Jump to content

Kaimiņvalstu Virszemes TV


Dexs
 Share

Recommended Posts

Labdien visi Virszemes TV entuziasti! Acīmredzot, ja esat iemetuši savas acis šajā tēmā, jūs vēlaties redzēt kaut ko vairāk par 4 (5) bezmaksas kanāliem. Šajā foruma temā diskutējam par kaimiņvalstu digitālajām televīzijām, to kvalitāti, apraides zonām utt. Liekam arī dažādus samplus, lai novērtētu un salīdzinātu bildes un skaņas kvalitāti.

 

flag_lithuania20080609.png

Lietuva

Lietuvas Virszemes TV tīklu apkalpo LRTC (Lietuvas Radio un Televīzijas Centrs). Maksas kanālus pārraida un apkalpo uzņēmums TEO. TEO multiplekšos pieejami arī bezmaksas kanāli.

Bezmaksas kanāli (14):

LTV (Lietuvos Televizija), LTV2
LNK, TV1
TV3, TV6
BTV, Lietuvos Rytas TV, Balticum, Liuks, Info TV
Sport 1 (sobrīd neraida), TV Polonia, BBC News

Informācija par frekvencēm: http://www.skaitmeni...mine_dvb_t.html

Apstiprināta uztveršana Latvijā no: Biržai, Šiauliai, Mažeiķi

Analogā televīzija tiek atslēgta: 2012.gada 29.oktobrī

 

flag_estonia20080609.png

Igaunija

Igaunijas Virszemes TV tīklu apkalpo Levira.

Bezmaksas kanāli (4):

ETV, ETV2
TV3, Kanal 2, (izsludināts konkurss par piekto)

Informācija par frekvencēm: http://www.digilevi.ee/ (arī krievu valodas iespēja).

Apstiprināta uztveršana Latvijā no: Vālgjarve

Analogā televīzija atslēgta: 2010.gada 1.jūlijā

 

Belarus%20Flag.png

Baltkrievija

Baltkrievijas Virszemes TV tīklu apkalpo БРТПЦ (Baltkrievijas Radio un Televīzijas padošanas centrs).

Bezmaksas kanāli (8)

Беларусь 1, Беларусь 2,
ОНТ, СТВ, НТВ-Беларусь,
РТР-Беларусь, Мир

Informācija par frekvencēm: http://www.brtpc.by/...vision/digital/

Apstiprināta uztveršana Latvijā no: Braslava

Analogā televīzija tiek atslēgta: 2015.gadā

 

flag_poland20080609.png

Polija

Polijas Virszemes TV tīklu apkalpo Emitel.

Bezmaksas kanāli (16):

TVP1, TVP2, TVP INFO, Eska TV, U-TV, ATM Rozrywka, Polo TV (MUX1)
Polsat, TVN, TVN7, TV4, TV Puls, TV6, Polsat Sport News (MUX2)
TVP1, TVP2, TVP INFO, TVP Kultura, TVP Historia (MUX3)

2012.gada vasarā tiks palaisti: TVP1 HD (MUX1) un TVP2 HD (MUX3)

Informācija par frekvencēm: http://www.telewizja.../nadajniki.html

http://www.emitel.pl...wdrazania-mux-1

Apstiprināta uztveršana Latvijā no: Suwalki

Analogā televīzija tiek atslēgta: 2014.gadā

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

Parasto eesti tv varu uztvert.

 

No digitālās tv neko nesaprotu, tāpēc droši flexboxis tikai lv kanālus atrada.

Link to comment
Share on other sites

Diemžēl par citu valstu digitālajām TV zinu ļoti maz (Baltkrievija piem.), tā kā kas zin padalās ar informāciju, ielikšu pirmajā postā. ;)

Link to comment
Share on other sites

Sveiki. Sakarā ar Baltkrievijas DTV, novērojumi ir tādi, kā es atrodoties ~10km aiz Krāslavas uz Aglonas pusi, ar poļu režģi gandrīz uz maksimālā signāla un maksimālās kvalitātes ķer visus 8 Baltkrievijas DTV kanālus, lai gan pati antena ir pagriezta uz Daugavpils pusi - laikam jau tas poļu režģis ar aizmuguri ķer :biggrin: Bet nu kopumā kvalitāte lielākajai daļai ir ne sliktāka par mūsu pašu LTV1, LTV7... Vienīgi tam baltkrievu 8 канал tā kvalitāte izskatās tomēr biki švakāka salīdzinājumā ar pārējiem kanāliem - principa varētu 8 kanāla kvalitāti salīdzināt ar mūsu pašu VTV NatGeo Ch. kvalitāti.

Link to comment
Share on other sites

pie Dagdas man laukos ķer 3 valstis ar vienu yagi antenu :D baltkrievija vēsi ņemās gandrīz pa visu krāslavu, bija šķiet kkur pie 43 vai 47 kanāla, man viņi visi vienā čupā :D ķēru no Braslavas šķiet, inetā bija pilns ar kartēm kur kas iet, par Krāslavu parūpējās speciāli laikam :D tā labi iet tā garantētā zona :)

Link to comment
Share on other sites

Izskatās, ka igauņi pie Veriem salikuši raidītājus tā, lai braucot pa Pleskavas šoseju var skatīties.

Link to comment
Share on other sites

No jelgavas 20km uz lietuvas pusi. Ķer visus LT bezmaksas kanālus un signāls stiprāks nekā savējiem. :pooh_honey:

Link to comment
Share on other sites

mikelis8

SALDŪ

skatos 12 FTA Lietuvas kanālus. Raidītāji : Mažeikiai : 3 x 0,2 kW, attālums 45 km.

60.k.: LTV LTV2 LNK InfoTV Liuks! TV1 TV6 BTV TV3

38.k.: BBC World News

36.k.: Sport 1 Lietuvos rytas TV

 

Signāls stabils, Bilde neklučojas un nesastingst. S=50...58% Q=80...97%

 

Lietoju FLEXBOX T202 HD CX + Poļu režģis bez past.- uz 4stāvenes jumta. Ant virziens Ēvarži (9km) - Mažeiķi

+- sakrīt. 26" CRT

 

PALDIES visiem par plašu, vispusīgu info SAT un DTV jomā !

Link to comment
Share on other sites

mikelis8

To Dexs.

Gribu padalīties pieredzē. Jāteic - ar TV un radio tāluztveršamu slimoju jau sen, būs kādi 30 g. Ar Lietuvas DTV Ari man negāja nemaz tik gludi. Uz jumta bija kādus 20 g. veca paštaisīta jagi - kādi 2 m gara. pštaisīis pastiprinātājs vēl no tiem pšiem laikiem, kad neko tādu nevarēja nopirkt gatavā veidā. Analogos sgnālus no Lietuvas Šauļu un Mažeiķu raidītājiem ķēra bez problēmām, ar lielāku vai mazāku sniedziņu, protams. Šopavasar sāku meģināt noķert leišu DTV. 38.k un 36.k aizgāja, bet 60.k mana jagi nevilka. Uzliku režģi ar kkādu SWA501 laikam. Tas pats ... . Tad nāca kanāla maiņa Ēvaržos (no 61.k uz 21.k.) un man visus lietuviešus aizsita ciet. Nebija vairs ne analogās ne ciparu TV. Kāpelēju uz jumta - augšā, lejā, eksperimentēju. Rezultātu panācu-

1) izmetu ārā pastiprināiālu, aizstājot to ar salāgoš. plati.

2) pārvietoju ant.- kādus 5m tuvāk jumta malai, saīsinot kabeli par kādiem 5m. Tagad tas ir kādi 15-17 m garš. Un viss notiek.

Pievienoju datus par Lietuvas TV raidītājiem. Vēlu sekmes!

 

Tapkite%20m%C5%ABsu%20klientasTV%20siustuvu%20parametrai

 

http://www.lrtc.net/cgi-bin/siustuvai.cgi

http://www.lrtc.lt/tel_paslaugos/talpinimas.html

Link to comment
Share on other sites

Paldies par linkiem. Kā redzams Biržai raidītāji ir šausmīgi vārgi - 0,2 kW :(

Link to comment
Share on other sites

Daži raidītāji ir vertikālajā - sīkāk dotajā linkā skaties pie EE DVB-T augšā pirmajā postā.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Man ar Lattelekom dekoderi Igaunijas pierobežā Ērģemes pagastā labi rāda visus igauņu bezmaksas DTV kanālus. Arī maksas atrada, bet tos, protams, neredzu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
mikelis8

PAZIŅOJUMS tiem, kas dzīvo tuvāk jūrai un kam tas interesē. (Ja ir iespēja pagrozīt antenu).

 

Šobrīd novērojama superlaba UHF viļņu izplatīšanās pāri Baltijas jūrai!

Uztveru 13 FTA kanālus no Visby Gotlandes salā, Zviedrijā -

 

37.k., 41.k., 44.k., 48.k., 58.k.

(MPEG 2 un MPEG 4)

Labots - mikelis8
Link to comment
Share on other sites

SVT visi kanāli un kas vēl tur ir? Kanal 5, TV4? TV3 un TV6?

Link to comment
Share on other sites

mikelis8

SVT 2 ABC

SVT1 Ostnytt

SVT 1 ABC

SVT 2 Ostnytt

SVT 24

TV 4 Stockholm

TV 6

Kunskapskanalen

 

Vēl ir 3 radio kanāli un 3 testa tabulas MPEG 4

+ kaudze kodētu kan.

Labots - mikelis8
Link to comment
Share on other sites

Kvalitāte kāda? :) Gan jau, ka laba. Paldies, ka padalījies. Ļoti interesanti.

Link to comment
Share on other sites

mikelis8

Zviedru ciparu TV bija skatāma vēl šorīt. Nekas jauns klāt nebija nācis.

Signāls visumā bija stabils, lai arī īsos brīžos aizkrita ciet. S skalā rādīja 0...70%. Lielākoties bija ap 50%. Q skala - 0...80%, bet visbiežāk ap 70%.

 

Attēlu vizuāl vērtējot varu teikt - tāds pats vien bija kā mūsu VTV. Varbūt nedaudz labāk izšķiramas sīkās detaļas, un krāsu piesātinājums bija lielāks. Tāds bija MPEG 2 attēls. ko vēroju uz sava 26" CRT. MPEG 4 gāja tikai

kodēti un 3 testa tab.(58.k.). Attēla formāts bija 4:3 kanāliem SVT 2 Ostnytt un SVT 2 ABC. Pārējiem - 16:9.

Filmas gāja oriģinālvalodā ar svenska subtitriem. Audio - bez defektiem, liekas - stereo. Nemanīju iespēju ko mainīt/ pārslēgt audio atskaņojumā, subtitros.

 

Izmantoti tika poļu režģis bez past.+ Flexbox T202 HDCX + 26" CRT .

Labots - mikelis8
Link to comment
Share on other sites

Ja kādam ir interese pasēdēt"staba galā" un pagrozīt antenu, tad jau vakar un arī šovakar ir ļoti laba signāla izplatīšanās.Lielverdē gan neizdevās noķert kaimiņvalstu TV, bet pusi latvijas raidītājus varēja skatīties ideālā kvalitātē. Šovakr turpināšu cīnīties ar ārzemniekiem.

Link to comment
Share on other sites

Vakar vakarā, vispār negrozot antenu (DTX-92F noregulēta Rīgas virzienā+ Terras pastiprinātājs 20Db), mierīgi skatījos Ventspils TV (30.kan.). Pārskanējot kanālus, saķēru arī igauņus no Pērnavas raidītāja (514KHz) un kaut kādu zviedru raidītāju (642KHz). Bilde gan nestabila- brīžiem pazuda. Pats interesantākais, ka ieskanējās arī Latgales TV no Rēzeknes (658KHz), kas atrodas pilnīgi pretējā virzienā, tai pat laikā Viesītes raidītāju ar mugurpusi neķēra.

Televizors Philips ar iebūvēto dekoderu, atrodos pie Rīga-Daugavpils šosejas 74km no Rīgas uz bijušo Ogres un Aizkraukles rajonu robežas

Ne Selteka, ne Stārs neko no augstākminētā nespēja noķert.

Šodien pa dienu gan nerāda nevienu no šiem kanāliem.

Labots - RIDAO
Link to comment
Share on other sites

Šobrīd (15:20, Jūrmala) skatos igauņus 514MHz gan ar Stāru, gan ar TehniSat HDT4. Stārs pat rāda stabilāk, lai gan manā spliteru mudžeklī Tehnisats shematiski ir tuvāk antenai. Kādreiz būs jāpārlasa savs spliteru mudžeklis.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Es jau vairak kā nedēļu katru vakaru "sēžu uz jumta" un grozu antenas. Vakar tiešām bija izcila izplatīšanās( domāju, ka šodien arī būs) un bija redzamigandrīz visi Latvijas raidītāji, gan arī Lietuvas digitālā TV. Igauņus gan man nesanāk uztvert, jo Leiši strādā uz tā paša kanāla un maisa. Esmu notestējis veselu kaudzi ar dažādiem pastiprinātājiem un dažādas antenas. Kad beigsies tāluztveršana, tad gan jau aprakstīšu "labratorijas darba" rezultātus.

Link to comment
Share on other sites

Šobrīd (17:55) TehniSat igauņu (514mhz) līmeni rāda tādu pašu, kā tepat (35km) Rīgas raidītāja augsto frekvenču maksas kanālu signāla līmeni. tākā šodien, izskatās, ka tāluzveršanā varētu būt šance.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Un ir arī. Leišu DVB-T 21.kanāls no Biržai ar bezmaksas Balticum un TV Polonia arī man nāk iekšā. Uz datora puļķa. Kubikojās gan. Uhh kā es gribētu tagad ar Fleksi noskenēt tīklu. Atrastu noteikti ne to vien.

Analogos uz TV perfekti rāda, digitālie tikai viens MUXis no Biržiem. Nu ar šaaaausmīgi mazām jaudām džeki kapā. Ko padarīs.

Didzi - gaidu pēc tam rezultātus.

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
(labots)

Šobrīd atkal ļoti labi signāli nāk iekšā - patstāvīgi pirmo reizi ar puļķi redzu leišu kanālus.

Redzu 4 bezmaksas kanālus, atlikušos 10 vēl divos MUXos uztvert neizdodās.

Pašlaik fonā iet Sport1 - bezmaksas sporta kanāls. Paejot bišku pa EPG - nav nemaz slikti priekš bezmaksas kanāla. Rādīs gan jauniešu olimpiādi, gan NHL, gan dažādas futbola līgas. Arī protams leišu nacionālo - basketbolu un dažādus raidījumus par to.

Kvalitāte gan uz aci gan uz parametriem labāka ir mūsu pašu Virszemes TV, taču man izdodās uztvert tikai komercMUXus (Teo), kuri iespējams vairāk bitreitu atvēl protams maksas kanāliem. TEO Mukši arī pēc LT lapām esošajām kartēm ir spēcīgāki. LRTC lielo bezmaksas MUXi (ar valsts un komerckanāliem + ziņu un mūzikas kanālu) 59.kanālā diemžēl noteikti traucē uztvert vietējais 60.kanāla raidītājs, tā kā nevaru uzmest aci gan uz tā bitreitiem gan bildes kvalitāti. Varbūt kāds kam izdodās uztvert var pateikt kā tas viss izskatās.

 

http://www.failiem.lv/list.php?i=jfwidd Re kāda programma tam Sport1 šodien. Raida no pēcpusdienas līdz naktij.

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

Sporta kanāla programma šeit:

 

http://www.sport1.lt/tv_programa/

 

Man jau patīk pagājušā sezonā (sporta) - leišiem Anglijas premjerlīgu, NHL, NCAA basīti (un ko tur vēl) rādīja par FREE LIVE.

Mums līdz tādam līmenim laikam nenonākt...

Šķēlem 10citroni tak jāatmaksā :D

Labots - stumbrerro
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Ahh, kaut nu man šorīt būtu bijis Fleksis. Uz analogās vēl bez vietējiem Biržai raidītājiem uztvēru:

 

K4 - LNK Vilnius

K9 - LRT Juragiai

K11 - LRT Bubiai

K12 - LRT Viesintos

K24 - LRT Tryškiai

K26 - LRT Mažeikiai

K28 - LRT Juragiai

K30 - Lietuvos Rytas TV Telšiai

K34 - LNK Bubiai

K37 - Roventa TV ????

K39 - LRT Norkaičiai

K40 - Lietuvos Rytas TV Bubiai

K41 - BTV Tryškiai

K27 - LNK Norkaičiai

 

Tajā pašā laikā uz digitālās USB fleša skanējot - tikai vietējie kanāli. :( Laikam jau viņš nevar atfiltrēt to visu gūzmu kas gāžās iekšā no visām pusēm, līdz ar to nenoskenē. :( No radio arī signāli no EE/PL sāka nākt iekšā. Šodien ir fantastiski apstākļi tāluztveršanai.

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

Man šobrīd nāk tikai igauņu 618MHz, ieprēkšējā frekvence 514 tagad man klusē.

Jūrmala

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Šobrīd man arī viss kluss. Ap kādiem 11 konstatēju, ka "nāk iekšā".

Jāgaida vakars, varbūt atkal atnāks. Varbūt vari ierakstīt kādu samplu igauņu FTA kanāliem, ja tas iespējams? Es beidzot gribu ieraudzīt savām acīm viņu kvalitāti.

Link to comment
Share on other sites

Tavu vēlmi ņemšu vērā kad sanāks, jo tad jāstellē augšā mans USB puļķis.

Link to comment
Share on other sites

Tev igauņus patstāvīgi vai arī nepatstāvīgi uztver?

Link to comment
Share on other sites

ļoti nepatstāvīgi, sāvādāk būtu tev jau visu MUX sample uztaisijis. Šobrīd vairs neķer. Starp citu, katru reizi ķer no cita raidītāja, vainu 618MHz, vai 514MHz. Šķit, reiz vēl kāda cita igauņi frekvence arī bija.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Super. Manu Sport1 sampli tepat var novilkt dažus postus atpakaļ. Kad varēšu Balticumu arī varu ierakstīt. Lielo leišu kanālu MUXi diemžēl uztvert nevaru.

 

Vēl šovakar no analogās ķeru:

K08 - Pervij (taču logo otrā pusē, tā kā iespējams Baltkrievijas)

K29 - Rossija 2

K31 - Pervij

 

Tikai no kurienes viņi nāk nezinu, varbūt kāds zin kādu krievu saitu ar frekvencēm?

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Nu šobrīd atkal nāk iekšā un domāju nāks visu vakaru tā kā grābjam un testējam ko vien varam. :)

USB flešs man atrod šobrīd tikai Latviju (Cesvaini/Rīgu/Viesīti), nekā aizraujoša. Un neviens paziņa Fleksi arī aizdot nevar šodien, kam prasīju. Ahh.

Uz Radio šobrīd klausos Radio Elmaar no Vālgjarves Igaunijas raidītāja dzīvojot netālu no leišiem nevis eestiem. :D Tātad - no Igaunijas nāk.

Par maniem FM uztveršanas testiem šodien var Free FM palasīties, nespamošu te par radio. Par TV tāluztveršanu turpinam. Kādi rezultāti jums? Digitālās/Analogais

Uz analogā man pašam daudz neuztvertu raidītāju, jo nav jau vairs vietējo analogo, kas traucētu uztveršanu. Digitālā - kā jau teicu iepriekš, USB puļķis laikam aizrijas ar to gūzmu no visām pusēm. ;(

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

Smiltene. Parastie "V" veida teleskopiskie ragi, kas pagriezti uz Valmieru rāda igauņus ETV2, TV3, Kanal 11, Kanal 2, ETV. Teļuks LCD ar iebūvētu dekoderi.

Labots - Maix
Link to comment
Share on other sites

mikelis8

Dexs - labs ķēriens ! Es par Tevis noķertiem attāliam leišu analogās TV raidītājiem. Es palaidu garām iespēju, jo 2 d. nebiju mājās.

 

Roventa TV (K37) ir Mažeiķu reģionālā TV - Mažeikiai 0,5 kW. Sadū redzu bez problēmām ar pavisam mazu sniedziņu.

 

Lai veicas šajā neparastajā vasarā !

Labots - mikelis8
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...