Jump to content

Viss par un ap Latvijas televīziju pagātni/tagadni/nākotni


Dexs
 Share

Recommended Posts

LTV7 arī ziņas aizgājušas 16:9. TV3 piegājiens gan netiek lietots - vecāks arhīva materiāls tiek rādīts oriģinālajā 4:3 aspect ratio, ar melnām malām pa sāniem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ir pilnīgi pareizi vecos arhīva materiālus rādīt ar melnām malām.

Link to comment
Share on other sites

Lai pierod.

Kāpēc ķinīti neviens par melnajām malām necepas? Neesat ievērojuši ka nebūt ne visas filmas ir pa visu palagu?

Link to comment
Share on other sites

Redz cilvēks tak par televizoru baigo naudu samaksajis un domā, ka tagad jārāda visam ekrānam. Man tiko viens klients bija tāds. Es šim saku ,ka viņam bildē varžu ģīmji un ieslēdzu SAT uztvērējam pareizo formātu un automātiku.lai TV saprot,kāds formats. Šis man virsū,ka visu esmu sačakarējis un nafig viņam tik maza bilde jāskatas. tad jau jaunu TV neesot bijis vērts pirkt.(viņam pirms tam bija TV ar baigi lielu kineskopu) Argumenti, ka citādāk 4:3 bildi normali skatities nevar, šim pie kājas- es nopirku jaunu TV un samaksāju lai rāda viss ekrāns. Klientam vienmēr taisnība :sarkasms:

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

būtu klients nopircis labāku tv, tagad varētu baudīt bildi pa visu ekrānu. es saku, baudīt, nevis truli izstiept, kā daudzi tv dara.

Link to comment
Share on other sites

Bet sekas tam ir krietni apgraizītas malas un cilvēks tagad redz bildi par visu samaksāto ekrāna laukumu toties vairs neredz visu pašu bildi, par ko arī tomēr ir maksājis. Kāda nu kuram prioritāte.

Link to comment
Share on other sites

cik nu tur krietni apgraizītas? piemēram, philips tv to veic diezgan efektīvi, tā ka zudumi ir minimāli un es reti kad atceros, ka vēl arvien mums taču raida 4:3 signālu.

Labots - uldiss
Link to comment
Share on other sites

Cik minimāli, laikam gaumes jautājums. Lai 4:3 izstieptu uz 16:9 ir jūtami augša un apakša nogriezta. Piemēram sportu skatoties gandrīz neko no ekrāna augšā un apakšā izvietotā papildinfo vairs neredz.

Link to comment
Share on other sites

sportā piekrītu, ka šo to no papildinfo neredz, bet nav tā ka visu. ja 4:3 pa tiešo pārslēgtu uz 14:9, vai 16:9, nevis ar apstrādi, kas saucas "super zoom", tad gan krietni apgrieztu.

bez tam, visu attēlu var ar bultiņu uz pults jebkurā brīdī pabīdīt uz augšu, leju, ja vajag.

Link to comment
Share on other sites

Varbūt, bet tas ir labs priekšstats, cik daudz no bildes zaudēs skatoties citus raidījumus vai filmas.

Link to comment
Share on other sites

Platekrāna televizors 4:3 attēlam vēl apcērp sānu malas, reāli jau bilde ir bišku platāka, daļa STB uztvērēju padod signālu visu laiku 16:9 formātā un 4:3 bilde ir ar melnām malām, toties visā platumā, es labāk šādā režīmā skatos, nekā zūmojot vai izstaipot.

Link to comment
Share on other sites

Baltkom piederošais ziņu kanāls "TV24" ar 1 oktobri pātrauks savu darbību. "TV24" jau ilgu laiku strādāja ar zaudējumiem. Baltkom klienti šī kanāla vietā varēs vērot "Travel Channel".

Link to comment
Share on other sites

Tas jau bija sen gaidāms. Tak neviens to kanālu neskatījās un nav jau mums megaliela valsts lai savu "CNN" kanālu uzturētu. Tautai ar Panorāmu pietiek.

Link to comment
Share on other sites

Pa tukšo viņš satraucās - mobilās tehnoloģijas, pat 4g neder lai masveidā televīzijas pārraides nodrošinātu.

Link to comment
Share on other sites

Njā, tādas muļķibas runā valdes priekšēdētājs.. Kaut gan, ka izteicās man zināms bijušais telekoma reģionālais vaditājs - ko var gribēt, ka telekomu vada maizes ceptuves direktors .. :D

 

/ Jautāts, vai lielākā daļa TV raidījumus skatīsies planšetdatoros, viņš atbildējis: «Ātruma iespējas ļaus iespraust mobilā telefona «dakšiņu» televizorā un skatīties pārraides uz lielā ekrāna. /

Viņš ko - fantastikas seriālus pārskatījies vai kapronu appīpējeis.

 

Ja vien nav runa par ārprātīgas kvalitātes plastalīna bildi :)

Labots - mafijs
Link to comment
Share on other sites

Patīkams pārsteigums: LTV7 patreiz rāda tenisa tiešraidi, 4:3 formātā iet, ar melnajām malām sānos. 16:9 flags ir.

Televizors mierīgi rāda bildi centrā, bez pašdarbības.

Link to comment
Share on other sites

Nu tas jau sen, kopš LTV7 pārgāja uz 4:3. 16:9 , atvainojos, fatāla drukas kļūda.

Labots - mafijs
Link to comment
Share on other sites

MarcisB

es kā reiz par ko citu. LTV7 kopš pārgājuši uz 16:9, ļoti korekti atstrādā 4:3 pārraidi

ak dies, tas nav nekaads korekti!

shaads piegaajiens der prieksh kaada 4:3 sizheta iestarpinaashanas ieksh 16:9 raidiijuma,

bet ne jau veselai paaraidei atnjemt 23% izschirtspeejas

 

veel shaads variants ir attaisnojams ja tiek raidiits paraleeli HD versijaa no vienas pults

Link to comment
Share on other sites

shaads piegaajiens der prieksh kaada 4:3 sizheta iestarpinaashanas ieksh 16:9 raidiijuma,

Pēc tā arī izskatījās...

Kas tur nekorekts?

Rādīt 4:3 video fragmentu bez izvirtībām.

Protams, es neesmu sēdējis blakus LTV7 večiem un nezinu kādā formātā tā tiešraide oriģināli bet

ņemot vērā ka tās bija Latvijā notiekošas tenisa sacensības, ir pilnīgi iespējams, ka tās tika filmētas 4:3

Labots - MārcisB
Link to comment
Share on other sites

Vēlāk no Jelgavas translētā EČ volejbola kvalifikācijas turnīra spēle gan bija 16:9 formātā, pierastajā LTV tiešraižu "kvalitātē'', bet teniss 4:3 ar pastāvīgo 16:9 flagu LTV7 kanālā:

post-70212-0-01933400-1347733913_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

@boto: palasi augstāk, jau rakstīju, ka LTV lieto permanento 16:9 video indeksu, ko ieslēdz SES un Lattelecom. Melnās malas 4:3 bildei viņi liek paši.

Link to comment
Share on other sites

Patreiz TV3 laiž Kalnieti, kas tas par dīvainu melnu aplīti ekrāna kreisajā augšējā stūrī?

Vairākkārt jau esmu to ievērojis. Sīce pirms tam skatījās Hortonu, tam tāda atribūta nebija.

Labots - MārcisB
Link to comment
Share on other sites

Melnais aplis ir tiešām jau sen visās televīzijās (LTV gan daudz tādas filmas nerāda, tāpēc retāk redzams).

Link to comment
Share on other sites

Es jau iepriekš prognozēju,ka jaunie saimnieki neturēs vienlaicīgi ēterā līdzīgus raidījumus. Lūk, ar Tautas balsi ir cauri http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/94408/aina-poisa-atvadas-no-tautas-balss-un-televizijas

Pareizi ir, jo LNT nozaga ideju no TV3. Interesanti,kad nolikvidēs ziņu dienestu un kurā kanālā? Uz 16:9 arī LNT būtu laiks pāriet.

Link to comment
Share on other sites

Sveiki.

A ko Jūs gribiet? Leišu un igauņu (mūsu kaimiņiem) cik brīvo kanālu? Cik Baltijas nabai Latvijai? Uz ko dzīvo citu valstu nacionālie kanāli, uz ko mūsējie??? Kurā valstī vēl nacionālajam kanālam IR jāmaksā Tādas summas par apraidi?

 

Sory...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...