Jump to content

Viss par un ap Latvijas televīziju pagātni/tagadni/nākotni


Dexs
 Share

Recommended Posts

Pasaules Banka arī norāda, ka Latvijas valdība varētu samazināt subsīdijas valsts kompānijām kultūras, televīzijas un sporta jomā, tādējādi ietaupot līdz pat desmit miljoniem latu.
http://www.apollo.lv/portal/news/articles/216913

Tas nozīmē, ka LTV var nebūt cerību saņemt ne sen kārotos tehnoloģiskos atjauninājumus ne ko citu.

LTV ieies stagnācijā drillējot atkārtojumus. (kas notiek jau tagad).

Par sportu un kultūru neizteikšos... :(

Protams, tas ir sīkums ņemot vērā to, ka daudziem cilvēkiem nebūs šoziem ar ko māju apkurināt un ko ēst, bet... tā kā mēs esam IT un tehnoloģijas portālā TV topikā, tad nolēmu to ierakstīt...

 

http://www.ir.lv/2010/10/14/sesos-gados-divkart-sarukusi-ltv1-tirgus-dala

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Nofilmēt ir viens, bet samontēt gatavu sižetu - kaut kas cits. Vienā pasākumā operators filmē visus, kas uzstājas, iekadrē auditoriju ar visām tās izpausmēm, bet vakara sižetā no materiāla 10 sekundes, pie tam ne tie būtiiskākie un svarīgākiem momenti un tēmas - kam aizet pārējais materiāls - dievs vien zina.

Link to comment
Share on other sites

LTV7 ja godīgi varētu mierīgi pārsaukt par LTV Hokejs, jo liekas, ka neko citu tur vairs nerāda, kā KHL, vecus PČ Futbolā mačus vai olimpiādes ierakstus un atkal KHL atkārtojumi nakts stundās. Pārējā laikā iet atkal atkārtojumi.

Arī LTV1 aizvien grūtāk cīnīties par skatītājiem, jo tiem nav vajadzīgs izglītojošs PSB contents (tā vismaz rāda reitingi), tikai lēta izklaide, to pierāda fantastiskie reitingi svētdienas vakara šoviem un tamlīdzīgām pārraidēm. Man tik tiešām patika Kota ieceres par LTV tehnoloģisko attīstību, taču no solītā vēl redzēts nav itin nekas, ne HD, ne 16:9, ne oriģinālskaņa filmām (krievu komentāri hokejā mani nesaista). Tā kā, iespējams reformas LTV ir vajadzīgas.

Es uzskatu, ka, ja nav ar ko piepildīt ēteru, tad LTV7 ir jālikvidē. Labāk viens kanāls, kurš ir saturiski piepildīts, nekā divi, kuri lielāko daļu ētera raidlaika raida atkārtojumus (un ne jau no zelta fondiem, ko es vēl varētu saprast). Vienīgā problēma šādā gadījumā varētu būt lielie notikumi, kurus nevarētu simulcastot (raidīt vienlaicīgi) vienā kanālā. LTV vasarā ar Koru koncertu vienā kanālā un PČ futbolā otrā kanālā izdevās pārsniegt 50% share vienlaicīgi, ko es nebiju vēl redzējis. Tā kā, LTV ir izredzes, ir tikai jārāda kvalitatīvs materiāls. Iespējams Kota nomaiņa būtu tieši laikā. Tikai, kas varētu nākt vietā? Tāds ir jautājums...

Link to comment
Share on other sites

Te forumā jau sen tas ir nosapņots :) Beigās LV nebūs neviena bezmaksas kanāla.

Cilvēki cepsies - kur likt dekoderus bez kartes slota?

Veikalnikiem atkal navars ... kā jau latvijā pierasts .

Link to comment
Share on other sites

Da man to LNT un TV3 personīgi nevajag ar saviem šoviem, krievu seriāliem.

LTV palielināsies reklāmas ieņēmumi, reitingi. Labs lēmums. Atbalstu! :D

Un bitreits būs 7-8 Mbps vidēji! Ko vēl vairāk varētu vēlēties? Umm, kvalitatīvas pārraides Latvijas Televīzijā, nevis atkārtojumu jūru.

 

Bet ja runājam nopietni, tad LNT un TV3 šādus paziņojumus izplata ik pēc dažiem mēnešiem, kad kaut kas nav bijis pa prātam. Bez tam, PBK fantastiskie reitingi maksas kanāla statusā noteikti arī "iedvesmo" izplatīt šādus paziņojumus.

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

Pilnīgs bleķis, ka tie 2 aizvilksies prom no bezmakas ētera. Tad LNT var mierīgi savākt matiņas un bankrotēt. kas tad viņiem vispār dos reklāmu (bet varbūt viņi izvilks no 0.20 ls par skatītāju - ha ha ha)? Tagad vismaz veļas pūlveri un pamperi iedot kādu naudiņu. tad vairs pat tie nedos. Savukārt LTV peldēsies reklāmas naudā, jo tur reklāmas laiks ta ir ierobežots, bet cen nē :).

Vispā pasaulē ļaudis cīnās lai tiktu FTA, Latvijā viss otrādi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Un parādās arī - pēc vēlēšanām. It kā pirms tam nebija skaidrs, ka reģionālās TV nevarēs samaksāt. :D

Link to comment
Share on other sites

Oi kā Vidzemes TV direktors pa teļuku sprēgāja, ka vidzemes TV būšot pati krutākā Latvijā, jo digitālajā apraidē to varēs redzēt pus Latvijas. Ar pliku di*** jau var sprēgat, bet kā Lattelekom paprasīja samaksat par apraidi, tā čiks vien iznāca :sarkasms: . Tad jau prātīgak izdarīja tās mazās TV kuras palika pie saviem vecajiem analogajiem raidītājiem. Tās naudas, ko prasa Lattelekom, ir tik lielas, ka mazā televīzija var nopirkt savu digitālo radītaju par dažu mēnešu maksu Lattelekomam.Kaut kas tur riktīgi ar digitālo apraidi nav, ja jau lielie monstri LNT un TV3 nevar samaksāt, tad kur nu plikadīdas mazās TV. No otras puses, arī Lattelekomam jāsaprot, ja digitālā apraide "aizies ciet", tad būs miljonu zaudējumi. Ja jau maksāt, tad ne Lattelekomam, bet drīzāk kādam SAT operātoram, kuram programu desmitiem reižu vairāk un bildes kvalitāte labāka, bet Latvijas ziņas var apskatīties internetā. No biznesa viedokļa Lattelekomam būtu bišku cena jānomet.Kantoris, kurš visu mūžu signālu raidījis pa drātīm, būs bišku ieberzies ielienot ne savā biznesā :sarkasms:

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Nu tad vajag LTV1, atgriezt LTV2 (jaunais kanāls) un LTV7 paturēt.

Savādāk tā ciparu secība - ļoti dīvaini.

Vai arī LTV1, LTV7 un LTV HD. Bet nu ko mēs te varam minēt. Kotam vienkārši kaut kas jāsaka un jādomā, savādāk padzīs.

 

Mani gan vairāk interesē ko tajos 3 kanālos rādīs, ja jau 2 kanālus ar kvalitatīvu saturu (nevis tonnu atkārtojumiem) ir grūti piepildīt.

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

:lol:

 

no malas palasot diskusiju rodas iespaids, ka vienam no juuzeriem būtu pilnas biksiites, ja būtu vismaz noteikts x bitreits kanaaliem, 16:9 un orģinālvalodas skaņas celiņs.

un nebūtu atkārtojumi. un garlaicīgo sportu(hokejs, teniss, futbols, basis) pa LTV7 ar nerādītu.

 

bet redz, nekādi šovi ar viņam nepatīk.:crazy:

 

tas kas viss agrāk skaitījās "zelta fondos", lielākajai daļai mūsdienās liekas neinteresants.

 

nesaku ka viss ir labi, bet nu nav arī tik slikti.

nepatīk- neskaties.

 

tie bitreiti, 16:9 nevienam neinteresee!

Labots - ausux
  • Patīk 1
  • Slikti! 5
Link to comment
Share on other sites

Atbildēšu uz tavu komentāru (jo noprotu, ka tas tā kā tēmēts man).

 

Pilnas biksītes man noteikti nebūtu, es tikai izsaku kā izskatītos MUXis ar diviem kanāliem, ja viens pats LTV par to sedz maksu.

Otrkārt - par garlaicīgo sportu es neko neesmu teicis. Sports ir laba lieta. Taču, LTV7 no tevis nosauktā rāda tikai praktiski KHL. PČ/EČ futbolā ir reizi 4 gados. Vēl šad tad LMT Virslīga tiek parādīta. Un EČ/PČ kvalifikācijas spēles. Viss. Teniss - dažas Davis Cup spēles. Viss pārējais Viasatam pieder (ATP piemēram). Basketbols - NBA vairs nav, un LBL es nesekoju līdzi, tāpēc nemācēšu teikt kādos apjomos tiek rādīts.

Taču, ja īsi pirms KHL sezonas visu dienu vasarā ir jālaiž veci 2 gadu spēļu atkārtojumi (turklāt primetime - 8,9 vakarā), nu tad ir jādomā - vai tiešām ir ar ko kanālu aizpildīt. Tas pats - Olimpisko spēļu atkārtojumi no rītiem, darbdienās utt.

Par šoviem. Man patīk šovi. Taču Latvijā ar jēdzienu "šovi" tiek saprastas tikai divas lietas - vai nu dziedāšana, vai arī dejošana. Nekā vairāk nav. Un tas jau manuprāt ir garlaicīgi. Bez tam, ja mēs joprojām runājam par LTV, tad šovu LTV1 un LTV7 nemaz nav.

Un negribētu piekrist tam, ka "lielākajai daļai liekas neinteresants" zelta fondos esošais. LTV savā 50 gadu jubilejā parādīja ļoti daudz interesantu lietu, gan Uzmini Nu, gan Zaķusalas Ritmus, Cāļus, Saules Zaķus, Imantu Babīti (to gan vasarā piektdienās pirms pusnakts arī parādīja dažus raidījumus), bērnu dažādas programmas ar runci Renāru utt. Ar lielāko daļu tu tā kā šeit domāji, "sevi"?

Pēdējā tēze - tie bitreiti utt. nevienam neinteresē. Daļēji varu piekrist, taču tā kā šis ir tehnoloģisks portāla foruma tēmas ieraksts, kurā mēs apspriežam dažādas nākotnes tehnoloģijas, tad būtu diezgan stulbi nerunāt par 16:9 un HD un visu pārējo.

 

Man pašam ļoti patika LTV projekts "Es varu būt premjerministrs", kurš ēterā gāja 2 svētdienu vakarus. Kaut kas interesants, vēl nebijis un svaigs.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

:lol:

 

tie bitreiti, 16:9 nevienam neinteresee!

 

Nu nesaki viss. Tie kuri nopērk jaunu TēVē, un jauni Tēvē vairs 4:3 nav masveidā nopērkami, arī grib redzēt pilnu bildi bez "varžu ģīmjiem".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Lētos dekoderus bez viedkartes slota varēs iebāzt vienā vietā :sarkasms:

Ja ieviesīs abonentmaksu,tad jau Latvijas TV vispār pipec. Ja cilvēks ņems maksas paku no SAT vai Lattelekoma, tad varēs skatīties papildus vēl citas programas un LTV nebūs tām konkurents. Domāju,ka ļoti daudzi abonentmaksu nemaksās un informāciju iegūs internetā. Interesanti, kā var ieviest obligātu abonentmaksu? Gribu pērku kartiņu, gribu nepērku. Analogajā TV vēl varēja domāt par rēķinu piestādīšanu mājsaimniecībām kopā ar elektrības rēķinu, a ko tagad? Nu kā man var piespiest pirkt karti no Lattelekoma, ja skatos Viasatu. Ja Viasats pieliek abonentmaksu par LTV, tad tam kantorim arī pipec, jo pakalpojums būs pārāk dārgs :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Abonentmaksa jau nav kartes pirkšana, bet nodoklis (tāpat kā zemes nodoklis).

Nemaksāsi abonentmaksu kādu laiku - iesūdzēs tiesā un noņems māju :)

Tikai nesaprotami, kāpēc citām raidstacijām no tā nekas netiks?

Slima suņa murgi...

Link to comment
Share on other sites

Nu bet tas taču ir normāli. Eiropā ļoti daudzās valstīs ir jāmaksā TV Licence, kā rezultātā tiek iegūts neatkarīgs medijs bez reklāmas.

Cita lieta ir vai Latvijā cilvēks būs gatavs un varēs vispār atļauties maksāt.

Link to comment
Share on other sites

Abonentmaksa jau nav kartes pirkšana, bet nodoklis (tāpat kā zemes nodoklis).

 

Tas bija analogās televīzijas laikos. Bet tagad taču vienkārši. Vēlos skatīties, maksāju, nevēlos - nemaksāju. Visu šo abonentmaksas uzskaiti tagad spēj atrisināt pie mums ieviestā DVT un Conax

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Tu jau runā par maksas televīziju :)

 

Bet pieņemsim, ka LTV kļūst par maksas TV,

ar ko tad tā atšķirsies no citām maksas TV?

Konkurence par valsts pasūtījumu ar citām TV,

klientu skaita samazināšanās u.t.t.

Vai tāpēc tur nebūs REKLĀMU?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Zēni, Jūs ko,galīgi nesaprotat.Iztaisīs tāpat kā Vācijā,vismaz tā bija:maksāsi nodokli par katru TV un kontrolēs arī attiecīgi.Un ja atradīs TV aparātu par kuru nemaksā,dabūsi pa zobiem no mīļotās valsts tā,ka labi neliksies.

 

Maksāsi neatkarīgi no tā,ko skaties.Ir aparāts-bleķo un nekur nespruksi.Friči jau bija tik tālu nonākuši,ka kaimiņš kaimiņu stučīja,tā vismaz zinoši ļaudis stāstīja.

Link to comment
Share on other sites

Un ko man tādā gadijumā darīt? Man mājās ir divi datoru LCDmonitori/TV ar iebūvētu analogās TV funkciju?

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Iztaisīs tāpat kā Vācijā,vismaz tā bija:maksāsi nodokli par katru TV un kontrolēs arī attiecīgi.

Norvēģijā ir tieši tas pats. Viņiem tikai pēdējolaik parādījās nelielas problēmas ar to nofiksēšanu, kad parādījās datoros ieliekamās TV kartes.
Link to comment
Share on other sites

Lielbritānijā jāmaksā arī, ja ir dators (nu cik es sapratu), jo raidījumi un pārraides ir pieejamas arī internetā - iPlayer.

Link to comment
Share on other sites

Ja nemaksā būs tas pats ja negribi maksāt piemēram NĪ nodokli. Vēl var uz sodu uzraities un to no tevis piedzīs ar uzviju.

Link to comment
Share on other sites

Pēc vispārējas dekoderu iegādes ažiotāžas šito nodokli būs pasmagi ieviest. Vienkārši neatradīsies amatpersona-politiskai ļīķis, kura vēlēsies to visu izskaidrot...

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Vēlviens šī aspekta virziens. Manas mātes mājā mētāas viens 5 gadus vecs analogais TV. Par to tv, kurš pats nav spējīgs uztevrt DTV, arī kāsīs? Manuprāt, kopš ieviesta DTV, vecās Eiropas TV nodokļa iekasēšanas prakse neies cauri.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Manuprāt, normāli būtu, ja TV nodokli iekasētu iegādājoties jaunu televizoru vai kādu citu TV uztvert spējīgu ierīci, nevis jau par mājsaimniecībās esošajiem, līdzīgi kā tas ir ar autortiesību nodokli iegādājoties datu nesējus.

Link to comment
Share on other sites

Nu bet tad tādu nodokli ir iespējams iekasēt tikai no viena cilvēka reizi dažos gados (līdz tiek atkal nomainīts televizors). Jā, tas varētu ienest papildus naudu LTV budžetā, bet ne to uzturēt vai atstāt programmu bez reklāmām.

Mani ļoti interesē situācija Igaunijā. ETV un ETV2 nerāda reklāmas un cik zinu - arī tiek finansēts no valdības? Kā arī komerciālās TV maksā ETV, lai reklāma netiktu rādīta? Kaut kad es lasīju par to Igaunijas televīzijas sistēmu, bet nu vairs neatceros. Nu lūk, varbūt kas tāds strādātu arī pie mums. Igaunija ir vēl mazāka valsts par Latviju. Tiesa, galvas tiesu mums priekšā nu jau visās nozarēs...

Link to comment
Share on other sites

Katrai ierīcei jau ir kaut kāds paredzētais lietošanas laiks, ja nodoklis par vairākiem gadiem uzreiz kopā sanāk liels, var jau to ierīci reģistrēt un maksāt pa gadiem, līdz to nodod utilizācijai... Savādāk katrā mājsaimniecībā būs jārīko kratīšana, lai atklātu bēniņos noslēpto veco CRT TV :)

Link to comment
Share on other sites

Viņiem, par laimi, nebija ''Parex''.

 

Bet savā laikā ETV bij soli no bankrota. Un tad viņi lūdza palīdzību EBU.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...