Jump to content

Lattelecom virszemes TV (1. turpinājums)


Pirkss
 Share

Recommended Posts

To ko Didzis saka, es jau sen jau esmu teicis. šeit ir Latvija, kur otra izplatītākā valoda ir krievu, lai kā kādam gribētos domāt citādi. Pirms pāris gadiem šķiet, LNT pa naktīm filmas laida oriģinālvalodā, diez nez kādēļ pārtrauca šo praksi.

Un Krievu filmas bijušajās postpadomju valstīs neviens neierunā nevienā citā valodā(latviešu, piemēram), uzmet subus un viss. Ja nekļūdos, mēs starp ES esam viena no topa valstīm, kur apmēram 80% iedzīvotāji zin kādu svešvalodu(uzminiet, kuru :mrgreen: )

P.S. Starp citu, nebiju sen skatijies TV6 Latvia, bet šķiet, ka pirms kāda gada filmas rādīja oriģinālvalodā, bet tagad-latviski.Tas pats ar "Top Gear" raidījumu.

Link to comment
Share on other sites

Es jau varu saprast nepatiku pret krievu valodu, bet ar ko tad angļu valoda labāka? Domā Igaunijā, skatoties filmas angļu mēlē, baigi attīstās igauņu kultūra, valoda vai mentalitāte :sarkasms: ? Angļu valodas "invāzija" ir tik pat slikta kā krievu valodas, vai, pirms simts gadiem, vācu valoda izmantošana.Latvijas TV ekrānos būtu jāskan latviešu valodai!

  • Patīk 2
  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

Angļu valoda ir vispasaules biznesa valoda. Latviešiem nav tikai jāsēž kokos un jāēd sēnes savā provincē, bet jābūt aktīviem un jāzin gan angļu, gan krievu valodu. Man ar besī dublētas filmas.

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

subtitri nav tikai domaati prieksh tiem , kas grib origjinaalvalodu, bet arii tiem cilveekiem, kuri vienkārši nedzird.. nevajag aizmirst arii tos cilveekus, vinji tomeer arii grib skatiities TV un redzet filmas/serialus.. ja reiz filma tiek tulkota, tad var pavisam vienkārši pievienot filmaam/seriaaliem subtitru izveeli + ideaalaa variantaa, tiek piedavati 2 audio celinji - origjinaals un tulkotais, prieksh vecaaka gada gaajuma cilveekiem.. taa tam vajadzeetu buut vismaz, protams, izmaksas tam visam noteikti ir diez gan "skaistas"...

Link to comment
Share on other sites

@gnu Mani besī lasīt subtitrus. Ko nu darīsim ?

Varbūt vienkārši izmantot DTV iespēju ieslēgt vai izslēgt subtitrus :unsure:

 

Palaist otru skaņas celiņu arī oriģinālvalodā un tāpat jau tulkotam raidījumam vēl uzklibināt subtitrus - diez vai būs lielas papildizmaksas, toties cilvēkiem būs izvēles iespējas, pārkrievotā vecākā paaudze lai tik turpina vārīties savā sulā, bet jauniešiem vajadzētu dot iespēju apgūt arī citas valodas. Starp citu nesen bija publicēts pētījums, ka liela daļa cilvēku Eiropā zina trīs valodas un, diemžēl, krievu valoda starp populārākajām nebija...

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Khmmm... kas ar to 16:9? Vakar skatiena zonā ieslīdēja TV3 raidītais Bones. Izskatījās, ka TV un dekoderis ir sapratuši 16:9 signālu (domājams, ka LTTC beidzot padod info kas ir un kas nav 16:9) un atbilstoši to arī attēlo. Ģīmji normāli, TV3 logo apaļš, nevis kaut kā saspiests vai izstiepts.

 

Lietošanā esošā HW: LG TV ar uzstādītu konstantu 16:9 bez jebkādiem izstiepšanas algoritmiem un Jacobsons NB6 kaste, kopā pa HDMI. Dekoderim, šķiet, ir uzstādīta izejas izšķirtspēja 720p, bet neesmu 100% pārliecināts. Varu nočekot līdz rītrītam ja ir interese.

 

EDIT: Setaps tāds arī ir!

Labots - Žaks Kustō
Link to comment
Share on other sites

@boto

Ja neesi ievērojis, tad ir subtitri, kurus nevar atslēgts par at tiesas lēmmu. :sarkasms:

 

oftopik on:

Nez kāpēc vecā paaudze nebļauj - nost ar agļu valodu. Toties jaunā paudzīte to vien skandina nost ar krievu valodu, nost ar krievu valodu .... Nepatīk, neskaties, kā jau te teica - ar ko angļu valoda labāk par krievu ?

Nez kuri tad ir te vairāk nozombēti ?

Diskusijās par valodu vairāk neiesaistos. Bezjēdzīga laika kavēšana.

offtopik off.

Labots - mafijs
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Tikko tiek izteikta vēlme ārzemju raidījumus skatīties oriģinālvalodā izņemot krievu, tā uzreiz atskan - priekš kam to vajag, visi tak pa krieviski saprotot, lai ejot satelītu skatīties vai vispār lai neskatoties... jā, to droši vien arī skandina jaunieši :)

  • Patīk 1
  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

Gribi bezmaksas skatīties TV, tad pieciet valodas un titrus. Kas maksā par TV tas arī pasūta "mūziku" un "pasūta" reklāmdevēji, kuriem vajag lai pērk zobupastas, pamperus un veļaspulverus. Kad veļāspulveri Latvijā pirks jaunieši ar angļuvalodas zināšanām, tad arī filmas būs angļu mēlē. Visu nosaka tirgus.

 

Es papētiju formātu maiņu uz Flexbox T202HDCX un varu teikt, ka TV3 formātu maiņu šis uztvērējs atpazīst bez problēmām un ar Lattelekoma apraidi vismaz uz šī kanāla viss OK. Problēmas laikam kārtejo reizi ir ar zvaigžņu kasti :sarkasms: .

Link to comment
Share on other sites

Trīs lietas:

 

1) TV3 un TV6 raidot 16:9 režīmā savu logo tagad ielikuši 4:3 safe area (jo daudzos analogajos kabeļos bilde tiek piezoomota, kā rezultātā pazūd logo) - šis ir okei, man gan pašam nepatīk, bet ņemot vērā lielo analogo kabeļu daudzumu Latvijā - piedodams un akceptējams (tā dara gan Lielbritānijā, gan citās valstīs, izņemot Vācijā un Skandināvijā);

2) Balta raustīta līnija raidot kanālam 16:9 režīmā (vismaz man uz kompja) - šo vajadzētu izlabot, bet gan jau ar laiku to pikseli nogriezīs;

3) Šis video, kas sākts raidīt komerckanālos:

 

Un cepums Mārcim par bomžu komentu. Tā monotonā "runāšana" virsū raidījumiem un seriāliem nav izturama. Top Gear vispār nav iespējams tagad TV6 skatīties. Nu i arī nevajag, vilkšu no BBC2 rakstītās... :D

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

Par valodu krievu un nekrievu, vienalga kādu. Es par to lai otrā celiņā vienkārši laiž oriģinālvalodu, kaut vai krievu. Kādas tur izmaksas!? Vienkārši netulko. Un subtitrus arī - slēdz iekšā/slēdz ārā un ja jau iztulkots, tātad subtitri eksistē. Vienkārši man lieka ka tā ir kāda sazvērastība, lai tie kas grib, lai sēž pie ratiem un neko vairāk kā latviešu vai krievu nemācās. Labi, joks, ceru ka tā nāv.

Aizrakstīšu TV3 kādā forumā... redzē ko tie atbildēs. LTV sola no jaunā centra laist otro celiņu oriģinālvalodā. Kāds zin, kad viņi beidzot tur ievāksies un sāks raidīt?

Labots - MGa
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Atrodi kaut vienu TV staciju, kas raidītu šamējā formātā priekš sexkluzīvajiem Phiļļips televizatoriem. Apraides standarti ir 4:3 un 16:9.

 

[media]

[/media]

Link to comment
Share on other sites

Šodien ejot pa koridoru, dzirdēju, kā Baiba Straut -Manebe pauda viedikli, pīpētavā, ka pa lielam -dombura- šovs vairāk nebūs no nākošā gada, K-ots esot nolaidis lažu ar vēlēšanu kampaņu un nav savācis naudu :)

Ļoti ceru ka tas bija tikai sapnis... ļoti slikts sapnis...

 

Šodien ejot pa koridoru, dzirdēju, kā Baiba Straut -Manebe pauda viedikli, pīpētavā, ka pa lielam -dombura- šovs vairāk nebūs no nākošā gada, K-ots esot nolaidis lažu ar vēlēšanu kampaņu un nav savācis naudu :)

Ļoti ceru ka tas bija tikai sapnis... ļoti slikts sapnis...

Link to comment
Share on other sites

Jā, kas tā par raustītu līniju TV3 16:9 radījumiem kreisajā augšmalā? FlexBox 202 to rāda, kā arī Baltcom analogajā kabeļtelevīzijā tas pats.

Interesanti, kā ir TV3 caur VIASAT? Kāds, kam ir VIASAT, varētu pakomentēt.

 

2) Balta raustīta līnija raidot kanālam 16:9 režīmā (vismaz man uz kompja) - šo vajadzētu izlabot, bet gan jau ar laiku to pikseli nogriezīs;

Labots - evalc
Link to comment
Share on other sites

Raustītā līnija kā reizi ir pārslēgšanās impuls no 16:9 uz 4:3 bildes formātu. Vienkārši 4:3 vecie TV to rāda, bet 16:9 TV to neredz. Tāda pati raustīta svītra ir arī no SAT ar drīmu. Ir uztverēji, kuri tālāk uz TV šo rindu izdzēš un paši veido 4:3 bildi. Ja uztvērējs parslēgšanās impulsu padod tālāk uz TV, tad jau TV pārslēdzās uz 16:9 režīmu. Principā, tā būtu pareizi(kabeļu tīklos noteikti), bet ņemot vērā, ka ne visi TV saprot 16:9 formātu, tad uztvērēju ražotāji paredz dažādus režīmus. Faktiski tur neko nevar iesākt un ar vecu TV būs vien jāsamierinās. Es tur nekādu problēmu neredzu. Tāda pati raustīta svītra ir, ja redz timecode impulsus no profesionāliem videomagnetafoniem, tikai pašā bildes augšā, kura parasti ir ārpus kineskopa rādītās bildes.

Link to comment
Share on other sites

Top Gear vispār nav iespējams tagad TV6 skatīties. Nu i arī nevajag, vilkšu no BBC2 rakstītās... :D

Top Gear kanālu i-netā krievu valodā paskatījos for free. Trāpījās noskatīties raidījumu kur viņi trijatā ar mašīnām cauri Bolīvijai brauca.

Tajā lapā vienu daļu Sat Tv kanālus par brīvu var skatīt, par kuriem Viasat un citi prasa naudiņas. Diemžēl Discovery tur gan par maksu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mazliet offtopiks, bet kādam no Virszemes Televīzijas nebija taimerī vakar uzlikts ierakstīties Labvēlīgā Tipa "Kurvis"?

Man diemžēl koncerta sākumā (līdz pirmajai reklāmas pauzei) krita kadri ārā (jo tornim bija problēmas ar elektrību, raustījās gan digitālās TV, gan radio signāli, kā rezultātā, vajadzētu "aizvietot" to daļu ar kādu, kam ir tīrs ieraksts. Danke! Ja tev ir, uzraksti PM, liels paldies!

 

Laimīgu jauno gadu visiem! Arī šogad turpinam sekot līdzi DVB-T attītībai un notikumiem Latvijā un arī ārzemēs! ;)

Labots - Dexs
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

kad redzēju pēdējas minutes no salūta likās drausmīgi ko cilvķi skatījās viss salūts bija tādā kubiciņu jūrā ka slikti sametās :(

Link to comment
Share on other sites

LTV1 cik zinu salūts bija ierakstīts. Bez tam, vispār salūts kā tāds ļoti prasīgs pret bitreitu, Anglijas BBC One HD ar 10Mbps Average bija pat kubi, arī Sky News HD ar 16 Mbps (paldies Aigaramclp par sampli)... :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

ir nu gan digitālais signāls :p:D :D

būtu palikuši pie analogā

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu, kas tad īsti notiks ar reģionālajām televīzijām? Tuvākajās dienās tiks "izrauts štepselis" apraidei digitālajā FTA MUXī?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...