Jump to content

Gribu būt programmists!


BRT2008
 Share

Recommended Posts

Mastermind

Palasīju komentārus, nu jā - "pārgudrīšu" laikam šai forumā netrūkst.

 

Varētu piekrist tam, ka nākotne ir biznesa procesu programmatūrai, biznesa rīkiem un spēlēm - vismaz, kas attiecas uz aplikācijveidu programmēšanu (par spēlēm neko daudz nezinu, bet šķiet, ka tur arī ir savas platformas, uz kā taisīt)... Vēl ir viens ieteikums - ja vēlaties zināt, kas ir nākotne, papētiet, kas notiek globālajā IT tirgū, kādas ir tendences - Latvija, diemžēl ir atpalikusi, attiecīgi - arī šejienes "kruto" programmētāju kvalifikācija. Bet fakts, ka biznesi ir ļoti daudz un rīki varētu būt dažādi. Un nāksies pielietot zema līmeņa programmēšanas valodas (nejaukt ar "zemu līmeni" - zema līmeņa programmēšanas valoda ir, piemēram, mašīnvaloda), ja gribēs taisīt tos pašus meganoderīgos biznesa rīkus, bet tādus Latvijā netaisa - tur jau uzreiz jādomā par emigrāciju un programmēt kaut kur ārzemēs milzīgā korporācijā C++. Latvijā pārsvarā vajag augsta līmeņa programmēšanas valodas un ļoti augsta līmeņa programmēšanas valodas (atkal - kas nezin, painteresējas internetā, ko tas nozīmē), jo ar tām var sasniegt mērķi bieži vien ātri un salīdzinoši lēti! Kas pārsvarā interesē klientus tik niecīgos tirgos ar zemu kapitālu? Lai var uztaisīt ātri, lēti un kvalitatīvi, bet visus reizē nevar, attiecīgi sanāk tikai ātri un lēti, bet ne kvalitātīvi...

 

Webi un php tieši tāpēc arī šeit ir tik izplatīti, jo tie ir ātri un lēti biznesa projekti, pie tam "cross-platform" jeb daudzplatformu, bez pielāgošanas vajadzībām, viss ir maksimāli abstrakti, kas arī ir raksturīgi ļoti augsta līmeņa programmēšanas valodām. Tās ir valodas, kas orientētas uz mērķi - "uzcept mājaslapas veikaliem, tirgotājiem, fabrikantiem utt." - lūk, tas ir ātri, lēti (rīki tam jau uztaisīti) un ātri var pelnīt ar to savu mazo naudiņu (kamēr izsīks un ceps nākamo "projektu"). Tagad jau aizvien vairāk izplatītas web aplikācijas (sfēra, kurā darbojos), kas, manuprāt, principā arī ir tās pašas aplikācijas, tikai ar web ievirzi - daudzplatformiskas, jebkur lokalizējamas (atver no jebkura kompja) aplikācijas. Šeit jau arī var aiziet līdz tādam līmenim, ka vienam projektam nepieciešami 50 programmētāji, kas gadu programmēs un projekts maksās miljonus - web aplikācija.

 

Bet kas attiecas uz zema līmeņa programmēšanas valodām kā mašīnvalodām - domājat tādām nav nākotnes? Tad man jautājums, kā japāņi dabūjuši, ka viss ir tik elektroniski, ka tev pašam nav nekas īpašs jādomā - metro biļeti izdrukā, tev parādītas bultiņas kur jāiet, kur jākāpj iekšā utt. Tur jau nu ir drūmākā mašīnprogrammēšana... Tātad - tai jomai arī ir nākotnes un būs nākotnes, jo galvenais IT uzdevums - automatizēt procesus - tikai attīstīsies un uzlabosies. Pie tam, manuprāt, kvalitāte ņems virsroku, jo būs aizvien svarīgāk, lai viss notiek BEZ KĻŪDĀM!

 

Vēl es nepiekrītu, ka jāizdala aplikācijas no "web" - web aplikācijas arī ir aplikācijas, tās pārklājas ar tām pašām biznesa aplikācijām, kuras veido uz Java, C#, visādiem "freimvorkiem" utt. "Web aplikācijām" vienkārši ir specifisks UI - tas ir "webisks" ar html un dažādām javascript iespējām (html5 tik ātri vēl negaidiet...). Tā arī būtu galvenā atšķirība. Nejaukt web aplikācijas ar "html mājaslapām" un "cmsiem", kas neko lietotājiem nepalīdz kā vien attēlo informāciju, ko vēlas attēlot lapas īpašnieks.

 

Var jau visādi te spriedelēt, bet ja gatavojies strādāt Latvijā, tad iesaku pievērst galveno uzmanību līmenim "biznesa aplikācijas", kas ietver arī sevī "web aplikācijas", protams. Vēl viena sfēra, ko varētu saistīt ar šīm pašām biznesa aplikācijām ir "mobilo aplikācijas" - bet tas ir saistīts, ja ir runa par tām pašām "biznesa aplikācijām". Šai līmenī laikam būtu jāmācās viens no 2 virzieniem:

1) Java

2) .NET

Kurš tev tīkamāks, izvēlies pats, bet ar tām var realizēt biznesa aplikācijas, par to esmu diezgan drošs. :acute:Man nepatīk M$, tāpēc es labāk izvēlētos Java...

Bet, ja vēlies strādāt pamatā tikai uz mobilajiem, tad iesaku atsevišķi pētīt tur lietotās valodas - ja nemaldos, tad galvenās būs Java un Objective-C (apple produktiem).

 

Bet ja tu gribi strādāt ārzemēs, nu tad arī - vari, protams, līst līdz pat zinātnieka līmenim, bet rēķinies, ka būs smagi jāmācās un augstās skolās, jo, iespējams, ar autodidakciju šeit būs izlīdzēties grūti (salīdzinoši biznesa aplikāciju programmēšanu var iemācīties autodidakcijā).

 

Ak jā, kas attiecas uz spēlēm - nezinu! Kas stiepjas pāri loģikas un galda spēlēm, visādas spēles ar dižu grafiku un fiziku - tur, pat nezinu, kā to visu var iemācīties, ātra nauda tur diezvai būs...

 

Tas pagaidām viss. :agree:

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 159
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MarisO

    10

  • BRT2008

    19

  • 0xDEAD BEEF

    11

  • Mastermind

    9

0xDEAD BEEF

Kurš tad spēlēm mūsdienās fiziku programmē? Neredzi, cik mūsdienu spēlēs ir trulas? Novelc Dark GDK no microsofta kopā ar express C++ un sāc mācīties spēles taisīt! Tur jau viss grozās ap gataviem objektiem un teju vai pat kustība un viss pārējais iekodēts. Kaut kur lielā tumsā un nomāktībā sēž bārdaini programmētāji un močī engine ar krutākajām optimizācijām un pārējo stafu! :)

Beefs

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

patiesiibaa... palasiiju...

vot Mastermind par teemu uzdrukaaja. tiesji masjiinliimenii ir speeks. paareejie aizejiet stuurii papiipeet. jau zadolbalji tie cc progeri, kuriem pokuj par DAJEBKAADU optimizaaciju. peerkat tik dzelzjus, potjanet!

iistais speeks ir asmaa.

kosjs piemeers - menuetos. nu, kursj ccpists var ko taadu?

 

man kaa parastam userim papildsjausmas izsauc tas, ka kautkaadiem suuda videokartes draiveriem(!) matj vasju, vajag papildu interpretatoru instaleet (scukas ati? :> )

 

tak cjto nefig mozgu jaat. lai puika asm apguust un buus kings.

 

bet Arcja lai iet PAFEKALEET dziljajaa graavii!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Delphin

, huj*** učonijs sanācis ja tev termins "Os", ar win un *nix veidīgajiem vien associējās, kā jau te minēja - arī putkļsūcējam/kafe varkai/mēraparatūrai/etc. ir sava "Os" vajadzīga lai tā vispār mācētu ieslēgties, būt darbam gatava, bet ja tev viss ar roku kurbulējams - tad saprotu.

Arī nopietnu programu "pieslīpēšanai" tiek lietots nereti ASM, dļa asoba tupix - runāju par kodiem kuri nesastāv no vienas lappaspuses.

 

EDITED:

Arī geimu dziņi ir liela daļa ASM koda, tieši tāpēc reizēm vairākas spēles pat ir bāzētas uz viena dziņa (laikam viena Quake kerneļa versija pat netā klīda).

Labots - Delphin
Link to comment
Share on other sites

"Arī geimu dziņi ir liela daļa ASM koda" tas ir tikai un vienīgi tikai dēļ vēsturiskas bagāžas - jo sensenos laikos neko augstāku par C/asmu spēlēm neizmantoja. Mūsdienās bez asma modernas spēles var iztikt tīri labi.

Link to comment
Share on other sites

Es tomēr joprojām uzskatu, ka ja ir pareizais funktieris, un tā štelle ir sirdslieta, tad panākumi būs, lai arī kuru jomu izvēlēsies. Kad programmēt māk, tad jaunas valodas/freimworkus apgūt ir dažu nedēļu jautājums, tāpēc nevajag iespringt uz kādas vienas lietas perfektu apguvi, bet gan vajag domāt par sava redzesloka paplašināšanu kā tādu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Gribētu pajautās pieredzējušiem programmētājiem, kur virzīties tālāk?

 

Tad domā jau laicīgi par studijām ārzemēs. Lai var tur strādāt un nopelnīt iztiku. Piem. Anglijā EU pilsoņiem studēt nav nemaz dārgi.

 

Latvijā ar to var būt pašvaki... man pēc LU (FMF) absolvēšanas nācās strādāt par 80$ mēnesī. Bez darba līguma un netika maksāti nodokļi. Labi, ka man ir gādīgi vecāki, kas man pirka ēdienu un drēbes, citādi būtu beigas, jo gandrīz visa mana nopelnīta nauda aizgāja ceļam, braukājot no Ogres un Rīgu. Tagad, paldies dievam, dzīvoju Londonā, kur viss ir normāli - šeit visiem ir darba līgumi un normāla alga. Un ir visādi citi labumi - piem. visādi programmēšanas semināri notiek gandrīz katru dienu un es katru nedēļu uz kādu eju. Kā arī lieliskas konferences, es katru gadu apmeklēju vismaz vienu.

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

gudolfs

īsti nesaprotu, tu dzīvoji Latvijā, bet algu saņēmi $ ???

Pieņemu, ka tas bija kādus 5+ gadus atpakaļ, kad, ja nemaldos, Latvijā minimālā darba alga pēc nodokļu nomaksas bija kkur 60Ls. Tas, ka svaigs gurķis bez iemaņām un praktiskas pieredzes saņem maz, ir normāli.

Labots - gudolfs
Link to comment
Share on other sites

man pēc LU (FMF) absolvēšanas nācās strādāt par 80$ mēnesī (bez darba līguma).

Nafik? Spriežot pēc publiski pieejamās informācijas, bakalaurus pabeidzi ~2002. gadā. Man liekas, ka datoriķi tad bija pietiekami pieprasīti un prestiži, lai tā nebūtu vienīgā iespējamā darbavieta. Lūc palabot, ja maldos. Da kaut vai Tieto(Konts) tajā laikā jau pastāvēja.

Labots - tt2t
Link to comment
Share on other sites

īsti nesaprotu, tu dzīvoji Latvijā, bet algu saņēmi $ ???

 

Tas bija latviešu-amerikāņu kantoris, kur visu rēķināja USD. Konvertos gan bija lati. Tos laikam kāds algas dienā skrēja mainīt. :-)

 

Pieņemu, ka tas bija kādus 5+ gadus atpakaļ, kad, ja nemaldos, Latvijā minimālā darba alga pēc nodokļu nomaksas bija kkur 60Ls.

 

Tas laikam vēl viens iemesls, kāpēc man darba līguma nebij. (es tur uz half-time biju)

 

Tas, ka svaigs gurķis bez iemaņām un praktiskām pieredzēm saņem maz ir normāli.

 

Tur jau ir tā starpība starp Latviju un citām zemēm, viens mans kolēģis pēc skolas beigšanas Īrijā saņēma 1000, kas tajos laikos bija pieklājīga nauda. Tāpēc prātīgi cilvēki tagad studē ārzemēs. No Lietuvas daudzi studē Anglijā. Cik lasīju TVnetā, tad tur bija sacīts, ka iekš LV visiem sētniekiem vajadzīga augstākā. :-)

 

Man liekas, ka datoriķi tad bija pietiekami pieprasīti, lai tā nebūtu vienīgā iespējamā darbavieta.

 

Es jau drīz, protams, aizgāju prom. Pēc laika tur ieradās ekon. policija un BSA, kas atrada gan konvertus, gan zagto programmatūru.

 

Daži zēni, kas tur strādāja pie ASV projektiem (kodēja no rīta līdz vakaram, arī brīvdienās) - tika piemānīti, viņiem bija apsolītas piemaksas (pie 80$), lai radītu motivāciju. Protams, nekādas piemaksas viņi nesaņēma. Tad ar šie piezvanīja uz VID un visu durvju kodus pateica.

 

Ja nestudē ārzemēs, tad var iziet tā kā daudziem LV augstskolu absolventiem iet - pēc skolas beigšanas nākas darīt melnos darbus Anglijā, celties piecos no rīta utml , nekāds prieks tur nav.

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

Mastermind

MarisO - tu runā kā tipisks latvju emigrants! :stop:

 

Labāk dod ciparus - kāda ir vidējā alga Eiropā Java programmētājam junioram un senioram, tas man interesē... Latvijā jau patiesībā vari būt diezgan liels diletants un saņemt lielu piķi, tas ir fakts, ka sētniekam prasa augstāko, bet liela uzņēmuma valdes loceklim vispār nekādu izglītību - ačgārnā zemē dzīvojam kā nekā. Bet nauda nav galvenais - vajag, lai darbs patīk! Nu Latvijā Java programmerim maksā vidēji 1000 LVL uz rokas, tā vien šķiet...

Link to comment
Share on other sites

MarisO - tu runā kā tipisks latvju emigrants!

 

Nu OK, es jau nesaku, ka visiem vajag emigrēt. Bet redzot tos cilvēkus kas ar Latvijas diplomiem strādā melnos darbus ārzemēs tomēr gribas citus pabrīdināt. :-) Tas tomēr ir diezgan bēdīgi, jo šie cilvēki, ļoti iespējams, vairs nekad nestrādās savā specialitātē. Daudz nevajag pastāvēt pie salātu pakošanas konveijera, lai degradētos.

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

Jau atkal MarisO ar saviem 80$ mēnesī sāk... Ja tt2t informācija ir patiesa un tas bija 2002. gadā, tad minimālā alga bija 60Ls. Ja tu strādāji uz pusslodzi, tad puse no minimālās algas ir 30Ls, jeb pēc 2002. gada 1. jūlija USD kursa (0.604), tu saņēmi ~ 50 latus.

A huļi tu gribēji, pēc augstkolas beigšanas un bez pieredzes (tīri pieņēmums) saņemt īpaši vairāk? Tajā laikā daudzi pat tik nesaņēma.

 

Es nenosodu nevienu, kas aizbraucis no Latvijas, bet šitāda demagoģija katrā postā par darba tirgu ir visai dīvaina.

 

Arča- zema līmeņa programmēšanai ir tirgus, pie tam, daudz plašāks kā tu iedomājies. Koksne un koka izstrādājumi ir viens no lielākajiem Latvijas eksporta sektoriem. Lielu daļu no tās gan sastāda apaļkoki, taču tiek eksportēts arī daudz taras un citu izstrādājumi. Kā tev šķiet, kādā valodā programmē lielāko daļu kontrolieru, kas vada kokapstrādes aprīkojumu? Ne jau tavā C# + SQL. Embedded risinājumiem tas ir stipri pa smagu, un tiek lietotas citas programmēšanas valodas- vai nu ASM paveidi, vai arī Ladder logic. Pirmajā variantā nepieciešamas diezgan dziļas zināšanas par procesora darbību, otrajā vairs ne tik ļoti, bet stipri ieteicamas. Un ja tu domā, ka Latvijā visas kokapstrādes iekārtas iepērk, tad tu rūgti maldies- Latvijā ir arī uzņēmumi, kas ir spējīgi izgatavot iekārtas kvalitatīvai un automātiskai koksnes apstrādei, taču daudzi par to nav informēti. Cits stāsts, ka bez galiem darbu šajā nozarē atrast ir ļoti grūti.

 

Otrs piemērs- leišu seltekas. Un šādus piemērus var atrast daudz un dikti.

Labots - fest
Link to comment
Share on other sites

malinens2

Ik pa laikam bija doma pieķerties Pitonam. Kādu versiju mācīties? 2.x vai tomēr 3.x?

Link to comment
Share on other sites

Katrs cenšas pierādīt savu taisnību, tipiski :jester: Bet šis nav šīsdienas cienīgs tofiks, žēl, šodiena laikam izpaliks, bet varbūt tomēr kāds aizkavējies uzpeldēs :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

BRT2008

Visiem liels paldies par atbildēm! Rīt no rīta visu izlasīšu un atbildēšu!

Pagaidām uz ātru roku skeptiķu pārliecināšanai uzmetu vēl vienu programmiņu. ;)

 

from tkinter import *
import time
import random

app = Tk()
app.title("BOOT.lv")
app.geometry('600x450+450+250')
canvas = Canvas(app, width=600, height=410,bg='#FAFBFC',cursor='spider')
canvas.pack(side=TOP)

cordval=StringVar()
Label(app, textvariable = cordval ).pack(side=BOTTOM,pady=10)
cordval.set('xxx')


def makeletter(figbox, color,randomx):

   y= -150

   if figbox[0] == 1: (canvas.create_rectangle(randomx,y,randomx+28,y+28, tag="blank",fill='#FAFBFC',outline='#D3E9DC'))
   if figbox[1] == 1: (canvas.create_rectangle(randomx+30,y,randomx+58,y+28, tag="blank",fill='#FAFBFC',outline='#D3E9DC'))
   if figbox[2] == 1: (canvas.create_rectangle(randomx+60,y,randomx+88,y+28, tag="blank",fill='#FAFBFC',outline='#D3E9DC'))
   if figbox[3] == 1: (canvas.create_rectangle(randomx,y+30,randomx+28,y+58, tag="blank",fill='#FAFBFC',outline='#D3E9DC'))
   if figbox[4] == 1: (canvas.create_rectangle(randomx+30,y+30,randomx+58,y+58, tag="blank",fill='#FAFBFC',outline='#D3E9DC'))
   if figbox[5] == 1: (canvas.create_rectangle(randomx+60,y+30,randomx+88,y+58, tag="blank",fill='#FAFBFC',outline='#D3E9DC'))
   if figbox[6] == 1: (canvas.create_rectangle(randomx,y+60,randomx+28,y+88, tag="blank",fill='#FAFBFC',outline='#D3E9DC'))
   if figbox[7] == 1: (canvas.create_rectangle(randomx+30,y+60,randomx+58,y+88, tag="blank",fill='#FAFBFC',outline='#D3E9DC'))
   if figbox[8] == 1: (canvas.create_rectangle(randomx+60,y+60,randomx+88,y+88, tag="blank",fill='#FAFBFC',outline='#D3E9DC'))
   if figbox[9] == 1: (canvas.create_rectangle(randomx,y+90,randomx+28,y+118, tag="blank",fill='#FAFBFC',outline='#D3E9DC'))
   if figbox[10] == 1: (canvas.create_rectangle(randomx+30,y+90,randomx+58,y+118, tag="blank",fill='#FAFBFC',outline='#D3E9DC'))
   if figbox[11] == 1: (canvas.create_rectangle(randomx+60,y+90,randomx+88,y+118, tag="blank",fill='#FAFBFC',outline='#D3E9DC'))
   if figbox[12] == 1: (canvas.create_rectangle(randomx,y+120,randomx+28,y+148, tag="blank",fill='#FAFBFC',outline='#D3E9DC'))
   if figbox[13] == 1: (canvas.create_rectangle(randomx+30,y+120,randomx+58,y+148, tag="blank",fill='#FAFBFC',outline='#D3E9DC'))
   if figbox[14] == 1: (canvas.create_rectangle(randomx+60,y+120,randomx+88,y+148, tag="blank",fill='#FAFBFC',outline='#D3E9DC'))



   if figbox[0] == 1: (canvas.create_rectangle(randomx,y,randomx+28,y+28, tag="stopped",fill=color,outline='#6FA987'))
   if figbox[1] == 1: (canvas.create_rectangle(randomx+30,y,randomx+58,y+28, tag="stopped",fill=color,outline='#6FA987'))
   if figbox[2] == 1: (canvas.create_rectangle(randomx+60,y,randomx+88,y+28, tag="stopped",fill=color,outline='#6FA987'))
   if figbox[3] == 1: (canvas.create_rectangle(randomx,y+30,randomx+28,y+58, tag="stopped",fill=color,outline='#6FA987'))
   if figbox[4] == 1: (canvas.create_rectangle(randomx+30,y+30,randomx+58,y+58, tag="stopped",fill=color,outline='#6FA987'))
   if figbox[5] == 1: (canvas.create_rectangle(randomx+60,y+30,randomx+88,y+58, tag="stopped",fill=color,outline='#6FA987'))
   if figbox[6] == 1: (canvas.create_rectangle(randomx,y+60,randomx+28,y+88, tag="stopped",fill=color,outline='#6FA987'))
   if figbox[7] == 1: (canvas.create_rectangle(randomx+30,y+60,randomx+58,y+88, tag="stopped",fill=color,outline='#6FA987'))
   if figbox[8] == 1: (canvas.create_rectangle(randomx+60,y+60,randomx+88,y+88, tag="stopped",fill=color,outline='#6FA987'))
   if figbox[9] == 1: (canvas.create_rectangle(randomx,y+90,randomx+28,y+118, tag="stopped",fill=color,outline='#6FA987'))
   if figbox[10] == 1: (canvas.create_rectangle(randomx+30,y+90,randomx+58,y+118, tag="stopped",fill=color,outline='#6FA987'))
   if figbox[11] == 1: (canvas.create_rectangle(randomx+60,y+90,randomx+88,y+118, tag="stopped",fill=color,outline='#6FA987'))
   if figbox[12] == 1: (canvas.create_rectangle(randomx,y+120,randomx+28,y+148, tag="stopped",fill=color,outline='#6FA987'))
   if figbox[13] == 1: (canvas.create_rectangle(randomx+30,y+120,randomx+58,y+148, tag="stopped",fill=color,outline='#6FA987'))
   if figbox[14] == 1: (canvas.create_rectangle(randomx+60,y+120,randomx+88,y+148, tag="stopped",fill=color,outline='#6FA987'))


makeletter( [1,1,0,   1,0,1,   1,1,0,   1,0,1,   1,1,0] , '#D3E9DC' , 120 )
makeletter( [0,1,0,   1,0,1,   1,0,1,   1,0,1,   0,1,0] , '#D3E9DC' , 220 )
makeletter( [0,1,0,   1,0,1,   1,0,1,   1,0,1,   0,1,0] , '#D3E9DC' , 320 )
makeletter( [1,1,1,   0,1,0,   0,1,0,   0,1,0,   0,1,0] , '#D3E9DC' , 420 )



for i in range(250):
   time.sleep(0.005)
   canvas.move( 'stopped' , 0, +1)
   canvas.move( 'blank' , 0, +1)
   canvas.update()

ballx = 1 ; bally = 1
ball = canvas.create_oval( 25,25,45,45, fill = 'yellow' )


play=True
while play:


   canvas.move( ball , ballx, bally)

   if canvas.bbox(ball)[0] > 550 :
       z = random.randrange(8,13) ; z=z/10
       if ballx > 0 : ballx = z * -1
       elif ballx < 0 : ballx = z

   if canvas.bbox(ball)[0] < 15 :
       z = random.randrange(8,13) ; z=z/10
       if ballx > 0 : ballx = z * -1
       elif ballx < 0 : ballx = z

   if canvas.bbox(ball)[1] > 350 :
       z = random.randrange(8,13) ; z=z/10
       if bally > 0 : bally = z * -1
       elif bally < 0 : bally = z

   if canvas.bbox(ball)[1] < 15 :
       z = random.randrange(8,13) ; z=z/10
       if bally > 0 : bally = z * -1
       elif bally < 0 : bally = z


   stopped = canvas.find_withtag('stopped')

   for s in stopped:

       if ( canvas.bbox(ball)[0] + 25 > canvas.bbox(s)[0] ) and ( canvas.bbox(ball)[0] - 25 < canvas.bbox(s)[0] ) and ( canvas.bbox(ball)[1] + 25 > canvas.bbox(s)[1] ) and ( canvas.bbox(ball)[1] - 25 < canvas.bbox(s)[1] ) and ( canvas.itemcget(s, 'tag') == 'stopped' ) :
           canvas.itemconfigure( s , tag='hit1' )
           bally = bally * -1
           ballx = ballx * -1

       canvas.update()

   canvas.move( 'hit1' , 0, 0.5)


app.mainloop()

Link to comment
Share on other sites

malinens2

Cik noprotu, tad Pitona skaitās vislabākā/populārākā augsta līmeņa valoda? Kādas vēl augsta līmeņa valodas iesakat?

 

Tu izmanto Python 3 versiju?

Labots - malinens2
Link to comment
Share on other sites

"fest, vispirms iesaku tavu brāli lauri aizvest pie psihologa - man šķiet, ka viņš ir pedofīls"

Mēs visi esam tikai cilvēki, vai ne? :>

 

1) Tu domā PLC koderi nepelna? Es neesmu īsti plc koderis, bet šad tad ir nācies atslogot senci no sarežģītākām lietām, taču par to nozari šo to zinu. Ne jau pašā kodēšanā ir sāls, bet izpratnē par procesiem, kas ir apakšā.

 

2) Jānotiek brīnumam, lai viens programmētājs, lai arī cik kruts nebūtu, izkonkurētu Accenture, IT Alise, TE, ProofIT un pārējos, kas tajā nozarē jau ir gadiem.

Ja grib pelnīt, jānodarbojas ar biznesu nevis darbu.

Link to comment
Share on other sites

malinens2

Pagaidām vislielākā peļņa mobilajās lietās ir tīri mobilie portāliņi un java programmas, jo tās "iet" gandrīz uz visiem telefoniem. Pašam ļoti labi zinot to izteicienu par džavu, grūti pašam sākt ņemties ar to Javu, jo tā tomēr izskatās pasmaga, bet laikam jau augļi pēc tādas štelles iemācīšanās gan jau būtu ļoti saldi...

Link to comment
Share on other sites

Arča, tu to dari interesantā veidā- pasniedzot savu viedokli kā vienīgo un pareizo ;)

 

malinens, ja mācies mācīšanās pēc, tad ņem 3.x. Ja gribi reāli pielietot- 2.x. Taču atšķirības nav tik būtiskas, lai rastos sarežģījumi iebraukt 3.x versijā.

Labots - fest
Link to comment
Share on other sites

BRT2008
(labots)
Tu izmanto Python 3 versiju?

Protams 3.x . Vienīgā problēma, ar ko pagaidām saskāros, ka nav riktīga py => exe rīka priekš 3 versijas. Vai varbūt tikai es atrast nemāku?

 

Symbian un iPhone OS - cep augšā programmas, kuras lietos un aidā.

Par Symbian, starp citu, kakut kur lasīju par rīku, kā python kodu var zem tā palaist. Bet par iPhone OS no savas pieredzes varu pateikt, vilciens jau gadu+ kā aizbruaca.

Kad iPhone tikai parādījās un appstors bija patukšs cilvēki pelnīja x00.000$ ar tetris-līmeņa spēlītēm, bet aptuveni pus gada laikā spēlīšu kļuva aumeždaudz un 'hoļava' beidzās. Pie tam kad iznāks Flash CS5, tajā varēs spēles eksportēt iphone formātā, tātad to daudzums izaugs ģeometriskā progressijā. :)

 

Lūk spēle BackstreetCat, es zīmēju grafiku, viens paziņa programmēja. Izlaidām Septembrī. Pagaidām no appstora vispār neko neesam saņēmušu, tacu domāju ka vairāk par kādiem $500 tur nebūs.

 

domik2.png

 

44758313.png

 

ja jūties spēcīgs spēlēs - flash ir nākotne. jo tirgot gaisu(paaugstinātas maksas SMS) par cmukām buidītēm ir laba ideja.

 

Nūūū... šeit, ņe v obidu budj skazanno, vilciens aizbrauca vēl 6 gadus atpakaļ. Tā pat kā ar iphone os appiem, galvenais ir trāpīt pareizajā laikā.

Pirmo java spēli biju uztaisījis 2004. gadā ( Java es nemāku, bet biju atradis, kaut-kādu verķi, kas Flash convertēja ), pirmajā dienā 150 pārdevu, bet otrajā dienā izrādījās, ka tas konvertors nebija īsti licenzēts un bodīti aizvēra.

 

Nākošais rimeiks bija 2005. Es zīmēju, cits cilvēks javā programmēja - un nekā, burtiski pāris simtus nopelnījām. ;)

mobile_cat.gifmobile_cat_2.gif

Labots - BRT2008
Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard
tests

es par vienu figeju...

kaa tu, buudams taads advanceets programmists, neesi speejiigs citaata tagus iegaumeet... O_O

 

update: kaadu, pie velna, leioutu lieto? o_O

Labots - drunk_lizard
Link to comment
Share on other sites

BRT2008, palaist python kodu uz simbijāņa ta var, problēmas ir ar deployošanu- vai nu instalācijā iekļauj visu python interpreteri (2-3mb) vai arī paļaujies, ka lietotājs pats uzinstalēs interpreteri uz telefona. Jebkurā gadījumā, tas aizbaida daļu no lietotājiem.

 

Arča, pēdējiem teikumiem es noteikti piekrītu, taču ne jau ka "mans veids ir vislabākais, visloģiskākais un viskrutākais". Pieņem, ka ir arī citi veidi, kā nopelnīt tikpat, un lielā mērā tas viss ir arī veiksmes faktors. Un vispār- kāda iksa pēc mēs te vēl par kaut ko diskutējam- ir piektdienas vakars un jādzer vīns.

Link to comment
Share on other sites

BRT2008

BRT2008, palaist python kodu uz simbijāņa ta var, problēmas ir ar deployošanu- vai nu instalācijā iekļauj visu python interpreteri (2-3mb) vai arī paļaujies, ka lietotājs pats uzinstalēs interpreteri uz telefona. Jebkurā gadījumā, tas aizbaida daļu no lietotājiem.

 

Kaķa spēlītē man bildes sver kādus 30 metrus. Pie tādiem spēles apjomiem lieki 2-3 metri uz interpretātoru gan domāju lieki netraucē.

Link to comment
Share on other sites

who's there?

(gara pauze)

Java

 

lielisks joks :yes4: Es pat ļoti labprāt kodētu ASMā, bet diemžēl mūsdienās to reti kur dara. Jā, vairums lieto .net vai javu, tāpēc es ar to nodarbojos.

es vienu dienu brownbag prezentāciju kolēģiem rādīju par to kā kodēt asmā, viņi teica oh fuck, kā tur tā var, galīgi neizskatās kā javā :)

 

tas, protams, ir tiesa, ka daudzi java koderi ir brain-dead, jo dēļ zemā entry level ar to nodarbojas cilvēki, kuriem savus talantus labāk izmantot kādā citā jomā, bet kopumā Anglijā vairums ir advancēti kodieri, par piemēru viens no darba brīvajā laika uzkodēja savu JVM, te vēl citi pēdējā laikā ir aizrāvušies ar savu programmēšanas valodu izstrādi, kas kompilējas uz java baitkodu

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

Sliktu kodu var uzrakstīt gan ASMā van C#. Labu kodu arī. Viss atkarīgs no programmētāja. Labie programmētāji saprot, cik tālu ir vērts optimizēt, un kad izdevīgāk ir iegādāties stiprāku dzelzi. Sliktie koderi tikai atrunājas ar stiprākiem dzelžiem. Ir jauki, ka Tu proti rakstīt softus ASM'ā, bet, kad Tev ir ierobežots budžets un laiks, ir jāsāk pārdomāt prioritātes.

Link to comment
Share on other sites

eMDiiPii

programmētāji parasti raksta kodu arī tad, ja viņiem par to nemaksā. Normāli atnāk mājās, atver vim un kodē.

naudu programmētāji, kas strādā profesijā, pelna uzņēmumos, kur programmē tajā vidē, kurā VAJAG.

 

ja programmētājs grib kļūt par uzņēmēju, tad to neviens viņam forumā neiemācīs un kaut kādus ekonomikas pamatprincipus vajadzētu iemācīties (mājiens ar mietu boot`a gudreļiem). Peļņa šobrīd ir pāris "nišās", kur ar biznesu ... attāls sakars ;>

 

BRT2008, a kā ar lib`iem, it sevišķi nestandarta ? Man kā slinkam muļķim, kam patīk labāk strebt alu, nevis izgudrot riteni no jauna, ir svarīgi, ka var savākt kaut ko no PyPi un viss šancē :>

 

par programmēšanas valodām - best tool for job. neviens netaisīs datu vākšanu no ašpadsmit vvz kādiem formātiem ASMā.

 

Aleksejs, embed sistēmās šodien diezgan daudz izmanto vai nu domain-specific valodas vai C. Arī tajā pašā arduino (es jamo manuāli lasot neatradu neko no sērijas ASM FTW, drīzāk C FTW, mums viss ir C :D).

drunk_lizard, .NET runtaims ir VM, nevis interpretators. Marš stūrī un nokaunēties, savādāk vēl nedabūsi konfekti :>

Labots - eMDiiPii
Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

drunk_lizard, .NET runtaims ir VM, nevis interpretators. Marš stūrī un nokaunēties, savādāk vēl nedabūsi konfekti :>

neesmu koderis un neveelos buut, taadeelj man uz sjo faktu uzspljaut.

Link to comment
Share on other sites

eMDiiPii

Tad marš prom no diskusijas, kur kāds grib būt par koderi :)

Link to comment
Share on other sites

eMDiiPii

nozare nav saistīta ar biznesu (tradicionālo) ... porn :>

Link to comment
Share on other sites

Porns pats par sevi jau ir bizness.

Ja ir bezpeļņas domubiedru grupa "vāverīte", kur cilvēki pašplūsmā liek sludinājumus un apmainās ar foto, tad tas nav bizness.

Ja kāds to visu organizē un cilvēki sūta maksas SMS par statistiku/galerijām/sludinājumiem utt, tad tas pilnīgi noteikti ir bizness.

 

bizness notiek neatkarīgi no tā, vai piedāvā tulkojumus, konsultācijas, mobilo skrīnseiverus, pieeju kontentam vai citas netaustāmas lietas. Arī atlants.lv ir bizness, lai arī tur neapgrozās cilvēki uzvalkos :)

Link to comment
Share on other sites

eMDiiPii

---paskaidrojumu vari gaidīt ar maisu :)

---aizej uz 101 kursiem ekonomikā.

---

 

uzstādījums bija nozare, kas pelna un nav saistīta ar biznesu. Ņemot vērā, ka globalizācijas seku dēļ šobrīd nav nozares, kas nebūtu tīklveidā ar kādu citu saistītu, tad kaut kas tāds būtu iespējams "Ekonomiskā anklāvā". Vēl jau paliek ponzi shēmas, pieņemot, ka viņās netiek iesaistītas citas korporācijas / uzņēmumi (Tālu nav jāmeklē - „Ūdens enerģētikas un transporta sistēma „Rīga – Hersona – Astrahaņa” slauc naudu no pensionāriem).

 

uzstādījums nozare, kas pelna, bet nav saistīta ar peļņas gūšanu ir pašizslēdzošs un tādejādi nepiepildināms.

 

P.S. Man pastāstīt cik labs "koderis" tu esi pēc tavas 2008. gada decembra intervijas un koda sampļu rezultātiem ?

Link to comment
Share on other sites

eMDiiPii

par "aizmirstām" inklūdēm un caurumiem nerunāsim, vai ne ?

vispār faktoriāļa nezināšana programmētājam ir mazliet dīvaina ... katrai funkcionālai valodai "tutoriālī" hello world vietā raksta faktoriāļa rēķināšanas implementāciju konkrētajā valodā, jo tas ir viselementārākais sakarīgais rekursijas piemērs. :>

Faktoriālis: visu veselo skaitļu, kas mazāki vai vienādi ar doto skaitli, reizinājums.

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

uz prieksju zeeni, juusu diskusija mani priecee!

palejiet veel viens otram samazgas uz galvas un visi jutiisies gandariiti, tikai juus abi suudos.

bernudaarzs...

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps
te ir aizgājusi konkrēta demagoģija, jo, kā vienmēr, esmu sakāpis kādam uz varžacīm.

Precīzi! Cilvēks te jautāja kā kļūt par programmētāju, nevis kādu biznesu cik izdevīgi ir bīdīt!

 

šitam čalītim ir talants, tādēļ es viņam ieteicu mācīties lietas, kuras pelna tagad un, kuru apgūšanai ir jāiztērē VISMAZĀK laika, jo jāapgūst ir tikai sintakse.

Čalītim ir talants, bet Tu viņam ieteici pārvērsties par tādu pašu dārzeni kā Tev līdzīgie, kuri sevi sauc par programmētājiem. Visiem high-level biznesa aplikāciju un citu s*du koderiem un tiem, kuri par tādiem taisās kļūt, iesaku noskatīties filmu Office Space. Jūsu (topošā) darba ikdiena tur ir parādīta perfekti, maksimāli un no pareizā skatu punkta.

 

Lai apgūtu embed kontrolieru programmēšanu, ir jāiedziļinās pamatprocesos, ko var darīt paralēli pelnošai nodarbei.

Paralēla apgūšana parasti beidzas tādu domāšanu kā Tavējā - rubī tikai naudas pusi un ne no kā cita nav ne mazākās sajēgas. Bet Tavā filozofijā ir viens fundamentāls FAIL - ja gribi pelnīt lielo piķi, neko nerubīt un dzīvot zaļi, tad datoru lietas pēc būtības ne tuvu nav tā izdevīgākā joma. ;)

 

Lai sāk ar C# datubāzu aplikācijām, pelna naudu un mājās arduino čakarē... pa taisno ķerties pie embed + asm + vēl hex kodos pa taisno L2 kešā bliezt ir overkills.

Overkills ir tas, ko Tu stāsti par low-level programmēšanu! Laikam jau tādēļ, ka nav nekādas sajēgas. Pričom ASM, pričom vēl L2? Piemēram, C arī ir "caurspīdīgs" - rada sapratni par to kā strādā dzelzis. Tajā pat laikā tā ir... starpcitu, vispopulārākā programmēšanas valoda pasaulē! Tie, kuri grib oponēt, izlasiet vēlreiz - pasaulē, nevis high-level koderu sūnu ciemā. Reāli C šodien ir pieskaitāms pie low-level programmēšanas un 95% low-level lietu C var izdarīt ne sliktāk kā ASM, tikai... vajag sajēgt ko dara! Lai gan, diemžēl, tas (sajēgt ko dara) no šodienas kodera ir MEGA daudz prasīts...

 

esmu pieradis risināt problēmas tad, kad tās rodās, ar pieejamiem līdzekļiem.

Esmu redzējis šādu koderu atrastos risinājumus cik tik uziet! Pirmkārt tie nekad NESTRĀDĀ - vienīgais, ko tie dara, ir non-stop gļukošana. Otrkārt, nosaukt tos par s*diem būtu kompliments, bet nocirst nagus - maigs sods. Un zini kādēļ? Tādēļ, ka domāšanu nevar atrast internetā, tā ir jāuztrenē! Ja nezināji pat faktoriāli un sakodēji buffer overflow caurumu pilnus kodus, tad samierinies - no programmēšanas neko nerubī. Tu rubī kā ar peli sabakstīt podziņas priekš grāmatvedes, un kamēr neko negribēsi zināt, visu mūžu to arī darīsi. Vai nedaudz labākā gadījumā bīdīsi citus tādus gudrīšus no bosa krēsla. Tikai padomā vai savus "dižos" sasniegumus nebūs kauns stāstīt mazbērniem... Kaut gan, ja tos izaudzina par vēl stulbākiem, tad jau viss OK un evolūcija iet savu gaitu. ;)

Labots - Inspektors Caps
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

A Tu filmu noskaties - varbūt tad sapratīsi. Bet, kā jau teicu, ar sapratni Tev ir nopietna problēma. Domā, ka domā ārpus kastes, bet patiesībā esi ideāls ofisa vergs.

 

dzīve jau tā ir pārāk īsa un pārāk pretīga, lai tērētu nejēdzīgi laiku.

Mūsu lielākā atšķirība - man dzīve neliekas ne pārāk īsa, ne pretīga, jo arī darbs ir interesants. Savukārt Tava grāmatvedes podziņu sabakstīšana toč ir "nejēdzīgi iztērēts laiks". Jā un saņemu ļoti zolīdi. ;)EDIT.

 

 

Sapratne, sapratne, sapratne... Es neteicu, ka nevar nopelnīt. Es teicu, ka tā nav izdevīgākā joma, pie nosauktajiem nosacījumiem! Un Tavs priekštats par īstu programmēšanu ir vienkārši kā no komiksu grāmatas. :D Starpcitu, uz darbu braucu ar trolejbusu bet auto stāv pie mājas, jo manā gadījumā tas vienkārši ir visos veidos izdevīgāk! :D

 

 

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

eMDiiPii

FYI: Code Monkey

Inspektors Caps,

LV darba tirgū diemžēl ir diezgan daudz iespēju "dārzeņoties". Kad meklēju darbu, piedāvājumi programmēt "joomlaa", "wordpressā" utt. nāca kaudzēm un arī no diezgan "zināmiem" kantoriem. LV diemžēl pārvēršas par "Indiju", t.i. vajag maz cilvēkus, kam interesē fundamentālas lietas, nevis piehackot OS produktu un pārdot :>

Arča `n` D_L,

citējot citu Kūli -> "Man nav jāpierāda, ka neesmu zirgs".

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Cik noprotu tad "ಠ_ಠ" ir "Arča"...

 

Arča, es Tevi nemācu, tikai mēģināju apgaismot. Kas zin, varbūt atjēgsies no hipnozes un būs vēl viens labs koderis Latvijā. Tīri tikai tāda veida intereses. Vispār iesaistījos tādēļ, ka izskatās, ka autors tiešām iespējams ir "lietas koks", un negribās, ka tādi cilvēki kā Tu pārvērstu viņu par parasto dobes dārzeni jeb Code Monkey.

 

eMDiiPii, es zinu... Pats vēl ne tik sen esmu caur visām tām samazgām izbridis. Un, tā kā esmu LU datoriķu "produkts", tad arī tur man gan bakalauros, gan maģistros stūma nonstopā visu šito sviestu, tikai man ir tāda viena īpatnība - pašam sava galva ir visaugstākais noteicējs pār visu.

 

Topika autoram tiešām ieteikums ar lielajiem burtiem - NOSKATIES MANIS IETEIKTO FILMU.

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

Mastermind

Komentāri ir diezgan žultaini un smieklīgi.

 

Daudziem ir "mega-naids" uz augsta līmeņa programmēšanas valodām, savukārt, daži saka, ka zema līmeņa valodām nav vērts ķerties klāt, bet nodarboties ar augsta līmeņa.

 

Ko es varu pateikt par sevi - es zema līmeņa valodas praktiski nezinu, tikai dažas augsta līmeņa (vai ļoti augsta līmeņa) valodas un es personīgi nožēloju, ka agrākā jaunībā mani neviens nesapurināja, lai es mācītos C. Tas būtu ļoti labi noderējis, lai atvieglotu darbu ar augsta līmeņa programmēšanas valodām. Bet nav jau viss zaudēts - skatos MIT lekcijas, pētu, interesējos - es labāk ofisā papētu dziļāk, kur ir problēmas saknes, nekā "darbojas taču? Nu tad viss kārtībā!". Starp citu, sen atpakaļ arī no viena "programmētāja", kurš bija nelielā uzņēmumā it kā "vecākais programmētājs" - es viņam saku - "salaboju kodu, viss strādā, bet neesmu pārliecināts, vai esmu izdarījis visu korekti, varbūt vari pārbaudīt?". Viņš atbildēja - "Bet darbojas taču viss?", es teicu - "Jā!", viņš atbildēja - "Nu tad viss kārtībā!". Lūk viņš nebūt nav īsts programmētājs, jo programmē stilā "viss darbojas, klients to redz, tātad - esmu kruts un viss ir labi"! Jo tā nebūt nav, nav iespējams paredzēt visas "input-output" variācijas jebkurā ne-triviālā programmā, attiecīgi programmētājam vajadzētu optimizēt algoritmus, lai tie strādā korekti vismaz vairumā gadījumu (pat ja tie nekad netiks testēti), protams, ir jāsaprot, ka programma ir paredzēta vismaz aptuveni noteiktai noslodzei un aptuveni noteiktām mašīnu jaudām. Tāpēc, jo vairāk tu zini programmēšanas fundamentu - vēlams tīrā veidā, jo labāk!

 

Manuprāt, īstam programmētājam ir ļoti svarīgas vismaz sekojošās divas lietas:

1) domāšanas veids - vismaz programmējot viņam jāprot domāt bez pūlēm par datoru un datorprogrammām tā kā dators lietas tās dara (varbūt neskaidri izteicos, bet doma aptuveni skaidra).

2) attieksme pret dzīvi un darbu - darbs nevar būt sāpes, darbs nevar nevar būt ikrīta mokas ceļoties un ejot uz darbu, drīzāk ar priecīgu prātu piecelties 6.00 un 7.00 būt darbā un bez stumdīšanas uzsākt darbu. Tas nozīmē to, ka darbam ir jāpatīk un ja tev nepatīk programmēt, pameklē varbūt citu nodarbošanos, kas tev patiks daudz vairāk! Vēl arī programmētājam pret darbu jāattiecas akurāti un nemitīgi jāmeklē iespējas kā optimizēt savu darbu un izdarīt lietas labāk - tā teikt, izkopt kvalitatīvu praksi, neaizmirstot par programmēšanas fundamentālo teoriju.

 

Kas attiecas uz naudu un ar to saistītām lietām - es pieļauju, ka radošā darbā ir ļoti grūti sasniegt virsotnes un kaut ko patiešām ģeniāli, ja cilvēks kā primāro uzstāda naudu! Nauda, pirmkārt, novērš domas no darba, nauda, otrkārt, aizmiglo prātu un cilvēkam prioritāra kļūst nauda un tas var nonākt beigās līdz tādai kriminālai samaitātības pakāpei, kādu jau sen kā sasnieguši, piemēram, vairums deputātu...

 

Par naudu - nupat mūsdienās lielisks piemērs:

Krievijas matemātiķis, matemātikas doktors Grigorijs Perelmans, kurš atrisinājis vairāk nekā 100 gadu vecu matemātikas mīklu un tādējādi, iespējams, mainījis priekšstatus par pasauli, atteicies no miljona ASV dolāru lielās balvas. Viņš pierādīja Puankarē hipotēzi, kas ir viena no septiņām "Millennium Prize Problems", par kurām katras atrisināšanu piešķir miljonu ASV dolāru lielu balvu. Ja vēlaties zināt sīkāk, meklējiet google, advancētie! :grin: Galvenais, ar ko es gribēju pateikt, ka ne visiem cilvēkiem nauda ir galvenais, katrs ir īpatnis pats par sevi. Man arī agrāk piemita "jaunības maksimālisms", tagad es to slimību esmu pārcietis un saprotu, ka man nav būtiska nauda, man nav būtisks naudas daudzums manā kontā, man ir būtiski, lai es daru to, kas man patīk un interesē (un ja tādas ir vairākas lietas, tad vismaz vienu no tām) un es vēlos sasniegt kaut ko pozitīvu vismaz vienā jomā! Savā ziņā es tāpēc nesaprotu tādus kā Šlosers (lai arī manā uztverē viņam īpaši augsts IQ nav) - atrast laimi naudā, kaut vai ejot par līķiem graujošā darbībā - nē, tas man nav saprotams un tāda dzīves uztvere man ir sveša.

  • Patīk 2
  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...