Jump to content

Selteka (Lietuva) ražojuma uztvērēji/dekoderi


rubb
 Share

Recommended Posts

Uģis Lācis

Noskaneju Baltkom kabeli.

Atrada 17 MUX un 125 kanalus

Laikam pa ceļam ir pagrābts 1. LTC mux, bet parejie 117 ir Baltkom kanali.

Atvērt var, tikai pirms atveršanas parada ka nav karte, bet pēc tam atver.

 

Principā, LTV1, LTV7, LNT un TV3 arī iekš Baltkom digitālā kabeļa vajadzētu redzēt bez kartes. Cik var saprast, tos viņi raida nekriptētus.

 

selteka.eu Krievu versijā ir smuka specene, kurā ierakstīts arī MPEG2 atbalsts.

 

Jā, tādu atšķirību es pamanīju. Kā arī selteka.lv mājas lapā atrodamajā lietotāja rokas grāmatā ir redzams MPEG2 atbalsts. Nākamais solis būtu pārbaudīt, vai tiešām tie aparāti spēj reāli parādīt kādu Baltkom digitālo kanālu... :)

 

Te kāds jautāja par cenām. [..]

 

Tas "kāds", visticamāk, biju es. Paskatot selteka mājas labu, ieintereģēja TIC-402HD modelis, jo tam ir Ethernet ports un specenē rakstīts, ka no šāres var spēlēt failus... Un arī ierakstīt tīkla diskā varot. Sanāktu laba alternatīva datoram pie TV, ja maksātu < 100 LVL, tad pat ļoti izdevīgs variants sanāktu. Bet diemžēl cenu tādam aparātam nekur neizdevās atrast. Laikam kāds laiciņš jāpagaida...

Link to comment
Share on other sites

Principā, LTV1, LTV7, LNT un TV3 arī iekš Baltkom digitālā kabeļa vajadzētu redzēt bez kartes. Cik var saprast, tos viņi raida nekriptētus.

Jā, tādu atšķirību es pamanīju. Kā arī selteka.lv mājas lapā atrodamajā lietotāja rokas grāmatā ir redzams MPEG2 atbalsts. Nākamais solis būtu pārbaudīt, vai tiešām tie aparāti spēj reāli parādīt kādu Baltkom digitālo kanālu... :)

 

Tas "kāds", visticamāk, biju es. Paskatot selteka mājas labu, ieintereģēja TIC-402HD modelis, jo tam ir Ethernet ports un specenē rakstīts, ka no šāres var spēlēt failus... Un arī ierakstīt tīkla diskā varot. Sanāktu laba alternatīva datoram pie TV, ja maksātu < 100 LVL, tad pat ļoti izdevīgs variants sanāktu. Bet diemžēl cenu tādam aparātam nekur neizdevās atrast. Laikam kāds laiciņš jāpagaida...

 

TC-402HD rada Baltkom 5 bezmaksas (frekvence 470Mhz), ka ari maksas kanālus ( ar karti).

 

Starp citu biju pie koleģa, kam ir IZZI ciparu kabelis, piespraudām manu Tc-402HD. Ari strādā, atrada visus kanālus un nebija nekādu problēmu.

Tikai HD kanālam nebija skaņas.

Ka izdevās noskaidrot pie ražotāja, tad šobrīd tiekot kārtots licenču jautājums, lai varetu šo funkciju legāli ieslēgt, solīja rezultātus mēneša laikā.

Pielikuma divas bildes, no Izzi HD kanāliem. Eirosport skaņa ir, bet Nat geo nebija, laikam AC3.

post-85608-126840432199_thumb.jpg

post-85608-126840435705_thumb.jpg

Labots - Jonas
Link to comment
Share on other sites

Nenāktu par sliktu, ja seltekas Media player atskaņojot video failus (divix, xvid) prastu parādīt subtitrus no .srt faila (piem., ja video faila nosaukums sakrīt ar subtitru faila nosaukumu, tad pleijeris automātiski rāda subtitrus).

 

Tad tāds verķis būtu ideāls konkurents kompim ar VLC player'i.

Link to comment
Share on other sites

Labdien, iegādājos Selteka TC402 SD esmu ļoti apmierināts, tik man nav izprotams ieraksta apjoms, jeb ieraksta kvalitāte kādā tiek ierakstīti TV raidījumi?

Varbūt kāds var paskaidrot ko sīkāk?

 

 

 

 

P.S liels paldies "Hannu-pro" puišiem par atsaucību un vispārīgu skaidrojumu par šiem dekoderiem.

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Irakstita tiek ta pati MPEG2 Transport Plusma ar MPEG4 "ieksa" ka tas nak no gaisa. Tas nozime ka katram kanalam bitreits var but dazads un ari mainigs atieciba pec laika jo visi TV kanali dzivojas viena multipleksa kuram ir ierobezots kopejais plusmas atrums. Savukart katrs individualais kanals sanem tik daudz atiecigaja bridi cik vins pieprasa pec attela sarezgitibas un attieciba pret to ko taja bridi prasa parejie kanali.

Vienkarsi runajot SD TV kanali ir robezas no 1~4 Mbps bet HD ir kadi 8 Mbps.

Link to comment
Share on other sites

Varbūt kāds uzrakstiet, kur tie dekoderi nopērkami. Interesē pats lētākais pa 35 Ls - sievasmātei :)

Link to comment
Share on other sites

ja sievasmtei, tad palūdz pērdevēju, lai izsit feiko čeku pa 69 LVL. Es nezinu, kā izsist feikos čekus, bet makšķernieku veikalos to prot...

  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

Šodien patestēju Selteka TC-402 , FTA kanālus uz 40" LCD, pieslēgts pa SCART.

Attēls neko neatškīrās no TV , kuram iesprausts mpeg4 -> mpeg2 tanskoders. Ļoti sīki nepētīju.

Ieraksta funkcija strādā, timeshift strādā, divx rāda, atskaņo, mp3 atskaņo, jpg rāda.

*.mpg - neatbalstīts failu formāts. Dreambox ierakstītos *.ts rāda. Izmantots 1Gb flash, FAT32.

Nepatikaa viena lieta - video uzstādījumos pārslēdzot 16:9 , bilde paliek neasa, tāda kā izplūdusi. Uz 4:3 ir asāka bilde. TV tajā brīdi pārslēdzas uz 16:9 formātu, scart pilnais kabelis, RGB aktivizēts uz Selteka, attēls ir ar melnajām malām sānos.

Link to comment
Share on other sites

Arī nopirku TC402 SD un tagad pūlos salīdzināt ar FlexBox T202 HDCX. Seltekas pults precīzi jāvērš pret aparātu, taču Flexbox darbojas arī kad pulti pavērš pret griestiem. Baterijas mainīju. Katram no aparātiem ir savas labās puses. Flexbox varētu būt ieteicamāks gados vecākiem cilvēkiem, jo darbībā varētu būt vienkāršāks, pat ja izmanto tikai pamatfunkcijas. Flexbox izslēgtā stāvoklī rāda laiku, kas dažiem cilvēkiem varētu būt ērti. Seltekas aparāts piemērots vairāk jauniem cilvēkiem. Tādi ir pirmie iespaidi, bet nedēļas laikā jāizlemj, ko ar šiem aprātiem darīt.

Link to comment
Share on other sites

Nebūtu jau slikti salīdzināt tieši elektriskos parametrus- jūtību, noturību pret BER, maksimālo signāla līmeni, kuru aparāts spēj sagremot. Kādā krāsā pultij pogas, tas jua gaumes jautājums :sarkasms:

Nu jā, katram jau savs.

Link to comment
Share on other sites

Jā , vajadzētu kādiem savākt visus tos aparātus un IZMANTOJOT mēraparātus pamērīt tos parametrus un salikt kādā tabulās. Citādi sanāk ka tik katrs kaut ko ir paprovējuši vizuāli un viss. Tik kurš varētu NEATKARĪGI izdarīt? Bet par pultīm: man pie kājas kādas krāsa pogas, bet kaitina kad kādam brīnumam ir baigi precīzi jānotēmē uz aparātu, lai tas uztvertu ko pults raida. Tur nu ražotāji, tiešam ir kapeiku pi..ji, ja nevar ielikt jaudīgāku IR diodi pultī.

Jā ir vēl viena lieta-dažreiz viena agregāta pults sāk daļēji regulēt citu. Tad nu ir sviest kad pārslēdz TV pēkšni sāk slēgties pavisam cita aparāta vadība. Man šitā ir , kad TV pults ieslēdz kabeļtv dekodera dievs zin kādu režīmu (kuru nevar pat ieslēgt ar orģinālo dekodera pulti).

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ja dekoderu pērk cilvēkiem, kam ir virs 70 un 80, tad pogām ir ļoti liela nozīme. Traki, kad cilvēkiem tādā vecumā ir jāpgūst jaunas tehnoloģijas, it sevišķi, kad tādā vecumā jādzīvo vieniem. Man jau bija rūgta pieredze ar mobilo telefonu. Viss tagad mainās ik pēc dažiem gadiem, bet vecāki jaunāki nepaliek.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

smartdevil

arii pakjeeru Selteka SD versiju. Protams, ka ir arii savi miinusi.

Nu baigi jau labs menu. Viss ir eerti un logjiski izkaartots kaa arii iespeeju daudzums ir pat lielaaks kaa nepiecieshams, bet noderiigs. Katram kanaalam skanju var piereguleet atsevishkji. Ierakstiishana fleshkaa no USB ir super fiicha, zjeel tikai, ka nevar cieto disku piesleegt. Par IR diodi arii paarsteidza ka nav ielikta sakariigaaka lai normaali cauri vaacinjam kjer. Varbuut jaanonjem vinjsh nost. Uz TV tas ir liidzeejis.

Mazinjsh miinuss - pults vareeja buut kvalitatiivaaka arii SCART kabelis nav nekas labaaks.

Lielaaks miinuss - kanaali ilgi paarsleedzas. Liidz shim nav neviens aparaast bijis ar taadu aizturi.

Saliidzinot ar Star, signaalu man uzraada lielaaku.

TV raidijumu programmu varbuut Staram neesmu sapratis kaa uzraada taalaak par naakosho raidijumu, bet Seltekam visu dienas programmu paraada.

 

Pagaidaam nesaprotu tikai, kapeec man paars kanaalus neatrod - MTV, SciFi un veel paars. Kaa ir citiem, visus normaali atrod?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

kukuruku

Vai kāds ir testējis ar ārējo HDD fleškas vietā- vai spēj nobarot mazo HDD caur USB, vai vispār redz disku (arī ar ārējo barošanu)? :shifty:

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

smartdevil

Tiku galaa ar neatrastajiem kanaaliem. Naacaas ievadiit 834000 frekvenci caur manuaalo mekleeshanu.

 

Un ar IR diodi ar tiku skaidriibaa.

Aparaatam ir nedadomaati ielikta diode. Uzmaniigi nomaaniiju nost prieksheejo vaacinju un sanaak ka vinja nav viss apakshaa stiklinjam, bet gan - kad atver viedkartes vaacinju tur tieshi kreisajaa pusee zem biezaas malas. Bez vaacinja pults straadaa pilniigi jebkuraa virzienaa. :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

oftopic-

 

A kura dāma te spaida tos zaļos sarkanos +- vieninieciņus? Misis jēkabsone? Zinu, daudzi pusaudži man nepiekritīs, bet tā nav vīrieša cienīga nodarbe. Kad redzu, ka kādai dāmai atkal grūtās dienas, atgriežu posterim +1

  • Patīk 1
  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

smartdevil

Varbuut ja tur ir ielikts -1 ir veerts padomaat kaapeec ir ielikts. Vai "padomaat" arii nav viiriesha cieniiga nodarbe?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Man ir lūgums šīs diskusijas lasītājiem. Ja šajā forumā, vai citur, redzat kādu Selteka testu, vai vienkārši derīgu infu par Selteku, kuru neesmu pielicis šās diskusijas pirmajā postā - dodiet man ziņu!

 

P.S. Beidziet kašķēties un piemēslot "ēteru" ar emocijām :)

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

Vienā veikalā ievēroju, ka SD un HD aparātiem ir dažādas pultis. HD versijā pults ir lielāka.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

HD versijā tiešām kvalitatīva (kaut kur lasīju, ka Philips) ražojuma pults - vismaz man liekas, ka ir OK.

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

smartdevil

Tiem kas ir kraameejushies ar kanaalu sakaartoshanu.

Tur ir divas iespeejas:

 

1.Var izveidot savu kanaalu grupu, tjipa favoriitus. Kaa izveidot sapratu, bet kaa vinju uzlikt kaa aktivo? Itkaa lieku, bet vinjsh peec tam brauzeejot neparsleedzas uz manu izveidoto.

 

2. var arii ar kanaalu menegjeri. Bet tur nav graamatinjaa aprakstitaa zilaas pogas paarvietoshana. Taada poga man vispaar ieksh menegjera menu neexistee.

 

progr. v0.2.855

Link to comment
Share on other sites

HD versijā tiešām kvalitatīva (kaut kur lasīju, ka Philips) ražojuma pults - vismaz man liekas, ka ir OK.

 

Man ari tā stāstīja un salīdzinot ar Philips TV pulti saskatīju līdzību.

It ka jaunā pults esot par 40% jaudīgāka, ka arī ērtāka. Player pogas pieejamas, kā arī man patika ir 4:3/16:9 režīma poga.

Tas ir ritīgi ērti.

 

Tiem kas ir kraameejushies ar kanaalu sakaartoshanu.

Tur ir divas iespeejas:

 

1.Var izveidot savu kanaalu grupu, tjipa favoriitus. Kaa izveidot sapratu, bet kaa vinju uzlikt kaa aktivo? Itkaa lieku, bet vinjsh peec tam brauzeejot neparsleedzas uz manu izveidoto.

 

2. var arii ar kanaalu menegjeri. Bet tur nav graamatinjaa aprakstitaa zilaas pogas paarvietoshana. Taada poga man vispaar ieksh menegjera menu neexistee.

 

progr. v0.2.855

 

Izslēdz LCN funkciju pie "Reģionālajiem iestatījumiem", un poga parādīsies :)

post-85608-126898507518_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Šodien novēroju Selteka TC-402HD gļuku. Skatījos LNT, savajadzējās izskriet - uzliku pauzi(Time shift), kā datu nesēju lietoju Apacer 16GB flešku. Pēc tam nospiedu atskaņošanas turpināšanu, viss bija OK, bet pēc pāris minūtēm uztvērējs uzkārās un pēc brīža pārlādējās. Tātad - arī Time Shift funcija HD modelim ir gļukaina :(

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

Cik ilgu laiku pauze bija nospiesta? Cik liela atmiņa bija uzlikta atliktajam ierakstam?

Pamēģināšu uz sava STB.

Labots - DreamMuca
atbildot uz peedeejo postu tas NAV jaacitee!
Link to comment
Share on other sites

janis1207

Atkārtošu citā threadā doto infu par Selteka TIC-402HD:

 

Apvaicājos Hannu Pro par Selteka TIC-402HD un saņēmu atbildi, ka nebūs vēl vismaz gadu (?!)

Nenoticēju (jo Seltekas mājas lapā TIC-402HD jau bija iekšā), aizrakstīju Seltekai uz leišmali un saņēmu atbildi:

 

Model TIC-402 HD is still in development.

We plan begin production of this model within 1,5- 2 months.

Our distributor in Latvia should get it immediately after production.

 

Regards,

 

Ceslovas Marcinkus

Sales manager

UAB SELTEKA

Link to comment
Share on other sites

Jonas: Pauze bija kādas piecas minūtes. Vairāk gan tas gļuks nav atkārtojies, Time shift esmu lietojis vēl vairākas reiezes, problēmas nav bijušas...

 

RIDAO: Pieliku pirmajā postā. Es to testu pieliku pie SD varianta, bet varētu būt, ka RF elektronika visām Seltekām ir vienāda...

Link to comment
Share on other sites

SD komplektā nāk resns SCART kabelis. Biju pāsteigts, ka ar to nevarēju dabūt attēlu ne no Flexbox, ne no Viasat dekodera. Ar Seltekas dekoderu darbojas normāli. Nesaprotu, vai abos gadījumos varēju neiespraust līdz galam. Izjaucot izrādās, ka tas ir pilns Scarts, izgatavots no resna parasta kabeļa, kuram ir kopējs folijas ekrāns, kuram paralēli izvilti daži vadoņi, kas pielodēti pie korpusa. Salīdzinot, citam bija daudzi ekranēti kabelīši.

Link to comment
Share on other sites

Tas resnais vads patiešām ir pilnīgs mēsls, kuram vieta tikai miskastē. Kad pieslēdzu pie Samsung LCD teļuka fonā skanēja monotons dūciens sevišķi pastiprinoties, kad ieslēdzu kādu izvēlnes logu. Paņēmu uz pusi tievāku vadu, arī made in China- viss normāli.

Protams, normālā scart kabelī jābūt katrai dzīslai atsevišķā ekrānā.

 

Kāds ir mēģinājis SD aparātu ar HD versijas pulti? Oriģinālajai tās sīkās podziņas diez kā nepatīk. Hannu Pro tirgo pultis atsevišķi?

Labots - RIDAO
Link to comment
Share on other sites

 

Model TIC-402 HD is still in development.

We plan begin production of this model within 1,5- 2 months.

Our distributor in Latvia should get it immediately after production.

 

Regards,

 

Ceslovas Marcinkus

Sales manager

UAB SELTEKA

 

Paskatīsiemies situāciju pēc 2 mēnešiem, nedomāju, ka būs kādas izmaiņas.

Šobrīd viņi nevar HD STB piegādi nodrošināt..... :)

Labots - Jonas
Link to comment
Share on other sites

Sveiki,

 

Interesējos par Selteka aparātiem, bet no testa redzu, ka viņiem nav īpaši laba signāla uztveramība. Tad ja man pašlaik izmantojot zvaigžņu kasti signāls ir uz robežas, tad cik saprotu, Selteka nav labākais variants?

 

/Edzz

Link to comment
Share on other sites

Uzliec kārtīgu antenu un Salteka ies svilpdams. Ja aignals uz uztveršanas robežas, tad tā jau nav skatīšanās. šarbūt stāv pastiprinatājs? Tad tas var būt pie sliktās uztversanas vainīgs.

Link to comment
Share on other sites

Antena stāv lattelecom piedāvātā: http://www.latteleco...388572.0035.JPG

Atrodos Salaspilī, problēma ir tāda, ka nevaru dabūt tiešo signālu un pagaidām, kaut kā neceļās roka runāt ar nama apsaimniekotāju, lai centu antenu uz jumta.

 

Jautājums, par kādu pastiprinātāju iet runa? Vienīgais, kas tur ir, manuprāt, ir tie 5v, ko stārs padod antenai.

 

/Edzz

Labots - Edzz
Link to comment
Share on other sites

Salaspilī jau nu ar telekoma antenu jābūt perfektam signālam. Ja nav, tad viennozīmīgi antenas novietojums ir galīgi garām un nāksies vien meklēt citu vietu antenai.

Link to comment
Share on other sites

nu skaidrs, tad jau jāgaida siltāks laiks un jāceļ uz jumta. Man jau ar liekas, ka 15km nu galīgi nav tālu.

Link to comment
Share on other sites

bet no testa redzu, ka viņiem nav īpaši laba signāla uztveramība. Tad ja man pašlaik izmantojot zvaigžņu kasti signāls ir uz robežas, tad cik saprotu, Selteka nav labākais variants?

 

Saprati nepareizi. Fexbox ir labāka jūtība. Bet Selteka darbojas ka papīros paredzēts.

Tas pats mangeris Ceslovas no Seltekas teica ka TC-402 RF daļa ir izgajijusi Digilabs testus bez ne vienas piezīmes.

Link to comment
Share on other sites

Būtu labi, ja arī pulti būtu patestējuši, savādāk grūti pierast, ka visu laiku precīzi kā ar pistoli jātēmē uz dekoderu. Gaismasdiodes, tik vārgi spīd cauri biezajam, tumšajam stiklam, ka jāpiepūlas, lai redzētu. PVR ir nopietns arguments cilvēkiem, kam reti iznāk būt mājās. Rīgā ar iespraustu parastu vadu gan Flexbox, gan Selteka rādīja labi un stabili.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Manai HD seltekai pults darbojas OK, nekādas problēmas ar IR uztvērēja "mazjūtību" neesmu novērojis.

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

smartdevil

Aigars

pameegjini nonjemt, nesabojaajot garantijas uzliimi, prieksheejo paneliiti, tur skruuves apakshaa jaatskruuvee un tad vinjsh uz leju velkas aaraa, tikai uzmaniigi tur ir austinjas un ljoti trauslas izskataas. Vispaar tas prieksheejais paneliitis taads baigais padjobka ir no pilniigi nepiemeerota plastikaata. Es lietoju bez paneliisha, man shitas chakars ar pults teemeeshanu galiigi nepatiik.

 

 

rubb

Iespeejams HD versijai IR diode ir izvietota sakariigaa vietaa.

Labots - smartdevil
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...