Jump to content

Kandžas aparāts...


saimnieks
 Share

Recommended Posts

nu man tas varētu būt kaut cik reāli uz nākamo rudeni pats ātrākais. varbūt pat pēc pusotra gada. pensijā tak vēl netaisies? 

Link to comment
Share on other sites

 Tādi dullie, kā es, jau strādā kamēr krīt... :) un ja vēl darbs interesants, radošs.Dzīvei jēga maza, ja katru dienu vakarā nevari sev pajautāt, kas šodien paveikts? Tad kāda tur pensijas gadiem nozīme...? Tā tā, nedaudz paprātojot.

Par lietu runājot, visu laiku ceru, ka ziemā brīvāk būs, sazināsiemies.

Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

Aparāts fočenēs vink superīgs. Cena arī <1000 liekas ļoti laba. :)  Cik viņa sildīšana izmaksā ( elektrība, gāze, LVL/litrs produkta)?

 

Kādreiz uztaisīju vienu maziņu mazītiņu sņabja pārtvaicei, spirts nāca laukā ap 95 grādīgs. Bet tas no laboratorijas stikla, mazmazjaudīgs.



Laba meistara uz normāla aparāta dzīta manta  labāka kā vidējas cenas polšā atrodamais šķidrums.

Link to comment
Share on other sites

Lai par tām izmaksām  ražotāji vairāk uztraucās, bet cik zinu viņus šīs pozīcijas saspringt neliek..., bet no reizes uz reizi hobijam, tas būs pavisam maznozīmīgi.

 Ar 6kW teniem, neizolētam aparātam, 10 litriem 55° destilāta vajadzēs ~0,70Ls ... :)

Protams, vēl sākotnējā uzsildīšana utml., tad varam dot 1 latu/10litriem.

Tālākai spirta ieguvei, protams, vajadzēs vēl, bet nav jau ūdens jādestilē.

Link to comment
Share on other sites

ar šādiem aparātiem ražo ierobežotam klientu lokam, mazās partijās dārgu un specifisku produktu. vai nu hobijam un ģimenes/draugu pašpatēriņam.

Link to comment
Share on other sites

Ko taisies darīt ar āboliem?

 

 

 

 

sņabja pārtvaicei, spirts nāca laukā ap 95 grādīgs

 

Ar pārtavaici (destilāciju) 95% spirtu nevar iegūt.

Link to comment
Share on other sites

Iegūt var šķidrumu kuram spirtametrs rādīs tuvu 96% (tas vispār ir teorētiskais maksimums ko var iegūt zemes atmosfērā)

 

Bet piemaisījumu viņam būs tāpat ļoti daudz - atdalīt vēlāmo frakciju var tikai ar kolonnas palīdzību.

Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

Bet protams, ka ar kolonnu.  Tikai viss agregāts  bija mazmazjaudīga parikte, domāta eksperimentam.

Produkts OK sanāca, ticiet man , atšķaidot līdz 50 grādiem varēja dzert ērti. Tīrāks kā šņabis sanāca, ja vērtē otro dienu un kāpumu, ar kādu deva iekšā ieraujot. Parikte bija paredzēta šķīdumu, kuros jau ir daudz spirta % pārstrādei, nevis dzīšanai no brāgas.

No šņabja bija 3 līdz 5 reizes ciklu, absentam 2 cikli pietika, bet produkts nebija tik labs kā šņabja.

Labots - wersa
Link to comment
Share on other sites

Praktiski ar destilatoru var iegūt 90-94%, vairākkārtīgi atkārtojot destilāciju t.i 20-30 reizes, bet rezultātā tas būs spirta un visādu nevēlamu piemaisījumu sķīdums (kandža). Un nevajag aizmirst, ka destilāta rezultāta % ir atkarīgs no destilējamā šķīduma koncentrācijas, tas nozīmē ar katru "mīnūti" iegūtā destilāta % krītas. Rektifikācijas gadījumā ši parādība ir izslēgta, tur vienalga cik koncentrēts ir sākuma materiāls, rezultāts vienmēr ir konstants - max iespējamais ~96-97% un bez piemaisījumiem. Kā jau ronalds_ minēja, vērā ņemams ir rādījums ko rāda spirtometrs, tas darbojas arhimēda spēku ietekmē un rāda šķīduma blīvumu. Destilātam bez spirta ir daudz dažādu piemaisījumu, dēļ kuriem iegūstam maldīgu rezultātu. Kā piemērs ir tautā izplatītais produkts - "pervačokš" . Pie 1x destilācijas ar izejmateriālu (10-14%) izmērot šķiduma blīvumu ar spirtometru tas uzrāda ~80%, spirta tur ne tuvu nav 80%, tas satur šķidumus kuriem ir ievērojami zemāks blīvums kā spirtam, kuri arī dod maldinošus rezultātus.

 

 

 

Bet protams, ka ar kolonnu.

 

Sākumā raksti, ka uztaisīji pārtvaicei, tagad jau kolonnu. Nejauc, tie ir dažādi procesi. Ja destilātoru relatīvi vienkārši var izgatavot, tad darbojošos kolonnu jau ir daudz sarežģitāk. Un ja  kolonnas rezultāts ir 95%, tad tā nav pilnīga rektifikācija un tīru spirtu iegūt nevar.

Labots - constrig
Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

Bet nav vienalga, cik tīrs ir izejas materiāls. Šņabim no vidējā cenu gala utml  piemaisījumu mazāk. No pervačoka oi ku tālu.

97% nav arī rūpnīcas etilspirtam. 96,5 – 96,6% ...

Kolonnu uztaisīt nav tehniski grūti, grūti par saprātīgu izmaksu dabūt visus materiālus uzbūvēšanai. Īpaši, ja grib normālu jaudu, ne mikroapjomu.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

 

 

"pervačokš"

Ar šito pār mēru nav ieteicams aizrauties , jo satur palielu procentu CH3OH . 

Link to comment
Share on other sites

Klasiskā tautas variantā raugs+cukurs metanola klātbūtni var neņemt vērā, tā tur maz. Ja no cietes (graudaugi) sintezē raugam ēdamos cukurus, metanola klātbutne jāņem vērā. Pervakā bez metanola ir lērums lietu, kuras būtiski pasliktina organoleptiskās īpašības.

Link to comment
Share on other sites

Turpinot tēmu...

Esmu pagatavojis kolonnu no 2" kapara trubas ar iebūvētu dzesētāju. Kolonnas pildījums ap 130cm ar rūdītā stikla laiskām. Jautājums, kur varētu būt vaina, ka testējot ar tīru ūdeni, tvaiki netiek līdz pildījuma augšai. Testējot vārīju ap 30 min un katls ir blīvēts. Nemanīju, ka tvaiks kur garām ietu.

Vai varētu būt, ka ilgāk jāvāra, vai arī pildījuma lauskas ir par mazām un to blīvums ir tvaikam par lielu? Bez pildījuma neesmu vēl mēģinājis?

Manīju arī, ka caur produkta noņemšanas trubu nāk laukā gaiss, tātad spiediens, kaut neliels, bet ir.

 

v1fw06ztlmk4zb7e1z_thumb.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Vārīji 30 min ar dzesēšanu vai bez? Nevar no foto saprast vai ir savienojums ar atm. Pēc kā spried ka tvaiks netiek līdz augšai? Ko rāda termometrs? Ar ko un kādu jaudu sildīji? Izskatās jau ka sildīšanas jauda ir bijusi maza un viss tvaiks kondensējās uz pildījuma un nonāk atpakaļ kubā.

Ielej pa kolonnas ugšējo galu ūdeni, pēc tā arī var daudz ko pateikt par kolonnas pildījumu, blīvumu. Neesmu stiklu lietojis, bet diezin vai tas tik blīvi varētu sagulties ka nosprostotu tvaika caurplūdi.

Labots - constrig
Link to comment
Share on other sites

Vārīju gan ar dzesi, gan bez. Ja par savienojumiem, tad tie ir misiņa un saskrūvējot lietoju izolāciju. Sildu ar portatīvo gāzes plīti, kurai riņkis, nu, kā klasiskajai plītij lielākais. It kā 5l uzvārās ātri. Var jau būt ka jāmēģina ar lielāku ūdens daudzumu!?

Termometrs neizkutējās vispār no vietas un vārot noskrūvējot dzesi, tvaiks nenāk laukā. Kad noskrūvē kolonnu, nedaudz iztecēja kondensāts.

Link to comment
Share on other sites

Ūdens daudzumam nav nozīmes, pievadāmam siltumam ir. Vāroties udenim, uz viena gāzes plīts riņķa, tvaikam jābūt pietiekami daudz lai saprastu, ka tas vārās un kur noplūst, kondensējas. Izskatās, ka nekas Tev tur nav vārījies. Īsti nevar saprast, kas Tev tur ir un ko nepareizi dari, tāpēc neko jēdzīgu nevar ieteikt. Un neizmirsti par drošības tehniku, vārīt ūdeni un liegt tvaikam noplūdi ir bīstami.

Ar gāzi sildot kolonnu nevar efektīvi darbināt, dēļ neesošas iespējas precīzi regulēt pievadāmo jaudu - sāc domāt par el. teniem.

Link to comment
Share on other sites

Ja siltuma zudumi nav lieli, tad 2 Kw ok. Nepieciešams ar laidenu jaudas regulēšanu, lai precīzi varētu atrast kolonnas pirmsaizrīšanās mirkli. Jā instalācija atļauj, tad liec 2 gab. 2Kw+1Kw uz uzsildīšanu laiku ietaupīsi. Bet darba teni noteikti ar iespēju regulēt tā jaudu. Šinī pašā topikā bija risinājuma tam. Man pirmsaizrīšnās režīms ir 180-200 v robežās, atkarībā no pildījuma, temoperatūras u.c. fakt. Tenis ir 2.2 Kw. Teni gan lētāku meklē un bez termoreleja, tas būtiski sadārdzina to.

 

 

 

Brīvdienu foto ar malkas pagali

 

Bet šis ir labs, pilnībā piekrītu, ka destilēt var arī uz ugunskura. Uz malkas plīts to esmu darījis, ja piešaujas ir ok.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 

 

''Alfa Metāls''

Alfa metāls, varbūt var neržu pirkt, bet ne cirst. Giljotīnai atdures nav, džeki ciršanas līniju atzīmē ar resno marķieri, pie tam par vienu cirtienu prasa  1 Ls. Uz iebildumiem reaģē visnotaļ agresī. Klientu apkalpošana visnotaļ zemā līmenī. Labi ka vēl brīdina par novirzēm.

Link to comment
Share on other sites

 Zini, tur kā visur, kā sauc, tā atsaucās... 

Man dod i atlaides, i nocirtīs kā un cik vajag...

Arī ar markera svītru, pareizi loksni ieliekot, ar tā tipa giljotīnām, var nocirst precīzi, galvenais, lai nazis ass...

Cenas tur tiešām zemākās un sortiments uz vietas liels, tai skaitā Al profiliem, un dažas neērtības tāpēc var pieciest...

Es tā nedaudz šajās lietās orientējos... :)

Teiksim, lielākos v-los, kā Sanistal, kur arī es varu pirkt materiālus ar dažu % uzcenojumu virs iepirkšanas cenas, vienalga daudz kas sanāk dārgāk.

Labots - jacobs
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Varbūt kādam noder ideja...?

Uz dienu nācās atlikt malā nopietnos aparātus

Veikals lūdza atrisināt problēmu ar saviem stikla destilatoriem, kuriem vājā vieta esot stikla 10l kolba:

http://www.akciza.net/lv/542-di

Pasūtīts to nomainīt ar ner. tērauda 10l katlu.Kam es izvēlējos no "Promo Cash & Carry" bāzes piedāvāto 290.124 par ~30Ls:

http://www.pujadas.es/es/productes/cocina_1-olla_recta_sin_tapa_216-info.htm

Vāks, protams, jāizgatavo....

Tam es ņēmu 219 caurules atloka atduri:

http://www.heco.de/en/edelstahl/butt-welding-fittings/collar/pn-10-din-2642-welded-collar/iso.html

Apkārt ārējai malai apmetināju sloksni 15x3, bet virsū 1.5mm loksni.

Centrā iemetināts attiecīgā konusā izpresēts 51x1.2  50mm caurules gabals.

Iekšpusē konusam silikona blīvgredzens.

Malās, kā foto, piespiešanas konstrukcija izgatavota no M8 vītnes un apaļstieņa utt.

Blīves riņķis no 5mm baltās pārtikas gumijas("SMAILE-PLUSS")

Tāds nu man iznāca tas signāleksemplārs...:



Nedaudz vēl par tēmu, bet par citu palīgierīci.

Nereti ir vajadzība precīzāk regulēt jaudu teniem, plītīm utml.

Optimāls variants ir Solid State Variable Relay, piemēram ASR-10RA:

http://www.tme.eu/en/details/asr-10ra/one-phase-soild-state-relays/anly-electronics/#

Nāk komplektā ar potenciometru(poga+uzl. 0-100%), kā arī turpat nopērkams arī radiators un ja montē vadības kastē, tad arī ventilators.

Labs variants ir , ja vajadzīgs tikai atsevišķi regulators, to ievietot Al kantrubā 80x80x2(L=~200)(maksā tāds 2m gabals ~10Ls), kura būs arī radiators.Galos plastmasas korķi, kuros savukārt ievietojam, aizmugurējā kontaktligzdu, bet priekšējā voltmetru(AC 300V):

http://www.tme.eu/en/details/pan.v1060/analog-panel-meters/#

Protams, neaizmirstam par termopastu, drošinātāju utml.

Kopumā iegūstam lētu, labu un vienkārši izgatavojamu jaudas regulatoru.

post-72256-0-68996100-1384460926_thumb.jpg

post-72256-0-02979500-1384460936_thumb.jpg

Labots - jacobs
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu nezinu gan, akciza.net 10l stikla kolba diezin vai ir ērta destilātu iegūšanai, es pat teiktu nederīga. Cena arī gāž nost!

Link to comment
Share on other sites

 Nuu, krievu laikos, vēl kad videnē gāju, Alūksnes vetaptiekā pirku 4l kolbas par 3 rubļiem  + stikla dzesētājs, ne mazumu pārdzinu. Vārīšana arī efektīva - divi elektrodi caur kolbas gumijas korķi un pie 220V ...

Vajag tikai rakt :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

03.12.13

 

 Nācās vēlreiz atrauties no nopietnākiem darbiem, lai v-lam signāleksemplārus izgatavotu.

1, Alus kegs 30l (Užavas alum tie tādi nopietnāki) + zviedru klasiskais aparāts. Izmantota kega vītne un vārsta korpuss. Tāpat ierīko termometra ligzda un iemetināta papildus caurulīte, lai atvieglotu iztukšošanu.

2. Zviedru klasiskais aparāts un arī atklīdis no turienes, es tikai pieliku savus 25%, lai izlabotu viņu meistara, manuprāt, neveiksmīgos risinājumus. Kubs sametināts no divām inox 8l bļodām.

 Abi aparāti liekami uz gāzes(elektriskās) plīts.

Tāpat abos aparātu kubos, ja vajadzīgs, viegli var ievietot augšminēto stikla destilatoru.

post-72256-0-61567200-1386100346_thumb.jpg

post-72256-0-54028500-1386100364_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

 Tikai precīza temperatūras kontrole un tās izmaiņas ātrums pašā sākuma posmā ar attiecīgu jaudas korekciju.Tā kā es no tā veikala varu eksperimentēšanai brīvi ņemt ko vēlos, tad visi pildījuma  materiāli izmēģināti, bet manos variantos tiek un tiks lietots tikai attiecīgi sagatavots stikls, kad es iegūstu optimālos rezultātus. Katrs izvēlās savu ceļu, risinājumus, es izgatavoju praktiskus, viegli apkalpojamus, bet nopietnus aparātus, ar labu ražības un produkta kvalitātes attiecību. Līdzīgi pēdējam modelim jau izgatavota vesela virkne aparātu un pieņemti pasūtijumi nākošajiem, cik nu varu iespēt... Es nedzenos pēc pilnības visur un arī klienti to neprasa, vai arī es ar tādiem nemaz neielaižos...Publicētās fotogrāfijas dod tikai vispārējo ieskatu manam risinājumam, atsevišķiem mezgliem, bet nedomāju, ka daudziem tieši to visu iespējams atkārtot, tā teikt nokopēt un iegūt labus, tādus pašus rezultātus kā man...Katram ir savs ceļš ejams atkarībā no savām tehniskām iespējām, zināšanām un mērķiem. Es to daru tā, bet nevēlos uzspiest savu viedokli un kādam ko pierādīt, kas jau labi pasen arī nav vajadzīgs...

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Heh, ir visa ši darbošanās tā vērta kad bez problēmam var nopirkt tīru rūpnieciski ražotu spirtu pa 3 Ls litrā vai vēl lētak ja labi sarunā???

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Paša gatavota dzira tak vienmēr ir gardāka ...

Link to comment
Share on other sites

Bonifācij, pamatā daudzi cilvēki netic tā ''rūpnieciski ražota spirta'' kvalitātei, it sevišķi neuzticams ir ceļš no tā ražotāja līdz pircējam... Un tici man, neviens lētās dziras tirgonis arī šādus aparātus neiegādājās. Protams, pamatfaktors ir ''sava manta'' utml.

Maza piebilde. Ap 95-tajiem gadiem populārā šņabja Magic Vodka lietotāji sāka nereti gāzties zemē ar epilepsiju, bet pat nopietnas analīzes spirtam nekādus blakusproduktus neatklāja. Tas tā par to ''tīro rūpnieciski ražotu spirtu''...

Link to comment
Share on other sites

inteens

Ķirzakas smaids bija oficiāls vācu šnabis,kamēr to nesāka klonēt. Riktīgi saucās Magic Crystal.Epilepsiju var izraisīīt da jeb kurš alkohols.Lieto atbildīgi!

Labots - inteens
Link to comment
Share on other sites

constrig

Par rektifikācijas procesu un tā automatizāciju-

ne visiem ir izpratne, kas tajā kolonnā iekšā notiek, un ja tādas nav tad lūk, tas viss ir jāautomatizē, kas ir diezgan padārgs process. Un savām vajadzībām tas vairs nav vajadzīgs. Reiz gadatirgū, diskutēju ar vienu pilsoni, kurš tirgojās ar pašdarinātu alko, tai skaitā arī kalvadosu - apgalvodams, ka to iegūst ar rektifikācijas kolonnu (teorētiski tas nav iespējams, praktiski jā, bet bet tā vairs nebūs 100% rektifikācija, un to pašu var iegūt ar visvienkāršāko destilācijas aparātu) Draudzīgas diskusijas beigās tomēr nācās viņam atzīties, ka daudz neizprot, kas kolonnā notiek, un to esot pircis no cita pilsoņa un ar kolonnu viņš destilē.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

jacobs

 

nu var jau būt, bet es ir pircis, man ir dāvināts no visai nopietniem (tipo nebomžiem) cilvekiem gan spirts, gan LB produkcija, gan paštaisīta kedrovka, pats esmu kalvadosu reizes 5 taisījis jo nu nezinu kam vēl izmantot dāvinātu 5L spirta kanniņu. Nu neko, bišķi tramīgi ir pirmo reizi smeķējot, tad gan vienkārši noņemu provi, nu drusku līdz 50-100g nogaršo, ja nekādu simptomu nav var nakošreiz jau lietot bez ierobežojumiem. Ta pa laikam skatos kaimiņu mājā jaunieši teiksim bangladešas studenti brauc ar 2014 gada izlaiduma autiņiem un kaut kādi baigi tīrīgie kaširnijie - visu laiku staipa tās 5L dzeramā ūdens kanniņas, kā piebrauc tā pilns bagāžnieks, pats dīvainakais ir tas ka nes ne jau no auto uz dzīvokli, bet otrādi :superstition:

Link to comment
Share on other sites

inteens

Tak galvenais ir iznākums...Alu takš senči ar brūvēja bez augstākās izglītības organiskajā ķīmijā.

Link to comment
Share on other sites

 

 

ne visiem ir izpratne, kas tajā kolonnā iekšā notiek, un ja tādas nav tad lūk, tas viss ir jāautomatizē, kas ir diezgan padārgs process.

Ne visiem arī ir izpratne par ražošanas procesu automatizāciju... :)

Bet ja nopietni, tad no ļoti lielā klientu skaita ar kuriem man bijusi darīšana, absolūtajam vairākuma ir "глубоко фиолетово" , kas tajā kolonā notiek iekšā, ka tikai var iegūt labu rezultātu arī ar viņa, bieži vien, pieticīgajām zināšanām, prasmēm un arī aizņemtību. Kad viņš redz, teiksim, spaini spirta, pilnīgi bez kādas svešas piesmakas, blakām aparātam, iegūtu bez īpašas piepūles, tad tas ir arī galvenais arguments...

 Tāpat kā absolūtajam vairākumam ir maza sajēga par datoru, bet ir galvenais, lai ar tā palīdzību viņš varētu labi  paveikt tādu vai šādu darbu.

 Ja augšminētie aparāti ir hobijs, tad labākais ir spēt visu no A līdz Z uzbūvēt ar savām rokām un tiecoties pēc optimālā rezultāta.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...