Jump to content

Viss par un ap Latvijas televīziju pagātni/tagadni/nākotni


Dexs
 Share

Recommended Posts

1 stundu atpakaļ, oxygen teica:

deklarē ka TV neskatās , bet izrādās ka visu zin ko tas rāda

mūsdienās principā viss, ko rāda live tv, ir kanālu lapās vai tv platformās pieejams (piem., GO3 un TV3 grupas kanālu saturs, Replay un LTV kanālu saturs, u.tml.)

 

mūsdienās pat t.s. interaktīvā tv jau ir novecojusi.. atceros, kad tet (tolaik lattelecom) ieviesa.. likās tik kruta štelle...

 

Protams, vietās, kur internets ir tāds kāds viņš ir vai bieži vien nav.. nākas dzīvot ar to, kas ir..

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Pirms 31 minūtēm , Rob Vuu teica:

Eju uz sporta zāli 3x nedēļā, bet skatīties televizorā kā citi sporto absolūti neinteresē. Visai dīvaina padarīšana. 

Tieši sporta pārraidēm televīzijā ir vislielākie reitingi.

Link to comment
Share on other sites

Da  stāts jau nav par to kur skatās ( pa tiešo tv vai raidījumu no ieraksta) , bet par to ka TV nekā nav, bet tai pašā laikā to ko tā TV ir uzražojusi , skatās un vēl lepni saka ka neskatās ''panorāmu'', kaut  vai tas no GO3, vai no gaisa, faktiski nemaina satura būtību. Nu vienīgais ka vari ''patīt''reklāmu.. Nu tas laikam tagad modīgi , jo ko gan ''draugi'' padomās.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , AndrisBB teica:

kurš mūsdienās skatās TV? Pensionāri?

Tev vakcīnas vietā nav mūžīgās jaunības eliksīru iepotējuši? Kaut kad arī pats būsi vecs, ja tik ilgi novilksi, diez kādas "dīvainības" skaitīsies tad, skaītīties kaut ko vispār, jo jaunajiem jau būs smadzenēs elektrods? :D

 

Sevi par pensi vēl neuzskatu, bet TV fonā iet katru vakaru, speciāli sēdēt pie datora, jakarēties ar IPTV vai skrollēt jūtūbu, nu nē. Pie datora ir interesantākas lietas, ko darīt, kaut vai boot palasīt :D

 

Par TV - man ir puslegāls šķīvis, pa kuru skatos lielo sportu no kaimiņzemes patiešām ultra labā kvalitātē, tā saucamie mūsu HD kanāli var tikai ūdeni pienest... 😕

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

Tepat forumā šodien atkal uzpeldējis topiks par TV iegādi. Tā ka nav jau visiem tikai laptopa mazais ekrāns, kur kaut ko saskatīt.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 6 minūtēm , aoma teica:

diez kādas "dīvainības" skaitīsies tad, skaītīties kaut ko vispār, jo jaunajiem jau būs smadzenēs elektrods? :D

Jaunie jau neskatās pat Yūtūbu, tāka pat es jau esu novecojis, tikai TikToku uz telefona.

Šodien lasiju ka zem 25 gadnieki vars nelieto telefonu zvanīšanai un zvanus ignorē, atbild tikai uz messedžiem. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jā, prot tikai rakstīt :D 

  • Patīk 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , xp teica:

Tepat forumā šodien atkal uzpeldējis topiks par TV iegādi. Tā ka nav jau visiem tikai laptopa mazais ekrāns, kur kaut ko saskatīt.

Klausi te tos "modernos", kam TV mājās ir tabū. Tādu ir niecīgs %, tad jau sen visi ražotāji būtu bankroten :)

Man, tieši otrādi, kustīgu bildi gribas izbaudīt pie milzīga labas kvalitātes ekrāna.

Link to comment
Share on other sites

Aigarsclp

Es piemēram ja skatos kaut ko no tv, tad pārsvarā tikai arhīvā jo var pārtīt reklāmas.

Vēl skatos diezgan daudz arī youtube (sev interesējošus kanālus). Es gan youtube skatos uz tv, jo man personīgi labāk patīk skatīties uz liela ekrāna nevis relatīvi mazā telefona ekrānā.

Link to comment
Share on other sites

Lūk, mēs ar sievu pensionāri, kurus šeit, neviens vien, noliek, kā vecus apsūnojušus celmus.🙂

Vakara dažas brīvās stundas pavadu pie 4 ekrāniem + telefons. + sat TV utt. Man tā ērti, ierasti, ka dators vienmēr arī sapārots ar TV. Pats varu ērti sēdēt dīvānā, nekad datora krēslā.

Sievai savs dators + TV, un tāpat sat TV utt.

Virtuvē viņai mazāks TV + sat. ...

Darbnīcā, kur paiet  dienas 12h, dators ar TV kā papildus lielāks monitors un mūzika, jo tur var atļauties trokšņot.

Tāda lūk tā statistika, lai gan arī varu apgalvot, ka TV, tā īsti nemaz neskatos 😀.

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Es te piebildīšu, ka nevajag jaukt.. "Es neskatos TV (kā ierīci)" ar "Es neskatos TV (kā pakalpojumu)"

Link to comment
Share on other sites

Protams. Kā jau teicu, vakaros TV iet fonā, bet ja VAJAG ko labu redzēt, ne jau monitorā vai telefonā. Kā jau te teica, pēdējā mode ir neskatīties TV, mīties ar vello vai jāties ar stāvdrāzi, ja jābrauc kaut kut tālāk, vecs volvo vai audi ar gāzi. Tas saucas hipsteri... Un tās bikses un žaketītes, kas aizķērušās skapī, vai palienētas no jaunākā brāļa :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , CAP teica:

Es te piebildīšu, ka nevajag jaukt.."Es neskatos TV (kā ierīci)" ar "Es neskatos TV (kā pakalpojumu)"

Tas ir kā..?

Es vienkārši tikai skatos uz sievieti?

Vai arī vēl baudu viņas pakalpojumus?😀

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Man domāt esam nopeldējuši no tēmas Viss par un ap Latvijas televīziju pagātni/tagadni/nākotni.

Tiem ~10, kas lepni paziņo, ka neskatās TV, varu piešķirt ordeni...par skatīšanos krietni mazākā mobzī/planšetē. 

Bet nu neko, viņi jūtās laimīgi.

Ar to beidzam dzīt sviestu?

 

 

  • Patīk 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Tas būtu maksāt sievai par pienākumu pildīšanu? :D

Ja nopietni dzīvojam pasaulē, kur sen nekas vairs nav par velti, mans vectēvs arī esot maksājis abonentmaksu par to, ka mājās ir radio, gribi klausies, gribi nē.

Bet ja es maksāju, kāpēc man ir tik ilgi jāgaida? :D Labu kvalitāti, protams.

Link to comment
Share on other sites

Es esmu 31 gadīgs pensis, man patīk skatīties klasisko televīziju LABĀ kvalitātē (nevis pārmudrītā Replay utt. kvalitātē ar visādām ūdenszīmēm, dīvainiem bitreitiem un sūdīgiem interleisingiem). Tāpēc kvalitatīvs SAT vai IPTV signāls ar HD, 50 fps ir way to go! Bet nu es joprojām kačāju (un pērku no iTunes) MP3 failus un filmas no torrentiem. Bet, katram savs...

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

:D Nabadziņi, kas visu var skatīties, kur, un kad grib.

Ok, nupat Beļģijas GP dēļ lietus izbrauca ārpus laika, pieejamais kanāls ilgāk nevarēja gaidīt, sāka rādīt ko citu, tad nu greizo finālu noskatījos pa pusei internetā, pa pusei abonētajā tv kanālā, jo no sākuma neattapos, ka man rāda arī tādu :D

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , j.m teica:

Sports jau laikam nevienu vairs neinteresē...

Aplami. Mani piem. Sports vienīgais, kas tur interesē lai skatītos LTV7 tiešraides.  Bet tur ir kkāds"kastrēts" ēters. Paskaidrošu savu viedokli. Valsts izlašu kvalifikācijas spēles,katrs mo mums būdami nodokļu maksātāji  finansējam valsts izlases komandas!, wtf LTV7 basīti netranslē, bet hoķi tanslē!?? Neesmu prioritārs ne basim,ne hoķim, bet mani piem. besij ārā šāds formāts:"kauko rādīsim, kauko nerādīsim".

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Visi šitie IIHF, FIBA, IOC utt ir privātas organizācijas, kas tirgo raidtiesības. Ja LTV nav naudas, tad nerāda. Ja LTV ir nauda, bet TV3 ir vairāk nauda, tad konkrēto sportu TV3 rādīs savā reklāmu rosolā. Zaķenē budžets ir stipri ierobežots gan valsts finansējuma dēļ, gan tāpēc, ka ir daudz "vērtīgākas" lietas kur izgrūzt naudu, so, nākas izvēlēties ko rādīt un ko nerādīt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Eob teica:

Visi šitie IIHF, FIBA, IOC utt ir privātas organizācijas, kas tirgo raidtiesības. Ja LTV nav naudas, tad nerāda. Ja LTV ir nauda, bet TV3 ir vairāk nauda, tad konkrēto sportu TV3 rādīs savā reklāmu rosolā. Zaķenē budžets ir stipri ierobežots gan valsts finansējuma dēļ, gan tāpēc, ka ir daudz "vērtīgākas" lietas kur izgrūzt naudu, so, nākas izvēlēties ko rādīt un ko nerādīt.

Mēģināšu 3 vārdos atbildēt. Arī zirdziņam būs saprotams:). LTV7 netarnslē  komercturnīrus.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Tas, ka manis minētie ir non-profit organizācijas, nenozīmē, ka tur viss ap naudu negriežas. Tāpat raidtiesības jāpērk par īstu naudu, kuras vai nu ir, vai nav. Domā, ka LTV izvēlējās ntos gadus PČH nerādīt un ļaut TV3 pelnīt uz reklāmām?

P.S. Zirdziņš LTV nostrādāja vairāk kā 8 gadus. Zirdziņš probably zin labāk. :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Eob teica:

P.S. Zirdziņš LTV nostrādāja vairāk kā 8 gadus. Zirdziņš probably zin labāk.

Kur Tieši nostrādāji? Tad jau laikam, tā kā kolēģi esam:)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Eob teica:

Vairs ne. Nesen devos pelnītā atpūtā uz darba biržu. 

Veiksmi un atpūtu!

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , Racer teica:

Kas tur ir pielāgots?

es neko neminēju par saturu.. jā, tiešraides nav, par laimi ir app (baltcom, megogo, gan jau vēl kur ir bezmaksas), kuros ir, bet man, personīgi, nav pārāk aktuāli.

 

pirms 9 stundām , jacobs teica:

Tas ir kā..?

elementāri.. TV (televizors) tiek izmantots netflix, youtube, go3 utt u.c. servisiem, bet TV (televīzija, klasiskā izpratnē "live tv") netiek skatīta, tobiž 20 vai cikos, saime nesēžas pie galda, lai skatītos Panorāmu :D.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Tas kaut ko truli ar rokām darot

Kurš truli kaut ko dara ar rokām? Tas bij uzbrauciens fiziskā darba darītājiem?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , kreizā Kāja teica:

Tas kaut ko truli ar rokām darot, ar skrūvgriezi rokā var izklaidēties.

Tu truli rakstot, droši vien, arī izklaidējies?😀

Mums meistariem, tādas kustības piemīt, varbūt tikai pillā.

Link to comment
Share on other sites

Es gan vēl neesmu pensionārs, tomēr man tieši patīk LTV raidījumi, patīk tas, ko tur rāda. Nerunāju tikai par ziņām.

Komerc TV - nu tā, interesē minimāli, jo tieši tur ir tas saturs, kuru var skatīties fliksos, YT vai citur. 

 

Patīk, ka LTV attīstās. Malači!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Dexs teica:

TV3 mode pēdējā laikā "izmest" ārā visus vecos (Lizbovskis piem.) un nomainīt ar jaunākiem (Komarovska) manuprāt baigo godu nedara. 

Par Lizbovski nezinu, visādas runas klīst par iemesliem, bet tagad arī Artu Skuju. Diez kas nav. Savdabīga skandināvu pieeja...

Link to comment
Share on other sites

Man tā TV LTV no rīta virtuvē fonā ( rīta panorāma) . Nu faktiski jau kā radio, bet dažbrīd, kamēr gatavo brokastis un brokasto, ko uzzini jaunu, ja kāds viesis studijā. Par TV3- tiešam laikam mēģina piesaistīt jauniešu auditoriju, bet .... mani nu galīgi nepārliecina vai tie būs kas skatīsies to ko šie rāda ar milzīgām reklāmas pauzēm pa vidu, ja var tieši to pašu internetā. Izspiest '' kā sūkli'' darbinieku un ''izmest'' -tas jau kapitālisma stilā. Momentānajam efektam labi, bet.... diezin arī darbinieks redzot ''kā tās lietas darās'' būs baigi lojāls uzņēmumam. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , kreizā Kāja teica:

Jā. Visi raud stūrī, sola mūžīgu atriebību!

Da nē, vienkārši piekasījos vārdam "truls", jo tas ir tā nonievājoši. Tas arī viss.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Racer teica:

Savdabīga skandināvu pieeja...

Tur tak no skandināviem ne smakas nav.. pārdeva amerikāņiem & Co.. tobiš tiem pašiem, kam pieder Bite/Baltcom.. kkas vēl laikam tur bija.

 

Jebšu pareizāk sakot.. amerikāņiem pieder Bite.. un zem Bites ir gan TV3 grupa, gan Bite LV, gan Baltcoms.. un dafiga visa kā cita.

Labots - CAP
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , CAP teica:

Tur tak no skandināviem ne smakas nav.. pārdeva amerikāņiem & Co.. tobiš tiem pašiem, kam pieder Bite/Baltcom.. kkas vēl laikam tur bija.

 

Jebšu pareizāk sakot.. amerikāņiem pieder Bite.. un zem Bites ir gan TV3 grupa, gan Bite LV, gan Baltcoms.. un dafiga visa kā cita.

Jā, bik biju piemirsis - automātiski prātā MTG grupa un skandināvi, nepiesekoju kam pārdevās. Jebkurā gadījumā - mudaki! :D 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

kā diez būs ar 700mhz kad būs jaatbrīvo ? priekš 5G frekvencēm.. 

 

Citēt

Radiofrekvenču spektra joslu 703–733 MHz, 758–788 MHz un 738–758 MHz iedalījums zemes sistēmām, kas Savienībā spēj sniegt bezvadu platjoslas elektronisko sakaru pakalpojumus/IMT, stājas spēkā no 2022. gada 1. janvāra. Iedalījums televīzijas apraides sistēmām radiofrekvenču spektra joslā 694–790 MHz (700 MHz) ir spēkā līdz 2022. gada 30. jūnijam. No 2022. gada 1. janvāra līdz 2022. gada 30. jūnijam noteikts pārejas periods televīzijas apraides sistēmu raidošo tīklu pārkārtošanai 694–790 MHz radiofrekvenču spektra joslas pilnīgai atbrīvošanai 2022. gada 30. jūnijā. Šā pārejas perioda laikā radiofrekvences piešķīruma lietošanas atļaujas bezvadu platjoslas elektronisko sakaru sistēmu lietošanai ir izsniedzamas ģeogrāfiskajās vietās, kurās ir pabeigta televīzijas apraides raidošo tīklu pārkārtošana vai to darbībai nav iespējami kaitīgie radiotraucējumi. Šajā periodā līdz 2022. gada 30. jūnijam zemes televīzijas apraidei tiek noteikta prioritāte pār citiem lietojuma veidiem.

 

https://www.vases.lv/lv/content/publiskie-mobilie-sakari#700

 

Tet saka kad 

Citēt

Frekvenču pārkārtošana sāksies oktobra beigās. Detalizēta informācija, kā tas skars VTV kanālu sarakstu un papildpakas, sniegsim septembra laikā.

 

 

Un kā ar VTV HD kvalitātē , gan jau būs jāpariet uz DVB-T2 un HEVC, h.256..  savādak tos visus kanālu neiespiest.. 

 

 

 

Igauņi jau sen pārgājuši ..

https://levira.com/saatejaamad.pdf

,

https://levira.com/programm.pdf

 

Un arī HEVC testē nu nice nice :)

Labots - DJWoX
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...