Jump to content

100 Mbit/s speejiigs ruuteris


eMDiiPii
 Share

Recommended Posts

Taatad liidz ar jauno un ubero netu ir apstiprinaajushaas manas aizdomas, ka leetie routeri nevar izruuteet vairaak par 50 Mbit/s by design un neskatoties uz CPU jaudaam :>.

Situaacijas iis izklaasts:

Ir ienaakosh 100 Mbit/s simetrisks links, kas ir iesprausts pie kaut kaada smuka balta netgear routera, kas ij ar defaulto firmwaari, ij ar DD-WRT (Tomato jamam nevar uzlikt) apstaajas pie ~30 Mbit/s un tad jau ir laba diena, paskatoties konsolee redzam, ka loadavg kaapj debesiis.

Ir veelme izmantot visu pakalpojumu par ko maksaaju, bet nav veelme izdot daudz naudas. Ceru, ka neesmu vieniigais ar shitaadu situaaciju un veelmi.

Taatad, vajag iespeeju dabuut 802.11n wireless`u ar RADIUS auth, paariiti RJ45 portu un komplektaa speeju izruuteet 100 Mbit/s .

Pashreiz praataa ir:

- kaut kaads magic SoHo verkjis, kas to var un nemaksaa dikti daudz.

- kaut kaads mikrotik ar WiFi (vai leetie mikrotik`i vari izruuteet 100 Mbit/s ?).

- kaut kaads kompiitis ar freju .

Principaa interesee opcijas un praisi pirmajiem diviem variantiem, jo kaut kaa neticaas, ka esmu pirmais bootists ar shitaadu ideju :>

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Gestapo

Arī interesē šis jautājums, nākammēnes tikšu pie 100 žīdu drāts, bet rūterītis tik 55 spēj nodrošināt.

Link to comment
Share on other sites

martinno

Ko lai Tev pasaka...

Man ar IZZI...

Modems -> PC LAN = visi 100 Mbit/s

Modems -> router WRT54GL -> PC LAN = visi 100 Mbit/s

Modems -> router Belkin kaut kāds pa 25Ls -> PC LAN = ~35 Mbit/s

Par Wi-Fi nezinu, neko jaudīgāku par g standartu neesmu lietojis, tāpēc labprāt uzklausīšu Tavu pieredzi, lai zin, cik no tā n var izspiest...

Link to comment
Share on other sites

kirils

ko tieshi Tu gribi ruuteet? kapec neder switch + AP?

 

P.S. arii ja ne shajaa gadijumaa , tad >50% gadijumu ir kaut kaada slima maanija - visiem "home users" - gribu ruuteet ruuteet ruuteet! a vai vajag?

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Ir Lattelecom uberkrutais 50 mb/s optiskais kabelis un lietoju rūteri http://www.aboluveikals.lv/index.php?zoomid=403 un viss bumbās :)

 

P.S. Vēl var ekstrēmus risinājumus būvēt ar MikroTik, arī tāds tiek lietot.

 

Pareiz, tēmas autors ir aktīvs linux juseris, par to arī neko sliktu nevaru teikt, arī normāli sadzīvo, vienīgais kas varētu nepatikt tā cena, bet tas tā. :)

Labots - Bart
Link to comment
Share on other sites

eMDiiPii
(labots)

ko tieshi Tu gribi ruuteet? kapec neder switch + AP?

 

P.S. arii ja ne shajaa gadijumaa , tad >50% gadijumu ir kaut kaada slima maanija - visiem "home users" - gribu ruuteet ruuteet ruuteet! a vai vajag?

ACK .

route where you must, switch where you can.

 

imo, stipri slimaaka maanija ir izgriezt visu ICMP trafiku un tad briiniities, ka performance/tiikla darbiiba failo un vainot ISP xor linku, nevis savas liikaas rokas.

a) taadeelj, ka provaideris ir iedaliijis vienu IP adresi un par papildus prasa naudu, savukaart devaisu skaits mainaas no 1 liidz max 7 un internaalai lietoshanai shaa vai taa ir vajadziiba peec globaali neruuteejamaam IP adreseem :>

b) taadeelj, ka gribu savu (V)LAN, jo man nepatiik, ka mans multicast trafiks iet pie kaada cita :>

c) taadeelj, atljaujos @home trusteeties visiem, kas ir autentificeejushies pret manu WiFi vai arii iespraudushies tiikla vadaa un lokaali negriezjas f/w:>

d) [MikroTik vai bsd devaisa gadiijumaa pastaav fiicha par IPv6 vismaz lokaali, jo upstream ISP nenodroshina IPv6, bet IPv4 and CIDR must die because of religious reasons]

e) [Agraak bija veelme peec QoS, bet tagad ir ceriiba, ka ar 100Mbit/s trafiku vareeshu ssh un citiem realtime protokoliem nodroshinaat normaalu performanci]

 

Pareiz, tēmas autors ir aktīvs linux juseris, par to arī neko sliktu nevaru teikt, arī normāli sadzīvo, vienīgais kas varētu nepatikt tā cena, bet tas tā. :)

Linux lietoju tad, kad dziive piespiezj. Preffered os ir taa, kas avataraa :> PF >>> iptables

 

marrtino, n keisaa man stipri svariigaaks ir tas, ka g atrashanaas vietaa interferee ar citiem consumer devaisiem un ik pa briidim kaads veel kanaalu samaina uz taadiem, lai man performance sliktaaka:> Tu tos portus neesi sabridzhojis gadiijumaa, tb, vai toch tas mazais cpu ir speejiigs simtnieku izruuteet ? Man ir smagas aizdomas, ka leetajiem verkjiem WAN un LAN porti ir pie viena interfeisa un jamie teoreetiski nav speejiigi nemaz to simtnieku izruuteet :>

Labots - eMDiiPii
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Linux lietoju tad, kad dziive piespiezj. Preffered os ir taa, kas avataraa :> PF >>> iptables

Sorry, mana kļūda :rolleyes:

 

Ir vēlviens miteklis pie draudzenes kur arī tagad ir optika kur bieži uzturos, bet kaut kā vēl nevelk otru pirkt tādu mantu, tādēļ tur uzbāzu mikrotik`u :D

Labots - Bart
Link to comment
Share on other sites

Mani arī drīz skars šī problēma. vai šajā lapā dotie pirmie divi ar gigabitportiem neder?

Link to comment
Share on other sites

Mikrotik tocc der,parbaudiits,ljoti laba kvalitaate un reeali arii caurlaidiiba atbilst tam,''kas rakstiits'' papiiros.Gan vadu,gan bezvadu,ir okei!

Link to comment
Share on other sites

marciss

ko varu piebilst, ka ne vienmeer leetie ruuteri ir meesli, mans vecais leetais D-link DI-524 barojaas no 100mbps trubas un reaali no neta dod uz pc ~94mbps, taa kaa pienjemu ka speej sagremot visu. ja jautaajums bija par wifi, tad nevareshu atbildeet, jo tiek lietots tikai iPhone, uz taa nets ir ~10mbps.

Link to comment
Share on other sites

Man ar ir tas pats Dlink DI-524 un velk pat liidz 160mbit/s, taa kaa marciss pilniiga taisniiba

Link to comment
Share on other sites

Nav pilnīgi nekādas ātruma atšķirības vai kabelis ir iesprausts pa taisno kompī vai arī iet caur rūteri.

  • Patīk 1
  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

kirils

Nav pilnīgi nekādas ātruma atšķirības vai kabelis ir iesprausts pa taisno kompī vai arī iet caur rūteri.

Tu vispār saproti, ko rūteris dara un kā strādā? Ko nozīmē "pa taisno kompī"? No kurienes? Ja vien tas nav crosslinks, tad kabelis visdrīzāk iet no cita rūtera. Internets ir rūteru tīkls.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Arkadijs

te viena cita posta jau iespamoju - megjinashu te velreiz padalities ar savu pieredzi

 

man majas stav P3/866mhz/512mb - 2 gigabit + 2 100mbit porti - uz 4gb ide cieta uzmaukts m0n0wall - wifi sabridzots ar vienu no tiklenem - vel bonusa aiz vienas no kartem stav web serveris. 100MBit konekciju tur bez problemam, proci nenoslogo vairak par 70% pie shada trafika - atminja 8% paterinsh - uptime 34dienas patreiz. Bish nopi*ties ar konfigu, bet plashas iespejas ar iptables fw ruuljiem un visadam savadakam perversijam :) iesaku tieshi tiem kam vajag stabilu konekciju uz visiem interfeisiem pie lielas tikla noslodzes - visas tiklenes ir intel

 

shitais ir pilnigs pashtaisiitais variants - bet ja draudzejas ar linux/unix nebus problemu visu sakonfiguret - galvenais ir normalas tiklenes uzlikt uz ienaakoshu interfeisu un to kasti kas vissvairak trafika gjeneres - tad shis variants pacels 100mbit ka mazinjo

Link to comment
Share on other sites

Varu piedāvāt routeri, kurš spēj Lattelecoma 100 Mb/s izrūtēt caur Wirelesu! Pārbaudīts. Ir n-standarts, USB, atbalsta ext. storage, torrentu, smb, web-cam serveris un vēl visādi sūdi. Modelis ir ASUS WL-500W. Jauns ar kastīti un visiem pričendāļiem, notestēts un ielikts atpakaļ. Iespējams uzflashot DD-WRT, pārbaudīts. Ja kādam ir interese, tad izdomāšu cenu, citādāk- slinkums. e-pasts: audistyle[at]gmail.com

Link to comment
Share on other sites

ZX3 Tiešām? :unsure: Vari iemest testu rezultātus, ja jau reiz tika testēts, jo kā reiz šitāds rūteris arī ir pieejams un tika nomainīts tieši dēļ tā, ka jams neturēja :unsure: Bet tad tur varētu slēpties kādi slēpti nosacījumi, kā arī, apstākļi kādos tika mērīts tieši wifi, nevis kabelis.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Lētajiem rūteriem ir tikai viena tīkla karte + switch ar VLAN atbalstu!

 

Parasti tiek izmantotas 100 mbit tīklenes un switčhi! Tā kā gan ieejošais, gan izejošais trafiks iet caur vienu fizisko interfeisu, tad nedaudz padomājot var viegli saprast kāpēc neviens mājas 100mbit rūters nespēj laist cauri vairāk par 50 mbit/s.

 

Risinājums - rūters ar Gigabit tīkleni un switču!

 

http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.php?t=58566&highlight=gigabit

 

(Mans uzskats ka oriģinālās rūteru firmwares nav lietojamas salīdzinot ar dd-wrt ;) Jāpaskatās kādi gigabit rūteri pieejami LV un tad dd-wrt.com lapā jāatrod vai un cik labi viņš mākt ar šo firmwari strādāt)

Link to comment
Share on other sites

Mans ASUS WL-520GC laiž cauri ~84 Mbit, tik pat, cik Lattelecom optikas ierīkotāja lapsis, pieslēgts pa taisno pie optiskā modema. Wifi gan tikai apmēram 22 Mbit, bet tas dēļ "G". Firmvāre, no ASUS mājaslapas.

Link to comment
Share on other sites

ZX3 Tiešām? :unsure: Vari iemest testu rezultātus, ja jau reiz tika testēts, jo kā reiz šitāds rūteris arī ir pieejams un tika nomainīts tieši dēļ tā, ka jams neturēja :unsure: Bet tad tur varētu slēpties kādi slēpti nosacījumi, kā arī, apstākļi kādos tika mērīts tieši wifi, nevis kabelis.

 

Jā,nekādu rezultātu nav, testēju pats priekš sevis. Routeris tur, un kā vēl tur! Problēma Tev ir ar 802.11n configu, defaultā viņš ir galīgi garām, es arī sākumā sagruzījos, tad pameklēju netā, piekonfigurēju dažus settingus routerim un notebooka Wireless driverim (Intel) un viss aizgāja uz urrā! Ja atradās vienā telpā, gāja līdz ~94 Mb/s, ja atmiņa neviļ. Par to problēmu atradu vairākus topicus wi-Fi forumos, tur viss bija aprakstīts.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
eMDiiPii

Starp citu, atvēru maku un nopirku MikroTik RB443. Enclosuri smuki apzīmējām un nav ne vainas :>

Link to comment
Share on other sites

eMDiiPii
(labots)

šodien jamo tikai sakonfigurēju, pagaidām izskatās, ka smuki laiž cauri :>

piebilde:

testētie keisi : *(.) LAN -> WAN

*(.) *(.) LAN -> WAN

*([.]50) LAN -> WAN

atšifrējums - * - klienti, . - konekcijas benchoshai :>

no sākuma bija jāatrisina problēma ka jams nesmuki izskatās un kā tādu liks uz skapja, pie grāmatām (māksliniece, [slēpts]) :>

Labots - eMDiiPii
Link to comment
Share on other sites

marrtins

Kur tādu MikroTik RB443 var atrast? router.lv nekas netika atrasts :blink:

Link to comment
Share on other sites

DannyDiktator

Ovislink wn300R 99/91Mbps, iespējams iet ātrāk, nav notestēts lokāli.

 

P.S. Mikrotik RB433 tev napig nav vajadzīgs. Viņam pat 1Gb Lan nav, paw WLAN nerunāsim. Ja dikti gribi advancētu rūteri, nopērc RB600A (ir 1Gb LAN) + R5nH un dragā vaļā. Bet tas normālam lietotājam nav vajadzīgs. Vai pagaidi kad MT laidīs tautās lēto SOHO ar n draftu un 1Gb portu.

Labots - DannyDiktator
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Arī esmu saskāries ar šeit apspriesto problēmu - Linksys E2500 zudums ir diezgan ievērojams no 100 Mbps uz max 70 Mbps (ar kabeli pa tiešo datorā ātrums ir robežās 95 - 100 Mbps)

 

Vai Mikrotik RouterBOARD 750GL (http://router.lv/product/96/lv/) būs spējīgs izlaist cauri vismaz 90%?

Vai arī skatīties uz ko jaudīgāku, piemēram, RouterBOARD 450 KIT (http://router.lv/product/12/lv/RB450-KIT/)

Link to comment
Share on other sites

Tu uz datumu skatījies kad šis raksts izveidots? Bet pa tēmu 750GL pilnībā pietiks mājas vajadzībām un tiks galā ar 100Mbps nenošķaudoties. 450 vai 450G ir vairāk RAM un jaudīgāks CPU kas pilnvērtīgāk spēj izmantot visus Mikrotik piedāvātos programmatūras labumus, der nelielam birojam. Jāatzīst, ka parastam lietotājam gan 1., gan 2. variants būs pagrūti apgūstams kung-fu un sakonfigurēt elementāras lietas būs jāpasvīst. Tomēr personīgi es diez vai kādreiz izmantošu ko citu kā Mikrotik :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...