Jump to content

interneta novērošanas kameras


Huselius
 Share

Recommended Posts

Neesmu pārliecināts vai adresēju to pareizajā sadaļā, bet pēc tam, kad pamanīju, ka ir pieejamas kameras (piemēram TP-Link TL-SC3130), kuras novieto kur vēlies un tām var pieslēgties no jebkuras vietas, kur ir interneta pieslēgums, sapratu, ka šī lieta man ir diezgan nepieciešama.

Gribēju apjautāties kā praksē viņas darbojas -

1. vai tās ir jānovieto kaut kur, kur ir elektrības rozete (vai tās darbojas arī uz baterijām)?

2. cik sapratu tām nav vajadzīgs blakus dators - tad kurš piešķir kamerai IP adresi un uz kurieni tā sūta signālu un vai šeit nav kaut kādas papildus maksas par pakalpojuma nodrošināšanu?

3. ar ko ir jābūt aprīkotam mobilajam, lai to visu varētu skatīties mobīlajā telefonā un vai šeit atkal kādam nav jāmaksā par šādu sms?

4. Vai kāds var ieteikt kādu šādu labu kameru cenā līdz 100Ls, kurā ietilptu kustības detektors, kurai būtu 30fps, kurai ir nakts redzamība, kura nodod signālu uz mobilo, ja tiek uztverta kustība?

Paldies.

Labots - Huselius
Link to comment
Share on other sites

Nu ja rodas tādi jautājumi tad labāk samaksāt kādam neatkarīgam (ne veikala pārdevējam) kadram kurš izvēlas tev derīgu kameru un to arī uzliek. :meeting:

Bet nu savādāk:

1. Tas ir rakstīts kameras aprakstā, internetā. Baterijas var pielikt barošanas vietā, bet lai sakarīgu laiku darbinātu tev vajadzēs kārtīgu mašīnas akumulatoru.

2. IP kamerai nē. Slēdzies no jebkura kompja. Tikai atceries ka kamerai jābūt uz sakarīga pieslēguma nevis GPRS vai kautkāda DSLa.

3. Kāds sakars ar SMS? Telefonā jābūt browserim ar Javu un/vai flash. Dažām tizlām kamerām var gadīties vajadzēs kautkādus nestandarta mēslus. Nezinam kāds tev telefons.

4. Neaizmirsti ka tāda kamera ir sakarīgā cenā tikai vietās kur tiešām vajag tikai 1 vai 2. No 3 vai 4 kamerām izdevīgi ir paņemt kādu ierakstu kasti un pieslēgt profesionālas kameras.

 

Watchdog saucās tā funkcija ko tu gribi un mailu nosūtīt prot lielākā daļa kameru, taču tas nevienmēr pienāks laicīgi pa SMS.

 

P.S. Skatos manuāli tam TP-Linkam... pērles jau pašā sākumā!

1. Please note that this surveillance software can only be used under administration

account.

2. Ethernet 100 BaseT or Above, Gigabit LAN Recommended

Kā arī pie firmware changelog - 6.Fixed Static Electricity effect cause factory default.

 

:wtf:

Labots - McB
Link to comment
Share on other sites

Ēbajā ir vairāki piedāvājumi bezvadu iekštelpu IP kamerām, piem

* Wifi-Wireless-IP-Network-2-way-Audio-CCTV-IR-D-N-Camera ($85)

* WPA-Wireless-WiFi-IP-Internet-Surveillance-Camera ($65)

 

Vai 40..60Ls(+/-) robežās tās ir labākās alternatīvas neprofesionālai iekštelpu lietošanai 3..8m attālumā dienā un naktī? Prasības: ass attēls, stabilitāte ilgstošā darbībā.

Varbūt ir kādas pašsaprotamas papildfīčas, uz ko jāskatās, piem "obligātais iekšējās atmiņas minimums"?

 

autoram: parasti jau emailus sūta, ja pamana kustību. Tos jebkurš nodrošina bez maksas, norādi tik derīgu SMTP serveri :)

Labots - tt2t
Link to comment
Share on other sites

Nu jums prasības....

 

Tā "nedaudz" pretrunīgas...

 

Lai bildi varētu skatīties caur lēnu pieslēgumu - piemēram GPRS un pie tam saglabātu kaut cik ciešamu kvalitāti nepieciešams izmantot jaunos kodekus ar ļoti lielu saspiešanas koeficientu piemēram h246. Diemžēl šis kodeks ir ļoti resursu prasīgs un šādu video nav spējīgs parādīt mobilais telefons... (Iespējams ka kāds jaunais smartfonis ar video akselerāciju spēj, bet tāds maksā nedaudz...)

 

Visas lētās kameras ir ar sūdīgu optiku un ļoti zemas izšķirtspējas matricu. Bildes kvalitāte ir nosacīta. Kad manā vecajā darbā nospēra datoru - sēdējām un pētījām videoierakstus - nu ļoti bēdīgi. Knapi var atpazīt cilvēkus ar kuriem tikāmies ikdienā. Bet svešinieks pat varētu papozēt tai kamerai - tāpat pēc ieraksta viņu nevarētu atpazīt!

 

Apmēram pirms diviem gadiem ar kolēģi pētījām šo jautājumu un atradām ķīnā ražotas h246 kameras ar 2 megapikseļi sensoru un +/- ciešamam (maināmā) lēcām. Maksāja viņas tur ~120 usd (pērkot pa taisno no ražotāja). Pasūtījām pāris paraugus. Protams ka līdz ideālam tālu tomēr bilde KRIETNI labāka kā LV dabūjamām. Kolēģis pat mēģināja bīdīt biznesu - tirgoja šīs kameras šeit pa 120 ls. Uzcenojums bija normas robežās jo sūtīšana, ievedmuita, pvn.... Bet nu krīze, krīze...

Tagad kīnieši piedāvā 4 megapikseļi kameras. Cena liekas ka ap 200 usd bija. Bet protams ka plūsmas ātrums krietni lielāks vajadzīgs - ar GPRS būs stipri par īsu. Tomēr no ~30 metriem var saskatīt mašīnas numuru un atpazīt cilvēku.

Link to comment
Share on other sites

Nu katrā ziņā ja vajag daudz tad nekādā gadijumā nav izdevīgi pirkt no LV. Cenas te ir ārprātīgas. Kadrs pa kaukādiem 4Ls caur e-bay pasūtija toļi PCI karti analogajai kamerai toļi pārveidotāju uz IP, neaceros. Salīdzinot ar loks.lv cenām - pa velti dabuja.

Link to comment
Share on other sites

The_Saint

McB - Analogajām kamerām ir PCI-kartes, cena stirpi atkarīga no tā vai ir harwdare renderēšana un no atbalstītā kadru skaita sekundē, kā arī ļoti daudz kā cita. Lētās PCI kartes pēc pieredzes ir niķīgas pret dzelžiem un ne ar kuras katras konfigurācijas PC strādās (manā gadījumā nepatika ne Intel Chipsets un neintegrētā ne Intel video karte!!!)

Link to comment
Share on other sites

nu paldies.

Vienīgais neatbildētais jautājums palika - kādam internetam pieslēdzas šī kamera? Vai pie viņa jāpievieno ethernet vads? vai arī tas var pieslēgties mājas wireless rūterim?

 

Manas prasības būtībā nav tendētas uz kvalitāti (attālums un atpazīstamība nav būtiski), cik piefiksēt vispār, ka notiek kāda kustība.

 

Vēl svarīgs moments - cik saprotu skaņu arī var dzirdēt no šiem aparātiem? Kaut kur pat redzēju, ka es no sava interneta pat varu sazināties ar to, kas sēž pie kameras.

Labots - Huselius
Link to comment
Share on other sites

McB - Analogajām kamerām ir PCI-kartes, cena stirpi atkarīga no tā vai ir harwdare renderēšana un no atbalstītā kadru skaita sekundē, kā arī ļoti daudz kā cita. Lētās PCI kartes pēc pieredzes ir niķīgas pret dzelžiem un ne ar kuras katras konfigurācijas PC strādās (manā gadījumā nepatika ne Intel Chipsets un neintegrētā ne Intel video karte!!!)

 

Nu tapēc jau tika paņemts 1 testēšanai. Tad arī izdomās kā pārējās slēgt.

 

nu paldies.

Vienīgais neatbildētais jautājums palika - kādam internetam pieslēdzas šī kamera? Vai pie viņa jāpievieno ethernet vads? vai arī tas var pieslēgties mājas wireless rūterim?

Lasīt jāmācās laikam.

 

Manas prasības būtībā nav tendētas uz kvalitāti (attālums un atpazīstamība nav būtiski), cik piefiksēt vispār, ka notiek kāda kustība.

Tad kāda jēga no kameras? Par signalizācijas sensoriem neesi dzirdējis?

 

Vēl svarīgs moments - cik saprotu skaņu arī var dzirdēt no šiem aparātiem? Kaut kur pat redzēju, ka es no sava interneta pat varu sazināties ar to, kas sēž pie kameras.

Ir arī tādas, bet neatceros kas pa firmu bij tā 1 ko pētiju.

Link to comment
Share on other sites

par manu pieslēguma jautājumu - no atbildes es nesapratu, no kurienes kamera saņem interneta signālu - GPRS man asocējas ar mobilo internetu, DSL ar mājas pieslēgumu. Kādas ir iespējas kamerai uztvert signālu bez iesprausta vada?

Uz jautājumu kāda jēga no kameras - tāda, ka viņa ir domāta uzraudzīt cilvēkus, kurus es pazīstu.

Link to comment
Share on other sites

Kamera "saņem internetu" pa TCP protokolu. Zemāka līmeņa izpildijums ir atkarīgs no situācijas. Ja tu tik maz saproti par to visu, tad nāksies kādam nedaudz samaksāt lai to izdara tavā vietā. Savādāk nākamais jautājums būs "kāda iespēja ir darbināt kameru bez elektrības?"

 

P.S. Darbiniekus motivē ar algu nevis ar elektronisku vagaru.

Link to comment
Share on other sites

nu nez. prasības par 1000? - man jau liekas, ka tas, ko man vajadzēja parastiem mājas apstākļiem, ir ielikts kaut vai šajā http://www.airlive.com/products/WL-2000CAM/wl_2000cam.shtml#f cena 54Ls, vai arī šitas ir kaut kāds sviests?

 

Par to interneta pieslēgumu - jautājums arī nebija tendēts uz to, lai es saprastu detaļās kā viņš pieslēdzas internetam - man galvenais bija saprast, vai viņš pieslēdzas internetam, kas ir pieslēgts manā dzīvesvietā, vai kādam citam (tipa mobilam) internetam - citiem vārdiem - vai man vajadzēs kaut ko papildus maksāt (par kādu papildus pieslēgumu) par to, ka no cita kompja skatos, ko rāda kamera?

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

nu ja tevi tas apmierina , ok. slēdz klāt un priecājies. nekas nebūs jāmaksā,izņemot ja skatīsies caur mobīlo. pašam jaskatās, jo sms tev nesūtīs.

lielu jēgu gan no tādas neredzu. saprastu, ja uzliec kādu pārīti bezvadniekus dūmu detektorus, kustību sensoru un kameru, un tam visam kādu gsm adapteri ar kādu okarti, piemēram, lai zvana tev , un vēl pārītim nummuru,ja aizņemts.

a tā. visu laiku kompī vai mobīlajā blenzīsi? un ja nu elektrība pazūd, utt?

Link to comment
Share on other sites

nu ja tevi tas apmierina , ok. slēdz klāt un priecājies. nekas nebūs jāmaksā,izņemot ja skatīsies caur mobīlo. pašam jaskatās, jo sms tev nesūtīs.

lielu jēgu gan no tādas neredzu. saprastu, ja uzliec kādu pārīti bezvadniekus dūmu detektorus, kustību sensoru un kameru, un tam visam kādu gsm adapteri ar kādu okarti, piemēram, lai zvana tev , un vēl pārītim nummuru,ja aizņemts.

a tā. visu laiku kompī vai mobīlajā blenzīsi? un ja nu elektrība pazūd, utt?

 

nu labi, bet tad, ja es gribu atrast agregātu ar tādiem pašiem parametriem + kas man atsūtītu arī sms, tad tāds maksās virs 100Ls?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Nu yo, tu vispār palasīji specifikāciju? Kurā vietā redzi vietu tām kamerām, kur vispār iespraust SIM karti? Tak SMS no gaisa nerodās un svētais tēvs debesīs tos neģenerē.

 

Lētāk sūtīšana uz e-mail, kas savukārt sūta SMS uz mobilo. Protams, par servisu jāmaksā.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Vai kāds var pateikt, kur veic IP kameru atkodēšanu, jo esošai kamerai nozaudēti pieejas rekvizīti?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...