Jump to content

Video apstrāde


Kein
 Share

Recommended Posts

Tev pirms montāžas visi izejmateriāla faili japārrenderē uz vienu formātu ar vienadu kadru frekvenci. Es jau teicu, Eiropā televīzijā izmanto 25 kadrus. Izmantot kino 24 kadru ātrumu, vai amerikāņu 30 kadru standartu ir galīgi garām. Skaidrs, ja Tu teiksim 30 kadru materiālu atspēlē ar 24 kadriem, tad ar ātrumu viss ir galīga pakaļā.

Man darba lietās regulāri nākas saskarties ar dažādiem šitādiem brīnumiem. Sāk gribēties vecos laikus, kad ar video montāšu  varēja nodarboties tiikai profesionāli cilvēki ar attiecīgu izglītību, jo aparatūra bija ļoti dārga. Tagad, kad katrs, uz lēta datora, pilnīgā bezpoņā, montē ir vienkārši piz***. Labi, ka Bonifācijs vēl ko jaut, jo redz, ka nav kautkas štokos. Citi uztaisījuši jau savas "televīzijas" un dabūjuši vislatvijas apraidi, bet sajēgas, ko dara, nekādas. Vajag tak vispirms pamacīties, kapēc amerikāņiem 30 kadri, kapēc kinčukā 24, kapēc mūsu televīzijā 25 un kapēc televīzijā izmanto 50 puskadrus. A tagad Iphone rokā, kautko safilmē ar drebelīgu roku, "salipina" uz datora tā, lai HD stundas materiāls ielīstu 1Gb fleškā un redz "filma" gatava, davai rādam pa teļuku :sarkasms: .  Pats stulbākais, ka rāda, jo kanālu ta daudz, naudas nevienam nav, lai nopirktu profesionālu darbu , bet rādīt ta vajag,  un tad iet gaisā viss tas amatieru fufelis.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Njāā un vēl raksta Pinnacle Pro... šitais arī ir tas sviests kapēc cenšos rauties Edius virzienā. No sākuma es itkā uzticejis tam Pinnacle ka sis visu izdarīs kā vajag, visu māces un pats sapratīs, bet nu pec tā ka raiviic ar savu ieterenēto aci pamanīja manā video ka pineklis ir man nepamanot daļu materiāla no 16:9 pārspiedis par 4:3 pie importa, sāku vairs neuzticēties un nu jā skatos ka 30p daļā cilvēciņi kaut kā dikti akrobātiski ir sākuši dejot, vicina rokas trenēta boksera ātrumā


Didzis - tos 24p vienkārši izvelējos ponta eksperimenta pēc, lai sapratu kas notiks un ar domu ka ja reiz uzņemtais ir 50/50  30p/24p tad labak būtu apzināti kropļot tikkai 50% materiāla. Tu tā kā iesaki arī šij gadījumā pakropļot 100% materiāla lai iegūtu standarta 25p?

 

Ne Pinnacle ne sony vegas lekcijās nebija ne vārda par to ka izejas materiālu vajadzētu norenderēt jau iepriekš lai uz time scale liktu jau materiālu ar vienādu kadru skaitu sekundē. Tas tā točna ir??? Tā nedarot vienmēr būs kropļojumi video tempa ziņā, arī tādās progās kā Edius un Premiere? Ar kādu programmu vislabāk būtu tad veikt to pirmsmontāžas pārrenderēšanu no 30p uz 25p/24p ar mazāku skaitu parsteigumu un kavalitātes kritumu?

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

Neesmu baigais eksperts video apstrādes jomā, bet filmas pārkompresējis esmu. Lai samazinātu faila izmēru tiek lietota mainīgs bitreits (vbr) ar divu pārgājienu kompresiju. Pirmajā piegājienā tiek analizēts videomateriāls un noteikts kurās vietās cik daudz bitreitra vajg. Otrajā piegājienā notiek saspiešana.

Konstantais bitreits iesako, jo atkarībā no ainas vajag dažādu info daudzumu lai bilde uz ekrāna vienādi kvalitatīvi izskatītos.

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nu Pinnacle nav pie eksporta paredzēta iespēja pašam regulēt VBR un tamlīdzīgi, ir vien šādi tādi gatavi template, vai iespēja izvēlēties lietotāja iestatījumus kur pa lielam var vien manuāli regulēt bitrate no 1 līdz 12 Mbit/s, kaut kadā vienā režīmā parādījās iespēja uzskrūvēt līdz 20Mbit/s citu iespeju tur vienkārši nav. Bet nu labi es jau izeksperimentejies esmu sapratis ka neatkarīghi no tā cik švaks ir pats video un ka tam varbūt pilnīgi pietiek ar 3Mbit/s lai būtu normali skatāms, vienalga ir jāliek 10+Mbit/s lai savienojuma vietās kur ir "processor naļiva" vai kāds kinošņiku efekts iesprausts nebūtu kvadrātu. Nu acīmredzot vai nu tie efekti kategoriski nav paredzēti mazam bitreitam vai nu pašam kodekam nav iemācīts, ieregulēts kas jādara ar tām parejām un regulēšanas opciju tam vienkārši nav


Sanāk ka zemas kvalitātes video labāk nelikt nekādas plūstošas pārejas un lidojošu zvaigznīšu fonu savādak vai nu būs kvadrāti parejās vai nu nāksies kardināli audzēt bitrate un faila izmēru. Tāda lūk ir Pinnacle versija problēmai. Vegas izskatās ka ir vairāk iespēju pie eksporta, bet nu pati vegas pēc Pinnacle ar visiem tā megatonnu efektiem red giantiem utt. utt.  liekas nu ļoti ļoti vienkarša, tas arī mani tā kā attur klausīt te biedru ieteikumiem un migrēt uz to, bet nu no pinekļa ar ir doma atvadīties, tik gribas uz kādu gudrāku, inteliģentāku progu mesties

Link to comment
Share on other sites

Es ga neesmu videomontētājs, bet profesionāļi montētāji uz logiem stradā ar Adobe Premiere un  SONY Vegasu, bet uz MAC ar Final cut pro. Kā tiek montēti visādi ar telefonu  filmēti materiali, es pat nezinu.  Ja runa par saturu, tad ieleja ir pilnīga taisnība, bet vēl jau vajag arī kvalitatīvu tehnisko izpildījumu. Kad man kāds saka, ka viņam kruts fotoaparāts mobiļņikā , tad es uzdodu tikai vienu jautājumu, kur tev tam mobiļņikam vītne, lai uz statīva var uzskrūvēt. Nav vītnes- tātad tas nav fotoaparāts. Tas pats par filmēšanu ar mobilo telefonu- nav statīva, nav filmēšana. Lai kāda arī interesanta ideja būtu, to nevar nofilmēt ar trīcošu  roku. Tāpat ir ar gaismām. Nu nevar dabūt smuku bildi telpās bez gaismām. Pat skipe sarunājoties vajag uzlikt pareizas gaismas uz sejas, lai smuka bilde. Tas visas lietas ir jāmācās un tapēc man patika vecie laiki, kad pie kameras varēja tikt tikai skoloti operātori.Tagad katram kabātā fočuks un kamera, bet beigās nav ne bilžu ne video.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Tad jau sanāk ka sony vienkaršums ir mānīgs ja jau pat īstiem profesionāļiem tas der


Pašlaik atradu Pinnacle konfigurācijā tadu aizdomīgu ķeksīti par kuru nav nekāda paskaidrojuma ko tas dod vai nedot, izķeksēju ārā jo ir aizdoma ka tas ir kaut kas mistisks saistībā ar  relative time scale no pirmā importētā video kas kā reizi ir 30p  iespējams ka šitā ķekša dēļ arī ir paātrinajums 30p video. Nu protams ka HELP par šo ķeksi nav pieejams!?!?!?!

Link to comment
Share on other sites

Par jebkuru ķeksīti programā, Google ir Tavs draugs. Google parasti zin atbildi.

Link to comment
Share on other sites

 

 

sanāk ka sony vienkaršums ir mānīgs ja jau pat īstiem profesionāļiem tas der
Nu cik zinu, piemēram LTV, īpaši Panorāmas sižeti, tiek montēti tieši ar Vegas. Protams, lielie pasākumi, uzvedumi - tur jau cita pieeja.
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Labi, pierunājāt!

 

Vienu mazsvarīgu video tagat kaut kā piebeigšu ar Pinnacle, un tad -  šodien, rīt paprovēšu nu arī vienu tādu šādu tādu filmiņu ar Vegas uztaisīt, nu un kad mēneša beigās atgriezīšos no Marokas ar jaunu videomaterialu un Ebolas vīrusu :SOH: tad arī izlemšu ar kuru progu taisīt jau garāku un nopietnāku filmu.

 

P.s. nevajag padomāt ka es te cimperlējos pārāk ar programmas izvēli un dzenu purgu, vienkārši es apzinos ka kad sākšu veidot jaunu lielu filmu tad būšu vienkārši piesiets pie tās programmas uz kādu pusgadu vismaz pie maniem tempiem un atteikties nepazaudējot visu sastrādāto vienkārši nebūs iespējas.

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

kad sākšu veidot jaunu lielu filmu

Tu padalīsies? Gribam redzēt! Es varētu no sava neprofesionālā viedokļa, labi, varbūt profesionālā, izteikt domas, kas kā sanācis.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Bonifacijs

Es drusku padalījosa ar biedru raiviic, bet tas jau ir kā teikt noslīcināts kucēns, jo viss bij tā jau piegriezies ka tik apielikts trekns punkts nodzēšot izejas failus, bet nu kā izrādījās lieki gan, raiviic ar savu trenēto aci uzreiz pamanīja tro kas man i pratā nebij ienācis - karoče tā filma varēja būt ievērojami labāka, bet nēbij...

Pie jaunās ķeršos klāt tik weekendā un vēl nezinu iekš kā tieši taisīšu sony vai Adobe - tur lieta tāda ka sony bij uzlikts uz aizvākst, a otreiz uzlikties vairs neļaujas nepakam - vajag win reinstal tipo. Iespējams ka vieglāk būs vienkārši uzsveist adobe un cīnīties ar to, tik baidos ka tad raiviic nespēs pat gribedams man piepalīdzet.  Lai nu kā ir ap 50+GB izejas materiāla kas sastāv no ap 2000 foto, 50 stundām diktofona, un kaut kur.... pat nezinu 3-4 vai vairāk stundām video un tas ir vēl neskaitot to kas atrodas uz nozagtā telefona, no kura iespējams kaut daļu varēs dabūt atpakaļ no itunes, neskaitot draugu un kolēģu uzņemto materiālu, oficiālos profesionāli uzņemtos video fragmentus un vairāķ vai mazāk pieejamo videomateriāļu par konkrēto vietu un notikumu. Tā kā jukšana pratā man ir vienkārši garantēta cenšoties to visu iespiest maksimāli īsā un dinamiskā action filmā


Zuxter - ja tieši Tev vēl būs saglabājusies vēlme ko redzet, tad varēsim sarunāt ko noskatīties, bet jau nu no stadijas kad kaut lielos vilcienos viss ir salikts uz lentes un atliek vien īsināt no visiem stūriem

 

P.s. ja ir kāds kaurš forumā ir manīts kā  adekvāts un zinošs šajā jomā un ir gatavs piedalīties šī pasākuma noslīpēšanā tā tīri intereses un sava prieka pēc - PM welcomenn

Link to comment
Share on other sites

 

 

Zuxter - ja tieši Tev vēl būs saglabājusies vēlme ko redzet, tad varēsim sarunāt ko noskatīties
Varētu.

 

 

vēl neskaitot to kas atrodas uz nozagtā telefona, no kura iespējams kaut daļu varēs dabūt atpakaļ
Tas kā?? Telefona nav, bet datus var dabūt?
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Ok, kad būs kaut kas kaut nedaudz sakārtots un uzlikts uz timescale - aizsutisu kadu bruvejumu

 

viesnīcā bija WiFi un iespēju robežās tika intensīvi lādets augšā uz mākoni viss ko vien var, bet tā kā tie ir daudzi desmiti GB, tad fig viņu zina cik ir vai nav nozaudēts, tās dienas dati protams ka visi, bet nu iepriekšējās dienas ja paguva uzlādeties būtu jābūt glābtiem - vēl nezinu, vienā skrējienā - vēl nav sanācis salikt pa plauktiņiem un saprast kas trūkst


SK PM

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Jautājums tīri informatīvs - kas komentējams par šiem video softiem kopumā? Tiem kas ir lietojuši.

 

Adobe Premiere

Sony Vegas

Pinacle

Lightwork

Link to comment
Share on other sites

Profesionāļi strādā paŗsvarā ar Premiere vai Vegas. Pat uz MAC tagad populārāka ir Premiere. Pinacle manuprār sen norietējusi. Citas programas vispār neesmu redzējis. Man labāk patīk Vegas, bet tas laikam tapēc, ka  strādāju ar Sond Forge un Vegass ir līdzīgs.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Kādreiz sāku ar Pinnacli (kaut kur ap 8-9 versiju). Pluss bija intuitīvs interfeiss un tāda Microsoft tipa loģika - what you see is what you get. Nomocījos ar viņu līdz kaut kādai 14. versijai, jo montētajam materiālam ļoti bieži bija random gļuki - piem. skaņa "aizbrauc" prom no video vai montāžas fails vairs nav atverams. Kad nu vienreiz šitā sačakarēja man 3 dienu montāžas darbu nospļāvos, apzvērējos nekad vairs nevērt vaļā. Un nonesu.

 

Adobe nekad nav patikusi, viņu marazmātiskās loģikas dēļ. Nē, nu neko nesaku, ar Premiere var uztaisīt sapni vasaras naktī, tāpat kā ar fotožopu foto jomā. Bet mēģināt iebraukt viņu interfeisa izpratnē, atcerēties visus tos 14 000 uzstādījumus, un to, ka vienkāršas darbības, kuras (ja par bildēm - piem. Irfanā realizētas ar 2 klikšķiem) jātaisa caur 5. pakāpes uzstādījumiem - nu i nafig, man to pārāk reti vajag. Ja ikdienā strādā ar video varbūt ir vērts, bet man nē. Un softa "jaunās" versijas viņiem iznāk biežāk, kā es atveru video (vai bildes) labošanai - tad nu turi galvā "apdeitotu" visu to "jaunāko softu".

 

Vegas man, personīgi, ir zelta vidusceļš. Gļukojis nekad nav, interfeisu arī var izkost bez tamburīniem un ja kaut ko neproti - var netā atrast manuāļus. Savi triki ir, konkrētu efektu piemērojot man gadās info pameklēt "kā to varēja izdarīt", bet manas pieticīgās vajadzības apmierina. Tā nu es atradu sev vajadzīgo, citus nemaz tālāk nepētu.

Labots - VebKamera
Link to comment
Share on other sites

Kad aktīvi darbojos, tad Premiere viennozīmīgi, bet sāka kaitināt šis:

 

 

 

Bet mēģināt iebraukt viņu interfeisa izpratnē, atcerēties visus tos 14 000 uzstādījumus, un to, ka vienkāršas darbības, kuras (ja par bildēm - piem. Irfanā realizētas ar 2 klikšķiem) jātaisa caur 5. pakāpes uzstādījumiem - nu i nafig, man to pārāk reti vajag. Ja ikdienā strādā ar video varbūt ir vērts, bet man nē. Un softa "jaunās" versijas viņiem iznāk biežāk, kā es atveru video (vai bildes) labošanai - tad nu turi galvā "apdeitotu" visu to "jaunāko softu".

 

Vegas nepavilka, tagad izmantoju:

 

Corel video studio man patikās vislabāk

 

Bonuss - vienkārša starpseja saskarne (radies no Ulead Video studio) un HD failus renderē procesa laikā ar mazāku izšķirtspēju, pieļaujot darboties ar mazāk jaudīgu kompi un uz pilno grūž ārā tikai fināla renderēšanā. Attiecīgi var redzēt visus efektus un pārejas, montējot.

 

Vēl esmu pabakstījies ar Avid, bet ar īsti nepavilka.

 

P.S. Ja runājam par kaut cik sakarīgām video montāžas programmām, tad kāpēc Pinnacle jāpiemin? :D 

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

 

 

Adobe Premiere
 

Sarežģīta un ne pārāk spēj izmantot tiešām jaudīgus dzelžus.

 

 

 

Sony Vegas

Stabils un funkcionāls softs ar pretenzijām uz Pro līmeni. Nav ne pārāk sapiņķēts, nedz bezfunkcionāls.

 

 

 

Pinacle

Gļukains mēzlz, par kuru izstrādātājs vienmēr sola - gļuki būs izlaboti nākamajā versijā - pērciet to...

 

 

 

Lightwork

Nav ne jausmas.

 

Ir tāda nianse, ka montēt var arī ar Blender, bet nav diez ko parocīgi, toties open source, stabili un kvalitatīvs izejas materiāls. 

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

 

 

Un šīs progas ir bezmaksas.
 

Kuras? Premiere, Pinnacle vai Sony Vegas? ;) Kurā torentu trekerī? ;)

Lightwork ir "tipa-free-versija"

Openshot ir prasta proģele, ja vajag pa free kaut ko samontēt (lasam - apgriezt videoreģistratorā safilmēto) un arī free.

Link to comment
Share on other sites

Vito Ventura

Mēģināti gan tie četri, gan visādas alternatīvas - gan bezmaksas, gan maksas, izmēģināšanai iepirktas pie pirātiem, bet beigās esmu palicis pie Sony Vegas.

Link to comment
Share on other sites

Nu cik uz ātro papētīju - tad softs lietojams tikai RAW vai DNG materiālam. Izskatās interesants, bet pagaidām neesmu ar RAW video darbojies (ir doma vienam savam Canonam kaut kad uzmest Magic Lantern un paeksperimentēt).

  Bet ja par tēmu - varēja jau Kitai uzrakstīt, kādi ir iecerētie darbi.  Ir milzīga atšķirība, vai jāmontē ar mobilo vai GoPro safilmēts tusiņš ko feisbukā parādīt, vai ar nopietnu tehniku filmēts FullHD vai 4K materiāls, paredzēt demonstrēšanai nopietnai publikai uz lielā ekrāna.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Uzdošu savu jautājumu- ja es gribu no VHS kasetes uztaisīt disku, poh AVI vai MPEG, man vajag videokarti ar atttiecīgupieslēgumu, ieeju?

Apstrādes ātrums nav svarīgs, visticamākais, ka to darīšu pirmo un pēdējo reizi.  Kādu softu labāk?

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Tad tev vajag VHM magnetafonu un capture karti un  dajebkādu programmu. 

Mūsu vietējais foto kantoris apciparo uz DVD izmantojot DVD rakstītāju ar VHS combo un prasa, manuprāt, pavisam mazu naudu - varbūt tas ir izdevīgāk, kā pa 10Eur pirkt capture karti un ņemties uz nebēdu.

Link to comment
Share on other sites

Mūsu vietējais foto kantoris

Kur un pa cik(fizisku DVD nah nevajag, pietiek ar failu) ?

Labots - LSTP
Link to comment
Share on other sites

nu es iedod kaseti, cik ilgi tas process aizņem, kasete hm 180 min?

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

 

 

Kur un pa cik(fizisku DVD nah nevajag, pietiek ar failu) ?
 

Kontaktējies ar foto-video.lv

Fails nav iespējams - tikai uz dvd, jo failu jau jātaisa ar kompi un jāpieskata, kas sadārdzina procesu... ;) Bet pajautāt jau var, varbūt pa šo laiku kas mainījies.

Link to comment
Share on other sites

Pa 10 jevrikiem nav iespējams nopirkt normālu capture karti. Nē, kautkādu USB sūdu gan jau var dabūt, bet tas nav nopietni. Tā jau VHS bilde švaka un vēl to sajāt dzenot datorā nav prātīgi. Es VHS dzenu no profesionāla VHS viģika caur DVCAM magnetafonu, kurš konnvertē uz Firevire un tad datorā AVI failā. Nekādi DVD, nekādi  MPEG. DVD  sprāgst kā mušas. Nav  matricām kādreizējaš kvalitātes un vispār, uz kā tad DVD spēlēt, tas ir miris standarts. Pie mūsdienu disku lielumiem var atļauties glabāt AVI. Ņem līdzi ārejo disku (fails būs vairāk par 30GB) un vari iebraukt ciemos. Pats sēdēsi klāt un, reālā laikā,  dzīsi datorā. Ja man nav jāčakarējas, tad tas neko nemaksās, jo aparāti visu laiku saslēgti gatavībā.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

 

 

Pa 10 jevrikiem nav iespējams nopirkt normālu capture karti.
 

Savulaik pa 10 gabalā nopirku pāris pci ar philips SAA čipsetu videoeksperimentiem. Ja avots kvalitatīvs, tad rezultāts sanāks labs.

Link to comment
Share on other sites

Katram jau savas prasības pret bildes kvalitāti, bet brīnumi šai pasaulē nenotiek. Droši vien lietotu karti tagad var nopirkt pa mazām naudām, bet iespraust to varēs vienā vietā, jo draiveru, jauniem logiem, nebūs. Tad vajag vecu dzelzi uz XP. Priekš SD video gan neko baigi kruto nevajag, ka tik cietais disks liels.

Link to comment
Share on other sites

DIdzi, cik viena vhs, nu180 min pēc sagremošanas sver, un cik divkodols 3 gigi šo strādās?

Link to comment
Share on other sites

180 min ir 3 stundas un tas aptuveni 36GB. Parasti gan kasete nav pilna, vai kādi fēleri, bet viena stunda aptuveni 12GB. Iedzīt SD bildi datorā var arī ar vecu, uz  vienkodola procesora būvēta, lūžņa. Video  sāka apstrādāt uz 486 mašīnas. Divi kodoli un 3 gigi ir sen diezgan pat montāžai. Nav tak 4K jāmontē. Vienkārši, jo krutāks dators, jo ātrāk renderē samontēto materiālu, bet ar veciem ierakstiem  nekur nav jāsteidzas.  

Interesanti, ka datormontāžā ''nav nekāda progresa''. Vecos laikos atstāja materiālu renderēt uz nakti un tagad tā pat. Nu labi, toreiz bija parasta SD bilde, tagad 4K, bet čakars tāds pats

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...