Jump to content

Viss par un ap Latvijas televīziju pagātni/tagadni/nākotni


Dexs
 Share

Recommended Posts

Boto, Tu atkal nesaprati neko.

LTV7 kādreiz ir saņēmis materiālu 16:9.

LTV7 rādīja 4:3 formātā.

Lai nebūt jāgraiza malas nost no attēla, to 16:9 "iecentrēja" 4:3 attēlā.

Saglabāja gatavo materiālu raidīšanai ēterā. Viss. Tas jau IR de fakto 4:3 materiāls.

Tādu arī to tagad rāda.

Kas nav skadrs? :)

 

edit:

jūtu - cilvēkiem atkal nav labi.

Bija 4:3 - oi nu kāpēc nav 16:9 utt..

tagad ir 16:9 nav varžuģīmju - atkal cepeins - kāpec melnas malas vecajiem materiāliem.

(ak tu nelaime, jāskatās _neizkropļots_ attēls)

Kas - patīk kā TV3/TV6 zūmo 4:3 materiālu līdz 16:9 ?

Vai LNT zirgaģīmji ?

Labots - mafijs
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ne par "iecentrēto" 16:9 (kā šodien Pekinas OS atkārtojumu rādīja) ir runa, bet par tādu ar melnām malām augšā/apkšā raidītu 4:3 formātā - tagad uz CRT melnas malas ir visās pusēs...

Link to comment
Share on other sites

TasEsmuEss

Nu bet to nevar saukt par skatīšanos (skatīt attēlu). Viņi savu 4:3 saturu uz 16:9 ekrāna rāda dīvaini.

 

post-90889-0-63164500-1343317746_thumb.png

 

edit - tad gan ir par tv3 šoreiz, bet tāpat. Kaut ko viņi tur ir sakruķījuši visi man šķiet.

Labots - lavalair
Link to comment
Share on other sites

Atkal nekā nesaprati boto ...

4:3 režimā lai parādītu visu 16:9 materiāla attēlu neko nezaudējot, vajadzēj likt augsā un apkašā melnās malas.

Sagalabāja kā 4:3.

Tagad to rādot uz 16:9 ir un būs melnas malas augšā un apakšā.

Tak nedaudz ar loģiku jāpadarbojas :)

Uz 16:9 TV arī ir melnās malas pa perimetru šadam materiālam.

Labots - mafijs
Link to comment
Share on other sites

mafijs, Tu salīdzināji kā tāds video izskatījās agrāk uz 4:3 CRT TV un kāds šodien ar 16:9 flagu signālā?

Link to comment
Share on other sites

Nu labi, Dies ar to veco materiālu, bet kāpēc ziņu raidījums arī 4:3, vai tad studijā arī viņiem akmenslaikmeta kameras?

post-89082-0-34678700-1343318926_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Veco 16:9 materiālu, kas sagatavots rādīšanai 4:3 vajadzētu piezūmot tā, lai būtu pa visu ekrānu, tad arī nebūtu par ko cepties. Šāda zūmošana nekādus varžuģīmjus netaisītu, vienīgi grūti spriest kā būtu ar kvalitāti.

Link to comment
Share on other sites

Jā, Kriš. Tā varētu. Vācu Pro7 HD, KabelEins HD u.c. jau tā dara. Kvalitāte nav nemaz tik slikta. Šo kānālu SD versijas gan tā nedara, laiž 4:3 pa vecam.

Link to comment
Share on other sites

Par cik ziņu diemests ir viens un LTV1 nepāriet uz 16:9 tad tiešām ir bardaks. LTV1 zinu materiāls jādod 4:3 formatā, bet LTV7 16:9.Es ar to tieši saskaros savā darbā. Jau mēnesi priekšLTV7 gatavoju raidījums platekrāna, bet to nevar parādīt LTV1.

Link to comment
Share on other sites

He :) :) salidzināji Vācu kanālu datu plūsmu no SAT ar LV kanāliem VTV :) Var jau redzēt kas savāk no 4:3 zūmošanas TV3 .. brrrr .... nu nē., labāk nevajag.

Link to comment
Share on other sites

Starp citu, LTV 1 aizkavēsies ar pāriešanu uz 16:9 galvenokārt tieši Panorāmas dēļ - kamēr nenomainīs veco tehniku, 16:9 nav iespējams. (Kā jau reiz teicu - ir man tur gali, kas dod info).

Par pārējo:

Man gan šķiet, ka visiem brēcējiem ir problēmas ar konfigurēšanu, Tikko, krievu ziņu laikā, paskatījos - ir variants ar 4 melnām malām (bilde 1), viens pogas spiediens - un normāla 4:3 bilde uz 16:9 ekrānu (bilde 2). Tā kā, Krišus, tikai un vienīgi roku leņķis (vai tehnikas nepiemērotība) :D. Savā laikā krietni nočakarējos, mainot gan TV, gan "Zvaigšņu kastes" settingus, lai dabūtu normālu bildi.

post-602-0-48187400-1343319971_thumb.png

post-602-0-92672900-1343320025_thumb.png

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Nu šitais ir vēl labāk! Zirguģīmis, ko arī ar taisnām rokām laikam nesalabot. Drīz jau viņi visus iespējamos variantus būs izmēģinājuši.

post-89082-0-46453700-1343320550_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

materiāls 16:9 , aizmirsts un iestūķēts 4:3 .

 

šitas tiešām nelabojas kaut kā.

Labots - mafijs
Link to comment
Share on other sites

Jā, tagad tiešām ir sajāta bilde,kuru arī man nekādīgi neizdodas izlabot.Tiek raidīts 16:9 formāt 4:3 materials, kurš izgatavots no 16:9 un ir riktīgi zirguģīmji.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Raidījuma sākuma titrus rādīja normālā 4:3. Tā kā es teiktu, te raidījuma producenti ir pie vainas

Link to comment
Share on other sites

Ko var gribēt, čaļiem šodien pirmā diena - stresiņš, kautko sajauc, saspaida ne tā, mēģina steigā labot, atkal ne tā. Gan jau ar laiku noregulēsies.

Link to comment
Share on other sites

Vispār var kaut ko salabot salabot. bet zūd kaut kas no attēla pa perimetru.

AV setings kā pielikumā, bet bilde capchurejot tomer nepareiza, kaut gan uz TV pareiza.

TV - wide jeb 16:9 režims ieslēgts.

post-69316-0-57611900-1343321817_thumb.jpg

Labots - mafijs
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Bardaks. Kaut kā neredzēju naktīs testējamies, nu varēja vismaz tad paspēlēties gan ar zūmiem, flagu ieslēgšanu/izslēgšanu. Tas, kas šobrīd notiek LTV7 ēterā ir pilnīgas drausmas. Vispareizākais ir attēla formāta slēgāšanās, kā TV3 gadījumā. Un arī "iezūmo" viņi tikai tad, kad 4:3 materiāls tiek pārtaisīts programmai, kura raida 16:9, piemēram ziņas/Bez Tabu (vecie arhīvi).

LTV7 gadījumā tad jau to pašu veco materiālu varēja iezūmot (kurš ir bijis 16:9, bet uztaisīts uz 4:3 ar melnām malām augšā un apakšā kā jau minēja mafijs - gan jau dzīts uz kasetēm vēl), un būtu labi. Jā, bilde vairs nebūtu tik asa, bet to vecākam materiālam pieciestu, jo skatītājs šajā situācijā vairs neko izlabot nevar, aparāts domā, ka nāk pilna 16:9 bilde ar atbilstošu tam flagu.

LTV7 variants (kāds ir šobrīd) ir pieļaujams tikai HD 720p/1080i kanāliem, kuriem reāli tāda 4:3 režīma nav, tāpēc arī jālaiž pa malām melns.

 

Par ziņām nekomentēšu. Ja taisa pilnu pārēju, nu tad vismaz ziņām vajadzēja būt arī 16:9. Bet nu tur jāgaida LTV1. Cik reāli šodienas satura bija "true" 16:9, kāds paskatīja? Olimpiskās spēles galu galā ies tikai 2 nedēļas.

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

Nujā,mafij, tikai mans sat aparāts nepiedāvā piespiedu 4:3, jai ir izvēlēts 1080HD režīms, tākā šis tavs variants man atkrīt. Pārsvarā skatos HD pārraides, tāpēc negribas šurpu turpu slēgāt tikai dēļ lv kanāliem.

Link to comment
Share on other sites

pareizi, tāpēc jau es uzliku 576i, parasti man 720p uzstādīts.

Labi, tas bija eksperiments tikai. Ideja tāda - palaist uz TV 4:3 variantā un TV ieslēgt 16:9 , tipa varžugīmjus, tad tie zirgaģīmji paliek normāli :)

Link to comment
Share on other sites

MartiniB

iepakot 16:9 ieksh 4:3 un tad to iestuukjeet ieksh 16:9 ir patenteejams ltv stulbums,

taa vietaa lai raidiitu bildi nekropjotu mainot atbilstoshu atziimi par malu attieciibu

 

@mafijs; raiviic

par lietotaaju roku liikumu vareetu pastriideeties

Link to comment
Share on other sites

Pavēro TV3 ziņas, īpaši,kad rāda materiālu no citzemju uzņemtiem sižetiem. 4:3 ir zūmots.

Var ļoti labi redzēt ka malas, teksti, slīdošā teksta josla jau paliem aiz ekrāna malām.

Tā tas ir jāsaprot.

Tas pats citzemju sižets LTV1, LNT nav zūmots.

Link to comment
Share on other sites

Zin, ir bijis ari stipri agrāk redzēta filma TV3 4:3 formātā, tad to rādīja zoom uz 16:9.

Ja konkrēti - tad Stalones filma - stāt, mana māte šaus.

Varēju salīdzināt, jo tieši gadījās, tā ka toreiz biju ierakstījis no TV3 šo filmu VHS.

Nesaku, ka tas notiek regulāri ar filmām, bet nu konkrēts fakts uz sejas, kā saka :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

MartiniB

@Ieleja

ja signaals ir sajaats tad jelkaads tv buus bezspeeciigs un Philips ir veins no gudraakajiem pielaagoshanaas jomaa

 

ltv tehnikjiem vai minimaals % ka tehnikai

tieshaam nav saprotama elementaara lieta - 4:3 matereaals ir jaaraida kaa 4:3 un nav jaaiepako ieksh 16:9

4:3 ieksh 16:9 veel ir piecieshams, bet ltv7 ir speerushi soli dziljaak purvaa -

16:9 saglabaats kaa 4:3 un tas 4:3 veelreiz iepakots 16:9

 

pirmajaa iejaukshanaas reizee no 720x576 pikseljiem ~22% tiek atdoti melnajaam malaam,

bet ar to bildes kvalitaate ir bojaata nepietiekami, var tak veel ~22% nonjemt atteelam

 

rezultaataa:

kad shie raida 4:3 iepakotu ieksh 16:9 mees sanjemam pazeminaatas izshirtspeejas televiiziju - ~560x576 no 720x576

kad 16:9 ieksh 4:3 ieksh 16:9 tad ultra super duper miinus extra pazeminaatu - ~560x460 no 720x576

Labots - MartiniB
Link to comment
Share on other sites

zimbabwe

Zin, ir bijis ari stipri agrāk redzēta filma TV3 4:3 formātā, tad to rādīja zoom uz 16:9.

Ja konkrēti - tad Stalones filma - stāt, mana māte šaus.

Varēju salīdzināt, jo tieši gadījās, tā ka toreiz biju ierakstījis no TV3 šo filmu VHS.

Nesaku, ka tas notiek regulāri ar filmām, bet nu konkrēts fakts uz sejas, kā saka :)

 

šī konkrētā filma TV3 arhīvā ir 16:9 formātā un tā tika šādā formātā rādīta pēdējā reizē 16/04. Neviena filma TV3 netiek zūmota, vienīgais, kas tiek darīts, ir vecās 4:3 bildes aizvietošana ar widescreen versiju, kas tiek saņemta no izplatītāja.

 

p.s. augstāk teiktais neattiecās uz ziņām, kur vecie 4:3 arhīva materiāli un ārzemju ziņas, ja tās atnāk 4:3 formā, tiek zūmoti, jo tā ir labākā metode, kā tos parādīt (likt bildes 4:3 formātā ar melnām malām 'widescreen raidījumā, nav labs stils)

Labots - zimbabwe
Link to comment
Share on other sites

Jā, jā zūmo uz nebēdu, tas ka tiek zaudēta daļa informācijas, protams, ir sīkums, ka tiki labi izskatās. Nevis labais stils, bet stulbums. Diemžēl vairumam skatītāju vienalga, kas kadrā - zirgaģīmis, varžuģīmis u.t.t., ka tikai pilns ekrāns, tādēļ TV kompānijas īpaši neiespringst.

. Pareizi būtu raidīt formātos, kuri neļauj skatītājam neko mainīt - ja pilns 4:3, tad 4:3, ja iekļauts 16:9 - tad tā lai arī ir, nevis iztaipīts pa visu platumu. Skatītājs ir jāaudzina, ja ne savādāk, tad piespiežot skatīties pareizu, nevis sačakarētu bildi.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Tikai nejag te paskas stāstīt ja? Lūk konkrētās filma skadrs. Ar visu TV3 logo.

Un pēdējo reizi to rādīja zūmotu līdz 16:9.

 

ja tās atnāk 4:3 formā, tiek zūmoti, jo tā ir labākā metode, kā tos parādīt (likt bildes 4:3 formātā ar melnām malām 'widescreen raidījumā, nav labs stils)

 

šo metoti jūs varbūt varat rādīt zimbabves iedzīvotājiem !

labais stils ..kā tad ...

post-69316-0-15996200-1343375060_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

zimbabwe

Bilde, protams OK, kad šitais logo bija, pirms cik gadiem? atkārtoju vēlreiz un pasvītroju neviena filma TV3 pēdējos 2 gadu laikā, kopš tiek rādīts widescreen formātā, nav bijusi zūmota uz 16:9. Ja tev ir kāds vizuāls pierādījums tam, lūdzu parādi.

 

Un kā tu ieteiktu rādīt 4:3 arhīva saturu raidījumā, kurš ir filmēts 16:9 formātā? tad, ja tev sižetā ir jāuzliek 3 bildes no 10 4:3 formātā? Kā tu to izdarīsi, es labprāt uzklausīšu tavus ieteikumus, lai mēs varētu kļūt labāki.

Link to comment
Share on other sites

Es speciāli izvilku no plaukta šo toreiz veidoto DVD un salīdzināju ar ētera bildi.

Bija zūmots, bijas.

Žēl, ka netiku screnshotu paņēmis. Būtu pierādījums tam tagad uzskatāms.

 

liekat melnās malas klāt.

tad vēl tie nenormālie tuvplāni intervijās, kad rāda seju no pieres līdz zodam.

ārprātīgais plastalīna efekts ziņās, gan studijā, gan intervijās ...

tas arī ir labais stils? filmēts ar webkameru ?

Link to comment
Share on other sites

zimbabwe

Es speciāli izvilku no plaukta šo toreiz veidoto DVD un salīdzināju ar ētera bildi.

Bija zūmots, bijas.

Žēl, ka netiku screnshotu paņēmis. Būtu pierādījums tam tagad uzskatāms.

šeit ir bilde no tā, kā tas izskatījās ēterām, pie nosacījuma, ka uztverošā apartūra ir pareizi uzsetapota:

http://foto2.inbox.l...12/Untitled.png

joprojām gribu redzēt tavu variantu un salīdzināt.

 

liekat melnās malas klāt.

tad vēl tie nenormālie tuvplāni intervijās, kad rāda seju no pieres līdz zodam.

ārprātīgais plastalīna efekts ziņās, gan studijā, gan intervijās ...

tas arī ir labais stils? filmēts ar webkameru ?

Melnas malas, ok, un kā izskatīsies ziņu sižets (kur parasti kadri mainās reizi 3 sekundēs), kad 1 kadrs ir ar melnām malām, nākošais ir 16:9 un vēl nakošais - ar melnām malām. Nebūs par traku lēkāšana? Es varētu ātri samest īsu video un nodemonstrēt, diez vai, tas būtu labākais risinājums.

Tuvplāni filmējot, uc jautājumi ir pie operatoriem, šie mākslinieki dzīvo savā pasaulē ar savu izpratni par kadra kultūru un kompozīciju :)

Labots - zimbabwe
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

MartiniB

@zimbabwe

neteeree savu laiku un nervus uz mafijs+raiviic, vinjiem tagad ir ltv7 ko skatiities -

melnas malas no visaam chetraam puseem, toties neesot "zoomota" bilde ..

ka tik ne taa, kaa tad ieguust atteela samazinaajumu ja ne zoomojot

:)

Link to comment
Share on other sites

zimbabwe

@MartiniB

Ir OK, man vienmēr ir patikuši cilvēki ar viedokli, bet bez pamatojuma :) It jau labi skatīt visu caur šauro 4 kanālu Latvijas prizmu, mēģināt izgudrot riteni jau sešpadsmito reizi un brēkt uz debesīm, ka visi apkārtējie neko nesaprot. Diemžēl mans uzskats ir tāds, ka pirms gandrīz 2 gadiem TV3 izvēlējās pareizāku ceļu un rāda katru materiālu tādā proporcijās, kāds tas ir pieejams arhīvā un tiek lietots Video Index signāls, lai TV aparāti saprastu kā bilde ir jārāda. Šādi strādā absolūti lielākā daļa TV raidīšanas centru, Rīgā no raidīšanas centra tiek raidīti 26 kanāli, aptvertā ģeogrāfija ir gana plaša - Eiropa, Āzija, Āfrika, kopējā skatītāju auditorija ir vairāki desmiti miljoni, un tici man, ja mēs šeit darītu kaut ko nepareizi, tad gala lietotāji ātri vien par to mums paziņotu.

Link to comment
Share on other sites

MartiniB

kamdeelj auzaas?!

saakaam tak cepienu kamdeelj LTV7 raada ar melnaam malaam samazinot izschirtspeeju

tad juus abi saakaat apgalvot ka tas ir baigi pareizi, bet TV3 darot nepareizi, kas patiesiibaa ir optimaalakais variants

Link to comment
Share on other sites

Nu ja Tev patīk zūmots 4:3 līdz 16;9 ... tad nu neko.

Miglu bilde un nekas vairāk no tā neiznāk. Par to es runāju.

Link to comment
Share on other sites

Tiešām LTV varēja pamācīties no TV3 kā uzsākt raidīt 16:9 formātā. Iespējams, te gan ņemta vērā LTC ITV esošās platformas nespēja automātiski mainīt malu attiecību, varbūt līdz ar jaunās platformas ieviešanu arī LTV7 sāks signālā norādīt atbilstošu atzīmi par formātu.

Link to comment
Share on other sites

zimbabwe

Nu ja Tev patīk zūmots 4:3 līdz 16;9 ... tad nu neko.

Miglu bilde un nekas vairāk no tā neiznāk. Par to es runāju.

Tā kā tāds auns, kurā vietā tu vari parādīt programmu/filmu/raidījumu, kas tiek brutāli zūmota no 4;3 uz 16:9?? Nevis ļaļa par to, ka ziņu sižetā vecs arhīvs tiek piezūmots, bet visa programma? Ieslēdz TV3, TV6, raksti 24/7 mēnesi no vietas un parādi, kur kaut kas tāds tiek darīts.

 

LTC ITV esošās platformas nespēja automātiski mainīt malu attiecību,

 

Cik man ir zināms, LTC iTV dekoderis spēj lietot Video Index signālu un pareizi attēlot bildi uz TV ekrāna. Pašai iTV jau nekas nav jādara ar bildi, viņiem ir tikai jāizlaiž cauri videosignāla 11 rinda.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Nākas piekrist MartiniB un zimbabwe teiktajam. Nu formāta slēdzelēšanās ir vispareizākā un tā arī praktiski lielākā daļa Eiropas TV kanālu raida. Kādā naktī uzslēdziet to pašu vācu Das Erste. Ļoti bieži rāda melnbaltās vācu oldskūl filmas, un tās visas - 4:3. Īsti nesaprotu mafija cepienu par zoomošanu. Neesmu manījis, ka TV3/TV6 tā kādreiz darītu. Ziņas un sižeti "Nekā Personīga" cits stāsts un tur domas varētu vēl dalīties. Lūk. par ko, ja varētu nedaudz piekasīties, ir par to, ka TV3 logo 16:9 režīmā atrodās tā saucamajā 4:3 safe area, bet gandrīz lielāka daļa raidījumu, savus titrus mauc pilnā 16:9 zonā, neievērojot to pašu 4:3 safe area. Līdz ar to, ja man ir vecs 4:3 teļļuks, es izmantoju Zoom funkciju un TV3 logo "smuki" ieies manā ekrāna labējā augšējā stūrī, tad apakšā jau TV3 ziņu titros es redzēšu ko līdzīgu:

DIS DOMBROVSKIS

istru prezidents

 

Ja logo izmanto safe area, raidījumiem arī būtu iespēju robežās tas jāizmanto (nu tas būtu tikai loģiski). Savādāk neredzu jēgu neiebīdīt logo smuki stūrī.

 

Runājot par LTV7, šodien nedaudz paspēlējos ar iestatījumiem, un izskatās, ka LTV logo ir ielikuši 14:9 safe zonā. Tas joprojām ir par lielu un 7 rotēšana ik pēc dažām sekundēm ar "Londonas 2012" logo ir diezgan kaitinoša. Nu vai tad skaistu, classy variantu nevarēja uztaisīt, apakšā paliekot mazus olimpiskos riņķus un miers. Tie dinamiskie logo (vismaz man) šausmīgi krīt uz nerviem.

 

------------------

EDIT: SESTDIENA

Šodien skatoties olimpiskās tiešraides man rodas jautājums, vai vispār LTV dod iekšā digitālu signālu? (skat. pievienotās otrās bildes vižņus ap dzelteno/sarkano krāsu)

post-67561-0-74914800-1343423487_thumb.jpg

post-67561-0-05995200-1343476115_thumb.png

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

laikamTak

Mmmja... Vispār jau bez jebkādas irōnijas jāizsaka līdzjūtība tiem, kuriem nav iespējas tvert signālu no satelīta 28.2 grādiem (Kuriem tāda iespēja ir, bet to neizmanto - paši vainīgi). Visu sporta disciplīnu tiešraides izcilā HD kvalitātē 24 FTA kanālos (http://www.bbc.co.uk/reception/info/bbc_olympics_channels.shtml) bez reklāmām. Salīdzināju atklāšanas ceremoniju, pārklikojot vairākus kanālus no dažādiem avotiem. Tā vien likās, ka LTV7 pārraides kvalitāte bija viskakainākā.

Labots - laikamtak
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...