Jump to content

VID dati noplūduši - caurums legāls KUR TĀLĀK ?


NormaalsCilveeks
 Share

Recommended Posts

neuzksatu, ka progresīvajam nodoklim ir tiešs sakars ar labklājības līmeni. Un vēlviena iezīme - tā skandināvija, kanāda utt - tās visas ir ""pensionaŗu zemes. T"a ttiekt vis snotiek lēnam, mierīgi, neizlienot no pelēkās masas, visi vienāda, nedomā te izcelties. nevienam nav motivācijas iespringt par minimālajiem noteiktajiem "rāmjiem". Ir padomju savienības domāsšana - man visu iedos, man viss būs, par mani parūpēsies.

Progresīvais nodoklis ir vajadžigs tad, kad no nabagajiem vairs nav ko nozagt, bet nedaudz nedaud zturīgākam strādnieku slānim kautkas vēl ir ko nozagt.

Tāpat resno galu tas neķer, jo tiek samuhļīti papīri, saformētas ārzonas utt. Cietēji ir vienkāršā tauta. Tad nu kāda te vēl taisnība ?!

Visi rqaud par to, ka stimulēt uzņēmējus, ka stimulēt ražosānu attīstītbu lai tik ienes naudu, bet no otra spuses "Tu riebekli pelni par daudz ! Tev nebūs pelnīt vairāk !"... Tada dubultā morāle...

 

Tāpat man NAV žēl, ja kāds ierēdnis PAMATORI pelnītu kautvai 50000 Ls mēnesi, bet pamatoti un daŗitu savu darbu. Taču nelaime tāda, ka to nav tik vienkārši izkontrolēt un kurš gan to darīs ?! Mūse krēslos pirdēji noteikti to nav pelnijuši.

 

Lai nenotiktu spekulācijas, kā ta sbija piem ar NI jau laicīgi bija jāsakārto likumdošana. Tam nav nekāda sakara ar nodokļiem.

Nu būtu bijis progresīvais ienākumu nodoklis !? Ko tas būtu mainijis ? NEKO ! Jo priekš šī varianta bija ja'būt citiem nodokļiem.

Un jā uzskatu, ka nevis nedrīkstēja ļaut kādam pelnīt, bet bija vienkārši prātīgi jaīerobežo šī cenu uzpūšana. Piemēram nosakot, ka pirmā iemaksa ir 10% vai 30% no NI vērtības.

 

Pret spekulācijām un citām nelikumībām ir jācīnas ar likumiem nevis ar progrsīvo nodokli.

Salīdzinājuma - F1 sacensībās nosaka kaudzi tehnisko ierobežojumu lai attīstītos tehnoloģijas utt, bet nekad netiek noteiks maksimālais ātrums vai maksimālā motora jauda. Tā teikt, netiek bremzēts galvenais faktors. Tipa - jaudas paliek bīstami daudz ?! Samazinam motora tilpumu utt.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 317
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • NormaalsCilveeks

    26

  • MIGs

    21

  • Aleksejs

    34

  • Mastermind

    34

Top Posters In This Topic

Posted Images

Leshij teorijā - praksē nabagajiem nevar uzlikt vairs vēl leilāku nodokļu slogu, tapēc to uzliek tikai pārējiem.

Nu nebūs taču tā, ka tagad daļai iedzīvotāju atlaidīs nodokļus, a paŗēejiem atstās tādus pašus kā tagad ! :D

Nodokļi ir laupīšana, tam tā nevajadzētu būt, bet tas tā ir ...

Link to comment
Share on other sites

Jā, bet vis snav tiek vienkārši. Vācijā arī bija jauka sociālā programma, kur tika uzturēta KAUDZE ar dīkdieņiem, aks atļāvā snestrādāt, pat pa 10-20 GADIEM un sēdēt uz sociālā.

Lai cik kre'tiniski neskanētu, bet daļa( DAĻA ) no maznodrošinātajiem ir paši vainīgi pie savām likstām - piemēram alko/narko/azartspēles. Vai man tādu dēl jāmaksā leilāki nodokļi ?!

Man nav žēl bērnu namam, bet tādiem man ir. Ir daudz citi godīgāki instrumenti lai paceltu sabiedŗiba slabklājību. uzskatu, ka iespēja labi dzīvot ja'dod katram, bet ne katram ta sir jāliek ar karoti mutē !

 

Bet ir viena leito, ko nevar noliegt - jo vairāk naudas, jo lielāka rocība. Tāatad varam shēmoties, kā izvairītes no nodokļiem. Un zini piemeŗam man šāda pieeja par progresīvo nodokli ir daudz sāpīgāka, kā tas mazais % naudas izteksmē ko naķtos samaksāt.

Tāpat, kā par patreizējo nodokļu paaugstinājumu, finansiāli es to neizjūtu, bet pats fakts smagi ieliek pēcpusē...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Leshij vai es ko tādu apgalvoju ?! Kapēc cilvēki diskusijās bieži paķer kādu pus frāzi un tad cenša to tev piedēvēt ??

Par tēmu Daļēji jā - daļēji tā ir viņu vaina, jo viņi ir līdzvainīgi ar pārējiem iedzīvotājiem pie tā ko ir ievēlējuši, pie tā kā ir veidojuši savu valsti ! Vai cilvēki ir pelnijuši bezdarbu un sliktus dzīves apstākļus ? - Viennozīmīgi nē.

Katrs pats savas laimes kalējs un ta sir fakts, ka labus darbiniekus arī šodien nevar atrast. Fakts, ka labiem darbiniekiem arī šodien ir darbs un salīdiznoši labas algas. Es esmu par to, ka cilvēkiem būtu jābūt motivētiem būt skolotiem, zinošiem un savas jomas speciālististiem, nevis paļauties uz to, ka valsts jau par viņiem parūpēsies.

Prfetjautājums - vai cilvēks kas ir gudrs, izglītots utt ir vainīgs pie tā, ka kautkādam lubrakam nav darbs ?! Jā protams daļēji vainīgs, jo ja tādu labo strādnieku nebūtu varbūt tas darbs tiktu arī līdz lubrakam.

 

varu teikt tikai to, ka arī "treknajos" gados bija daudz bezdarbnieku kuri vienkārši negribēja strtādāt - vai man būtu jāuztur tādi ?

 

Leshij - tur lodei, ne vārdam vieta ....

Link to comment
Share on other sites

Ko jūs te satraucaties par kaut kādiem sīkumiem? Tas viss bija burbulis un izlaida garu. Cilvēki bija tikai statisti. Tie laiki vairs nekad neatgriezīsies. tagad ir jautājums cik ilgi vēl esošajā izskatā izvilks pasaules finanšu sistēma un uz nepārtrauktu pieaugumu balstītais kapitālisma modelis. Tas ir nevis gadu desmitu, bet dažu gadu jautājums, līdz sistēma kolapsēs.

Link to comment
Share on other sites

Par tiem, ka ssaka, ka bagātie paliek bagātāki un nabagie nabagāki - manuprāt ir tā, ka visi paliek bagātāki tik atsevišķi indivīdi to dara daudz, daud zstraujāk.

 

Tankulis - jap, skarbi, bet tā ir, jo pārāk daudzka sir balstīts uz žīdiskām vērtībām - tb uz nevērtīgiem zaļiem papīrīsšiem, uz cipariņiem banku sistēmās utt. Tam visam jau sen nav reālā seguma.... Da i ar visu zelta segumu....

Link to comment
Share on other sites

Leshijs - tajau USSR Rublim vajadzēja būt ļoti vērtīgam jo to tak drukāja pēc vajadzības ! :D

Nu mšudienā sir tāda lieta, ka piesiešana pie citām valūtām utt.

 

Par Dolaŗu - Amerika, žīdi utt, Rokfellers veica neispējamo apjājienu ....Un visi ir priecīgi un smaidīgi par to...

Tāpat, kā "Labdaris un filantrops" Soros ....

Link to comment
Share on other sites

MarisO
(labots)

Fakts, ka labiem darbiniekiem arī šodien ir darbs un salīdiznoši labas algas.

 

Nujā, "salīdzinoši labas" varbūt, bet mazākas gan, nekā bij. Man gan tā nav, jo es jau laicīgi pārvācos uz Angliju ( kur es maksāju progresīvo nodokli )

 

varu teikt tikai to, ka arī "treknajos" gados bija daudz bezdarbnieku kuri vienkārši negribēja strtādāt - vai man būtu jāuztur tādi ?

 

Neviens jau nesaka, ka ir. Bet tas jau ir cits jautājums - kā tiek izlietoti šie nodokļos ieņemtie budžeta līdzekļi. Vai arī vienkārši samazinot nodokli tiem, kas pelna mazāk. Anglijā laikam ap 4000 gadā ir tax free.

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

ImissimI
(labots)

hey, hotshot MIGs, bišku nomierinies vai arī nopērc klavieri ar lielākām pogām..

Leshij, tik sen tas nebija gan! http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_the_United_States_dollar#Cancellation_of_the_gold_standard

 

Vispār saskatās datoriķi zeitgeist movie un tad visi gudri vēsturnieki + konspiratori..

Labots - ImissimI
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Labi skaidr sir viens - progresīvais, vai ne progresīvais nodoklis iet kautkur tālu, tālu aizmugurē aiz 100 citām problēmām, kuras būtu svarīgākas...

Link to comment
Share on other sites

ImissimI

In 1971, President Richard Nixon unilaterally ordered the cancellation of the direct convertibility of the United States dollar to gold. This act was known as the Nixon Shock.

 

jā - lielais čarts patiešām atspoguļo gold / dollar ratio, bet turpat augstāk lasi citātu, ko iekopēju..

Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

o anuks pa temu

 

klīst pa tuksnesi pussprāguši žīds un krievs ...

atrod lampu - no tās klasisks džins

bet saka ka esam baisi aizņemts tikai vienu vēlēšanos izpildot ...

 

žīds grib maisu zelta

krievs maisu ar desām

 

paiet divas dienas un žīds saka - klau spelēsim tirgu ...kautko pirksim kautko pārdosim

 

nakamajā dienā svaigi desas pārēdies krievs piedāvā žīdam

nu ko tirgus ! pērc vienu desu pa maisu zelta ?

 

ko cena nepatīk ?

nu tad pastaigā pa tirgu atrodu ko lētāku ....

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard
(labots)

MIGs, vai zini ko? kaada hera peec tu esi pieziidies ienaakuma nodoklim, ibio?

tas buutu vieniigais?

 

un kur paliek nii nodoklis, ko vienliidz maksaa gan nii spekulants, gan SPIESTS maksat nabaga zemniekjels?

kur paliek akciizes nodoklis, ko maksaa kaa bagaatais, taa nabagais?

un, galu galaa, kur paliek pvn, ko maksaa visi? pie kam "nabagie" sjo pvn maksaa vairaak kaa bagaatie un nefig ņemiest, ka ir savaadaak.

MIGs, ej nu un pakaries....

 

po hodu domaaju, ka MIGs ir sapraatiiga buutne, kaa izraadaas vien taads saeimas deputaata kandidaats...

Labots - drunk_lizard
Link to comment
Share on other sites

Dl un prcīzāk ?! Kurtad kāds maksā dažādus PVN ?! Nē nu protams kad sākas muhļīšanaš tad ir cits stāsts... Ideālā pasaulē visi godīgi maksā nodokļus - arī NC... Bet LV ne tuvu nav ideāla pasaule....

 

Latvijā NI nodoklis kā suga ir pilnīgā āni ! Uzskatu, ka par to, ka tev kautkas peider nevajadzētu justies vainīgam. Nodokli no darijumiem - tik atkal konroles mehānismu trūkums.

Piemēram par akcīzes preci benzīnu - vairāk to nomaksā X5 saimnieks nekā Getz saimnieks. protams, ja netiek pirkts kreisais bendzīns. Arī ceļa nodoklis ir nomaksāts lielāks. Arī 300ls par to, ka auto litrāža ir virs 3 litriem. Nesaku, ka kāds ir labāks - tie ir tikai fakti - ir jau arī pretēji fakti.

 

Nu es par to, ka nav pareizi sodīt par to, ka tu par daudz pelni.

Link to comment
Share on other sites

Peleecis

Stāsts jau ir par to , ka pieaugot peļņai palielinās iespējas nodokļu optimīzēšanām , ārzonām ,labiem gramatvežiem , juristiem utt.utjp . Līdz ar to reāli tas turīgais po ļubomu visu nesamaksā , Un tā nav tikai šeit - tā ir visā pasaulē .Un vēl -Nu ir tacu starpība , vai tev paliek 40% iztikai no simts nopelnītajiem , vai 4000 nopelnītajiem latiem (Un tikai nesaki ka tas pa 4000, 40 reizes vairāk stŗadā ;) ). Un vēl klāt - Tie aktīvākie pilsoņi , ar savām aktivitātēm patērē pulka vairāk resursu , kas teorētiski pieder visiem līdzīgi . Un tā var ilgi spriedelēt

Link to comment
Share on other sites

Sky_High
(labots)

MIGs wrote

neuzksatu, ka progresīvajam nodoklim ir tiešs sakars ar labklājības līmeni

Progresīvajam ienākumu nodoklim ir viena ļoti svarīga funkcija - mazināt sociālo slāņošanos, kas šajā gadījumā nozīmē, ka mazai cilveku grupai ir viss, bet visiem pārejiem - nekas vai daudz mazāk, ar normālu progresīvo nodokli Latvijā kādreiz varētu parādīties turīgais vidusslānis. Therefore - tam ir gan sakars ar labklājības līmeni.

Labots - Sky_High
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Tārps

Normāli, katrai lielākai naudas summai pretī jāstāv ieguldījumam tautsaimniecībā. Kur ir tas ieguldījums nepārtrauktos kariņos, kur ieguldījums pāris dienas uzpēlējot tenisu un par to saņemot miljonus, kur ieguldījums spēlējot biržās, kur viens čakermans cenšas apčakarēt otru, bet miljoni griežas. Un tā katru stundu un dienu, un mēnesi un gadus. Un to spēlmaņu - ne ko neražojošā daļa palikusi milzīga. Nevar vairs pasaule to pavilkt !!!

Link to comment
Share on other sites

Varētu padomāt, ka Šlesers u.c. to lielo kāpi iepelnija kā darba algu, vai kā citādi legāli.

Protams, ka visādiem oligarhiem utt griba spiemērot ne to vien. Taču reāli jau ta svispirms tiek attiecināts uz nedaudz turīgāku vidusšķiru/strādnieku šķiru. varētu padomāt, ka tagad šo lielo krepču deklerācijās figurē miljoni ....

Link to comment
Share on other sites

superKrona

Tā arī neviens nepaskaidroja.

Kas traucēs Šlasaram samazināt algas strādājošajiem, ja tam liks papildus ko maksāt valstij?

Vai tiešām tāds samierināsies ar ienākumu samazināšanos?

Link to comment
Share on other sites

superKrona

Nav gadījies vēl dzirdēt runas par lidojošiem ķieģeļiem, toties anekdote - "nemaksāju algas jau trešo mēnesi, duriki turpina nākt uz darbu un strādā", ir ikdiena pie mums.

Link to comment
Share on other sites

Aigars

"Mūsdienās Finanšu ministrijas gandrīz visās valstīs īsteno īstermiņa politiku, kura atbilst tieši baņķieru interesēm. Tās pretojas zemes aplikšanai ar nodokli, lai atstātu tās nomas vērtību galvošanai bankām par procentiem. Topošajiem finanšu speciālistiem to māca universitātēs. Un ministrijās tiek noalgoti "lietderīgi idioti", kas ekonomiku vada greizi, par bagātākām padarot tieši bankas, aktīvu grābējus un kleptokrātus."

Maikls Hadsons savā intervijā par Latvijas nodokļu sistēmu 2006. gadā

http://www.pardomu.lv/citur/12-intervija-ar-dr-maiklu-hadsonu?start=2

Par citām Hadsona aktivitātēm meklējiet paši.

Link to comment
Share on other sites

Gestapo

Domāju, ka par drukāto presi un tv var teikt to pašu.

Link to comment
Share on other sites

divritenis
(labots)

Leshij, a tu vispār daudzus ''objektīvus'' masu medijus zini ?   :sarkasms:Tā informācija, kura paliek pāri pēc tam, ka katrspats ''atfiltrē'' lieko, ir uzskatāma par vairāk vai mazāk objektīvu.

Labots - divritenis
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Kas ir interesanti, apollo šoreiz neklusē, bet, piemēram, delfi klusē.

Neklusē, tikai pusstundu vēlāk ielika rakstu.

Bet apollo joprojām nav linku salabojuši.

Labots - maize
Link to comment
Share on other sites

Redz, tikuši līdz mana kantora mātei. Kaut kā līdz šodienai bija vienalga, bet nu nav patīkami, ka arī mani dati ir nozagti.

 

Redzot šo Neo sarakstu, mazliet pārņēma lepnums :rolleyes: , ka beidzot strādāju nenormāli augsti apmaksātā uzņēmumā (no Neo vārdiem). Bet vēl līdz 2008.gadam manā kantori nevarēja dabūt cilvēkus, kas strādā. Neviens jau negribēja, kamēr elektromontāžas uzņēmumos varēja nopelnīt divas trīs reizes vairāk.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Cody, cilvēkus nevarēja dabūt tāpēc, ka reģipša pienesējam bija neadekvāti augsta samaksa. Savukārt, kāpēc tas bija tā, piem. ļoti skaisti aprakstīja Maikls Hadsons Aigara linkā.

Link to comment
Share on other sites

oxygen

Jā par šo kantori, rādas, var teikt OK. +/- adekvātas algas, ja ņem vērā ka ir REĀLI ražotāji nevis papīru bīdītāji kas dzīvojās no budžeta naudas vai lūdz baisās dotācijas, lai sev maksātu kārtīgas aldziņas.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Par kantori nav problēmu, bet par galvgali gan. Vai padome par kaut ko reāli atbild, jeb tipa "izstrādā uzņēmuma darbības stratēģiju"?

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Pēc šī Neo paziņojuma un komentāriem internetā esmu kļuvis vēl lojālāks savam uzņēmumam. Uzskatu, ka tiem cilvēkiem, kas strādā tieši ar elektroiekārtu ekspluatāciju, ņemot vērā darba bīstamību, atalgojums ir pilnīgi normāls pat šajā dižķibelē.

 

Reģipša licējs ir kļuvis jau par lamu vārdu. Lai nu kā, bet esmu dzirdējis sava darba nicinājumu tieši no reģipša licēja - Ls2000 pret Ls550.

 

Jurkins, vadība, patiešām, izstrādā tikai stratēģiju, un pēdējā laikā diezgan veiksmīgi, ja jau pat šajā krīzē ir izdevies saglabāt peļņu. Katrs var iesaistīties uzņēmuma darbībā. Lai kā man riebtos vārds "komanda", bet tāda ir. Ja problēmu risināšanai vadība neizvēlas vienkāršāko variantu-darbinieku atlaišanu (neņemot vērā pensionārus), tad tā ir pareiza vadība. Agri vai vēlu krīze beigsies, un ja speciālisti būs atlaisti, tad, kur tos vēlāk sameklēsi.

Labots - Cody
Link to comment
Share on other sites

oxygen

Principā, tas NEO ir izdarijis svētīgu darbu-padotie var pārliecināties vai vadoņi ir korekti vārdos/darbos, jo dažreiz tiek piesaukta krīze un padotajiem riktīgi apgriež algas, bet sev, tā .... tipa pirms apgrezšanas palielināja un pēcāk lepni var ziņot ka arī samazinājuši, tik , ja paskatās vēsturi, nekas jau nav samazinājies.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Cody, es nepārzinu visas peripetijas, bet vai "vadība" un tā padome ir viens un tas pats, gan dikti šaubos. Kā arī par to, ka bez padomes nevarētu iztikt.

Link to comment
Share on other sites

Mr. Nejēga

Hmm, nu prieks redzēt, ka ir arī pāris "priekšnieki" tai sarakstā..

Link to comment
Share on other sites

Aleksejs

Bet nu ir nepamatotas aizdomas, ka visvairāk cietīs šie divi cilvēki:

# VID Informātikas pārvaldes Ekspluatācijas daļas Sistēmu lietojumprogrammatūras uzturēšanas nodaļas galveno speciālistu Edgaru Kačerovski,

# VID Informātikas pārvaldes Ekspluatācijas daļas Datu bāzu administrēšanas nodaļas galveno speciālistu Kirilu Ruskuli.

Cik ļoti ir/nav pie vainas - ne man spriest.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vislabākais ir tas, ka pēc šīs pārbaudes VID priekšnieces vietas izpildītāju jezdakovu paceļ augstākā amatā. Lai gan par tik ilgstošiem informācijas drošības pārkāpumiem tieši viņai vajadzēja atbildēt.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...