Jump to content

Datorpeles izvēle


Rihardss
 Share

Recommended Posts

Pirms 3 minūtēm , vvv teica:

Andri, tev vecais modelis, ja 4 gadi jau, tur jābūt.

Es tak saku ka man tur ir poga, par kuras eksistenci nezināju, pārāk labi nomaskēta.

Darbojas kā Button 10, kas Linuxā vismaz nekādu funkciju nepilda. Bet protams var piesaistīt kautkādu custom actionu.

Standarta pogu listē nemaz netiek pieminēta.

 

1 = left button

2 = middle button (pressing the scroll wheel)

3 = right button

4 = turn scroll wheel up

5 = turn scroll wheel down

6 = push scroll wheel left

7 = push scroll wheel right

8 = 4th button (aka browser backward button)

9 = 5th button (aka browser forward button)

 

Bet nu visus 10 pogu eventus var dabūt. Nezināju ka rullīša paspiešana pa labi/kreisi arī izsauc eventus (6 un 7). Citām pelēm tas nav. Jāpamēģina at to MX Anywhere.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , AndrisBB teica:

Nezināju ka rullīša paspiešana pa labi/kreisi arī izsauc eventus (6 un 7)

Man ļoti patika. Tagadējai pelei nav, sākumā pietrūka.

Link to comment
Share on other sites

------------------

Pamēģināju to MX, tur arī visas 9 pogas strādā, tik desmitās nav.

Šoreiz gan piekonektējās bez problēmam ar pirmo, laikam jaunākajā Mintā atrisinājuši Bluetooth bagu. 

Link to comment
Share on other sites

Performance MX bija līdzīgi ar pogām, atšķirībā no M705, tur viena papildus poga zem abām kreisā sāna augšējām mazajām pogām, rullīša «pa labi» un «pa kreisi» pogas arī bija.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Tiku pie logitech m545. Pelei 4 atbalsta punkti. Izrādās, ka tāda līmeņa pelei šie atbalsta punkti mēdz arī nebūt vienā plaknē 🤪

Link to comment
Share on other sites

@binary  Vari lūdzu paskaidrot par tiem atbalsta punktiem? Runa ir par satvēriena punktiem peles virspusē, vai arī par peles skid'iem? 

Es vienkārši biju domājis par M545 ofisā visiem uz replacement, bet neesmu drošs, ka cilvēkiem simetriskās peles patiks.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , binary teica:

šie atbalsta punkti mēdz arī nebūt vienā plaknē

Tu par peles «pēdiņām» peles apakšā? Piedils un būs OK.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Artanis teica:

Vari lūdzu paskaidrot par tiem atbalsta punktiem? Runa ir par satvēriena punktiem peles virspusē, vai arī par peles skid'iem? 

Laikam jau skid'iem, lai arī kas tas būtu :) Tās "pekas", uz kurām pele stāv uz galda. Vienlaicīgi tikai trīs no četrām balstās uz galda, tāpēc pele šūpojas.

Just now, vvv teica:

Piedils un būs OK.

Nu tur ilgi jādilst. Šķiet, pelei pogas drīzāk sāks gļukot nekā tās kājas piedils.

Nēnu risinājums - aizmugurē pa vidu uzlīmēt kaut kādu replacement peku, kas būtu par kripatu biezāka, lai normāli balstās uz 3 punktiem.

Turklāt, ja "piedils un būs OK", tā pele jau ar vienu korpusu pa galda virsmu šļūks. TIK šķība viņa ir.

Link to comment
Share on other sites

Tā(s) plakne(s) ir lakana(s), jā. Pārbaudīju uz vairākām - galds, palodze, plīts virsma. Tak arī bez pārbaudīšanas "uz aci" var redzēt, ir vai nav tās pekas vienā plaknē.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , binary teica:

TIK šķība viņa ir.

Brāķis? Lai maina pa garantijai. Ar Logitech garantijas gadījumos normāli, vismaz, cik man pieredze bijusi.

Link to comment
Share on other sites

Aha, fīča - lai single click pēc sajūtām būtu kā double click :D

 

@vvv, baigi dārgi (kaut kur jāved un/vai kaut kur jāsūta) un ilgi, vēl jo vairāk - ņemot vērā, ka tas pirkts caur 1a.lv (ja garantiju jākārto caur veikalu). Papīri (manuālis un kas tur vēl bija) arī tieši šobrīd tiek izmantoti iekuram (jau apdeguši).

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Neprotu lamāties, turklāt viņiem no tā ne silts, ne auksts.

Nu e-pastu es viņiem patiesībā nosūtīju. Kopā ar peli pasūtīju vēl IR sildītāju, kuru DPD kurjers man neizsniedza, aizbildinoties, ka "tā otra paka ir salūzusi".

Link to comment
Share on other sites

Pa tiešo Logitech suportam arī var mēģināt uzrakstīt. Nezinu, kā tagad, senāk nostrādāja, šeit pat forumā, atceros, biedri ir rakstījuši, ka atsūta vietā jaunu, pa tiešo no Logitech.

Link to comment
Share on other sites

Man atsūtīja pēc nedēļas sarakstes :biggrin:, bet veco nekur sūtīt nevajadzēja.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

VebKamera
Pirms 29 minūtēm , binary teica:

Izrādās, ka tāda līmeņa pelei šie atbalsta punkti mēdz arī nebūt vienā plaknē

 

Man sen ir sajūta, ka no Logitech, tāpat kā savlaik no Bosch, ir palicis tikai vārds. Laimīgi ir tie, kam vēl ir 10+ gadus veci labā gala štrumi...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vvv teica:

Jāiznīcina.

Tad var mēģināt. Pirms iznīcināšanas laikam jānofotografē, lai var redzēt, cik šķības tās pekas.

 

@jema, kas tavai bija par kaiti?

Link to comment
Share on other sites

Man pašam bija, pirms daudziem gadiem. Tā bija vada pele. Bija jānofočē pele ar nogrieztu vadu. Bez nekādas papildu maksas. Es nezinu, vai tagad tā var. Kādreiz tas strādāja.

Uzrakstīt viņu mājas lapā tač nav ilgi. Gabals neatkritīs.

Link to comment
Share on other sites

Just now, vvv teica:

Tā bija vada pele. Bija jānofočē pele ar nogrieztu vadu.

omgwtfwowlol :D Tad nu gan, "iznīcināšana" :D

Link to comment
Share on other sites

Just now, binary teica:

kas tavai bija par kaiti?

Pogai parādījās dubultklikšķis, reizēm padarīja ļoti nervozu. 

Link to comment
Share on other sites

Kaut kādus pirkuma dokumentus viņi droši vien arī prasa? Ja tā, tad jāgaida, kad 1a.lv atsūtīs kaut kādu kaut ko.

Link to comment
Share on other sites

Just now, binary teica:

omgwtfwowlol :D Tad nu gan, "iznīcināšana" :D

Nedomāju, ka viņiem atmaksājas čekot brāķīgās mantas dabā. Kaut ko sarakstē uzprasa, redz, ka tu kā lietotājs neesi pie vainas. Un atsūta vietā.

Just now, binary teica:

Kaut kādus pirkuma dokumentus viņi droši vien arī prasa? Ja tā, tad jāgaida, kad 1a.lv atsūtīs kaut kādu kaut ko.

1a.lv mājaslapā, tavā profilā jābūt visiem dokumentiem. Vai uz e-pastu viņi atsūta.

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , vvv teica:

Brāķis? Lai maina pa garantijai. Ar Logitech garantijas gadījumos normāli, vismaz, cik man pieredze bijusi.

Sasodīts… Izrādās, man tai vecajai M185 vēl garantija nebija beigusies :D Pirkta 2019. gada februārī.

Link to comment
Share on other sites

Nea, nebija. Interesanti bija, kad bez atblistošām zināšanām, prakses, aparatūras un materiāliem vajadzēja salabot Bosch 5.3 ABS moduli :crazy: Toreiz ar trešo piegājienu izdevās.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

2021.01.21. , 14:47, vvv teica:

Tu par peles «pēdiņām» peles apakšā? Piedils un būs OK.

Šodien iedomājos - nevis "piedils un būs OK", bet "apaugs ar aplikumu un būs OK" :D Tām "pēdiņām" tak ir tendence apaugt ar kaut kādu presētu putekļu slāni vai ko tml.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , binary teica:

Tām "pēdiņām" tak ir tendence apaugt ar kaut kādu presētu putekļu slāni vai ko tml.

Pa «šuvēm» apaug. Pēdiņas nodilst.

2arpus gadus lietota pele:IMG.thumb.JPG.0ada7534386ce77c8e3bc49c629b9d04.JPG

Link to comment
Share on other sites

Uz mana galda apaug arī tās "pēdiņas" ;) Un, pēc bildes spriežot, manējām pelēm viņas ir krietni plānākas nekā tavējai.

Link to comment
Share on other sites

Tās “pēdiņas” sauc par “mouse skates”, un vairumam brendīgo peļu tās var pasūtīt atsevišķi. Ja var atļauties nolocīt pāris liekus €, tad var pasūtīt teflona skeitus - es priekš savām MX Master paņēmu - sajūta super, un, ņemot vērā ka lietoju bez paliktņa uz diezgan raupjas Venges galda virsmas, oriģinālie skeiti man ‘izbeidzās’ pēc nepilna pusotra gada. Tagadējie teflona iet jau trešo gadu bez kādām nolietojuma pazīmēm.

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Starp citu runajot par pelem ir verts un cik tomer dzive ir potencials, jeb pareizak sakot ieguvums ar shadu peli,

Logitech MX Vertical Ergonomic Wireless Mouse? Sobrid lietoju Satechi M1 peli un Microsoft Designer mouse.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Дла любитела, tieši tāpat kā ar p3derastismu un crossdresingu. Nepamēģināsi, neuzzināsi - patīk vai nē.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Turklāt jāmēģina visticamāk nevis 3 dienas, bet vismaz 3 mēnešus.

Vēl jau ir trackball varianti (cik tur, 2 varianti?).

Jautājums gan laikam nebija gluži par "patīk vai nē"?

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , INTRASERVERNET teica:

Starp citu runajot par pelem ir verts un cik tomer dzive ir potencials, jeb pareizak sakot ieguvums ar shadu peli,

Logitech MX Vertical Ergonomic Wireless Mouse?

Principā, ja no peles klikšķināšanas sāp roka/plecs utml., ir vērts meklēt kādu ergonomisko, ļoti atslogo roku, jo roka stāv dabīgākā pozā.

Vai patīk/der stils, var pamēģināt ar kaut aliexpress variantu. Galvenais skaties, lai abas galvenās pogas nav pie pašas pamatnes, bet augstāk, jo citādi 3 pārējiem pirkstiem nav vietas.

Man personīgi vertikālā ne visai, kad pirms gadiem 3 mēnesi palietoju, bet ļoti patika šī Microsoft ergonomiskā pele. Ļoti labi guļ rokā un patīk, ka ir smaga diezgan.

Amazon.com: Microsoft Sculpt Ergonomic Mouse, Black (L6V-00002): Computers  & Accessories

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , INTRASERVERNET teica:

Starp citu runajot par pelem ir verts un cik tomer dzive ir potencials, jeb pareizak sakot ieguvums ar shadu peli,

Logitech MX Vertical Ergonomic Wireless Mouse? Sobrid lietoju Satechi M1 peli un Microsoft Designer mouse.

Baigi atkarīgs no tā, kā lieto parasto peli. Parasti ir divi tipi: pirmais - plauksta guļ uz peles un pele tiek kustināta tikai ar roku un plaukstas locītāvu; otrais - plauksta atspiežas pret peles paklāju un pele vairāk tiek bīdīta ar pirkstiem. Pirmais tips vairāk izmanto lielas peles, otrais - mazākas. Tātad, kā jau saproti - vertikālajai ergo-pelei reāli strādā tikai pirmais variants. Gan jau var nomigrēt arī otrā tipa peles bīdītāji, bet tas varētu būt grūtāk.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...