Jump to content

Optimālākās antenas izvēle


vertigo
 Share

Recommended Posts

Vienkārši jau esmu sastapis vairākus dekoderus, kuriem pieslēdz aktīvās antenas un nekā. Pamēru - no sprieguma arī nekā. Tāpēc arī radās tāds jautājums, tas ir dabiski nosvilis vai antenas dēļ. Sen nēesmu skatījies, bet man šķiet, ka arī Lattelekom piedāvātajām pasīvajam antenām bija īsais.

Link to comment
Share on other sites

http://onixelectro.ru/resivery-tsifrogo-efirnogo-televideniya/recievtv-star-t6-sd-cx.html

  • Разъемы на обратной стороне: RF Input, RF Out (Bypass),SPDIF coaxial, 2xRCA(stereo), 1xRCA(CVBS), TV SCART (CVBS out, stereo Audio, Control voltage for TV out (pin 8), разъем для внешнего PSU, соединение RS232 через SCART (специальная разработка);

Skaidrs jums? Specpasūtījums, unikāls eksemplārs, saproties. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Kā jau visur mūsdienās, arī šeit visu kontrolē procesors:

citiem antenas barošanu var ieslēgt softiski, bet

zvaigžņu kastei tas notiek automātiski pie elektrības pievienošanas.

Nekāda ''power'' pogas spaidīšana nepalīdz.

Kad aparāts jūt ''īso'' spriegums netiek ieslēgts, tas attiecas arī uz beigtiem pastiprinātājiem.

Nezinu gan no cik omiem tas skaitās.

Vēl nav nācies sastapt uztvērēju ar nobeigtu antenas barošanu.

Link to comment
Share on other sites

Varētu padomāt, ka spriegums neieslēdzas arī bez slodzes, bet vienādiem dekoderiem mērot ar vienu un to pašu testeri. Dažiem spriegums ir dažiem nav. No 5 stariem 2 ir gadījušies bez sprieguma.

Link to comment
Share on other sites

 

 

DTX-48 tirgo Yota blakus sporta akadēmijai.

Viņi mazumā ar tirgo? Tieši skatos, ka man citu antenu vajadzēs, jo pašus pēdējos kanālus neķer, un esmu tieši blakus tai Sporta akadēmijai.

Link to comment
Share on other sites

Vai tad kāds pa naudu netirgo :sarkasms: ? Ej droši uz Yotu un bez problēmam nopirksi. Maksā aptuveni 10Ls, bet uz jevrikiem rēķini pats.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Man ir jautājums par Iskra pastiprinātāju DIGI-YAGI 16U

Brīvdienās taisos tādu uzlikt DTX92F antenai... Neesmu pārliecināts vai televizora dekoderis nodrošinās barošanu, tāpēc kā rezerves variantu vēlos sagatavot barošanu arī atsevišķi...

Man mētājas viens baroklis no Poļu režģa - 12 voltīgais... Cik esmu dzirdējis (šķiet no Didža) tad šim pastiprinātājam labāk izmantot 5V barošanu nevis 12V...

To štepseļa galu varētu izmantot no tā paša Poļu režģa barošanas bloka, bet barošanas bloku man ir ideja aizstāt ar kaut kādu 5V barošanas bloku... jautājums - vai barošanas bloka jauda (mA) kaut ko ietekmē? vai kaut kāds 1A nebūs gadījumā par daudz?

Ko jūs domājat par šo variantu?

Link to comment
Share on other sites

janispauls

Ne(mA),bet V televizoriem nav barošanas uz antenu, no pastiprinātāja specifikācijas •Power supply/Consumption: 5-24 V / 22 mA var barot līdz 24V

Labots - janispauls
Link to comment
Share on other sites

Nu pēc specifikācijas itkā skaidrs ka līdz 24V var barot, bet kā ir dzīvē - vai nav labāk ar mazāku voltāžu - lai mazāks kropļojums/troksnis?

Par ampēriem vienkārši gribēju zināt vai nevar sanākt tā ka barošanas bloks dod ārā par spēcīgu strāvu (par daudz Ampērus) un līdz ar to nosvilina pastiprinātāja plati?

Link to comment
Share on other sites

janispauls

Kāds tur sakars ar amperiem cik ampēru tas pastiprinātājs patērē tik būs,pēc specifikācijas 22 mA,pastiprinātājam shēmā ir spriegumā stabilizātors ja barojās 5-24V

Link to comment
Share on other sites

Principaā Iskras pastiprinātājs darbojas ar 12V. Es baudīju uz ļoti vaja signāla, tad pie 5V barošanas bilde bija bišku stabilāka. Ja nenodarbojies ar tāluztveršanu, tad mierīgi vari to pastiprinātāju darbināt ar 12V poiļu barbloku. Vienīgi iesaku nomainīt tajā elektrolītisko kondensātoru. Poļi tur ne to labālo ir ielodējuši un tas bieži izžūst.

Link to comment
Share on other sites

Paldies Didzi! Jā esmu pamanījis ka tie poļu barokļi nav diez ko uzticami... arī tāpēc es vairāk sliecos uz to ka labprāt aizstātu to poļu lēto barokli, pret kaut ko kvalitatīvāku... man ir padomā vecais Nokia lādētājs kas mētājas atvilktnē no seniem laikiem. Virsū gan rakstās ka dod ārā 3,7V un 355mA, bet pamērot bez slodzes, tas dod ārā pat 8V... pie pastiprinātāja mazās patērētāja jaudas 22mA voltāžas kritumam nevajadzētu būt lielam, un navajadzētunokristies zem 5V...

Ko domājat par šo?

Labots - Uldzha
Link to comment
Share on other sites

Tikai eksperiments Tev dos atbildi. Vienīgi, man liekas, ka Nokia baroklis nedod stabilizētu spriegumu. Antenas pastiprinātāju vajag barot ar stabilizētu spriegumu. Nu labi, baigo stabilizāciju tur nevajag, bet vajag labi filtrētu līdzstrāvu. Tiklīdz bišku barošanā būs maiņstrāvas fons, tā BERi klāt un bilde klučos.

Link to comment
Share on other sites

vai kada latvijas interneta bode var iegadaties so DIGI-YAGI 16U pastiprinataju izmeklejos bet bez rezultatiem

Labots - gromix
Link to comment
Share on other sites

Ja tu gribi tieši internetbodē - tad uz doto brīdi izskatās ka šeit ir vienīgā, bet aceros ka Signe.lv arī pirms kāda laika piedāvāja, bet varbūt kļūdos.

Bet ja nav obligāti internetveikalā, tad lētāk būs Yotas bāzē (pie Spora akadēmijas) - pagājšnedēļ tieši tur pats pirku un cena arī laba - kaut kas ap 7€


 

 

Tikai eksperiments Tev dos atbildi.

Brīvdienās visu uzstādīju un eksperiments tiešām deva atbildi - Ar manu Nokia lādētāja barokli signāls bija vājš... īsti pat nezinu kāpēc, tāpēc pievienoju Poļu režģa barokli un ar to viss darbojās labi. Par gala rezultātu neesmu gluži sajūsmā, jo neizdevās iegūt cerēto signāla stiprumu. Vienīgi signāla kvalitāte salīdzinājumā ar Poļu režģi ir augstāka, tas gan. Signāla stiprums 45km attēlumā no Daugavpils raidītāja (kur ceļā vēl ir priekšā kalns) ir diezgan vidējs - pie kam vidējos kanālos(39, 40 un 47) labs, bet zemākajā (27) un augšējā (64) ir diezgan vājš... bet nu tas tā, galvenais ka rāda labi un stabili - bez klučošanās.

Link to comment
Share on other sites

Ar citiem virzieniem neeksperimentēju - vairāku iemeslu dēļ:

  1. Laika trūkums,
  2. Novietojums (Ap māju lieli koki un uz vienu pusi pat mežs ar kalnu, "brīvā" zona tikai + - uz Daugavpili... vēl kādreiz varētu mēģināt pagriezt uz Rēzeknes raidītāju (ja caur kokiem tur kaut kas labs sanāktu), bet sliktums ka pēc tam atkal par jaunu jāpārkārto kanāli, un uz LG TV tas nav diz ko ērts pasākums)
  3. Baltkrievija... lai arī nedaudz leņķī, bet uz Daugavpils pusi atrodas arī Baltkrievijas Braslavas raidītājs, no kura nāk kanāli kas tajā pusē iecienīti, un no kuriem neviens tur netaisās atteikties. Un kamēr Antena stāv Daugavpils virzienā, uztver arī Baltkrievus.
Link to comment
Share on other sites

janispauls

Virsū gan rakstās ka dod ārā 3,7V un 355mA, bet pamērot bez slodzes, tas dod ārā pat 8V... pie pastiprinātāja mazās patērētāja jaudas

Nokia lādētaja spriegumu vajadzēja mērīt pie noslogošanas
Link to comment
Share on other sites

Uldzha
(labots)

Mans projekts ar DTX-92F laikam būs izgāzies... Izbrāķēja mani radinieki to Antenu ar visu pastiprinātāju... un atgriezās pie poļu režģa - kurš tomēr esot universālāks un tver reizē gan Batkrievus gan Latvijas (Daugavpils) kanālus... Tas ka attēls šad tad saklučojas viņiem tik ļoti netraucē. DTX-92F lielākais mīnuss viņiem ka Baltkrievus ne vienmēr rāda, jo tā kā šī antena ir vairāk virzienvērsta, tad nevar notēmēt pa vidu un skatīties gan Daugavpili gan Baltkrieviju...

Un es viņus saprotu - labāk skatīties attēlu kas šad tad uzmet klučus nekā katru reizi pārspraust antenas vai iet ārā un griezt uz attiecīgo pusi...

Tā ka esmu abēdināts... ieguldīju diezgan daudz laika un līdzekļus lai uzlabotu televīzijas kvalitāti radiem un beigās viss velti... Nu negrib viņi atteikties no Baltkrievu kanāliem... citādi jau varētu pavērst antenu pret Daugavpili un skatīties kvalitatīvu bildi, bet...

Kādi risinājumi? ieteikumi?

Vai uzlabot poļu režģi? varbūt varu Iskra pastiprinātāju kombinēt poļu režģī - būs kvalitatīvāks signāls?

Varbūt ir laba alternatīva poļu režģim ar pietiekami plašu uztveršanas leņķi? (bet īpaši līdzekļus vairs ieguldīt negribu - tā jau nauda izmesta par DTX-92F + pastiprinātājs...)

Labots - Uldzha
Link to comment
Share on other sites

aatrie

Pamēģini saslēgt abas antenas. Teorētiski signālu summēšanai būtu jāizmanto joslu filtrs, bet dabā var mēģināt summēt signālus ar spliteri, kuram līdzstrāvu var izlaist uz abām izejām (power pass spliteris, parasti domāts sat signālu dalīšanai, bet frekvenču josla tam gana plaša no 50MHz līdz 2100 MHz). Signālu summēšanai izmantojot spliteri, tas ienesīs signāla zudumus ~3.7dB. Ja lieto pastiprinātājus, nebūs kritiski.

 

Vispareizākais risinājums: uz viena masta divas dtx-92 ar vai bez pastiprinātājiem summētas ar spliteri. Katra antena sava torņa virzienā.

Link to comment
Share on other sites

Didzis

Tas, ka cilvēku domāšana brīžiem ir prātam nesaprotama, mani jau sen vairs nepārsteidz. Arī bija klients, kurš Skrīveros gribēja antenu. Tad nu tiklīdz sāku montēt DTX92F, tā šis sāk bļaut, ka antena esot pārāk liela un viņam tādu nevajagot. Es saku, Skrīveri tomēr 70km no Rīgas un citas antenas tur principā labi nevar strādāt. Šis ne par ko. Savācu savas mantiņas un pateicu, lai meklē citu meistaru, es ar mazāku antenu labu bildi dabūt neprotu.

Par tēmu, nav tādas antenas,kurai būtu plašs uztveršanas lenķis un liels pastiprinājums. Tas pat teorētiski nav iespējams, jo pastiprinājums jau tieši rodas uz uztveršanas lenķa samazināšanas rēķina. Var  protams likt vairākus poļu režģus vienu virs otra, tad horizontālais lenķis nemainīsies, bet saspiesta tiks vertikālā uztveršanas diagrama. Cita lieta, ka apčakarēsies tās antenas safāzēt. Vienīgais apsolūti tehniski pareizais risinājums ir divas antenas, katra pavērsta uz savu raidītāju un antenu komutātors pie televizora. Var jau provēt sumēt ar spliteri, bet rezultāts nav zināms. Variants ir pēc kārtas atsļēgt antenu pastiprinātāju barošanu, tad sumēšana ar spliteri būs korektāka, bet ja jau jārausta barošanas adapteru štepseļi, tad labāk uzlikt šādu komutātoru http://fotki.lv/lv/Mimivat/comments-34717119/  un viss točna darbosies.

Link to comment
Share on other sites

Uldzha

Tā, pirmām kārtām būs jāpamēģina tas spliteris - jo tad varētu atstāt katru antenu uz savu raidītāju - pamata kanālus atstātu Iskrai, bet baltkrievus Trauku režģim.

Par spliteri - vai pareizi sapratu, tas ir tas klasiskais sadalītājs (metāla kārbiņa) kas no vienas antenas/kabeļa izdala signālu uz diviem TV? un šo pašu uzstādīt otrādāk?

Link to comment
Share on other sites

Didzis

Janispauls dotais spliteris ir sūds, jo nav F konektoru. Apčakarēsies tam kabeļus vienot klāt un nav zināms, kas ar barošanu notiek. Tev vajag šāda tipa spliteri, kurš laiž cauri barošanu un ir ar F komektoriem

http://www.cables2u.co.uk/satellite-cable-connector-splitter-multiplier-p-912.html

Jebkurš spliteris darbojas abos virzienos.  Vēl problēma varētu būt ar nolādēto poļu pastiprinātāju. Parasti tauta pērk "pašu krutāko turbo" ar 38dB pastiprinākumu, jo to poļu verķu tirgotāji arī ir stulbi. Ja saslēgsi divas antenas un pastiprinātājus ar dažādiem pastiprināšanas koeficientiem, visdrīzāk nekas nesanāks. Tev vajag SWA-1 LUX, SWA-1, SWA-9002, vai SWA-MGF01.    http://www.anprel.soft.type.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=30&Itemid=34

Pēdejam ir ļoti labi parametri, bet, Tavā gadījumā, var būt pārāk liels pastiprinājums- jāprovē.

Link to comment
Share on other sites

Uldzha

Ā, nu apmēram skaidrs. Poļu režģim pats šovasar mainīju pastiprinātājplati (šķiet ka tieši SWA-1 no Argusa). Un barošanu jāliek starp uztvērēju un spliteri - un tālāk caur spliteri barošana tiks padota uz abām antenām. vai pareizi sapratu?

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Esmu patestējis dažādas TV antenas un 10 ballu sistēmā izskatās

šādi: DTX92F_________10

        DTX48F_________9 atšķirība minimāla uz cenu un izmēra starpības

         Iskra P-2845_______8 neko sliktu nevaru teikt.Gandrīz tas pats,kas DTX48F

        Poļu tr.režģis_______8 visbiežāk liktais un neko sliktu par šo nevaru teikt.Ūsas drusku saīsinu,jo tad labāk iet augšas gals.

        Triax-jagi 13 el____7  visiem kan.rādijumi labi izņemot 30kan.,tam=0

        DTX vecāka tipa 13el.____7 arī visiem labi izņemot 69kan.,tam=0

    Poļu jagi 21-41k 12el._____6 viss iet izņemot 69kan.58kan kā par brīnumu gāja.

Testētas tika bez pastiprinātājiem uz Alūksnes raidītāju (22;24;30;41;58;69) 30km attālumā no otrā stāva balkona.Nupat atgriezos no objekta,kur māja atrodas meža ielokā.Cīņa notika par 58kan.Ar poļu tr.režģi tur nekā,jo kaut ko sāka reaģēt tikai ar pr.pastipr.un tad tikai no Cesvaines (60km)kaut gan Alūksne uz pusi tuvāk,Iskra arī tikai ar pr.pastiprinātāju,bet stabili, izņemot 69kan.Ķēros pie izslavinātās DTX48F un arī tas pats,kas ar Iskru.Par cik antenai jāturās garā koka kārtī un,lai ar laiku neliektos uz leju,tad paliku pie DTX92F,jo viņa turās līdzsvarā un pastiprinājums vēl ar nelielu rezervi.Virziens palika uz Cesvaini un reizēm uzsita pat 69kanālu.

Labots - lipka
Link to comment
Share on other sites

Didzis

Cik saprotams, nekādus dBµV nemēriji"? Būtībā jau rezultāts ir diezgan loģisks. Starpība starp DTX92F un DTX48F ir 2-3dB un, ja bildi rāda, tad to redzēt nevar. Tie pāris decibeli ir aktuāli uz signāla uztveršanas robežas. Skaidrs, ja Tev tā 69 kanāla nav gaisā, ar vajadzīgo līmeni, tad neviena antena to nevar izvilkt. Iskrai un poļu režģim pastiprinājums ir ļoti līdzīgs, tur vairāk jāskatās uz mehānisko izturību, kura iskrai ir pašvaka un kārtīga vārna tās drātiņas noloka, bet poļu antenā visu sačakarē pastiprinātāji. Pastiprinātāju ir  šausmīgi daudz, bet derīgi ir tikai kādi 3-4 modeļi. Vel, jāņem vērā antenas virziendarbība un aizsardzība no traucējumiem. Viennozīmīgi DTX tipa antenas šai parametrā ieliek kloķi visām pārejām. Logoperiodiskā antena vispār nav pasargāta no sānu un aizmugures traucējumiem. Poļu režģis pasargāts no aizmugures, bet plats uztveršanas lenķis vienalga. Protams, defektu var izmantot kā efektu, kad vajag vienlaicīgi uztvert vairākus raidītājus.  Uz pasaules nav  ideālas antenas un vienmēr ir kautkāds kompromiss. Arī DTX92F nav ideāla, bet pagaidām es lētāku un labāku antenu neesmu atradis. Ja kāds zin , tad labprāt notestēšu. Vispār, antena vienmēr jāizvēlās pēc konkrētajiem apstākļiem. Kaut vai no tā, kas tuvākajā veikalā pieejams. Tak neskriesi no tālā ladgales mazpisānu ciema uz Rīgu pēc antenas un vai to vienmēr vajag darīt. Ja raidītājs tuvu  der arī poļu režģis, bet bez pastiprinātāja. Labus pastiprinātājus lauku tirgū nopirkt nevar. Tie ideoti pārdevēji piedāvā tikai pašus "krutākos", bieži ar 38db pastiprinājumu un tad ir tikai problēmas ar uztveršanu. Par visām programām protams nepateikšu, bet neticu, ka Latvijā var atras vietu, kur ar DTX92F  nevarētu redzēt LTV1 un LTV7. Es ar šo antenu Lielvārdē uztveru Valmieras, Cesvaines, Viesītes un protams Rīgas pirmo MUX.

Link to comment
Share on other sites

Tornis

Didzi, labāk pastāsti, kāda ir pieejama veikalos kaut cik smuka un jēdzīga istabas antena. Es, protams, māku izgatavot labu, bet tai būs ārkārtīgi zems WAF/GAF* rādītājs, un TV pakaļā iespraustais vads tomēr ar nav lāga. LTC esot mērījis un apgalvo, ka Funkes istabenes esot labas :D

 

PS * (Wife Acceptance Factor / Girlfried Acceptance Factor)

Link to comment
Share on other sites

Mērijumus veicu gan ar Digiair priboru,gan uz parastā Digiline T4201dekodera.Pribors man sāk rādīt tikai no 42db un neredzu švakos signālus,savukārt dekoderis jūt krietni mazākus signālus un pilnvērtīgāk varu visu redzēt.Ja uz dekodera man 58kan.rāda S52% un Q60%,tad uz pribora es neredzu neko,bet bilde iet stabili.Trakajiem poļu stripoņiem es paralēli spolītei ielodēju divas kd522 mazās diodītes,kuras savukārt arī ir paralēli un katra uz savu pusi.Var izmantot arī citas mazas jaudas diodītes.Pirmkārt tās samazina db un pastiprina noturību pret zibeņiem.Bieži parasto barošanas bloku vietā lieku regulējamos,kas arī palīdz iegūt maksimālo līmeni.Viņiem arī kondiņi ilgāk tur.Briestu pasūtīt USB DVB-T priekš kompīša tikai nesaprotu kurš būtu piemērotākais,jo piedāvājumu ir daudz un cenas arī stipri atšķirīgas.


Tornis-  Kādreiz Argusā tiku ņēmis izmēģināšanai "ANT 111-KN" Dārga nebija un uztveramība laba.Man pat Alūksnes torni ķer 30km no istabas.Protams ne visu.

Link to comment
Share on other sites

Didzis

Ja runa par USB uztvērējiem, tad tak   tikai ir derīgs modelis uz RTL2832 čipa. Būs tev SDR uztvērējs no 24MHz-1,8GHz ar visām iespējamām modulācijām, būs spektra analizātors, būs DAB un FM uztvērēja, varēsi ierakstīt radio spektru un pēc tam klausīties un  skatīties signāla līmeni. Nu jā, komplektā protams DVB-T uztvērējs ar tālvadības pulti un bildes ieraksta iespējām, bet to es neizmatoju. Pērkot USB puļķi labāku variantu nav. Te vari palasīt

http://www.elfaforums.lv/threads/4954-Realtek-RTL2832U-DVB-T-pu%C4%BC%C4%B7is-k%C4%81-SDR-uztv%C4%93r%C4%93js

Jā, mans mēraparāts arī nerāda vāja signāla līmeni. Mēraparāti domāti drošas uztveršanas apstākļiem un neder priekš ''lielā sporta'', kad nodarbojies ar tāluztveršanu. Es pirms mēraparāta lieku 20dB priekšpastiprinātāju, tad var arī vājus signālus, ar 20 dB korekciju, pamērīt. Toties USB uztvērējs perfekti parāda televīzijas signālu spektra analizātorā. Nu jā, laptops jāstaipa līdzi un tas nav ērti.

Ko nuko, bet poļu pastiprinātājus es nelietoju. Nu nevar mūsdienu "piesārņotajā'' ēterā izmantot tik platjoslīgus verķus. Vienīgi varbūt dziļi mežā, bet tad arī, ja Triatel modēms, tad nekāda TV skatīšanās nesanāk.  Tiklīdz pēc gada atdos 800MHz diapazonu internetam, tā vispār būs pipec ar platjoslas pastiprinātājiem. Neredzu arī nekādu vajadzību izmantot stiprekli, ja nu vienīgi vairāki televizori pie vienas antenas.

Tormi, Tev tak nav problēmas kaut dipoliņu uzlocīt un aiz grāmatplaukta paslēpt.Točna darbosies labāk par jebkuru istabas antenu. Ja nu vienīfi dizaina elementu blakus televizoram sagribējās. Es esmu istabas antenu nīdējs un negribu tās kā sugu reedzēt.

Link to comment
Share on other sites

Nupat izmēģināju vēl vienu antenu AX 1000 HD "ALFA" un mērijumi mani pārsteidza.Varētu pat teikt,ka sit pušū labo DTX antenu.Tikai viens mīnuss-izskats drausmīgs.

Link to comment
Share on other sites

Jā, tā vēdekļantena darbojas ļoti līdzīgi kā DTX48F antena.  DTX92F tomēr ir par pāris decibeliem niknāka. Ja salīdzina ar DTX48F, tad  vēdekli ir daudz lielāks čakars salikt un uz antenas mastu lielāka slodze, jo stiprinās aiz gala un daudz dzelžu tā nesimetriski jānotur. Te var salīdzināt Iskras tāda tipa antenas parametrus ar DTX antenām

http://www.antene.com/antene/index.php?option=com_content&view=article&catid=3:blic-vijest&id=141:iskra-antene

Vārdu sakot, neredzu nevienu priekšrocību vēdeklim  un maksā dārgāk.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Vai kāds var ieteikt kolektīvo antenas pastiprinātāju uz ļoti daudziem dzīvokļiem?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...