Jump to content

Optimālākās antenas izvēle


vertigo
 Share

Recommended Posts

DTX 92 antenai apakšas līkums nāk komplektā. Līkumu vajag, jo antenu nedrīksts skrūvēt pa tiešo sāniski pie masta, bet tikai masta galā, lai masta truba neaizēno antenas elementus.

Link to comment
Share on other sites

janispauls

Ir, ir laba.

Dekoders arī apmainīts pret ejošu, un viss darbojas.

Pagaidām antena otrajā stāvā uz palodzes un gandrīz pat liekas, ka nemaz ārā stutēt nevajag laugh.gif

Tomēr tagad jāatrod vajadzīgā garuma kabelis un jāpiestutē pie staba.

 

...Un jāizdomā kā nodarbināt līdz šim Viasatu dzenošo šķīvi smile3.gif

Ir kāds labs bezmaksas kanālu satelīts uz kuru varētu uzgriezties?

 

Kanālu ir daudz,ja intresē arābi sarcastic.gif ,vari uzgriezt uz Hotbirdu 13 grādiem ,vai vācieši uz Astras 19 grādiem

Labots - janispauls
Link to comment
Share on other sites

vilksz, uz 90km gan vajadzētu DTX-92 antenu mēģināt. Kur Tu dzīvo, ka raidītājs tik tālu? Latvija jau nemaz tik liela nav :sarkasms: .

 

Didzi, antena vajadzīga Salacgrīvā, sanāk kādi 90 km gan līdz Rīgai, gan līdz Valmierai :)

 

Ne te normāli TV uztvert, ne radio :(

 

Cik apmēram DTX-92 antenai ir garums? Liekot uz balkona stūrī piestiprināta masta, sienā neatdursies? Attālums apm. 85 cm.

Labots - vilksz
Link to comment
Share on other sites

Ja līdz tornim 90km tad antenu likt uz balkona nav nopietni, ja nu vienīgi majas desmitajā stāvā :sarkasms: . Antena jāliek uz mājas jumta pēc iespējas augstāk.Lai kur arī antenu liktu, 85cm būs par maz. Es tak normālu antenu iesaku, nevis īsu asaku :sarkasms: .

rabarbers, nav digitālo antenu un nav ari antenu priekš digitālās TV. Ir vienkārši decimetru antenas. Digitālā TV signālā uztveršana nekādīgi neatšķiras no citu radiosignālu uztveršanas.

Link to comment
Share on other sites

Ja tur analogo tv ar parastu redeli rādīja normāli, tad digitālo ar asaku nerādīs? :sarkasms:

 

Uz jumta uzstiept problemātiski - kā mastu nostiprināt, pa kurieni kabeli līdz dzīvoklim nolaist, no augstuma arī bail :pardon:

Pie mūsdienu situācijas atstāt uz jumta brīvi pieejamu antenu ir tas pats, kas piesiet kabeļa galā divdesmitnieku un nolaist pagalmā :yahoo:

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

rabarbers

Yota periodiski piegada DEPO savu produkciju un cik es uzzinaju no piegadataja tad vinu produkcija ir diezgan augsta limeni (ja neskaita ka jav vismaz divas reizes mainijam brakus).

Link to comment
Share on other sites

Vilksz, ar savu esošo antenu neesi mēģinājis digitālo uztvert?

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

RIDAO, paldies par linku.

 

Tas pasākums nebūs man, tā kā testējis neko neesmu, jo nav dekodera. Pats iztieku ar LTC interaktīvo tv.

 

Principā, var jau nopirkt dekoderu un pamēģināt ar tur esošo antenu, bet lasot šo topiku, iedomājos, vai nevajadzētu antenu nomainīt uz par labu atzīto DTX-48, tādēļ arī jautāju, vai uz 90 km distanci derēs.

DTX-48, atšķirībā no DTX-92, stiprinās pie masta antenas galā, nevis tai pa vidu, tādēļ to varētu uzstādīt pie masta, kurš jau ir uz balkona. DTX-92 tur neielīdīs un kāpšanu uz jumta es uzņemties negribu.

 

Laikam būs jāiepērk DTX-48 un jāpamēģina konkrētajā vietā, ja nebūs labi, tirgošu nost...

Link to comment
Share on other sites

Domāju 48.-tā tomēr būs stipri par īsu gan. Es gan tavā vietā iepirktu DTX92. Viņa jau vispār ir stipri paviegla, tā ka tas līkums nav obligāti jāstiprina antenas vidū. Vari mierīgi stiprinājumu likt vairāk uz reflektora pusi. Nekādi jūras ērgļi jau Tev tur uz balkona lidlauku nemeklēs, arī vējš tik nikni nepūš kā uz jumtiem, tā ka pasākums varētu izdoties. Tici man ar DTX48 tik tālu signāls būs par švaku.

Link to comment
Share on other sites

Paldies par padomu, tad mēģināšu stutēt 92. Tur iznāk antenu vērst slīpi attiecībā pret sienu, 85 cm ir perpendikulāri, vajadzētu izdoties.

Link to comment
Share on other sites

Palika interesanti kā es sev varu uztvert digitālo TV.

No krājumiem izraku arī šo antenu

post-66204-127551033479_thumb.jpg

Es viņu 2 gadi atpakaļ pirku ebay pa Ls16 priekš Baltkom DTV.

Uz 43 kanāla 60 km no Rīgas (5 stāvs) signāls 82% kvalitāte 100% !!! (virtuves TV LG22LH2000)

Antena vienkārši stāv uz palodzes Rīgas virzienā.

Maksās kanāli protams sliktāk, bet man tos arī nevajag.

Labots - Fils
Link to comment
Share on other sites

Biju Yotā šodien, iepirku DTX 48-F

10 lati ar kapeikām. Uzmetu acis arī uz 92-F. Nu riktīgs monstrs. :D

 

Šonedēļ būšu mājās notestēšu, ziņošu kas un kā.

Link to comment
Share on other sites

Dexs, DTX-48: 10 lati ar kapeikām vai tomēr 14.50?

 

Par DTX-92 Salacgrīvā: vajadzētu derēt, ja antenas ceļā nebūs šķēršļu; ar līdzīgu antenu (līdzīga garuma ar X-veida direktoriem) decimetru analogie kanāli no Rīgas torņa tika skatīti Ainažos (tiesa, antena uz jumta, antenas augstums virs zemes kādi 15m)

Labots - aatrie
Link to comment
Share on other sites

Arī aizvakar Yotas bāzē iepirku antenas. Nupat ir vēl nometuši cenas- DTX-48F maksā Ls 10.50, bet DTX-92F Ls 18.00. Yotas bodē Čaka ielā jau gan 48.-tā maksā Ls 14.50, tāpēc nevajag slinkot, bet braukt uz bāzi Lizuma 1. Kabelis tur, ņemot buhtu 100m maksā 6,5 sant/m.

Link to comment
Share on other sites

Tieši tā! Es arī nobrīnījos, ka tik lēti. Tā kā nevaru sagaidīt brīvdienas kad sāksies testi. :)

Tas kabelis ir RG6 vai RG11 (Didža ieteiktais)?

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

Pa 6,5 santīmiem ir RG6 ar 48 matiņiem zeķē. Viņiem bija ļoti labs kabelis par aptuveni 10 santīmiem metrā ar vēl biezāku zeķi, bte patreiz ir izbeidzies. Jāpērk gan iepakojums-100m. RG11 ar trosi maksā ap 20 santīmiem, bet jāpērk 330m buhta.

Link to comment
Share on other sites

Šodien pamēģināju 48F un visai vīlies šobrīd. Poļu antena izkonkurē visai vēsi.

Iespējams vainīgs ir garais kabelis (virs 25m). Leišu analogajiem pat krāsas dabūt nevaru. Tiesa, viņi raida arī zemajā galā, 23-25-27, un 39. Digitālo nenoskenēju.

Rītdien pamēģināšu vēlreiz.

Latvijai jau tikai varu vietējās TV (Vidusdaugava 34), nekas jau vairs nerāda.

Yotā redzēju arī metru Yagi antenas, nebija gan man iespējas ilgāk uzmest acis, taču vai tur ir 5.metru antena (radio diapazonam)? Mož kāds zin.

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

Protams, Iskras antenām labākais pastiprinājums ir augšējos kanālos, to pēc raksturlīknēm var labi redzēt.

Piektā kanāla antenu Yotā iepriekš nebija, pēdējoreiz neuzjautāju. Tak tagad pilni jumti ar nevajadzīgām 3.kan. antenām- cik tur tā darba pārtaisīt :on_the_quiet2:

Link to comment
Share on other sites

Ieliku pastiprinātāju starp antenu (DTX-48F) un vadu un Volā - cita runa, poļu antena tiek sasista vienos vārtos. Signāls augstajiem kanāliem daudz lielāks, BTV pat skaņu no analogā 39.kanāla dabūju (0,2kW jauda raidītājam), kas sen nebija redzēts.

Uz īsa kabeļa šī tik tiešām ir antena, kuru ieteikt. Ja garāks (man ir virs 25m šobrīd "testētajā garumā" - ieliekam pastiprinātāju un viss arī notiek.

Link to comment
Share on other sites

Jā , kur ir dabūnami pastiprinātāji, kuri ir hermētiski, ieskrūvējami kabelī. Kādreiz, senos laikos, Latgalītē viens šnukuris tādu tirgoja. Teica ka Baltkoms lietojot maģistrālēs. Bodēs kautkā neesmu manijis . Nu šitādu tūlīt aiz antenas ieskrūvē vadā un tālāk jau ka standarta plāksnīšu pastiprinātājiem, kad barojas pa to pašu kabeli. Vajadzība tāda, ja antena ir bez pastiprinātāja, augstā mastā, kabelis garš, augstajās frekvencēs pazūd viss tās antenas pastiprinājums. . Jā , vai tai DTX-48F ir vieta kur ielikt parasto plāksnītes pastiprinātāju?

Link to comment
Share on other sites

Man tieši tāds - ieskrūvējamais kabelī. Pirms 2 gadiem tika iegādāts Argusā.

48-F tur ir kastīte, kur arī F konektoru slēdz klāt, bet kas tur ir iekšā es neapskatījos.

 

Ja kādam uznākusi jau nostaļģija pēc analogās TV sniedziņa, tad lūk:

BTV un LNK

 

Joprojām nekā no DVB-T. Laikam raida ar supermazām jaudām.

post-67561-127592867739_thumb.jpg

post-67561-127592869104_thumb.jpg

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

DTX antenām nevar pie dipola ielikt poļu plāksnīšu pastiprinātāju. Principa nav lētu hermētisku pastiprinatāju, kuru tā vienkāršī ieskrūvēt kabelī. Pats F konektors jau to neļauj, jo nav hermētisks. Vaag tā saukto masta pastiprinatāju, kur pastiprinātājs iemontēts zem jumtiņa un kabeļi pienāk no apakšas, lai ūdens neietek pastiprinatājā. Ja rokas aug no īstās vietas, tad tādu kastīti-jumtiņu var uztaisīt piecās minūtēs.

Link to comment
Share on other sites

Varat apskatīties, kas DTX antenām iekšā...Visparastākā salāgošanas plate. ]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Zinu ka šī tēma jau veca, bet jaunu veidot nav vērts, jo jautājums tas pats aktuālais - Par antenas izvēli.

Tātad, apstākļi sekojoši:

Attālums līdz Viesītes raidītājam ~12km, lielu koku priekšā nav, māja atrodas kalniņā. TV iespējams pat kaut kā noķert ar istabas antenu, bet nu ar to nav "aršana".

Esmu nolēmis iegādāties kādu daudz maz sakarīgu āra antenu. Šķiet ka DTX-48F būtu labs variants, bet ir problēma tāda ka pats TV atrodas tālu no vietas kur pielikt antenu, attiecīgi kabelis būs ap 25 - 30m garš. Tur laikam vajadzētu likt pastiprinātāju, bet tas cik saprotu jāpērk atsevišķi? Kādu tur jāpērk un kur viņu jāliek, man nav īpaši saprašanas...

Vēl ir tā Lattelecom piedāvātā ABM 4551, kura cik saprotu nāk jau ar visu pastiprinātāju.

Kādu variantu labāk izvēlēties?

 

P.S.

Kā ir ar antenas signāla spliteriem? Vai var likt spliteri šādai antenai lai skatītos TV uz diviem dekoderiem no vienas antenas? Ja var, tad kādu?

Link to comment
Share on other sites

DTX48F  jau var piepirkt Yotā pastiprinātāju, kurš kā reizi paredzēts šai antenai. Ja divi TV, tad labāk pastiprinātāju izmantot, tad viss darbosies noteikti. Ja signāls stiprs, tad var arī bez pastiprinātāja iztikt, bet nu tas katrā vietā individuāli jāskatās. Spliterim noteikti jālaiž cauri barošana. Parasti uz korpusa uzvilkta sarkana strīpa no vienas izejas uz ieeju. Tam aparātam, kurs baro antenas pastiprinātāju vienmēr jābūt ieslēgtam. Labāk jau tad izmantot atsevišķu barbloku ar barošanas imserteri. Ja to uzstāda pirms splitera, tad der ari parasts dalītājs uz divi.

Link to comment
Share on other sites

Paldies par atbildēm! Tad palikšu pie DTX48F. Kā ir ar to Yotas veikalu? Vai tas vēl strādā? Mājaslapa šamiem vairs nestrādā, tāpēc sāka mākt aizdomas ka varbūt tāda vairs nav. Vai atrodas vēl turpat pie Sporta akadēmijas?

Par to vadu runājot - vads man tur ir klasiskais baltais antenas kabelis - palicis pāri no Viasata laikiem ļoti garš, jo šķīvis bija otrpus mājai uz iebetonētā masta. Vai arī ar tādu kabeli DTX48F varētu strādāt bez pastiprinātāja? vai tomēr labāk uzreiz pirkt pastiprinātāju komplektā? Un pašu pastiprinātāju cik sapratu tad liek istabā un laiž tam cauri antenas vadu?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Pastiprinātāju liek pie antenas kur kabeli vieno klāt.  Spliteris ir istabā kas tev sadalīs antenu uz abiem TV.

Ā, skaidrs, un kā pašu barošanu vēl palaiž uz stiprekli? tur arī vēl vajag kādu mazu štruntiņu ko uz vada skrūvēt, vai ne? Līdzīgi kā bija poļu režģim komplektā nākošajam barošanas blokam?

Link to comment
Share on other sites

Vēlreiz paldies! par spliteri itkā visu sapratu, tur jautājumu nav. Par barošanu - manā gadījumā tad sanāktu tā - viens TV būtu daudz tuvāk antenai - Tam noteikti pietiktu bez barošanas. Otrs kurš būs krietni tālāk - no tā tad varētu laist arī barošanu (attiecīgi kad to ieslēgtu). Vē jautājums - vai Philips TV (pagājšgad pirkts ar iebūvēto MPEG-4) ir iespēja palaist barošanu uz antenu?

Vēlreiz gribu precizēt par pastiprinātāju - Sanāk pērkot standartā DTX48F antenu - tai tajā vietā kur skrūvējas klāt kabelis nav pastiprinātāja, ja? un ja piepērk pastiprinātāju - tad to uzstāda tai pašā vietā (aizstāj oriģinālo pieslēgvietu), kaut kā tā?

Link to comment
Share on other sites

Paldies GE (DX), tu man ļoti palīdzēji! :)

Šāda tipa barošanas bloks kā bildē man pat kaut kur mētājas no senākiem laikiem, pieļauju ka ar to arī varētu izlīdzēties, ja TV nenodrošinās barošanu.

Link to comment
Share on other sites

Tā Yotas bode darbojas un visu vajadzīgo tur dabūsi. Ja suns nav sagrauzis, tad Viasata kabelis arī derēs. Poļu barosanas adapteris arī derēs, jo ar barošanu no TV lielākoties ir problēmas. Tev vēl jānopērk priekš ta poļu barošanas adaptera pāreja no F mamas uz antenas ligzdu, lai var kabeli pievienot. Orģinālā to adapteri sprauž pa taisno iekš TV. Es jaun teicu, ja ir barošanas bloks, tad vairāk nevajag spliteri, kurs laiž cauro līdzstrāvu. Shēma tāda- antena, tajā iemontē pastiprinātāju, tālāk kabelis ienāk mājā un kautkur zem jumta blakus elektrības rozetei uzliek kabelim barošanas adapteri, tālāk jau spliteris un divi kabeļi uz televizoriem.

Link to comment
Share on other sites

Tā kā Yota bāzes darba laki un atrašanās vieta man galīgi nav izdevīgi, vakar tika sazvanīti viņi lai noskaidrotu vai šamie gadījumā nenodrošina piegādi uz mājām (mēģināts nav zaudēts kā saka)... protams nepiegādā :) toties nosauca vietas kur vēl viņi tirgo savu produkciju... Cenuklubs bija viena no tām vietām. Tā nu vakar tur iegādājos pa 13.99Ls 48F antenu... par pastiprinātāju gan cenuklubā viņi nebija dzirdējuši... Tā ka Antena man tagad ir, bet bez pastiprinātāja. Nez, varbūt ka sākumā jāpamēģina bez pastūža, kā Didzis minēja, tad varētu pietikt arī bez pastiprinātāja. Par poļu režģi švakākai nevajadzētu būt, ne? un kā tur paliek ar tiem kabeļiem... teorētiski pastūža vietā varētu arī iegādāt to RG11 standarta kabeli... vai tas būtu tā vēts, vai pietiktu arī ar to kabeli kas ir? Jo izskatās ka signālu no tās antenas pagaidām nevajadzēs dalīt uz otru TV.

Link to comment
Share on other sites

Slēdz tik klāt to antenu. Bez pastiprinātāja vajadzētu darboties. Ar poļu režģi pat nesalīdzini kā diena pret nakti

Par šo tev bija pilnīga taisnība!

Pieslēdzu, bez pastiprinātāja, pažobelē, nemaz neceļot garākā mastā. Argusā visi labie kabeļi bija izbeigušies, tāpēc nācās paņemt klasisko balto RG6 kabeli (garums no antenas līdz TV ~23m). Attālums līdz Tornim 12km.

DTX-48F.sized.jpg?1375684149

Rezultāts - Teicams! Philips teļuks statusa info rāda signāls 97 kvalitāte 100% (pie tā signāla stipruma cipara gan nebija klāt ne dB ne %, tāpēc eksperimentam aizgriezu antenu sāniski lai redzētu ko tas cipars darīs un tas sakritās uz 56 - tātad tas arī varētu būt %)

Ar rezultātu esmu ļoti apmierināts! Vēlreiz paldies par ieteikumiem. :)

 

P.S.

Šo antenu salikt var tiešām viegli un ātri.

Labots - Uldzha
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sveiki!

Man līdzīgs jautājums par anteni, arī kādi 43km attālumā no Rīgas.

Domāju pirkt to DTX-48F (nav jau laikam vajadzība pēc DTX-92F?!)

Bet vajag sadalīt uz 3 televizoriem, tad jau laikam vajag pastiprinātāju un kāds būtu labākais (Iskras DIGI-YAGI 16U - cik labs ir šis, laikam paredzēts tieši šai antenai), (Viņiem vajag atsevišķu barošanu vai nē?) Un arī kādi sadalītāji ir labāki vai tas vienalga?! Un kādus kabeļus ja tam ir nozīme.

Sākumā doma ir pamēģināt anteni piestiprināt bēniņos un ja būs problēmas ar signālu, tad pārlikt uz jumta.

Sadalītāju domāju likt tuvu antenai, bet var arī vairākus atsevišķās istabās (kā labāk?) Viens kabelis varētu būt 5m, otrs - 15 un trešais kādi 20m.

Labots - Jurisxx
Link to comment
Share on other sites

Ja ir trīs televizori, tad noteikti pēc antenas jāliek pastiprinātājs. Optimāli būtu lietuviešu Terras AS034 pastiprinātājs
http://www.magazinhifi.ru/rus/catalog/53/136/324.html
Derēs arī AB012
http://www.dipolnet.com/outdoor_dvb-t_a ... R82004.htm
Gan jau var atrast citas firmas līdzīgu izstrādājumu, bet man patīk atbalstīt brāļu tautas ražotni. Cena-kvalitāte attiecība Terrai ir viena no labākām. Tikai nepērc poļu izstrādājumus. Antenu lietās poļi tažos tadus sū**, ka šausmas.

Link to comment
Share on other sites

Kā var noskaidrot vai nodrošina barošanu? Un ja nenodrošina, var likt kaut ko tādu? http://www.semicom.lv/TV_SAT_DIGITAL/Baro%C5%A1ana_ant%C4%93n%C4%81m/TV_antenas_baro%C5%A1anas_avots_12V_0_1A_stabiliz%C4%93ts_ar_F_ligzdu_Tatarek_548487_2043.html

Es pareizi saprotu, ka šo barošanas bloku pievieno -  kabels_baroklis_kabelis un tad var laist uz sadalītāju?!

 

Tas 1. Terra AS034 ir ar barošanu, pastiprinātāju un sadalītāju?!

Der kāds no tiem argus.lv http://www.argus.lv/products/hwindex.htm?cat=W2024   AS033, AS036, AS038, AS039 vai AS039R65, jo konkrēto modeli es neatradu.

 

P.S. Paldies par atbildēm.

Labots - Jurisxx
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...