Jump to content

Datorpeles izvēle


Rihardss
 Share

Recommended Posts

Kādi vel varianti:D

 

Žēl, kad nevaru atdzīvināt savu wireles bumbiņpeli.

Link to comment
Share on other sites

 Vairāk par mēnesi jau pagājis, bet tu kā nevari tā nevari izlemt, kuru peli pirkt. Kā lai mēs tev palīdzam? Biedri ieteikuši visādus variantus, bet tev nav gana. Tu tik turpini prasīt vēl.

 Varu par savu pašreizējo peli izstāstīt. 3Dconnexion CadMouse. Tā, kas ar vadu. Ir ļoti laba. Sākumā jāiemācās ar to darboties, jo šī ir tā saucamā trīs pogu pele, trīs atsevišķas pogas - kreisais taustiņš, labais taustiņš un atsevišķs vidējais taustiņš, kuru var izmantot rullīša taustiņa vietā (ir arī rullītim poga). Var vienlaicīgi rullīti grozīt un spiest to vidējo taustiņu, tas ir pateicīgi visādās CAD aplikācijās, tiešām noder. Sakonfigurēt šo peli var visvisādi, turklāt, katrā aplikācijā pa savam. Nopirku pirms trim gadiem. Šogad vasarā sāka gļukot kreisais taustiņš, bija tā saucamais dubultklikšķis. Daudz nedomājot nopirku vietā tādu pašu peli, jo tagad ir pierasts pie tā trešā taustiņa, ka bez tāda vairs negribējās. Jaunā pele izrādījās ne gluži precīzi tāda pati, kā vecā, kaut kas pa šiem gadiem modelī pamainīts, sīkumos, arī peles firmware ir jaunāka. Cik palasīju ražotāja forumā, esot pele uzlabota, ražotājs sola, ka vecās peles slimības izārstētas, arī mani piemeklējušais kreisā taustiņa dubultklikšķis vairs nebūšot problēma, daudziem tas esot bijis, kaut kas nebija līdz galam pareizi ar to veco modeli. Apgalvot, ka pele būs ļoti izturīga, nevaru, pagaidām nevainojami darbojas tik nepilnu pusgadu, redzēs, kas būs pēc diviem gadiem. Pele ir paliela, bet manai vidēja lieluma plaukstai der ļoti labi, nedomāju, ka izmērs būs traucēklis, varbūt vienīgi pavisam mazām plaukstām. Pele nav lēta. Tirgo mūsu interneta veikali, ir iespējams nopirkt pa tiešo no ražotāja, piegādes maksa - nulle, otro peli pirku no ražotāja mājas lapas.

 Nezinu, vai mana pieredze ar CadMouse tev būs noderīga, vai tādu peli tev gribēsies... Vismaz es atbildēju uz tavu jautājumu - kādi vēl varianti.

Link to comment
Share on other sites

Pagāšnedēļ uz Black Friday / Cybey Mondey Logitech peles bij pa pus cenu, tad arī varēja pirkt. Amazonā kautkādas atlaides ir vējoprojām, bet vairs nav pus cena. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , martvigs teica:

wireles bumbiņpeli

Parādi, es nav redzējis

Labots - inteens
Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , vvv teica:

Malacis. Beidzot izvēlējies.

Kurš modelis tas ir?

https://www.aliexpress.com/item/100-Original-Steelseries-SENSEI-RAW-Skin-black-5600DPI-Laser-Gaming-mouse-PC-Gamer-4G-Optical-Game/32861066465.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.73c933ediMSD50

 

Pa 29.42

Labots - martvigs
Link to comment
Share on other sites

Pirms 33 minūtēm , vvv teica:

Ar vadu. Īsta geimeru pele. Gan jau būs OK.

 

Draugam ir steelseries sensei v2. Kādus pāris gadus jau lieto, pat ar visu agrako CS drotošanu un vel neesot saplīsusi.

Link to comment
Share on other sites

Tās peles pret sienu dauzat, vai kā? Vai arī ar taukos peldošiem pirkstiem CS ir neatņemama sastāvdaļa?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , Stasss teica:

Tās peles pret sienu dauzat, vai kā?

Nolietojas pele, ja peli sanāk slogot tā pavairāk. Ja tu brīnies, kā var nolietoties peles, tad, vai nu tavi datora lietošanas paradumi ir tādi, ka peli sanāk maz klikšķināt, vai arī tev ir ļoti izturīga pele.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , vvv teica:

Nolietojas pele, ja peli sanāk slogot tā pavairāk. Ja tu brīnies, kā var nolietoties peles, tad, vai nu tavi datora lietošanas paradumi ir tādi, ka peli sanāk maz klikšķināt, vai arī tev ir ļoti izturīga pele.

Peli klikšķinu es ļoti daudz, bet varbūt man stabilāka nervu sistēma..? Bet nu jau no 486sto procesoru laikiem, kad peles piedzima,  kopš esmu datorpeles lietotājs, vēl neviena manuprāt dabiskā nāvē manās rokās nav nomirusi.. Laikam karma.?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Stasss teica:

bet varbūt man stabilāka nervu sistēma..

Varbūt tava nervu sistēma ir tik ļoti stabila, ka tu pat nepamani, ka pele sākusi gļukot. :)

Link to comment
Share on other sites

Man gan tā nav veicies - 2 izteikti dārgas peles (100++ EUR) un kādas 3-5 lētās no tiem laikiem ir nomirušas, jebšu nolietojušās līdz labāk izmest

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , vvv teica:

Varbūt tava nervu sistēma ir tik ļoti stabila, ka tu pat nepamani, ka pele sākusi gļukot. :)

 

Uz tādām lietām esmu īpaši jūtīgs, jo ja justu ka ar peli kaut kas nav, tad momentā tiktu sadauzīta gabalos..?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
2018.11.20. , 21:35, binary teica:

Ienācās Logitech M185 ar gļukojošu kreiso pogu - (..)

Nu jau man ir vismaz 3gab defektīvas Logitech M185… Šoreiz - vidējā poga negrib spiesties. Pieslēdzu pārējās abas (vecās), tām vidējā poga arī vairs nestrādā (laikam no ilgas stāvēšanas somā :D)… Mazliet ZB jau :D

 

Tagad nezinu, ko darīt - mēģināt mainīt to pogu (šāda tipa; mājās neatradu, tātad jāpasūta) vai visu peli, tik šoreiz M185 vietā kaut kādu M545, cerībā, ka tā izturēs ilgāk…

Link to comment
Share on other sites

Nu ja ceļam mironi... :D

Man tādas pa mājsaimniecībām gabalas 4-5 toč, visas pēc gadiem vel dzīvas :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , binary teica:

Tagad nezinu, ko darīt - mēģināt mainīt to pogu (šāda tipa; mājās neatradu, tātad jāpasūta) vai visu peli, tik šoreiz M185 vietā kaut kādu M545, cerībā, ka tā izturēs ilgāk…

Uhh, no viena grāvja otrā ...

Nupat vēlreiz paņēmu M235, iepriekšējo šādu pat pēc daudzu gadu lietošanas aizdevu uz neatdošanu :)

Ērta un precīza gan lietojot uz visādām virsmām bez paliktņa (arī retumis uzspēlējot), gan arī no bačas viedokļa - ieliki Alkaline un aizmirsi. Ar laiku gan noplīst ķepiņas (uzlīmes) pa stūriem, bet tam nav lielas ietekmes uz lietošanu.

Link to comment
Share on other sites

@Boņs, kas par grāvjiem?

 

Es savējo tomēr centīšos reanimēt. Zināju, ka jābūt tām pogām - un ir arī. Izrādās, nevis kastītē pie citiem līdzīgiem štruntiem, bet saspraustas breadboardos.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Meh. Jāņem Logitech MX. Lietoju Master2 un ir baigi ok. Kā ikdienas bīteris, somā dzīvo anywhere2AMZ (jau otro vai trešo gadu melnās piektdienas atlaidēs no amazones dabūjamas pa ~40gbp). Pirms tam bija m560, lietoju kādus 3-4gadus,l un itkā bija ok, bet ar mx ir patīkamāk strādāt.

Labots - Anonīms Alkoholiķis
Link to comment
Share on other sites

Es arī uz otrā MX māsterīša sēžu. Mana devīze lielā mērā ir, ka netaupu uz perifērijas ierīcēm darba kompim, jo pie tā visilgāko laiku nākas sēdēt. Pirmajam MX Master bija problēmas ar Omron slēdžiem, kas noveda pie bēdīgi slavenās double-click problēmas. Es to risināju ar slēdža atsperes pārspriegošanu. Tas strādāja uz kādu gadu. MX Master 2 pagaidām neko tādu nejūtu. Bija problēma ar īkšķa pamatnes pogu, kam bija tendence iespiesties. Tur fikss bija slēdža platei drusku atbrīvot skrūves.

 

Nez, kas būs MX master 3 par piedzīvojumiem...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , Anonīms Alkoholiķis teica:

Jāņem Logitech MX

Piekrītu par visiem 100%. Ilgi domāju, jo nav jau lēta, bet nu jau trešo gadu lietoju un ne mirkli neesmu nožēlojis izvēli.

Link to comment
Share on other sites

tehno-mans

+- gadu lietoju Logitech G102. Izvēlējos, jo ir tikai back foward taustiņi sānos, augsts DBI, standarta izmērs un vads.. Viss cool.
Satraucos ka sānu taustiņi traucēs, jo mana pirmā pele ar sānu taustiņiem, bet viss ok - netraucē.

Labots - tehno-mans
Link to comment
Share on other sites

Tā Logitech MX Anywhere 2 itkā ir OK, bet pārāk maza. Pēc ilgākas lietošanas sāk roka sāpēt, tapēc viena faktiski nelietota kautkur mētājas.

Paskaties CamelCamel, dažreiz labi var redzēt, kad tām pelēm vairāk nekā uz pusi nomet cenas. Kā jau @Anonīms Alkoholiķis teica, tad viens variants ir Melnā Piektdiena, bet izskatās ka arī janvāra vidū nokrītas cena uz pusi.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Boņs teica:

M185 un M545 cenas atšķiras akurāt trīs reizes.

Nu un? :D Ja tā M545 nokalpos vismaz tik pat, cik manējās defektīvās M185 kopā ņemot, tad cena principā identiska, varbūt pat M545 sanāk lētāka. Ja vēl pieskaita laiku, kas notērēts, lai mēģinātu tās peles kaut kā atdzīvināt… Un laiku, kas notriekts, lai apzinātu alternatīvas…

 

Tās MX izskatās tādas palielas un pasmagas. Formu arī gribētos tomēr klasisko/simetrisku. 70 dienu battery life arī kaut kā neuzrunā.

Link to comment
Share on other sites

Kautkas tev tur mūžigi neiet ar tām pelēm/klaviatūrām. Neviena logitech pele nekas nav saluzusi.

Mājās ir MK710 komplekts, nezinu kas tā par peli, jau tik nodulusi ka pat modeli nevar nolasīt. Bet iet jau mūžibu, batterijas ar nezinu kad mainītas. Klaviatūrai laikam nekad. Pelei laikam pirms pāris gadiem mainiju.

 

Kur tu pērc tās peles/klaviatūras, Aliexpress? 

Link to comment
Share on other sites

M185 ir slimība ar to vidējo pogu. Man ar viena tāda mētājas atvilknē un darbā bariņš ar to pašu defektu. Kā apkārt staipāmā pele ir superīga.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , AndrisBB teica:

Kautkas tev tur mūžigi neiet ar tām pelēm/klaviatūrām. Neviena logitech pele nekas nav saluzusi.

Varbūt pārāk bieži maini? Vai pārāk daudz laika pavadi sapulcēs, nevis pie ekrāna :D

Pirms 21 minūtēm , AndrisBB teica:

Mājās ir MK710 komplekts, nezinu kas tā par peli, (..)

Gan jau M705 marathon, pēc specenes 2x AA bačas, kas kalpo 3 gadus. Tā pele gan sver gandrīz kā divas manējās.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Pirms 45 minūtēm , binary teica:

70 dienu battery life arī kaut kā neuzrunā

Manai lielajai ķepai gandrīz par mazu, ne lielu. Un pie diezgan intensīva darba, apmēram reizi mēnesi uzlādēt (kas netraucē strādāt, tikai pāris stundas vads piesprausts) nav problēmu. Jau pēc apmēram divarpus gadu lietošanas, nešķiet, ka aķis palicis švakāks, ja nu varbūt ļoti minimāli.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Īstenībā es neesu mainijis peli/klaviatūru jau ļoti sen.

Mājās pa lielam ir tas MK710 komplekts, tas darbojas jau mūžību, kādi gadi 4 vai 5. Stāv uz galda pieslēgts pie doka, tapēc tāds defaultais setups.

Tad kautkad biju nopircis to MX Anywhere 2 (bij domāta kā dīvāna pele, lai nav no galda jāņem), bet to es reti lietoju, laikam tapēc ka tur vesela procedūra lai viņu sapārotu ar Linuxu. 

Kautkur mētājas arī tā tevis pieminētā M185, neztceros kapēc viņu neizmantoju, laikam pārāk maza. Ah, jā viņai vēl puļķi vajag, ganjau tapēc.

 

Darba klava/pele ir kautkāds Microsoft combo (nekādus uzrakstus nemanu), darbojas bez problēmām kopš sāku strādāt šājā darbā, tāka gandrīz 3 gadi (sāku kautkad februārī). Tagad esu atstiepis viņu uz mājām un izmantoju.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Vai tiešām 75 vai 250g kaut ko diži maina? Ja nu vienīgi tev paradums peles mest sev uz kājas..

Tāpat tagad reti kurais skraida apkārt - visi strādā no mājām. Varbūt vel laptopa vietā saliec eatx sistēmbloku ar ūdens dzesēšanu, 3x rtx3090 un upsi, un kopā ar to braukā uz darbu un atpakaļ.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , Anonīms Alkoholiķis teica:

Vai tiešām 75 vai 250g kaut ko diži maina?

Protams ka maina. Daudz foršāk un patīkamāk ir strādāt ar smagāku peli.

Tāpat arī dārgākām pelēm materiāli ir labāki. Daudz patīkamāk ir strādāt at MX Anywhere nekā ar to M185, kura ir pamatīgs lētas plastmasas kakucis.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , ieleja teica:

jau otrā M705

Pašam lietošanā bija, tagad meita to pašu manu veco lieto.

Kad slēdzu klāt, samulsināja, Logitech atbalsta lapā divu veidu softi tam pašam modelim, izrādās divas peles, jaunā M705 un vecā M705.

Kura M705 tev tagad? Jaunā? Īkšķa poga jaunajai ir? Vecajai ir.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 35 minūtēm , AndrisBB teica:

Daudz foršāk un patīkamāk ir strādāt ar smagāku peli.

Aha, tāpat kā uz veikalu braukt ir patīkamāk ar 20km līkumu, pavadot ceļā par 30min vairāk.

 

Salaboju veco peli. Tagad gan tā poga spiežas grūtāk. Ja sanāks pierast, būs OK.

Link to comment
Share on other sites

Foršām pelēm to smagumu pat var regulēt ar atsvariem, kāds nu svars kuram labāk patīk.

Bij man kautkad MAD CATZ RAT pele, smaguma ziņā bij laba. Bet tai gan pēc kāda gada kautkas pārstāja darboties.

 

Tā istenībā ir problēma pelem ar vadu vai tām, kurām ir tikai viena AAA baterija, viņas ir pārāk vieglas. 

Link to comment
Share on other sites

Long John

Patīk lielas un ērtas peles (pašam ķepa liela). Jau daudzus gadus lietoju bezvadu  Logitech MX- sākumā Revolution, tagad  Perfomance. Jaunas man nav pa kabatai- pirku Ebay lietotas ar zināmo "dubultklikšķa" problēmu. Turpat Ebajos nopirku atbilstošus mikroslēdžus, pārlodēju un iet bez kreņķiem. Dažreiz gan jāatjauc un jāiztīra draza pie rullīša, kad tas sāk bremzēt. Citādi- nekādu kreņķu. 

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , ieleja teica:

ja tu domā tādas sīkpogas kreisos sānos, tad ir

Tās divas sīkpogas kreisajos sānos pie kreisā sāna augšas ir gan jaunajam gan vecajam variantam, tas Logitech mājaslapā bildēs redzams. Vecajam modelim ir vēl viena «neredzama» poga kreisā sāna pašā apakšā. Par to vaicāju. Andri, tev vecais modelis, ja 4 gadi jau, tur jābūt. Jaunajam modelim ir vai nav? Pēc Logitech mājaslapas bildēm nevar saprast.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...