Jump to content

Kaimiņvalstu Virszemes TV


Dexs
 Share

Recommended Posts

kas man vajadzīgs lai es igauņus uztvertu?

 

Ir flexboxis ar vecu antenu.(analogo ar ko ķēru)

Link to comment
Share on other sites

Īpaši daudz informācijas gan neesi iedevis :sarkasms: Mēs tak nezinām, kur Tu dzīvo un kāda antena rādija igauņu analogo TV. Laikam jāsāk ar izpēti, kurš igauņu raidītājs vistuvāk un kādos kanālos raida

http://www.levira.ee/dyna/site/saatejaamad.pdf

http://www.digilevi.ee/?avaleht=kaart

Priekš skatīšanās visdrīzāk vajadzēs atsevišķu decometru antenu pavērstu uz tuvāko raidītāju.

Link to comment
Share on other sites

Maris77

Vai leiši DTV rāda Rossija 2 ? Ja jā, tad maksas, bezmaksas?

 

Kad ir gaidāma Krievijas DTV Rietumu pierobežā, lai to varētu uztvert arī Latvijas austrumos?

Link to comment
Share on other sites

Nu gan sagribēji krievu laikus, kad bezmaksas rādija krievu programas :sarkasms:

Krievija cer pāriet uz digitālo TV līdz 2015 gadam. Tak ķer no SAT kādas vien vēlies krievu programas un orģinālā variantā, nevis visādus tur stulbos internacionālos, baltijas, vai kā viņus tur sauc, apgraizītos ORT un RTR :sarkasms:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vai ta kreivi savā teritorijā raida/raidīs apgraizītos baltijas varianrtus?

Link to comment
Share on other sites

Savā teritorija protams rādīs pilnās programu versijas, bet Lattelekoma tīklā un kabeļos tikai apgraizītās versijas

Link to comment
Share on other sites

....jo attiecīgajiem kanāliem ir license apraidei tikai Krievijas Federācijas teritorijā.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Man jau atkal igauņus rāda! Tiesa, signāls uz robežas. Jūrmala, sapuvis poļu režģis nosviests uz balkona

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Riktīg gribētos redzēt tehniskos parametru eesti poisu Virszemes TV.

Link to comment
Share on other sites

No 14.aprīļa igauņu bezmaksas kanāli pārcēlušies uz 23k. un līdz ar to

ir labāka izplatība (signālsmanāmi spēcīgāks)

Link to comment
Share on other sites

No kura igauņu raidītāja tad sācis darboties 23 kanāls?

Multimediju maniaks, Paskatījos pagājušo vasar igauņu digitālo TV un varu teikt, ka nav viņiem nekāds "cukurs". Visas tās pašas "digitālās problēmas" kā mūsu Lattelekoma televīzijai. Bildes kvalitāte daudz sliktāka par vācu programu kvalitāti no SAT.

Link to comment
Share on other sites

guguce - iespējams tu runā par Vālgjarvi? Ja nemaldos pirmstam raidītājs bija 40.kanālā, līdz ar to pagrūti uztverams dēļ Cesvaines 41.kanāla. Tiesa, Cesvainē ir arī 24.kanāls, vai tur kāds tagad raida, nezinu (LNT analogajā bija 24.)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Man liekas ka no Valgajarve torņa 23 kanālā ja nekļūdos.

Labots - ricijs
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
mikelis8

Lietuva. No vakardienas LT virszemes DTV atslēgts FTA sporta kanāls Sport 1, kuru skatījos no Mažeiķu torņa un kurš nemaz nebija slikts. Cik nu saprotu lietuviski, tur programmas veidotājs un izplatītājs nevar vienoties naudas lietās. Turpmāk pieejams būs tikai SAT TV kā Viasat maksas kanāls un kabeļtīklos. Virszemes TV ekrānā - matracis ar paziņojumu.

 

http://antzemine-ska...v.blogspot.com/

Labots - mikelis8
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Lietuva nolēmusi ar 2012 gadu pilnībā pāriet uz digitālo tv, atlēdzot analogo apraidi. Analogais signāls tiks atslēgts 2012 gada 29. oktobrī, plkst. 3.00 naktī. Pēc analogā signāla atslēgšanas iedzīvotāji varēs redzēt 12 tv kanālus, starp kuriem neviens nebūšot krievu valodā. Krievvalodīgie kanāli tā pat kā līdz šim būšot pieejami tikai sat vai ktv.

Info:ziņu aģentūra "ИТАР-ТАСС"

Link to comment
Share on other sites

Jap, tā pati ziņa arī rietumu medijos.

Mazāk, kā 12 FTA kanāli nevarēs būt. Lieliski. Es tikai ceru, ka notiks arī frekvenču maiņa un jaudas palielināšana, lai LV pierobežā arī varētu normāli skatīties, jo šobrīd jaudas ir šausmīgi mazas un kaut ko var saķert periodiski tikai vakaros. (un arī ne lielo FTA MUXi)

Labots - Multimediju maniaks
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

TasEsmuEss

Nu tā, es dzīvoju 5 km no lietuvas, bet NEVIENU viņu kanālu ar dekoderi uztvert nevaru. Ar parasto antenu rāda.

 

Kas pa vain uvarētu būt?

Link to comment
Share on other sites

Nē. Es gribēju pavēstīt, lai Lietuvas raidītājiem būtu lielākas jaudas un tos varētu normāli redzēt arī pierobežā. Eesti poisi raida ar labām jaudām (tā pati Vālgjarve, nav sanācis gan laukos ap 23.kanālu paspēlēties, pirms tam četrdesmitais dēļ Cesvaines 41. bija neiespējamā misija).

Latvijā nemaz nav 12 oriģinālkanālu, kur nu vēl - tie visi aizietu FTA, ņemot vērā LTC nežēlīgos tarifus. TV6 un TV5 būtu reālākie kandidāti, bet tad LTV arī būtu jāpalaiž 2 jauni kanāli (tad tas kanāliem neizmaksātu neko papildus, ja pieņem, ka par visu MUXi kanāliem (neatkarīgi no to skaita) jāsamaksā 2,x miljoni). Tikai tad atkal modulācija būsu jāpaceļ, jo 16 Mbps biši pa maz 8 kanāliem. Bet tad atkal varētu būt problēmas ar uztveramību dažiem, kam jau tagad signāls slikts. Bet, domāju, tas nenotiks, ja jau TV3 ik pa laikam "iepirž", ka aizies uz maksas paku.

 

lavalair - cik saprotu esi Bauskā? Prasi base7. Man liekas šis kaut ko ķēra no Lietuvas - Biržai un Šauļu raidītāji tur ir visai ņemami (Biržai gan nejēgā vārgi). Analogos man Viesītē rāda, no digitālajiem ne smakas.

Labots - Multimediju maniaks
Link to comment
Share on other sites

Mēģini! 57. vai 61.kanālu. Joniškis (tuvāk robežai) arī 61.kanālā raida.

http://www.skaitmeni...lery/LRTC-1.gif

Tas ir lielais - 9 FTA kanālu MUXis. Vēl divās frekvencēs var ielasīt Lietuvos Rytas TV un BBC News, TV Polonia.

Labots - Multimediju maniaks
Link to comment
Share on other sites

Lavarair, visa problēma noteiktii ir antenā. Signālam jābūt gana stipram. Es Rundālē uzliku DTX48F antenu un tad var uztvert visus brīvos lietuvas kanālus. Apstākļi nebia tie labākie , jo māja zemā vietā. Ar spēcīgu antenu noteikti var redzēt. Protams uz majas jābūt divam antenām, viena Rīgas virzienā otra Šauļu virzienā. Pierobežas digitālie Lietuvas raidītāji ir apsolūri nīkuļi

Link to comment
Share on other sites

Es, te Bauskā pirms pāris mēnešiem biju uzmetis šādu istabas antenu uz balkona http://web.argus.lv/....HQ/hwindex.htm . Man balkons 3-šajā stāvā, tieši uz Lietuvas pusi. Speciāli priekš lavalair atradu veco saraksti ar vienu vietējo, kurš man uzdeva šo pašu jautājumu.

Citēšu pats sevi:

Vajag meklēt pēc Biržu raidītāja frekvencēm.

Bezmaksas kanāli:

LTV (Lietuvos Televizija), LTV2, LNK, TV1, TV3, TV6, BTV, Lietuvos Rytas TV, Balticum, Liuks, Info TV, Sport 1, TV Polonia, BBC News

frekvences:

794,0MHZ

594,0MHZ

738,0MHZ

474,0MHZ

Teorētiski varētu no citiem raidītājiem arī uztvert,bet personīgi meklēju no Biržu raidītāja.

http://www.skaitmeni...mine_dvb_t.html

http://twitpic.com/1x1apx

 

P.s. varbūt šī ir novecojusi informācija, jo es šo rakstīju 2010 gada, 12 jūnijā. Tika izmantots Seltekas aparāts.Varētu jau arī tagad intereses pēc nočekot, bet slinkums atkal visu stiept uz balkona.

Starp citu, ar šo pašu antenu pagriežot uz Rīgas pusi, ķeras pilnīgi visi DTV kanāli.

Labots - base7
Link to comment
Share on other sites

Visi pie robežas raida ar 0,2 kW jaudām. Bet nu, domāju, ka pēc analogo izslēgšanas notiks frekvenču maiņas (kā tas notika, gan EE, gan LV) un jaudu palielināšanas.

Labots - Multimediju maniaks
Link to comment
Share on other sites

Tāpēc, ka tur ar kilogramu kaplē, nevis piekto daļu no tā. Šauļi man pa tālu, tāpēc nespīd. Jācer Biržos uz zemāku kanālu (piemēram 27., kurā šobrīd LRT ar 2 kilovatiem raida) un tādu pašu jaudu, kā LRT šobrīd analogajā režīmā.

Labots - Multimediju maniaks
Link to comment
Share on other sites

TasEsmuEss
Vēl divās frekvencēs var ielasīt Lietuvos Rytas TV un BBC News, TV Polonia.

 

Vot šitos man rādija, bet citus nē.

Link to comment
Share on other sites

SALDŪ

skatos 12 FTA Lietuvas DTV kanālus. Raidītāji : Mažeikiai : 3 x 0,2 kW, attālums 45 km.

60.k.: LTV LTV2 LNK InfoTV Liuks! TV1 TV6 BTV TV3

38.k.: BBC World News

36.k.: Sport1 Lietuvos rytas TV

 

Signāls stabils, Bilde neklučojas un nesastingst. S=50...58% Q=80...97%.

Tikai stipru nokrišņu laikā un gadījumos, kad ir laba izplatība (traucējumi no tālākiem raidītājiem) signāls pazūd.

Redzu arī 4 analogos kanālus.

 

Lietoju FLEXBOX T202 HD CX + Poļu režģis bez past.- uz 4stāvenes jumta. Ant virziens Ēvarži (9km) - Mažeiķi

+- sakrīt. 26" CRT

Link to comment
Share on other sites

Iet, iet.

 

BTV (Baltijos televizija) - 23.k.

LTV - 26.k.

Roventa - 37.k.

TV3 - 44.k.

LNK - 7.k.

 

Pirmais (23.k.) gan ir ļoooti vārgs, jo tikai 0,1kW, bet pārējie apmierinošā kvalitātē = ar nelielu sniedziņu.

Link to comment
Share on other sites

BTV analogajā no Biržai raida ar 0,2kW un praktiski redzams arī tikai ar šņākoņu. Ja tādā pašā jaudā nāk iekšā digitālais signāls - nav brīnums, ka nerāda.

No Biržai:

LNK - 23k. (0,5 kW)

TV3 - 25k. (1 kW)

LRT - 27k. (2 kW) - uz šo frekvenci lieku, ka pēc 2012 te būs lielais FTA MUxis tādā pašā jaudā.

BTV - 39k. (0,2 kW)

Link to comment
Share on other sites

Njā - bēdīgāk jums tai pusē ir ar to lietuviešu DTV, kaut arī raidītāju jaudas Mažeiķu un Biržu DTV raidītājiem it kā būtu vienādas. Jādomā - te noteicošais faktors būs raidošās ant. augstums, bet varbūt arī nē. Mažeiķos uzrādās 109m. , bet Biržos 102 . Varbūt arī reljefs vainīgs ... .Jaudas palielināšana domājams dos vajadzīgo efektu.

Mažeiķos jaudīgākie raidītāji ir 37.k. un 44.k. = 0,5kW. Ja no šiem raidītu DTV, arī varētu būt ieguvums un būtu droša uztveršana arī sliktos laika apstākļos.

 

Mani gan vairāk interesē, lai ātrāk Mažeiķos palaistu TEO otru MUXi. Tad būtu vēl 2 FTA kanāli skatāmi.

Link to comment
Share on other sites

Vēl es domāju laba alternatīva nākotnē būs Viešintos, jeb Anykščiai. Augsts tornis un lai arī Lietuvas vidienē, dēļ 10 kW LNK analogais raidītājs 32.decimetru kanālā uztverams perfekti. Ja tādā jaudā palaidīs digitālo no Anīkščiem, nemaz nevajadzēs pat pastiprinātāju.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Lietuva. DTV. Pēc ilgas prombūtnes atkal redzams FTA kanāls SPORT1. Tas parādījies lielajā FTA MUXī (LRTC 1.tinklas) kodētā Balticum Auksinis vietā. Pēdējais pārgājis uz LRTC 2.tinklas muxi.

 

Tagad LRTC 1.tinklas izskatās šāds (visi FTA):

LTV, LTV2, LNK, TV6, BTV, TV3, SPORT1 , Info TV, LIUKS!, TV1, DVB -T 1ST .

 

Pēdējais nepārtraukti rāda testa tabulu ar paziņojumu, ka ka notiek HD TV izmēģ. pārraides (?? . Nevaru pārbaudīt). Un vēl tur teikts, ka

visi nacionālie kanāli virszemes apraidē būs redzami bez maksas arī pēc 29.10.2012.

 

DVB-T HD izmēģinājuma pārraides notiek 37.k. no Viļņas torņa:

Eurosport HD, Discovery HD, National Geographic HD.

 

http://www.skaitmeni...mine_dvb_t.html

Labots - mikelis8
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Man radies tāds jautājums agrāk nebij ķēpājies ar DVB-T. Vai caur spliteri var savienot divas antenas viena uz Latvijas raidītāju otra uz Lietuvu un pievienot pie viena dekodera?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...