Jump to content

Slēpes, stiprinājumi, apkope


Evill_BettyLV
 Share

Recommended Posts

Labsvakars,

Tātad manā īpašumā pa šampi ir nonākuši 2 slēpju pāri + zābaki.. :) Tomēr ir arī Labie Latvieši palikuši...:)

Es varu uzslēpot bet pašam nav nekādas sajēgas no šī inventāra.. Pirmkārt man interesē elementāra apkopeslēpēm, esmu dzirdējis par asināšanu un vaskošanu, bet vai tas ir jādara un priekš kam?

Es ceru ka no Fotogrāfijām varēs pateikt vai šīs slēpes ir daudz maz sakarīgas?

Fischer garums 1,90 stiprinājumiem virsū ir kaut kāds S737 uz slēpēs vē ir CRC4 - Kāds var paskaidrot ko tas nozīmē?

Race Head Slalom 1,80 M, TP 53 uz stiprinājumiem - Marker M42

 

KO man ar viņām labāk post-57710-126246503235_thumb.jpgdarīt? piemeklēt zābakus nopucēt un uz kalnu vai asināt vaskot? u.t.t

 

Paldies jau iepriekš...

post-57710-126246485465_thumb.jpg

post-57710-126246491477_thumb.jpg

post-57710-126246499454_thumb.jpg

Labots - Evill_BettyLV
Link to comment
Share on other sites

Es pirms 3 gadiem slēpes ar visiem, sev derīgiem zābakiem pa 25Ls no kelēģa dabuju. Tikai 2x esmu mēģinājis pa bērnu trasi pirms tiem pašiem 3 gadiem...

 

edit, Vaskot gan nevajag! Ja vēlies, vari asināt, bet Latvijā, tas tā. Vot ja uz ārzemēm, tad gan derot asināt...

 

Meklē zābakus un aidā uz kalna!!!

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Tā ir kalnu slēpošanas vēsture 20-30 gadus atpakaļ. Asināt, vaskot u.c. nav vērts. Ja priekš ampeļa, brauc ar tādām kādas ir, bet, ja nopietni domā pievērsties, tad jāskatās uz carving tipa slēpēm.

  • Patīk 1
  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

Ainār, Tev taisnība, bet cilvēkam vispirms ir jāiemācās elementāri slēpot, pirms pirkt atbilstošu inventāru. Lai izdodas!

Link to comment
Share on other sites

Ar šādām slēpēm iemācīties slēpot ir ļoti grūti un nav vajadzīgs. Tāpēc ir izdomātas carvingenes un ar tām arī ir jāsāk. Mana pieredze slēpošanas lauciņā mērāma ap 40 gadi. Ja kādu interesē, piedāvāju slēpošanas apmācību, gan klasisko, gan carving stilu.

Labots - ainars
Link to comment
Share on other sites

eltons2121

Sākas atkal BOOT stilā!!! Bļin!!!

Cilvēks uzraksta, ka dabūjis slēpes un zābakus pa lēto un jautā konkrētu jautājumu, bet te uzreiz bāžas virsū ar kaut kādiem carvingiem. Priekš Latvijas "milzu" nobraucieniem (60m garumā) der da jebkas.

Liec pie kājām un šļūc lejā, nevajag ne vaskot ne asināt.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Tīri tā pa fikso spriežot 180 un 190 cm lai mācītos ir pilnīgā tūplī. Mocīsies nejēgā. Normāls garums, lai varētu viegli manevrēt un beigās pie vajadzības āri nobramzēt, ir braucējam līdz zodam. Pats esmu ~192 cm un zinu, ka manas race slēpes 190 cm jau ir mocības. Tās gan arī dabūju bez atlīdzības. Šobrīd braucu ar t.s. bleidiem (ļoti īsas slēpītes) un esmu par garajām pavisam aizmirsis.

 

Ouč, tikko papētīju bildes - Fišeri ir riktīgs oldskūls. Tādiem es baidītos pat kāpt virsū - nez kas notiek ar stiprinājumiem (kurā mirklī tie var atvērties paši no sevis vai pie nepieciešamības neatvērties). Arī zābaki ir ar kritisku aci jāpapēta, jo vecai plastmasai ir niķis aukstumā kļūt trauslai. Un esmu redzējis kā ļaudis kāpj no kalna lejā; vienā rokā slēpes, otrā - zābaks bez zoles, jo tā nolūzusi. Stingri ņemot tu tam inventāram uztici veselību un dzīvību. Nebūtu patīkami dēļ nomukušas slēpes "ieraut" kokā vai bugelī vai arī salauzt locekļus, kad krītot neatāķējas slēpes.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Kādas distanču slēpes ieteiktu 185 cm augumam (ja svars no svara, tad 87 kg)!? Varbūt kādam ir kas piedāvājams? Nesteidzīgi meklēju tīri savam priekam ko pa mēžu pakustēt. LĒTI, nekādu pro nevajag. 

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Jau otro ziemu (cerams šogad tāda būs) skatos slēpes. Viens praktiski nelietotus komplektus. 
Pieejamas 170-205cm slēpes, nūjas Rex Omega/Vega. Zābaki Skol 406/509, Alpina T5.
Lētākais komplekts būtu Peltonen Deltas 170cm ar Skol 406 un Rex Omega ar NNN stiprinājumiem par 100Eur, dārgākais komplekts būtu garās Peltonen Mirage, Alpina vai OW slēpes ar Alpina T5 zābakiem un Rex Vega nūjām par 130Eur.

 

 

Ko varat komentēt?

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

xc.lv forumā ir diezgan aktīva distanču slēpjinieku sadaļa.

Link to comment
Share on other sites

bija, tipa luzumpunkts.lv Viņi tirgoja meža slēpes, vismaz pagajusaja ziema, bija... 

Ieteikums ir tads, ka butu verts pameginat, pirms perc, jo 95% nav sapratnes, ko nozime.

Link to comment
Share on other sites

.

Labots - Regisss
Link to comment
Share on other sites

 

 

Evill_BettyLV, 02 Jan 2010 - 22:44, teica:

 

tiešām domā, ka tavs padoms vēl kādu interesē?

Link to comment
Share on other sites

 

 

tiešām domā, ka tavs padoms vēl kādu interesē?

 

Tak pamanīju datumu... 

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...