Jump to content

Viss par un ap Latvijas televīziju pagātni/tagadni/nākotni


Dexs
 Share

Recommended Posts

Nu par TV vēsturi turpinot, zinu tik to, ka Igaunijā savulaik bija 3 komerctelevīzijas. TV1 bankrotēja - savulaik biju arī šo ar analogo antenu uztvēris agros vasaras rītos.

Skatoties uz ETV contentu šobrīd tik tiešām liekas, ka viņu sabiedriskā televīzija ir soli, ja ne pat dažus soļus priekšā LTV gan tehniskā, gan saturiskā ziņā.

Bez tam turpinot par abonentmaksu, arī LRT (Lietuvas sabiedriskais radio un televīzija) domā nākotnē ieviest TV licenci. Arī tur iet visai švaki ar naudu. 3 radiostacijas, ko LRT raida (Lietuvos Radijas, Klasika, Opus 3) jau no gada sākuma beidza raidīt visu diennakti un raida tikai pa dienu. Ar televīziju bija līdzīgi (6 - 10, 18 - programmas beigas), taču PČ Futbolā laikā atjaunoja normālu raidītāju darbību un tagad nav nācies redzēt kādā režīmā analogajā TV LRT raida.

Lielbritānijā atkal uz dažiem gadiem ir tikusi iesaldēta TV licences maksa - 160 mārciņas (grozās ap šo, neatceros precīzi). Un BBC uz licences pleciem tagad būs jāsedz arī skotu S4C un BBC World Service, kuru viņi paši UK nedzird. Un jau var lasīt par to, ka BBC taisās slēgt savas digitālās radiostacijas, samazināt servisu skaitu lai ietaupītu naudu utt. Tas nekas, ka budžets gadā 4 miljardi. ARD budžets (Vācijā) ap 6 miljardiem gadā.

Viņiem ir līdzekļi, uz kuriem var reāli paļauties un līdz ar to plānot savu nākotni tālu uz priekšu. A ko lai saka LTV un LR? Nezinu.

 

Es te pagājšnedēļ braucot mājās SWH+ nejauši uztrāpīju un tur Kots raidījumā Ar Dziesmu Par Dzīvi runāja. Par LTV arī protams. Nu DJ jautā - nu kā tur ar to HD būs? Kad būšot? Kāpēc futbols nebija utt. Nu kots tā arī pateica - nav naudas. HD feeds esot izmaksājis vairākus desmitus tūkstošus latu. Un vēl Kots atbildēja, ka sports jau nav tas, kas HD jābauda. HD var koncertus un tādas lietas tikai skatīties (laikam viņa personiskais viedoklis). Nākamais bija jautājums par Eirovīziju. Arī, nav naudas. Man gan liekās, ka EBU piegādā visām dalībvalstīm gan SD, gan HD feedus, bet ko nu es zinu. Prasīja - kad tāds LTV varētu būt? Kots atbildēja, ka "pilna kanāla" sastāvā - vēl ilgi nē, jo tas ir dārgi. Tikai atsevišķām pārraidēm. Un arī tad - varbūt.

 

guguce - ne jau tikai Parex pie vainas... Daža laba ašās rokas arī...

Link to comment
Share on other sites

Skaidrs, ka mūsdienās pie digitālās TV neizdosies ieviest kādu piespiedu nodokli, kā Vācijā vai citā valstī. Ja Anglijā seram ir zem sava goda nesamaksāt nodokli, tad mūsu valstī ar mūsu postsoveckisku domāšanu cilvēki momentāli izdomās,kā nodokli apiet. Igaunijas piemērs arī nederēs, jo nevajag aizmirst, cik daudz pie mums krieviski runājošu cilvēku.Varētu uzspiest uz patriotiskām jūtām, bet tad nodokli vajadzēja ieviest deviņdesmito gadu sākumā.Vārdu sakot, būs vien pašiem jāizdomā, kā finansēt LTV. Viens no variantiem būtu daļēji kodet pārraides. Es vispirms prasītu maksu par sporta pārraidēm LTV7. Gribi skatīties fudbolu-maksā. Kapēc tavu izklaidi vajadzetu finansēt valstij. Oi,kāds bļāviens tūlīt būs no hokeja faniem :sarkasms:. Tai pat laikā jocīgi sanāk- ja krogā skan mūzika, jamaksā autoratlīdzība, bet kad krogs pilns ar hokeja faniem, tad nekas nav jāmaksā.

Link to comment
Share on other sites

Didzi - Igaunijā arī ir daudz krievu. Proporcionāli iespējams pat tikpat, skaita ziņā gan mazāk protams, mums ir vairāk iedzīvotāju. Es gan īsti neizportu kā tas saistās ar Igaunijas TV finansēšanas modeli.

Link to comment
Share on other sites

Neiet jau runa konkrēti par Igauniju vai Lietuvu. Katrā valstī televīzijas finansēšanai ir savs modelis un tas izveidojies vēsturiski. Igaunijā nekad nav "mīlēta" krievu valoda un un jau krievu laikos to uzskatīja par pašu rietumnieciskāko savienoto republiku(laikam krievi nesaprata, ko tur runā :sarkasms: ). Var jau Igauniju pacelt kā piemēru Latvijas TV, bet es gan tā neuzskatu. Igauņi jau paši, tāpat kā Latvijā, nevar saražot savu TV produktu un rāda citu TV filmas un raidījumus. Atšķirība, ka tas notiek angļu valodā. Es ļoti apšaubu, ka tas ir labi un faktiski jau, no kultūras attīstības viedokļa, tas ir tik pat slikti kā pie mums, kur pārsvarā rāda krievu filmas.

Ja godīgi, tad var jau LTV bļaut,ka naudas nav,bet kur tad ir tie raidījumi, kuriem pietrūkst naudas. Paši tak raidījumus ar lielako rētingu patrieca. Nekā personīga un Ugunsgrēks pārgāja uz TV3 ne jau aiz laba prāta :sarkasms: . Vajadzēja būt taisni otrādāk un LTV tieši piesaistīt labākos režisorus, žurnālistus un raidījumus. LTV1 tak arī pārdod reklāmas laiku, bet, savas neefektīvās saimniekošanas dēļ, nespēja uzsturēt manis pieminētos raidījumus,bet TV3, bez valsts dotācijām, vēl "ieliek kloķi" LNT. Nu nafig man maksāt par LTV programu, ja redzu, ka tur vienkārši nav par ko maksāt. Lai tak vispirms uzražo produktu un tad prasa naudu.

Link to comment
Share on other sites

Nu bet par ko tad uzražot, ja tās naudas vairs nav? :D

Un LTV ir daži labi PSB tipa raidījumi. Pirms nepilna mēneša - Es Varu Būt Premjerministrs. Ļoti interesants un pavisam savādāks projekts Latvijas ētera viļņos. Precīzus reitingus nezinu, bet Top 10 skatītākajos tas nebija. Tas pierāda tikai to, ka cilvēki neko jaunu nevēlās. Dajoš Dziedi vai dejo ar zvaigznēm un ģimenēm un viss strādā. Tāda ir tā lētā izklaide Latvijā un nav jābrīnās, ka LTV pēc tam nav reitingu. Bez tam, tiek runāts tikai par LTV1 švako reitingu. LTV7 arī oktobrī ir savācis gandrīz 5% share, kas tik tiešām nav slikts rādītājs. Par TV3 contentu runājot, jā, Nekā Personīga ir interesants un tas arī viss. Vēl UgunsGrēks, ko gan es neskatos, bet daudzi citi skatās. Vēl dažas TV spēles (Bingo, Iepirkšanās spēle). Pārējais - krievu un ārzemju imports, kā arī sports, kurš ticis pārpirkts no LTV vai LNT un ielikts maksas kanālā Viasat Sport Baltic. Ugunsgrēks - nu īstena latviešu ziepene. Ko gan vairāk mājsaimniecei vajag...

Man TV3 ļoti patika 2000šo sākumā, kad ar analogo antenu centos to uztvert no 31.kanāla, jo toreiz citu raidītāju nebija. Kvalitatīvs ārzemju contents (ko neviens cits kanāls LV toreiz nepiedāvāja), NHL, šādi tādi oriģinālraidījumi (Smejies Vesels, Hi Hi Ha Ha ar Skrastiņu un vēl šis tas). Bet laikam jau visas televīzijas toreiz likās skatāmākas un labākas. Rodas jautājums, kāpēc...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Un LTV ir daži labi PSB tipa raidījumi. Pirms nepilna mēneša - Es Varu Būt Premjerministrs. Ļoti interesants un pavisam savādāks projekts Latvijas ētera viļņos. Precīzus reitingus nezinu, bet Top 10 skatītākajos tas nebija. Tas pierāda tikai to, ka cilvēki neko jaunu nevēlās. Dajoš Dziedi vai dejo ar zvaigznēm un ģimenēm un viss strādā. Tāda ir tā lētā izklaide Latvijā un nav jābrīnās, ka LTV pēc tam nav reitingu. Bez tam, tiek runāts tikai par LTV1 švako reitingu. LTV7 arī oktobrī ir savācis gandrīz 5% share, kas tik tiešām nav slikts rādītājs. Par TV3 contentu runājot, jā, Nekā Personīga ir interesants un tas arī viss.

 

Pilnigi piekritu LTV lai ari maz tomer ir vismaz kadi autorraidijumi kur komerc TV neka kas nav tendets uz easy uztversanu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Šodien Padome devās izbraukuma sēdē uz VSIA „Latvijas Televīzija”. Padome iepazinās ar jauno ētera kompleksu un jaunajām Ziņu dienesta telpām. Padome atzina, ka Latvijas Televīzijā tiek veikts milzīgs darbs samazināta finansējuma apstākļos, lai maksimāli uzlabotu ētera kvalitāti, kā arī darbinieku darba apstākļus.
Tad LTV jau raida no jaunā kompleksa, vai nē?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hah, šodien sanāca pabūt Zaķenes monstrā un ablomīties par to, ka esmu no klačām saklausījies nepareizu info.

 

Izrādās, ka analogā beta LTV tiek joprojām drillēta gaisā. Manā acu priekšā videotēkas arhivators nokodēja svaigi atvesto kaseti ar barcodu un aiznesa uz maģu telpu translācijai (un nevis iedzīšanai serverī). Kad tas beigsies...?

 

 

Tā kā TV pats skatos ļoooti reti, sanāca neliels pārsteigums, kad ieraudzīju, ka pa TV3 Ziemassvētku vakarā laida filmu īstā anamorfiskā 16:9 :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Vakardien LTV7 KHL Zvaigžņu Spēli retranslēja no KHL TV (kuri translēja spēli 16:9), līdz ar to pa LTV7 "slidoja" zirgu ģīmji ar KHL TV logo apakšā un LIVE uzrakstu. Nu vai tiešām netika padots tīrs "feeds", kuru LTV mācētu apstrādāt, lai nav jāretranslē no cita kanāla? Nedzīvojam tač vairs deviņdesmitajos.

 

Kota izteikumi ir smieklīgi. Gan attiecībā uz Kļockinu, gan "pret" Domburu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Latvijas televīzija( LTV) plāno vērsties Saeimā, ar lūgumu piešķirt finansējumu jaunam bērnu raidījumam, informē LTV šefs E.Kots. Viena šāda "produkta" izmaksas varētu sasniegt apmēram 600 latus, gadā-ap 100 tūkstoši latu.

Raidījuma būtu apmēram 15-20 minūtes garš. Jaunais, bērniem( un ne tikai) domātais raidījums varētu būt līdzīga, pirms apmēram 20 gadiem veidotajai populārajai pārraidei "Miedziņš Nāk"(kāds varbūt vēl atceras šo raidījumu, kuru vadīja Jānis Jarāns).

Link to comment
Share on other sites

Aigarsclp

http://bit.ly/gzOZzG

 

Kleckins pietam gatavs izsniegt licenci jebkuram kas to prasa un bez konkursa. Pietam to ka PRO100 ir nacionālā kanāla statuss zināja tikai SC deputāts (cik zināms). Ceru ka kleckins kritīs no sava krēsla.

Link to comment
Share on other sites

Maris77

Vispār jau ļoti maz TV raida latviešu valodā. PRO100 vismaz ir Rīgas kinostudijas filmas latviešu valodā, tāpat latviski ierunātas multenes, arī dažas Rietumu filmas bija latviski. Tā ka ir pamats dabūt nacionālo apraidi. Mans viedoklis ir, ka nacionālā apraide nozīmē - saturs 100% latviešu valodā. Tā ka DTV ir iespēja pārslēgt valodu, visām pārraidēm, filmām u.t.t jābūt ieskaņotām latviešu valodā.

Kāpēc vēl ar vien LTV1 un LTV7 neraida 16:9 ? Lielākajai daļai iedzīvotāju jau ir platekrāna TV, kāpēc viņiem jācieš? Lai cieš tie, kas nav nomainijuši TV.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Man atkal šķiet, ka noteikt visām filmām LV tulkojumu ir nepareizi un dārgi. Ja man kāds prasītu, tad tikai skaņa oriģinālvalodā+ LV un ja ir iespēja tad RU un ENG subtitri.

 

Piemēram, Vācijā kinoteātros (piekrītu, nav izcils salīdzinājums) ir noteikts, ka jābūt vācu tulkojumam (skaņai) visām filmām, bet tas taču ir absurds! Paši vācieši neiet uz kino šī iemesla dēļ. Ir Vācijā vairāki draugi vācieši, kuri kad atbrauc uz Rīgu to vien dara kā sēd ķinītī, jo te filmām nesačakarē skaņu ar tulkotajiem tekstiem.

Link to comment
Share on other sites

Maris77

CITĀTS

 

Par gaumēm jau nestrīdas. Bet nu es un mani paziņas neiet uz kino tik dēļ tā, ka ir jābojā acis lasot subtitrus. 3D vispār ir neiespējami skatīties.

Labots - Žaks Kustō
Link to comment
Share on other sites

PRO100 tak to licenzi dabūja labi sen, tikai žurnālisti bija palaiduši garām. Tagad baigo škandālu uztaisīja. Nu nav Tam PRO100 TV naudas lai nomaksātu Lattelekomam par apraidi, tā kā nesatraucieties :sarkasms:

Žaks Kustō, nejauc TV ar kino. Kinčukā divas skaņas nepalaidīsi. Iekš digitālās TV nav pilnīgi nekādas tehniskas problēmas palaist otru skaņu kanālu ar tuklkojumu latviešu valodā un klausies ko gribi. Manā uztverē, titri ir kautkas šausmīgs un traucē filmu skatīties.

Maris77, Tavs plakanais 16:9 TV maksā vienkārši santīmus salīdzinājumā ar PRO TV aparatūru, bet LTV ir jānomaina pilnīgi visa tehnika lai pārietu uz 16:9 un tie ir miljoni Ls. Kā to cilvēki nevar saprast, ka sadzīves ziepjutrauku videokameras ir vienkārši sū** salīdzinājumā ar profesionālu videokameru, kura maksā desmitus tūkstošus. Maris77, Tavs TV rāda miglubildi salīdzinājumā ar PRO 24 collu monitoru, bet nu tas arī attiecīgi maksā.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Cik vispār maksā pārskaņot 2h filmu ar 1 vīriešu un 1 sieviešu balsi?

Link to comment
Share on other sites

Piezvani uz SDI medija un paprasi, pa cik viņi Tev filmu nodublēs :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Maris77

Cik vispār maksā pārskaņot 2h filmu ar 1 vīriešu un 1 sieviešu balsi?

 

Skrastiņš kādus pāŗis gadus atpakaļ teica, ka ierunā pa 30 ls stundā. Protams studija arī maksā. Jātulko gan ir jebkurā gadījumā, jo subtitri no gaisa nerodas, bet tieši tulkošana ir visdārgākā.

Vainot jau mēs varam tikai latviešu badīgumu, jo filmu tak vajag ierunāt tikai vienreiz. Un tad naudu pelnīt kino, DVD un TV. Bet protams latvieši nekad nespēj vienoties un tad brīnās, ka dārgi.

Link to comment
Share on other sites

Tā tak nav ierunāšana, bet monotona buldurēšana pa virsu. Bondu vispār nebija iespējams skatīties te TV3, kad gāja.

Link to comment
Share on other sites

Krishius

Es vispār nesaprotu, nafig ārzemju filmas un raidījumi ir jārāda ar dublāžu.

IMHO pietiek ar subtitriem latviešu valodā. Tā vismaz var angliski nerunājošus indivīdus kaut cik patrenēt pie šīs valodas.

 

Cik redzēts, piemēram, tajā pašā Igaunijā televīzijas ārzemju filmas tikai subtitrē - nekādas dublāžas, un igauņu kolēģis teica, ka tā tas ir kopš laika gala (lasi: neatkarības atjaunošanas)

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

Nu jā, krievu laikos visas filmas bija krieviski, tagad angliski, a kur tad latviešu valoda paliks? Tas ir tikai normāli, ka filma tiek dublēta un uz TV izvēlies, kādā valodā skaties. Tur jau tā lieta, ka tikai vienu reizi tas darbs jāizdara, bet nē, katra TV tulko filmas sev :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

CITĀTS

Bet nu es un mani paziņas neiet uz kino tik dēļ tā, ka ir jābojā acis lasot subtitrus.

Vovo! 70-jos/80-jos tak visas franču, amerikāņu, indiešu utt., utjpr. filmas tak bija ieskaņotas krieviski. Nevajadzēja sasprindzināt redzi uz kaut kādiem burtiņiem apakšā.

Pēcāk, 90-jos, jau sākās subtitru ēra, kas man arī nepatīk, vismaz uz kino ekrāna ne.

 

Kas attiecas uz tv formātiem, tad labi vien ir (priekš manis:), ka 4:3, jo man vēl kineskopa tv, kuram nevar mainīt, malu attiecību, režīmus. Gan jau būs labāki laiki un darbs, tad arī iegādāšu kaut ko modernāku:)

Link to comment
Share on other sites

Piemēram, animācijas filma Tangled ir pilnībā dublēta latviešu valodā (pat dziesmas), bet skatoties oriģinālvalodā sajūta ir "reālāka", kaut ko tomēr filma tulkojot zaudē... Subtitri, protams, skatīšanās ērtumu neuzlabo, toties dod iespēju baudīt filmas oriģinālversijā, visas valodas jau tāpat neapgūt.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Televīzijas kanāls "Pro100TV", kas ieguvis Nacionālā kanāla statusu, vēlākais jūlijā, sāks raidīšanu visā Latvijas teritorijā(gan LTC, gan KTV). Tā 29. martā, pēc tikšanās ar NEPLP, Lattelekom un Pro100TV, paziņojusi Dace Buceniece(NEPLP Priekšēdētāja vietniece). Līdz ar to telekompānija mainīs savu programmu, lai atbilstu Nacionālā kanāla statusam, ieskaitot valsts valodas īpatsvara palielināšanu. Jāpiebilst, ka līgumi tiks slēgti ne tikai ar Lattelekom, bet arī Latvijas kabeļoperatoriem, pa šī kanāla ieklaušanu savās paketēs. Uz doto brīdi Nacionālā kanāla statuss ir piešķirts 4 televīzijām: LTV1, LTV7, TV3 un LNT.

 

Pro100TV sāka raidīt Latvijā 2009.gada 1.jūnijā.

Mājaslapa http://www.pro100tv.lv/

Labots - base7
Link to comment
Share on other sites

buffalo

mjaa, majas lapa pat nav latviešu valodaa, hmm, gribeeshu redzeet, kaadu saturu, tad vinji liks iekshaa, lai buutu latviešu valoda vairaak...

Link to comment
Share on other sites

njaa tas pro100 ir sūc ar c ... kaut kādas ūbervecas filmas, nekudišnie seriāli ... kam tas viss vajadzīgs i nezinu

Link to comment
Share on other sites

Krieviem tak uzreiz, kā kaut kas pret viņiem, tā nacionālā naida kurināšana... Un tas jau visās sfērās.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nettwerk

Neskatos krievu kanalus, jo tur nekaa nav vairaak par visaadaam hu*njaam. Visadi mentu kari utml. Es labaak iesleedzu MTV vai ko tamliidziigi un paklausos gaudas vai radio, nekaa krievijas kanalus skatos. Ja nav normali kanali tad lai nav vispaar TV.Tas attiecas arii uz LNT, TV3, veel vairaak uz to tv100purkshchi.

Labots - Nettwerk
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Varbūt ne tēmā īstajā, bet skatos pašlaik pa LTV1 filmu Ezera sonāte. Esot atjaunota.

Nu jā, bilde skaidra , cik nu var tāda būt, bet - kadri iet tādā kā stroboskopa rezīmā, raustās ...

Nu ja tā tiek atjaunotas filmas - nu i napig !

Salīdzināšnai paskatījos sen agrāk ierakstītu šo pašu filmu no SAT .ts formātā Nu nekādas kadru raustīšanās nav.

Labots - mafijs
Link to comment
Share on other sites

Nepiefiksēju filmas sākumā tā kantora nosaukumu (zināja, kad jāliek).

Ne tikai kustība raustas, bet arī fons mirgo.

Un skaņai laikam vispār nekā nav darījuši!

:(

Link to comment
Share on other sites

Krishius

Tas gan ir jocīgi...

 

Līdz šim restaurētās Latvijas filmas, ir restaurētas Dānijā - visas vienā post-production iestādē (Nordisk Post Production).

Restaurēto Ezera sonāti neesmu taustījis, bet dažām citām restaurētajām filmām gan ir nācies māsterus aiztikt un skatīties studijas apstākļos - tur viss bija ļoti augstā līmenī - bilde HD un kvalitatīvi restaurēta, tāpat arī skaņa.

 

Iespējams, ka vaina varētu būt konkrētā faila sagatavošanā LTV vajadzībām - kaut kas līki sakodēts.

 

Piebildīšu, ka tagad gan pavisam oficiāli LTV pāriet no arhaiskā Betacam kasešu playouta uz digitālu playoutu no servera.

Līdz 1. augustam notiek pārejas posms, kurā ēteram ir jāiesniedz gan fails (jāuzliek uz LTV FTP servera), gan paralēli Betacam kasete (katram gadījumam, ja fails gļukains utt). No 1. augusta kasetes vairs neņems. Paradoksāli ir tas, ka šo procesu katalizēja Japānas čp, kura dēļ Latvijā ~divas nedēļas pēc tam iestājās Betacam SP kasešu deficīts.

Link to comment
Share on other sites

Atjaunotos Pūt Vējiņi es nezinu kur var redzēt.

Limuzīns Jāņu nakts krāsā tika rādīts pa LNT. Izskatījās labi.

Diemžēl, atjaunotās filmas nopērkamas nav nekur :(

Tā mēs cienam savu kinomantojumu...

 

Krishius - kuras vēl filmas ir atjaunotas?

 

Fakts, ka beidzot LV beigsies Betacam ēra priecē, nu cik var sēdēt uz tā XP arhaisma...

 

Pro100 ir ... es nezinu kam to kanālu vajag, tāpat kā TV5 jams ir vienkārši neskatāms.

Labots - MārcisB
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...