Jump to content

Selteka (Lietuva) ražojuma uztvērēji/dekoderi


rubb
 Share

Recommended Posts

Ņemot vērā ka tā Černihovskas rūpnīca atrodas Kenigsbergas rajonā - tātad praktiski blakus Lietuvai, ļoti var būt :)

Link to comment
Share on other sites

Paldies Jonas :) Saņēmu arī no Hannu Pro līdzīgu atbildi. Tātad iestājas gaidīšanas svētki... :mda:

P.S. LT cenas Selteka HD aparātiem palekušās - tagad tiešām vairs zem ~60LVL nevar tos dabūt...

 

Jā! Daudzi patērētāji pievienosies šim pulciņam.

Es izzondēju pusi Latvijas - ne kā! Būs vien jāgaida.:pooh_door:

Labots - Erakis
Link to comment
Share on other sites

Sveiki!

Es arī ļoti gaidu uz TC-402HD jauno fw versiju, bet Hannu-pro teica ka varbūt tikai uz aiznākamo nedēļu būs. Kaut gan cerības mazas, jo termiņš atbīdās visu laiku. HD tāpēc, ka gribu iespēju atskaņot HD materiālu kaut uz parasta crt televizora neko nepārspiežot. Šajā sakarā hannu-pro pat neved iekšā HD aparātus un līdz ar to gaidot riskēju sastrīdēties ar vienu otru ģimenes locekli. To playera funkcionalitāti varu arī pagaidīt, lai tik aparāts pats būtu un rādītu tv.

Varbūt kāds zin kur dabūt?

Link to comment
Share on other sites

Var jau urbt caurumus un lodēt uz nebēdu ja ir milzīga pārliecība, ka tuvākos pāris gadus nebūs vajadzības pēc garantijas remonta vai nomiruša aparāta apmaiņas.

Es gan labāk iztieku pagaidām ar noņemtu priekšiņu un tās vietā uzlīmētu skoču, lai putekļi nesaiet.

Link to comment
Share on other sites

Slavet leisus varbut nav verts jo uz maza papirina ieksa skaidri rakstits - изготовитель КРООИ "Телеволна" pasutitajs selteka :)

varbut vini taisa tikai plastmasas kasti ?

 

Jā, Seltekas plastmasas korpuss nāk no Krievijas. Neviens to neslēpj.

Par krieviju ir vēl cits stāsts. Lai nebūtu jāmaksā ievedmuita DVB-T uztvērējiem, ievedot tos krievijā, pēc JAKABSON parauga tik ielikta gatava plate krievu korpusā , atdzīvināta , notestēta un produkts ir ražots Krievijā.

Link to comment
Share on other sites

Lattelecom mācas no kļūdām.

Ķīna ir Lēta, bet tālu. Un kad sākas problēmas, tad ir auzas.

Ražošana 30 dienas, piegāde 45 dienas. Jāņem konteineru. Ja atnāk sūdīga krava, tad aizsūtīt atpakaļ atkal 45 dienas, sagaidīt jaunu kravu atkal 30+45 dienas :)

 

Lietuva: 3 stundas ar auto, un esi rūpnīcā.

Ja nu gadās brāķis, tad sūtīšana 3 stundas, nevis 30-45 dienas :)

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Vai Salteikai ir apmācāma pults (lai var ieslēgt/izslēgt TV)?

Link to comment
Share on other sites

Tagad tikai jāmeklē kuros Lattelecom vai partneru veikalos var dabūt HD verķus.

@Žaks Kustō - pilnīgi droši nepateikšu, bet no tiem ko esmu redzējis apmācāmā pults bija tikai Jakobsoniem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Man arī tā izskatās :mad:

Link to comment
Share on other sites

Seltekām ir parasta pults. Tāpēc ebay pa piecīti paņēmu labu universālo :)

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

Tātad manās rokās nonāca Selteka TC-402HD.

Pirku Lattelecom veikalā. Pati kārba apzīmēta ar lattelecom logo, kas arī izskaidro to ka pēc ieslēgšanas (pogas uz korpusa) redzams TV tornis un lattelecom logo. Tātad tā saucamais "branding", instrukcijā atrodu pieminētu apzīmējumu TC-402HDL. Nekādus citas brandinga iezīmes nemanās. Tā kā pieejams tikai baltcom kabelis, to arī iespraužu, noskanēju kanālus, tur viss kā parasti.

Firmware versija gan mazliet jaunāka - 0.2.919, sistēmas versija (plates?) 0.2.3634, iekārtas versija HD_H264_V1.

Playera funkcionalitāte salīdzinot ar iepriekš rakstīto, joprojām nav uzlabota. No mpg, avi, mkv un ts iekārta par spēlējamiem atpazina tikai ts. Konkrētais ts kā reiz gadījās MPEG2 ar 1080i, diemžēl arī šis nebija pa zobam - flasha aktivitātes diode mirgoja, bet ne video ne audio tā arī neparādīja.

Sestdien vedīšu uz laukiem slēgt pie īstas antenas, tad redzēs kā būs tur.

Link to comment
Share on other sites

ksb

 

Lattelecom tirgotajā Seltekā, nav un nekad nebūs Media playieris ar AVI failu suportu, un visu pārejo.

Tāpēc arī cena ir zemāka, neka standarta versijai. Tev ir tikai PVR ( programmu ieraksts un atskaņošana).

 

Otra lieta, LTC versijai, nederēs Selteka lapā noveklamie programmatūras atjauninajumi.

Link to comment
Share on other sites

smartdevil

heh, atlak LTC nospiideejis. Laikam tur tieshaam nav neviena kaut nedaudz sakariiga cilveeka, kas domaa ar pareizo vietu.

Link to comment
Share on other sites

A ko Tu gribi no telefonistiem, kuri nokāpuši no stabiem un pārvērtušies par baigiem spečukiem TV lietās :sarkasms:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ja tā tiešām būs, tad tas jau ož pēc garantijas saistībām jo uz kastes un korpusa modelis norādīts tieši TC-402HD! Un instrukcijā tas L pieminēts tikai splashscreen sakarā. Turklāt jautāju tēlam no LTC vai aparāts ir kā speciāli modificēts un šis atbildēja noraidoši.

Sliktākajā gadījumā JTAG vai serial tak ir uz plates? Kautur bija iekšu bildes, varbūt kāds atgādinās?

Labots - ksb
Link to comment
Share on other sites

A ko Tu gribi no telefonistiem, kuri nokāpuši no stabiem un pārvērtušies par baigiem spečukiem TV lietās :sarkasms:

Izskatās, ka tur kāds labi zina ko dara - neatkarīgā UK laboratorija par vienīgajiem derīgiem atzīst gan uztvērēju bez RGB signāla, gan HD uztvērēju bez AC3 atbalsta, tai pašā laikā tiek iepirkti modernākie (dārgākie) enkoderi...

Labots - boto
Link to comment
Share on other sites

Ja tā tiešām būs, tad tas jau ož pēc garantijas saistībām jo uz kastes un korpusa modelis norādīts tieši TC-402HD! Un instrukcijā tas L pieminēts tikai splashscreen sakarā. Turklāt jautāju tēlam no LTC vai aparāts ir kā speciāli modificēts un šis atbildēja noraidoši.

Sliktākajā gadījumā JTAG vai serial tak ir uz plates? Kautur bija iekšu bildes, varbūt kāds atgādinās?

 

Uz kastes nav pieminēts Media Playeris.

Manuālī pievērs uzmanību Zvaigznītēm, ka formāti var būt ierobežoti.

 

Izskatās, ka pārdevējs nav bijis infomēts:

Lūk info no Lattelecom mājas lapas:

Ciparu TV uztvērēja detalizēta informācija:

 

Tūneris un demodulators:

 

- Frekvenču diapazons:

VHF 174 - 230 MHz

UHF 470 – 862 MHz

- Ienākošā signāla līmenis 30 dBmkV – 80 dBmkV

- Demodulācija OFDM

- Nesēju skaits 2k, 8k

- Kodēšanas ātrums 1/2, 2/3, 3/4, 5/6, 7/8

- Aizsargintervāls 1/4, 1/8, 1/16, 1/32

 

Videodekoders:

- MPEG-4 H.264 /AVC(SD and HD)

- MPEG-2 MP@ML

- Izšķirtspēja 1920x1080i, 1920x1080p 1280x720p, 720x576i/p PAL

- Attēla proporcijas: 4:3; 16:9

 

Audiodekoders:

- MPEG-1/MusiCAM layer I/II

- MPEG-2 layer 2

- MPEG-4 AAC, AAC-HE

 

Programmu ieraksts/atskaņotājs (PVR):

- Failu sistēma: FAT32

- Maksimālais viena ieraksta apjoms: 4 gigabaiti

- Atbalstītie kodējumi: MPEG2 TS SD/HD, H.264 TS (SD/HD), MP3

- Attēlu dekodēšana: JPEG

 

Elektropadeve:

- 207-250 V maiņstrāvas ar 50 Hz frekvenci, iekšējais avots

- Patērējamā jauda, ne vairāk par 20 W

Ieejas/izejas pieslēgvietas:

- SCART TV

- S/PDIF

- IEC 60169-2 (Female) Antenas ieeja

- IEC 60169-2 (Male) RF izeja

- HDMI izeja

 

Fiziskie raksturlielumi:

- Gabarītizmēri 260 x 140 x 40 mm

- Neto svars 700 g

- Darba temperatūra no 0ºC līdz +45ºC

- Uzglabāšanas temperatūra no -10ºC līdz +70ºC

- Relatīvais mitrums, ne vairāk par 95%

 

Preces komplektācija:

  • MPEG-4 virszemes digitālais uztvērējs „Selteka
  • TC-402 HD, ar iebūvētu barošanas bloku ”
  • Tālvadības pults
  • Barošanas elements AAA
  • HDMI savienotājvads
  • Lietotāja ekspluatācijas instrukcija latviešu un krievu valodā

 

[quote Izskatās, ka tur kāds labi zina ko dara - neatkarīgā UK laboratorija par vienīgajiem derīgiem atzīst gan uztvērēju bez RGB signāla, gan HD uztvērēju bez AC3 atbalsta, tai pašā laikā tiek iepirkti modernākie (dārgākie) enkoderi...

 

Ja drīkst zināt, kam nepieciešama AC3 skaņa, ja LTC šādu neizmanto programmām un iekārtai nav paredzēts Media Playeris? Tas viss maksā naudu.

kāpēc visiem jāmaksā par to , ko neizmanto?

Ja gribi ar Media player un AC3 skaņu, maksā 69LS nevis 64LS.

Link to comment
Share on other sites

Es tiku maldināts veikalā ka tā ir tā pati prece nemodificēta. Tādā gadījumā kādas man ir iespējas piemaksājot 5Ls tikt pie pilnas funkcionalitātes (ok ne šobrīd, bet vispār)? Hannu-pro teica ka šobrīd HD aparātus vienkārši neieved.

Link to comment
Share on other sites

Man hannu-pro skaidroja šādi:

Liekot programmatūras atjauninājumu caur USB, uz brīdi tiek attēlots uzraksts:"Pārbauda parakstu", vai kaut kas tamlīdzīgi.

Lattelecom uztvērējiem ir LTC paraksts ( paskat uzlīmi uz uztvērēja, jabūt Lattlecom, nevis Selteka). Kāpēc?

  1. LTC pārdotajos uztvērējos ir OTA funkcija.
  2. LTC nelaidīs klajā nepārbaudītu verisju, lai nenotiek kā ar TV STAT v40.
  3. LTC ir vēl rūpnīcas iestatījumi, kas nav standarta Seltekai.

Ja LTC būtu tas pats paraksts, kas visiem pārējiem, tad ielādējot standarta progrmmatūru, visas šis lietas tiktu zaudētas.

Bet atbildību problēmu gadījumā prasītu no LTC. Viņiem to nevajag!

 

Par media player, varam teikt tā. LTC STB versijai Media playeris paliks tādā stadijā kā šobrīd ( JPEG, MP3), bet Standarta( pilnai versijai) media playeris tiek izstrādāts un tiks ieviests kā bezmaksas atjauninājums.

 

Bet pārdevējam var iedot zobā par maldināšanu!

Link to comment
Share on other sites

Svarīgāk par to ka uz šo brīdi nav pilna funkcionalitāte, ir tas, ka tāda LTC modelim nebūs arī nākotnē. Katrā ziņā čeks ir dokuments un tajā rakstīts "Ciparu TV uztvērēs SELTEKA TC-402HD".

Noteikti mēģināšu atgriest atpakaļ.

Labots - ksb
Link to comment
Share on other sites

Ksb

 

Lattelecom tirgotajam TC-402HD nebūs media player funkcionalitāte 100%, jo nav iekļauta Mediaplayer Licence, kas maksā naudu.

Ir dzirdētas baumas, ka Hannu-pro kopā ar Selteku domā par iespējam pārdot Media player licenci tiem, kas to vēlas. Bet tas vēl nav līdz galam izdomāts.

Proti piemaksā 5Ls un tiek pārprogrammēts STB servisā, un iegūsti pilnvērtīgu uztvērēju.

Link to comment
Share on other sites

Jonas,

Ja būtu skaidrība par to ka tiešām varētu piemaksāt naudu un dabūt trūkstošo funkcionalitāti, tad es būtu ar mieru un nesatrauktos.

Labots - ksb
Link to comment
Share on other sites

Ksb

 

Lattelecom tirgotajam TC-402HD nebūs media player funkcionalitāte 100%, jo nav iekļauta Mediaplayer Licence, kas maksā naudu.

Ir dzirdētas baumas, ka Hannu-pro kopā ar Selteku domā par iespējam pārdot Media player licenci tiem, kas to vēlas. Bet tas vēl nav līdz galam izdomāts.

Proti piemaksā 5Ls un tiek pārprogrammēts STB servisā, un iegūsti pilnvērtīgu uztvērēju.

 

 

bissku nesapratu tagad man buus jaapiemaksaa nauda par ac3 atbalstu , kaut esmu pircis veikalaa nevis lattelekom??? kas taa par lietu :( nu labi pa 5ls nabagaaks nepalikssu ko vinni kasaas lai cep augssa softu un dod ssurp iedossu ceineri :D a to kaads piraats uzceps un paliks Selteka bessaa . un vispaar pie velna visus tos dekoderus . šodien naacaas nopirkt vienu samsung telluku , protams nneemu ar mpg4 atbalstu un samsungs tagad arii piedaavaa iebuuveetu tellukaa media playeri no usb . atbalsta visus populaaros audio video formaatus izveelne cilveeciiga , paartiissana utt - Selteka ar savu playeri seezz klusi malinnaa un sapnno par taadu kaa samsungam :D

Link to comment
Share on other sites

Šie dekoderi ir tikai īslaicīga parādība... pēc gadiem 10 neviens vairs par tādiem neatcerēsies :) Jo vecie CRT būs apsprāguši un jaunie MPEG-4 televīzori maksās CRT cenās ;)

 

Kā jau minēja iepriekš, tad parādās TV jau ar iebūvētiem media pleijeriem... un izrādās Panasonicam 2010. gada modeļiem jau parādās arī ieraksta iespējas uz ārējo USB HDD :)

Pieļauju, ka funkcionāli tas nav pilnīgs, bet vēl pēc kādiem pāris gadiem visiem TV būs ieraksta iespējas.

Link to comment
Share on other sites

Es gan nebūtu tik optimistisks. Sat uztvērēji jau tiek lietoti gadus divdesmit un tā i plaši neparādijās TV ar iebūvetu uztvērēju. Kā būs ar DVB-T uztvērējiem televizoros, tad jau redzēs. Nevajag aizmirst, ka dažadās valstīs ir atšķirīgas digitālās TV sistēmas un kodēšanas. Vienāds ir tikai pats monitors.Ražotājiem lētāk ir ražot vienādu tehniku visai pasaulei. Tapēc, piemeram Eiropā dažiem televīzoriem kadru frekvence ir 60 vai 120Hz, jo lētāk likt procesoram strādāt, neka Amerikai ražot vienu aparātu, bet Eiropai citu. Mediju plaijerus gan droši vien sabāzīs visos aparātos priekšā un pakaļā :sarkasms: . Vairāk tomer notiek orientācija uz internetu un datortehniku.

Link to comment
Share on other sites

Didzi, sat tjuneris nav tik plaši izplatīta parādība kā DVB-T vai -C

Tā tomēr ir "cita opera" ar savu specifiku.

Galu galā - visi analogie TV bija ar "ētera" tjuneri, bet ar analogā sat tjuneri diez vai daudzi bija.

Link to comment
Share on other sites

Nevajag aizmirst, ka ļoti dadz skatītāju pieslēgti kabeļtelevīzijām. Tur vēl ilgi darbosies analogie kanāli un operātori izmanto ārejos dekoderus. Nav jau ko zīlēt. Ražotāji taisīs to, kam būs pieprasījums un cilvēki rimčikā par 59Ls vēl jo projaām pērk šos CRT televīzorus. Nu un, ka ir plakani ekrāni, 16:9, HD televīzija un tagad jau 3D aparāti. Daudzus pilnīgi apmierina CRT televizors ar apaļiem stūriem un izliektu ekrānu :sarkasms: .Ja godīgi, tad es ari skatos CRT monitorus, jo ne LCD, ne plazmas SD bildes kvalitāte neapmierina, bet pa HD jau nav ko skatīties.

Link to comment
Share on other sites

Ķīniešu Haiers :sarkasms:

Tam reiz rimītī bija baigā antireklāma.

Uz visiem rādija TV tabulu. Uz katra šķībi citādāk.

Es pārdevēja vietā būtu fiksi slēdzis nost no tā kanāla kur tabulu rāda :sarkasms:

Problēma ir tā, ka kvalitatīvu, jaunu, CRT TV nopirkt praktiski vairs nav iespējams.

Link to comment
Share on other sites

LCD vai plazmu bez DVB-T dekodera,manuprāt,ir stipri jāpameklē mūsdienās(mpeg2 vai 4,tas jau ir cits jautājums,bet,nu kopš 2009.gada pie mums ar mpeg2 tikai pārpalikumus tirgo).

Link to comment
Share on other sites

Es nesaprotu,kas te ko pārdzīvot,ko tas Lattelekoms pārdos vai nepārdos.Priekš kam viņu tirdzniecība vispār vajadzīga?Tiklīdz lietuvieši palaidīs normālu softu,tā kāda problēma pārliet.Kāds te sakars ar LTK,kā gribu,tā maunu.Un personīgi viņu licences pie vienas vietas.Un vispār,ko no kapeiku kastēm prasīt navarotus un kaut kādu šausmīgo kvalitāti.

Un runājot par DVB-T tjuneriem teļļukos,tad principā ražotājiem vienalga,kādu likt un kādu kuram softu ieliet,saprotams,ja zin uz kuru reģionu aparāts ies.

Tagad visas fīčas taču softiski tiek apgrieztas vai pieliktas,it kā paši nezinātu.

Link to comment
Share on other sites

izdomāju risinājumu Seltekas skopajam video , audio formātu atbalstamvwhg6jqtd85yn1mitjn5_thumb.jpg:D viss kas vajadzigs - pc derēs jebkurš pāris vadiņi un skaties visus populāros un nepopulāros formātus pa taisno no pc . attēla kvalitāte skatoties no pc ir labāka nekā no seltekas . pults vietā izmantoju bezvadu peli :) Selteka lai atpūšās kamēr netiks pie pieklājīgas frimwares . Ps šis variants derēs tikai TV īpašniekiem ar pc atbalstu :)

Labots - vairis
Link to comment
Share on other sites

Es gan teiktu savādāk:laptopiem ar normālu videokarti un HDMI.Es savu dumo desktopu uz istabu pie lielā LCD stiept netaisos.Man tepat virtuvē ar 2 moņiem labi.

Atklāti sakot,es par to Salteku biki biki neiebraucu,vai tad viņš caur SPDIF uz resīveri arī nedod AC3?

Atkal tas variants,ka papīrs (reklāma)pacieš visu.

Labots - MaskaV
Link to comment
Share on other sites

Maskav

,,Es gan teiktu savādāk:laptopiem ar normālu videokarti un HDMI. ,,

var jau arī no desktopa aizvilkt hdmi kabeli liidz tv nav viņi tik daargi vairs , nesen pirku pa 12 Ls 15merīgo sikajam no desktopa pc lidz viņa lcd . un lapsim nekaadu kruto karti un hdmi nevajag manam ir Intel 4500MHD un VGA izeja - DVD9 video velk perfekti nerunājot nemaz par divix :)

,,Atklāti sakot,es par to Salteku biki biki neiebraucu,vai tad viņš caur SPDIF uz resīveri arī nedod AC3?,,

nē nedod :(

Labots - vairis
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...