Jump to content

Canon 350d


Melita
 Share

Recommended Posts

Sveiki, es vēlos savu pusprofesionālo kameru nomainīt uz spoguļkameru.

Šajā gadījumā uz - Canon 350d ar Kit objektīvu.

 

Gribētos dzirdēt atsauksmes par šo spoguleni, vai ir vērts ņemt? ;)

Neesmu jau nekāda Pro, bet gribas jau tādas profesionālākas bildes, vai kāds arī varētu parādīt bildes ,kuras fotogrāfētas ar šo spoguleni?

Varbūt dumjš jautājums, bet neesmu isti saskārusies ar spoguļkamerām, bet es vēlētos bildes, kurās piem. fotogrāfējot cilvēkus, izplūst aizmugure vai tml. Vai fotogrāfējot ar šo kameru tādas bildes vispār sanāk? :D

- Pārsvarā fotogrāfēju dabu, kukaiņus un cilvēkus, vai tā būtu labākā izvēle priekš šādām manām prasībām ?

 

Ceru uz atsauksmēm . :)

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Vecs modelis ar CF karti, bez live view, maz mpix.

 

Ja ir iespēja, tad vairāk būtu vērts iegādāties kādu modernāku variantu - 1000D, 450D u.c. Viss atkarīgs no pieejamās naudas.

Link to comment
Share on other sites

Mēs itkā pakonsultējāmies ar fotogrāfu un viņš ietieca šis trīs spogulenes; 350d, 400d, 450d.

Be titkā starp 350d un 400d nav jau lielu atšķirību tik tas, ka 400d ir 10 mpx.!? Bet cik saka, tad megapikseļi nav noteicošais, bet vispār ar 350d bildes sanāk labas, tač ne?

450d dārgāks un šobrīd diezvai varētu atļauties.

Link to comment
Share on other sites

6mpix ir pilnīgi pietiekami..

cita lieta,ka 350D pats par sevi lielākoties ir vecs aparāts,līdz ar to lielāka iespēja kam noplīst.

Labāk skatīties uz to pašu 400D.

Ikdienai pietiks,pārējo naudu kursos un objektīvos.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

350 , vecs, mazs un novecojis.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

450D būtisks pluss ir tas, ka var spraust iekšā SD kartes, kas ir būtiski lētākas. Live view atkal ļoti labi noder macro bildēšanai uz statīva iegūstot lieliskus kukaiņu un citu objektu tuvplānus. Fotoaparāts jau vajadzīgs ērtībai.

 

Kvalitāti jau 95% gadījumos noteiks objektīvs un protams prasme bildēt :) Tā jau nav īsti starpība vai bildē ar 450D vai 350D.

 

MPix svarīgi, ja bildē sīkus vai ļoti tālus objektus. Citādi ainavām, cilvēkiem, kompozīcijām maz ko izsaka.

Link to comment
Share on other sites

6mpix ir pilnīgi pietiekami..

cita lieta,ka 350D pats par sevi lielākoties ir vecs aparāts,līdz ar to lielāka iespēja kam noplīst.

Labāk skatīties uz to pašu 400D.

Ikdienai pietiks,pārējo naudu kursos un objektīvos.

 

Labprāt, bet 400d jau dārgāks. :(

Nu, bet domāju, ka 350d iesākumam tač būs labs?! Vēlāk jau varētu uz ko labāku mainiit, kad arī būs vairāk naudas :D

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Uz to nevajag cerēt. Kameras maina reti, tapēc izvēli labi jāpārdomā. Tak ne jau pa 10Ls tev piedāvā to kameru.

Link to comment
Share on other sites

450D būtisks pluss ir tas, ka var spraust iekšā SD kartes, kas ir būtiski lētākas. Live view atkal ļoti labi noder macro bildēšanai uz statīva iegūstot lieliskus kukaiņu un citu objektu tuvplānus. Fotoaparāts jau vajadzīgs ērtībai.

 

Kvalitāti jau 95% gadījumos noteiks objektīvs un protams prasme bildēt :) Tā jau nav īsti starpība vai bildē ar 450D vai 350D.

 

MPix svarīgi, ja bildē sīkus vai ļoti tālus objektus. Citādi ainavām, cilvēkiem, kompozīcijām maz ko izsaka.

 

Un ar Kit objektīvu priekš cilvēku un kukaiņu bildēšanas iesākumam pietiktu?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ar kit objektīvu pietiks iesākumā, kad sapratīsi, ko tev vajag, iztestēsi, pamēģināsi. Telpās obligāts papildelements ir ārējā zibspuldze, kas ļoti uzlabo kvalitāti, citādi bildes sanāks ne labāk par dažu labu ziepjtrauku.

 

Bet par svaigāka fotoaparāta izvēli nopietni padomā.

Link to comment
Share on other sites

Mana pirmā spogulene bija 350D. Pēc mēneša pārdevu, jo tai bija back focus, kas izrādījās slimība šai kamerai.

Par 6 megapikseļiem vari neuztraukties. A4 bildes var drukāt.

Lielākais mīnuss būs KIT objektīvs.

Ja gribi, lai būtu stipri izteikti izsmērēts fons, vari nopirkt lētāko objektīvu EF 50mm f/1.8 II.

Ja vēl tā kamera ir nopērkama, tad neņem ar sudraba korpusu. Nu nevar būt spogulene sudraba krāsā.

Labots - Cody
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

kameras maina bieži,reti maina objektīvus un sistēmas kā tādas...

starp citu, visi xx0D sērijas aparāti ir mazi.Arī 550D.

SD kartes neko diži lētākas nebūs... 4gb abas maksās vienā cenā.

Sākumam iesaku paņemt to pašu 350D body un klāt 18-55 IS, ir būtiska starpība bildes kvalitātē.

Zibspuldzi varēsi pirkt tad,kad sapratīsi,vai vajag.

 

cody 50 f/1,8 kā pirmais un tobrīd vienīgais objektīvs ir diezgan smieklīgi,uz crop kameras.

 

un vispār,fotoblogā tirgojas Olympus E620 ar double kit (14-42; 40-150) pa 260ls. Apsverama doma.

Labots - tolx
Link to comment
Share on other sites

Mana pirmā spogulene bija 350D. Pēc mēneša pārdevu, jo tai bija back focus, kas izrādījās slimība šai kamerai.

Par 6 megapikseļiem vari neuztraukties. A4 bildes var drukāt.

Lielākais mīnuss būs KIT objektīvs.

Ja gribi, lai būtu stipri izteikti izsmērēts fons, vari nopirkt lētāko objektīvu EF 50mm f/1.8 II.

Ja vēl tā kamera ir nopērkama, tad neņem ar sudraba korpusu. Nu nevar būt spogulene sudraba krāsā.

 

Hmm kas ir back focus?

Bet 350d ir 8 mpx nevis 6mpx.

 

Un cik atsevišķi maksā tas objektīvs? EF 50mm f/1.8 II. ?

Link to comment
Share on other sites

Vai nebija tam Olympus stipri mazāka matrica. Tāpēc tiem objektīviem tādi cipari.

Par to EF 50mm f/1.8 II tā ir, bet nu varēja bildēt istabā bez zibspuldzes.

 

Back focus un front focus ilgi stāstīt, pameklē interneta plašumos. Ir arī pastāstīts, kā to noteikt.

Atcerējos, ka vēl problēma bija ar beigtajiem pikseļiem. Arī par to var atrast informāciju kā noteikt.

Par to objektīvu tā ir, ka tas it kā domāts pilna izmēra matricai, bet es to izmantoju.

Labots - Cody
Link to comment
Share on other sites

Nav jau runa par cipariem,skata leņķis tāpat ir vienāds ar canon double kit.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Pirmo objektīvu ļoti vēlams ņemt kādu ar maināmo zoom. Ar pliku 50mm ir par maz un tiem nav macro iespējas. Tagad pēdējā laikā staigājot ar 30mm (x 1.6) pamatvajadzības ir ok, bet tikko gribas kaut ko tālāku vai skudras bildēt, tad vajag vēl kādu alternatīvu.

 

Viss tomēr atkarīgs, ko pamatā bildēs. Universāli objektīvi derēs ikdienā, bet nu tiek zaudēta kvalitāte.

Link to comment
Share on other sites

sigma 30 f/1,4 lieto?

 

a ikdienas lietotājs atšķirību starp normālu zoomu un lētā gala fiksu tāpat nepamanīs.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

tolx

 

Jā, beidzot iegādājos un pilnai laimei vairāk neko nevajag ~50mm diapazonā :)

Link to comment
Share on other sites

front un back fokusi jau nu iesācējam tikai galvu nojauks...

Link to comment
Share on other sites

Domās, ka paša vaina, vāja roka, bet izrādās kameras brāķis.

Link to comment
Share on other sites

90% ka nepamanīs vispār.

Link to comment
Share on other sites

Es pamanīju, jo trešdaļai bilžu nebija asuma. Tad caur kādu forumu sameklēju vainu.

Link to comment
Share on other sites

Klau, nu nesarežģījiet lietas un netaisiet offtopu :)

 

Runājot par pašas kameras izvēli. Laikam izteikšu nepopulāru viedokli, bet 350D būs pilnīgi OK pirmsākumam. Visi tie daudzie megapikseļi un krutās funkcijas lētā gala spogulenēm ir vairāk mārketings, nekā reāls labums. Vienīgā lieta kas attīstās - tas ir AF ātrums un precizitāte. 350D tas ir mazāk ātrs/precīzs pie noteiktiem apstākļiem, nekā 450D. Īpaši to var just uz gaišajiem stikliem, piemēram 50/1.4. Back/front fokusu 350D var arī pats pieregulēt, ja ir ļoti liela vēlēšanās.

 

Objektīvus, zibspuldzes, statīvus vienreiz iegādājoties varēsi lietot arī turpmāk ar jaunākiem aparātiem (protams, ja paliksi pie tās pašas sitēmas - Canon, Nikon utt.). Ja ar laiku jutīsi, ka Tavu, kā fotogrāfa augšanu traucē kamera - veiksi apzinātu izvēli un iegādāsies aparāta modeli, kurš Tevi apmierinās un varēsi turpināt lietot tos pašus stiklus. Vienīgā nianse EF-S objektīvi nederēs pilnā izmēra matricas kamerām, bet līdz tam vēl gan jau būs tāls ceļš ejams :)

 

Kita objektīvs... nu var ar viņu iegūt arī labas bildes - ja izvairās no pretgaismas, ja piever diafragmu, bet īstu makro ar to gan neizdosies iegūt.

 

Lai apskatītos uz ko spējīgs 350D - http://www.poga.lv/cameras/view/Canon%20EOS%20350D/ . Tikai ņem vērā - fotografē ne jau kamera, bet fotogrāfs. Ir nācies redzēt ar profesionālu tehniku uzņemtus galīgi sliktus kadrus, un ir nācies redzēt ar mobilajiem uzņemtus tiešām OK attēlus.

 

Kopsavilkums - 350D būs OK. Ja vari atļauties 450D ņem labāk to, bet tā nav kritiska nepieciešamība - jo ar izslēgtu AF un lietojot manuālo ekspozīcijas un diafragmas uzstādīšanu visas šīs kameras ir vienādas :)

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

....Back/front fokusu 350D var arī pats pieregulēt, ja ir ļoti liela vēlēšanās....

 

Kā to var?

 

 

Lai apskatītos uz ko spējīgs 350D - http://www.poga.lv/cameras/view/Canon%20EOS%20350D/ . Tikai ņem vērā - fotografē ne jau kamera, bet fotogrāfs. Ir nācies redzēt ar profesionālu tehniku uzņemtus galīgi sliktus kadrus, un ir nācies redzēt ar mobilajiem uzņemtus tiešām OK attēlus.

 

Tā ir. No simts bildēm vidēji par labu atzīstu vienu. Ar savu iPhone arī esmu dabūjis perfektas bildes mazliet tās apstrādājot Aperture 3.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Es esmu totāli pret 350D. Tāds plastmasas gabals, šķirbas ka var špičkas sabāzt, niecīgs LCD. Visvairāk mani baida visi errori (99, 01 u.t.t.). Tav visam pa virsu saldēdiens - modelis palaists 2005. gada pašā sākumā. OK, Latvijā ienācās lielās devās ap 2006. gada sākumu. Lietotu labu atrast būs uhh kur grūti.

Link to comment
Share on other sites

žak,neparspīlēsim...

error99 visbiežāk rodas no objektīva vainas.A no pārējiem nav pasargāts nevienas kameras īpašnieks.

Un ņemot vērā,cik ilgi jamo varēja dabūt veikalos,mierīgi iespējams atrast eksemplāru ar 10k un pat mazāku nobraukumu.

Link to comment
Share on other sites

Outsider

kāpēc netiek apskatīts 1000d? pēc dpreview var secināt, ka ierindojas starp 400/450d, un ņemt jaunu(ja doma jaunu) 350d/400d pa 350+ tasn u gan nav prāta darbs, ja 1000d ar kit 18-50 ir pa 275 dabūnams

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

OK, varbūt man tā gadījās, bet esmu rokās turējis 2 šos 350D, abiem bija ERROR 99, kaut kāds gļuks, ka negribēja mest ārā (vai varbūt lietot, neatminos) iebūvēto zibeni, korpusu es būtu precīzāk ar trulu cirvi iztēsis. Vienam par bija grips klāt. It kā oridžineils, bet baigi atsita Ķīnas Tautas Republikas censoņu (nevīžīgo) darbu par 0.35$+ pussauju rīsu dienā.

 

Un tiek KIT objektīvi - tur tak nav nevienas metāla detaļas. Var izmantot par boju vai poda skalojamās kastes pludiņu. Kur arī tiem DSLR pirmsākumu kitiem īstā vieta.

Link to comment
Share on other sites

ŽK: beidz taču pārspīlēt! Nu un, ka kitam nav neviena metāla detaļa! Vai tad fotogrāfē ar metāla daļām, jeb tomēr ar stiklu? Tas, ka kamerai/objektīvam mounts nav no metāla NENOZĪMĒ, ka tas izļurkāsies! Kita stikls ir OK par tādu cenu! Bija periods, kad tikko parādījās objektīvi ar plastmasas bajonetēm, profīši pārliecināti apgalvoja ka tas nekam neder, arī es tā domāju - tomēr dzīve pierādīja, ka tā nav tā pati plastmasa no kā ražo Rimi maisiņus un viss ir OK. Man tieši ir 350D (ar baterijas gripu - kurš ir pat ērts) jau vairākus gadus, drīz būs "noskrējis" jau pie 80k, un ne reizi nav bijušas problēmas! Pie 350D pat esmu licis klāt Canon EF 300mm f/4.0 L stiklu (precīzāk sakot, pie šī stikla liku klāt kameru) izskatās jocīgi, kameru rokās noturēt nav reāli, bet no kameras stikls ārā neizrāvās :)

 

Un kas tas vēl par argumentu - SLR kamerai redz ekrāns mazs! Es saprastu, ja teiktu, ka tumšs skatu meklētājs un bez 1.4 stikla manuālais fokusss ir nelietojams. Starp citu, ar 350D nevarēs atskaņot DivX filmas, nevarēs arī filmēt - var būt kādam arī tas ir arguments.

 

Kaut kā jocīgi, dažiem arī Capture no viedeo kameras tekoši ar gļukiem, foto tehnikai gļuki metas... :)

Labots - rubb
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ekrānu savam 300-tajam izmantoju asuma un histogrammas novērtēšanai. Ja bilde uzreiz nav dzēšama, tad turpmākā analīze un apstrāde tiek veikta uz PC.

Manuprāt, spoguļkamerai ekrāna izmērs ir maznozīmīgs.

 

Plastmasas KIT'am manā gadījumā "ļurkājas" priekša, bet tas noteiktos apstākļos netraucē iegūt normālas bildes. Ir apstākļi, kad apzināti izvēlos plastmasas kitu nevis citu līdzīga fokusa attāluma objektīvu.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

dažiem arī Capture no viedeo kameras tekoši ar gļukiem, foto tehnikai gļuki metas... :)

 

Vainīgs! :alcoholic::t_p_o_n_e:

 

Turklāt viena lieta, ka pats 350D lieto visu aparāta mūžu. Otra lieta, ka kāds cits izmantojis burst funkciju un izklabinājis 100k slēdža gājienus. Nekad nevar zināt kādos mitros džungļos vai putekļainos tuksnešos aparāts pabijis.

 

 

Ehh... es neņemtu tik senu, lietotu DSLR. Es pat neņemtu 1/2gadu lietotu DSLR.

Link to comment
Share on other sites

Arī pa pus gadu var izbliezt 100k kadrus un pabūt tuksnesī :) Jebkuru lietotu tehniku pērkot jāskatās tās tehniskais stāvoklis, tās ražošanas gads nav, un nevar būt, galvenais iegādes kritērijs... IMHO :)

Link to comment
Share on other sites

Musimusi

Pašam bija, lietoju 3 gadus un tad samaijnīju uz 30D, nu bet tiem kas saka ka 350 ir s**S

1. mazāk Pix ->mazāks Pix blīvums, kas nozīmē, ka tehnika mazāk prasīga pret stiklu izšķirtspēju, un kas uz 350 varētu izskatīties ass uz 10MPix brālīša jau neasāks( protams skatoties pie native izšķirtspējas vai tuvu tai), ja fočī ar kit-jautājumi atkrīt, jo tad tas nav tik svarīgi, jo reālā stiklu izšķirtspēja nav augsta, lai gan var iegadīties arī labs eksemplārs, kā arī tas, ka mazāki faili, un līdz ar to arī kartei nepieciešamā ietilpība, bet ja stikli nav prioritāte un pārsvarā KIT, tad nebūs pat būtiskas atšķirības

2. baltā balanss ja kļūdās, tad "brauc" silti brūnos toņos , kas nebojā kopējo iespaidu (atšķirībā no 30D kam pie standart uzstādījumiem tendence "laškrāsā" iekrāsot)

3. lielā vai mazā ekrānā jāredz "mazā" uzņemtā bildīte ar līknēm (curves) lai saprastu kadrējumu un kā noeksponējies- uz tā 3' "lielā" ekrāna tā kā tā neko redzēt nevar-ja gribās saprast nianses atkal jāpāriet uz native izšķirtspēju un "jābraukā" pa bildi

4. pa visiem 3 gadiem neviena atteikuma(grēkoju fočījot arī mitrā un lietainā laikā)

5. nav visādu traucējošu ultraskaņas matricas tīrītāju (kuru lietderība ir nosacīta), kas var neļaut pašam notīrīt matricu "pa vienkāršo"

PS. Autoram. No spoguļtehnikas iegādes gan "profesionālākas" laikam gan bildes tomēr nekļūs, bet spoguļkamera piedāvā plašākas iespējas, kā arī ļauj izvairīties no kompaktu "bremzes" jeb aiztures laika no slēdža nospiešanas brīža līdz attēla uzņemšanai.

PPS. Par back foksu- ar šo slimo vairums Canon (kas vairāk, kas mazāk, un uz kit stikliem to nevar redzēt ) bet pašam ar regulēšana laikam gan neaizrauties, jo serviss , kā noprotu to neveiz regulējot spoguļa leņķi ar rubb norādīto skrūvi, jo tad var izrādīties ka kaut kādos diapazonos fokussprecīzs, bet citos back/front fokuss

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Šito error es ieraudzīju uz sava Canon 450D, kad objektīvam bija problēma ar kontaktiem starp fotoaparātu.

OK, varbūt man tā gadījās, bet esmu rokās turējis 2 šos 350D, abiem bija ERROR 99

Link to comment
Share on other sites

Kas būtu pats svarīgākais , kas būtu jājautā un jāizpēta pašam, ja pirkšu lietotu spoguleni?

Link to comment
Share on other sites

IMHO, grūti visam noticēt ko stāsta. Labāk pirkt no kādiem fotoforuma lietotājiem....es neriskētu lietotu DSLR SS.lv pirkt...vismaz no zināma kāda jāņem. pārāk jau nu smalks verķis.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Bekfokusu u.c. tamlīdzīgas problēmas īsti noregulēt nevarot, jo tas regulēšanas stends esot 2m garš. A ko darīt, kad dzīvē objekts atrodas 50m attālumā? Kā tad nostaigā fokuss? Un ko darīt ar bezgalību? :crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...