Jump to content

Optimālākās antenas izvēle


vertigo
 Share

Recommended Posts

ASO033 der, tikai uz viienu no izejām vajag vēl spliteri uz divi pieskrūvēt

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

AS033 un AS034 ir tā kā trīs vienā ( barošana, pastiprinātājs un sadalītājs?!) Tad es nopērku vienu no AS033 vai AS034, anteni DTX-48Fun kabeli - vairs neko man nevajag?! (izņemot tur pāris sīkumus)

Paldies.

Labots - Jurisxx
Link to comment
Share on other sites

Ja signās spēcīgs, tad viena antena pavilks arī trīs televizorus,bet tas tā vairāk amatieru līmemi. Ja grib televizoru skatīties stabili un neiedziļināties ar lauka mērīšanu, tad, parasts lietotājs, uzliek mazo leišu pastiprinātāju un viss točna darbosies. Nebūs jājājas ar barošanas inserteriem, trafiņiem ,spiteriem, daudziem kabeļa galiem un galvenai neko pie tāda pastiprinātāja nevar sajaukt.

jurisxx, tieši ta, nopērc pastiprinātāju ar trim izejām un vairāk neko nevajag. ja nav ar trim izejam, bet, kā devi no bodes kataloga, ar divām, tad vienu no izejam ar spliteri vēl sadali. Tikai nepērc poļu pastiprinātajus. Vai nu lietuviešu, vai kārtīgas rietumu firmas ražojumu. Poļi ir vēl sliktāki par ķīniešiem un ar poļu sū** pilni tirgi un veikali.

Link to comment
Share on other sites

nu nezin, pastiprinaataaju/aktiivo antenu virzienaa skatiitos tikai peec paarbaudes reaalos apstaakljos ka tieshaam ar pasiiviem risinaajumiem nepietiek

 

man n-tie maisiitaaji-spliteri pa celjam un signaals pietiekams

jau uz masta divi kuros tiek piemaisiits FM un MMDS

ienaakot dziivoklii spliters uz dazhaadaam istabaam

un zem tv veel spliters uz 4

Link to comment
Share on other sites

Kur var nopirkt to svipģenerātoru ar ko antenas skaņot?

-----------------

Eh, kā es apskaužu mūsu jaunatni... :)

Link to comment
Share on other sites

Nu tā stulbi sanāk, bet izmet atkal manu rakstu :sarkasms:

MartiniB,pareizi skaties uz pastiprinātāju,ja vajag uz vairākiem TV signālu sadalīt. Cita lieta,ka sumējot un atkal atdalot dažādus signālus var rasties visādas problēmas. Protams, mājā,lai vienkārši paklausītos vietējo radio un paskatītos TV, to visu var darīt pa vienu kabeli. Ja sākas "lielais sports", tad zviedru FM radio jau obligāti jāklausās pa atsevišķu kabeli.

Ar jauna svipģenerātora iegādi amatierim būs problēmas. Nu baigi dārga ir tāda tehnika.Tai pat laikā kādu X1-7Б jau var pa 5-10Ls nopirkt, bet X1-50 maksā ne vairāk kā 30Ls

X1-42, u.t.t. var maksāt nedaudz dārgāk, bet gadās,ka arī pa piečuku var dabūt. Rīgā var meklēt veikalā uz Pērnavas un Lauku ielas stūra http://www.balticmaps.eu/?lang=lv&draw_hash=dcvvvx&centerx=509294&centery=6312725&zoom=1&layer=map&ls=o

Protams SS reklāmā un pie veciem televizoru meistariem. Pēc Elektrona sadalīšanās, daudzkas palika pie meistariem.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Drīzumā taisos uzstādīt vienu DTX-92F antenu otros laukos.

Tā kā tagad ir tāds mitrs un skarbs laiks - ienāca prātā viena doma... gribēju zināt ko citi par to domā... Ideja tāda - lai pasargātu F-tipa konektoru, kabeļa stiprinājumu un antenas ligzdu no apsūbēšanas un mitruma (jo antena ta stāv ārā skarbos apstākļos) - varētu tos nopūst ar silikonu... Vai tā ir prātīga doma?

Vienkārši sagatavojot automašīnas durvju gumjas ziemai tika iepirkts smidzināmais silikons, un sāku prātot ka tā mitruma atgrūšanas spējas varētu izmantot arī šādam mērķim...

Ko jūs par to domājat?

Link to comment
Share on other sites

DTX tipa antenām līdzi nāk gumijas kalpaciņš, kuru uzmauc virsū F konektoram. Var jau uzpūst silikonu un uzmaukt to gumiju virsū. Es gan visur lietoju veco labo auto Movilu. Tas tur gadu desmitiem. Esmu pārbaudījis jaucot ārā pirms divdesmitpieciem gadiem paša   liktas antenas. Visur, kur var ūdens ietecēt, es ietecinu Movilu, skrūves  sasmērēju, kārbas iekšā arī skrūvju savienojumus ar salāgošanas platīti vai pastiprinātāju nosmērēju. Nereizi nav bijušas problēmas. Nu jā, tagad jau tā nav pieņemts taisīt, jo tā tak antenu meistars var bankrotēt.  Vajag, laiik pa pieci gadi antena jāmaina, vot tad ir bizness :sarkasms: Vēl, antenu karbā apakšā obligāti jabūt drenāžas caurumiņam. Ja ražotājs to nav uztaisījis, tad pašam jāizurbj.Neprasiet, kā ūdens tais kārbās tiek ieksā, bet tiek un tad vajag, lai arī tiek arā.

Link to comment
Share on other sites

Es gan visur lietoju veco labo auto Movilu.

kas tas tāds? Es tādu dzirdu pirmo reizi. :) Vai tāds ir brīvi nopērkams arī "Šodien" vai arī ir kādas mūsdienu alternatīvas, ja aerasol tipa silikons nav pietiekami labs šim mērķim?

Labots - Uldzha
Link to comment
Share on other sites

Silikons neiztur sauli un vēju. Autiņa durvju gumijas tak arī regulāri vajag nopūst. Skrūvju savienojumiem silikons diez vai vispār der. Varbūt ir kāds Movilam  līdzīgs zieķis, bet es baigi meklējis neesmu. Man vēl no krievulaikiem 0,5L pudelīte stāv. Antenu darbiem  šausmīgi maz vajag. Esmu skrūves spriegotājos smērējis arī ar janispauls ieteikto Movilu. Savādāks gan ir, bet turās smuki. Es Movilu pirku auto rezerves daļu veikalā.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
speedevil

Lai nebūtu jātaisa jauna tēma, vajag cilvēkiem laukos jaunu antenu, tagad ir vecais labais poļu režģis ar pastiprinātāju, nervi sabeigti, jo jau vairāk kā gadu maksas kanāli vienu dienu rāda, citu dienu atkal nerāda vai kubikos atkal viss. Vieta Aizpute-tuvākais tornis ~30km, bet ļoti vēlams būtu ja uzvertu arī kaimiņus -Lietuvas bezmaksas kanālus, kādreiz LT analogo bez problēmām varēja skatīties, Lietuvas robeža ~50km, tapēc domāju ka nevajadzētu būt problēmam lai uzvertu virszemes tv. Cik skatījos un palasīju, tad šī antena varētu būt laba - DTX48F? DTX92 laikam jau nav vajadzības...Varbūt kādu citu antenu var ieteikt lai kaimiņus labāk uzvertu?

1) gribēšu uztvert LT bezmaksas kanālus, protams lai bez problēmam rādītu arī visus maksas LV kanālus
2) kabelis būs apmēram 25m garš
3) tiks slēgti caur spliteri 2 TV

Vai priekš šīm prasībām varēs iztikt bez pastiprinātāja?

Link to comment
Share on other sites

 Tavs projekts ir lemts uz pilnīgu izgāšanos. Laikam jāuzraksta pilna instrukcija, kā mūsdienās izvēlas TV antenu un kā to uzstāda. Tātad ieejam šai lapā

http://www.satbroadcasts.com/DVB-T_transmitters_list.html

Izvēlamies valsti un atzīmējam savas mājas precīzu vietu SAT bildē DVB-T Radar(lapas augšā norāde), tad spiežam" Find my nerest DVB-T transmitters" pogu un dabūjam visus konkrētā vietā teorētiski uztveramos televīzijas raidītājus

http://www.satbroadcasts.com/DVB-T_Radar_results.html

Pēc saraksta redzam, ka vienīgais tuvākais nopietnais raidītājs atrodas Kuldīgā. Embūtē strādā tikai pirmais MUX-1 ar LTV programām. Lai uztvertu Kuldīgu (34km) principā pietiek ar DTX48F antenu, bet 25m kabeļa ir daudz un vēl divi televizori. Noteikti vajag pastiprinātāju vai nu antenas kārbiņā, vai tuvumā tai, zem jumta. Kā sadalīt signālu un par pastiprinātājiem te jau iepriekš daudz runāts.

Talāk par Lietuvas TV. Laiki ir mainījušies un ar vienu antenu leišu TV nevarēs skatīties nekad un ne zem kādiem noteikumiem. Tai pašā tabulā dotas Lietuvas raidītāju izstarotās jaudas. Ja Latvijā uzstādija maz raidītājus, bet toties ar kārtīgu jaudu, tad leiši salika daudz mazus nīkulīdus raidītājus un tos uztvert ir ļoti grūti. Tuvākais raidītājs no Skuodas atrodas 50km attālumā un izstarotā jauda ERP ir tikai 200W. Vārdu sakot, nīkulis nevis raidītājs. Ja uztveršanas apstākļi labvēlīgi, tad var mēģināt likt vēl vienu antenu, bet obligāti DTX92F ar orģinālo iebūvēto pastiprinātaju un tad visdīzak neko ustvert neizdosies. Vizmaz ,tādas pašas jaudas raidītāju no Biržiem un aptuveni tik pat tālu, ne reizes neesmu redzējis. Vārdu sakot, ar vienu antenu Lieluvas un Latvijas TV uztvert nebūs iespējams. Es, konkrētā situācijā. nestātos dzimumatiecībās ar santīmu,pirktu DTX92F antenu ar orģinālo pastiprinātāju un tad mēģinātu uztvert leišus. Ja nekas nesanāktu, tad antenu pagrieztu uz Kuldīgu un laimīgi skatītos vietējās programas. Ja nu izdodas leišus uztvert, tad sškas" lielais sports" ar ar divām antenām, pastiprinātājiem un antenu komutātoriem. Jā,antenas virzienu regulē pēc SAT bildes kartē. Tai pašā tabulā, uzpiežot uz raidītāja nosaukuma, SAT bildē tiek ievilkta smuka līnija no uztverošās antenas uz raidošo. Atliek tikai apskatīties,uz kuru tuvālo koku vai māju jānoorientē antena, lai virziens sakristu ar kartes līniju. Google SAT bildē gan vietām pašvaka izšķirtspēja, tad strīpu ar roku vajag iezīmēt  http://balticmaps.eu/

Tie laiki,kad sieva sēdēja pie televizora un čekoja labāko bildi, bet vīrs uz jumta grozīja antenu,ir jāaizmirst :sarkasms:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Redzu Talsos Kuldīgas raidītāju (50km) ar Lattelecom antenu ABM 4551 vai tamlīdzīgu uz 2 TV ar splitteri un 15m garu kabeli absolūti bez problēmām - signāls līdz acīm. Aizputē jau nu galīgi nevajadzētu būt problēmām pat ar to poļu režģi - tam tak arī ir pastiprinātājs?

Labots - Aivic
Link to comment
Share on other sites

Poļu režģis ar pastiprinātāju digitālajā TV jau pats par sevi ir problēma :grin:

Link to comment
Share on other sites

Tieši tā, poļu režģis ar pastiprinātāju , tā ir mūžīgā problēma. Ne tai antenai izteikta virziendarbība, ne pastiprinātājam joslas filtrs. Nekas sliktāks nevar būt priekš TV uztveršanas. Jā, kādreiz, kad mājā nebija visādu Triatel, 3G, Wi-FI un citu radio figņu, poļu pastiprinātāji darbojās, bet tagad tā ir problēma. Būs vēl sliktāk, tiklīdz ieviesīs digitālo dividendi, tā vispār platjoslas pastiprinātāji apstāsies.  Es pat domāju, ka būs problēmas ar Lattelekoma AMB vai DTX tipa antenām. To pastiprinātāji paredzēti darbam līdz 862MHz, bet jrvropa tak atdeva  791-862MHz 4G internetam. Nu nevar neviens pastiprinātājs normāli strādāt, ja tam blakus, pastiprinātāja darbības diapazonā,

darbojas jaudīgs mobilais telefons . Grūti pateikt, ar kuru vietu tie jevropas ierēdņi domā!

Link to comment
Share on other sites

Tā Kuldīgas raidītāja bezmaksas paku var bez problēmām redzēt pat Tukuma centrā (85km). Ļoti sliktos laikapstākļos bilde mēdz sakuboties, bet tas ļoti reti gadās. Antena protams sakarīga (padomju laika decimetru antena ar salāgošanas plāksni virs 2 stāvu mājas jumta) un Flexbox HD uztvērējs. Labākos laikapstākļos var redzēt arī bezmaksas paku 474 mhz/21.kanāls. Laikam jau no Ēvaržiem/Embūtes vai Lielauces. Varbūt no Liepājas? Nezinu.

 

 Kad uzstādīju antenu, testam pagriezu dienvidu virzienā un varēju uztvert arī leišu bezmaksas Lietuvos Rytas Tv kanālu, laikam jau no Mažeiķiem vai Skuodas. Signāls bija vājš, jo laiku pa laikam bilde zuda. Tas gan bija pirms apmēram 2 gadiem...

Link to comment
Share on other sites

Leiši tikai šovasar pilnībā pārgāja uz digitālo apraidi. Kā jau teicu, viņi izvēlējās izmantot daudz mazus raidītajus ar nīkulīgu jaudu. Ar Lietuvas tāluztveršanu tagad ir problēmas.

Tas, ka, pie labiem uztveršanas apstākļiem(māja kalna galā, brīvs horizonts, augsta māja) var redzēt tālus un jaudīgus raidītājus, nav nekāds brīnums. Tai pat laikā, nevar teikt, ja es redzu, tad kaimiņām arī būs tāpat. Iegādājoties antenu, ir kautkādi vidēji uztveršanas apstākļi un uz tiem arī jāorientējas. Es gan parasti pērku DTX92F antenu, jo tā visos apstākļos labi darbojas un antena nekad nevar būt parspēcīgu.

Link to comment
Share on other sites

janispauls

@Aivic ABM 4551 Cik atceros šī antena ir aktīvā,viņai var pieslēgt pat četrus televizorus

Labots - janispauls
Link to comment
Share on other sites

speedevil

Paldies Didzi par izsmeļošo skaidrojumu, kļuva skaidrāks tagad par uztveramību.Laikam būs jāņem tā DTX92F, mazliet baida milzīgais izmērs, bet nu gan jau :D Cik saprotu tad ja ņemu DTX92F tad man vairs nekāds pastiprinātājs nav vajadzīgs, pietiks ar orģinālo pastiprinātāju ja? Un tāds barošanas bloks ko rozetē sprauda kā poļu režģim vairs nav vajadzīgs, jo būs dekoderis Selteka kurš pats pados barošanu? Un spliteris vajadzīgs tad tāds kurš laiž cauri barošanu tad cik saprotu?

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

DTX 92F antena nāk bez pastiprinātāja, bet tas ir atsevisķi nopērkams. Atliek tikai atskrūvēt divas skrūvītes un nomainīt salāgošanas platīti uz pastiprinātāju. Tālāk viss pareizi.

Link to comment
Share on other sites

lai arii nav iistaa sezona atkaartotaam jumta viziiteem

ieteiktu saakt ar pasiivo antenu -

man ~12 signaalnonjeemeji paartiek no daudzkaart daliita pasiivaas antenas signaala

Link to comment
Share on other sites

Nu nevajag ieteikt tehniski nepareizus risinājumus. Man arī eksperimentējot DTX antena stāvēja istabā un spliteris pasīvi darlīja signālu uz četri. Viss darbojās, bet signāla līmenis, pēc selektīvā voltmetra, gan neatbilda standartam. Ja raidītajs tālāk par 20km, tad pareizi ir ar antenas pastiprinātāju kompensēt zudumus spliterī. Ar to es negribu teikt, ka pastiprinātājs jāizmanto vienmēr, bet lai problēmas točna nebūtu, labāk to izmantot. Vispārpareizi ir izmērīt signāla līmeni un tad viss uzreiz skaidrs. Nu jā, ne visiem uz plauktiņa stāv digitālā signāla selektīvais voltmetrs.

Link to comment
Share on other sites

Iespraukšos tepat,lai neceltu jaunu pavedienu.

Vai šī antena būs labāka par poļu režģi bez pastiprinātāja?

http://220.lv/lv/tv_video_un_audio/televizori/digitalas_televizijas_piederumi/antenas/antena_iskra_p_2845?id=71948



Darbā ir poļu režģis,naktīs reizēm signāls ir tik stiprs,ka bilde pat raustās.

Labots - intervall
Link to comment
Share on other sites

Lētāk izmest poļu režģim pastiprinātāja plati un ielikt vienkāršu salāgotājplati.

Rezultātām jābūt apmēram vienādam, protams vecs poļu režģis jūk gabalos, bet šī antena turās kopā.

Link to comment
Share on other sites

intervall

Paldies par atbildēm.

Putni uz jumta kores nav manīti,bet ko tie ietekmē? :D

Nokrišņi arī negatīvi(jūtami) ietekmēs signālu?



Cik tālu tornis-nav nojausmas.

Link to comment
Share on other sites

Kārtīga nobarojusies vārna noloka  logoperiodiskās antenas elementus kā štruntus. Neredzu nekādu jēgu pirkt logoperiodisko antenu, ja DTX48F antena ir mehāniski daudz izturīgāka, putnu to nevar salocīt, pastiprinajums lielāks, bet cenas līdzīgas. Ja godīgi, tad nekad nesapratīšu, pēc kādiem parametriem cilvēki antenas izvalas. 

Link to comment
Share on other sites

Es jau arī tirgotājus nesaprotu. Nē, nu tos,kuri tirgo poļu režģus kopā ar apakšbiksēm es arī varu saprast. Tirgū ne tādus vien mēslus tirgo, bet kārtīgā veikalā. Ja tu nodarbojies ar elektronikas tirgošanu, tad vismaz pamatzināšanām būtu jābūt. Nah** tirgot štruntus, kur cilvēki vēlāk neapmierinati, ja ar tādu pšsu peļņu var labas mantas tirgot. Lai gan ar to peļņu arī ir interesanti. Ieteicu vietējam bodniekam DTX48 antenu, šis arī tirgo un liela, bet nu cenu uzlicis 25Ls. Nu jā, ko es no bodes lietām saprotu un 200% peļņa laikam skaitās  tagad normāli :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Cik augstu frekvenci ķer poļu režģis/pastiprinātājs SWA-7?Man tā liekas,ka 60-to kanālu vairs neņem.

Link to comment
Share on other sites

Negribu sākt jaunu tēmu, bet ir jautājums. Ja virszemes televīzijas dekoderim pieslēdz pasīvo antenu, kurai pretestība līdzstrāvai tuvu nullei, vai barošanas avots dekoderī nosvils? Digiline dekoderos iestatījumos var izslēgt barošanas spriegumu antenas pastiprinātājam, bet TV STAR modeļos tādu iespēju nēesmu redzējis.

Link to comment
Share on other sites

Acimredzot zvaigžņu kastei, uz antenas izeju, stāv kautkads stravas ierobežotājs un nekas ļāuns nenotiek, kad pieslēdz antenu, kurai pa līdzstrāvu ir īsais. Skaidrs, ka tāds risinajums ir tehniski nepareizs, bet tam uztvērējam konstrukcijā ne tādas vien stulbības. Kaut vai tas, ka SCART štepseli izmanto RS232 portam un līmeņa indikātori rāda pilnīgus papagaiļus. Ko ta mēs latvju nbauri saprotam  ,savulaik tak to kasti angļu "speciālisti" sertificēja :haha:  Vārdu sakot, mauc antenu klāt un neķer krenķi. Gan jau elektrīnas rēķins dikti nepieaugs :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...