Jump to content

Optimālākās antenas izvēle


vertigo
 Share

Recommended Posts

VIri melnā tagad ar droniem mobili čeko. Droni pēc iepriekš izstrādātas shēmas aplido valsts teritoriju.

 

sorry, par oftopic


pirms 9 stundām , Racer teica:

Ir tāda fiška kā automatizēts mobliais monitorings

Te gan prasītos komentārs, kas šajā sakarā tiek domāts ar jēdzienu mobils.

Link to comment
Share on other sites

Vispār jau pretinieks un tā darba metodes ir jāpārzin. Es tiešāam nepretendeju uz apsolūti patiesību un ko tagad dara monitoringa stacijas nesekoju līdzi. Tas, ka vīriem melnā ir moderni programējami aparāti, kuri uzrāda nelegālos signālus, tas arī skaidrs. Neviens kā vērmahta zaldāts nestrādā, bet bez atrašanās tuvumā, mazjaudas pirātu noķert nav iespējams. Racer, ja kas interesants un jauns vīriem melnā parādijies, pastāsti. Naudas jau viņiem daudz un var atļauties dārgus aparātus iepirkt. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Racer teica:

Lai nu paliek Didža versija. :) 

Ja jau pateici A, tad saki arī B, nevis atmeties ar "plato".

  • Atbalstu 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Biedri, ko uzmetās Racer, es no tā teksta labi sapratu, ka laiki ir mainījušies un pa biksēm var dabūt daudz ātrāk.

 

Autors tā arī nepateica kāpēc vēlas iekulties sodos, vai līdz šim nezināja, ka par to draud sods ? :D Kāds ir šī projekta mērķis ?

Labots - Kaspars12
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Uzraidīt gribētāji visu laiku parādās dažādos forumos un ir griezušies pie manis personīgi. Tur nav nekāda mērķa, vienkārši nagi niz uzraidīt. Ja  tas aizligts ar likumu, tad azarts vēl lielāks. Acīm redzot tāda cilvēku daba. Es arī atbalstu, bet tikai ar mērķi, lai izzin tehniku un radiolietas. Mācies lodēt, mācies ar svipu apieties, mācies antenu uztaisīt, u.t.t. Skaidrs, ka visi šie projekti ar laiku nomirst dabīgā nāvē, bet zināšanas paliek.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Vīri melnā tak piesedz HAARP infrastruktūras elementus. Tāpēc neko daudz par tām lietām nedrīkst stāstīt.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

e=d pa kādu kanālu tādas pasakas rāda ? Varbūt vēl tur 99% exčekistu strādā ? :D

Labots - Kaspars12
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , GE (DX) teica:

Ar ko tad legals signals atskiras  no nelegala

Pats signaļs jau neatšķiras, bet frekvence gan. Lai gan manis pieminētās harnonikas. Nelegālajam raidītājam piemēram uz 100MHz pie 200MHz būs harmonikas, bet legālajam nē, jo stāv filtri. Vēl spoguļfrekvence arī visdrīzāk ir izejā. Paņem visparastāko SDR USB uztvērēju un pats pārbaudi. Ja mazpisānos ir zināmas frekvences, kurās raida tuvējie raidītāji, tad tās ieprogramē krutajā aparārā. Tiklīdz parādās kas nelegāls, tā uzreiz redz. Otrs variants, kaut 1W raidītājs tuvumā būs nesalīdzināmi spēcīgāks, kā tāls oficiālais raidītājs. Uzreiz aizdomīgi, kur mazpisānos tik stiprs signāls.Vārdu sakot, darbojošu raidītāju nu nekādīgi nevar noslēpt. Tālāk jau sākas cilvēcīgais faktors. Vīri melnā nemīl strādāt ārpus darbalaika. Ta snozīmē, ka vakarā  un izejamās dienās ir maza iespēja uzrauties. Raidītāju var novietot tā, ka grūti atrast saimnieku. Vārdu sakot, tai lietai var pieiet radoši. Labi, ko nu es visu to stāstu. Tā ir dabīgā atlase, Duraku pirātu noķers un pareizi darīs, bet tehniski gudru noķert ir pagrūti.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Cik zinu, nav tur nekāda kosmosa tehnoloģija - skennejās spektrs un rezultāti tiek automātiski salīdzināti ar atļauju datubāzi. Labums ir tāds, ka ir signāla formas aanalīze ar paraugspektirem, lai atsijātu sprakšķus un trokšņus, kā arī saprastu vai tas ir atļautais signāls - jā tie atšķiras un ir pamanāmi. Ir tāds produkts Skudra, varbūt nejauši kas dzirdēts. Mobilais monitorings ir saplānots pa reģioniem un tiek veikts katru dienu, nevis kad ir jārisina traucējumsituācijas. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

OK, viss šai pasaulē mainās un vīri melnā arī, bet ja viņi brauc, tad tak darba laikā. Apšaubu, ka deviņos vakarā kāds brauks uz mazpisānu ciemu čekot ēteru. Tātad dienas laikā labāk ar pirātismu nenodarboties.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Jā, izskatās, ka filtrs ir. Cik efektīvs, tas būtu jāpamēra, bet principā, ja vispār kautkas nogāž augšas, nevajadzētu, pie tik mazas jaudas, radīt lielus traucējumus. Tev tak USB SDR uztvērējs ir.  Uzliec piemēram 100MHz un paskaties cik spēcīgi gaisā staro 200Mhz, 300Mhz, 400Mhz.  Tad vēl apskaties, vai 88-108MHz diapazonā nav kāda lieka spalva. Skaidrs, ka precīzi nenomērīsi, bet attiecību apmēram redzēsi. Visdrīzāk jau, ka viss būs štokos. Es tiku redzējis mazjaudīgāku raidītāju, tad tam uz plates vieta filtram bija, bet ķīnieši to lietu bija racionalizējuši un peremičku ielodējuši. Tur gan izejas jauda bija zem vata un lielas ziepes uztaisīt bija grūti.  Lai gan, raidītāja saimnieks teica, ka esot lielveikalā notraucējis ētera signālu un  ''savu mūziku'' palaidis. Nafig tādas lietas jādara, man nav dots saprast.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Principā jau var raidīt arī ar šādu antenu. Āra meteoapstākļus gan tā neizturēs. Salāgošanas platīte arī neder. Tev tak jauda iet gaisā, bet tas ferrītiņš jaudu netur. Tāpat, platīte paredzēta uz 300 omu viļņa pretestību, bet parastam dipolam ir ap 75 omi. Te vari krievu mēlē palasīt

http://gelezo.com/antennas/distance_tv_receiving/141000/141500/soglasovanie_televizionnih_antenn_s_fiderom.html

Tur gan par TV uztverošajām antenām, bet raidošā jau tas pats vien ir, tikai nevar uz ferrīta maza gredzena uztaisīt salāgotāju. Tev vislabāk būtu taisīt tiltiņu no trubiņām, tad varētu piedzīt uz 50 omu pretestību. Lia gan, ja visu uztaisīsi ar parastu TV 75 omu kabeli, viss darbosies, tikai antenā nedabūsi visu jaudu. Tev principā der izmēri uz piekto TV kanālu. Tas būs diapazons no 92-100MHz. Cilpai labi nedr SAT kabelis, jo tas nelodejas. Vajag kaut veco krievulaiku RK kabeli ar vara zeķi. Krievu kabelim arī zināms īsināšana skoeficients un tas viegli lodejas. Protams, labāk ņemt jaunu kabeli, bet parastās bodēs kabeli ar vara zeķi netirgo.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tiltiņš ir 1.7 bildē. Nekas baigi sarežģīts nav. Es kādā astotā klasē mācoties no slēpju nūjām taisīju. Varbūt vieglāk uzlocīt cilpas dipolu uz 5 TV kanālu un paņemt veco kabeli cilpai pēc šim kanālam domātajiem izmēriem. 1.10 bilde un 1.11 visi izmēri. Vara trubas santehnikas nodaļā ar visiem līkumiem tagad brīvi nopērkamas. Dārgas gan maitas palikušas.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

@GE (DX), shtrunts par ideju, kas man šķiet absurda... :D Par tehnisko būtību - Tev tak tur izeja uz 50 omiem. Uztaisi 1/4 viļņa antenu ar stieni un pretsvariem, nekāda salāgošanas plate nebūs vajadzīga, tik swr mērītājs salāgošanai.

Link to comment
Share on other sites

Racer variants arī ir labs. Ja var nopirkt gatavu, tad pavisam vienkārši. Pašam uztaisīt GP ir zarežģītāk kā uzlocīt dipolu. Toties ar salāgošanu mazāk problēmu. Dipolam ir izteiktāka virziendarbība, bet zaudējums uz SWR, ja taisa uz 75 omiem. Laikam jau Tev GP antena būs vienkāršākais variants. Es  vakar būtu nopircis kapara caurules un šodien jau raidītu ar dipolu.  Vārdu sakot, katram savs.

Link to comment
Share on other sites

Laikam jau jāpērk, jo ja nav izejmateriāla - galvas, stieņi, trubiņas, tad čakars lielāks kā sajēga. Man vienkārši kādreiz bij šitās lietas no ļoniem, itālu un ķīnas antenām, tāpēc būtu pats taisījis. Starp citu, atcerējos, ka biju gan no Ļon antenas uztveršanai uztaisījis uz ~100 MHz,  bikiņ labāk bija par to izliekto dipolu.

Link to comment
Share on other sites

Visas antenas der uztveršanai. Raidīšanai ierobežojumi ir tīri konstruktīvi, lai komponentes tur jaudu.

Link to comment
Share on other sites

Kā uztverošā GP nav tā labākā. Signālu tā ķer no visām pusēm un traucējumus tāpat. Pastiprinājuma nekāda. Priekš švaku signālu uztveršanas vajag vismaz trīselementu, bet labāk piecelementu divas  yagi tipa antenas un katru savā polarizācijā.

Link to comment
Share on other sites

Didzi, te cilvēks sāk māžoties, aTu uzreiz par augstām matērijām. ;)

Link to comment
Share on other sites

Skarbi vīri neatbalsta radiopirātismu, bet, kamēr pats tam neiziesi cauri,  tāpat neieklausīsies.

Link to comment
Share on other sites

@GE (DX),  tas, ka Tu māžojies nav uzbrauciens, bet fakta konstatācija. Es tak Tev padomu neliedzu, tik nesaprotu jēgu, jo pats biju kādreiz radiopirāts, bet tad nebij ne mobilo (lab bij, bet NMT un pa dārgo) un interneta. Otra lieta - pilns nets ir par antenu veidiem, uzstādīšanu utt. Un mazliet teoriju ar būtu vērts palasīt, jo nez vai te forumā visu var apstāstīt.

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Kas tu par tāluztvērēju :D

 

Tie visi saprot ko dara, neviena tāda tur nav, kurš jautātu vai ar to antenu varēšu arī uztvert, dodies uz google un sāc lasīt literatūru, uz katru skrūvītes jautājumu tev neatbildēs, un, kad vīri melnā uzliks sodu mēs nebūsim vainīgi :D

 

Ja tas ir izlaides veids, forumā par katru sīkumu jautāt, tad ieteiktu atrast piemērotāku izklaidi, kas arī likumu nepārkāpj!

Labots - Kaspars12
  • Atbalstu 2
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Forums ir domāts, lai iegūtu informāciju un padalītos ar pieredzi. Ir tikai normāli, kad teiksim jautā, kuru no divām antenām izvēlēties. Varbūt kādam jau ir pieredze ar konkrētiem verķiem u.t.t. Tur gan es Kaspars12 piekrītu, teorija jāmācās pašam. No Googles jau neviens nav izbanots. Cita lieta, ja nezini atslēga svārdu, tad var prasīt forumā.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Labvakar, jautājums biedriem par pieredzi ar 2 uztvērējiem un antenu ar pastiprinātāju. Dots: antena DTX48F, spliteris mājas ārpusē, sadala uz divām mītnēm kur vienā ir CRT TV ar LTC dekoderi un otrā Philips TV ar DVB-T uztvērēju. SIgnāls pašvaks, ieliku antenā platīti ar pastiprinātāju un gribu piešķilt, barojot ar LTC 5V dekoderi. Caur parasto spliteri sanāks, ka 5V līdzstrāvas španungs ies arī uz Philips TV antenas ieeju. Cik tas ir kritiski? Spliteri ar atsaisti nav ne Yotā, ne Argusā. :(

Link to comment
Share on other sites

Kondensators tavs draugs.

Kas par platīti, poļu swa vai kas krutāks.

Ā,šitām kkas cits  varētu būt.

Labots - inteens
Link to comment
Share on other sites

Ka jau te par fm uztveršanu iet runa tad iesakiet kādu nedārgu āra antenu lai nav ar vadu pa istabu jāskraida,ir doma nahrenizēt vienu no šķivjiem kas stāv pie piecstāvenei pie loga pieskrūvēts un uz tā kronšteina kaut ko nelielu uzlikt,te postos manīju dipolu-būs gana labs?

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , inteens teica:

Kondensators tavs draugs.

Nu tas skaidrs, domāju vai TV ieeja ir atsaistīta va nav. 

Link to comment
Share on other sites

Tā nav īstā, vinņiem nav uz vietas dalītāji ar atsaisti vienam galam. Man ir viens ar atsaisti, bet tas dala uz 4.baigi negribas likt. Ok, riskēšu atstāt parasto spliteri. 

Link to comment
Share on other sites

Nē, pa abiem laiž cauri līdzstrāvu. Interesanti, ka man kādi 6 spliteri parastie uz 2,3 un 4 bij, tie nelaiž ne pa vienu galu, tad atradu uz 3,kur pa 1 laiž, uzliku un viss ok. 

Link to comment
Share on other sites

Paņem spliteri un atrauj vaļā. Viens dūriens ar īlenu vāciņā un iekšas var redzēt. Tur nav problēmu kondensatoru ielodēt. Lai gan ir redzēti spliteri, kuros pietiek droseli nokniebt. Man aizmirsies, vai tie bija TV vai SAT. Da kāda tur starpība, vāku vaļā un skatās pēc vajadzības. Man ir bijuši Televizori, kuru ieeja ar droseli nomesta pret zemi. Acīm redzot aizsardzībai pret statiku. Tie gan bija analogās TV uztvērēji. Kas notiek ar modernajiem, nepateikšu, bet labāk jau španungu uz tiem nelaist.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Just5cosmo teica:

Tur tam spliteris ieksa ir diodes kas barosanu laiz tikai viena virziena tas ir uz antenu. 

Ok, biju iedomājies, ka pūš uz visiem galiem, nevis izejas ir atsaistītas. 

 

pirms 2 stundām , Just5cosmo teica:

Tas, ka Tev tie daudzie spliteri nelaiz cauri barosanu ir tapec, ka perkot nepaskatijies vai uz splitera ir sarkana linija. Ta apzime, ka tiek laista cauri barosana. Vel jau ar medz but rakstits DC Pass ar sarkaniem burtiem.

Man bij 2 spliteri ar DC PASS, bet uz 3 un 4, to trijnieku arī ieliku. Nav bijusi vajadzība šādam risinājumam, pats parasti bik savādāk taisu - te vienkārši bij jau esoša konstrukcija, tad nu bij jāsadara. Es spliterus izvēlos pēc principa kuram mazāk zudumu, jo ir redzēti tādi, kam dalot uz 2, 7 dB zūd dm frekvencēs. Nu lab, tādu kā SIA "Metrologs"taisīja ar apsudrabotām spolēm iekšā nav un nebūs, bet nu tāpat ir starpība.

 

Pirms 59 minūtēm , Didzis teica:

Viens dūriens ar īlenu vāciņā un iekšas var redzēt. Tur nav problēmu kondensatoru ielodēt.

 

Baigi vajag makarēt? Labāk nopirkt gatavu, kas ir normāli noslēgts un ilgtermiņā labi strādās. Bik piegriezies jaukt un lodēt - kādreiz bada laikos tā darīju, jo faktiski pat bij tā, ka nevarēja daudz ko nopirkt un pašam bij jātaisa, bet tagad negribu. Man laiks ir svarīgāks par 3-4 eiro.

Link to comment
Share on other sites

Kad atrodies pie klienta un veikals tālu plus vēl vakars, tad ne tādasvien izvirtības nākas taisīt. Man vieglāk atraut vaļā spliteri, nevis kratīties uz veikalu, bet protas, ja bode blakus, tad nav vērts čakarēties.

Link to comment
Share on other sites

Nē, nu tas skaidrs, es pieeju vēl savādāk - iepērku, lai kastē mētājas dažādi varianti, tai skaitā barošanas bloki un spliteri un tad nekur nav jāskrien. :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 1 year later...

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...