Jump to content

Optimālākās antenas izvēle


vertigo
 Share

Recommended Posts

Pirms 59 minūtēm , Ronalds teica:

Pastiprinātāji ir domāti lai kompensētu zudumus ļoti garos kabeļos. 20m nav ļoti garš kabelis!

Ja jau tev rādīja ar poļu režģi, tad ar DTX-48FL jārāda pilnīgi bez problēmām! 

Padomā, kāpēc poļu režģiem ir platītes, bez pastiprinājuma un platītes ar pastiprinājumu no 5-30 dB? Dažādu kabeļa zudumu kompensācijai?

Link to comment
Share on other sites

Raidītājs izstaro signālu, kas veidojas no raidītāja jauda - kabeļa zudumi + antenas pastiprinājums, attiecīgi iegūstam izstaroto jaudu dBW, Tad šī jauda nonāk punktā X, kur ir vēlme šo signālu uztvert un sagremot. SIgnāls punktā X būs ar kaut kādu lauka intensitāti V/m. No tās ir jādbūn laukā pietiekams spriegums V, lai TV rādītu. Jāņem vērā, ka punktā X būs kaut kāds trokšņu līmenis un lai signālu redzētu, ir jāpanāk atbilstoša signāla/trokšņa attiecība, kas nozīmē, ka signālam ir jābūt par noteiktiem dB lielākam kā troksnim. Jo augstāka frekvence, jo mazāk spriegumu varam iegūt pie tās pašas lauka intensitātes. Uzliekot antenu, kura spēj savākt kaut kādu spriegumu no intensitātes, jāizvērtē vai tas ir pietiekams minimālajām uztvērēja (dekodera) vajadzībām. Ja nav, tad var likt antenu ar lielāku pastiprinājumu, bet ir viens brīdis, kad tas praktiski vairs nav iespējams. Tad liekam pastiprinātāju, kurš paceļ sprieguma līmeni (no intensitātes) tā, lai pietiek uztvērējam. Problēma ir tā, ka pastiprinātājs paceļ ne tikai derīgā signāla līmeni, bet arī trokšņus, attiecīgi jāizvēlas pastiprinātājs ar mazu trokšņu līmeni. Papildus problēma (lielākoties galvenā) ir tas, ka tie pastiprinātāji nav selektīvi (pastiprina tikai signālu nepieciešamajās frekvencēs) un attiecīgi aizbliež ciet uztvērēja ieeju. Ja ir tukša vieta laukos, tad platīte arī ar lielu pastiprinājumu būs ok, jo selektivitātes problēma nebūs aktuāla, galvenais jāskatās uz trokšņu līmeni un jāuzmanās, lai nenotiek pašierosme, kad platīte pati kā ģenerators sāk strādāt.

 

Attiecībā par to, ka pastiprinātājs kompensē kabeļa zudumus - jā - vietās, kur ir pietiekama (ar rezervi) lauka intensitāte, bet ir garš kabelis no antenas līdz uztvērējam liek maztrokšņainu pastiprinātāju ar pāris dB pastiprinājumuun labu kabeli, kura zudumi tiek kompensēti. Tur kur ir švaks signāls, vari mēģināt savienot uz jumta antenu ar 1m garu labu kabeli, kur zudumi būs 0,x dB un TV nerādīs, ieliksi pastiprinātāju un rādīs. Apmēram tā - mazliet gari, bet centos uz pirkstiem... :)

Labots - Racer
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Racer, Tu bišku brauc auzās. Viss ko teici ir pareizi, ja uztvērējam pašvaka jūtība, bet DVB-T uztvērējiem lielākoties ar jūtību nav problēmu. Ja gaisā signāls švaks, tad neviens pastiprinātājs nepalīdzēs. Tad tikai un vienīgi kautko izspiest var ar  antenu, kurai liels pastiprināšanas koeficients un kura uzlabo attiecību signāls troksnis. Jā, no prakses varu teikt, ka pastiprinātājs nedaudz uzlabo DVB-T uztveršanu, bet tikai tai brīdī, kad signāla līmenis ir uz robežas.  Acīm redzot tiek kompensēti zudumi savienojumos un uztvērēja ieejas filtros, bet ir pilnīgi vienalga, vai pastiprinātājam 5dB, vai 25dB pastiprināšanas koeficients. Galvenais, lai paštrokšņu līmenis būtu mazs. Lai gan tur arī ir robeža un nav īpaši jēgas no pastiprinātāja ar 0,4dB trokšņiem, ar kuru var saklausīt kā šņāc tuvumā augošā egle vai blakus māja. Es teiktu, ka 10-15dB pastiprinātājs ar 2-3dB paštrokšņiem ir pilnīgi pietiekoši. lai kompensētu gan zudumus kabelī, gan savienojumos. No poļu sūdiem ar 38dB pastiprinājumu vajag turēties pa gabalu. Tie ierosinās un pārstūrējas no tuvumā esošiem traucējumiem. Es tomēr iesaku izvairīties no platjoslas pastiprina'tāja izmantošanas. Digitālais signāls ir gana spēcigs un ja man mājā no istabā noliktas DTX48F antenas vienlaicīgi darbojas četri uztvērēji un tas pe 45 km no torņa. Nafig tad pastiprinātāju uz jumta liktai antenai un vienam uztvērējam.  Poļu režģi esmu salīdzinājis ar DTX48F un signāļa līmenis no DTX48F viennozīmīgi bija lielāks. Es negribu teikt, ka DTX48F ir ideāls, bet pa to naudu viss ir OK.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Didzis teica:

Racer, Tu bišku brauc auzās. Viss ko teici ir pareizi, ja uztvērējam pašvaka jūtība, bet DVB-T uztvērējiem lielākoties ar jūtību nav problēmu. Ja gaisā signāls švaks, tad neviens pastiprinātājs nepalīdzēs. Tad tikai un vienīgi kautko izspiest var ar  antenu, kurai liels pastiprināšanas koeficients un kura uzlabo attiecību signāls troksnis.

Labrīt, Didzi, ja uztvērējam ir slieksnis pie kura ir spējīgs strādāt, tad palielinot līmeni ar pastiprinātāja palīdzību (augšā pie antenas), jamais sāk strādāt? Praksē pārbaudīts un ne tikai TV frekvencēs. Tu lūdzu mazliet ar teoriju oponē...

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Ronalds teica:

Kādā valodā lai tev paskaidro, ka pastiprinātājs tev nav vajadzīgs?????

Pastiprinātāji ir domāti lai kompensētu zudumus ļoti garos kabeļos. 20m nav ļoti garš kabelis!

 

Ja jau tev rādīja ar poļu režģi, tad ar DTX-48FL jārāda pilnīgi bez problēmām! 

Ja nerāda, tad visticamākais vaina būs kabelī! 

 

Nedaudz tiku pārprasts- signāla pastiprinātājs nav vajadzīgs DTX-48FL antenai, bet gan poļu režģim. Interesēja vai Argusā redzamās pastiprinātāja plāksnītes ar F konektoru ir saderīgas ar POĻU antenām un kurš no daudzajiem signāla pastiprinātājiem manai vajadzībai piemērotākais ja attālums līdz Rīgai 100+kilometri.

  Pēc Balticmaps noteikts precīzs virziens uz raidītāju(ar virziena orientieri dabā pēc fotokartes). Pēc Viesītes virziena nolikšanas sapratu ka nekad tai virzienā signāls nav ticis meklēts, tapēc kāpjot jumtā mainīt kabeli un antenas virzienu uz Viesīti antenai DTX-48, uzlikšu atpakaļ ari poļu režģi Rīgas virzienā(tā arī bij pirms tam) ar jaunu plāksnīti un kabeli-lai ir kā rezerves uztvērējs, ko nepieciešamības gadījumā var pieslēgt. 

Link to comment
Share on other sites

Es protams nevaru apgalvot par visiem uztvērējiem un jaunākā modeļa televizoriem, bet lielākoties ar jūtību visiem ir OK. Pie tā, ka bilde nestabila vainīga ir sliktā attiecība signāls troksnis un to pastiprinātājs nu nekādīgi nevar uzlabot. Pastiprinātājs tikai signāla paceļ līmeni kopā ar trokšņiem. Skaidrs, ka pastiprinātāju optimāli ir likt pie pašas antenas un tas daudzreiz uzlabo uztveršanu, bet brīnumi nenotiek un ja antena signālu nav uztvērusi. neviens pastiprinātājs nepalīdzēs. Pilnīgi pofig tad  par uztvērēja jūtību vai slieksni pie kura tas var dekodēt signālu. Es varu pateikt, ka esmu pastiprinātāju nīdējs, jo daudzas reizes tieši pastiprinātājs rada problēmas. Pie normālas jumta antenas un attāluma 40-50km līdz tornim nav nekādas vajadzības pēc pastiprinātāja. Jā, tālāk sākas lielais tāluztveršanas sports, kad katrs decibels no svara. 

Pipars1, Tev ir pilnīgi pareiza doma par to rezerves variantu. Vispār tas ir brīnus, ka ar poļu antenu izdevies uztvert Rīgas signālu. Acīm redzot sanāk gandrīz tiešā redzamība un apkārt nav traucējumu. Lai gan es no Lielvārdes arī uztveru Valmieras un Cesvaines raidītājus. Tiesa ar DTX96F anten un tikai brīvās programas.  Nu dikti labi izplatās digitālais signāsl un tas ir gana spēcīgs.  Poļu antenā visvieglāk ielikt orģinālo platīti, bet pirkt vajag maztrokšņaino un kā teicu, nav jēgas no liela pastiprinājuma. Jāapskatās, kuri modeļi bija piemēroti, bet to varēšu vēlāk pateikt.

Link to comment
Share on other sites

Vai tad poļu režģim tagad nevar dabūt "pliku" salāgošanas platīti bez pastiprinātāja, man vismaz tāda ir, tiesa pirkta pirms 10+ gadiem .....

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Didzis teica:

Es protams nevaru apgalvot par visiem uztvērējiem un jaunākā modeļa televizoriem, bet lielākoties ar jūtību visiem ir OK. Pie tā, ka bilde nestabila vainīga ir sliktā attiecība signāls troksnis un to pastiprinātājs nu nekādīgi nevar uzlabot. Pastiprinātājs tikai signāla paceļ līmeni kopā ar trokšņiem. Skaidrs, ka pastiprinātāju optimāli ir likt pie pašas antenas un tas daudzreiz uzlabo uztveršanu, bet brīnumi nenotiek un ja antena signālu nav uztvērusi. neviens pastiprinātājs nepalīdzēs. Pilnīgi pofig tad  par uztvērēja jūtību vai slieksni pie kura tas var dekodēt signālu. Es varu pateikt, ka esmu pastiprinātāju nīdējs, jo daudzas reizes tieši pastiprinātājs rada problēmas. Pie normālas jumta antenas un attāluma 40-50km līdz tornim nav nekādas vajadzības pēc pastiprinātāja. Jā, tālāk sākas lielais tāluztveršanas sports, kad katrs decibels no svara. 

Pipars1, Tev ir pilnīgi pareiza doma par to rezerves variantu. Vispār tas ir brīnus, ka ar poļu antenu izdevies uztvert Rīgas signālu. Acīm redzot sanāk gandrīz tiešā redzamība un apkārt nav traucējumu. Lai gan es no Lielvārdes arī uztveru Valmieras un Cesvaines raidītājus. Tiesa ar DTX96F anten un tikai brīvās programas.  Nu dikti labi izplatās digitālais signāsl un tas ir gana spēcīgs.  Poļu antenā visvieglāk ielikt orģinālo platīti, bet pirkt vajag maztrokšņaino un kā teicu, nav jēgas no liela pastiprinājuma. Jāapskatās, kuri modeļi bija piemēroti, bet to varēšu vēlāk pateikt.

Poļu režģis tika uzstādīts pirms gadiem 10 un kopš uzstādīšanas brīža kalpoja bez antenas grozīšanas-pārregulēšanas. Nevar teikt ka antenas virziens bez traucēkļiem, uztveršanas virzienā  20m-30m attālumā no antenas lieli koki un Balticmaps  informācija rāda ka antena nemaz tik precīzi nebij nostatīta. Pareizāk būtu bijis 10-15 grādi pa labi un lielie koki ar vairs nav antenas ceļā. Šodien grūti vairs pateikt kapēc tā antena tika nostatīta tieši tajā virzienā. Savulaik krāmējoties ar TV signāla meklēšanu tika mēģināts ari Viesītes virziens :D tikai tagad saprotu ka Viesīte ir pavisam uz citu pusi kā tika meklēts. Ja uz jumta būs divas darboties spējīgas antenas mazāka varbūtība ka lietotājs paliks bez televīzijas. No pažobelē nomesta poļu režģa jēgas nekādas- mastā vismaz kāda funkcionalitāte

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , Dils teica:

Vai tad poļu režģim tagad nevar dabūt "pliku" salāgošanas platīti bez pastiprinātāja, man vismaz tāda ir, tiesa pirkta pirms 10+ gadiem .....

 Vajadzētu gan būt nopērkamai. Tapēc jau par piemērotāko modeli iejautājos, jo piedāvājums visai liels un nav īsti saprasšanas kas ir kas. Manā gadījumā pastiprinājums būtu vajadzīgs, jo 100+km tomēr. Cik šodien atceros, tad platīte kas bij uz antenas ari tika gādāta atsevišķi un nenāca komplektā ar pašu antenu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , Pipars1 teica:

Manā gadījumā pastiprinājums būtu vajadzīgs, jo 100+km tomēr

Maldīgs pieņēmums, jo pastiprinātājs nevar pastiprināt signālu ja antēna to nav uztvērusi un ja vēl pa ceļam tai antēnai tur būs kāds mobīlais tornis ar 800MHz LTE tad tas pastiprinātājs tikai padarīs sliktāku signālu neskatoties uz visiem LTE filtriem ... tas pastiprinātājs palīdz tikai pret garu kabeļu un daudzu dalītāju radīto vājinājumu.

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Pipars1 teica:

Interesēja vai Argusā redzamās pastiprinātāja plāksnītes ar F konektoru ir saderīgas ar POĻU antenām un kurš no daudzajiem signāla pastiprinātājiem manai vajadzībai piemērotākais ja attālums līdz Rīgai 100+kilometri.

Tev nevajag atsviišķuu pastiprinātāju, paņem atbilstošu platīti. Btw, spriegumu tam poļu barošanas blokam mērīji? Cik V bij?

 

pirms 4 stundām , Didzis teica:

bet brīnumi nenotiek un ja antena signālu nav uztvērusi. neviens pastiprinātājs nepalīdzēs.

Ko nozīmē antena signālu nav uztvērusi? Tev pašam patīk uz fiziku atsaukties. Intereses pēc  - kā Tu pastāstīsi sakarību starp lauka intensitāti, frekvenci un spriegumu uztvēreja ieejā?


pirms 2 stundām , Dils teica:

Maldīgs pieņēmums, jo pastiprinātājs nevar pastiprināt signālu ja antēna to nav uztvērusi un ja vēl pa ceļam tai antēnai tur būs kāds mobīlais tornis ar 800MHz LTE tad tas pastiprinātājs tikai padarīs sliktāku signālu neskatoties uz visiem LTE filtriem ... tas pastiprinātājs palīdz tikai pret garu kabeļu un daudzu dalītāju radīto vājinājumu.

Tev ir maldīgs pieņēmums, ka signālu nevar pastiprināt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 30 minūtēm , Racer teica:

Tev nevajag atsviišķuu pastiprinātāju, paņem atbilstošu platīti. Btw, spriegumu tam poļu barošanas blokam mērīji? Cik V bij?

 

Ko nozīmē antena signālu nav uztvērusi? Tev pašam patīk uz fiziku atsaukties. Intereses pēc  - kā Tu pastāstīsi sakarību starp lauka intensitāti, frekvenci un spriegumu uztvēreja ieejā?

 

 

Tev ir maldīgs pieņēmums, ka signālu nevar pastiprināt.

 

 Ja atklāti jāsaka es nemaz nezinu kādu lomu spēlē šī platīte POĻU antenā- kā savienojošais elements vai signāla pastiprinātājs. Zinu vien to ka modeļu visai daudz un 10 gadi atpakaļ gādājot antenu pārdevējs prasīja kur un kā tiks uzstādīta lai piedāvātu piemērotāko. 

   Par barošanas bloku- blokam voltus nemēriju. Zinu ka poļu antenai tā plate un barošanas bloks mēdz iziet no ierindas. Vainu sāku meklēt no tuvākā gala-dekodera, baroklis tika pielikts cits no ejošas antenas, tika pārbaudīti visi iespējamie savienojumi u.t.t. līdz pat jumtam. Visu pārbaudot vaina netika atrasta un pēdējā vieta kur vainu meklēt bij uz jumta esošajā antenas platītē. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 45 minūtēm , Racer teica:

Tev ir maldīgs pieņēmums, ka signālu nevar pastiprināt.

Konkrētajā gadījumā antēnās pielieto platjoslas pastiprinātājus kas pastiprina pilnīgi visu ko uztvērusi antēna, tajā skaitā trokšnus un dažādus citus signālus, kas ir traucējoši televīzijai, piemēram LTE signālus ... un tāds pastiprinātājs nekādi neuzlabo derīgā signāla attiecību pret troksni un citiem traucējošiem signāliem.

Link to comment
Share on other sites

Tu kaut palasīji ko rakstīju par selektīvu un n neselektīvu pastiprinātāju izmantošanu , vai tik raksti savas domas par to kā vajag dzīvot?

Link to comment
Share on other sites

Un kur šajā topikā tiek runāts par selektīvu pastirinātāju izmantošanu un kurā antēnā tiek izmantots selektīvais pastiprinātājs , vai tikai izplati reklāmas bukletu paziņojumus ka signālu var pastiprināt ?

Link to comment
Share on other sites

Nevajag nodarboties ar demagoģiju. Laukos, kur uztverošajai antenai tuvumā nav spēcīgu raidītāju, arī neselektīva pastiprinātāja izmantošana dos rezultātu pie vāja signāla, jo pacels kopējo līmeni, nebūtiski pasliktinot signāla trokšņa attiecību.

 

pirms 7 stundām , Dils teica:

vai tikai izplati reklāmas bukletu paziņojumus ka signālu var pastiprināt ?

Intereses pēc - kādu reklāmu izplatu (lai zinātu no kā piķi savākt)? :D

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Racer teica:

Intereses pēc - kādu reklāmu izplatu

 

Es gan neatceros, ka ko tādu par Tevi būtu vakar  teicis. Es tikai saku, ka antenas pastiprinātājs, pie labas jumta antenas , lielākoties nav vajadzīgs.

Link to comment
Share on other sites

Didzi, mans jautājums bija adresēts Dilam ne Tev, kurš teica, ka izplatu reklāmu... ;) Par pastiprinātājiem - vērsu tik uzmanību, ka laukos var noderēt arī neselektīvs, bet maztrokšņains.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Racer teica:

kādu reklāmu izplatu

antēnu pastiprinātāju izplatītāju ...

 

pirms 2 stundām , Racer teica:

pacels kopējo līmeni, nebūtiski pasliktinot signāla trokšņa attiecību

Ja jau tu esi tik gudrs kā izliecies, tad vajadzētu saprast ka signāla trokšņa attiecība ir vienīgā kas nosaka uztveršanas kvalitāti ... ja ieejas līmenis uztvērējā ir pa zemu tad arī signāla tokšna attiecība ir ļoti zema, un uztvērēju ieejas kaskādes parasti jau arī veido maztrokšņojošas. Un pastiprinātāja lietošana ir lietderīga tikai zudumu kompensēšanai kabeļos un dalītājos, autora gadījumā 20m var būt ka palīdz drusku ... es vairāk par to ka ja 100km no torņa tad tikai antēna ar pastirinātāju ir nekorekts pieņēmums. Un laukos tagad katram iedzīvotājam ir raidītājs kabatā, mobīlais telefons 1km no antēnas radīs stiprāku lauku kā televīzijas raidītājs 100km attālumā .

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Dils teica:

Un pastiprinātāja lietošana ir lietderīga tikai zudumu kompensēšanai kabeļos un dalītājos,

Tad vēlreiz jautājums - kāpēc tiek izmantoti pastiprinātāji no pāris dB līdz pat 30? Lai kompensētu zudumus kabeļos un dalītājos? Cik tipiskā kabelī pazūd dB pie 20m? sliktākajā gadījumā pāris dB. Labi, dalītājā, ja tādu izmanto, arī kādi max 4 dB. Tātad vienkāršs jautājums, kāpēc TV nerāda, ja tiek izmantots 10m kabelis, kurā pazūd ap 1dB, dalītāja nav un antena ir bez pastiprinātāja, tikai ar salāgojošo pasīvo plati, bet ieliekot pastiprinātāju, rāda? 

 

 

Pirms 18 minūtēm , Dils teica:

antēnu pastiprinātāju izplatītāju ...

Vēlreiz - precizē kuru, lai varu naudu prasīt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Racer teica:

Tātad vienkāršs jautājums, kāpēc TV nerāda, ja tiek izmantots 10m kabelis, kurā pazūd ap 1dB, dalītāja nav un antena ir bez pastiprinātāja, tikai ar salāgojošo pasīvo plati, bet ieliekot pastiprinātāju, rāda? 

 

Es daudz antenas neesmu licis, un ar šādu situāciju dzīvē nekad neesmu saskāries. Bet ar situāciju kad pēc antenas pastiprinātāja aizstāšanas ar salāgošanas platīti tv sāk rādīt, kaut pirms tam nerādīja, esmu gan! Kā jau @Didzis teica, parasti uztvērējiem ieejas kaskādei ir pietiekama jūtība. Nē nu var gadīties ka kādam konkrētam uztvērējam ieejas kaskādes jūtība ļoti slikta... Vai arī tv kabelis ļoti slikts / bojāts un zudumi viņā ir krietni lielāki par 1dB. 

Link to comment
Share on other sites

Man tādas situācijas ir bijušas. Pietiekami bieži, attiecīgi arī nonācu pie secinājumiem. Jāatzīst, ka pats arī kādreiz uzskatīju, ka pastiprinātāji ir vajadzīgi tikai lai kompensētu zudumus, bet, acīmredzot signāla/trokšņa attiecība tiek saglabāta pietiekama un kopējais līmenis tiek pacelts tā, ka signālu var izmantot.

Link to comment
Share on other sites

Racer pats jau iepriekš teici

pirms 3 stundām , Racer teica:

pacels kopējo līmeni, nebūtiski pasliktinot signāla trokšņa attiecību.

un tas nozīmē ka konkrētajā situācijā pastiprinātājs ir lieks, ja signāls/troksnis attiecība samazinās... nu ja Tev pastiprinātājs palīdzēja ļoti labi, bet izplatīt un atbalstīt ka "100+km tikai antēna ar pastiprinātāju" kā aksiomu ir mazākais diletantiski... un palielināt kopējo līmeni ir bezjēdzīgi ja nepalielinās signāls/troksnis attiecība ... labi apnika ...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nav jēga kasīties - ir vienkārša lieta - dekoderim, tb uztvērējam ir nepieciešams min līmenis, lai varētu strādāt, pastiprinātājs saglabā pietiekamu signāla/trokšņa attiecību un paceļ kopējo līmeni. Tas arī viss.

Link to comment
Share on other sites

Man tāds stulbs jautājums.

Iepriekš atvainojos Māles iedzīvotājiem, bet kur atrodas Māle?

Kaut kā nevaru atrast apdzīvotu vietu Māle :(.

Nezinu cik šis saraksts ir aktuāls: https://www.lattelecom.lv/images/Majai/Televizija/Virszemes_TV/PDF/vtv-kanalu-frekvences-no-2014-01-06.xls

Pēc tā iznāk, ka no Māles tajā pašā frekvencē kā Cesvainē un Alūksnē ir pieejami tikai bezmaksas kanāli.

Vai nav tā, ka tev tas signāls nāk no turienes?

Link to comment
Share on other sites

Meklē Māļi. Slavens amatieru repīters tur ir... ;)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 46 minūtēm , Taapat teica:

Iepriekš atvainojos Māles iedzīvotājiem, bet kur atrodas Māle?

http://balticmaps.eu/?lang=lv&draw_hash=azyzlc&centerx=596364.0762563758&centery=6327785.126393626&zoom=0&layer=orto&ls=o

Ir sava taisnība arī Racer. Kad antena švaka un signāls ir uz robežas, tad pastiprinātājs var palīdzēt. Es uzskatu. ka tādā situācijā pastiprinātais signāls kompensē zudumus uztvērēja ieejas filtrā. Attiecība signāls-troksnis vēl pietiek lai uztvērējs spētu dekodēt signālu, bet signāla līmenis pārāk mazs. Tur tā robeža ir daži decibeli. Pie televīzijas tāluztveres es esmu dažādus pastiprinātājus testējis un ir brīži, kad pastiprinātājs palīdz. īstenībā autora 100km jau ir tāluztveršana. Galvenais nelik pastiprinātāju ar pārmērīgi lielu pastiprināšanas koeficientu. Tad platjoslas pastiprinātājs nepārstūrējas no mobilā interneta signāla un viss darbojas. Te dažu poļu pastiprinātāju parametri

  http://teleradio.ru/arials/part3/CHAPTER3/3-4.htm

http://www.radioradar.net/hand_book/documentation/nav.html

http://www.anprel.sklep.pl/k3,2-wzmacniacze-rtv-w.html

Poļi taisa kaudzi ar pastiprinātājiem, bet derīgi ir tikai daži modeļi. Lielākā daļa domāta analogajai televīzijai, bet kam vajadzīgs antenas pastiprinātājs ar 40dB pastiprinājumu, es nespēju saprast. Profesionāli kabeļtīklu pastiprinātāji parasti ir ar 30dB pastiprinājumu  un ne reizi nav bijis vajadzīgs vairāk.

 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , Dils teica:

Ja jau tu esi tik gudrs kā izliecies, tad vajadzētu saprast ka signāla trokšņa attiecība ir vienīgā kas nosaka uztveršanas kvalitāti ...

Tā gluži nav un neizliekos par gudro, bet mudinu padomāt par dažādām situācijām, kur signāla līmenis arī ir svarīgs. Ok, varbūt mazliet provacējoši uzvedos,bet tas nebija ļauni domāts.

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Racer teica:

Meklē Māļi. Slavens amatieru repīters tur ir... ;)

Apdzīvota vieta Māļi kaut kur diskusijas tekstos tika manīta, bet ne manis pieminēta kā vieta kur tiek ķerts TV signāls. Manis pieminētie notikumi risinās Vietalvas pagasta Bitēs, kas atrodas aptuveni 40km no Cesvaines torņa, 45km no Viesītes un 100+km no Zaķusalas raidītāja. Plānots DTX-48 no Cesvaines virziena pārlikt uz Viesītes pusi, jo Cesvaines virzienā visai nepateicīgs reljefs signāla uztveršanai un poļu režģi atstāt mastā kā rezerves variantu virzienā uz Rīgu. Šodien sagādāts jauns Digiline ražojuma kabelis ar gela(silikona pildījumu) un kuram drāšu ekrāns 3x blīvāks kā šābrīža kabelim - pēc manas saprasšanas stipri nopietnāks tas jaunais kabelis.

 Ar plāksnītes iegādi nopauzēju, jo mūsu pusē piedāvājumā tikai viena veida SWA-9701 kas esot jaudīgākā no esošajām. Meistars teica ka esot laba, bet pāris reizes nācies saskarties ar situāciju kad signāls pa stipru(70km no Zaķusalas Daugavas augstajā krastā(pie Pļaviņu HES) un papildus nāciem mainīt barošanas bloku uz tādu kam iespējama regulēšana. 

  Varbūt ir kādi ieteikumi antenas platītes jautājumā. Rīt plānoju padoties Rīgas virzienā, kur iespējams būtu nopērkama arī kāda cita modeļa. Līdz šim ja nemaldos antenai virsū bij SWA-2000, kuras šodien vairs neražojot un signāls ari varēja būt labāks.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Didzis teica:

http://balticmaps.eu/?lang=lv&draw_hash=azyzlc&centerx=596364.0762563758&centery=6327785.126393626&zoom=0&layer=orto&ls=o

Ir sava taisnība arī Racer. Kad antena švaka un signāls ir uz robežas, tad pastiprinātājs var palīdzēt. Es uzskatu. ka tādā situācijā pastiprinātais signāls kompensē zudumus uztvērēja ieejas filtrā. Attiecība signāls-troksnis vēl pietiek lai uztvērējs spētu dekodēt signālu, bet signāla līmenis pārāk mazs. Tur tā robeža ir daži decibeli. Pie televīzijas tāluztveres es esmu dažādus pastiprinātājus testējis un ir brīži, kad pastiprinātājs palīdz. īstenībā autora 100km jau ir tāluztveršana. Galvenais nelik pastiprinātāju ar pārmērīgi lielu pastiprināšanas koeficientu. Tad platjoslas pastiprinātājs nepārstūrējas no mobilā interneta signāla un viss darbojas. Te dažu poļu pastiprinātāju parametri

  http://teleradio.ru/arials/part3/CHAPTER3/3-4.htm

http://www.radioradar.net/hand_book/documentation/nav.html

http://www.anprel.sklep.pl/k3,2-wzmacniacze-rtv-w.html

Poļi taisa kaudzi ar pastiprinātājiem, bet derīgi ir tikai daži modeļi. Lielākā daļa domāta analogajai televīzijai, bet kam vajadzīgs antenas pastiprinātājs ar 40dB pastiprinājumu, es nespēju saprast. Profesionāli kabeļtīklu pastiprinātāji parasti ir ar 30dB pastiprinājumu  un ne reizi nav bijis vajadzīgs vairāk.

 

 Tā man piedāvātā SWA-9701 izskatās ka ir pati jaudīgākā no tām platēm. Piedāvātājs gan apgalvoja ka cita modeļa platītes uz vietas nemaz neturot, jo tieši šīs esot pieprasītākās. Jauda jau kosmiska tai platei, bet uzrādītais trokšņu līmenis nemaz tik auksts nav. Mēģināt šo piedāvāto uzstādīt vai ir kas piemērotāks 100+ kilometriem?

Link to comment
Share on other sites

Es pirktu SWA-1 LUX   vai SWA-MGF01

Pirms 16 minūtēm , Pipars1 teica:

Tā man piedāvātā SWA-9701 izskatās ka ir pati jaudīgākā no tām platēm. Piedāvātājs gan apgalvoja ka cita modeļa platītes uz vietas nemaz neturot, jo tieši šīs esot pieprasītākās

Stulbs ir tas piedāvātājs un stulbi pircēji, kuri pērk pašus ''krutākos'' pastiprinātājus ar tik vājprātīgu pastiprinājumu. Nu nevajag tik lielu pastiprinājumu nekur un tā sūda platīte, pie spēcīga signāla, momentāli pārslogojas, jo izejas tranzistors nav paredzēts tik lieliem signāla līmeņiem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 58 minūtēm , Didzis teica:

Es pirktu SWA-1 LUX   vai SWA-MGF01

Stulbs ir tas piedāvātājs un stulbi pircēji, kuri pērk pašus ''krutākos'' pastiprinātājus ar tik vājprātīgu pastiprinājumu. Nu nevajag tik lielu pastiprinājumu nekur un tā sūda platīte, pie spēcīga signāla, momentāli pārslogojas, jo izejas tranzistors nav paredzēts tik lieliem signāla līmeņiem.

  Paldies Didzi par ieteikumu. Palūkoju parametrus ieteiktajām plāksnītēm- pa skaisto un ari jaudai vajadzētu būt pietiekošai. Vienīgā problēma, ka nekur tādas neatrodu. Mēģināšu vel pameklēt. Forumā salasījos ka Depo tirgo dažādas TV antenas. Vai ir vērts mēģināt to plati meklēt tur? Rīt sanāk garām braukt.

   Varbūt kādam noder eksperimentiem un ne tikai- pērkot kabeli man meistars ieteica POĻU režģim garākās ūsas kas izvietotas slīpajā krustā saīsināt lai visas ir vienādas, jo tas garais pāris veidojot traucējumus. Un signāla kvalitāti varot uzlabot ja tās krusteniskās ūsas pie pamatnes ar plaķeni pieturot paloka lai būtu horizontālā līmenī, respektīvi paralēli. 

  

Link to comment
Share on other sites

Garās ūsas obligāti jāsaīsina. Pagarinātās ūsas ir poļu ražotāju  antenas šķūnings, kas izskaņo antenas dipolu simetriju. Ūsas lika lai antena kautcik uztvertu metru viļņu kanālus, kas sen jau nav vajadzīgs. Tāpat noraut vajag visas četras ''direktoru'' asakas, kuras atrodas pirms dipoliem. Tur nevajag būt antenu speciālistam, lai saprastu, ka tik īsi  elementi nu nekādīgi neuzlabo antenas parametrus.  Tās asakas priekšā ir stulbākais šķūnimngs, ko var izdomāt.  Pašus dipolus locīt nevajag. Paralēlas ūsas samazina antenas platjoslību. Tur jau tā fiška, ka trisstūrveida , jeb tā sauktie tauriņveida dipoli ir platjoslīgi. SWA-1 LUX savulaik. tīri eksperimentiem. nopirku Argusā. Tas gan bija pirms gadiem pieciem. Argus lapa gan patreiz kautkā nedarbojas..

Link to comment
Share on other sites

pirms 14 stundām , Ronalds teica:

Pašam "uzlabot" antenu - nez vai tur kas prātīgs sanāks.....

 

Kaut kādi pastiprinātāji ir argusā

http://argus.lv/shop/productinfo/A027707

Ko gan POĻU antenai var uzlabot? Tas lielais lērums ar dažādu modeļu platītēm kas pieejamas tirgū domātas tieši šīm antenām- filtri, savienotājplates, pastiprinātāji u.t.t. Paskatījos internetā ka arī sākotnējā SWA-2000(vairs netiek ražotas) ar visai lielu pastiprinājumu un pērkot antenu 10 gadi atpakaļ plāksni pēc vajadzības varēja izvēlēties. Tuvu raidītājiem, pierīgā iespējams vairāk nepieciešamas filtrējošās vai vienkārši savienotājplāksnes, kurām ja nemaldos ari ir tas pats barošanas bloks. Visa pārējā Latvija, it īpaši laiku apvidi kur nav pieejama interaktīvā televīzija, vel joprojām lieto šādas antenas(un ļoti lielā daudzumā) ar dažādas pakāpes pastiprinātājiem. Ir vēlme nevis ko uzlabot, bet nomainīt beigto pret citu-piemērotu 100+ km.

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , Didzis teica:

Garās ūsas obligāti jāsaīsina. Pagarinātās ūsas ir poļu ražotāju  antenas šķūnings, kas izskaņo antenas dipolu simetriju. Ūsas lika lai antena kautcik uztvertu metru viļņu kanālus, kas sen jau nav vajadzīgs. Tāpat noraut vajag visas četras ''direktoru'' asakas, kuras atrodas pirms dipoliem. Tur nevajag būt antenu speciālistam, lai saprastu, ka tik īsi  elementi nu nekādīgi neuzlabo antenas parametrus.  Tās asakas priekšā ir stulbākais šķūnimngs, ko var izdomāt.  Pašus dipolus locīt nevajag. Paralēlas ūsas samazina antenas platjoslību. Tur jau tā fiška, ka trisstūrveida , jeb tā sauktie tauriņveida dipoli ir platjoslīgi. SWA-1 LUX savulaik. tīri eksperimentiem. nopirku Argusā. Tas gan bija pirms gadiem pieciem. Argus lapa gan patreiz kautkā nedarbojas..

 Sanāca braukt garām Krasta Depo un biju iegājis. Plāksnītes antenām tur nav, bet uzjautrināja ka vel šodien tur ir iegādājams poļu grils kurš maksā dārgāk kā DTX-48FL un uz cenu zīmes nemanīju norādi ka Depo kartes īpašniekiem priviliģēta cena. Visām citām piedāvātajām antenām JĀ. Argusā ir dažādas platītes, bet rekomendētās nav. Ja neizdosies atrast būs jālūko kas līdzīgs.

Link to comment
Share on other sites

Man ir vēl viens stulbs jautājums.

Tiek uzstādīta jauna antena. Bezmaksas kanāli tiek uztverti labāk kā iepriekš, bet nav maksas kanāli.

Visi uzreiz ņemas apspriest kās jādara lai uzlabotu uztveršanu.

Vai tiešām vaina ir antenā vai pastiprinātājā?

Vai tiešām maksas kanāli tiek raidīti ar daudz reiz mazāku jaudu nekā bezmaksas, un to uztveršanai vajag jūtīgāku antenu?

Vai arī to frekvences tā atšķiras, ka antena var labi uztvert bezmaksas, bet nevar uztvert maksas? 

Varbūt vaina ir kanālu meklēšanā nevis antenā?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...