Jump to content

Selteka (Lietuva) ražojuma uztvērēji/dekoderi


rubb
 Share

Recommended Posts

Un kāds tam visam sakars ar Setekas aparātu?

 

sakars tāds - risinājums kamērt selteka LĒNĀ garā domā ko iesākt ar nepilnīgo media playeri . :)

Link to comment
Share on other sites

Aigars

pameegjini nonjemt, nesabojaajot garantijas uzliimi, prieksheejo paneliiti, tur skruuves apakshaa jaatskruuvee un tad vinjsh uz leju velkas aaraa, tikai uzmaniigi tur ir austinjas un ljoti trauslas izskataas. Vispaar tas prieksheejais paneliitis taads baigais padjobka ir no pilniigi nepiemeerota plastikaata. Es lietoju bez paneliisha, man shitas chakars ar pults teemeeshanu galiigi nepatiik.

Austiņas tiešām ir ļoti trauslas.

 

Ideala kaste ,piegriezas nejutigas pults problemas un neredzama gaismas diode.

 

Neliels LAUKU TJUNINGS - divi 5mm caurumi. Rezultata nav vairs nevienas vietas no kurienes neslegtos un diodi redz ari saules gaisma.

Manējam diodes pielodētas bija taisni uz priekšu. Pētera fotogrāfijā redzams, ka ražotājs jau ir mēģinājis labot savu brāķi. Arī es pamēģināju ar vadu palīdzību diodes pārvietot maksimāli pa labi un tuvu stiklam. Pults tagad darbojas krietni labāk, taču gaismasdiode redzama tikpat slikti. Plasmasa ir pārāk tumša.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

šodien arī iepirku to Seltekas brīnumu.pirms pāris dienām paziņas no laukiem palūdza nopirkt dekoderi bezmaksas kanāliem,bet lai būtu arī karšu lasītājs,ja nu nākotnē.....

šorīt veikalā paņēmu modeli TC 402.prasīju par "Zvaigžņu kasti",šamējie teica,kad vairs netirgo,jo apnika,kad ik pa laikam kāds nes atpakaļ.

nolēmu patestēt,izvilku veco,pussalausto polu režģi un uzmetu uz balkona Lietuvas virzienā.bezmaksas kanāliem signāls 100%.pārējām pakām(tā kā karte nav,nerāda protams)bet signāla līmenis arī 100%,bet antena rūpīgāk jānofiksē.kādu stundu dzenāju,iet normāli,nekas neraustās.....

p.s.klau,atklāju diezgan interesantu "gļuku",respektīvi,tā kā man ir Samsung CRT tv,piefiksēju,ka ja abi aparāti atrodas blakus(loģiski) un ja ar dekodera pulti no attāluma "operē",tajā brīdī reaģē arī pats tv aparāts.piemēram,pārslēdzot kanālus iekš dekodera,man arī pašam tv aparātam pārslēdzas kanāli,bezmaz jāliek tv pults sensoram kas priekšā.tā laikam kāda "papildus fīča" :rolleyes:

Labots - base7
Link to comment
Share on other sites

Tas nav ne gļuks, ne "fīča". Ļoti daudzas pultis darbojas ar vairākiem aparātiem (TV, otrs TV, DVD vai VHS pleijeris u.t.t.)- tiesa, ne visas funkcijas, jo katra kaste var savādāk reaģēt uz konkrētu signālu no pults.

Link to comment
Share on other sites

Daudzas pultis darbojas ar vairākām ierīcēm, bet tad kad to pats vēlies, nav taču normāli, ja pārslēdzot uztvērējā kanālus sāks, piemēram, pastiprinātājā skaļums pieaugt... Šāda nekontrolēta citu ierīču darbināšana, parasti, ar nepārāk kvalitatīvām pultīm atgadās.

Link to comment
Share on other sites

p.s.klau,atklāju diezgan interesantu "gļuku",respektīvi,tā kā man ir Samsung CRT tv,piefiksēju,ka ja abi aparāti atrodas blakus(loģiski) un ja ar dekodera pulti no attāluma "operē",tajā brīdī reaģē arī pats tv aparāts.piemēram,pārslēdzot kanālus iekš dekodera,man arī pašam tv aparātam pārslēdzas kanāli,bezmaz jāliek tv pults sensoram kas priekšā.tā laikam kāda "papildus fīča" :rolleyes:

 

Tā nav Seltekas, bet gan SAMSUNG problēma. Ir SAMSUNGAM pāris CRT modeļi, kuros ir izmantoti DVB-T uztvērējiem paredzētie kodi:

 

Dobryj Den .

 

Samsung v etich modeliach televizorov ispoljzoval RC5 kody i sistemnyj

adres 8, kotoryj prednaznachen dlia cifrovych prijomnikov (dlia

analogovych televizorov dolzhen bytj sistemnyj adres 0).

 

S uvazhenijem

Genusis Jurna

Selteka

Link to comment
Share on other sites

Nu skaidrs,starp citu,citam samsungam viss ok.

tā kā aparāts pašlaik ir pie manis,nolēmu joka pēc pamēģināt "noķert" Lietuvu.dzīvoju var teikt tuvu Lietuvas robežai.uz 3-šā stāva balkona meklēju Biržu raidītāju:

Biržuose (594,0)

Biržuose (738,0)

Biržuose (794,0) (bezmaksas kanāli)

Biržuose (474,0)

var teikt ar Poļu režģi,nedaudz pakoriģējot,var dabūt pilnīgi normālu signāla līmeni,nekas neraustās,nekubikojas.

http://www.skaitmenine.lt/lt/skaitmenine_tv_lietuvoje/antzemine_dvb_t.html

p.s.nopirku arī 20 m kabeli,šamējiem līdz šim bija melnais padomju laiku kabelis.

Link to comment
Share on other sites

Uz Salteka līmeņa indikātoru var neskatīties. Tas, tāpat kā zvaigžņu kastei rāda pilbīgus papagaiļus.

Link to comment
Share on other sites

It kā vēl nevajadzētu būt AC3.

Tas būs vienā metienā ar HD versijas jauno Softu, kurā būs AC3 un Mediaplayer, bet aptuveni vēl 2 nedēļas.

Bet nu tiešām jau ir pavisam tuvu....

Link to comment
Share on other sites

[lieks citāts]

es pirku veikalaa normaalu good.gifnevis ltk izvaroto moil.gifun manam ir mediaplayers un man vajag ac3 sasodiitsexcl.gif un jo aatraak jo labaaksarcastic.gif

 

Labots - DreamMuca
Link to comment
Share on other sites

Priekš kam televizoram AC3 - lai skatītos programmas ar šādu audio formātu, vai tad ar HD uztvērēju ir savādāk?

Link to comment
Share on other sites

It kā vēl nevajadzētu būt AC3.

Tas būs vienā metienā ar HD versijas jauno Softu, kurā būs AC3 un Mediaplayer, bet aptuveni vēl 2 nedēļas.

Bet nu tiešām jau ir pavisam tuvu....

 

tev taisnība ! ne smakas no ac3 mad.gifneredzu nekādu jēgu šim atjauninājumamwtf.gif . vispaar interesanti kaa tu tik smalki zini kad buus ????

Link to comment
Share on other sites

Ar pēdējo versiju 402SD (versija 0.2.963 (29.04.2010)) škiet pārslēgšanās starp kanāliem ir kripatu ātrāka

Link to comment
Share on other sites

Puiši,vajag mazu padomu.šodien man paziņa arī iepirka to Selteku.uzlika saviem vecvecākiem.viss Ok,bet tā kā cilvēki gados,ieteica katru vakaru vienkārši to dekodera elektrības vadu izraut no elektrības rozetes,no rīta atkal,kad skatīsies pieslēgt atpakaļ.Nemaz to POWER uz pults neaiztikt.tagad rodas tāds jautājiens,vai,ja katru dienu raujot to vadu,nevar dekoderi nosvilināt?ziniet kā ir veciem cilvēkiem ar tām pultīm.

p.s.pa dienu,ja negribas skatīties(dienas vidū,teiksim)lai izslēdz ārā tikai tv aparātu,bet pašu dekoderi tura visu laiku darba režīmā.

Link to comment
Share on other sites

Nafig raustīt vadu, ja viņam aizmugurē ir skaists slēdzītis barošanas izslēgšanai?

Link to comment
Share on other sites

šitiem barošanas slēdzīšiem ir viena problēma,viņi parāk ātri iziet no ierindas.pašam kādreiz bija "Abavas" radio,kuram pēc tādas slēdzīšu slēgāšanas,beigās vispār nevarēju ieslēgt aparātu.Kā toreiz teica meistars,labāk ar vadu no rozetes slēgt ārā.

Link to comment
Share on other sites

oxygen

Nopērk pagarinātāju ar slēdzi ( maksā lats ar santīmiem) un būs universāls atslēdzējs TV kopā ar dekoderi. Viena kustība un viss atslēgts (vai ieslēgts)

Link to comment
Share on other sites

Es jau tā teicu,lai dara.vienīgi vai tas ar laiku nesabojās to dekoderi,tā atslēdzot katru dienu,jo tagad jau visi tura visas iekārtas standby rezīmā.

Link to comment
Share on other sites

maritis
(labots)

Labākais variants ir pagarinātājs ar slēdzīti,lietoju jau ilgāku laiku,pēc gadījuma kad visā daudzstāvenē cilvēki dabūja remontēt tehniku pēc pārsprieguma(man paveicās jo bija ieradums televizoru ar pogu izslēgt,noklājās tikai mūz.centram platei viens celiņš(japāņi bija ielikuši drošinātāju jaudīgāku,nekā platei paredzēts)).TV Staru katru dienu jau 9 mēnešus tā lietoju,nekas nav noticis.

Labots - maritis
Link to comment
Share on other sites

mafijs

Kāēl vispār to slēgt ārā? Lai tak "griežas" tas selteka visu laiku. Vislielākās ispējas kaut kam nojukt ir tieži ieslēgšanas brīdī ar visādiem tur pagarinātāju slēdžiem un spraušanu rozetēs. Izslēdz TV un viss.

Tas ir mans viedoklis.

Link to comment
Share on other sites

jacobs

Man mājās daudz aparatūras,automātikas(~30 ierīces) un ne visa ar to jauno ekonomisko standby režīmu.Pāris gadus atpakaļ izmēriju,ko patērē viss tas gaidošajā ražīmā kopā un biju pārsteigts par lielo summu mēnesī.

Tagad viss tiek slēgts arā no tīkla ar slēdžiem,atstājot tikai obligāto minimumu.

Tas ir mans viedoklis. :)

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Es īsti nesaprotu kāpēc dekoderis jāslēdz ārā atslēdzot tā barošanu? Ja doma ir lai ieekonomētu elektroenerģiju - tad pietiks arī ar Seltekas StandBy režīmu. Mērījis patērējamo strāvu gan neesmu, bet pēc visa spriežot Selteka tiešām "iemieg" (atšķirībā, piemēram, no 500tās sērijas Dreamboxiem), attiecīgi elektro enerģijas patēriņš samazinās.

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

Aizvedot 402SD vecmammai uzpeldēja pāris Seltekas mīnusi:

-Spaidot pa tiešo kanālus ar numuru pogām veciem cilvēkiem ir grūti, nepaspēj atlaist pogu un "1" "2" "3" utt. kanāla vietā uzspiežas "111", "2222" ....

-Skaļums regulējās kaut kādās mazās robežās, tā ka pienākas turēt blakus TV pulti un ar to vēl čakarēties.

-Teksta informācija varētu būt ar lielāku fontu, it kā vietas pietiktu, TV zem 30'' no vairākiem metriem problemātiski lasās

Link to comment
Share on other sites

kas liedz skaņu regulēt pašam tv aparātam,nevis dekoderam?turklāt šķiet,kad katram kanālam varēja uzstādīt vienādu skaņas līmeni.vienīgais mīnuss manā uztverē tas,ka uz paša dekodera nav nevienas vadības pogas,ja pults nojūk,jāmeklē jauna.

Link to comment
Share on other sites

Kāds ir interesējies par cenām no paša lielā izplatītāja selteka's diez tur sanāk lētāk ?

Link to comment
Share on other sites

Tarantuls

Uzliku jauno 0.2.963 SW uz sistēmas 0.2.3777 iekārta HD_H264_V1. No mēdija playera funkciju uzlabojuma nekā. Nāksies gaidīt vēl.

Labots - Tarantuls
Link to comment
Share on other sites

Arī savu HD Selteku upgreidoju - nekādus uzlabojumus Media Player funkcionalitātē nemana... :(

Link to comment
Share on other sites

Tarantuls

Vienīgo izmaiņu pamanīju ka pie jaunā softa rāda tagad Tīkla ID kā LAttelecom un iepriekšējo 4 sekunžu vietā kanāli pārslēdzas 3 sek.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sveiki,

 

padalīšos ar saviem iespaidiem par Selteka TC-402SD iegādi un darbību.

TV Star 6 jau uzreiz tika izslēgts kā variants, jo gan veikalos, gan te forumā varam uzzināt par n-tajiem dekoderiem remontus utt. Seltekas aparāts arī ir ļoti labā cenas/kvalitātes diapazonā un ir aprīkots CONAX un USB ar media iespējām. Flexboxis it kā tehniski ir labāks, bet ir dārgāks... un tas dizains, dizains... es atvainojos... maksāt par tādu izdrāztu plastmasas kluci man roka neceļas, lai vai cik labs tas "fleksis" nebūtu.

 

Aparāts tika iegādāts cilvēkiem, kas dzīvo apm. 7 km no Ventspils TV torņa. Bija bažas, ka Ventspils vājā raidītāja dēļ tur vajadzēs āra antenu, bet viss tomēr strādā ar istabas antenu, lai gan mazliet nācās pagrozīt, kamēr pilnībā pazuda klučošanās/frīzošana. Tagad BEIDZOT ir redzama KVALITATĪVA televīzija!!! Iepriekš istabas antena bija jāgroza katram kanālam savā vietā un kvalitāte bija.. hmmm... nu praktiski dramatiska... tagad cilvēki saka, ka ar jauno dekoderi viņiem televizors ir "kā no jauna piedzimis" :)

 

Pats arī pamēģināju dekoderi uz sava 29" CRT TV pašā Ventspilī. Viss strādā ļoti labi, antenai pat nav jāmeklē vieta... viss strādā un nekas nefrīzo. No torņa laikam esmu mazāk par 0,5 km :) Ievēroju, ka salīdzinot ar vietējo kabeļTV operatoru "Skatvis", Seltekas bilde ir mazāk piesātināta ar krāsām, kā arī manuprāt pārāk gaiša, jo bildei pa kabeli gaišās vietas nebija izdegušas, bet Seltekas kastei jau bija izdegušas. Protams, tur vienkārši ir jāregulē TV un varbūt tieši kabeļTV signāls ir pārāk tumšs un piesātināts :) Grūti spriest... lai gan skatoties uz sava TV filmas no mediju pleijera, visas krāsas, gaišums un kontrasti liekas OK. Tāpēc tomēr pieļauju, ka Seltekas regulējumos kaut kas nav ok. Pamēģināju arī divu veidu Scart kabeļus... vienu galīgu štruntu un otru jau ar resnu kabeli... nekas nemainījās.

 

Rezumējot varu teikt, ka pirkums ir veiksmīgs un kvalitāte ir ļoti OK, it sevišķi uz CRT 21" TV, kuru lieto tie cilvēki, kas izmantos šo dekoderi.

 

Daži komentāri/pārdomas:

1. Pults jau ir jaunā, laikam tā saucamā Philips pults ar baltām pogām. Ļoti forša un uz tausti patīkama.

2. Izvēlnes ir ļoti vienkāršas un intuitīvas. Lietotāja saskarne arī ir vienkārši superīgi un gaumīgi nostrādāta! Lietotāja instrukcija praktiski nav jālasa.

3. Nepatīk, ka aizture pārslēdzot ir tik liela.

4. Uzliku pašu pēdējo softa updeitu caur USB. Viss strādā super!

5. Izmēģināju arī media pleijeri. Gan bildes, gan MP3, gan DivX failus spēlē/rāda. Vienīgi nebija skaņa filmai, jo nebija koaksiālais audio (SPDIF) vads pieslēgts. Pieļauju, ja AC3 skaņu tomēr šis aparāts uztur.

6. Ierakstīšana uz USB arī strādāja bez problēmām, gan tūlītējā, gan taimera ierakstīšana. Pieļauju gan, ka ieraksta funkcijai ir dažādas nepilnības, kas atklātos lietojot ierakstu ikdienā, bet tā kā tiem cilvēkiem, kas to lietos, tas nav svarīgi, tad šī fīča nav būtiska. Uzreiz piefiksēju, ka nevar vienlaicīgi rakstīt vienu kanālu un skatīties citu (nu tas tā kā loģiski, jo tjūneris takš tikai viens), bet mani izbrīnīja fakts, ka nevar vienlaicīgi rakstīt TV programmu un skatīties citu ierakstu no USB flasha. Uz mana Sony DVD rakstītāja nav problēmu skatīties ierakstu, kamēr rakstās cits kanāls. Īsti nesapratu vai šim aparātam ir tā saucamā Timeshift opcija. Zinu, ka manam DVD/HDD rakstītājam ir "TV Pause" funkcija, kas ļauj konkrēto programmu sākt rakstīt, kamēr ir citas svarīgākas lietas darāmas, bet tikmēr bilde stāvēs uz pauzi. Citām firmām šī fīča saucas PAUSE LIVE TV utt.

7. Brīvo kanālu ierakstus (*.ts formāts) var mierīgi no fleshkas atskaņot uz datora ar VLC pleijeri.

 

Īsumā it kā viss :)

Link to comment
Share on other sites

Uzreiz piefiksēju, ka nevar vienlaicīgi rakstīt vienu kanālu un skatīties citu (nu tas tā kā loģiski, jo tjūneris takš tikai viens)....

viens tuneris var pavilkt vairakus kanalus no vienas frekvences vienlaicigi, taa kaste vienkārši to nespej, bet tehniski tas ir iespejams

Link to comment
Share on other sites

3. Nepatīk, ka aizture pārslēdzot ir tik liela.

4. Uzliku pašu pēdējo softa updeitu caur USB. Viss strādā super!

5. Izmēģināju arī media pleijeri. Gan bildes, gan MP3, gan DivX failus spēlē/rāda. Vienīgi nebija skaņa filmai, jo nebija koaksiālais audio (SPDIF) vads pieslēgts. Pieļauju, ja AC3 skaņu tomēr šis aparāts uztur.

Tad jau solījumi, ka pēc programmatūras atjauninājumiem, kanāli pārslēgsies ātrāk un būs AC3 atbalsts - pagaidām nav piepildījušies.

Link to comment
Share on other sites

Par AC3 atbalstu nezinu, jo kā jau rakstīju, tad digitālo koaksiālo vadu nepieslēdzu pie sava resīvera.

Link to comment
Share on other sites

rolixxx

varbūt kautkur jau ši infa ir apraxtīta, bet es neatradu: kāda atšķirība ir starp Selteka TC-402HD-Lattelecom un Seleteka TC-402HD??? viens ir mazliet lētāks (5,-ls)... LTT dekoderim var atskaņot video failus caur USB (AVI, DivX utt)??

Labots - rolixxx
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...