Jump to content

Cik daudz dažādos veidos var izstrādāt mājas lapu?


andrai2
 Share

Recommended Posts

"nevis te uzstāj, ka visi kas pliku kodu raksta ir zelta etaloni ..."

Nocitē lūdzu no ššis tēmas atbildēm, kurš šeit uzstāj uz augstāk citēto? Kārtējais topiks, kurš varēja būt ar quality content, līdz atkal atnāk kāds, sāk čakarēties par netēmu. Tu sāki apgalvot ka rakstīt ar roku ir GARĀM, un tikai tad cilvēki sāka paskaidrot, kādēļ ar roku rasktīt arī varētu būt ok, un kādēļ konkrētajam cilvēkam tas šķiet ērtāk. Neviens neko neuzspieda. NC tu esi deģenerāts degradēts... veinalga kāds apzīmējums, bet kas nesaistas ar jēdzienu "sabiedrības norma".

Labots - kroko
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

NC - lūk, šis saits. Pats taisīju ar rociņu no A-Z. Dizainu piegādāja mākslinieks .PSD formā, ko pats izķidāju.

Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

Vilx-

 

bet malacis - tīri jēdzīgi sanācis ...

(ielādējas gan baisi lēnu)

 

bet domu tas nemazina - ka ir naivi mūdienās apgalvot, ka saitu raksta notepadā ...

un pat notepad+ jau var uzskatīt par tūli jo tas tagus krāso ...

Link to comment
Share on other sites

ar bmwpower.lv tev nepietiek? tur ir useru sistēma, raksti, forums, meklētājs, galerijas, sludinājumu dēlis utt.

un tas, ka tu neesi reģistrējies e.csdd.lv nenozīmē to, ka tur nekā vairāk par loginu loga nav :D

Link to comment
Share on other sites

NC, atslābsti, aizej iedzer aliņu, ir piektdiena :drinks:

 

Tu te vienīgais esi nonācis pretrunās ar sevi un ar pārējo viedokļiem. Zaudēt arī jāmāk.

Labots - wxy
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Lēni gan, jo tur drūmā tonna ar bildēm, un tas ir otrpus lielās peļķes. Bet toties dikti smuki. :)

 

A par notepad vs notepad++ - IMHO tā jau ir mazliet piesiešanās pie vārdiem. Esmu pārliecināts, ka visi pārējie ar "notepad" domā "rīks, kurā es HTML rakstu vairāk vai mazāk ar roku, pretstatā rīkam, kurš HTML uzģenerē no drag'n'drop WYSIWYG". Protams, ka parasto notepad, kas nāk līdzi Windows, neviens normāls cilvēks neizmanto, tas jau būtu mazohisms.

Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

wxy

 

kādas pretrunas ?

es apgalvoju un apgalvošu, ka nevienu normālu saitu nevar pacelt ar roku plikā notepadā HTML bakstot ...

vēl jo variāk tamdēļ, ka šāda truluma pēc saits paliek piesiets vienam izstrādātājam - kas nozīmē

ka neviens darba devējs, kam ir kaut mazākā saprāta dzirksts, uz ko tādu neparakstīsies ....

Labots - NormaalsCilveeks
  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

NC tu pats saproti, ko raksti?

tak vienalga, vai kods tiek rakstīts notepad vai zīmēts WYSIWYG editora, lapa ir un būs tāda, kādu to redzi. vienīgi notepadā veidota lapa būs ar tīrāku kodu un vieglāk maināma. un darba devējs maksā par rezultātu nevis izstrādes metodi, man vecajā kantorī neviens klients neprasīja ar kādu editoru es esmu veidojis konkrēto CMS.

Link to comment
Share on other sites

Diskusiju!

- Ko nozīmē "normāls saits"?

- Kā rakstīšana notepadā "piesien" to vienam izstrādātājam? Labi rakstīts kods ar indentiem, komentiem, kas validējas pēc standarta, ir atverams jebkuram tā mīļākajā editorā un rakstāms tālāk. Vai man ir jāizmanto tas pats IDE, ja strādāju ar C++ bibliotēkām, ko rakstījis kāds cits? Ir, protams, teamwork iespējas IDE. Bet vai tu neesi pārāk kategorisks?

- Vai "piesiešana vienam izstrādātājam" ir vērtējama kā negatīva parādība, ja tā lapa ir izstrādātāja lapa?

- Darba devējs.. droši vien, ka darba devējs lūgtu izmantot konkrētajā offisā pielietoto IDE, bet tas ir ūdens šinī tēmā.

Link to comment
Share on other sites

NC - pēc tādas loģikas jau software izstrāde nemaz nevarētu notikt, jo katrs softs būtu piesiets vienam izstrādātājam. :)

 

Manās acīs HTML kods ne ar ko neatšķiras no C++, PHP un dajebkāda cita koda. Tas ir vienkārši vēl viens gabaliņš aplikācijas source koda, ar visām no tām izrietošajām sekām. Un tam arī ir jābūt versiju kontrolē tāpat kā visam pārējam kodam (un pat bildēm īstenībā, jo tās arī ir websaita source daļa). Par to, cik tas ir piesiets vienam izstrādātājam, ir atkarīgs no izstrādātāja. Arī PHP kodu var uzrakstīt tādu, ka to tikai oriģinālais autors sapratīs. Un var arī uzrakstīt tādu, ka jebkurš varēs viegli orientēties.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
kādas pretrunas ?

es apgalvoju un apgalvošu, ka nevienu normālu saitu nevar pacelt ar roku plikā notepadā HTML bakstot ...

Tur tev taisnība , ja nebūtu sākumā apgalvojis šito -

neviens HTMLā ar roku neraksta jau gadus 15mit ...

diskusija jau sen būtu beigusies .

Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

Grossmeister

 

da lab' te teikumus analizēt - doma nemainās ...

zin mašīnkodos rakstīt arī ir ahūni efektīvi - tikai nezkādēļ cilvēki izvēlas asambleru vai dievs nedod kādu C ...

vienkārši bik besij, kad uzreiz kā kas, tā "natje" notepads varoņdarbiem ...

nu nevajag gruzīt autoru ar glupībām - lai ņem normālu izstrādes vidi un cepj auKšā savu saimniecību ...

Labots - NormaalsCilveeks
Link to comment
Share on other sites

NC un manos darbos viss ir skaisti, ir css/js/image direktorijas, ir class folderis ar paša veidotām un citu veidotām php klasēm, ir funkciju folderis, kur tiek apstrādāts pieprasījums lapās, katram pluginam savs fails, ir template folderis ar HTML templeitiem, kas tiek izmantoti, ir xslt folderis, lai varētu caur xslt veidot HTML templeitus ne-statiskām lapu daļām utt. un visu to es taisu notepadā un neviens nav sūdzējies, ka notepadā veidota lapa ir sliktāka par citām.

tev visi saka, ka notepadā veidot lapu ir 100x vieglāk kā WYSIWYG editorā, bet tu laikam nesaproti, kas ir web programmēšana, un turpini malt vienu un to pašu: "notepadā jau 15 gadus napas neveido". protams, es izmantoju notepad++ ar tagu/f-ju hailaitu, bet tas tāpat ir vienkāršs teksta editors nevis WYSIWYG editors, no kuriem normāli izstrādātāji turas pa gabalu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

NC ieliec savejos "saitus" kurus esi sakodejis ar wysiwyg editoriem, ja neskaita statisko artstudio.lv. Gribas apskatit uz ko spejigs ir editors tavā izpratnē.

Labots - Jeasus
Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

Vilx-

ja godīgi tad 0.0% jo manās asinīs plūst tīrs 100% spirts (un lai nemuld te par 96%)

 

vienkārši ir jābūt kādam, kas neblēj baram līdzi, un pasaka arī citas puses viedokli ...

 

 

 

sn1per

 

bet par ko ta iet runa ? ka notepadu HTMLa raktīšanai neizmanto

iekrāsoti tagi gygygy

Link to comment
Share on other sites

bet par ko ta iet runa ? ka notepadu HTMLa raktīšanai neizmanto

 

Ja jau mēs tā, tad, vispār, runa neiet, jo runai nav kāju! :D

Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
nu nevajag gruzīt autoru ar glupībām - lai ņem normālu izstrādes vidi un cepj auKšā savu saimniecību ...

Topika autors mūsdienīgus risinājumus pats labi pārzin , viņu , izskatās , šoreiz interesēja visādi eksotiski/alternatīvi risinājumi , vai nu redzesloka paplašināšanai , vai vienkārši tāpat .

Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

Jeasus

un ? es brūķēju muti, ka es varenais webpietaisītājs ?

 

man ir divi saiti - ko pats redzi parakstā ...

viss taisits ar kompõzeri

un netaisos ko mainīt - man pietiek ar 3šo vietu latvijānijā ...

Link to comment
Share on other sites

NC - tur jau tā lieta - kompōzeri ir jauka lieta, bet tie iet cauri tikai ar relatīvi statiskām lapām. Ja tas viss jāsasien kopā ar drūmo kalnu servera puses koda, tad kompōzeru ģenerētais variants kļūst apgrūtinošs.

Link to comment
Share on other sites

Aleksejs

Web aplikācija pamatā sastāv no divām komponentēm:

1) Serverpuses komponente PHP/Perl/Ruby/Python/Java/VB (faktiski viss, kas vien nāk prātā - pat assemblers) http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_web_application_frameworks

2) Klientpuses komponente HTML/SVG/JS/Java/Flash/Flex/Silverlight/ActiveX

Parasti par web aplikācijām mēdz saukt tādas, kuru darbināšanai pietiek ar interneta pārlūku (un iespējams, bet nevēlams, kādu papilddspraudni).

Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

Vilx-

 

pilnīgi iespējams, ka tas kompõzera kods ir līks un kam citam neiebarojams - nēēsmu neko tādu vecis, tākā neko apgalvot nevaru

 

bet, vai visiem ir kas jāsien ar servera ekstrām ?

Link to comment
Share on other sites

Aleksejs

+ līdz ar to vari izstrādāt kombinējot kā vien vēlies visas šīs komponentes.

Link to comment
Share on other sites

Jeasus

un ? es brūķēju muti, ka es varenais webpietaisītājs ?

 

nē tu brūķe muti 10000% apgalvojot ka HTML kods NETIEK nekur rakstits ar vaajajaam kodera rokjeleem izmantojot notepad(++), kautkgan jebkurš tavs šīs "auglīgās" diskusijas oponents var pierādīt pretējo :D

 

un tu kā istai jaunavai pienākas par visām varītēm turies pretī :D

Labots - Jeasus
Link to comment
Share on other sites

NC - laikam jau atkarīgs no darba sfēras. Es vēl neesmu sastapies ar "pliko weblapu" - visur >50% koda bija servera pusē.

Link to comment
Share on other sites

Aleksejs

Piebildīšu, ka LU HTML pamatus māca NC laikā mācīja varenā megaportāla, kas spīdēti spīd Latvijas webā, kā mūžīga zvaigzne, izveidotājs un uzturētājs:

www.lanet.lv

Labots - Aleksejs
Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

Jeasus

 

tu vervelēsi vēl ilgi savā nodabā ?

vai spēj arī pirmo topika lapu atvērt ?

 

"Ar rociņām, ar Notepad2."

par to iet runa, ja neapjēdz par ko bazars ....

 

Vilx-

 

zin man kaučkā cita "vide kur apgrozos"

i nedz atdovkātu kantorim tā servera puse krata,

i nedz mana sievieša vairummēbēlēm kāds servera galu prasa ...

 

bet redz te jau ir tas spēks, ka visi esam dazādi un katram ir savs viedoklis :)

  • Slikti! 3
Link to comment
Share on other sites

Man ir tāds viedoklis, ka webu var dalīt divās kategorijās - WEB aplikācijas un WEB saiti. Es taisu aplikācijas - tur ir daudz visādas interaktivitātes, drūmā DB apakšā, u.t.t. Web saiti ir kompāniju weblapas, kuras reizi 3 gados papildina ar jaunu info. Protams, eksistē arī hibrīdi, kas driftē kaut kur pa vidu - nekas jau nav tikai balts vai melns. Nu, tā man šķiet. :)

Link to comment
Share on other sites

Jeasus

 

tu vervelēsi vēl ilgi savā nodabā ?

vai spēj arī pirmo topika lapu atvērt ?

 

"Ar rociņām, ar Notepad2."

par to iet runa, ja neapjēdz par ko bazars ....

 

akmansdievs, tev kautkada shizofrenija!! Jā mēdz taisīt "Ar rociņām, ar Notepad2.", ko tad es saku?

Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks
webu var dalīt divās kategorijās - WEB aplikācijas un WEB saiti.
cepuri nost - piekrītu uz visiem simc ...

katram savs ...

Link to comment
Share on other sites

malinens2

@ Aleksejs

 

1. kursā māca Krišs Rauhvargers. Māca normāli, lai gan viņš pats nav nekāds super speciālists html, javascriptā. Tā mājaslapa ir 95. gada, tā netiek atjaunota. Pēc http://www.kriss.lv/cv var saprast, ka viņš tad mācījās vēl tikai ģimnāzijā. Manuprāt, Tīmekla tehnoloģiju pamatus viņš stāsta diezgan normāli, universitātes standartiem atbilstoši, māca veidot pareizu xhtml+ javascript + pēdējā lekcijā laikam būs ievads ajax pielietošanā. 1. pusgada laikā es domāju, ka tiem studentiem, kam nebija ne jausmas par web izstrādi, šis pasniedzējs ļoti labi izskaidroja visus pamatus utt...

Labots - malinens2
Link to comment
Share on other sites

kolēģi štancē lapiņas, izmantojot galvenokārt notepad2.

portfolio? kaudze, vairāki desmiti lapiņu, no tiem daļa ir minēta www.cimo.lv - taisītas uz 1 un tās pašas CMS, kas savukārt rakstīta iekš PsPad.

Piemērs: www.ilgasigulda.lv utml.

 

No gaisa ir pagrābts teksts "neviens pliku HTML neraksta notepadveidīgajos rīkos jau gadiem ilgi".

 

Ak, jā - servera pusē vajag, tiklīdz lapas saturu vajag palabot biežāk kā reizi gadā. Ir klients, kurš reizi pusgadā uzpeld ar tekstu "kā man no tās svešās lapas izdabūt to bildīti? es gribu dabūt viņu banneri, bet labais klikšķis->save as nedarbojas!". Pārējā laikā klusiņām liek pati iekšā jaunumus-bildes-suņu izstāžu rezultātus-visu pārējo.

Ir jau, protams, statiskas lapas, kuras katru gadu apmeklē pārsimt jaunie studenti, piemēram, www.ginters.lv - stāv jau 7 gadus nemainīgs saturs, viņam pietiek :)

Labots - tt2t
Link to comment
Share on other sites

Aleksejs

Ar Krišu es vienā kursā mācījos starp citu... ;) Un vēl pirms manis un Kriša mācījās NC.

Link to comment
Share on other sites

Esmu stūlbais tizlenis, kas visu ko dara dara to iekš teksta editora.

Tas var būt VI, MC, Notepad++, Quanta+ vai vēl kāds cits.

Pēdējā laikā mana web kodēšana vairāk izpaužas, kā kāda templeita vai moduļa uzrakstīsāna priekš opensource CMS.

Piekritīšu, ka Webu mūsdienās izstrādāt tikai iekš teksta editora ir grūti - nu zini kādreiz kādu bildi ar vajag apstrādāt un pielikt. :sarkasms:

Microsoft window slīdzi nākošais Notepad un Wordpad SUX, ja gribam kodēt webus.

Visu ko daru daru to teksta editorā - visbiežāk Notepad++ vai Quanta+. Man pa'tik visi navaroti, kad iekrāso sintaksi, kad ir funkciju autokomplīts utt utt, bet man nepatīk Dreamviewer, Frontpage utt stila programmas.

Par dizainēšanu - nemāku dizainēt, vabūt to iekš šiem(Forntpage, Dreamviewer utt) softiem var arī darīt.

 

Brīdī kad gribu to HTML iebāzt kādā PHP modulī vai ko līdzīgu, tad tāpat man visērtāk to darīt ir ar rokām. Pieļauju, ka citiem krutiem koderiem ir savas vides kur viņi to ērti dara, bet takā es tikai mācos, tad atļaujos kodēt ar rokām un izprast pamatos to ko es daru.

 

Ja man sekretāre paprasītu kā taisīt web lapu - es viņai neteiktu lai ņem Notepad un sāk zubrīt HTML... Drīzāk ieteiktu paņemt Wordpress CMS un sameklēt templeitu kas patīk. FrontPage vai Dremwiever es viņai tāpat neieteiktu. Par Googles tūļiem neko daudz nezinu.

 

Linki ?! http://streetfighters.lv - pohuj kas tur ir, bet viss kas nav standarta foruma dzinējs(Tempeliti, daži moduļi utt.) ir kodēts iekš Notepad++

 

Ps. NC - tu ir slims ! :sarkasms:

Labots - MIGs
Link to comment
Share on other sites

konstance

Izmantoju DzSoft - redaktors, mysql, php, java fancybox, corel, flash8 , savu izveiodoto CMS, rezultāts, piemēram - www.e-floor.eu .

Skatos uz wordpress, bet vēl neesmu neko ar to veidojusi...

Labots - konstance
  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

eziitiss

Tīri statistikai:

arī es izmantoju notepad++. Izstrādāju intranet aplikācijas uz Pear php bāzes, palīgā ņemu prototype priekš JS daļām.

Agrāk lietoju HTML editorus utt, bet nu javascripts taa pat ar rokaam jaabaksta iekšaa, tad veel mēģināt saprast kuros gadījumos kas tiek izveidots un uz kuriem browseriem kas kā rādīsies ... rezultaataa stipri ilgaak sanaak nekaa ar roku, jo dažas lietas sanāk bieži pārtaisīt pēc tam.

Nenoliedzu ka nebija man sanācis nevienu normālu tooli atrast, bet nu tie ko lietoju (Macromedias dreamviewer, Rapid..kaut kas no blumentāļa - tur konkrētas specifiskas lietas lai realizētu - varēja nošauties.

Link to comment
Share on other sites

Tu to nevarēji ar FrontPage vai DreamViewer ?! - NC var ! :sarkasms:

Patiesībā NC nekodē weblapas - lapas kodējas pašas ! :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

MIGs

zin savlaik SYBASE latvijas kantorī Tu nebiji veselāks (ak jaunāks gan ne gygygygy)

prastu pingvīnserveri nepaceļot - ko tā arī nespēji :)

bet ne par to ir stāsts

 

konstance

neceri uz neko pārdabisku - apgūsti to pašu wordpress "līdz aknām"

un tad jau domā ko citu ...

Labots - NormaalsCilveeks
Link to comment
Share on other sites

MIGs

zin savlaik SYBASE latvijas kantorī Tu nebiji veselāks prastu pingvīnserveri paceļot - ko tā arī nespēji :)

...

??? :? Man nekad nav bijis nekāds sakars ar SYSBASE ! Par veselumu - :sarkasms:

Par pingvīnserveru pacelsānu - itkā nekādi nepacelti serveri man nav atmiņā. :hvz:

 

A par Wordpress - man ar šis CMS tīri labi patīk, tapēc, ka tur var ātri un labi cept šerpatreba lapeles piedienīgā kvalitātē.

Bet nu arī te es izmantoju Paint.net+Notepad++ vai Gimp+Quanta+

Link to comment
Share on other sites

Aleksejs

MIG, nesatraucies - tā viņam ir jaunības trauma :) Ja pareizi atceros, tad diapozitīvu skeneris. :) Un notika tas droši vien PTC mājā.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...