Jump to content

Viss par un ap Latvijas televīziju pagātni/tagadni/nākotni


Dexs
 Share

Recommended Posts

P.s. Jā, es zinu par blu ray, bet, diemžēl, mēs nepieņemam šādā standartā. Piegādātajiem materiāliem ir jāatbilst tehniskajai specifikācijai un tu ļoti labi zini, ko tas nozīmē, ja tev studijā kāds atstieptu grafisku failu, kas ir radīts ar '94 gada amiga datoru, kaut kādā, tad tu viņu pasutītu tālu un taisni, lai tev atnestu tga, tif vai jpg bildi.

 

 

Mēs ar tevi esam kopā pa playout izstaigājuši ekskursijā, gan jau, ka nojaut, kas es esmu un cik es saprotu no krāsām, video un tv :)

Link to comment
Share on other sites

Man pieleca :o) Bet jebkurā gadījumā tas, ko redzēju es, bija par tumšu - pats to failu dzinu no HDCAM uz DNxHD un same as source no Avida pūtu ārā - manā galā viss izskatījās čiki piki. No šī paša faila tiek arī cepts DVD, kas drīzumā ies uz tirāžu. Labi, pietiks man te tēlot gudrīti. :D

Nevarētu būt, ka tā playout sistēma DNx kodeku ņem ar kaut kādu gamma shiftu?

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

:)

Es neatceros vairs, kādā formātā galu galā pie mums tā filma nonāca, bet nu blu ray epopeju atceros. Maybe pa vidu vēl kāds bija, jo, ja mani atmiņa neviļ, pie mums nonāca SD fails. Pats paņēmu uztaisīju kopiju sev un gamma bija diezgan gaiša, es griezu tumšāku, lai var savā arhīvā ielikt.

 

@ ieleja: insider būtu es un vienkārši gudrs cilvēks - Krishius?

Link to comment
Share on other sites

Man šķiet, ka todien es tevi tieši satiku un tavās rokās arī nodevu mazo ārējo cieto disku, uz kura bija 1080p QT fails DNxHD 185 kodekā. Ko tālāk džeki ar to failu darījuši - hvz.

 

A jums taču noteikti var dot arī MXF OP1a failus ar XDCAM HD422? Vismaz tas rietumu televīzijām ir HD satura failu delivery standarts.

Un pie reizes - varbūt tev ir zināms, ar ko tieši ģenerēt XML failus, kas bieži vien tiek prasīti kopā MXF failiem? Un kāda vispār no tā XML jēga, ja reiz visi metadati ir MXFā jau ir iekļauti.

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

A man liekas, ka tu todien biji sony vai tvc apmeklējis un tev nebija mazs cietais disks rokā:)

anyway, algoritms ir vienkāršs: fails tiek ielikts FCP timeline un izeksportēts ar nepieciešamo kodeku, ar avid failiem nav novērotas ekstravagances, tā kā visam bija jābūt kā izejniekā.

Link to comment
Share on other sites

Un kāds tad ir tas TV3 playout sistēmai nepieciešamais kodeks? QuickTaimā ievīstīts IMX 30?

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

Tu man labāk par MXF atbildi - ja nu kādreiz atkal kaut kas jāgatavo Viasatam, tad vismaz zinās, ko labāk dot, lai jums tur čakars mazāks.

Un vēl - vai tā playout sistēma māk pati taisīt downscale uz no HD uz SD? T.i. ja piegādā HD failu pareizā, playoutam derīgā formātā, vai tas spēj bez muhļīšanās izdot ārā SD ētera signālu?

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

...krīt reitings nacionālajiem kanāliem, krīt. Un turpinās krist, jo televīzijas kanāli īsti negrib redzēt un "audzināt" viņu nākotnes auditoriju.

Toties cik saņems naudiņu no kabeļoperatoriem, MTG jau skaita... Labprāt iztiktu bez šiem kanāliem, ja mans kabeļoperators tos pievienotu Viasat filmu un sporta pakai par papildu samaksu, tāpat izņemot pa retam ziņas, nekas cits jau gadiem netiek skatīts. Interesanti, ka reklāmas ieņēmumu samazinājumā arvien tiek vainota ekonomiskā krīze, nevis kanālu reitinga kritums: http://www.tvnet.lv/...ju_miljonu_latu

Link to comment
Share on other sites

Pagaidām tā laikam ir problēma. Zinu, ka to filmu ik pa laikam HD kvalitātē rāda kaut kādos kino pasākumus gan Rīgā, gan arī mazpilsētās. BTW, Cik zinu, Limuzīns no restaurētajām filmām ir vienīgā, kurai paralēli DPX sekvencei, HDCAM SR un HDCAM kopijām tika uztaisīta arī 35mm demonstrēšanas kinokopija, ko arī kaut kādos īpašos gadījumos dažreiz parāda ķinītī. No tās toreiz tika rādīta arī atjaunotās filmas pirmizrāde. 2008. gadā tas laikam bija.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

LTV pat jaunu PTS nevar nopirkt. Njā, nez gan kas lācītim tur īsti ir vēderā. Varbūt kādam no šejienes ir kāda jausma?

Link to comment
Share on other sites

Viens ir skaidrs,tai PTS vasarā nebūs karsti, jo pilns ar kondiškām :sarkasms: Komplektācija esot daudz labāka par igauņu PTS un kameru daudz vairāk.Galu galā tas aparāts tak strādāja uz olimpiādi un tur viss vienmēr ir pa kruto. Cita lieta,ka uz iepriekšējo Pekinas olimpiadi :sarkasms: No otras puses, nav jau tā, ka neviens nesajēgtu, ko pērk un var gadīties, ka tas pirkums nav nemaz tik slikts. Vot ko pie mums filnēt uz HD es gan nezinu. Nu nofilmēs dziesmusvētkus, a jēga? Kamēr tā bilde caur Lattelekoma virszemes apraidi vai caur viašrotu nonāks pie skatītaja, no HD nekas pāri nepaliks. Jau tagad sirds aptekas kad redzi orģinālo studijas bildi un to plastalīna miglubildi, ko saņem skatītājs.

Link to comment
Share on other sites

Didzi - vismaz vēl viena stacija, kas filmēs 16:9. Lai gan, kamēr LTV nevarēs to signālu arī normāli noraidīt (kaut kur Zaķenē neizlaižot analogi to cauri, par ko jau runājām olimpisko spēļu laikā), tad jau jā - pašreizējos apstākļos jēga maza.

Nu, principā, ja jau LTV ļoti vēlētos pie skatītājiem nogādāt HD materiālu, tad var izmantot kaut vai Norvēģijas Televīzijas (NRK) piemēru - viņi visi to dod internetā bezmaksas. Ak, lieli trafiki, teiksiet? Viņi izmanto torrentu metodi! Pat tāds ārprāts, kā Ginesa record-breaking 147 stundu tiešraide no kuģa, kura pagājušajā vasarā tika pārraidīta 6 diennaktis NRK2 tika izplatīta visiem interesentiem HD kvalitātē. Izmērs bija kaut kur ap 500 GB. :D

Un ne tikai tas, arī dažādi ziņu raidījumi, vietējie seriāli, viss ir pieejams labā kvalitātē.

http://nrkbeta.no/ - varat iemest aci. Bet nu, tā kā LTV varbūt 3 cilvēki zin kas ir torrenti (un ka tam nav jābūt tikai kaut kam nelegālam), tad jau varēsim turpināt skatīties ierasto migliņu un brīnīties, ka jaunieši LTV neskatās, un domā, ka tā ir pensionāru televīzija.

Link to comment
Share on other sites

Tā stacija nopirkta lai filmētu hokeju. Saprotiet pareizi, no visieām kaimiņu pilsētām nāk HD bilde KHL HD kanālā : Doņecka, Minska, Pēterburga, Mitišķi, Prāga, Bratislava raida HD kvalitātē, tikai bagātā milzu lielpisēta Rīga nespēja šādas kvalitātes bildi nodrošināt. Kauņa un Viļņa savu eirolīgas basketbola komandu spēles arī raida HD kvalitātē. Nu nevar no šādas kompānijas atpalikt. Tad jau padomās ka Rīga nav labāka par Jekaterinburgu un Čeļābinsku kuras nevar sagādāt normālu aparatūru. :)

Labots - Exy
Link to comment
Share on other sites

Problēma tikai tāda,ka LTV ir sabiedriskā TV un PTS pirka par budžeta līdzekliem, tātad pa visu mūsu naudu. Es vismaz to hokeju neskatos un man pilnīgi po,kāda tur bildei kvalitāte. Lai hokeja fani mazāk alus dzer un maksā par HD PTS izmantošanu. Hokeju tak rāda TV3 pa naudu, bet diez vai viņi maksās baigo īri par HD busu. Tātad biznesa nekāda un PTS lielakoties stāvēs pie stūra, bet modernā tehnika ātri morāli noveco. Man uz galda stāv profesionala digitalā 4:3 kamera ļoti labā stāvoklī, bet to mūsdienas var iebāzt vienā vietā :sarkasms: .Ka tik tāpat nesanak ar HD PTS. LTV tak nav naudas lai uzņemtu teātra izrādes, koncertus un citus kultūras pasākumus ar veco PTS, bet darbināt HD izmaksā daudz vairak. Lai tāda pārvietojama stacija atmaksātos, tai jādarbojas katru otro dienu.

Link to comment
Share on other sites

Ja arī raidīt HD (pagaidām) nevarēs, tad vismaz ierakstīt varēs. Piemēram, tie paši Dziesmu svētki - ok, nākošos vēl laidīs gaisā SD, bet ieraksts tad vismaz paliks HD. Un tādus ierakstus pēc tam taču arī bieži laiž gaisā.

 

Mums studijā ir divas reizes nācies no LTV iegādāties materiālu no Dziesmu svētkiem, un abas reizes tas bija jākopē no štruntīgas betas un pēc tam jāmontē kopā ar ar HD. Nebija forši.

 

Lai tiektos uz HD apraidi, ar kaut ko ir pamazām jāsāk, un televīzijai mūsdienās pirkt ne-HD aparatūru ir debilākais, ko var izdarīt. Ja nenopirktu HD OB fūri, tad te čīkstētu - a redz' igauņi un leiši nopirkuši HD jau sen, bet letiņi, duraki, atkal atpaliek, ņer ņer, blā blā...

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

Nu Didzis mazliet kļūdās - jaunajam PTS pirmais darbs decembra vidū ir tieši operas ieraksts (PTS vēl nav, bet pirmie darbi jau ieplānoti) un cik zināms, plānots izmantot visai intensīvi. Sīkāku info gan šobrīd nezinu.

Link to comment
Share on other sites

Būtu jau smuki, ja LTV1 uz to laiku varētu pāriet arī uz 16:9. Tā taču noteikti beidzot būs bezvadu sistēma arī ar kādu stedi-camu utt.? Savādāk tas, kā operatori ar vadu un kameru ložņāja pa Mežaparka estrādes kolonnām dziesmu svētka koncerta laikā man vēljoprojām nav saprotams... to vadu tak jāvelk līdzi no pašas, pašas apakšas arī. :D

Link to comment
Share on other sites

LTV1 uz 16:9 pāries drīz (tikai neatceros, decembra vai janvāra vidū, bet ne vēlāk). Ar bezvadniekiem gan nav nemaz tik vienkārši. Cik zinu, stedicams ar bezvadnieku bija paņemts uz RTU jubilejas pasākumu Arēnā. Mēģinājumā viss bijis ideāli. Vakarā ieradās valdības pārstāvji un protams, apsardze ar savām rācijām un hvz ko vēl. Un bezvadu signālam "čau" - vieni traucējumi :(.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Nu bet kaut kāds risinājums tak noteikti ir - visur pasaulē izmanto un visvisdažādākajos pasākumos, tipa Eirovīzijās utt.

Link to comment
Share on other sites

Jā, Kārlis man zvanīja un sūdzējās.ka nevar saprast,kapēc bezvadu kamera arēnā Rīga čakarējas. Mēģinājumā viss OK, bet kā sanāk publika,tā radiotraucējumi. Viena versija, ka miesasargo pie vainas, bet man liekas,ka problēma ar milzīgo mobiļņiku daudzumu vienā vietā. Visi izminīgi grib pieslēgties Wi FI vai mobilajam internetam. Bezvadu kamera kā reizi strādā pa vidu starp 2,1 un 2,4GHz. Stulbums jau tāds,ka pasākuma laikā nav iespējams ar spektra analizātoru pa skatuvi staigāk. Vārdu sakor,nekā labāka un drošāka par Triax kabeli nav un arī nekad nebūs

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

tieši tā mobiļļini ar saviem wifi un bt sataisa milzīgu interferneci :( @2.4ghz

Labots - DJWoX
Link to comment
Share on other sites

Pasākumos parasti izmanto vienu vai divas bezvadu kameras.Jaunajā PTS arī komplektā būšot divas bezvadu HD kameras. Vairāk vienkārši nevajag. Tas bezvadu variants sanāk visai sarežģīts, jo nevajag aizmirst, ka kamerai vajag no attāluma kontrolēt krāsu balansu, blendi,skaņu u.t.t. Tad vēl abpusēji sakari ar operātoru. Parasti tehniskā kontrole notiek 400-470MHz diapazonā, bet tur jau arī nav "klusums" ēterā. Bildi atpakaļ raida virs 2Ghz,jo peiekš video vajag ļoti platu sakaru kanālu. Tur nevar kā Lattelekoms sakompresēt bildi un raidīt plastalīna ģīmjus :sarkasms:Bilde nedrīkst atšķirties no nekompresētas kabeļa kameras attēla. Savukārt jo augstāka frekvence, jo lielākas problēmas ar radioviļņu izplatīšanos. Operators visu laiku kustās un vajag tiešo redzamīnu no kameras uz uztverošo antenu. Pat Formula 1 un Tour de France sacensībās, kur visvairāk izmanto bezvadu kameras, bilde rausrās, bet tur naudu uz aparatūru neskaita. Vārdu sakot, fizikas likumus neviens nav atcēlis, Dexs,kad Eirovīzija bija Rīgā, blakus koncerta norises vietai, stāvēja elektrosakaru inspekcijas busiņš un vīri melnā visu laiku čekoja ēteru., lai nebūtu nekadu traucējumu. Diez vai to kāds darīs katrā koncertā.

Link to comment
Share on other sites

akdies...

tas tak ir neprāts prof aparatūru dragāt tais pašās frekvencēs kā publ wifi.

skaidrs, ka tur būs vājprāts :(

Labots - MārcisB
Link to comment
Share on other sites

Tur jau tā lieta,ka kamera nestrādā WiFi diapazonā, bet zemākas frekvencēs zem 2,4GHz. Frekvemci var mainīt, bet kanāls aizņem liekas 27Mhz(slimkums meklēt specifikāciju).Savukārt 4G aizvelk līdz 2,1GHz. Ja blakus darbojas tūikstošiem mobilo telefonu,kuri izmisīgi ķer internetu uz Wi Fi vai 4G, tad nav brīnums,ka rodas traucējumi blakus frekvenēs. Pirms pāris gadiem ar bezvadu kameru nebija nekādu problēmu, bet tagad ēteris arvien sačakarēts un sačakarētāks. Tagad jau visi kā traki uz tām"bezvadu tehnoloģijām", bet radio ēteris nav bezgalīgs un naivi cerēt, ka visiem pietiks tur vietas :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Nu būs viens moments, kad tas "bezvadu NĪ burbulis" sprāgs. Es jau kādu laiku drūmi vēroju šo ētera aizbāšanu un gaidu, kad bruks...

Link to comment
Share on other sites

LTV nav naudas, BBC skandāls ar pedofīla piesegšanu pirms 30 gadiem... traki tiem sabiedriskajiem medijiem Eiropā iet.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Sveiki!

 

Pirmkārt, sen neesmu lasījis tik interesantu forumu.

Otrkārt: Milzīgs prieks, ka LTV1 pāries uz 16:9 jau tuvākajā mēnesī.

 

Jautājums: Kā sokas (ja sokas) ar studijas un operatoru kameru nomaiņu? Kādas kameras tiek izmantotas studijā?

Link to comment
Share on other sites

Tur jau lielākaproblēma bija ar studijas pultīm,kontroles monitoriem un citu tehniku, kura bija novecojusi. Kameras jau maina visbiežāk un tās lielākoties uzturēja 16:9.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Tas jau bija labu laiku gaidāms, jo HD aparatūta viņiem bija jau no 16:9 ieviešanas. Krievijā galvenā problēma ir signala izplatīšanā ,jo teritorija milzīga. Pa sibīriju visur vēl analogā TV,kāds tur HD. Jā,Maskavā protams varēs HD skatīties, bet čukčas cēl ilgi nē.

Te odiciāls apstiprinājums par HD

http://ria.ru/society/20121210/914214168.html

Nūsu retranslētāji neko nekonverēs, bet ņems SD bildi kā ņēmuši. Nav jau pa kurieni to HD raidīt.

 

Link to comment
Share on other sites

Kastrētu rādda arī pašā Krievijā. Nav tak tehnisku iespēju HD parādīt.Lattelekoma virszemes apraidē HD nevar dabūt cauri. Viasatam nah** nevajag tērēt resursus un naudu uz SAT lai raidītu HD. Paliek Lattelekoma interaktīvā TV, bet tur tāpat jau plastalīna ģīmjus raida.

Link to comment
Share on other sites

hm kad pilnībā atslēgs mazos analogos raidītājus visā latvijā 2013 gadā ?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...