link to comment
Share on other sites

Mūsu DTV tādus priekus no Lattelecom puses īsti neredz, ka kanāli tiktu pavērti vaļā, kaut vai uz dažām dienām. mikeli - ar ko tu skaties? TVSTAR?

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

Poļu režģis bez past.+ Flexbox T202 HDCX + 26" CRT.

Ant. apm. 15m augstumā. Distance 40 km. Tx = 3x0,2 kW.

Regulāri skatos 12 prgrs.

Šoreiz prieki bija īsi. Līdz 2iem naktī papriecājos un viss. Šorīt atkal bija ciet. Iepriekšējā reizē gāja 3 diennaktis un vēl bišķi.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...