Jump to content

Kaimiņvalstu Virszemes TV


Dexs
 Share

Recommended Posts

Analogās TV laikmetā Lielvārdē varēja mierīgi uztvert leišus. Tagad pilnīga nulle digitālā signāla. Neko nevar daudz gribēt no 200W pierobežas digitālajiem raidītājiem. Analogajā kilovati gaisā gāja.

pirms 8 stundām , jurkins19702 teica:

Kādu jaudīgu āra antenu vajadzētu Latgales pusē

Es ieteiktu DTX92F. Ar šādu antenu Lielvārdē es varu uztvert Valmieras, Cesvaines un Viesītes bezmaksas kanālus. Par Rīgu nemaz nerunājot. Rīga rāda ar naglu. Ka'būs ar kaimiņvalstu TV skatīšanos konkrētajā vietā, to var noteikt tikai eksperimentāli. Ieliec kartē savu atrašanaš vietu un apskaties, ko  Tev piedāvā  http://www.satbroadcasts.com/DVB-T_Radar.html

Link to comment
Share on other sites

Ar tiem datiem visur ir problēmas. 4G un 5G visu laiku čakarē frekvenču plānus 700Mhz un 800Mhz diapazonā. Lai kā arī būtu tas radars dod aptuvenu priekšstatu, ko dotajā vietā teorētiski var uztvert un uz kurieni jāgriež antena. Frekvenci jau atradīs uztvērējs pats.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 50 minūtēm , GE (DX) teica:

Vienīgi dažādu frekvenču uztveršana vienādos apstākļos var atšķirties.

Ja? Kā tas ir domāts? 

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , GE (DX) teica:

Vienīgi dažādu frekvenču uztveršana vienādos apstākļos var atšķirties

Paliek jau tikai labāk. 4G un 5G izspiež televīziju no augšējiem decimetru kanāliem. Attiecīgi, jo zemāka frekvence, jo radioviļņi labāk izplatās. Protams, tur daudz papildus faktoru un teorētiski neko saštukot nevar. Jāštellē uz jumta kārtīga antena un jāeksperimentē.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1
pirms 21 stundām , jurkins19702 teica:

Sveiciens .Kādu jaudīgu āra antenu vajadzētu Latgales pusē ja līdz robežām 100km>ir vērts mēģināt uztvert Lietuvas un Baltkrievijas raidītājus?

 

Kaut kas tāds Two-story two-row loop antenna, рамочные антенны дмв  https://www.qrz.ru/schemes/contribute/digest/ant28.shtml

Rāmjveida antenas režģī pa četrām.

Bet tas būs uz konkrēto viļna garumu. Cik tur kanāli uz to būs, tik būs, vajadzēs slēgāt antenas.

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

Tā īsti mūsdienās rāmja antenas vairs neder. Vajag daudz platjoslīgākas un ar lielu pastiprinājumu. Paštaisītu antenu obligāti vajag vismaz pārbaudīt ar mērinstrumentiem, bet ne visiem tādi ir. Daudz vieglāk nopirkt rūpniecisku antenu.Lai gan arī ar to ir problēmas. Manis pieminētā DTX92F dod vislielāko pastiprinājumu uz 860Mhz, be tagad to nafig nevajag. Drīz vispār televīzija raidīs tikai līdz 700MHz. Attiecīgi antenu jāmeklē antenas, kuras paredzētas šādam diapazonam.

Link to comment
Share on other sites

Tādas nu ir tās tendences DVB-T apraidē. Ja godīgi, tad es patriz nezinu antenu, kurai uz 700Mhz būtu maksimālie 18dB pastiprinājums. Ražotāji nav pārkaŗtojušies uz izmaiņām decimetru viļņu diapazonā. Visdrīzāk tapēc, ka pieprasījums pēc tādām antenām krīt. Būtībā jau virszemes apraide lēnām mirst un mirst klasiskā televīzija kā tāda. Es kautkā neesmu jauniešus redzējis vairs pie televizora. Laiki mainās un mainās cilvēku paradumi.

Link to comment
Share on other sites

Long John

Nupat atbraucu no dežūras šrotiņa sarga būdā. Diez ko es visu nakti sadarītu, ja nebūtu virszemes TV- laikam jau visu nogulētu ? 

Mājās gan tas man nav vajadzīgs- izmantoju gana labu Baltkom cipar-TV ar optisko Internetu, pa nieka 15 Eur mēnesī par visiem priekiem.

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , ieleja teica:

nu ka vaļa dziesmu okeānā uztver savādāk nekā satelīta raidītu signālu

Skaidrs, tātad bij domāts vienā un tai pašā vietā. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Long John teica:

Baltkom cipar-TV ar optisko Internetu, pa nieka 15 Eur mēnesī par visiem priekiem.

Tie 15€ uz 24 mēnešiem?

Link to comment
Share on other sites

Maris77
pirms 2 stundām , Didzis teica:

Tādas nu ir tās tendences DVB-T apraidē. Ja godīgi, tad es patriz nezinu antenu, kurai uz 700Mhz būtu maksimālie 18dB pastiprinājums. Ražotāji nav pārkaŗtojušies uz izmaiņām decimetru viļņu diapazonā. Visdrīzāk tapēc, ka pieprasījums pēc tādām antenām krīt. Būtībā jau virszemes apraide lēnām mirst un mirst klasiskā televīzija kā tāda. Es kautkā neesmu jauniešus redzējis vairs pie televizora. Laiki mainās un mainās cilvēku paradumi.

Tā ir. Es tagad TV skatos tikai sporta tiešraides, jo tomēr kvalitāte ir labāka par interneta tiešraidi uz tā paša Smart TV. Un reizēm kādu analītisku raidījumu pa TV24 Rīga. (Globuss, Preses klubs u.t.t) Filmas un seriālus visus var nokačāt netā un mierīgi noskatīties sev ērtā laikā. Visa ģimene bijām pie Virszemes TV tikai, kad rādīja pirmizrādi Vectēvs bīstamāks par datoru. 

Link to comment
Share on other sites

Domāju, ka virszemes TV tik ātri neiznīks, jo ne visiem ir pieejams internets, bet bez tā atliek tikai šis.

 

Link to comment
Share on other sites

Vakar Saulkrastos Shortcuta HD LTV7 vakarā raustījās ar Tele2 4G. Skatījos vtv, jo apnika. Laikam noslodzi neturēja, jo pa dienu gāja stabili. Arī cita veida iptv iebremzēja. Nedomāju, ka tuvākajā laikā itv aizstās klasisko. Pilsētās ar drāts pieslēgumu jā, bet pa gaisu švaki. 

Link to comment
Share on other sites

Pilsētu guļamrajonos, jo privātmājās nākas iztikt ar to pašu 4G un vēl diezgan švaku pie tam ... drātis te nespīd ...

Link to comment
Share on other sites

Nu runā, kā arī FM apraide mirstot, bet Rīgā ( un ne tikai) visas frekvences aizņemtas.....

Link to comment
Share on other sites

Es laikam esmu tais 15%, kuri televīziju praktiski neskatās. Jā, internetā šo to apskatos, bet kad gribu un ko gribu. TV3 pat internetā nevaru izturēt paskatīties. lai viņi iet dēt ar savām reklāmām. Vecākā paaudze protams teļuku lūr, bet jaunieši tikai telefonus glauda un viņiem jau nu točna tāda virszemes apraide nafig nav vajadzīga un arī nebūs vajadzīga. Tas, ka pierīgas jaunajos privātmāju rajonos nav optikas, tur paši iedzīvotāji vainīgi. Lepmnām mājām naudas pietika, bet vienoties un ierakt kabeli naudas nepietiek. Saulkrastu dāčās kā Racer protams nekas nespīd. Ziemā tur lielākoties miers un uz trim mēnešiem optiku vilkt nu točna neatmaksājas. Tad laikam jāskatās virszemes TV.

Pirms 20 minūtēm , base7 teica:

Nu runā, kā arī FM apraide mirstot

Frekvences aizņemtas un gaisu silda daudzas raidstacijas, bet cik tām klausītāju? Rāčiņu jau točna var klausīties internetā un visas pasaules stacijas.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

FM radio daudzi (es tai skaitā) klausās iekš auto. 

Bet mājās pat sat tv skatos reti.... 

Link to comment
Share on other sites

nu man laukos ir pat divi Virszemes TV pieslēgumi. ar 4G jau tā te ir kā ir, vēl TV laidīs..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 59 minūtēm , Didzis teica:

Saulkrastu dāčās kā Racer protams nekas nespīd. Ziemā tur lielākoties miers un uz trim mēnešiem optiku vilkt nu točna neatmaksājas. Tad laikam jāskatās virszemes TV.

Var dabūt dsl drāti ar 20mbit, kas būtu gana, bet jamie pras uz gadu, bet lielākoties ta visiem vajag uz 3 mēnešiem. Tad nu lāpos ar 4g. Es saprotu, ka esmu knauzeris, bet 9 mēneši maksāt padsmit eiro par neko negribu. 

Link to comment
Share on other sites

ja visiem būtu 20Mbit drāts. man no LTK reiz te bija 1Mbit. labi, ka 3G un vēlāk 4G parādijās..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

No septembra Lietuvā virszemes televīzijā bezmaksas apraidē pieejams arī ASV atbalstīts informatīvais telekanāls "Настоящее время".

Piezīme. It kā viņu varot uztvert arī Latvijas pierobežā.

Link to comment
Share on other sites

Gan jau tiešā Lietuvas pierobežā uztvert var, bet vispār ar ar to skatīšanos pašvaki. Leiši salikuši daudz mazjaudas raidītājus, lai noklātu teritoriju, bet ar pārsimts vatu raidītāju tālu neaizraidīsi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Krievijā analogo apraidi plāno sākt atslēgt no šā gada decembra. Tas notiks pakāpeniski:

3.decembrī Тверская область,

11.februārī Рязанская область, Тульская область, Ярославская область, Ульяновская область, Пензенская область, Чеченская Республика, Магаданская область,

15.aprīlī Амурская, Ивановская, Кабардино-Балкария, Карачаево-Черкесия, Кемеровская, Кировская, Костромская, Курганская, Липецкая, Москва, Московская область, Новгородская, Калмыкия, Мордовия, Сахалин, Ставрополь, Тюменская, Удмуртия, Чувашия, Ямало-Ненецкий округ,

3.jūnijā visos pārējos reģionos.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Laikam neesi dzirďējis ka krievija pāriet uz dvb-t2 apraidi 

Link to comment
Share on other sites

 DVB T2 krievi uzreiz uzsāka visā valstī. Laikam Maskavā un Pēterburgā bija eksperimentāla DVB T apraide. Īstenībā pareizi darīja, nevis kā pie mums palaida veco standartu, kurā HD programas īsti nevar raidīt.Tagad vienkārši slēgs ārā analogo apraidi. Diez vai tā darbība uzlabos Putina popularitāti. Pie krieviem  ar internetu pašvaki un televīzija vēlnav zaudējusi popularitāti.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

2018.12.7. , 17:11, Didzis teica:

nevis kā pie mums palaida veco standartu, kurā HD programas īsti nevar raidīt.

Cik atceros, mums DVB-T LTC komerciāli palaida ap 2009 gadu, bet DVB-T2 ETSI adoptēts tika tikai ap 2008-2009 gadu. Tā kā neko vecu uz to brīdi mums nepalaida.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Tieši tā. Ja atcerēsimies, Baltcom uz to laiku vēl savus DVB-T testus no Zaķusalas raida MPEG2 standartā īsi pirms tam.

Ļoti lielai daļai teļļuki toreiz MPEG4 nesaprata vispār. Šobrīd, protams, gandrīz visi teļļuki saprot DVB-T2.

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

Lai kā arī būtu, krievi nesasteidzot DVB T ieviešanu tikai vinnēja. Vēl tagad pie mums tauta lieto slavenās glukainās zvaigžņu kastes un skatās pārkompresēto Lattelekoma plastalīna bildi. Lai gan,  DVB T2 neglābj no zemas kvalitātes televīzijas bildes. Provaideri  bāzīs vienā kanālā cik vien var programas, ka tik kautko rāda . Vakar uzliku klasesbiedrenei virszemes apraides medu. Uz liela televiora tā bilde nav skatāma, bet klasesbiedrene priecīga par šlāgerkanālu. Katram jau laikam savas prasības.

Link to comment
Share on other sites

@just5cosmo bet alternatīvas būs nejau tagad turēs paralēli analogo vēl takš arī sat ir un cik zināms tad ntv+,trikolors kas krievijā manuprāt ir vadošie sat operatori varbūt arī klūdos raida no 36E 56E 140E tādējādi nodrošinot tv visiem reģioniem 

Link to comment
Share on other sites

Cik zinu, virszemes apraide pie krieviem  ir par brīvu,  bet lai skatītos no SAT, jāmaksā. Es nekādā gadījumā neslavēju Krievijas virszemes televīziju, bet fakts, ka viņiem apraide ir modernāka. Kā tur ar attēla kvalitāti, gan nepateikšu. Pārāk tālu viņu raidītāji lai varētu apskatīties.

Link to comment
Share on other sites

Vai tik nesanāks tā, ka pēc daudzskaitlīgiem TV vērotāju lūgumiem speciāli Latvijas, un varbūt arī Igaunijas pierobežā analogo apraidi Krievija tomēr saglabā.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , ggg97 teica:

Vai tik nesanāks tā, ka pēc daudzskaitlīgiem TV vērotāju lūgumiem speciāli Latvijas, un varbūt arī Igaunijas pierobežā analogo apraidi Krievija tomēr saglabā.

 

Tad jau uz Ukrainas pusi vispār uz pilnu jaudu..?

Link to comment
Share on other sites

It kā no 12.decembra Igaunijas krievvalodīgais telekanāls "ETV+" ir pieejams nekodētā (tāpat kā ETV un ETV2) veidā visā valsts teritorijā. Diez virszemes apraidē arī?

Link to comment
Share on other sites

Pilnīgi jūtu ka kāds lidos kā korķis no pudeles jaungada naktī ...

Labots - M@R$$
Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , base7 teica:

It kā no 12.decembra Igaunijas krievvalodīgais telekanāls "ETV+" ir pieejams nekodētā (tāpat kā ETV un ETV2) veidā visā valsts teritorijā. Diez virszemes apraidē arī?

Vai tad ETV+ vienmēr nav bijis FTA arī viņu virszemes televīzijā? Taču sabiedriskais kanāls.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pēc pāris mēnešiem (marts/aprīlis) Lietuvā savu darbību uzsāks jauns Polijas telekanāls "TVP Wilno". Viņš nomainīs tur esošo "TVP Polonia" un būs pieejams FTA.

 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...