Jump to content

Optimālākās antenas izvēle


vertigo
 Share

Recommended Posts

pirms 4 stundām , Māšuks teica:

Ja jau no pastiprinātāja nav jēgas, tad kur var rasties tāda atšķirība.

Kā nav jēgas,ir jēgas-tikai skatoties kāda antena-Piemēram mazā  iskras antena....spēj pacelt signālu dubulta....!

Labots - Chocoton
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , mafijs teica:

FM diapazons un DTX-48F antena? Tu nopietni ???

Es te par TV tagad runāju. FM man 5elementu yagi.

1 stundu atpakaļ, Chocoton teica:

Kā nav jēgas,ir jēgas-tikai skatoties kāda antena-Piemēram mazā  iskras antena....spēj pacelt signālu dubulta....!

Tās bildes ir no poļu režģa, jo DTX 48F nelietoju,bet tikai testiem. Negribas pārtaisīt kārbu pastiprinātājam. Lai paliek oriģināls.

Labots - Māšuks
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
pirms 2 stundām , Māšuks teica:

Vai kāds ir ko sūtijis vai ko zina par šo veikalu? Itkā sūta uz LV. Ir kādam kas zināms?

Tev problēma ieiet sadaļā /par uzņēmumu un iepazīties?  :)
https://shopdelta.eu/par-uznemumu_l27_aid3.html

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Nav, nav. Es tik domāju varbūt kādam te ir bijusi darīšana ar šo kantori.

Link to comment
Share on other sites

pirms 14 stundām , Racer teica:

Nez ko šis nozīmē?

Pieņemu, ka "līks"21-11-11  mašīntulkojums.
Tak sazinies, noskaidro un sniedz izsmeļošu atbildi uz jaut.,ko pats uzdevi!  :)

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 15 stundām , Māšuks teica:

Nav, nav. Es tik domāju varbūt kādam te ir bijusi darīšana ar šo kantori.

Kas tur tāds ekskluzīvs, ko nevar argusā vai lemonā šeit nopirkt?

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
pirms 10 stundām , Māšuks teica:

 

Mūsu platuma grādos ja esi tālu no torņa nekas labāks par dtx 92 antenu labāks nav

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Nez man tāda antena bija. Sagriezu lūžņos jo neko neuztvēra.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , Māšuks teica:

neko neuztvēra

Noteikti vaina bija antenā, 100 punkti! :D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , Māšuks teica:

Sagriezu lūžņos jo neko neuztvēra

DTX92 antena tiešām ir pati labākā no pieejamajām antenām. Es pat vairākas derības savulaik vinnēju. Nevar jau teikt derības, bet, ja cilvēks saka, ka nevar televīziju uztvert, bet es saku, tā nevar būt, ja uztveršu, tad maksāsi ragā,  ja nē, tad nekas nav jāmaksā. Tā i bez honorāra ne reizi nepaliku. Tikai vienu reizi klients Skrīveros pateica, ka tik lielu antenu neliks un ņemšot Lattelekoma ''lāpstas'' antenu.  Neko, paprasīju naudu par braucienu un viss. Vai ko redz ar to sūda lāpstu, tā i nezinu.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Vēl salīdzinoši nesen ar DTX92 dāčā skatījos VTV maksas kanālus 76 km no torņa, lai gan pēc arhaiskās VTV pārklājuma kartes, TET maksas kanālu kvalitatīvu pārklājumu nodrošina tikai nepilnus 50 km no torņa. Iepriekš tika mēģinātas citas antenas, bet eksperimenti beidzās pie DTX92. Bija atsevišķi brīži, kad bilde klučojās, bet 95% laika bija ok.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Racer teica:

Noteikti vaina bija antenā, 100 punkti!

Nu ja ar poļu režģi signāls ideāls, bet DTX92F neko neķer tad kur citur gan var būt problēma?

Link to comment
Share on other sites

Igauņus neķer ar DTX92. Es tur ieliku to plati kas tām antenām ir paredzēta.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 43 minūtēm , Māšuks teica:

Igauņus neķer ar DTX92. Es tur ieliku to plati kas tām antenām ir paredzēta.

Pāris gadus atpakaļ pie tāluztveres igauņu vtv ar dtx92 un Valmieras raidītājs tā tik nāca iekšā 

 Varbūt maldos bet vaitad igauņiem arī nebija vertikālā polarizācija dažiem raidītājiem? 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , gromix teica:

vertikālā polarizācija

Ir atbilde.

Link to comment
Share on other sites

Eh, jaunatne, kas nu tagad tā par ''TV tāluztveri''...? Lūk, krievu laikos bija cita jēga un rezultāts tāpat, nesalīdzināmi vairāk priecēja.😃 Uzbūvēji ar lielām pūlēm, populāro ''Sotņikova 2 pakāpju starpfrekvences pastiprinātāju'' ieliki savā TV ''Rubin 102'' un kaifoji. Par vasarām, supertāluztveri nemaz nerunājot.

 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , jacobs teica:

Uzbūvēji ar lielām pūlēm, populāro ''Sotņikova 2 pakāpju starpfrekvences pastiprinātāju''

Ir man kolekcijā tāds pastiprinātājs un 1954 gadā ražots divlampu antenas priekšpastiprinātājs paredzēts Rīgas 3 kanāla raidītāja uztveršanai.

Nav jau tā, ka jaunatne mūsdienās savādāka, kā vecos laikos. Arī pirms piecdesmit gadiem lielākā daļa tautas nemācēja televīzijas antenu pareizi uzstādīt. Tas vienkārši visiem nav dots un tapēc DTX92 antena lido miskastē.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es jau vairāk par dzinuli toreiz, tā laika ierobežoto iespēju apstākļos un alkām pēc informācijas.

Tagad iespējas praktiski neierobežotas, bet entuziasms mazs. Vairāk tikai gatavu produktu patērēt, viegli no plaukta paņemamu. Katram laikam, droši vien, savas raksturīgas iezīmes.

Atceros, kad krievos dienējot, manās rokās bija 50Mhz raidstacija ar 4μV uztvērēju un 4 stāvu grozāmo 11 Yagi elementu antenu sistēmu. Vasaras dežūras pagāja ātri un interesanti.🙂

Link to comment
Share on other sites

Viena lieta pastiprinātātājs, kurš slāpē 700Mhz diapazonu, bet arī pati antena vairs nav vajadzīga ar tik plašu uztveršanas diapazonu. DTX tipa antenām vislielākais pastiprinājums bija uz 860MHz, kas nu galīgi vairs nav vajadzīgs. Cerams parādīsies antenas ar lielāko pastiprinājumu uz 697MHz. Dikti ātri viss šai pasaulē mainās.

Link to comment
Share on other sites

Kungi, man radās tāds jautājums - takā ar to frekvenču maiņu problēmas ir ļoti daudziem lietotājiem kas paši netiek galā un es esmu pārliecināts, ka no tiem lietotājiem, tikai retais % cīnīsies lai dabūtu labi signālu uz virszemes TV ko izmaksas ko prasa TET par maksas paku ir diezgan pieklājīga, tad lielākā daļa pāriet uz interaktīvo TV jo mājas internets tā vai tā kaut kāds ir un risināt tā ātruma problēmas pat ir vieglāk nekā celt augstāk, pirkt dārgāku antenu. Jo mūsdienās arī mobilais tīkls aiz lēna, bet sāk palikt dzīvot spējīgāks. 

Par tiem kas izmanto brīvos kanālus tikai es neko nesaku, tur cilvēks vai nu paliks tikai pie radio jo pats tādā vecumā, ka vairs neko izdarīt nevar vai maksas kādam lai vismaz brīvos redzētu. Bet mans jautājums šim visam ir tāds, ja katru reizi nobirst lietotāju loks kas izmanto pakalpojumu, cik ilgi kāds būs ar mieru subsidēt pakalpojumu kas ir neefektīvs? Jo arī virszemes TV lietotāju skaits dēļ demogrāfijas situācijas samazinās (jaunie piemēram vispār TV neskatās).

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Subsidēt un nest peļņu ir pilnīgi pretēji jēdzieni. Tets maksas pakas turēs tik ilgi, kamēr ar veco aparatūru to varēs nodrošināt. Ieguldījumi tajās nav plānoti.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Stepselis
2022.01.25. , 08:45, jacobs teica:

Atceros, kad krievos dienējot, manās rokās bija 50Mhz raidstacija ar 4μV uztvērēju un 4 stāvu grozāmo 11 Yagi elementu antenu sistēmu. Vasaras dežūras pagāja ātri un interesanti.🙂

Vai tas nebija Liepājā? Man arī kaut kas līdzīgs atmiņā, ka no Liepājas skatījāmies Zviedrijas TV. Vasarā. Kā nāca rudens, tā signāls praktiski pazuda.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , Stepselis teica:

Vai tas nebija Liepājā?

Līdzīgas pretgaisa aizsardzības rotas(lokators,augstummērītājs, raidstacija) jau bija izskaisītas gar visu padomijas robežu. Mums Ļeņingradas KA tuvāk bija Somija. Lai gan es vairāk par TV supratāluztveri vasarā runāju.

Žēl, ka decimetru raidstacijas bija tikai rezervē, neizvērstas. Lūk, tās 10 metru bļodu es būtu labprāt pagrozījis, kā ''učebkā''.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...