Jump to content

Kandžas aparāts...


saimnieks
 Share

Recommended Posts

laikamTak
Pirms 5 minūtēm , Ronalds teica:

Skatoties uz to gatavo aparātu cenām man nav skaidrs cik daudz ir jādzer lai kas tamlīdzīgs atmaksātos....

Nedzer! Tirgo igauņiem. Ātri atmaksāsies.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Ronalds teica:

Skatoties uz to gatavo aparātu cenām man nav skaidrs cik daudz ir jādzer lai kas tamlīdzīgs atmaksātos.

Jā, Ronald, dzīve tā iekārtota, ka daudz ko mēs pērkam arī priekam un negaidam, kad tas atmaksāsies...

Piemēram, diskusijā par TV, tu arī uzdotu jautājumu, kad tas atmaksāsies ??

Lai gan es, pamatā licencētos apkalpoju...

Bet tu pamēģini pats, ko līdzīgu, tiešām augstā līmeni, izgatavot, neaizmirstot savu darbu, ideju utml. Un tad sarēķini kopā...

Lai gan labāk, tomēr,  nemēģini ''visus caurumus un visur aizlodēt'' sanāks tikai parodija...?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Super video! ?

Darbība aparātā, mūzika fonā, noskaņa velk uz kādu Tarantino filmu, visu laiku gaidīju kad kamera pievērsīsies kādam stāsta varonim kurš, piemēram, varētu gulēt uz grīdas..
Vienīgi beigās tā pusvārdā noraujas mūzika, bēda. 

 

Paša produkta nozīme tāda skarba, padarīt vājos vājākus, bet ja no tā distancēties tad ļoti mīlīgi - īpaši tas rotējošais plūsmas mērītājs vai uzradītājs caurspīdīgā korpusā. 

Šitādu pat varētu istabas stūrī akvārija vietā - relaksējošam skatam. Noteikti labāk par mirgojošu rūteri vai lavas lampu. ?

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Noskatījos vēl. Vairs nekrīt acīs kameras raustīšanas, tā mūzika ir fantastiski tā pozitīva mierīgi noskaņojoša!  Sāku pievērst uzmanību detaļām. 
Šī ir darba versija vai gala versija? Nav tāds industriāls perfekcionisms, ar cauruļu leņķiem, izvieotojumu, vadiem. Tad gan, iespējams, vairs neietu kopā tik labi ar mūziku. 

Paldies par video! Un lūdzu nedzēst ārā, nosūtīju sievai saiti, teica  - rīt skatīties 

Link to comment
Share on other sites

Tiešam perfekcionisma paraugstunda. Šito verķi var pārdod kādai augstskolai par dārgu naudu kas māca pārtikas  vai ķīmijas  tehnoloģiju lai var veikt laboratorijas darbus/saprast ka darbojās barbotāžas rektifikācijas kolona un kas ko/kā ietekmē.

Link to comment
Share on other sites

Lai gan es no ķīniešiem, kā gatavu posmu paņēmu tikai stikla kolonnu...

Bet censoņiem ar mazākām iespējām, daudz ko no pārējā var salasīt tur pa mezgliem un detaļām un sakrāmēt kā lego klucīšus...

Vienīgais pašu kubu ar aprīkojumu vajag izgatavot nopietnu, jo ķīniešu skārda bundžas, tās tikai uz bildēm der...

Tāpat vadības-kontroles automātika, tā jau kā domāta, lai mūsu specializētā foruma biedri paši spētu to īstenot...

T.s. ''gala versijai''  jebkurš tāda līmeņa aparāta modelis sāk tuvoties tikai ar kādu desmito izgatavoto eksemplāru...

(pagaidām vēl es pat korektus uzrakstus nevarēju sadrukāt uz ''control panel'')

Pat pie manas pieredzes.

Visi devēju vadi, spēka kabeļi, kapilāri utml. tikai normāla apsaiste ražošanas iekārtai...

It sevišķi, ja tā domāta, kā mobila, kompakta un nobeigta vienība...

Kurai nepieciešams tikai spēka kontakts, ūdens un nosacīta kanalizācija...

 

Labots - jacobs
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , oxygen teica:

var veikt laboratorijas darbus

Zini, ja students spēs savākt tamlīdzīgu verķi no a-z, tad, domāju, ka viņš kam derīgs būs arī tālāk dzīvē.?

Lai gan es vienmēr uzsvaru lieku, lai raž. iekārta būtu ērta ekspluatācija un lietojama arī ''parastam operatoram''...

Link to comment
Share on other sites

Verķis smuks, bet dēļ cenas praktiskā jēga tuvu nullei! Tāpēc ka, pa to naudu diezgan daudz gatavas šmigas var nopirkt! 

No vara ūdensvada caurulēm var salodēt krietni lētāku aparātu, un ja runā par galaproduktu, tad vēl liels jautājums kas labāks - varš vai nerža. Krievi iekš http://forum.homedistiller.ru/ bija laboratorijā analīzes taisījuši un viņiem sanāca ka vara aparātā dažu fūzeļu ir mazāk. Ne velti spirtu viskijam dzen vara aparātos! 

Link to comment
Share on other sites

tak simtiem lietu, hobiju mantu etc - praktiskums ir nulle, cilvēkiem vienkārši patīk arī acis  papriecēt ja ir  iespēja.

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Nu vara aparāti, vēsturiski, jo nerūsējošais tērauds parādi jās ne tik sen. Par to ar kuru metālu  sanāks labāks produkts: kaut no melnā metāla, bet būtiski lai PAREIZĀ režīmā strādātu rektifikācijas kolona . Un to var precīzi ieregulēt tik ar tādu automātiku kā es redzu tajā video. Nu nedrīkst uz katra barbotāžas šķivja  tas šķidrums būt ne par daudz ne par maz attiecīgi jābūt pareizai flegmas ( nu tas kas tek no augšas atpakaļ uz kolonas šķivjiem) plūsmai. Cik saprotu , tie dzesēšanas (kolonas, ) plūsmas mērītāji jau tāpēc salikti lai regulētu procesu.  Ne visu fūzeļus var atdalīt ar rektifikācijas kolonu. Tā vairāk lai sadalītu ''lielās'' sastāvdaļas un uz reiz dabūtu koncentrētu etilspirtu, nevis sākumā tek metilspirta / etilspirta maisījums ( ja rūgšana ir bijusi ne tā) , pēcāk 96% spirts kam lēzeni koncentŗacija nokrīt tuvu 0%. No rektifikācijas kolonas sākumā nāks vis kas vārās zemākā ( par 78grādi) temperatūrā , ko var izmantot tik tehniskām vajadzībām ( acetons, metilspirts) , bet pēcāk visu laiku nāks koncentrēts etilspirts(kopā artiem piemaisījumiem, kam vārīšanās temperatūra tuvu 78 grādi). Tik pašās beigās , kad katlā etilspirta koncentrācija tuvu nullei, tad sāks krist gala produkta koncentrācija. Un pa lielam tā arī būtu jāizmanto kam citam nevis iekšķīgi  jo tur bez etilspirta būs arī tā draza kas vārās augstākā temperatūrā kā etilspirts. Ideālā gadījumā tai automātikai būtu jānodrošina lai vienmēr , temperatūra, kur nāk tvaiks ārā no rektifikācijas kolonas būtu 78grādi. 

 Starp citu ar šādām kolonām sadala arī naftu, tik tur no katrā ''škivīša '' tecina nost savu frakciju  tipa no pirmā  motoreļļu,, no ceturtā dīzeļdegvielu, no astotā benzīnu un no pašas augšas savāc propānu/butānu, ko pilda sadzīves gāzes balonos.

 Bet par tā aparāta cenu/vērtību- nu izskatās ja Jakobam vairāk pats radīšanas prieks . Un spriežot pēc rezultāta ir sanācis perfekts dzelzis. Nu mēs ikdienā daudz ko darām savam priekam nevis tik rēķinām cik maksās. Lai gan , ja grib atvērt nelielu mājražosanas fabriciņu, tas aparāts attaisnos izmaksas , jo produkcija būs tuvu ideālam, ko var iegūt ar rektifikāciju. Personīgām vajadzībām... būs par dārgu/kaitīgi veselībai  lai kāds pirkt

  

Labots - oxygen
  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
  • Bēdīgs 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds gan runā līdzīgi, kā ja es pārliecinoši diskutētu par datortehniku, kur es esmu tikai amatieris...?

Jā, man labi izdodas savienot savu hobiju un arī praktisko pusi...

Aparāts var teikt ir jau nopirkts pat neredzot to, vienkārši, manu darbu cilvēki pazīst...

Cena jau nav liela, tikai kāda flagmaņtelefona skaitlī?...

Bet strīdus par kaparu un varu parasti iesāk cilvēki tālu stāvoši no mūsdienu ražošanas...

Un vēl, citur rūpnīcās varš saglabāts ir ir tikai ārējo pontu pēc, kad t.s. ''kapara efektu'' var realizēt, vienkāršāk, acīm ''neredzami''...

Par mājas ''kapara lodētājiem'' neizteikšos, jo tie ''kā māk, tā maun''

Atceros, ka man pasen stāstīja vecs zviedru inženieris, kā katru gadu spodrinājuši kapara trubas cietes ražotnēs, lai smuki izskatās sezonu sākot...

Bet tas viss bija pagātnē, kad nespēja izgatavot plānsienu ner. caurulles, ne tās  katruviet sametināt...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , oxygen teica:

 Starp citu ar šādām kolonām sadala arī naftu, tik tur no katrā ''škivīša '' tecina nost savu frakciju 

Vakar noturējos un neizturēju, bet man ir tāda nākotnes vīzija, ka ap 2050 gadu, auto piederēs tikai uzņēmumiem, būs nomājami vai kā taxi, pilnīgi kontrolēti ar tuvu 0 iespējām pašam izpausties. Tad varētu palikt kāda niecīga sabiedrības daļa, kas brauktu senlaiku benzīna auto kam paši ražotu benzīnu mājās no plastmasas atkritumiem.

 

Lai gan tagad 1940 gada ielās nav aizliegti, bet nezkādēļ netiek plaši izmantoti :D  Tā kā vīzija gan jau ir maldīga. 
Bet nu pa ielu šobrīd, vienlīdz ātri var pārvietoties gan 30gadīgs gan jauns auto. Nu labi, pēdējais drusku ātrāk un pateicoties šādām tādām sistēmām ziemā stipri ātrāk un drošāk. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , jacobs teica:

Cena jau nav liela, tikai kāda flagmaņtelefona skaitlī

Nu, man liekas , pārāk zemu novērtē savu darbu/kvalitāti ja pārdod ''mersedesu'' pa tik zemu cenu. Lai gan... varbūt  nākošie klienti stāvēs rindā redzot kas sanācis un cik maksā. Latvijas  ''biznesmeņu'' problēma ir ka uz reiz grib nopelnīt baiso piķi un brīnās ka produktam nav noieta. Varbūt labāk mazāk,bet toties vairāk pircēju.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , jacobs teica:

katru gadu spodrinājuši kapara trubas cietes ražotnēs

 

pēc manas pieredzes, kad ar abrazīvo švammi jaunu noberž - var nolakot, un tad gadiem ir bezrūpju vara spīdums

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , oxygen teica:

savu darbu/kvalitāti ja pārdod ''mersedesu'' pa tik zemu cenu.

Tas, zini, ir visgrūtākais jautājums, noteikt pareizo cenu...

Jo tur iekšā jāietilpst tik daudz kritērijiem...

Man jau tas nav bizness tikai tiešā nozīmē un šī tēma ir specifiska ar pašauru interesantu loku...

Lai gan visādos ''homedistiller.ru'' es vispār neeju iekšā, jo ne viņi mani sapratīs, ne es, tos ''pašpasludinātos akadēmiķus''...?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Perfekts aparāts, sākumā, ieraugot plūsmas indikatorus, iedomājos, ka jauna dzesēšanas iekārta Radeon videokartēm.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , oxygen teica:

tek metilspirta / etilspirta maisījums

Ieteiktu tomēr sākumā palasīt teoriju. Raudzējot cukuru metilspirts nerodas! Sākuma frakcijā ir ļoti daudz acetona.

 

Un ja iekārta kura maksā reizes 5 lētāk, strādā tik pat labi, kā dārgākais variants... Automātika kas uztur temperatūru kolonnas augšgalā maksā ap 15 EUR (ķīnas PID kontrolieris).

Kollona, pildīta ar rūdīta stikla lauskām strādā ne sliktāk kā tās "lapiņas", tika maksā nesalīdzināmi lētāk! Ja ar aparātu plānots naudu pelnīt, tad neredzu jēgu pārmaksāt. 

Nē nu ja papontot, tad kā saka понты дороже денек.  

Link to comment
Share on other sites

Ronald, ja es esmu izgatavojis, kādu pusotru simtu līdzīgu iekārtu, tad jau laikam to drēbi mazliet pazīstu...?☺️

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Palasīju un neko nesapratu. Es tik zinu ka bremžu šķdrumu lielā salā lejot spainī pa sarūsejušu lauzni, smagās frakcijas paliek uz laužņa virsmas un notecināto šķidrumu drīkstot dzert. Kāpēc nezinu. 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

laikamTak
Pirms 4 minūtēm , Racer teica:

Kāpēc nezinu

nu tapec ka nesasalst. laikamTak sālīts spirts

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , Racer teica:

Es tik zinu ka bremžu šķdrumu lielā salā lejot spainī pa sarūsejušu lauzn

Nu tāpēc ka padomjlaikos  bija tāds bremžu šķidrums ESK  kas sastāvēja no etilspirta un rīciņeļļas . Rīciņeļa nav nekāds ''fūzelis''.  Parasti gan bija bodēs škidums BSK (ESK bija paredzēts tehnikai kas strādā arktiskos apstākļos, tipa Sibīrijā) , kam etilspirta vietā butilspirts- nu nav jau nāvējošs kā metilspirts, bet krietni kaitīgāks par etilspirtu kaut apreibina. Tagadējos bremžu šķidrumos  no spirta nav ne smakas , tā ka ... ja gribat ''atstiept kājas'' , varat pamēģināt.  Ar ESK vai BSK varēja dabūt  tik ''ātras kājas'' ( rīciņeļļa)

 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Ha! Ņemot vērā cik mūsdienās maksā cukurs un to faktu, ka viņš brīvi visos veikalos nopērkams... :D 

Litram labas kandžas pašizmaksa ir mazāka kā eur par litru....  

Link to comment
Share on other sites

Nu nu! Tik lēti gan nesanāk! No 1kg cukura sanāk apmēram 1l kandžas (0,55 eur/kg) Speciālais raugs nekādi nav pa velti. Elektrība dzīšanai - arī. 

Link to comment
Share on other sites

Lai atpelnītu aparātu un izejmateriālus cik tur ~700L kanžas ir jāizstrēbj? Diez kurš foruma biedris būtu gatavs iemainīt 120 polšus pret 700L kanžas, ir kāds ar tik drošsirdīgu aknu? ?

Link to comment
Share on other sites

Nuu. tā pašizmaksa, tāds stiepjams jēdziens...

Raugs no izejvielām būs dārgākā pozīcija...

Bet tā; 50kg cukura 32 l; ~92° jēlspirta...

---------

Boni, bet cik sievas jānomaina, lai vienu kažoku atsistu...??

Labots - jacobs
Precizēšana
Link to comment
Share on other sites

Stulbums sākas tad, kad akcizē 10 eiro par katru litru jāsamaksā ;( 

Link to comment
Share on other sites

Ir dažiem tas ''cukurs''  par velti. Piemēram biteniekiem pēc medus izviešanas , kārēs paliek nedaudz medus.  Kad kausē vasku, tas medus vēlams izmazgāt no medus kārēm ar ūdeni. Sanāk ''cukurūdens'' par velti. Vai nu izlej laukā vai liec klāt raugu un ražo produktu. Nu produkts ne jau priekš ''točkas'' bet pašu vajadzībām  kādam liķierītim vai kokteilim. 

Labots - oxygen
  • Atbalstu 2
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Gestapo teica:

Stulbums sākas tad, kad akcizē 10 eiro par katru litru jāsamaksā ;( 

Tur jau tā lieta ka veikalā šņabja cena praktiski no nodokļiem sastāv....

Link to comment
Share on other sites

Man nedaudz kaitina ka mūsu valstī es nevaru nopirkt TĪRU (vekalos tik denaturāts, kam pielikta kaut kāda draza) spirtu. Nu pārdodiet par cenu kur iekšā akcīze+ uzcenojums, bet pardodiet. Kas gribēs ''pieliet acis'', tas nepirks, bet kam vajag tipa kadai vajadzībai, kad vajag tīru, koncentrētu lai , piemēram , tīrītu kādu smalku aparatūru, nopirks. Nu arī ja cilvēks izdomās uztaisīt kādu uzlējumu, būs no kā. Arzemēs ej uz aptieku un pērc to spirtu pa dārgo , cik vajag, bet pie mums...

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Var jau var dabūt, bet nav tik vienkārši kā ieiet aptieka, tas tiesa. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tak pie mums arī var bez problēmām tīru spirtu nopirkt tajās aptiekās kurās gatavo zāles (t.i. ne visās), var pasūtīt arī citu koncentrāciju utt., tiesa gan diezgan dārgi sanāk un, ja nav paziņas, prasa arī recepti no ārsta. Vieglāk ir paņemt 5L bunduli tirgū no spirt/sigareti/vodka, litrs maksās drusku mazāk kā 100g aptiekā.

Link to comment
Share on other sites

Tur jau tas stulbums ka lai nopirktu nedaudz tīra, vajag... nu visādus apkārtceļus.  Saprastu ka tas aptiekā būtu pa lēto- pirktu šnabja vietā, bet tā nav .  Paša valsts veicina lai cilvēki, kam pieeja tam spirtam, rīkotos ne visai likumīgi kad kādam paziņam savajagas tīru spirtu. Kāpēc citās valstīs var aptiekā bez receptes bet mums nē? Saprastu ka tas etilspirts būtu aizliegtā narkotika, bet ne atļautā un atškaidītu tirgo visos veikalos.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , oxygen teica:

Piemēram biteniekiem pēc medus izviešanas , kārēs paliek nedaudz medus.  Kad kausē vasku, tas medus vēlams izmazgāt no medus kārēm ar ūdeni. 

nu šis tev tā nepadomājot izspruka, medu no kārēm ar ūdeni mazgāt :)

izsviestos rāmjus vai nu nolikt dārzā lai bites izēd tukšus, vai arī var pa taisno tāpat likt magazīnā lai strādā atkal pilnus.

kad kausē vasku tas tāpat notiek ūdens vannā, ja tur kaut kas galīgi sacukurojies, ka savādāk ārā nenāk - tāpat kausējot izšķīdīs...

Link to comment
Share on other sites

Ja tie stropi simtos , un drava izmētāta pa pasauli...., ne katru reiz noliksi dārzā izēšanai.  Un tukšos nevar simts reizes likt iekšā pa jaunam.  Ja pāris stropi, tad jau tas saldais pārpalikums būs maz, bet ja daudz stropi... neba tonnām, bet kaut kas paliks pāri ko var izmantot brāgai.

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...