Jump to content

Datorpeles izvēle


Rihardss
 Share

Recommended Posts

Man ir ļoti svarīga kāda ir pele, cik smaga/viegla tā ir, kā ieguļ plaukstā u.t.t. Ikdienā lietoju AutoCad, kur ar peli ir daudz jādarbojās. Tā ka ne tikai gameriem tas ir svarīgi.

Tai Zowie, mans subj. viedoklis, tās sānu pogas ir palielas, kuras nejauši var nospiest. Razer Lancehead tās pogas ir mazākas un nepamanāmākas, līdz ar to nevar nejauši uzspiest.

Labots - xp
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Zowie pelēm ir problēma ar to gumijoto pārklājumu/krāsu - ātri sāk nākt nost.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 57 minūtēm , xp teica:

Ikdienā lietoju AutoCad

Neesi skatījies CadMouse virzienā? Priekš cadiem ļoti laba. Pats trešo gadu kā lietoju.

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa
pirms 9 stundām , xp teica:

Man ir ļoti svarīga kāda ir pele, cik smaga/viegla tā ir, kā ieguļ plaukstā u.t.t. Ikdienā lietoju AutoCad, kur ar peli ir daudz jādarbojās. Tā ka ne tikai gameriem tas ir svarīgi.

Tai Zowie, mans subj. viedoklis, tās sānu pogas ir palielas, kuras nejauši var nospiest. Razer Lancehead tās pogas ir mazākas un nepamanāmākas, līdz ar to nevar nejauši uzspiest.

Tak daudzmaz normālai pelei tās pogas ir programmējamas un var atslēgt. Lietoju trešo gadu Roccat Kova otro revīziju ar daudzām pogām, no kurām lielums ir atslēgtas. Piesaista tas, ka nav smaga, nesvīst plaukstas, neslīd, peles korpuss nesmērējas, uzraksti neizdziest.. Dizains, protams, gaumes jautājums. Patīk mājdzīvniekiem - suns jau trešo reizi grauza, bet funkcionalitāte no tā nav cietusi.

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , vvv teica:

Neesi skatījies CadMouse virzienā? Priekš cadiem ļoti laba. Pats trešo gadu kā lietoju.

Ja nemaldos, tādiem softiem vēl 3Dconnexion Spacemouse varētu būt labs. Tas gan mazliet offtopic - tā nav pele.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Man domāt - problēma ar to peļu kvalitāti ir pēdējo gadu problēma, kad visi žiperīgi sāk izmantot detaļas no firmas "China Only". Man arī ir dažas ilgdzīvotājas peles un tās pašlaik vēl joprojām uz nosprāgšanu nevelk. Bēda ir tieši pēdējos ~~ 4 gados iegādātās peles: gan pa 60, gan pa 16 EUR - gandrīz visām ir kaut kas atrubījies vai pussprādzis vai kaitinošs.

Link to comment
Share on other sites

Nopirkās A4Tech Bloody V7. Tāda mazbudžeta spēļu pele, lietošanā ērta, pateicoties metāla ķepiņām viegli slidinās. Vienīgais mīnuss, ka reizēm netīšām saspiežas Mode podziņas, un, jā. priekš multicore unlock jāšķirās no 10 dolāriem.

Labots - inteens
Link to comment
Share on other sites

shadow118

Tētim bija A4Tech Bloody V3, arī ar metāla pēdām, kas slīdēja varbūt pat pārāk viegli, bet A4Tech izmanto kaut kādus savus infra-sarkanos slēdžus un klikšķi ir tādi dīvaini, liekas ka viņam tas taustiņa gājiens ir garāks, salīdzinot ar Omron slēdžiem, ko izmanto lielākā daļa peļu. It īpaši to var just uz dubultklikšķiem. Ja domā ņemt peli ar tiem infrared slēdžiem, ieteiktu viņu vispirms izmēģināt 

 

Pirms 32 minūtēm , VebKamera teica:

Man domāt - problēma ar to peļu kvalitāti ir pēdējo gadu problēma, kad visi žiperīgi sāk izmantot detaļas no firmas "China Only". Man arī ir dažas ilgdzīvotājas peles un tās pašlaik vēl joprojām uz nosprāgšanu nevelk. Bēda ir tieši pēdējos ~~ 4 gados iegādātās peles: gan pa 60, gan pa 16 EUR - gandrīz visām ir kaut kas atrubījies vai pussprādzis vai kaitinošs.

Tas principā kā palaimējās. Man iepriekš bija Steelseries Sensei RAW, kas maksāja, ja nemaldos, 46€. Itkā ņēmu ar domu, ka dārgāka pele, vajadzētu ilgāk kalpot, a figu. Viņai rullīts sāka gļukot. Ritinot uz leju ik pa brīdim viņš aizleca uz augšu, tā pat arī rullīša klikšķis reizēm taisīja dubulklikšķus, citādi nekādas vainas. Varbūt vienīgi bik pa lielu bij. Pēc tam nākamo paņēmu jau iepriekš minēto Steelseries Rival 100 un ar to nav bijušas problēmas jau 2 gadus

Link to comment
Share on other sites

Ekk, izjaucu kaut kad savējo peli, lai saprastu, vai nestrādājošs "middle click" ir pogas vaina vai kāda lodējuma vaina - toreiz vainu neatradu, jo tas klikšķis jaukšanas laikā atsāka strādāt. Pagāja nedēļa-divas, un klikšķis atkal sācis gļukot :D

 

Mazliet izbrīna, ka šeit neviens nepiemin trackballus. Kāpēc tā? Lietojis neesmu, nevaru izdomāt - ir vērts mēģināt vai nē. Būtu muļķīgi nopirkt un saprast, ka tomēr nederēs.

Link to comment
Share on other sites

Par CADistiem jau minēju, viņiem vajag 3Dconnexion Spacemouse (kas gan, cik saprotu, nav pele, bet ir lietojama kopā ar peli) :)

Par vertikālajām ir dzirdēts (nesen Linus Tech Tips vienu reviewoja). Īpaši neuzrunā.

Par "nepierasti un neērti" - skaidrs, ka jebkura jauna iekārta sākotnēji ir "nepierasta un neērta". Pats savulaik pamēģināju ergonomisko klavieri - pat savu vārdu nebiju spējīgs uzrakstīt. Vairāk interesē to cilvēku viedoklis, kuri ir spējuši pārvarēt šo "nepierasti un neērti" stadiju.

Ak jā, ja nu kāds nav spējis to stadiju pārvarēt un būtu gatavs "aizdot" kaut kādu trackballu, kurš krāj putekļus atvilktnē - varbūt var ko sarunāt :D

Link to comment
Share on other sites

Nu varbūt tie visi verķi priekš cad ir ērtāki nekā parasta pele, bet tādas lietas var sākt lietot cilvēks, kurš tikai mācās projektēt - nekad to nav darījis. 

Ja cilvēks 10+ gadus ir ikdienā tikai ar peli strādājis, tad, lai cik būtu ērti, tik un tā tas neaizies.

Vēl ir tas, ka tad visur vajadzēs tos trackballu - ir vairākas darba vietas, mājas u.t.t.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , xp teica:

Nu varbūt tie visi verķi priekš cad ir ērtāki nekā parasta pele

Kādam varbūt ērtāki, citam ne. Būtu tie trackballi tik ļoti ērtāki, būtu tad tie daudz populārāki nekā ir tagad.

Pirms 10 minūtēm , xp teica:

bet tādas lietas var sākt lietot cilvēks, kurš tikai mācās

Nedomāju, ka aiziet tikai tas, ko pirmsākumos iemācās. Var arī pārmācīties vēlāk. Ja vien ir entuziasms.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 27 minūtēm , xp teica:

Ja cilvēks 10+ gadus ir ikdienā tikai ar peli strādājis, tad, lai cik būtu ērti, tik un tā tas neaizies.

Vēl ir tas, ka tad visur vajadzēs tos trackballu - ir vairākas darba vietas, mājas u.t.t.

Pirmā rinda attiecas uz cilvēkiem, kas perspektīvā nav spējīgi izturēt konkurenci. Kā saka, 21. gadsimtā izdzīvo tie, kas spējīgi iemācīties, aizmirst un iemācīties no jauna.

 

Otrā rinda attiecas uz … es pat nezinu, ko. Tik pat labi var apgalvot, ka tie, kas lieto touchpadu, nav spējīgi lietot peli - līdz ko cilvēks nopērk laptopu, tā viņam visur vajag touchpadus. Un līdz ko nopērk smartphonu, tā vairs nav spējīgs lietot datoru ar klaviatūru un peli (bez touchscreena). Par auto vadīšanas prasmēm arī var aizmirst, ja vien tam auto nav WASD pogu.

 

Pirms 19 minūtēm , vvv teica:

Kādam varbūt ērtāki, citam ne. Būtu tie trackballi tik ļoti ērtāki, būtu tad tie daudz populārāki nekā ir tagad. 

Ja runa ir par 3Dconnexion Spacemouse, tad tas nav trackball.


@vvv, par to ērtumu runājot - to pašu var apgalvot arī par ergonomiskajām klavierēm. Bet nu man tas kaut kā nešķiet pamatoti :) Gan jau ergonomiskās ir ērtākas, ja pie tām pierod, bet ergonomisko klavieru īpatsvars ir visnotaļ niecīgs.

Link to comment
Share on other sites

Es tieši par trackballiem izteicos.

Par Spacemouse, gan jau ir labs. Tikai dārgs. Es pagaidām par tādu nedomāju. Kaut kā ierasts lietot klaviatūru, diezgan efektīvi ir ar kreiso roku no klaviatūras taustiņu kombinācijas uzsist, ja būtu Spacemouse, tad kreisā roka tiktu aizņemta ar to, vajadzētu trešo roku klaviatūrai. Varbūt vēl tādu Spacemouse Enterprise, uz kuras daudz taustiņu, kas samazinātu vajadzību pēc klaviatūras, bet tai cena vispār - kosmoss.

Link to comment
Share on other sites

Par kādu konkurenci šajā gadījumā ir runa? Par to, ka es "čakarēšos" 1/2 gadu, lai daudz maz iemācītos ar to verķi strādāt?

Un kāda jēga no tā, ka es iemācīšos ar to strādāt? Vai vispār netā ir kaut kādi objektīvi testi, kas pierāda tā trackball efektivitāti!

Te tak viens teica, ka cadisti tā pat beigās pārgāja atpakaļ pie peles!

Es nezinu vai tu pats esi ikdienā projektētājs, bet manā gadījumā, un domāju vairākumam, ērti un efektīvi ir strādāt ar viena veida perifērijām - Nu var projektēt arī ar touchpadu, bet tas būs caur d..., neērti u.t.t. 

P.S. Tās ir manas subjektīvās domas!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , xp teica:

Es nezinu vai tu pats esi ikdienā projektētājs, (..)

Nē, ar projektēšanu sakars tīri tik daudz, cik sketchupā pabakstījos, lai vizualizētu un "atkļūdotu" ~170 lpp projektu. Es gan nevienā vietā neesmu teicis, ka tieši projektētājiem būtu jālieto trackballu un/vai jāatsakās no peles lietošanas. To nu tu pats izdomāji.

 

Pirms 13 minūtēm , xp teica:

Vai vispār netā ir kaut kādi objektīvi testi, kas pierāda tā trackball efektivitāti! 

Te tak viens teica, ka cadisti tā pat beigās pārgāja atpakaļ pie peles!

Vispirms prasi kaut ko objektīvu, pēc tam uzreiz atsaucies uz "te tak viens teica". Dikti jau nu objektīvi :crazy:

 

Pirms 18 minūtēm , vvv teica:

Tikai dārgs. (..) cena vispār - kosmoss.

Kas mūsdienās vispār ir lēts? Hmm… Varbūt DaVinci Resolve panelīši? Tie gan vairāk paredzēti video džekiem, nevis CADistiem. Cik tur tie panelīši maksā? 3k mini versija, 30k advanced versija? Nē, tas laikam vairāk atbildīs "dārgs" un "kosmoss" līmeņiem.

Nez, varbūt nevis perifērija ir dārga, bet algas zemas, ja reiz nevar atļauties pro līmeņa aparatūru? :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , binary teica:

Nez, varbūt nevis perifērija ir dārga, bet algas zemas, ja reiz nevar atļauties pro līmeņa aparatūru?

To parasti pērk par uzņēmuma līdzekļiem, nevis par algu.

Link to comment
Share on other sites

Arī domāju, ka trackballi nav nekāds «nākamais solis», kuru neapgūstot «neizturi konkurenci». Tas vienkārši ir variants, kā. Ja kāds atrod, ka šis variants viņam ērtāks, lai lieto. Pats neesmu mēģinājis trakcballu, bet pirmā domā - liela slodze īkšķim, vai nebūs tā, ka īkšķis nogurs dienas beigās.

Esat redzējuši, kā projektē ar klaviatūru? Peli izmanto maz. Gandrīz visu dara caur komandrindu. Tas no veciem laikiem. Un nekāda vaina, veikli sanāk, ja tā ir iemācījies. Nedomāju, ka tie, kas tikai ar peli baksās pa ikonām ir lielāki spečuki. Vienkārši var gan tā, gan tā. Tur ir tas skaistums, ka ir varianti, nav tā, ka pastāv viens pareizais veids, un visi, kas to neapgūst «neiztur konkurenci».

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , vvv teica:

Arī domāju, ka trackballi nav nekāds «nākamais solis», kuru neapgūstot «neizturi konkurenci». Tas vienkārši ir variants, kā. Ja kāds atrod, ka šis variants viņam ērtāks, lai lieto. Pats neesmu mēģinājis trakcballu, bet pirmā domā - liela slodze īkšķim, vai nebūs tā, ka īkšķis nogurs dienas beigās.

Esat redzējuši, kā projektē ar klaviatūru? Peli izmanto maz. Gandrīz visu dara caur komandrindu. Tas no veciem laikiem. Un nekāda vaina, veikli sanāk, ja tā ir iemācījies. Nedomāju, ka tie, kas tikai ar peli baksās pa ikonām ir lielāki spečuki. Vienkārši var gan tā, gan tā. Tur ir tas skaistums, ka ir varianti, nav tā, ka pastāv viens pareizais veids, un visi, kas to neapgūst «neiztur konkurenci».

Pareizi saki. Cadam ir vairāki varianti kā kādu lietu uztaisīt. Kā nu kurš ir iemācījies. Man pirmā programma uz kuras mācījos projektēt bija Visio, tur bija jābakstās ar peli (nekādu komandrindu), pēc tam tika pāriets uz Cadu, un dažas pieraduma lietas tā arī palika. Ikdienā izmantoju gan komandrindu, gan arī bakstoties pa ikonām ar peli.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , binary teica:

Nez, varbūt nevis perifērija ir dārga, bet algas zemas, ja reiz nevar atļauties pro līmeņa aparatūru?

Pareizi saki. Ir mūsu spečukiem algas krietni zemākas kā spečukiem attīstītajās valstīs. Perifērija ir mazākā sāpe. Softi maksā šausmīgu naudu.

Un mūsu uzņēmumiem arī ir mazāki līdzekļi kā uzņēmumiem attīstītajās valstīs, nevar arī mūsu uzņēmumi savus darbiniekus tā nodrošināt, kā to var attīstītās valstīs.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 36 minūtēm , vvv teica:

Pats neesmu mēģinājis trakcballu, bet pirmā domā - liela slodze īkšķim, vai nebūs tā, ka īkšķis nogurs dienas beigās.

Domāju, ka tas pats, kas ar jebkuras citas iekārtas lietošanu - viss atkarīgs no treniņa. Kad sāk apgūt "aklo druku", tad ar pusstundu pilnīgi pietiek, lai pirksti būtu stīvi. Kad pirksti uztrenēti, tad var dienā arī desmitiem tūkstošu simbolu sarakstīt un nav nekāda noguruma.

Tie trackbali ir dažādi, ne visus groza ar īkšķi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 37 minūtēm , binary teica:

Kad sāk apgūt "aklo druku"

Aklo druku var apgūt pakāpeniski. A no peles uz trakbali pakāpeniska pāreja nesanāks. Kaut nedomāju, ka iemācīties trakbali būtu baigi grūti un ilgi.

Link to comment
Share on other sites

shadow118
pirms 14 stundām , binary teica:

Par auto vadīšanas prasmēm arī var aizmirst, ja vien tam auto nav WASD pogu.

Tāpēc braukšanas spēles jāspēlē ar stūri :D

Link to comment
Share on other sites

Tas pats V7, viena poga vairāk, un cores atbloķējas par naudām, pele, kā tāda ir OK.

Link to comment
Share on other sites

Kādā ziņā

Pirms 5 minūtēm , inteens teica:

Tas pats V7, viena poga vairāk, un cores atbloķējas par naudām, pele, kā tāda ir OK.

 

Link to comment
Share on other sites

Es jau augstāk rakstīju

2018.11.9. , 09:12, inteens teica:

Nopirkās A4Tech Bloody V7. Tāda mazbudžeta spēļu pele, lietošanā ērta, pateicoties metāla ķepiņām viegli slidinās. Vienīgais mīnuss, ka reizēm netīšām saspiežas Mode podziņas, un, jā. priekš multicore unlock jāšķirās no 10 dolāriem.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , inteens teica:

Es jau augstāk rakstīju

 

Kaut kā man šādi nebija,:D

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Wtf.. pele ar atsevišķi nopērkamiem dlc? Jācer ka intel nenozags ideju un nesāks tā aprīkot procesorus - nāk ar vienu unlokotu core un 50e par katru nākamo core ko vajag atlokot. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ir, jā, tāda šņaga.

Kopējo iespaidu man tas sabojāja. Nedaudz.

Varot tās peles uzhakot, bet, ja pieķer, tad paliec ar ķieģeli:biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Vienīgā problēma ir, ka peli meklē GEJmeris, kam svarīgs optisko sensoru skaits usb vadā, led pastiprināšanas koeficients peles rullītī un spiediens uz maku brīdī kad mēģina veikt rage-quit un table-flip paņēmienus.

Link to comment
Share on other sites

2018.11.15. , 23:54, Anonīms Alkoholiķis teica:

Vienīgā problēma ir, ka peli meklē GEJmeris, kam svarīgs optisko sensoru skaits usb vadā, led pastiprināšanas koeficients peles rullītī un spiediens uz maku brīdī kad mēģina veikt rage-quit un table-flip paņēmienus.

 

Man vienīgais lai ir ērta un lai kalpo labi. Apnicis, kad ik pēc pus gada jāpērk jauna pele. Logitech arī neuzticos. Ar Logitech M90 arī bija tas pats.

 

Kādus 8, 9 gadus atpaķal maximā nopirku lētu ACME pelīti, modeli neatceros. Nebūtu pēc kādiem 5 gadiem noplesis no apakšas tos platsmasas spilventiņus (nožēloju), būtu izmantojis varbūt vel tagad:D

Link to comment
Share on other sites

Ja meklē peli ar vadu, tad lai vada garums ir normāls, nevis tās peles, kas ir ar īsjaiem vadiem - domātas laptopiem .

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

shadow118
pirms 15 stundām , martvigs teica:

 

Man vienīgais lai ir ērta un lai kalpo labi. Apnicis, kad ik pēc pus gada jāpērk jauna pele. Logitech arī neuzticos. Ar Logitech M90 arī bija tas pats.

 

Kādus 8, 9 gadus atpaķal maximā nopirku lētu ACME pelīti, modeli neatceros. Nebūtu pēc kādiem 5 gadiem noplesis no apakšas tos platsmasas spilventiņus (nožēloju), būtu izmantojis varbūt vel tagad:D

Tos spilventiņus varētu nopirkt jaunus, pielikt kkādus gaming pelēm paredzētos, vienīgi nāktos ar smilšpapīru vai kko vispirms noslīpēt tos plastmasas gredzenus, kur oriģinālos paredzēts likt.  Tas varētu diezgan uzlabot tādas peles lietojamību, jo lētajām pelēm tās pēdiņas parasti ir baigi mazas un ne sūda neslīd. Maksā gan viņi tikpat, cik tāda pele (ap 5€) :D

Link to comment
Share on other sites

2018.11.18. , 10:40, shadow118 teica:

Tos spilventiņus varētu nopirkt jaunus, pielikt kkādus gaming pelēm paredzētos, vienīgi nāktos ar smilšpapīru vai kko vispirms noslīpēt tos plastmasas gredzenus, kur oriģinālos paredzēts likt.  Tas varētu diezgan uzlabot tādas peles lietojamību, jo lētajām pelēm tās pēdiņas parasti ir baigi mazas un ne sūda neslīd. Maksā gan viņi tikpat, cik tāda pele (ap 5€) :D

Jau sen tās peles nav man:D

Link to comment
Share on other sites

Ienācās Logitech M185 ar gļukojošu kreiso pogu - jāspiež pa 5 reizēm, lai pele noreaģētu. Ja patur piespiestu, tad kontakts brīžam ir, brīžam nav. Remonts elementārs - atskrūvēt peli, izjaukt slēdža korpusu, kaut ko tur paķimerēt ar nazi … un salikt atpakaļ. Pat lodēt neko nevajag. Vienīgais, ko vajag - kādu smalku instrumentu, ar ko izjaukt slēdzi. Pats izmantoju "hobby knife", bet gan jau var arī ar adatu.

Domājams, ka līdzīgā veidā var "salabot" lielāko daļu gļukojošo pogu. Sliktākajā gadījumā var nākties palocīt slēdzī esošo plāksnīti.

Link to comment
Share on other sites

spitaligais

Tas arī ir biežākais iemesls, kāpēc pēkšņi sāk gļukot slēdži un parādās mistiskie ne-klikšķi vai dubultklikšķi.

Atveram peli, ar kaut ko smalku, prātīgi izjaucam slēdzi, un pielabojam plāksnītes locījumus.

Bildē redzamā plāksnīte, trešais objekts no augšas labajā pusē kas ir pie vainas standarta gļuku gadījumā.

 

5pcs-pack-original-TTC-gold-silver-micro-switch-mouse-button-accessories-30-millions-lifetime.jpg_640x640.jpg

Labots - spitaligais
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...