Jump to content

Gribu būt programmists!


BRT2008
 Share

Recommended Posts

Beef, iespeeja sapakot N kodolus uz viena chipa ir tieshi atkariiga no izmantotaas tehnologgijas (45nm, 32m, ...). Ja iespruudiis samazinaashanas centieni, tad arii iespruudiis kodolu baazshana vienaa chipaa. Un bezgaliigi samazinaat nevares - manupraat jaagaida ir kvalitatiivs, nevis kvantitatiivs leciens (tas ir citas tehnologijas).

 

Savaadaak - esmu pilniigi paarliecinaats, ka normaaliem programmeetaajiem paarsleegties no vienas valodas uz otru sevishkas gruutiibas nesagaadaas. Piedevaam nedriikst aizmirst embedded sisteemas, kur svariigaaka ir energijas ekonomija, nekaa kodolu daudzums. Un ar embeded sisteemaam es nedomaaju visaadus mickrokontrolierus, bet pilnveertiigas OS, kas griezhas uz telefoniem etc.

 

Jebkuraa gadiijumaa neviens iisti nevar prognozeet, kadas iemanjas peec 10 gadiem buus visvairaak pieprasiitas.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 159
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MarisO

    10

  • BRT2008

    19

  • 0xDEAD BEEF

    11

  • Mastermind

    9

Mhh, man labs garastāvoklis. Ja tagad šis offtopiks beigsies, nevienam vārnas nebūs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es sapratu, ka vaarnas tika soliitas par offtopiku ('diskusija' par dziives liimeni un jeegu). Programmeeshanas nozaru perspektivitaates apsprieshana ir zinaamaa meeraa saistiita ar autora jautaajumu 'kur taalaak rakt'.

Link to comment
Share on other sites

0xDEAD BEEF

Savaadaak - esmu pilniigi paarliecinaats, ka normaaliem programmeetaajiem paarsleegties no vienas valodas uz otru sevishkas gruutiibas nesagaadaas

Vēlos oponēt! Līdz šim pārsvarā mēs (normālie programmētāji) esam saskārušies ar vienveidīgām programmēšanas valodām. C, C++, C#, Java, u.c. Visās šinīs valodās mēs aprakstam darbību secību, kā iegūt rezultātu. Varētu teikti - tā mēs arī domājam un tā darbojas šīs valodas!

Un tagad par valodu, kur darbības izpildas vienlaicīgi. Tā vairs nav saskaitīt a un b un pārbaudīt, vai rezultāts ir lielāks par c! Nē - es runāju par pilnīgu domāšanas veida nomaiņu. Pamēģini kā normāls C++ vai Java koderis sākt rakstīt programmas Prologā! Tā valoda ir vienkārši vienā vietā! Es tev saku! Patiesībā mēs visi varētu to vien darīt, kā kodēt Prologā, ja vien tā dzelži vilktu, bet rādās, ka nākotne tieši uz to arī iziet!

Par kodolu sabāšanu čipā - ļoti nepiekrītu! Samazina tos nm, lai padarītu lētāku ražošanas procesu, samazinātu enerģijas patēriņu un palielinātu takts frekvenci. Kodolus varētu kraut vienu uz otra CIK TIK UZIET! Saproti - viens kodols vai 12 kodoli - ok - silikona vafele tika lielāka paliel (laukums). Bet vēl jau var kraut vafeli un vafeles uz vafeles.

 

Es esmu ļoti ļoti pārliecināts, ka nākotnē procesori būs ūber daudz kodolu ar kaut kādu fiksētu takts frekvenci, kas būs atdzīta par labāko un efektīvāko esam! Galu galā - arī kvantu datori (kvalitatīvais lēciens) ir par paralēlo rēķināšanu.

Es tikai gribu pateikt, ka diez vai mums būs tik viegli pārslēgties no lineāras programmēšanas uz kaut ko idejiski pavisam savādāku. Baidos, ka, jo labāks kodētājs tu būsi bijis, jo tieši grūtāk tev būs pāriet uz šo jauno paralēlās apstrādes pasauli!

Chēērs un jāiet gulēt! smile3.gif

Beefs

P.S. FPGA programmēšana ir tieši ar šito paralēlo rēķināšanu saistīta. Tur ir pavisam citi likumi un ar visu manu lielo programmēšanas pieredzi - kas attiecas uz FPGA - es esmu nulle!

Labots - 0xDEAD BEEF
Link to comment
Share on other sites

Vēlos oponēt! Līdz šim pārsvarā mēs (normālie programmētāji) esam saskārušies ar vienveidīgām programmēšanas valodām. C, C++, C#, Java, u.c. Visās šinīs valodās mēs aprakstam darbību secību, kā iegūt rezultātu. Varētu teikti - tā mēs arī domājam un tā darbojas šīs valodas!

Un tagad par valodu, kur darbības izpildas vienlaicīgi.

Viss ir vienkaarshi - labam programmeetaajam jaabuut ar pietiekami elastiigu domaashanu. Taapeec paarsleegshanaas starp taadaam valodaam vinjam gruutiibas nesagaadaas 'peec definiicijas' :)

 

Par kodolu sabāšanu čipā - ļoti nepiekrītu! Samazina tos nm, lai padarītu lētāku ražošanas procesu, samazinātu enerģijas patēriņu un palielinātu takts frekvenci. Kodolus varētu kraut vienu uz otra CIK TIK UZIET! Saproti - viens kodols vai 12 kodoli - ok - silikona vafele tika lielāka paliel (laukums). Bet vēl jau var kraut vafeli un vafeles uz vafeles.

Sheit ir divas iespeejas"

1) kraut daudz kodolus vienaa kristaalaa. Tas nav tik vienkaarshi, lielus chipus taisiit ir daudz gruutaak, tas neatmaksaajas (nvidia to meegina pieraadiit atkal un atkal).

2) sapakot vairaakus chipus vienaa CPU (kaa tas dariits teiksim amd 12 kodolu opteronaa). Sheit limiteejoshais faktors buus straavas pateerinjsh un dzeseeshana.

 

Piedevaam rodas probleema, kaa nodroshinaat visus n-tos kodolus ar datiem, lai tie negarlaikotos. Nevarees bezgaliigi kaapinaat ne datu paaraides aatrumu, ne to platumu.

 

Daudzkodolu processoru izmaksas atkariiba no kodoliem nav lineaara, bet liikne, kura tuvojas kaut kaadaai noteiktai veertiibai kodolu skaitam palielinoties.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Patiesībā šī kļūst aizvien lielāka problēma, jo maza daļa aplikāciju piemērota vairākprocesoru sistēmām. Turklāt vēl bars zemā līmeņa programmistu perās ar for cikla optimizēšanu priekš viena procesora, jo priekš vairākiem nevar/negrib/nav iespējams uztaisīt. Ar threadiem nemaz nav arī tik vienkārši strādāt un jādomā līdz, kādi paralēlie procesi notiek.

 

Pašlaik gan datu pārraides ātrumi puieaug ātrāk, nekā spēj progas tos sagremot, tādejādi uzskatīt, ka vienā mirklī šis process apstāsies, ir muļķīgi.

Piedevaam rodas probleema, kaa nodroshinaat visus n-tos kodolus ar datiem, lai tie negarlaikotos. Nevarees bezgaliigi kaapinaat ne datu paaraides aatrumu, ne to platumu.

Link to comment
Share on other sites

Skurstenis

Ja patīk programmēt, dari to!

Programmē to, kas tev patīk vislabāk. Naudas dēļ nav vērts, interesantāks darbs ir daudz vērtīgāk.

 

Pamēģini tomēr ASM, tas tā pievelk tuvāk dzelžiem. Bija man reiz programmējamais mikrokalkulators ar 105 soļu atmiņu, tur tik bija ko optimizēt un optimizēt kodu! :)

 

Par stabilitāti nākotnē - tās varētu būt relāciju datu bāzes. Daudz kas cits nāk un iet, bet datu bāzes paliek u nneko daudz nemainās.

Link to comment
Share on other sites

BRT2008
Un par to, ka python netaisa ekses. Kā jau te rakstīja - tā ir interpretējama valoda, kura ies uz visiem OS, kur vien būs attiecīgais intepretētājs. Un python jau nav vienīgais - tas pats ir ar php, ruby, etc. Ja gribi ekses un mega programmas ar UI, tad skaties vairāk uz JAVA vai to pašu .NET, kuri arī ies uz vairākām OS (ar šādiem tādiem pielabojumiem).

Līdz .NET īsti vēl ticis neesmu tachu Java darbojies biju. Protams spriest varu tikai no sava virspusēja redzespunkta, bet šķitums ka java nu tas pats pitons vien ir, tikai ar baigi daudz lieku sintaksi, {iekavām} u.t.t. Pitonā uzraksti age = 3 , bet javai vēl jāpaskaidro, ja age ir domārs intager, pati nesaprot :)

 

Par UI runājot, atradu vēl tādu PyQt4 , kurā var tīri vizuāli logus zīmēt, sql arī iekšā itkā ir, u.t.t. būs japapēta...

 

Es gan ieteiktu apgūt SQL pamatus pirms ķerties klāt tik lieliem framework'iem kā Django, kas daudz ko automatizē, jo priekšzināšanām tomēr vajag būt.

Jā, tieši atradu grāmatas Oreilly.Head.First.SQL.Aug.2007 un Rapid.GUI.Programming.with.Python.and.Qt.Oct.2007. Ja ir vēl kādas ko ieteiks... :yes4:

 

Ielikos 40 minūtēs.

...

tika atrastas 336 iespējamas kombinācijas.

kam tika patērēts 28 minūtes un 0 sekundes

Mans ASM variants patērē mazāk, ka 1 ms. Iesāku padomāt, vai programma strādātu ātrāk, ja tu pie tās pasēdētu nevis 40 minutes, bet 2 stundas.

LOL, da nejau programma funktierēja 28 minūtes, bet gan riteņzaglis, kuram pēc uzdevuma nosacījumiem katras kombinācijas pārbaudei aizgaja 5 sek. :grin:

Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%AD%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0_%D0%9C%D0%9A-61

Klasika, varēja sarakstīt tādas programmiņas, kam mūsdienās vajag 2 core CPU.

Vēl tagad mājās tāds mētājas atvilknē ;)

 

Par tēmu - jā pitons ir baigi labais, visu var izdarīt, bet gatavā softa izplatīšana tomēr labāk ir realizēta iekš Java, kā arī JVM ir praktiski uz jebkura mūsdienu PC, atšķirībā no pitona vai tā paša .NET framework (kurš instalējas uz vecāka pc ~1/2 stundu, lai pēc tam varētu palaist vienu sīku progu).

BTW uz šodienu Java ir vispopulārākā programmēšanas valoda apsteidzot C/CPP un tam ir savi iemesli.

Link to comment
Share on other sites

Mastermind

Es atkal domāju, ka ja gribi webu programmēt, lietderīgi būtu iemācīties gan python, gan perl, gan varbūt, ja gribi būt īpaši erudīts - ruby on rails arī (tas ir freimvorks), bet TIKAI NE PHP! Personal Home Page tiešām neiesaku mācīties (pašam ir paliela pieredze ar php) :wacko2:!

 

Bet webam ir jāapgūst vēl daudz lietas paralēli - viss "networkings", drošības lietas, protokoli, web standarti, web serveri, pārlūkprogrammu darbība, nemaz nerunājot par javascript, css, xhtml, xml - tie pats par sevi.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ev jūs mācītāji...

 

Mācīties jau var visādas eksotiskas programmēšanas valodas, bet nu vismaz viena no top 3 valodām jāzina. Var jau ar tādu dižo domu un grandiozo biznesa plānu nākotnē, ka vot es zinu to, ko citi nemāk, bet tā arī var aiz bada kopā ar bomžiem zem tilta tusēties un ieturēt ēdienreizes pie vietējās miskastes..

Link to comment
Share on other sites

Ehh....

 

Topika autor - vai Tev vēl ir kaut kas neskaidrs, vai varam slēgt ciet šito reliģiju karu?

Link to comment
Share on other sites

Programmētājs

Es neizlasīju visus komentārus, jo daudzos ir sarakstītas visādas muļķības, bet ja topika autors lasa, tad arī man ir viedoklis par prgrammētāja amatu:

 

Es šobrīd galvenokārt programmēju ar Mircosoft produktu Dynamics Ax.

Microsoft ir radījis ļoti daudz produktus, kuriem ir nepieciešama programmēšana, tas nozīmē, ka liela varbūtība, ka potenciālais darbs varētu būt saistīts ar kādu no Microsoft produktos izmantotajām valodām.

Bet galvenais ir prast lielot objektorientēto valodu priekšrocības, pēc tam jau dzīve parādīs kurā tieši valodā nāksies specializēties.

Lai nezaudētu savu kvalitāti, ik pa laikam ir jāseko līdzi notikumiem, piemēram ik pa 2 gadiem jāapapēta kāda jauna valoda, piemēram uztaisi vienkāršu funkciju, kas kaut ko izdara, tā lai rastos priekštats par sintakses īpatnībām.

 

Nopelnīt arī ir iespējams šajā profesijā, bet tad ja strādā daudz un labi. Dažās vietās darbs tiek organizēts tā, ka tas sāk traucēt privātajai dzīvei.

 

Jādomā ir par veselību, jo darbs ir vismaz 8 stundas pie datora. Jādomā ir par veselīgu uzturu un sportu, kā arī par regulāru izkustēšanos iespējams arī masāžas būs vajadzīgas. Droši vien arī brilles ir tikai laika jautājums, acīm tomēr ir liela slodze.

 

Latvijai es novēlu daudz programmētājus, tā lai mēs saražotu produktus un online servisus, kurus pārdot uz ārzemēm, bet pašiem programmētājiem ir jābūt pārlieciniātiem, ka tas ir darbs kurš viņiem visvairāk patīk, lai ziedotu savu laiku un veselību tieši šajā sfērā.

Labots - Programmētājs
Link to comment
Share on other sites

@Vilx-, neslēdz ciet. šeit var uzzināt vidējā latvieša datorcilvēka izpratni par programmēšanas virzienu. tā aptuveni var saprast, kāda ir programmatūras atīstības līnija Latvijā un kurā lauciņā ir vērts sākt pērties :)

Labots - paulis
Link to comment
Share on other sites

Programmētājs

Man gan šķiet, ka te var uzzināt, ko katrs ir pamēģinājis, bet mazāk uzzināt no tā ko reālajā darba tirgū pieprasa.

Palasot cv.lv taps skaidrāks, kas šobrīd ir aktuāls.

Link to comment
Share on other sites

Šis topiks ik pa brīdim nonāk uz robežas ar flamewar'u, un es neredzu, ko vēl te lietderīgu varētu piebilst... Nē, nu, labi, ja jau tauta grib paturēt vaļā, ko tad es...

Link to comment
Share on other sites

Tas ir kaut kas totāli jauns, ko nemāku ne es ne tu! :)

 

Es katru mēnesi apmeklēju clojure (lisp dialekts priekš JVM) coding dojo. Nekas TāāāDS tur nav, immutable variabļi, software transakcionālā atmiņa, nav OOP. Savādāk ir, bet nekas, ko normāls cilvēks nespētu darīt. Manuprāt īstā revolūcija būs kvantu skaitļošana.

 

Patiesībā šī kļūst aizvien lielāka problēma, jo maza daļa aplikāciju piemērota vairākprocesoru sistēmām.

 

Ne visiem nākas ar šo problēmu saskarties. Daudzi kodē programmas, kas tiek darbinātas uz kautkāda servera. Tad nu serveris pats nodrošina to paralēlismu.

Link to comment
Share on other sites

Es cīnos ar PHP OOP un JavaScript.

 

Ir hobijs un nenormāls prieks kad esi izveidojis kautko sev derīgu darbam. t.i. Veidoju dažādus uzskaites/atskaites instrumentus un support instrumentus. Ja vienam cilvēkam uzkrauti vairāk par 200 darba stacijā + 28 serveri + Tīks. tad Server side tūļi man šad tad palīdz itin labi.

 

P.S. vairāk vai mazāk tūļi kustina PSEXEC.EXE aplikāciju.

Link to comment
Share on other sites

Mastermind

"Fleimvors" te ir tikai tad, kad atrodas pāris "troļļi", kas uzkurina tādu lietu, piesienoties citu personībām. Citādi konstruktīva diskusijas par ļaunu nekad nevar nākt...

 

Es tomēr, domājot par programmēšanas virziena izvēli, ieteiktu apsvērt arī sekojošus jautājumus:

1) kāda tipa uzņēmumā domā strādāt (nelielā, lielā korporācijā, starptautiska uzņēmuma filiālē, dibināt pats savu privātuzņēmumu utt.)?

2) kur tu domā strādāt un kādā veidā - Latvijā, ārzemēs? Birojā, no mājām?

3) kādu saskati savu karjeras izaugsmi (ja tagad nesaskati, agrāk vai vēlāk sapratīsi, ka uz vietas stāvēt nav produktīvi)?

 

Tad, kad ir skaidri šie jautājumi, var izanalizēt otro jautājumu daļu, kas zināmā mērā atkarīga no pirmajām, lai arī ir pat SVARĪGĀKA par pirmajiem:

1) kādās valodās, tehnoloģijās vēlies programmēt?

2) cik stundas dienā vēlies pavadīt pie datora programmējot, cik stundas runājoties ar klientiem vai vadot cilvēkus vai ... ?

3) tava darba rezultātiem tev jāsniedz sava veida apmierinājums - gandarījums! Tāpēc ir svarīgi, ka zini, kādus vēlies redzēt sava darba rezultātus, gan kvalitātes, gan idejas, sarežģītības pakāpes un visā citā ziņā?

 

Atbildot uz šiem jautājumiem, tev vajadzētu veidoties kaut kādam ierobežotam izvēles laukumam un tu vari atbildēt uz noslēdzošo jautājumu:

Izņemot IT fundamentālās lietas, uz kādām tehnoloģijām, zinībām vēlies specializēties tā lai arī par to pašam būtu pastiprināta interese?

 

Tālāk jau tikai mācies un strādā sevis izvēlētajā specializācijā. Atceries, ka normāls cilvēks MĀCĀS VISU MŪŽU, arī darbā reāli strādājot - pilnveidojas. Tā tā pasaule attīstās.

 

Un vēl, manuprāt, skatīties pēc paša iniciatīvas MIT video lekcijas ir lietderīgāk, nekā apmeklēt piespiedu kārtā LU lekcijas (jo vienkārši jānoliek eksāmens).

Link to comment
Share on other sites

Mans viedoklis.

Darbā mēs pavadām apmēram 8h no darba dienas, tā ir liela daļa mūsu dzīves. Līdz ar to ir ļoti svarīgi, lai darbs patiktu. Zem "patīk" dažiem liela daļa aizņem alga, dažiem izaugsme, dažiem vēl kaut kas cits. Katram individuāli.

 

Man personīgi diezgan konkrēti sēž to biznesa sūdaplikāciju kodēšana (web kodēšana gan laikam vēl ātrāk mani nogalinātu). Nekāda izaicinājuma, nekādas izaugsmes. Mani neinteresē arī tas, ka M$, Sun vai kāds cits ir izlaidis jaunu developeru tūli ar 3 jaunām spīdīgām pogām (ar labu IDE gan ir daudz patīkamāk strādāt nekā ar prastu teksta redaktoru). Programmēšanas valoda - pilnīgi vienalga, kādā vajag, tādā rakstu. Katrai savas īpatnības. Katrai savi mērķi.

 

Pie aptuveni šādiem slēdzieniem nenonācu vienas dienas laikā, tādēļ iesaku arī visiem censoņiem doties eksperimentēt ar dažādām tehnoloģijām, nozarēm, virzieniem, utt, līdz saprot savu vietu. Zinu daudzus, kuriem interesē tās lietas, kas man šķiet bõringšit, bet tādēļ jau viņus nenosodu. :)

Protams, jo ātrāk saproti, kas tieši Tevi interesē, jo labāk. ;)

  • Patīk 2
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Man atkal taisni WEB programmēšana vairāk saista. Jo ir pieejama dažādība valodu ziņā, un ir kur izplesties, nav jāaprobežojas ar ko konkrētu. Bet protams lielākos kantoros tā vien ir, ka viens sēž pie php, cits pie dizaina.

Link to comment
Share on other sites

Mastermind

Par "web programmēšanu" un "garlaicīgām biznesa aplikācijām" - troļļiem iesaku nomierināties - šaubos vai viņi paši spēj uztaisīt labu biznesa aplikāciju, kas veic savas funkcijas tik perfekti un precīzi, ātri un jaudīgi kā pulkstenis.

Web programmēšana, manuprāt, ir garlaicīga sfēra tikai, ja aprobežojas ar php, drupal un wordpress - jā, tas tik tiešām nav interesanti. Bet ja interesē viss līdz pēdējam sīkumam, ja tu vari uztaisīt web aplikāciju gan uz Java, gan C#, gan Python, gan PERL + vēl iemācījies perfekti stilot UI ar css un manipulēt ar Javascript(t.sk. AJAX), tad jau tā lieta kļūst interesantāka - tur nepārtraukti ir ko mācīties un sfēra ir ļoti plaša! Tā nebūt neaprobežojas ar "drupal māju lapa cepšana" vai "php haltūras". ;)

Link to comment
Share on other sites

He he.. Nu acīmredzami talants. Salīdzināju ar sevi,nu es uz tā fona ir dunduks. Pitu lobu jau gadus divus trīs un jo tālāk jo tumšāk. Vienu gan esmu iemācījies :Kā nobeigt savu kompi.Man te jautājums:Kādas palīgprogramas ir izmantotas? Viens pats Pitons neko nevar. Kādus moduļus bez Pitona vēl izmanto cienītais kungs

Link to comment
Share on other sites

Nu re, Mastermind, Tu runā par savām interesēm tās absolutizējot.

Webi ir taisīti gan .Net, gan Java, gan RoR, gan Pēhāpē. Jā interesanti uz 5 min paskatīties, kādas metodoloģijas kur pieejamas. Pēc tam boring, man, Tev ne, man! Jā, ir arī cilvēki, kam patīk css-ošanās, man tā ir agonija.

Tādēļ ideālā gadījumā katrs varētu izvēlēties savu jomu kur darboties. Spektrs no kā izvēlēties ir gana plašs, manuprāt.

  • Patīk 2
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Mastermind

Noraidu pārmetumus. Palieku pie sava, ka web sfērā var būt ļoti interesanti strādāt, taču neabsolutizēju to! "Būt interesanti" vispār pats par sevi ir relatīvs jēdziens, programmiski runājot "redzesloks ir privāts, nevis publisks".

To pašu css vispār reti kurš Latvijā guru līmenī prot, nemaz nerunājot par Javascript...

Webā interesanti var taisīt, piemēram, web spēles. Tiešām tur var atrast kaut ko interesantu priekš daudziem programmētājiem. Es NErunāju par pliku html un css vai LAMP - Linux+Apache+MySQL+PHP kombinācijā...

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

:) Nu tak lūdzu izlasi, ko es rakstu! Tev tas ir interesanti. Man nav. Un es neapgalvoju, ka visiem būtu jāseko man un jāpiekrīt, ka tas ir neinteresanti! Vienam māte otram meita. Mani daudz vairāk interesē matemātiskas problēmas, ģenētiski algoritmi, neironu tīkli, starpdisciplināru problēmu risināšana un šajā virzienā cenšos attīstīties.

Man nav nemazākās vēlmes kļūt par css guru, manās acīs css-ošanās vispār nav programmēšana, bet drīzāk pielīdzināma dokumentu formatēšanai. //trolling, sure, drīksti mani pabarot ;)

 

Un, lūdzu, saproti, ko es vēlos pateikt. Webošana nešķiet interesanta man, un tas ir tikai kā piemērs tam, ka ir jāmeklē nozare, kas saista. Dažiem tiešām tā var būt webošanās, kļūšana par js guru, css knifu pārzināšana, utt utjp.

 

Vilx-, sorry par fleimu, bet dažu dienu uzvelk funkcionālais analfabētisms (© Detlovs).

Link to comment
Share on other sites

Mastermind

Tu tomēr neesi laikam izlasījis manus tekstus vai arī neesi sapratis, ko es esmu teicis. Tātad - 1. es apgalvoju, ka tas "varētu būt interesanti" un ir un būs cilvēki, kam tas tiešām ir un būs interesanti, jo "interesanti" ir relatīvs jēdziens, kuru nav iespējams absolutizēt, vismaz ne attiecībā uz visiem cilvēkiem, jo absolutizējot jēdzienu "interesants", tu visticamāk iegūsi rezultātus, kur "interesantāko tēmu" galvgalī būs "sekss". 2. - css nav programmēšana un arī neapgalvoju, ka tā būtu. Tā ir "stilošana" un elastīga formatēšana. Un tavas intereses nekonfliktē ar web programmēšanas jomu - matemātika ir visā programmēšanā un web aplikācijās var realizēt ne tik vien ģenētiskos algoritmus - tur lauks ir plašs, kur attīstīties. Es vispār to nodevēju tikai kā vienu jomu, piemēru, kur var attīstīties, bet tu tagad te absolutizē, nolikdams jomu, no kuras, acīmredzot, diez ko daudz nesaproti.

Starp citu - JavaScript jau nu ir īsts lauciņš tādiem, kas grib programmēt ļoti augsta līmeņa programmēšanas valodā, tai pat laikā visu maksimāli optimizēt, jo JavaScriptiem veiktspējas optimizēšana ir pirmšķirīga problēma!

Un ņemot vērā Eiropas vidējo "stulbuma līmeni", tu droši vari sevi pierādīt arī plašākai un varbūt pat starptautiskai publikai, ka esi zinātnieks, kas spēj celt lietas intersantas zinātniskā līmenī, kurām būtu vērts pievērst uzmanību, jo tikai un vienīgi retorika bez darbiem, ir un paliek tikai retorika, un tā piestāv vairāk politiķiem! ;)

Link to comment
Share on other sites

demonick

Par izvēlēm runājot - gandrīz vienmēr būs tā, ka patīk tieši tas, kas visvairāk padodas. Un visvairāk padodas tā joma, kurā visvairāk laiku + darbu iegulda. Nerunājot tieši par programmēšanu, piem. futbolisti, baletdejotāji, mūziķi, u.t.t. dara savu lietu no bērnības, un tas viņiem patīk arī tādēļ ka viņi ar to jūtas pārāki, izredzētāki par tiem, kuri to viņu lietu nemāk. Ko es gribu pateikt ir tas, ka ja grib atrast "laimi" tajā ko dara, ir tomēr jāiegulda tas laiks un jāiet uz visu banku. Un programmēšanā it sevišķi jāiegula darbs un laiks, tā kā varētu teikt ka jāatsakās no "dzīves" mazliet. Tā kā vajadzētu kārtīgi padomāt vai sēdēšanu draugos, tv skatīšanos, iedzeršanu, u.t.t. grib apmainīt pret diezgan ilgstošu darbu un atdevi. Par modernajām tendencēm runājot, neko nevaru ieteikt, pats vēl mācos, bet fakts kā tāds, tas ir sava paša laiks ko tērē, un jāpadomā, vai to darīt ar atdevi un ir rezultāti, vai sanāk ne šis, ne tas.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

ImissimI

"starpdisciplināru problēmu risināšana" - ja pareizi sapratu terminu, tad ļoti noderīga lieta, vai ir kāds interesants situācijas piemērs?

par Mastermind un japets cīkstiņu - nu tas, ka appam UI ir html+js jau automātā nepadara appu par standarta webu, jo apakšā vvz, kas var sēdēt, tāpēc ja japets saka 'webu' kodēšana nav interesanta neredzu iemesla kāpēc būtu jāstrīdās pret to piesaucot aplikācijas ar html UI. nu hrensņim, lai to UI taisa kāds cits :)

Link to comment
Share on other sites

Mastermind

Imissiml - tieši tā, web aplikācijas UI ir html+css, bet tā ir tikai formatēšana, nevis web programmēšana. Web programmēšana ir dinamisku web aplikāciju veidošana, kur tiek izmantotas programmēšanas valodas, tiesa, ne C, bet, piemēram, Python, Java, Perl, C# u.c. Bet web programmētājs ir tāds, kuram tieši dēļ šī UI ir nepieciešamas plašas zināšanas ne tikai programmēšanā servera pusē (ar jau minētajām valodām), bet arī UI puses programmēšana un formatēšana (html, css - formatēšana, javascript - programmēšana). Kas tas par web programmētāju, kurš būs viduvējība web UI puses tehnoloģijās? Plus web programmētājam jāzin web serveri, protokoli, "networkings" kā jau teicu, tā tomēr ir specializācija, kas aptver diezgan plašu lauku. Nejaukt ar html+css "štancētājiem". Ja vajag, es tīri labi varu arī "noštancēt" xhtml+css layoutus un ar jquery smuki javascriptā saprogrammēt! ;)

 

Visiem:

Es nenolieku mašīnvalodu programmētājus (no mašīnkodēšanas maz ko zinu) vai plastiskos ķirurgus. Es saprotu - katram savs, bet tēma ir par programmēšanu, es pastāstīju par vienu tās novirzienu, par kuru salīdzinoši vislabāk zinu. Starp citu, es tā saprotu, ka te ir "stilīgi" katram pateikt, ka viņš ir topošais "kvantu fizikas zinātnieks" un Einšteina iemiesojums šai pasaulē, dažreiz pilnīgi jābrīnas, ka tik gaišu prātu piesātinātajā Latvijā vēl nav izveidota kosmiskā stacija vai miniatūra atombumba! :rofl:

Link to comment
Share on other sites

andrai2

vispār interesants topiks:

Autoram:

Man visērtākie bezmakasas kursi ir dažādi video turtoriāļi (pilns youtubs - pat diezgan specifiskas lietas) , kur diezgan ātri var "uzkačāt skilu", ja ir basic knowladge apakšā, ja pat primitīvi atgremo, zināšanas var apgūt, prakstiski ar karoti mutēt (cliks this, than go there and than click this . .), bet droši vien tu jau tā dari

 

Varbūt ar laiku Tu pats vari izštukot, kādu intersantu aplikāciju vai programmu, kas risinātu kādu problēmu, un uzlikt to uz com domēnu - "donate" pay-pal, Kas zin, varbūt Tev vai kādam citam, sanāks radīt "Latvijas skype" vai otru "google" :)

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Tieši otrādi. Neviens nemainīs ierasto googli un skypu pret kaut kādu jaunu, svaigu programmu.. Vajag radīt pašam pilnīgi jaunu, citā sfērā, kaut ko tādu, kas citiem nav, tad cilvēki to lietos un būs gatavi maksāt.

Link to comment
Share on other sites

demonick

Piem. Krievijā viens 17-gadīgs zēns uztaisīja webcam-čata lapu, kurai tagad ir vērtība 37 miljoni.. Liek padomāt. Laikam svarīgākais ir būt īstajā laikā īstajā vietā.

Link to comment
Share on other sites

serioussam909
Piem. Krievijā viens 17-gadīgs zēns uztaisīja webcam-čata lapu, kurai tagad ir vērtība 37 miljoni.

Linku uz to lapu ar pie reizes derētu...

Link to comment
Share on other sites

Noraidu pārmetumus. Palieku pie sava, ka web sfērā var būt ļoti interesanti strādāt, taču neabsolutizēju to! "Būt interesanti" vispār pats par sevi ir relatīvs jēdziens, programmiski runājot "redzesloks ir privāts, nevis publisks".

To pašu css vispār reti kurš Latvijā guru līmenī prot, nemaz nerunājot par Javascript...

Webā interesanti var taisīt, piemēram, web spēles. Tiešām tur var atrast kaut ko interesantu priekš daudziem programmētājiem. Es NErunāju par pliku html un css vai LAMP - Linux+Apache+MySQL+PHP kombinācijā...

 

Jūs tak runājat par divām dažādām lietām. Tu sakot 'web sfēra' runā par visām problēmām, kuru rezultātus var atspoguļot WEB - un tavā interpretācijā šī WEB Sfēra var ietvert praktiski visu, jo aiz WEB saskarnes var slēptied dajebkas norealizēts dajebkur.

Savukārt tavs diskusiju pretinieks ar 'WEB sfēru' saprot tieši WEB interfeisa atspoguļošanas tehniskās jomas, tādas kā CSS, Javascript, HTML utt., kam ar pašu problēmas nostādni - un jēgu kāpēc projekts tiek taisīts nav nekāda sakara.

 

Arī uz jebkuru WEB projektu var skatīties kā uz tīmekļa lapu no tehniskās puses, kā arī kā uz risinājumu no tīri proejkta semantiskās puses - ko īsti mēs darām un kā to panākam - distancējoties no veida kā to atspoguļojam lietotājam. Ja pirmais skatījums man, piemēram, nav interesants, jo man tiešām neinteresē 'dokumentu formatēšana' un neiedomājamo viltību kopums ar kādām ir jāsaskarās WEB programmētājam, lai panāktu ka lapa izskatās tieši šādi, tad otrais skatījums man bieži ir interesants, jo lapu saturs un problēmas ko tās risina ir tik dažāds, ka katrs atradīs kaut ko interesantu. Jautājums tikai vai tām problēmām, kas slēpjas aiz WEB lapas ir kaut kāds sakars ar WEB programmēšanu vai nav - tev liekas ka ir, viņam ka nav.

 

 

Tāpēc lasot tavus tekstus man jāpiekrīt tev, bet lasot tava pretinieka tekstus - pretiniekam.

Labots - Dawis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

ImissimI

nja, kautko tamlīdzīgu es ar par šo Mastermind vs japets batāliju tikai ļoti vienkāršoti teicu biš' augstāk, tā kā viss ir super :)

Link to comment
Share on other sites

Last from me. ;)

Visticamāk es nesaprotu Mastermind vai viņš mani, vai abi kopā. :)

Bet es neko nesaku pret web vai konkrētām lietām un nozarēm, es tik saku to, ka katram cilvēkam var būt *savas individuālas intereses*.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...