Jump to content

Audzējam paši.


Raimonds1
 Share

Recommended Posts

Guest biivers

Man liels prieks par Tevi :)

Manuprāt daudz ikaut ko audzē, tajā skaitā arī es. Ja reiz veidoji šādu topiku, tad varēji padalīties ar tips'n tricks ko un kā dari. Vairāk gan intere - netradiocionālā produkcija (ok, ne man interesē, bet gan citiem).

Labots - biivers
Link to comment
Share on other sites

Jēj, par to arī apsveicam visi un tagad kopīgi iedzeram un apskaujamiem kā viena liela ģimene :drinks::jester:

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

... Vairāk gan intere - netradiocionālā produkcija (ok, ne man interesē, bet gan citiem).

 

Kas tā tāda netradicionālā? Kaņepīte, marjivanna? Pats šodien p[ie mātes dažas dobes uzraku, lai salāts nav veikalā jāpērk. Priekā!

Labots - ggg97
  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pieņemot, ka 90% šī foruma iemītnieki ir stiprā dzimuma pārstāvji, tad ģimenes apskāviena vietā mums varētu sanākt kas šāds:

 

9kkole3mnuuytk0zlvss.jpg

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Guest biivers

 

ggg97

 

Daudzi mājās kultivē garšaugus no āzijas valstīm, kas pa def pie mums neaug. Cik zināms, konkrētie cilvji ir izkoduši kas un kā. Redz' ja autors varētu ko tādu pastāstīt, tad būtu gan ok :)

Link to comment
Share on other sites

Gestapo

Apsveicami.

Gribētu kaut ko audzēt, bet dzīvoklī tas nevedas. Jātiek pie mājas kaut kā - siltumnīca laikam būtu pirmais, ko tad sarūpētu.

 

p.s. kretinē draugu fermotāji, būtu nah kaut ko reālu izaudzējuši, nevis stundām virtuālos tomātus bakstītu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

p.s. kretinē draugu fermotāji, būtu nah kaut ko reālu izaudzējuši, nevis stundām virtuālos tomātus bakstītu.

Vienam iestādījuma priekšnieka rīkojumā atrubīju draugiem.lv ar visu ferams saturu, vairs nevienai sekretārei nebiju draugs un šķībi skatījās uz mani :D Skarba tā pasaule ir, tādēļ labāk neaudzēsim neko un sildīsim lv ekanomiku un atbalstīsim zemniekus, nevis izliksimies par tiem.

Labots - Bart
Link to comment
Share on other sites

Igelkott

p.s. kretinē draugu fermotāji, būtu nah kaut ko reālu izaudzējuši, nevis stundām virtuālos tomātus bakstītu.

Tur reāls darbs jāiegulda. Maz ticams, ka kāds pilsētas sprukstiņš ar labu prātu stāsies pie dakšām reālā kūtī bez knaģa uz snuķa, vai arī labprātīgi vienu riktīgi sutīgu vasaras dienu pavadītu tīrumā ar kapli vai lasot kolorado vaboles, kas pie tam nebūt nav tie grūtākie lauku saimniecībā veicamie darbi. Arī jebkuram datortārpam kompa putekļi liksies bērna kakas salīdzinājumā ar tiem putekļiem, kādus var sadzīvot pilnas plaušas siena laikā i uz panta, i zem tā... Kā sacīt jāsaka - kur lielāks darbs ir jāpieliek, tur švīti un slīmestu mūk, kur kurais... Labots - Lords Bonifācijs
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Outsider

ja jau tad jau es ar: mājās uz palodzes audzēju tomātus, baziliku, citronu(nu jau tikai 1 palicis no kādiem 5), pomelo(redzēs kā šiem patiks) un avokado(tie gan ātri aug).

Link to comment
Share on other sites

talibans

pa vasaru arī atmetu fermošanu un beidzot savu Īsto dārzu atjaunoju. beidzot man vasara sākās ātrāk un sanāca laicīgi sagatavoties. bet, nu tie odi gan nevietā, pa dienu karsti, vakarā odi. labi, ka tagat vēsāks. bet prieks jau nu neaptverams, ka pašam savs!

Link to comment
Share on other sites

kā tur ir ar tām kaņepēm? var audzēt?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

šogad redīsi, zirņi pirmo reizi dārzā parādījās.

 

Sīpoli, ķiploki, zemenes, dilles - katru gadu.

 

Kā arī ir daudz topinambūru (ļoti garšo zaļi).

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Audzēt var.

Vai drīkst, tas jau cits jautājums :mrgreen:

 

 

Kaut gan - zinātnieki saka ka no Latvijas pašmāju neesot nekāda jēga, vajagot redz Indijas, bet ej nu pastrīdies ar policiju pēc tam...

 

joks par tēmu -

 

 

Iestādījām šopavasar 2 tonnas kartupeļu. Maitas,kolorado, visus noēda. Nākošgad stādīsim 4t, lai aizrijas! :mrgreen:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Alkoholokausts

Es audzēju matus un bārdu. Pieņemsiet mani bariņā? :crazy_pilot:

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Izklaidei-iestādīju maisu ar kartupeļiem,bet rudenī-ak,tavu laimi-neviens nebija pazudis...

Link to comment
Share on other sites

Domugrauds

istabā aug uz loga dilles un istabas tomāti, līldzīgi ķiršu tomātiem vai kā tur šos sauc, laukos siltumnīcā tomāts,gurķis,salāti,ķiploks,sīpols,kāposts,puķkāposts,viss tiek stādīts kā jau katru gadu

Link to comment
Share on other sites

Tieši šodien par ko šādu iedomājos, kad piegāju pie skapīša un atklāju, ka pašaudzētā piparmētru tēja beigusies.

Bet nu jau laikam par vēlu piparmētras audzēt. :)

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Es audzēju papardes , priekš ziediem , protams .

Link to comment
Share on other sites

Paparžu ziedi būs topā pēc mēneša, tikai no "iesnām" jāizsargājas...

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Ē , labas papardes zied cauru gadu . Saki , man kabatā vajadzētu ielikt kādu "mutautiņu" ?

Link to comment
Share on other sites

Izklaidei-iestādīju maisu ar kartupeļiem,bet rudenī-ak,tavu laimi-neviens nebija pazudis...

 

Nu feini tak! Bez zudumiem.:sarkasms:

Man ar te tagad pilns ar tādiem kaimiņiem, no pilsētas laukos īpašumus iepirkušiem, kuri strādā bez zudumiem- cik pavasarī iestāda, tikpat rudenī novāc.

Jo vienīgais mēslojums- tik, cik vārna pārlidojot uzkakā.

Link to comment
Share on other sites

Teksts par kartupeļu maisu man atgādināja senča stāstu iz dzīves. Armijā ģenerālis ne ģenerālis (pakāpes nezinu :), bet nu visā ziņā svarīgs kadrs) reiz lika ierindiekiem sastādīt kartupeļus savā piemājas dārzā. Tā kā tas bija dienesta beigās, tad viņi smuki uzraka dārzu, dārza vidū izraka lielu bedri un tur sabēra visus kartupeļus :D

 

A tā vasarnīcā tiek audzēti kartupeļi, tomāti, gurķi, redīsi, sīpoli, dilles, pētersiļi utt. No sava dārza pavisam cita garša :)

Labots - cash^
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Uz palodzes aug piparmētra mojito padzērienam un nedaudz rozmarīna, ja gribas cepetim kādu zariņu uzmest. Abi divi mīl sauli un mitrumu, problēmas nekādas nerada, jo nav kaprīzi. Rozmarīns aug samērā lēni, līdz ar to ne visi gaļas izstrādājumi dabon šo smeķi.

 

Pagājušo gadu bija arī baziliks, bet tas pārāk ātri notērējās. Jāstāda lielākos apjomos, bet nav kur.

Link to comment
Share on other sites

Kas taa par citronzali, esot tada kura nav citronmelisa?

Link to comment
Share on other sites

Audzēju, zemenes, cūku pupas, sviest pupas, zirņus, dilles, sīpolus, kartupeļus, bietes un siltumnīcā tagad jau piesieti 180 tomātu + vēl bābiešu zālītes, salātiņi, redīsiņi, puķukāposti, fizzāļi (nezinu kā viņus izrunā).

 

90% no ražas tiks sagatavots ziemai, jo ar sieviņu gaidam meitiņu. ceru ka viņai garšos sarūpētie krājumi.

Link to comment
Share on other sites

Gestapo

Nu ziemā jau vēl nevarēs ēst, mans teju gadīgais ķipars tikai tagad tā pa īstam sāk ēst dārzeņus, kaut gan, viss jau atkarīgs no tā, cik ilgi mamma ļaus krūti ēst QQ_

Labots - liene
Link to comment
Share on other sites

kā tur ir ar tām kaņepēm? var audzēt?

 

Var audzēt škiedras kaņepi kuru vari arī pīpēt uz velna paraušanu tikai nekā nebūs, jo to izmanot škiedras iegūšanai, nevis platam smaidam

 

Kaņepes Latvijā

Labots - Bomzis
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Latvijas šķiedru kaņepēs "labuma" ir ļoti maz... Bet "pareizās" šķirnes šeit neaug, jo par maz gaismas un siltuma....

 

Esmu dzirdējis, vienīgais veids kā lietot LV kaņepes ir vārīt tās pienā - pilns katls kaņepju - cik var sastūķēt, aplejam ar pienu un sutinam pāris h. Bet mēģināts nav, hvz kas no tā sanāk.... :crazy_pilot:

 

Bet ja par audzēšanu, tad šogad mēģinu izaudzēt tomātus siltumnīcā. Gribās iegūt normālu ražu, tāpēc ir doma normas robežās ķīmiju lietot. Jo baidos ka pat normālas ražas gadījumā tomāti iznāks krietni vien dārgāki kā veikalā nopērkamiem. (Siltumnīca man izmaksāja ~200 ls ierēķinot arī dēļus, skrūves, naglas un degvielu, bet nerēķinot darbu) Nu labi - savējiem tomātiem ir pilnīgi cita garša! Bet ja izaug 3 tomāti uz stāda - tad vispār tomātu cena kosmiska - pēc manām domām nav tā čakara vērta.

 

Cik esmu meklējis - neesmu atradis nekādu literatūru kā pareizi tomāti jāaudzē, kāda ķīmija, cik un kā pareizi jālieto. Gāzt uz dullo būtu pilnīgs neprāts! Vienīgi ~20 gadu veca grāmatiņa atradās - no tās var šo to derīgu pasmelties. Tomēr par augu aizsardzību sniegtā informācija domājams ka tur ir pamatīgi novecojusi.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
Bet ja izaug 3 tomāti uz stāda - tad vispār tomātu cena kosmiska - pēc manām domām nav tā čakara vērta.

Bez visādam ķīmijām siltumnīcā mierīgi var dabūt vairāk , ja nu vienīgi zeme nav baigi švaka priekš tomātiem . Ļoti laba metode ir iestrādāt zemē , pirms stādīšanas , laicīgi sagatavotu kompostu .

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Nu tas uz doto momentu ir nokavēts - tomāti jau ir iestādīt.

 

Zinu ka zemi siltumnīcai vajadzēja jau rudenī sagatavot, tomēr ideja radās diezgan spontāni tāpēc ir kā ir...

Kūtsmēsli tika iestrādāti diezgan daudz. Tomēr viņiem nebija laika "iestrādāties" zemē - maksimālais efekts tiks sasniegts tikai nākamgad.

Bet tā - iestrādāju kūdru, minerālmēslus normas robežās. Tika izmērīts zemes PH līmenis un ar kaļķi cenots panākt tomātiem optimālu. Šīs visas gudrības no vecās grāmatas.

 

Galvenā problēma - cīņa ar slimībām... Šeit trūks informācijas kas pareizi jādara....

Link to comment
Share on other sites

Gestapo

Tipa esmu agronoms, bet nu daudz jau kas aizmirsies no skolas laikiem.

Siltumnīcā vispār neieteiktu lietot ķīmiju, pietiekami daudz mēs tos draņķus saēdamies no veikalos sarūpētās pārtikas.

1. Tomātus vajag stādīt kādus 3 uz kvadrātmetru ~ 50x80 cm attāluma vienu no otra.

2. Nevajag pieļaut, lai kaut vai daļa no auga saskaras ar zemi, ir jāpiesien rūpīgi, tas pasargās no slimībām.

3. Kā zināms, tomāti ir svešapputes augi un tāpēc viņiem vajag palīdzēt, kamenes un bites nepirksiet jau, bet ar vates kociņu palēkāt pa ziediem var elementāri.

4. Vienmēr vajag izgriezt slimās un sakaltušās lapas, nedrīkst ļaut tām nonākt augsnē.

5. Tomātu siltumnīca ir labi jāvedina, tomātiem tas tīk.

6. Ik pēc desmit dienām būtu vajadzīgs papildmēslojums, vai nu nopērkamie pilnmēslojumi vai pats var izmantot raudzētu vircu (uz 100 l mucu ieliek trešdaļu ar kūtsmēsliem un pārējo ūdeni, nosedz un raudzē kādas dienas 10-14).

7. Ja augus sāk mocīt slimības, tad pēc sezonas nav variantu - ir jāmaina zemi. Norok visu, apstrādā ar zilo graudiņu šķīdumu vai ko līdzīgu un nākamajam gadam gatavo veselīgu zemi atkal.

 

Gan jau vēl kaut kas, bet uz sitiena nevaru pateikt.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Paldies par info.

 

Par to vates kociņu nezināju - ņemšu vērā.

Link to comment
Share on other sites

es katru gadu audzēju kaņepes. tiesa gan tādas kuras uzspēķēt nevar, bet sviestu uztaisīt gan rundenī var :)

Link to comment
Share on other sites

Kā jau kārtīgs lauku puisis, kad neesmu Rīgā tad audzēts tiek viss. Sākot no zemenēm, beidzot ar kartupeļiem.

Pats siltumnīcai laukos zemi ietaisot piemetu klāt nedaudz zemi no vircas grāvja, tur tas pasākums ir labi sens un riktīga nafta, bet pārforsēt ar nedrīkst. Vienīgais trūkums, šitā var slimības ar ievazāt.

Patiesībā jau audzēt paiku ir forši un tas nu gan kā reiz ir lētāk kā piens tavam kaķim. Un visgaršīgākās tās lietas ir tikko noplūktas/norautas/izrautas pa taisno mutē.

Link to comment
Share on other sites

Citronlianu darza iestadishu, tikai vispirms siena janosiltina pa kuri shaj augt. :)

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Citronzāle. 2 mēneši puķupodā augusi. Tiks stādita lecektī.

post-68042-127506263083_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

liene, ko darīt, ja tomāti plaisā? 3.punktu nekad neesmu pildījis, 6.dažreiz.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...