Jump to content

Optimālākās antenas izvēle


vertigo
 Share

Recommended Posts

Ronalds
Pirms 3 minūtēm , uldise teica:

un ko ziemā? tiešām tas E5186 ir paredzēts likt ārā?

Manējais rūteris nu jau divas ziemas uz aukstajiem bēniņiem, kur ir tikpat auksts kā ārā, ir nostāvējis - nekādas vainas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Ronalds_ teica:

Manējais rūteris nu jau divas ziemas uz aukstajiem bēniņiem, kur ir tikpat auksts kā ārā, ir nostāvējis - nekādas vainas.

Paldies par info:) 

es uz Mikrotik SXT pārgāju tikai tāpēc, ka tas Huawei bieži zaudēja savienojumu - tad man bija skripts, kas no LAN puses ik pa laikam testēja sakarus uz āru un pārlaida rooteri, ja savienojums bija nokritis. ar SXT tas pasākums ir krietni stabilāks. tā kā man māja kokos, pie liela vēja ir traucējumi, dēļ kuriem signāls nokrīt ļoti zemu, un internets pazūd, lai gan savienojums vēl ir aktīvs. Mikrotik gan pietiek ar attiecīgā interfeisa disable/enable un viss atkal notiek. vakar nepaslinkoju uz uzrakstiju skriptu, kas ik pēc 15 sec. nolasa SINR, ja ir negatīvs, tad izveic minēto disable/enable. cerams, ka pie nākamajiem sliktajiem laika apstākļiem noderēs :) 

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 18 minūtēm , uldise teica:

tā kā man māja kokos

Jāmēģina mikrotiks celt augstāk. Moš kādā kokā uzkarināt....? 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Ronalds_ teica:

Jāmēģina mikrotiks celt augstāk. Moš kādā kokā uzkarināt....? 

nu apkārt man ir simtgadiigas liepas, tur augstums liels sanaak, bet nu nav pašam īsti iespējas nekur dikti augstu tikt :) 

Link to comment
Share on other sites

Radiviļņu izplatīšanās fiziku neapmānīsu un cauri kokiem 1,8GHz un augstākas frekvences iet ļoti švaki. Es censtos atrast vietu, kur tiešā redzamība uz torni. Datortīklu kabelis maksā kapeikas, aizvilkt var 100m bez problēmām, ber labs koakiālais par kārtu dārgāks un tam jau pie 10m ir liels vājinākuims. ntapē tiešām labāk uztvērēju ielikt ''strazdubūrī '' un pacelt kautkur koka galotnē. Mājā vissausākā vieta ir paspārne, tapēc ka vējš svilpo cauri un labi vēdinās. Tādu pašu ''paspārni'' vajag rūterim. Kipa jumtiņš apkārt, bet aoakša vaļā, lai vēdinās. Vienīgi jāizvēlas pareizs materiāls, kurš laiž cauri radioviļņus.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , Didzis teica:

Radiviļņu izplatīšanās fiziku neapmānīsu un cauri kokiem 1,8GHz un augstākas frekvences iet ļoti švaki. Es censtos atrast vietu, kur tiešā redzamība uz torni. Datortīklu kabelis maksā kapeikas, aizvilkt var 100m bez problēmām, ber labs koakiālais par kārtu dārgāks un tam jau pie 10m ir liels vājinākuims. ntapē tiešām labāk uztvērēju ielikt ''strazdubūrī '' un pacelt kautkur koka galotnē. Mājā vissausākā vieta ir paspārne, tapēc ka vējš svilpo cauri un labi vēdinās. Tādu pašu ''paspārni'' vajag rūterim. Kipa jumtiņš apkārt, bet aoakša vaļā, lai vēdinās. Vienīgi jāizvēlas pareizs materiāls, kurš laiž cauri radioviļņus.

nu jā, tāpēc jau es domāju vai tomēr neizvēlēties tos 800Mhz, tak caurlaidiibai ir jaabuut lielaakai. tiešām nav pieejamas pie mums normālas antenas uz 800Mhz? 

re kur no Mikrotik jau ir iznācis šitāds, kuram ir iekšā visas vajadzīgās frekvences, un kuru arī var likt ārā. bet nu šaubos vai bez papildus antenas pie manis būs liels labums.

Link to comment
Share on other sites

pirms 19 stundām , GE (DX) teica:

Racer, varbūt vari ko komentēt par manu antenas kvalitāti?

Ne mazākās nojausmas par efektivitāti. No paskopās informācijas netā, vismaz ir cerība, ka uz 800 MHz kaut kā strādās.

 

Par risinājumu, kur verķis tiek stiepts ārā - nu nezinu, man ši koncepcija liekas dikti jokaina, jo ja uzliek normālu antenu, kas strādā atbilstošajā diapazonā, tad viss ir ok, jo tā noteikti nebūs sliktāka pat ar daudzmaz normāla kabeļa ieviesto vājinājumu, attiecībā pret iebūvēto. Ja runājam par fiziku - ok, 2 GHz diapazonā vajag redzamību, bet 800 MHz ir gana pietiekama difrakcija, jeb apliekšanās.

 

Polarizācija praktiski visur ir duāla, jeb abas.

 

Par tām frekvenču joslām:

 

pirms 21 stundām , Racer teica:

ierīcei 800 MHz raidīšana notiek 790-820 MHz joslā

 

Steigā maza kļūda, ir otrādi, lai būtu saderība ar TV izmantojamajām frekvencēm, tātad:

 

LTE800.JPG.51e13a1ceb65cf531c629da60caf4d59.JPG

 

 Meklējam antenu, kur vismaz specenē ir 790-860 MHz, nevis:

 

Pirms 43 minūtēm , Gunxx teica:

 kur jau sākumā ir norādīts: 

Frequency range

820 - 920 MHz

 

Labots - Racer
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Gunxx teica:

... nepiefiksēju tavu postu...

 

All inclusive antenas -> http://www.euroantenna.eu/index.php?e=2&p=g9

.. bet tas pastiprinājums....

tad jau pareizā būtu LP28? tā ir ALL Inclusive, bet pēc specenes vismaz ir minētais 790-862 Mhz ar 9.5dbi pastiprinaajumu.

pēc šīs lapas sanāk, ka manējā esošā LP27 māk tikai 850 - 960 Mhz, kas arī izskaidro to, kāpēc pie maniem testiem no viņas nebija nekādas jēgas uz 800Mhz.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
pirms 5 stundām , Racer teica:

Par risinājumu, kur verķis tiek stiepts ārā - nu nezinu, man ši koncepcija liekas dikti jokaina, jo ja uzliek normālu antenu, kas strādā atbilstošajā diapazonā, tad viss ir ok,

Pēc teorijas tev piekrītu. Pēc prakses gan ir nedaudz savādāk. Cik esmu mēģinājis ar operatoru dotajām antenām, nekas labs nav sanācis. ir situācijas, kad down sanāk normālu dabūt, bet UP nekad! Vienmēr kaut kādi smieklīgi cipari..... 

Bet uzceļot mastā rūteri - viss notiek! Kaste maksā apmēram 5 eur. Vienkārši un labi! 

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 10 minūtēm , ju teica:

Ar LMT "dāvinātu" antenu

Jā, šādus rezultātus ik pa laikam dzirdu, tomēr pats praksē neesmu novērojis.... Mož roku lenķis, nemāku pareizi antenu uzlikt.... 

Link to comment
Share on other sites

LMT dotā antēna strādā, man arī līdzīgi bija, ar antēnu uzreiz stipri labāk palika.

Link to comment
Share on other sites

Ir jau baigi vienkārši, ja ārējā antena pastiprina kaut pāris dB, tad dos efektu attiecībā pret iebūvēto, kura atrodas zemāk un telpās - attiecīgi ar vairāk šķēršliem. Problēma varētu būt, ka ja uzliek ārējo antenu, kas paredzēta augstākai frekvenču joslai, tā nebūs salāgota (SWR) un neļaus rūterim pilnvērtīgi raidīt uz bāzes staciju, kā arī tas, ka kabelī būs neprognozējami zudumi, jo attiecīgajā frekvencē ar pretestībām viss būs tūtā. Man tādas vajadzības nav, bet ja būtu un zinātu ka man tuvumā esošā LTE stacija ir uz 800 MHz, noteikti pamēģinātu kādu lēto Yagi uz konkrēto diapazonu, piemēram, kaut Didža linkā minēto, nevis universālos izstrādājumus.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 55 minūtēm , jema teica:

LMT dotā antēna strādā, man arī līdzīgi bija, ar antēnu uzreiz stipri labāk palika.

Tev ir kāda LMT dotā antena? LP28? :)

Link to comment
Share on other sites

A Dievs viņu zina, izskatās šādi

 

original.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 39 minūtēm , Racer teica:

tad dos efektu attiecībā pret iebūvēto, kura atrodas zemāk un telpās - attiecīgi ar vairāk šķēršliem.

Protams! 

Es salīdzināju nevis rūteris telpās ar/bez antenas ārā, bet gan rūteris telpās + antena ārā vs rūteris ārā, antenas vietā!

Un vienmēr ar rūteri ārā bija labāki rezultāti...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 43 minūtēm , jema teica:

A Dievs viņu zina, izskatās šādi

pēc izskata ļoti līdzīga manējai LP27 - manējā ir vismaz pāris gadus piecus veca, kad ņēmu to, tādi 800Mhz vēl nemaz nebija, un attiecīgi tāds LP28 arī nē. mēģināšu pierunāt LMT atbraukt ciemos. vienu reizi jau pirms kāda gada/pusotra bija, tad izmēģinājām variantus ar minētajām LP27, arī ar divām MIMO režīmā, un līdzi šim bija arī minētais Mikrotik SXT, kas uzrādīja vislabākos rezultātus. toreiz vēl 800Mhz līdz manam tornim nebija atnācis.   

Link to comment
Share on other sites

Nekoncentrējies uz 800MHz diapazonu, ja liec antenu, tad tieši uz augstāku, ja tas ir pieejams un nav ļoti tālu tas tornis. Tajā zemākajā katrs modems/rūteris un telefons pieslēgsies, līdz ar to arī slodze tur ir lielāka tam diapazonam. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , ju teica:

Nekoncentrējies uz 800MHz diapazonu, ja liec antenu, tad tieši uz augstāku, ja tas ir pieejams un nav ļoti tālu tas tornis. Tajā zemākajā katrs modems/rūteris un telefons pieslēgsies, līdz ar to arī slodze tur ir lielāka tam diapazonam. 

Prātīga doma, tik jānoskaidro vai LTE iet tai vietā uz 2 GHz, vai signāls ir labs dabonams un jāatceras, ka uz 2GHz tā paša kabeļa vājinājums jau būs ap ~ 6db/10m, kas jau rada pārdomas, ka izdevīgāk būs izmantot @Ronalds_ variantu ar rūtera celšanu mastā...

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , ju teica:

Nekoncentrējies uz 800MHz diapazonu, ja liec antenu, tad tieši uz augstāku, ja tas ir pieejams un nav ļoti tālu tas tornis. Tajā zemākajā katrs modems/rūteris un telefons pieslēgsies, līdz ar to arī slodze tur ir lielāka tam diapazonam. 

nu cik es esmu pamēģinājis manuāli tam E5186 paslēgāt frekvences, tad vienīgās, kuras darbojas, ir 800Mhz un 1800Mhz. Virzienā uz torni ir simtgadīgas liepas, milzīgs ozols, vēl kaimiņu māja ~100m no manējās. jo augstāk likšu to pašu Mikrotik, jo vairāk kokos vien sanāk. Kā jau iepriekš rakstiju, kamēr laiks ir ok, viss darbojas. tikko liels vējš, tā peld prom savienojums, RSRP krītot zem -110 un zemāk. principā zem -110 jau nav lietojams nekas vairāk.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

   Laba diena.

Nedēļu atpakaļ pilnībā pazuda televīzija. Līdz šim laikam tika izmantots vecais labais poļu grila režģis- savu uzdevumu pildīja apmierinoši. Antena bij pagriezta Rīgas virzienā, kas tomēr ir salīdzinoši tālu līdz raidītājam. Atrodamies Pļaviņu novada Vietalvas pagastā "Bites". Meklējot vainu tika pārbaudīts viss iespējamais  izņemot pašu antenu kas atrodas uz jumta un piekļuve  grūtāka. Kad vaina līdz dekoderim netika atrasta un saprasts ka nāksies kāpt jumtā nolemts pie vienas kāpšanas antenu arī mainīt uz decimetra. Iegādāta un uzstādīta Iskra DTX-48FL(kurai kā sapratu ir ari kautkāds LTE  filtrs). Cik saprotu, tad lauku apvidam šāds filtrs nav īpaši nepieciešams. Vai šāda filtra esamība var apēst daļu no antenas jaudas ?

  Antena uzstādīta un pagriezta uz Cesvaini kur atrodas tuvākais(39km) TV tornis, antena 11m-12m no zemes, tuvākie koki 200m attālumā, kabeļa garums ap 20m. Šobrīd uztverti tikai 5 bezmaksas kanāli- pārējie kas ir 10eiro pakā nav. Atrodamies vidzemes augstienē un reljefs līdz Cesvainei nav līdzens- taisnā līnija no mums līdz Cesvainei iet pavisam netālu no Gaiziņa. Šobrīd mēģinam saprast ko var darīt lietas labā.

    1. Vai LTE filtra utilizācija pastiprinātu antenas jaudu?

2. Vai tā filtra vietā būtu ieliekams antenas pastiprinātājs?

3. Kabelis ap 20m un saīsināt nav iespējams.

4. Antenai ir iespējama ari vertikālas regulēšamas funkcija. Vai antenas degunu var celt mazliet uz augšu, jeb antenai jābūt pilnīgi horizontāli- mūsu gadījumā paralēli jumta korei?

5. Ja nāksies likt pastiprinātāju antenai kādu labāk izvēlēties un kur to labāk likt- augšā pie antenas, zem jumta kores(4m no antenas) vai dekodera tuvumā?

   

Link to comment
Share on other sites

Jo lielāks antenas pastiprinājums, jo precīzāk viņa jānoregulē! Tā kā grozi vien antenu! 

Teorētiski antenai jābūt paralēli zemei, bet nu praksē var visādi gadīties ja ceļā ir škērsļi. 

Filtru neaiztiec, pastiprinātāju tev nevajag! 

Un ja jau agrāk rādīja no Rīgas, kāpēc tagad negriez uz Rīgas pusi? Rīgas raidītājs ir jaudīgāks, līdz ar to signāls var būt stiprāks neskatoties uz lielāku attālumu. 

Vēl var būt kabelis bojāts, piemēram kaut kur pārberzies vai peles sagrauzušas! 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Ronalds teica:

Jo lielāks antenas pastiprinājums, jo precīzāk viņa jānoregulē! Tā kā grozi vien antenu! 

Teorētiski antenai jābūt paralēli zemei, bet nu praksē var visādi gadīties ja ceļā ir škērsļi. 

Filtru neaiztiec, pastiprinātāju tev nevajag! 

Un ja jau agrāk rādīja no Rīgas, kāpēc tagad negriez uz Rīgas pusi? Rīgas raidītājs ir jaudīgāks, līdz ar to signāls var būt stiprāks neskatoties uz lielāku attālumu. 

Vēl var būt kabelis bojāts, piemēram kaut kur pārberzies vai peles sagrauzušas! 

 Paldies par padomu. Antenu centos likt pēc Balticmaps fotokartes- taisnā līnijā no nama uz Cesvaines torni. Lūkosim meklēt vel ar regulēšanu palīdzību. 

Uz Rīgu mēģinājām ar jauno antenu- nekā. Iespējams ka attālums ap 130km pa lielu priekš DTX-48. Antena ir uzlikta paralēli zemei(jumta korei) vertikālo līmeni neaiztikām. Par vertikālo regulēšanu apjautājos dēļ apkārtnes reljefa virzienā uz Cesvaini. Iedomājos ka daži grādi antena uz augšu labāk tver vilni :).

  Bez kādiem papildelementiem vel ir iespēja antenu pacelt augstāk pa kādu metru- ļoti iespējams ka tas var vel ko līdzēt.

 

Link to comment
Share on other sites

Ir jautajums kas pa dekoderi un vai ir gala stravas parveidotajs kas naca polu antenai lidz  ( ta papildus kaste ko sprauz kontakta ) ja ta tad tas taisa smuci tv signala uztversana

Link to comment
Share on other sites

Iespējams, ka mazliet pasteidzies ar antenas nomaiņu - polene tīrā vietā (kur nav tuvumā spēcīgu raidītāju) ir spējīga strādāt. Ja viss bij labi un pēkšņi pazuda signāls, tad tipiski iespējamās  problēmas ir 2 - izbeidzies barošanas bloks (tas, kas pie dekodera un kurā kabelis ielkts), vai platīte, kas ir antenā iekšā. Gan platīti, gan arī barošanas blociņu var nopirkt Argusā . Ja esi jau nomainījisw uz DTX48, tad ir iespēja, ka būs jāliek pastiprinātājs, vai pat jāmaina uz DTX92. Vēl var būt, ka kabelis ir vecs/mehāniski bojāts utt.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 43 minūtēm , gromix teica:

Ir jautajums kas pa dekoderi un vai ir gala stravas parveidotajs kas naca polu antenai lidz  ( ta papildus kaste ko sprauz kontakta ) ja ta tad tas taisa smuci tv signala uztversana

 Dekoderis Digiline 4201+ ar Lattelecom karti virszemes televīzijai. To barošanas bloku pēc antenas nomaiņas demontēju un aizvietoju ar štekeri bez kādiem vadiem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , Racer teica:

Iespējams, ka mazliet pasteidzies ar antenas nomaiņu - polene tīrā vietā (kur nav tuvumā spēcīgu raidītāju) ir spējīga strādāt. Ja viss bij labi un pēkšņi pazuda signāls, tad tipiski iespējamās  problēmas ir 2 - izbeidzies barošanas bloks (tas, kas pie dekodera un kurā kabelis ielkts), vai platīte, kas ir antenā iekšā. Gan platīti, gan arī barošanas blociņu var nopirkt Argusā . Ja esi jau nomainījisw uz DTX48, tad ir iespēja, ka būs jāliek pastiprinātājs, vai pat jāmaina uz DTX92. Vēl var būt, ka kabelis ir vecs/mehāniski bojāts utt.

  Iespējams ka par to antenas nomaiņu taisnība- zinu daudzus kas vel šodien tādu lieto un īpaši nesūdzās. Mums gan ar to signālu bij kā bij. Ļoti bieži bij dažādi traucējumi un bildes kvalitāte varēja būt labāka, tapēc ari tika pieņemts lēmums nomainīt un mūsdienīgāku cerībā uz labāku kvalitāti. Tiem kanāliem ko jaunā antena atrada bilde noteikti ir labāka- lietotājs sajūsmā :).

   Pirms antenas maiņas meklējot iespējamo vainu signāla zudumā tika pārbaudīts viss iespējamais no dekodera līdz pat jumta korei. Barošanas bloks labs, kabelis bez kādiem mehāniskiem vai kustoņu bojājumiem, tad ari secināts ka vaina visticamāk antenas platē(pastiprinātājā). Antenai un kabelim aptuveni 10 gadi. Poļu antenas jautājums jau vel ir labojams, jo jumtā tāpat ir jākāpj :). Uz masta vietas pietiek- var uzlikt atpakaļ ari poleni nomainot plati. Vai šīs divas antenas uz viena masta sadzīvotu- uztveršana pretējos virzienos un vai drīkst ar dalītāju savienot šīs divas antenas?

Link to comment
Share on other sites

Ja kabelim 10 gadi, silti iesaku nomainīt uz jaunu sākumam.

pirms 3 stundām , Pipars1 teica:

Uz masta vietas pietiek- var uzlikt atpakaļ ari poleni nomainot plati. Vai šīs divas antenas uz viena masta sadzīvotu- uztveršana pretējos virzienos un vai drīkst ar dalītāju savienot šīs divas antenas?

Savienot var, bet nevienkārši, jo pirmkārt ir jāatsaista (viena ir aktīvā un pa kabeli španis iet), otrkārt tur var mišungs sanākt ar dažādiem kanāliem un treškārt, poļu psatiiprinātāji darbojas zināmā mērā kā platjoslas mazjaudas ģeneratori, attiecīgi var radīt traucējumus otrai antenai. Labāk atsevišķi novelc kabeļus un tad miksē. Par DTX48 - es te biju salīdzinājis Saulkrastos dažādas un dažos kanālos pavisam čābīga izrādījās, attiecīgi, tas, ka ar jamo kaut ko nerāda ar ne par ko neliecina.

Link to comment
Share on other sites

Ja kabelis nav pasargāts no saules un lietus, iespējams, ka mitrums ticis iekšā. Redzēt to nevar, bet zudumi kabelī pieauguši  Ja jau ar veco antenu un pastiprinātāju bilde piemēram lietus laikā raustijās, tad signāla stiprums bija uz robežas. Pēc reljefa uz Cesvaini ir pavisam slikti, toties uz Viesīti  ideāli uztveršanas apstākļi un attālums tāds pat. Es griezru antenu uz Viesīti un visdrīzāk viss būs štokos. Jā, uz Rīgu arī relhefs ideāls, tapēc arī darbojās. No Māļiem  Rīgu mierīgi ķer. Vienīgi DTX48 ir par švaku priekš 100km. Antenu grozīt nevajg. Uzliki pēc Balticmaps un laāķ principā nevar dabūt. Jā, es tomēr grēkotu uz kabeli. tagad tādus sūdus tirgo, ka baltais kabelis sasprēgā pa piecu gadi.

pirms 7 stundām , Ronalds teica:

Rīgas raidītājs ir jaudīgāks

Rīgas raidītājs nav jaudīgāks. Visos torņos stāv vienādāki raidītāji. Rīgā tornis daudz augstāks, tapēc uztveršana labāka.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , Racer teica:

Ja kabelim 10 gadi, silti iesaku nomainīt uz jaunu sākumam.

Savienot var, bet nevienkārši, jo pirmkārt ir jāatsaista (viena ir aktīvā un pa kabeli španis iet), otrkārt tur var mišungs sanākt ar dažādiem kanāliem un treškārt, poļu psatiiprinātāji darbojas zināmā mērā kā platjoslas mazjaudas ģeneratori, attiecīgi var radīt traucējumus otrai antenai. Labāk atsevišķi novelc kabeļus un tad miksē. Par DTX48 - es te biju salīdzinājis Saulkrastos dažādas un dažos kanālos pavisam čābīga izrādījās, attiecīgi, tas, ka ar jamo kaut ko nerāda ar ne par ko neliecina.

 Paldies par padomu. Doma apmēram skaidra- uz abām nederēs viens kabelis, dēļ barošanas bloka poļu režģim un ari vienlaicīgi abas ieslēgtas var radīt viena otrai putru.

 Dienā kad tika mainīta antena bij visai ierobežots laiks, jo tumsa jau nāca virsū un TV lietotājs ieraudzījis zilajā ekrānā atrastās piecas programmas steidza mani dzīt ratā baidoties ka nepazūd tās pašas 5 programmas :D. Redz ko dara nedēļa bez TV ar cilvēku. Ļoti maz sanāca pakrāmēties.

  Tur tā jumtā kāpšana visai ekstrīms pasāciens: uz mitra tur nav ko darīt-slīpums liels. Celšu metru aukstāk jauno DTX48 un likšu atpakaļ ari poli ar jaunu plati un abām antenām jaunus kabeļus līdz dekoderim. Iegādājot jaunu TV kabeli jāņem vērā ari kādi parametri? Ir kāds ieteicamāks kabelis? Katru antenu atsevišķi noregulēs un gan jau būs OK. Ja DTX-48 būs nepieciešamība pēc pastiprinātāja to varēs pielikt zem kores nekāpjot uz jumta.

Link to comment
Share on other sites

Kabeli ņemu SAT paredzēto ar dubulto zeķi - i zudumi mazāki, i mehāniski noturīgāks ilgtermiņā. Tik jāatceras, ka tam vajag F konektorus ar mazliet lielāku diametru.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , Didzis teica:

Ja kabelis nav pasargāts no saules un lietus, iespējams, ka mitrums ticis iekšā. Redzēt to nevar, bet zudumi kabelī pieauguši  Ja jau ar veco antenu un pastiprinātāju bilde piemēram lietus laikā raustijās, tad signāla stiprums bija uz robežas. Pēc reljefa uz Cesvaini ir pavisam slikti, toties uz Viesīti  ideāli uztveršanas apstākļi un attālums tāds pat. Es griezru antenu uz Viesīti un visdrīzāk viss būs štokos. Jā, uz Rīgu arī relhefs ideāls, tapēc arī darbojās. No Māļiem  Rīgu mierīgi ķer. Vienīgi DTX48 ir par švaku priekš 100km. Antenu grozīt nevajg. Uzliki pēc Balticmaps un laāķ principā nevar dabūt. Jā, es tomēr grēkotu uz kabeli. tagad tādus sūdus tirgo, ka baltais kabelis sasprēgā pa piecu gadi.

Rīgas raidītājs nav jaudīgāks. Visos torņos stāv vienādāki raidītāji. Rīgā tornis daudz augstāks, tapēc uztveršana labāka.

 Poļu režģim nekādas papildus drošības lietas mitruma piekļuvei netika veiktas tāpēc pieļauju ka mitrums kabelī varēja iekļūt, saules nomocīts gan neizskatījās. Par Viesītes torni esmu informēts, bet uz to pusi netika mēģināts pagriezt, jo nelielā attālumā ir koki. Pēc Balticmaps fotokartē lūkošu precīzu virzienu uz visiem trim raidītājiem: ar 48 kārtīgāk pārbaudīs Cesvaini un pamēģinās Viesīti, bet poli kā rezerves(vai pamatantenu :)  ja ar 48 nevainagosies panākumiem) tiešā tēmējumā uz Zaķusalu vairāk pa 100km nebūs.


Pirms 12 minūtēm , Racer teica:

Kabeli ņemu SAT paredzēto ar dubulto zeķi - i zudumi mazāki, i mehāniski noturīgāks ilgtermiņā. Tik jāatceras, ka tam vajag F konektorus ar mazliet lielāku diametru.

Precizēšu- dubultā zeķe ir tas folijs un drāšu pinums apkārt? Atvainojos par "profesionālu" leksikonu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Pipars1 teica:

Precizēšu- dubultā zeķe ir tas folijs un drāšu pinums apkārt? Atvainojos par "profesionālu" leksikonu.

Tas drīzāk žargons. Jā, pie tam svarīgi, lai tas drāšu pinums būtu pietiekami blīvs, nevis daži šķidri matiņi.

Veiksmi eksperimentos un painformē par rezultātiem. ;)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 39 minūtēm , Racer teica:

Tas drīzāk žargons. Jā, pie tam svarīgi, lai tas drāšu pinums būtu pietiekami blīvs, nevis daži šķidri matiņi.

Veiksmi eksperimentos un painformē par rezultātiem. ;)

  Ja paspēšu tikt jumtā kamēr segums sauss, tad par rezultātiem noteikti informēšu. Uz slapja mani neviens nelaidīs :D - stāvēs ar koku sardzē un samierināsies ar esošajiem kanāliem līdz labākiem laikiem. Argusa mājaslapā redzēju antenu pastiprinātājus ar F konektoru- tie pastiprinātāji ir savienojami ar poļu režģiem?  Kuru no pieejamajiem pastiprinātāju polim labāk ieteiksiet manā gadījumā tie ir 100km līdz raidītājam. 

 Neizdodas man atrast precīzu Viesītes torņa atrasšanās  vietu(adresi) lai varētu precīzi virzienu paņemt.

Labots - Pipars1
Link to comment
Share on other sites

Tam digiline dekoderim nav aktiva barosana? var ieslegt iestatijumos un tad pamegini

Labots - gromix
Link to comment
Share on other sites

pirms 15 stundām , Pipars1 teica:

Argusa mājaslapā redzēju antenu pastiprinātājus ar F konektoru

Kādā valodā lai tev paskaidro, ka pastiprinātājs tev nav vajadzīgs?????

Pastiprinātāji ir domāti lai kompensētu zudumus ļoti garos kabeļos. 20m nav ļoti garš kabelis!

 

Ja jau tev rādīja ar poļu režģi, tad ar DTX-48FL jārāda pilnīgi bez problēmām! 

Ja nerāda, tad visticamākais vaina būs kabelī! 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 35 minūtēm , Ronalds teica:

Ja jau tev rādīja ar poļu režģi, tad ar DTX-48FL jārāda pilnīgi bez problēmām! 

Pilnīgi garām. 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...