Jump to content

Vai drukāt pašam fotogrāfijas ir lētāk nekā nest uz darbnīcu?


Vilx-
 Share

Recommended Posts

Standarta 10x15 fotogrāfija darbnīcā maksā 0.15Ls. Vai pats ar krāsaino tintes printeri to var izdarīt lētāk? Varbūt ar krāsaino lāzerprinteri? Protams, šeit runa ir tikai par izejmateriālu cenām (papīrs + tinte). Paša printera cenu arī jāierēķina, taču tā kā tas ir jāizdala uz paredzamo fotogrāfiju skaitu, tad to pagaidām neapskatam.

Link to comment
Share on other sites

Cik sanāk cena vienai fotogrāfijai pašam drukājot? A4 fotopapīra loksne laikam maksāja 0.20Ls, un tur satilpst 4 fotogrāfijas. Tātad 0.05Ls par papīru. Tinte tiešām maksā vairāk par 0.10Ls uz vienu foto (0.40Ls uz vienu A4 lapu)?

Link to comment
Share on other sites

Nu es teiktu atkarīgs no fotogrāfiju skaita.

Bet nu lai atmaksātos labs printeris, vajadzēs pailgu laiku ;)

Link to comment
Share on other sites

A parastais lētais krāsainais tintes printeris nedrukā normālas fotogrāfijas?

Link to comment
Share on other sites

Nu esmu drukājis, sūdzēties jau nevar.

Parasti, kad no ārzemēm brauc man te kāds, vienmēr paķer fotopapīru, tur samērā lēts :) Domāju ka ebay arī būs atrodams lēts un vairumā.

Link to comment
Share on other sites

Vislabāk ir iegādāties mazos printerīšus, kuri uzreiz printē 10x15 cm fotogrāfijas. Ātri un ērti. Papīrs - 6 santīmi par fotogrāfiju. Par tinti - nezinu, bet pieļauju, ka ir lētāk.

Link to comment
Share on other sites

Kādreiz bieži braukājot uz vāczemi iepirku Epson fotpapīru (10x15cm) ap ~2sant. Viens iepakojums 500 lapas, nopirku 2 iepakojumus un tā arī neesmu vēl izlietojis. Printeris HP Photosmart 7760. Kādas pāris reizes esmu mainījis tinti, bet nevaru pateikt uz cik foķenēm pietiek un cik tas izmaksā. Pēc idejas fotodarbnīcā būtu jābūt lētāk nekā drukāt mājā ar budžeta klases printeri (savējo pie tādiem nepieskaitu :))

Labots - Amazons
Link to comment
Share on other sites

Vairaaki gadi atpakalj arii biju izdomaajis ka maajaas var leetaak sadrukaat,pat bija pasutiita nepaartrauktaa tintes padeves siteema prieksh printera,bet lai atmaksaatos tad vajag vairumaa drukaat,jo tikai prieksh sevis izmaksas sastaadiis vairaak nekaa ateljee jo vajag papiiraa un tintee ieguldiit plus veel sisteemas kraasu profila noreguleeshana kas bez speciaala kalibreeshanas instrumenta dos viduveeju kvalitaati,taapeec ja netaisies vairumaa drukaat tad jau labaak uz ateljee,kaut gan nesen biju pasuutiijis sava minkas bildes(britu iispalvainais zilganpeleeks)un kad aizgaaju pakalj bildeem pirmo partiju atdevu atpakalj,jo minka bija paarkraasojies uz ruusganu kraasu :)

Link to comment
Share on other sites

Es pirku tinti ebajā, sanāca 4x4 kartridži par 16$ ar piegādi. Iet ļoti ilgi jau (tikai puse iztērēta). Attiecīgi - man bildes sanāk drukāt lētāk mājās. Viss atkarīgs no materiālu iegādes vietas un izmaksām - arī Brother printerskanerkombains nāca no ebay (20 eiro)

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tintes fotogrāfijas ir fufelis un tur pat naudas nevar rēķināt. Pēc dažiem gadiem tā bilde pie mazākā mitruma izplūst. Lāzerprinteriem atkal izšķirtspējas nedaudz pietrūkst, lai bilde sanāktu laba. Vismaz drukātās bildes sanāca tumšākas nekā salonā (izdrukāju vienu un to pašu bildi dažādos veidos).

 

Mājas apstākļos var pirkt sublimācijas printeri, kur tiešām kvalitāte pat labāka par salonos taisītajām. Bet nu izmaksas nav no labākajām - 20Ls uz ~100 bildēm.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pēc papīra, ja esi Rīgā-jāčāpo uz Baltijas Papīrs veikalu, tur krietni lētāk iznāk.

 

"Baltijas Papīrs", veikals

Tērbatas 53 - 1, Rīga, LV-1011

Link to comment
Share on other sites

Daudz maz normāliem ptinteriem nāk tādā fīča kā fotokārtridžs. Pēc būtības tā ir laka, kas tiek uzklāta pa virsu fotogrāfijai lai tā ielgāk saglabātu krāsas utt.. Svarīgs faktors ir drukāt uz laba fotopapīra, kuram patiešām ir iestrādāti mikroburbuļi. Bet protams, šīs te drukātās neglabāsies tik ilgi un labi kā fotoķīmiskā procesā iegūtās. Un gribētu piebilst, ka jūs nevarat viennozīmīgi uzticēties visām fotodarbnīcām jo nezināt uz kā un ar ko tur drukā. Tā kā esmu dziļi pietuvināts foto cilvēkiem, tad droši varu apgalvot ka vairumā gadījumu pagrabu darbnīcas drukā ar hvz uz hvz.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

ja izmanto pigment tintes, tad fotogrāfijas noturība ir līdz 50 gadiem. var drukāt ar tintes printeri lēti, un ļoti kvalitatīvi un pat izdevīgāk, nekā nest uz salonu.

 

pats izmantoju epson stylus photo 1400 ar 6 krāsu pigment tintēm (oriģināli ir dye tintes) un viss ir ļoti labi.

Link to comment
Share on other sites

Par tintēm - CISS (Continuous Ink Supply System). Sanāk apmēram x20 lētāk (atkarīgs no printera modeļa). :hi:

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

wilz, tavam teiktajam galīgi neticu, ka sanāk 0.01Ls (20 reizes mazāk par 0.20Ls) 10x15 fotogrāfija. Lūdzams pamatot.

Link to comment
Share on other sites

Tintes 1 litra cena - http://www.crcb2b.lv/lat/shop/Toneri_tinte_kartridzu_uzpildei/Tinte_iepakojuma_InkTec_13563.html

piemēram Canona PG-40 (melna) ir 26Ls litrā.

PG-40 kārtridža (15ml) cena ir vidēji 13Ls.

CISS uzpariktes cenas 30-60Ls

 

... matemātiku izveiksi pats? :declare:

 

P.S. http://www.fmstudija.com/sn4p.HTM šeit ņēmu priekš Canon Pixma MP210.

Labots - wilz
Link to comment
Share on other sites

jarajara

ta nu mājā čakarēties, ja nu vienīgi kādu spec bildi. nu ievajagās pusnaktī, kādam apsveikumam. ok, tam majā papīrs ir. bet vairumā - labāk darbnīcā. var neizejot no mājas. pagājušonedēļ virs 300 bildēm pa 0.06ls (parastā cena 0.07 , vai līdz 300 - 0.08). nosprāgt varētu tos 300+ mājās drukāt, bet tā, aizdzen pa netu bildes, ar karti norēķinies, atliek aiziet pakaļ.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

wilz

 

Cik var izspiest ar 1L krāsu? Ja parēķina, tad pilnam komplektam vajag 4 krāsas, respektīvi izmaksas ~100Ls. Tātad, lai izmaksas būtu 0.01Ls, ar to komplektu būtu jāspēj garantēti izdrukāt 10000 bildes, kur bildes izmērs ir ~ 1/2 A4, jeb 5'000 pilnīgi noklātas A4 lapas.

 

+ vēl laba papīra cena, kas sastādītu lielāko daļu no izmaksām.

 

Vai pareizi sapratu?

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Tintes printeru darba rezultāts ir parodija par fotogrāfiju. Gribi drukāt - sublimācijas printeris. Ir man gan viens, gan otrs, viss ir izmēģināts. Ar sublimācijas printeri iegūsti nevis fotoizdruku, bet gan fotogrāfiju (mērc kauču vannā un berzē ar suku :). Mežavecis jau izmaksas pateica - ~20 saņi pa 10X15 bildi. Es pats rosos atkarībā no daudzuma - ja riktīgs apjoms, ta uz foto darbnīcu, ja atbrauc radi - fiksi pafotogrāfē, izpūš ar sublimācijas printeri un iedod līdzi. Tintes printeris tam lietots netiek nekad - tā arī līdz galam neizlietoti fotopapīri viņam mētājas vēl šo baltu dienu, nav viņi pat salīdzināmi.

Link to comment
Share on other sites

A es ta domāju, - vot duraki, ražo fotopapīru, tintes... , a priekš kam, visi ta "sublimē"! :spiteful:

Par 0,01Ls izmaksām par bildi, nekur to neapgalvoju, runa tikai par tintes/kārtridža cenu!

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

->wilz

 

Cilvēki, kuri tiešām nodarbojas ar fotogrāfiju (kauču amatieru līmenī), tiešām "sublimē". Ja Tu gribi krāsainu papīrīti ar jocīgu bildīti, ko piepraust pie sienas - OK, tur var arī ar tintenieku iztikt. Pēc kāda laika tāpat urnā izmetīsi. Albumam - tikai sublimāciju. Ja kas - n gadus atpakaļ pirku sublimācijas printeri (Samsung SPP 2020) kaut kādā akcijā - 20 Ls izmaksāja tas aparāts (bodē bij ~50 Ls), tā kā cena ar vairāk kā pieņemama, nav jau nekas megaekskluzīvs tā sublimācija. Toties kvalitāte...

Link to comment
Share on other sites

Mmmm, Esmu gandrīz gatavs sublimēties. Ir tikai 2 problēmas: 1) vienas izdrukas cena (sanāk bezmaza dārgāk kā salonos, t.sk. sakarīgos); 2) mani sen vairs neinteresē 10 X 15 formāts. Uzskatu, ka 15 X 20 ir minimums manām vajadzībām (aizdzertus ģīmjus rautos nebildēju, tiem pietiek ar 10 X 15). Šitas formāts uz sublimācijas kaut kā īpaši nekotējas, ja nemaldos....

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Nu, dārgāk ir, neviens jau to nenoliedz :) Es jau ar teicu - ja apjomi iekrājušies, ta tomēr uz salonu dodos. 10x15 cm ir pats populārākais un lētākais ar. Vispār jau ir lielākiem formātiem arī (15x20 un 20x25 cm), bet tur cenas kljūst stipri nesimpātiskas - 20X25 aparāts jau ap 400 doļaras maksā. Un gan jau papīrs/toneris ar dārgāks būs.

 

EDIT - ā, ja kas - pēc gostiem tie dampji "dye-sublimation printer" saucās, pēc tā inetā var meklēt.

Labots - Baigais Janka
Link to comment
Share on other sites

Manuprāt, vienīgā lādzīgā jēga no printera pašam ir vēlme drukāt home made pr0n? :D

 

Jo tāpat salonā būs LĒTĀK un LABĀKĀ kvalitātē.

Link to comment
Share on other sites

Saloni (un to izmantotās iekārtas un materiāli) arī ir dažādi. Savas bildes taisu tikai jvk.lv, Latvijā citi nestāv ne tuvumā. Un uz 200 bildēm 10x15 cena ir 12 sant., kas ir ļoti pieņemami. Bildes parasti uzkrāju porcijās, un taisu tikai tad, kad ir pilns albums (200nieks).

 

Tintes druka noteikti ir dārgāka, lai gan ar labiem aparātiem uz t.s. fotopapīra var panākt augstāku kvalitāti, ja attēls nav paredzēts ilgstošai uzglabāšanai.

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Manuprāt, vienīgā lādzīgā jēga no printera pašam ir vēlme drukāt home made pr0n? :D

 

Jo tāpat salonā būs LĒTĀK un LABĀKĀ kvalitātē.

 

 

Vienīgā jēga tā nu nav gan - es jau augstāk teicu, kā viņu ērti un kruta :) lietoju, ja ciemiņi atbrauc. Vai pats var paķert līdz nošubukam, ja kur brauc - izmēri ļoti niecīgi tam printerim (18x13 cm - nav nekas daudz lielāks par par pašu foto, tik biezāks :). A foto uz 10x15 izmēriem tur nekas LABĀKĀ kvalitātē nebūs - šaubos, vai atšķirsi pat pētot ilgi un dikti.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

tikai jvk.lv

 

Apstiprināts ar apaļo zīmodziņu! Šis kantoris ir pa pirmo!

Link to comment
Share on other sites

Lētāk var bet ar ļoti vāju/naivu ilgmūžības garantiju.

Link to comment
Share on other sites

Apstiprināts ar apaļo zīmodziņu! Šis kantoris ir pa pirmo!

Gatavās bildes pa pastu viņi piegādā, vai pašam jātek pakaļ?

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Papēti mājas lapā. Pats eju pakaļ, piegāde un pasta lietas neinteresē.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...