Jump to content

Cik daudz dažādos veidos var izstrādāt mājas lapu?


andrai2
 Share

Recommended Posts

Savu procesa gaitā, paplašinot redzesloku, man radās tāds jautājums

 

Cik daudz dažādos veidos var izstrādāt mājas lapas un kādas ir populārkās tendences un izstrādēs veidi? Jeb kā Tu un ar ko taisi mājas lapas?

 

Pašam ir bijusi darīšana ar:

HTML / CSS - kur html redaktora Dreamweaver, Frontpage

Joomla / wordpress cms - nejūtos spēcīgs, bet ideja skaidra

HTML / PHP / CSS kombinācija

Flash - ir pētīti templeiti

...

 

Caur ko un ar ko vēl var izveidot mājas lapu, interesē gan populārie varinati, gan vis visādi, neiedomājamie izstrādes veidi?

 

Varbūt kāds var padalīties pieredzē?

Link to comment
Share on other sites

Wallaby

Ar rociņām, ar Notepad2. Visi Dreamvieweri, Frontpage dod piecreiz garākus kodu, nekā ar rokām.

CMS - WordPress, DLE.

Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

Wallaby

oj nu beidz cietāsserdes onku tēlot - neviens HTMLā ar roku neraksta jau gadus 15mit ...

 

labs pliku un patīkamu HTML lapu taisītājs ir KompoZer

http://kompozer.sourceforge.net/

  • Patīk 1
  • Slikti! 9
Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

Jeasus

 

nu nevajag te tēlot ka visas lapas tiek taisītas notepadā ar pašrocīgi ieliktiem tagu noslēgumiem ...

NU NEVAJAG !

simc gadus kā ir tūļi kas to dara rakstītāja vietā ...

un plika htmlā NEVIENS neraksta

Labots - NormaalsCilveeks
  • Patīk 2
  • Slikti! 9
Link to comment
Share on other sites

Jeasus

 

nu nevajag te tēlot ka visas lapas tiek taisītas notepadā ar pašrocīgi ieliktiem tagu noslēgumiem ...

NU NEVAJAG !

simc gadus kā ir tūļi kas to dara rakstītāja vietā ...

un plika htmlā NEVIENS neraksta

 

Ko tu te stāsti?! Nezinu nevienu HTMListu kurš izmantotu speciālas programmas, lai rakstītu HTML.

Nav runa par super/puper speciālistiem ar 1 mēneša pieredzi.

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

wxy

 

tas ka 1x sourcē ielien, vienu tagu pabakstīt, tagad skaitās, ka visu saitu paceļ notepadā ar roku kodu bakstot :)

 

nu beidziet te autoru gruzīt ar blēņām !

 

zin tas ir tas pats kas cilvis pajautā foto lietās, kā labak bildēt

un uzreiz pārgudreļu bars rej, ka tikai manuālajā modē un rawā bildēt vajag ...

 

nu ko var ciema krutos zēnus tēlot ...

 

paņem normālu html redaktoru (piemēram to pašu KompoZer)

un sāk celt savu saitu ...

un ja nu baisi gribēsies tad ar roku kodā varēs pabakstīties ...

  • Patīk 1
  • Slikti! 7
Link to comment
Share on other sites

Wallaby

Jeasus

 

nu nevajag te tēlot ka visas lapas tiek taisītas notepadā ar pašrocīgi ieliktiem tagu noslēgumiem ...

NU NEVAJAG !

simc gadus kā ir tūļi kas to dara rakstītāja vietā ...

un plika htmlā NEVIENS neraksta

Hmm, laikam esmu nedaudz atpalicis. Bet tieši tā es to daru. Uztaisu txt failu, apsaukāju to par indeksu un rakstu visu pēc kārtas - <html></html>(head, title), <body></body>. Sadalu visu lapas laukumu teiblos (kur kas atradīsies), un tad jau ķeros pie CSS. Atkal teksta fails, mainu pret style.css un akal rakstu (te gan bieži kopēju no jau esošajiem) visus body {background: # url() ;font-size: ;font-family: ;color: ;text-align: ;margin: ;padding: ;}...

 

Nu paskatīšos tos tūļus, bet nu kādreiz tik ļoti vīlos drīmvjūverī, ka nu tā es vēl arvien daru...

Link to comment
Share on other sites

martins256

Tikai ar paša rokām rakstītu htmlu var izkontrolēt uz ie6. Kā arī dizaineru slimās fantāzijas šie wysiwyg nespēs realizēt.

Link to comment
Share on other sites

NC man liekas tu ikdiena nodarbojies ar mebelu stumdisanu nevis majas lapu bakstisanu. Vai ari atkal tu gribu but viedaaks par visiem parejiem?

 

P.S. ja tu sava viedokli proti iepust paris matesvardus tas automatiski nenozime ka tev bus taisniba...

Labots - Jeasus
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

Jeasus

 

es ikdienā turu savu kantori un špļauju lūzeriem uz galvas, tamdēļ vien, ka man viss ir ok ...

bet mani besij, kad cilvēki grib izlikties par kautko vairāk kā ir patiesībā !

 

neiet runa par to ka HTML ir jāzin - jā tas ir kruta

bet sprēgāt un kruto kodieri tēlot, melojot, ka visu dara pliku kodu HTMLā rakstot ir vairāk nekā divkosīgi ...

 

ir lērums normālu lapu izveides tūļu

no bezmaksas, KompoZer un MS WEB developer ir ideāli, lai sāktu apgūt saitu veidošanu

 

PS

ak jā zināšanai es HTML "zinības" nokārtoju datortīklu ieskaitē jau tālajā 1994 gadā ...

 

PPS

fukšu zināšanai DatZB 940030

Labots - NormaalsCilveeks
  • Patīk 1
  • Slikti! 8
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Izskatās , ka Wallaby ir cietāsserdes onka , bez tēlošanas .

Link to comment
Share on other sites

Es

visu dara pliku HTMLā raktot
. Sauksi mani tagad par meili, divkosi,
špļauju lūzeriem uz galvas, tamdēļ vien, ka man viss ir ok
?

Izmantoju TacoHTML Edit pēdējo freeware versiju. Veca, jā, un ir jaunākas un varbūt foršākas alternatīvas, bet pieradums. Atšķirība šai aplikācijai no "notepad" (jāsakas, ka nezinu, uz ko Notepad ir spējīgs) ir, ka lietotājs var atvērt direktoriju, kas ietver, piem., visus resursus, kas saistīti ar mājaslapu. Aplikācijā parādās faila koks, kas reprezentē šo direktoriju un attiecīgi caur to var ērti izveidot vai nodzēst failus, lai tas nav jādara, izmantojot, piem., "file explorer". Tas arī viss. Ok, un ir sintakses iekrāsošana.

Testēju uz operētājsistēmā iebūvētā apache, php utt, atsevišķi piekompilējot klāt mysql un dbi.

Neapgalvoju, ka izmantotu šādus paņēmienus, lai veidotu mājaslapas ar ļoti "sarežģītu", dinamisku uzbūvi un saturu. Tādas vienkārši neveidoju. Tad droši vien lietotu kādu CMS. Bet šo aspektu autors arī savā vispārīgajā "jautājumā" neprecizēja. Rezumē: mājaslapu var izstrādāt bezgalīgi daudzos veidos, kas atkarīgs no tā, KAS izstrādā, KO izstrādā, kādā valodā.

Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

kroko

 

nu bet par to iet arī runa, ka mūsdienās NEVIENS netaisa saitus ar roku HTML tagus notepadā bakstot

 

es saprotu, ka visi grib būt cietāsserdes koderi, bet nu nemelojiet kaut paši sev ...

 

tie laiki, 15+ gadus atpakaļ, kad kruta lapa bij teksts ar pliku bildi, ir pagājuši

mūsdienās saits ir komplekss risinājums ar lērumu iesaistītajam komponentēm aļa bildes, video, datubāze un cita draza ...

ko gribot negribot ir jāuztur kādā izstrādes vidē ...

Labots - NormaalsCilveeks
  • Slikti! 3
Link to comment
Share on other sites

Nu bet es kodu rakstu no 0 ar roku. Tu nevari apgalvot, ka neviens tā nedara. Izlasi šo kā arī kādu grāmatu par loģikas kļūdām vispārināti, iedziļinoties jēdzinā overgeneralisation.

Foruma "kvalitātes" labad varu ielikt atsauci, ka "man tā vienkārši patīk". Ja veidotu mājaslapas "peļņai", vai būtu "delfi" koderis, gandrīz noteikti nerakstītu "notepadā". Tas, ko esmu šad tad padarījis, ir sācies vienmēr ar 2 baltām lapām- index.php, lapascss.php- kur visu no nulles arī rakstu. "Parakstīt kodu" ir mans hobijs, ja sekotu linkiem manā parakstā. Un autors neuzdeva jautājumu: "Cik daudz dažādos veidos var izstrādāt mājas lapu"... "koorporatīviem risinājumiem", vai tu saproti, ka atbilde "savu mājaslapu ar vienu index.html lapu, kur ir 2 teikumi par mani, uzrakstīju notepadā" arī ir valīda atbilde? Tas ka "delfus" ganrīz neviens nerakstīs notepadā- jap- bet izlasi tak jautājumu vienreiz.

Link to comment
Share on other sites

Tas ka "delfus" ganrīz neviens nerakstīs notepadā- jap

Kāpēc ne? Ne jau viens cilvēks pie tā strādā. Un kaut kāda bāze tam arī izmantota, un to bāzi jau arī veidojuši cilvēki.

Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

kroko

 

bet tas jau ir lieliksi, ka vari mazu lapu no nulles urakstīt - bet TAS NAV mūdienu risinājums, ko ieteikt cilvēkam

tas ir tas pats kas tagad diskutet par BUFFERS=43 parametra nozīmi CONFIG.SYS failā lai atbrīvotos pamatatmiņa ...

 

nu cik var teikt - negruzījiet autoru ar blēņām, ka lapa rodas tikai notepadā kodu sabakstot !

 

nevienam tas HTML kods mūdienās nekrata ... pat ar "vareno kOderu" apņirgto wordu var uztaisīt lapas kas izgriezīs pogas visiem

un pockuj ka tur pāris rindas "AKŠAUSMAS" lieku tagu !

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Topika autors mūsdienīgus risinājumus pats labi pārzin , viņu , izskatās , šoreiz interesēja visādi eksotiski/alternatīvi risinājumi , vai nu redzesloka paplašināšanai , vai vienkārši tāpat .

 

P.S. BUFFERS parametru lietojis neesmu , FILES=250 - gan . Arī par to var kādreiz padiskustēt , gremdējoties atmiņās par seniem laikiem , ar alus kausu rokās .

Labots - Grossmeister
Link to comment
Share on other sites

Wallaby

Nē, man patīk. Es pastāstu, kā es daru, man pasaka, ka es izliekos. Ok, NC - sarunāsim, man nākošnedēļ ir viens saitiņš jāuzcep - varēsi man sēdēt blakus un skatīties. Nesaprotu, kas tur tik sarežģīts? Ar rokām vienkārši ir vieglāk.

Laikam būs jāpiekrīt tam topikam par attieksmi.

edit: Es nenodarbojos ar megalapu taisīšanu.

Labots - Wallaby
Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

tak beidziet cepties - kas rok HTMLā nu visu cieņu

bet mūdienas tā plikā HTML bakstīšana ir dinozauriem ...

  • Slikti! 5
Link to comment
Share on other sites

@xyz: protams, viss ar kaut ko sākās un ir lietas, ko tādā pāšā CMS'u resursos labot caur notepad.

@NormālsCilvēks: :)

1) "TAS NAV mūdienu risinājums"

Neviens neteica, ka "tas ir mūsdienu vienīgais un pareizais risinājums".

2) "..ko ieteikt cilvēkam"

Cilvēks prasīja risinājumus, no kuriem viņš pats sev atsijās informāciju. Citēju: "Cik daudz dažādos veidos var izstrādāt mājas lapas un kādas ir populārkās tendences un izstrādēs veidi? Jeb kā Tu un ar ko taisi mājas lapas?" Es paskaidroju, kā es to taisu. Atbildēts. Citi šinī postā arī paskaidroja. Atbildēts. Tu vari izteikt savu viedokli, "ka nebūtu pareizi notepadā 21. gadsimtā taisīt mājsalapas", bet ne apgalvot, ka "mēs daram nepareizi". Rezultāts ir galvenais.

3) "negruzījiet autoru ar blēņām, ka lapa rodas tikai notepadā kodu sabakstot !"

Neviens to neapgalvoja. Viņš prasīja dalīties pieredzē. Atkārtošu- izlasi jautājumu.

 

Un vēl par tēmu runājot. MacSlēgs sakarā ieinteresējos par custom PHP moduļu rakstīšanu (beigās gan f-cionalitāti realizēju caur perl). Izlasīju "dokumentāciju", izskatījās sakarīgi. Ņem un raksta C. Autor, tas arī varētu būt viens no veidiem- paplašināt tā paša PHP iespējas.

Labots - kroko
Link to comment
Share on other sites

oj nu beidz cietāsserdes onku tēlot - neviens HTMLā ar roku neraksta jau gadus 15mit ...

 

es jau cik gadus visu rakstu ar roku, gan php kodu, gan HTML, gan CSS, gan javascript/ajax. vienīgā extra ir tagu un funkciju hailaits. WYSIWYG editoru neesmu nekad lietojis un pat vidusskolā, kad bija frontpeidžā jātaisa sava mājaslapa es izmantoju tikai sources logu.

 

P.S. šādi esmu izveijojis 4 CMS un pāris standalone projektiņus.

Link to comment
Share on other sites

tūlīt būs klāt NC un atkal stāstīs ka neviens jau 15 gadus neraksta ar rokām HTML :whistle3:

Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

o tipiski uzkāpu "uz nerva" cietāsserdes viriem ...

nu tad metas man virsū ...

zin, kad kādreiz kāds jautā par štepseļa vadu salodēšanu - tad arī uzreiz par lodēšanas staciju ar industriuālo gaisa atsūcēju iesakiet ... nevis aiziet uz latgalīti pa latu lodāmuru nopirkt un gatavs ...

 

nu ko var cepties ?

99.99% cilvēkiem ir pox kamī tā lapa taisīta un kādiem grvarenijiem standartiem tā atbilst

galvenais, ka to E burtu uz dektopa nospiežot un adresi ierakstot to redz !

Labots - NormaalsCilveeks
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Autors sācis šķirot pēc "no cik dažādiem komponentiem lapa sastāvēs".

Galvenie ir jau nosaukti:

*) pliksHTML+CSS,

*) HTML+CSS+Server-side komponenti ( PHP, JSP, utt, utjpr ).

*) flašs/silverlight kā galvenais lapas saturs un server-side pēc vajadzības

*) Iepriekš saprogrammēto CMS aizpildīšana ar datiem/papildināšana.

 

"Bezgalīgi daudz" variantu paveras tikai tad, ja sāk pieskaitīt "lapas taisīšana pie mājas, ar kvasa glāzi rokās", "lapas taisīšana mājās, šūpuļkrēslā", utt.

 

Par IDE`ēm - jā, ir vizuālās vides ar HTML auto-complete iespēju. Bet nu jau gadus 10 tas vairs nav galvenais instruments vienkāršas lapiņas HTML pamata radīšanai. Lapas pamatu un izskatu tagad rada dizaineri, kas uzzīmē PSD skici, un iekš ImageReady kāds to saslaiso (tipiski-programmētājs). Programmētājam atliek tam likt klāt jau atstrādāto CMS VAI saglabāt kā lapeli, ievadīt kādu testa saturu un aiziet. IDE`ē kāds tikai pielabo objektu platumu/augstumu uzģenerētajā/saslaisotajā HTMLā. Lai gan tas biežāk notiek ar notepad2, komitojot to uz SVN. Kāpēc? Jo tā ir ātrāk, un real-life ofisos programmētājiem ir datori ar 1GB RAM. Mhh, viens no iemesliem, kāpēc reizēm dodos uz darbu ar savu portatīvo.

 

ak jā zināšanai es HTML "zinības" nokārtoju datortīklu ieskaitē jau tālajā 1994 gadā ...
Tieši tajā laikā moderni bija tādi redaktori, kas atvieglotu HTML drukāšanu:
HoTMetaL was a very early commercial HTML-authoring software, released in 1994 by SoftQuad Software of Toronto, Canada.
. Arī Microsoft Frontpage tieši bija iznācis un katra sekretāre varēja taisīt savu mājaslapu, vairs neizmantojot vordu, bet darot tieši to pašu modernā frontpeidžā! :)

Ja apskatam to, kas tagad ir moderns, tad aktuālāka ir kļuvusi server-side izstrāde - tiem, kam vajag prastu lapiņu, pietiek ar Google Sites. Bet īstais bizness ir ar tiem, kas veido kaut ko iekš SharePoint (spēks) vai JSP/Cake utml tehnoloģijām. Un tur aiziet autocomplete funkcijām, kur HTML daļa visā ir tikai dzeguzes spļāviens. DB rīkus iekš IDE`s nekad neesmu sapratis - nafig, ja ir MS SQL Management Studio (parastais vai express), phpMyAdmin. Daudz lielākas iespējas darīties ar savu datu bāzi nekā kaut kādā rīkā, kas ir iebāzts IDE stūrītī, mol, te tev DB tabulu saraksts un to saturs. Tad es labāk uz otra monitora izvēršu DB rīku fullskrīnā un filtrēju datus, nevis spiežu visu 1 piebāztā ekrāniņā. Ja kāds zina tiešām labu SQL Management Studio līmeņa analogu eklipsē vai citur - droši sakiet, bet neesmu redzējis, ka tādus kāds lietotu.

Atkārtoju - ja kādam ir vajadzīga sīka lapele, tad nav cost-effective tēlot "modernu hardc0re onku", bakstoties bezmaksas vai maksas vizuālā redaktorā. Tam ir Google Sites, tāpat kā tagad modē vairs nav fotogrāfiju taisīšana mājās, mērcējot bildes šķidrumā un žāvējot uz virves. Priekš tā ir fotoveikali, kur to pašu izdarīs ātrāk un bez ņemšanās. Jo prastam jūzerim vispār nav jāzina, kas ir CSS un kas ir HTML.

 

Ak, jā - es pats ilgāku laiku rakstu PHP iekš EditPlus, Notepad2 vai (epizodiski)NetBeans. Microsoft Visual Web Developer par normālu rīku sīkai web izstrādei neuzskatu, jo tas ir Frontpage analogs ar iespēju ģenerēt valīdu xHTML, kurš, kā noskaidrojām iepriekš, 99.99% cilvēku ir dziļi pie kājas. Tā noder tikai tad, ja rodas vēlme siet klāt ASP.NET - tikai tad tā IDE sāk parādīt, uz ko tā spējīga.

Labots - tt2t
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

nu ko var cepties ?

lol? Pats gadienā te nesāki cepties ar apgalvojumiem, ka NEVIENS vairs nekodē tīrajā ar roku? Vai tipa atkal vecais princips, ja NC saka, ka lodveida zibins nav, tad viņa nav. Ja NC saka, ka neviens nekodē tīrajā, tad neviens arī to nedara. Ja NC saka, ka krokodili lido, tad viņi arī lido....utt.

Labots - Gestapo
Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

Getapo

krokodili lido, bet ļoti zemu - tik zemu ka to neredz !

 

ja nesaproti ironiju, tad apjēdz, ka dzīve negrozas ap kompūter3,14sēju lietām

un ir jāpieņem arī citas puses arguments :)

ka pats mājas matus sev negriezīsi un laikam jau dosies uz prizētavu ...

vai vismaz kādu "stanoku iegādāsies" nevis ar šķērēm savas cirpas griezīsi

 

un nav ko te kruto HTML koderi tēlot

ja katra 16 gadīga blondīne wordā uztaisīs miljons reižu labāku un apmeklētāku saitu ...

Labots - NormaalsCilveeks
  • Slikti! 3
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Izsakot 100% absolūtu apgalvojumu par to , kas nav 100% drošs var tikai iedzīt sevi stūri - atkāpties nav vairs kur , atliek vien lauzties cauri līdz pēdējam .

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

[offtopic] Lasot pēdējo moderātora atbildi, varētu šķist, ka topika jautājums bija par "kompjūterlietām un to nozīmi dzīvē"; autors, kā arī tie, kas dalījās ar savu "darba stilu", teloja "kruto HTML koderi"; un noslēgumā bezpriģels par blondīnēm panesies. Kā var modeātors rakstīt tik šausmīgu offtopic un "spļaut"? Man tas nav saprotams. Vai nav iespējams izveidot forumā tādu lietu, ka, ja kāds cilvēks konkrētā tēmā saņem n skaitu mīnusiņu, tad VISI viņa posti konkrētajā tēmā tiek dzēsti.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

Grossmeister

 

es esmu nevis 100% drošs

bet pat 10.000% drošs

ka visas tās muldēšanas par pliku HTML koda rakstīšanu

ir prasta sava pipuka trīšana ...

 

ja KAUTVIENS klātesošais par mani ņirdzošais ūberkoderis

būtu nosaucis savus saitus (oj es četrus oj es 65536 saitus uztaisījis) ko tas ir šādi pacēlis

ta lai elementāri var linkus apskatīt

 

tad būtu cita runa :)

 

bet tā "pjanajā bazarā"

arī man ir miljons zelta sitieņu mājas un es zelta podā kakāju ...

 

PS

 

lūgti varenie HTML koderi - linkus studijā

un nedodievs mērci apskatot tajos būs metatags par editoru ...

Labots - NormaalsCilveeks
  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

NC:

mani darbi ir ļoti baudāmi un words/frontpage vai visi pārējie WYSIWYG editori tikai sapiš visu html kodu, 100x ātrāk un vieglāk ir uzreiz visu korekti ar roku uzrakstīt nekā ņemties ar kādu editoru. valīdi tagi, smuki klases/id sadefinēt priekš css, onclick/onmouseover js f-jas, visu to ir vieglāk veidot kā sourci pa taisno. man ir vieglāk uzrakstīt <div id="main" class="dark"></div> nekā kādā grafiskā editorā zīmēt klucīti un tad nu labot, lai var savienot ar vajadzīgo CSS klasi un iedot id, lai caur ajax var mainīt onforāciju tieši šim objektam.

 

tas, ka tu 90tajos iemācījies HTML un zini, kas tas ir, nenozīmē to, ka tu esi gudrāks par tiem, kuri jau n-tos gadus programmē konkrētajā sfērā.

Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

sn1per

 

un kur ir tavs saits ?

linku ta iedod, lai apskata, ko esi uztaisījis ...

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Notfound

 Un pie kuras puses skaitās "code snippets" izmantošana iekš sava IDE ? Ja es uztaisu savus jau gatavus šabloniņus ar (X)HTML,css vai javascriptiem un iepeistoju tukšā failā,tad būšu pie krutajiem,kas izmanto gatavos risinājumus,vai sūrajiem lameriem,kas baksta pliko html? Viss ir relatīvs.Katrs pats var uztaisīt savu risinājumu,iemaucot iekš koda tikai vajadzīgo,un manuprāt tas ir tas kas interesēja autoru,ka to labāk organizēt.Ja jau princips iet tik burtiskā veidā,tad katru simbolu neviens vairs tiešām ar rociņu neraksta,bet sakopē vai nu agrāk uzrakstīto no saviem iepriekšējiem projektiem,vai izmanto paša sagatavotas templates iekš IDE,jo tā vienkārši ir ātrāk.Pats nepiederu ne pie lameriem kas atzīst frontpages un  dreamweaverus ,ne arī pie advancētajiem kas izmanto dārgus Design Tools risinājumus.Pieņemu ka arī Andra2 nepretendē uz profiņu galu,kam svarīgākais ir koveijera princips.Vairāk iemācīsies tieši ar rociņu rakstot,un iegūs nenovērtējamu pieredzi vismaz.  

Labots - Notfound
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu, nez... par to, cik daudz "variantu" ir, var strīdēties, atkarīgs no definīcijas. Uz tā paša PHP ir 101 dažāds freimworks - vai tie skaitās dažādi varianti? Un tā ne tuvu nav vienīgā programmēšanas valoda servera pusei. JavaScript freimworki arī ir n-tie. U.t.t. Pamatā jau viss beigās reducējas uz HTML+CSS+Javascript, varbūt vēl ar Flash/Silverlight. Tādā ziņā variantu nav daudz. Taču tajā pašā laikā servera puses tehnoloģijas ir tik daudzas un dažādas, ka vienas pārzināšana pilnīgi neko neizsaka par to, kā Tev izdosies palabot weblapu, kas taisīta citā.

 

Par rakstīšanu ar roku - darbā es lapas taisu ASP.NET webformās. Tur daudz HTML ar roku nav jāraksta, jo lielākā daļa ir enkapsulēts kontrolēs. Taču tās tomēr arī ASPX/ASCX failā ierakstu ar roku, jo vizuālais dizaineris nenormāli bremzē, gļuko, un ģenerē drūmo lieko tuftu. Un zināms procents HTML arī pa vidu gadās, kurš tad nu tiek ar roku uzrakstīts (tajā pašā Visual Studio, ne jau notepad vulgaris).

 

Laiku pa laikam ir arī kādas haltūras PHP. Tajās visu rakstu pats ar roku - gan HTML, gan PHP kodu. Izmantoju Notepad++ un NetBeans. Pirmo tad, ja vajag kaut ko fiksi pielabot, otro tad, ja nopietni strādāju (jo ir code completion, svn integrācija, u.c. noderīgas fīčas).

 

Pirms laiciņa arī bija taisni viens projekts, kur vajadzēja pāriet no Adobes InDesign (vai kā nu to brīnumu tur sauca) saģenerētajām tabulām uz normālu HTML/CSS. Iemesls pavisam vienkāršs - saģenerētās tabulas bija praktiski neiespējami palabot. Visas bildes saliktas kopā, sagrieztas gabalos pēc izskata, ne pēc būtības, kā rezultātā struktūra kā akmenī iekalta. Ne tur kādu klucīti šurpu turpu pavietot, ne ko. Šāds risinājums ir OK, ja Tev ir plika, statiska weblapa, kuru pie jekburas izmaiņas vari pārģenerēt, bet tur tas viss bija saintegrēts kopā ar PHP aplikāciju, kur viss saturs tika uzražots no DB, kā rezultātā pārģenerējot HTML būtu vēl jāpavada kāda nedēļa pielāgojot PHP kodu jaunajam dizainam.

 

Nu, tā, lūk... Var jau būt, ka es esmu oldskūl iesūnojis tēvainis, bet man kaut kā arī savās aplikācijās labāk patīk HTML ar rociņu rakstīt, nevis uz grafisko drag'n'drop dizainerīti paļauties. Tikai es vēlreiz uzsveru, ka tās ir web aplikācijas, nevis statiskas weblapas.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Hārdkoderi tiešām varētu iemest linku uz kādu no saviem darbiem . Gribēju tev tikai ieteikt uzmanīties , izsakot 100% neapgāžamus argumentus par lietām , kur viss nav 100% drošs . Esmu manījis , jau agrāk , līdzīgas situācijas kā šī - rezultātā panesas ugunskari , trollisms , līst eļļa un šķīst zibeņi .

Link to comment
Share on other sites

NC: kaut vai e.csdd.lv csnt.csdd.lv bmwpower.lv projekti ir veidoti plain'ā bez nekādiem WYSIWYG editoriem

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

Notfound +1

 

o Tu jau runā kā normāls cilvēks, nevis te uzstāj, ka visi kas pliku kodu raksta ir zelta etaloni ...

un neapgalvo, ka visi wysiwyg editori ir kakas

 

sn1per

 

es nejautāju kautkādas 3 rindkopu loginu lapas ...

nosauc SAITUS kas ir ar pliku roku bakstīti

www.varenaisarrokutaistaisHTMLsaits.lv

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...