Jump to content

Velo slēdzene


Trust?
 Share

Recommended Posts

Sveiki velosipēdu īpašnieki!

Ar ko slēdzam savus velosipēdus?

Es zinu, ka visdrošākais variants ir neatstāt velo vispār vienu, bet ir gadījumi, kad vajag.

Cik skatos ir dažāda veida slēdzenes, piemēram,

Troses, manuprāt elementāri pārkniebjamas;

Kaut kāda cilindrveidīgā, izskatās izturīga;

U vai D veida, it kā esot labas, bet, manuprāt, nepraktiskas pārvietošanā;

Un ķēdes

Tās ķēdes, laikam, ir visizturīgākās un tādu pats arī varētu uztaisīt, nopirkt super cieto ķēdi kaut kādu, super izturīgu parasto slēdzeni, ķēdi ietīt audumā, lai nesit rāmi krāsu nost un gatavs.

Jūsu domas?

Link to comment
Share on other sites

Tuvākā laikā došos iepirkt ķēdi un atslēgu. Elkorā ir labs variants par 45 Ls. žēl naudas. Pērkot atsēviški sanāks lētāk, izskats sliktāks, bet funkcija tāda pati. Vienīgais mīnuss-smags pasākums. Nekam citam nav ticības.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Rūdīts ķēdes + LABAS atslēgas ar diskiem.

Tas ir ļoti izturīgs pasākums gan no salaušanas, gan no atmūķēšanas vidokļa.

Ar ķēdēm daudzi arī močus aizsargā.

 

Pakava veida atslēgas bieži ir no laba materiāla taču viegli atmūķējamas.

Troses vispaŗ ir sūds by default.

 

Principā izvēle starp labu pakavu un labu ķēdi+atslēgu. Depo ķēde ar lēto ķīniešu atslēgu ir sūds un nekam neder.

 

Svars un čakars, tie ir lielākie mīnusi.

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Manā aizsardzības komplektā ir kaut kāda 8mm rūdītā ķēde (~10 ls/metrs) + Abloy piekaramā atslēga (20 ls). Kopējā papildus masa +/- 4.5kg.

Abi pārdevēji solīja, ka pārkniebt var tikai ar knaiblēm ar vismaz metru garu plecu, ko atbalsta pret zemi. Parastajām rokas knaiblēm it kā nav pa spēkam. Jūtos pietiekami drošs par savu tikai 200 ls vērto velo.

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

DI 99% gadijumu ir jāizsargāajs no dalbajobiem narkomāniem, nevis super-hi-tech zagļiem no hoviludas filmām.

Tapeč primāro ir fiziskā izturība, tad lai nevar standarta variantā atmūķēt. kā tas ir ar lielāko daļu slēdzeņu. Un tikai tad basņas par saldēšanu ar slāpekli vai citām gāzēm...

Rūdītas ķēdes ir labas ar to, ka pat ar leilajām kniebajām stangām reti kad var tikt galā - un i to ne vienkārši.

Jā - ķēdi vēlams likt tā lai nedabūn viņu pret zemi/ka'du virsmu, kur tai var ērti tikt klāt.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Aleksejs

Dažreiz nekāda ķēde nepalīdz:

 

Idejiski ķēde+piekaramā atslēga ir visuniversālākais risinājuums. Vienīgi Kryptonite ķēdes ekvivalentu Depo nenopirksi ;)

Pievērs uzmanību arī lai piekaramo atslēgu nevarētu ar bumpingu vai

dabūt vaļā - relatīvi droši skaitās
, Protams, jāpievērš uzmanība arī pašai piekaramās atslēgas uzbūvei - cilpai ir jābūt labi aizsargātai un arī mehānismam.

Anyway - ja kāds tiks klāt ar fleksi, vai kādu specializētāku elektro/hidraulisko rīku, tad ne ķēde, ne atslēga nepasargās.

 

Protams, jāpieiet ar saprātu - ja uzliksi šādu atslēgu, tad ļoti iespējams, ka arī riteni sazāģēs daļās, lai nozagtu pašu atslēgu. :D

Link to comment
Share on other sites

Man arī aktualizējies šis jautājums tagad. Esmu tikko kā iegādājies jaunu riteni (nu pāris ned atpakaļ), iepriekšējos 2 man nozaga :/ Labus riteņus, kas bija pieslēgti apsargājamā stāvvietā. Vienu pie toreizējās darbavietas, otru no mājas garāžas, ko itkā sargā sargs un kur iekšā tiek ar pulti vai individuālu kodu.

 

Jauno tagad vienkāŗsi nekur neslēdzu un bez uzraudzības atļaujos atstāt tikai ieslēgtu dzīvoklī. Bet tomēr vajag arī reizēm ieskriet kādā veikalā.

Tad nu tagad esmu noskatījis aktīvo signalizāciju, kas bauro pie vibrācijas. Pieslēgt pie trubas + uzlikt uz disku bremzēm locku (ļoti labas atslēgas, grūti noņemt un ātri notīties) + aktīvo baurotāju ar kodu/atslēgu.

Izskatās ka citādi nevarēs, kā kombinēt 3 atslēgas, jo ar vienu nozags tāpat. Bet lielu, resnu pakavu/ķēdi vazāt riņķī arī ir bik apgrūtinoši.

Link to comment
Share on other sites

Saslēdzamie uz disku bremzēm dod to, ka nevarēs aizbraukt. Ja uz viena rata, tad aizstums, ja uz abiem tad aiznesīs - velosipēds nesver NEKO.

Ja nu vienīgi ņem disku saslēdzamo kas reizē arī bļuaj pie kustības.

Es teiktu bļauris + ķēde vai vismaz pakavs ar LABU slēdzeni.

Un tāpa tuz nakti nekur neko nevar atstāt...

Link to comment
Share on other sites

Nu un ko tad es teicu?

3 atslēgu kombinācija (ja aktīvā signalizācijas atesevišķa no disku locka)

Link to comment
Share on other sites

Devil_Inside

Arī skatījos uz signalizācijām, bet tā arī neatradu nevienu +/- lietojamu. Vai nu stiprinājums nenopietns vai pati konstrukcija "izslēdzama" ar vieglu āmura uzsitienu vai kaste tik liela, ka pedāļus bloķē.

 

Tagad jau sāk zagt pat pa daļām. Uzliksi normālu sēdekli vai priekšējo ratu uz ekscentra savilcējiem un nebrīnies, ja, iznākot no veikala, velo būs jānes mājās. Man vienreiz kaut kādi mazgadīgie narkomāni mēģināji priekšējo lukturīti (Ls 9 laikam) noņemt, bet tā kā viņam bija štruntīgs stiprinājums es viņu esmu pielīmējis. ;)

Link to comment
Share on other sites

Nu, es vienu metāla kluci biju atradis, kas slēdzas ar diezgan nopietnu atslēgu. Tādu sirēnu nodauzīt būtu diezgan problemātiski.

Un jebkurā gadījumā uz ilgu laiku velo neatstāt.

Link to comment
Share on other sites

atstāt savu velo kaukur ir neprāts.

 

taču, kad man šis jautājums bij jāatrisina, tad bij atrasts viens manuprāt kompakts un labs risinājums saucās ABUS BORDO.

http://www.abus.de/u...&ArtikelGrID=11

 

šāds vai U lock citu varianti principā nav akceptējami.

jātzīst ķēdei nebūtu nekāda, ja vien būtu praktiskāka- stiprināma pie rāmja, vieglāka...

Labots - Vaskis
Link to comment
Share on other sites

atstāt savu velo kaukur ir neprāts.

 

taču, kad man šis jautājums bij jāatrisina, tad bij atrasts viens manuprāt kompakts un labs risinājums saucās ABUS BORDO.

http://www.abus.de/u...&ArtikelGrID=11

 

šāds vai U lock citu varianti principā nav akceptējami.

jātzīst ķēdei nebūtu nekāda, ja vien būtu praktiskāka- stiprināma pie rāmja, vieglāka...

 

Tas Abus Bordo dikti jau viegls tajaa rullīti izskatās. Nez, kā ir pret pārkniebšanu šis. Cena ar ap 67 Ls. Būs jāpatausta veikalā.

Link to comment
Share on other sites

Cik nopietni tai lietai pieiet. 2 veļļuki un štruments atpelnīts..

Bottlenecks, laikam ir objekts pie kura ķēdē, truba utml., pati slēdzene jau var būt no dimanta.

post-63755-127063576616_thumb.jpg

Labots - ervis
Link to comment
Share on other sites

Tas Abus Bordo dikti jau viegls tajaa rullīti izskatās. Nez, kā ir pret pārkniebšanu šis. Cena ar ap 67 Ls. Būs jāpatausta veikalā.

Te dikti īss video, kur mēģina pārkniebt savienojuma vietā:

Laikam jau neizdevās.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Pats joprojām izmantojo visresnāko nopērkamo trosi. It kā jau varētu ķēdi pirkt, bet nu tādu smagumu vazāt līdz arī nav patīkami.

 

Tie pakavi un citi draņķi ir īsi. Nu parādiet, cik vietās tā smuki var piestutēt 10cm stabam un cik vietās tie stabi atrodami. Uzreiz atkrīt āķēšanās pie kokiem un viss, kas resnāks. Lielākoties nākas āķēties pie trepēm, dažāda metāla objektiem, kondicioniera utt.

 

 

Tamdēļ man nav vellapēds pa štukām latu un nav jātrīc, ka tūlīt nospers.

 

Kā jau minēja, nav arī jēgas saslēgt riepas, ja atnākot atpakaļ atradīsi pliku riepu bez rāmja :)

Link to comment
Share on other sites

Nedaudz novirzīšos no tēmas...

Nez, ir kāds no bootiešiem, kas brauc ar Hexagon V6 vellapēdu?

Ir vērts tādu ņemt? Laikam poļu ražojuma, bet neesmu pārliecināts..

http://www.salidzini.lv/search.php?q=Kross+Hexagon+V6

Par lielākām naudām nevar būt ne runa; bezdarbs utt.

P.S. Aizmugurē būs nepieciešams arī bagāžnieks ar grozu, tas kas virsū manam tagadējam ātrumniekam.

Link to comment
Share on other sites

Viss atkarīgs, kādā budžetā taisies iekļauties. Ja pa 200ls, tad pa lielam ir vienalga, ko pērc. Vispār esi izvēlējies diezgan nepiemērotu laiku pirkt ritenim. Tagad sākas sezona. Iepriekšējā gadā septembra sākumā pats pirku ar gandrīz 50% atlaidi. Aizbrauc uz TREKU iečolēt vai uz ZZK.

 

Apskatījos kārtīgāk to riteni. Mans ieteikums ir pameklēt kaut ko citu par to naudu. Pa 200ls disku bremzes - tas nav nopietni. Tad jau labāk parastās V veida, bez aizmugurē Shimano Deore pārslēdzējus un priekšā Alivio. Tici man, par labākiem pārslēdzējiem ir vērts piemaksāt.

Labots - Reema
Link to comment
Share on other sites

:offtopic: Tā jau daudzos vello forumos saka, ka parastās disku bremzes nav nekas, savukārt hidrauliskās jau gan..., bet cena!:)

Ne-ne, man lai izmēģinātu kādas vispār ir disku bremzes, pietiek ar kaut ko tādu, kā jau minēju. Vismaz labāk jau nu būs par tagadējo riteni, kurš komisijas bodē par kādiem 84 ls tika pirkts, pirms desmit gadiem!:0 Kuram 1 ātrums no visiem iespējamiem ir saglabājies, lai arī ko tik viņā neesmu ieguldījis, pa šiem gadiem.

Pēc komplektācijas šis http://vasara.xsports.lv/?id=694 būtu man piemērotākais.

Link to comment
Share on other sites

industrious

nez vai jau redzēts, bet

, kurā redzams cik viegli atmūķēt u veida slēdzeni, vismaz Cryptonite ražojuma.
Link to comment
Share on other sites

piekuuns

Mana kombinācija ir lēts velo, speciāli priekš pārvietošanās (priekam ir cits), kas ne visai kārtīgam zinātājam izskatās pēc kaut kāda tūrista vai kā cita līdzīga, bet braukt ir ērti. Nu, un pieslēgts pakaļējais rats pie rāmja ar tādu slēdzeni, ko čakarīgi pat ar fleksi zāģēt + trelock resnā trose ar tām metāla čaulām apkārt + vēl viena trose ar ko pieslēgts beņķis un rāmis izverot cauri vēl kādam objektam. To visu atgraizīt vaļā varētu būt baigais čakars + laika patēriņš +, ja kaut ko no tā visa neatslēdz, riteni aiznest arī grūti, jo sver +/- 20 kg. Un slēdzu vietā, kur apkārt vairāki smukāki, un ar švakākām slēdzenēm aprīkoti velo.

Link to comment
Share on other sites

Vispār uzņēmumam Kryptonite laiks domāt par nosaukuma maiņu, ja grib vēl tirgoties ar atslēgām.

Link to comment
Share on other sites

Aleksejs

pox, tā arī ir tā pati nelaimīgā tubular lock konstrukcija. Taču tai ir arī priekšrocība - ja citas uzbūves slēdzenē kāds var iebāzt sērkociņu un tad paliec visai sarežģītā situācijā - tad šo slēdzeņu konstrukcija ir vairāk vandāļdroša - tai nav tik viegli kaut ko noklemmēt. Īsti nezinu, vai visas Tubular slēdzenes ir tik nedrošas, taču jāuzmanās arī ar citas konstrukcijas slēdzenēm:

http://blackbag.nl/?p=151

http://blackbag.nl/?p=152

http://blackbag.nl/?p=154

 

Līdz ar to arī piekaramās atslēgas variants ir labāks, jo, iespējams, ka velozagļi vairāk uztrenējušies tieši uz veloatslēgām.

Link to comment
Share on other sites

Man i šitāda

 

Maksā pusi no riteņa vērtības

 

D_230%20KRYFG6.jpg

 

jūtos puslīdz droši.

 

PS civilizētās zemēs (UK, DE, USA) zādzības gadījumā atslēgas ražotājs sedz zaudējumus līdz 4500$

 

Vispār uzņēmumam Kryptonite laiks domāt par nosaukuma maiņu, ja grib vēl tirgoties ar atslēgām.

 

Šitās jau sen vairs neražo. Paskaties uz video datumu.

Labots - Smii
Link to comment
Share on other sites

Nedaudz novirzīšos no tēmas...

Nez, ir kāds no bootiešiem, kas brauc ar Hexagon V6 vellapēdu?

Ir vērts tādu ņemt? Laikam poļu ražojuma, bet neesmu pārliecināts..

http://www.salidzini...ross+Hexagon+V6

Par lielākām naudām nevar būt ne runa; bezdarbs utt.

P.S. Aizmugurē būs nepieciešams arī bagāžnieks ar grozu, tas kas virsū manam tagadējam ātrumniekam.

 

http://www.xc.lv/mtb/forums/index.php

gari un plaši visi šie temati izrunāti.

iepostēsi vēlmes būs arī piedāvājumi.

Link to comment
Share on other sites

Nedaudz novirzīšos no tēmas...

Nez, ir kāds no bootiešiem, kas brauc ar Hexagon V6 vellapēdu?

Ir vērts tādu ņemt? Laikam poļu ražojuma, bet neesmu pārliecināts..

http://www.salidzini...ross+Hexagon+V6

Par lielākām naudām nevar būt ne runa; bezdarbs utt.

P.S. Aizmugurē būs nepieciešams arī bagāžnieks ar grozu, tas kas virsū manam tagadējam ātrumniekam.

 

Velosipēds kaka, esmu braucis, neiesaku. Par to summu var dabut ko stipri labaaku un uzticamaaku. :)

Link to comment
Share on other sites

Gints_lv

Es savu darba zirgu CONWAY ( palika Latvijā ) ņēmu Rietavas tirgū pa latiem 40? . Te Vācijā arī populāri. Lietots bet kvalitāte laba, labāk lietotu zināmas firmas, nekā Maksimas jaunu.

Link to comment
Share on other sites

Pagaidām es lietoju šādu. Troksnis ir pamatīgs ko dod laukā.

Labots - Takeoff
Link to comment
Share on other sites

deboshieris

Ja butu normaala valsts tad vareetu velo apdroshinaat!

Liekas ka taadu ekstru mees tuuvaakos 20 gadus nesagaidiisim

Link to comment
Share on other sites

binladens

Nu es agrāk ar leto slēdzeni slēdzu, nesen pirms izmesanas izdomāju notestet, cik tad grūti atlauzt...., paņēmu skrūvgriezi "nedaudz " iegrūdu slēdzenē un voila vaļā. Tagad staigāju ar muti valā, meklēsu normālu slēdzeni.

Link to comment
Share on other sites

Labāk būtu staigājis apkārt ar skrūvgriezi un meklējis ričukus, kam tādi pati slēdzene, kā tev ir :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

binladens

bet jautājums, kā var būt tās mēlītes vai kā viņas sauc(tās kas atslēgas caurumā kustās kad ieliec atslēgu), tik mīkstas, es neiegrūdu skrūvgriezi līdz galam, bet prosta līdz 1 "mēlītei" un ar nelielu force pagriezu, uz 2 vai 3 griezienu locks atvērās, viegli gan salauzt,

 

Atcerējos pirms gada ar draugu prost ārdoties pārrāvām jysk pa 0,79 slēdzeni- AR ROKĀM, norāvām slēdzamo daļu no troses :D.

 

Tagad domāju ņemt ķēdi, likt iekšā kautkādā gumijā or somethen mīkstā mteriālā, un slēdzeni normāalu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...