Jump to content

Spoguļkamera ap 600-700Ls


GAFO22
 Share

Recommended Posts

Tā nu sanācis, ka gribās sevi uz Ziemassvētkiem iepriecināt, tāpēc veco fočiku Fuji 6500 gribās nomainīt uz kaut ko labāku ->DSLR. Bet varbūt arī nav vērts?

Izvēli krīt uz Nikon D5000 vai Canon EOS 500D - cena Body 340-440Ls

Klāt vajadzētu objektīvus:

1. lai var fočenēt telpā portretus

2. dabas skati

3. motokross & rally

Varbūt kāds var uzmest kombināciju body&objektīvs&zipene kā labāk iekļauties šajā cenā, sākumā iztiekot ar 2 objektīviem.

Primārais šobrīd ir fočenēt telpā un lai var fočenēt sērijveidā ar zibspuldzi (vecajam ši lieta nav, bet ļoti vajadzīga)

Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

būlšic par zibeni

portretam labu 1.x objektīvu un gatavs ...

 

bet autor skuju tu 6-7 simtos iekļausies ...

šādam normālam salikumam vajag ap 2-2.5k lati ....

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

1.punktam zibeni ar vajadzēs, ne tikai objektīvu!

Cerēju, ka ar iekšējo zipeni varbūt pietiek, jo vismaz pēc aprakstiem Fuji zipene velk ap 8m, Nikon ap 13m, Canon ap 17m:

http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=canon_eos500d%2Cnikon_d5000%2Cfuji_finepixs6000&show=all

 

būlšic par zibeni

portretam labu 1.x objektīvu un gatavs ...

 

bet autor skuju tu 6-7 simtos iekļausies ...

šādam normālam salikumam vajag ap 2-2.5k lati ....

2-2,5k :)

Pagaidām esmu šitādu variantu uzmetis:

http://www.fotoveikals.lv/?p=productsMore&iProduct=2366

http://www.fotoveikals.lv/?p=productsMore&iProduct=318

http://www.fotoveikals.lv/?p=productsMore&iProduct=2301

kopā 665Ls

Link to comment
Share on other sites

superKrona

Tas 18-200 nebija diezgan liels sū..?

Nezinu par canoniem, bet nikonam iebūvētais zibenis mani ļoti pat neapmierina.

Neesu fotogrāfs, bet vai ta portretus netaisa ar nelielu zūmu? - tas par NC: "portretam labu 1.x objektīvu un gatavs ..."

Labots - superKrona
Link to comment
Share on other sites

versatile

Iebuvetais zibenis pec definicijas ir suuds. ne vinju pagriezt, ne miikstinaat, ja jaudu var M rezhima regulet tad vel ta, bet principaa - iebuveto izmantoju galeja izmisuma gadijumos lai palaistu arejo no optiskaa trigera.

Link to comment
Share on other sites

ir tas 18-200 garām.

 

Bodijs ir vislētākais.

 

Man sanāktu tā apmēram:

 

Bodijs: 400

Soma 35

zipene - 140

statīvs 70

stikls portretiem fiksēts 50 mm 1,8 +- 50ls lietots

stikls ikdienai 18-50 2,8 vai 24-70 2,8 sigma vai tampons - 250Ls

Stikls "garais" - krosam vajadzēs labu - 70-200 2,8 sigma HSM - 400Ls ja canon tad x2.

Nu vēl var rezerves aķi pierakstīt un vertikālo gripu.

Link to comment
Share on other sites

Manuprāt somu jau var startā atmest no ierēķināšanas summā. Ar somu tu nefočēsi un pie ierobežota budžeta var dotajā momentā visu sakraut mugursomā. Iztiksi bez blatošanas uz ielas - man ir fotoaparāts!!! Tad, kad būs nauda, tad arī var somu pirkt. Objektīvu pa 30ls pēc tam neuzlabosi. Labāk visu naudu investēt tikai objektīvos, zibspuldzē un pašā body.

  • Slikti! 3
Link to comment
Share on other sites

Jā un ja cilvēks netic, tads pats lai uz savas ādas izbauda evolūciju un izaugsmi. Uz reiz vajag klausīt speciem. Ja paņem tumšos stiklus un ieberžas pēc tam tos pa kapeikām tirgojot. Vai arī paņem sākuma līmeņa body kur visas funkcijas caur menu jāpameklē , nav šortkuti iznesti uz bodija....

 

IMHO spogulisti dalās divās kategorijās :

 

apm. 80% staigā ar kitu vulgaris+alus kanna un iebūvēto zipeni un ir laimīgi.

Tikai 20% sapērk visu vajadzīgo :D

 

jā, nomest zemē :D vai arī objektīvus pakot vilnas zeķē un avīzēs :D (komentārs par parato mugursomu, laikam cilvēks nav redzējis spec somas uzbūvi un pakojumu) 35 Ls var dabūt kaut cik jēdzīgu lietotu somu. jauna maksā vairāk.

Labots - osscar
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

+2 par optiku - paņemsi kādu 3.5-5.6 un tad varēsi raudāt. Tas pats par somu. Saber visu superneķika dzeltenajā kulē, pārmet pār plecu un dodies ielās. Pareizi!!!

Link to comment
Share on other sites

Labs stikls bračkam tād ir uz nikona. bet nu par to cenu es viņu neņemtu...nav viņam pielietojumam man. Es labāk ņemtu 1,8 - tas lētāks. Bet tas atkarīgs no foto tieksmēm. Es par to naudu paņemtu kādu +- 100mm 2,8 ar makro. Der gan portretiem gan kukaiņiem.

Link to comment
Share on other sites

Labs stikls bračkam tād ir uz nikona. bet nu par to cenu es viņu neņemtu...nav viņam pielietojumam man. Es labāk ņemtu 1,8 - tas lētāks. Bet tas atkarīgs no foto tieksmēm. Es par to naudu paņemtu kādu +- 100mm 2,8 ar makro. Der gan portretiem gan kukaiņiem.

Kaut ko šitādu?: http://www.act.lv/LV/catalogs/foto_tehnika/objektivi/nikon/item-38668.htm?PHPSESSID=1pqhb8ud49bljtkru6vtjd7f93

Bet tā kā primārais ir fočenēt telpās, labāk jau laikam iepriekšejais variants?

Link to comment
Share on other sites

Tas ir mīts, ka nu tik telpā fočēsi ar 1,4 bez zibeņa. Fočēt - var bet tikai portretus un asums būs tikai vienā punktā. Nu garām bez zipenes būs.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tavas uzskatītās vajadzības ir specifiskas.

 

1. Telpās bez ārējā zibeņa nekas labāks par parastā ziepja bildēm nesanāks. Ja nu vienīgais objektīvs ir kāds 1.4, bet vienalga vajag labi izgaismot. Vispār zibeni var kārt virsū ziepjiem un uzreiz var just atšķirību. Tā kā šo lietu labāk izvirzi kā prioritāti.

 

2. Dabas skatiem neieciklējies uz tiem universāliem 0-1000 zūmiem. Kas der visam, neder nekam. Optimāli tā būtu lī 20-70 un tad vēl viens ar augstāku diapazonu.

 

3. Rallijiem ļoti noderēs kāds teleobjektīvs. Līdz ar to gatavojies tērēt ļoti lielas naudas, lai izbēgtu no miglas bildēm. Protams, var lētāku, bet tad jāgaida saulainu laiku.

 

Soma nemaz nav tik primāra. Cik skatījos, tad somas, kurās salien iekšā viss aprīkojums maksā briesmīgi dārgi, turklāt nēsāt līdz ir neparocīgi. Labāk turēt katru objektīvu savā futlārā un mugursomā.

 

Eh, objektīvi garāki pa 70 priekš macro ir ne praktiski un vienmēr jāvazā statīvs līdz.

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

Tavas uzskatītās vajadzības ir specifiskas.

 

1. Telpās bez ārējā zibeņa nekas labāks par parastā ziepja bildēm nesanāks. Ja nu vienīgais objektīvs ir kāds 1.4, bet vienalga vajag labi izgaismot. Vispār zibeni var kārt virsū ziepjiem un uzreiz var just atšķirību. Tā kā šo lietu labāk izvirzi kā prioritāti.

 

2. Dabas skatiem neieciklējies uz tiem universāliem 0-1000 zūmiem. Kas der visam, neder nekam. Optimāli tā būtu lī 20-70 un tad vēl viens ar augstāku diapazonu.

 

3. Rallijiem ļoti noderēs kāds teleobjektīvs. Līdz ar to gatavojies tērēt ļoti lielas naudas, lai izbēgtu no miglas bildēm. Protams, var lētāku, bet tad jāgaida saulainu laiku.

 

Soma nemaz nav tik primāra. Cik skatījos, tad somas, kurās salien iekšā viss aprīkojums maksā briesmīgi dārgi, turklāt nēsāt līdz ir neparocīgi. Labāk turēt katru objektīvu savā futlārā un mugursomā.

 

Eh, objektīvi garāki pa 70 priekš macro ir ne praktiski un vienmēr jāvazā statīvs līdz.

Kā tu ziepenim pieliksi zipeni??

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Daudziem ziepjiem, kā piemēram Canon S5, G9, G10 var uzbāzt zibeņus. Kaut kādiem Nikon arī manīju.

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

Daudziem ziepjiem, kā piemēram Canon S5, G9, G10 var uzbāzt zibeņus. Kaut kādiem Nikon arī manīju.

Ok, bet man šobrīd ir Fuji 6500, tam nevar. Un tāpēc pirkt vēlvienu ziepeni, kaut kā :wacko2:

Link to comment
Share on other sites

Es laikam ieteiktu sākumam http://www.simsim.lv/index.php?productID=184062 plus http://www.bm.lv/?l=lat&s=product&id=6728 . Tas ikdienai ... tad krāt priekš http://www.fotoveikals.lv/?p=productsMore&iProduct=1967, un tikmēr jau sapratīsi , cik nopietnu zibeni Tev vajag (apm no 150 - 300 Ls ).

Sākumam iebūvētajam var censties no kāda plāna , balta porolona , vai kāda cita materiāla uzmunsturēt izkliedētāju .

Pirmais stikls labs ikdienai (uzskatu ka Canonam nav alternatīvas šai diapazonā kropotai matricai, un uz platā gala var pat ko portretveidīgu censties ) , otrs stikls ļoti labs , gan portretiem gan spēlēm gan koncertiem ( arī rallijam ), kā jau te kāds minēja - Canon alternatīva ir x 2 vismaz , cenā .

Vienreiz tik jams man pievīla , kad bija jābildē vietā , kur bija +40 ēnā - atteica fokusēties , jo pārkarsa . Domāju ka cauri - kaput , bet neko - atdzisa un atkal strādā uz goda . Pat uz piektā marka , kurš ir ārkārtīgi prasīgs pret optiku , jams man dod nu pat ļoti labus rezultātus .

P.s Bet ja apstāsies uz 600- 700 totalprice , baidos ka stipri drīz nodzīvosies līdz gribēšanai ko labāku . Manuprāt jārēķinās uz bik vairāk - pakāpeniski , bet ar perspektīvu .

Labots - Peleecis
Link to comment
Share on other sites

versatile

mans komplekts man izmaksaja:

30D, lietots: 250 Ls (120 kamera, 130 remonts peec gada)

10-20, lietots, kaa jauns: 180 Ls

85/1.8, lietots, kaa jauns: 175 Ls

18-55 IS, lietots, kaa jauns: 50 ls

430 EX, lietota, kaa jauna: 80 ls

itogo:735 Ls ja nemaldos... ka reiz budzhets. Jaa, nav teleobjektiiva - ikdiena neprasas, ja vajag, uzlieku manualo 135/3.5 stiklu. ir vel visadi lorinji, bet bez tiem var iztikt.

Labots - versatile
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Protams Jūs jau visi esat eksperti un ar fotogrāfiju pelant naudu, bet man domāt, ka autoram ar viņa līdz galam īsti ndefinētajām prasībām neko vairāk par šādu kitu nevajag.

 

http://www.fotoveikals.lv/?p=productsMore&iProduct=1522

 

Kāda jēga pirkt labu body, ja nav normālas naudas labiem stikliem? Pēc kāda laika tas body jau būs novecojis un atkal būs jāmaina. Vai nu uzreiz liekam iekšā tos >2k LVL, bet tad ar foto ir tomēr kaut kas arī jāatpelna atpakaļ vai arī pērkam parastu amatieru tehniku.

Link to comment
Share on other sites

Kāds te ieminējās pa 18-200.... MĒSLS!!!!!!! Pats tādu nopirku, tagad esmu ļoti laimīgs :D:D:D Bet, tā kā pēdējā laikā sanācis fočēt baigi maz, tad man vienalga, ka man uz plaukta stāv tāds sūds :)

 

DSLR telpās bez ārējās zipenes ir tik pat vērts kā ziepis pa 100ls ;)

Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

martinno

 

18-200 mēsls ??? - pamatojumu odnako

nikkora 18-200nieks ar savu vr2 ir kā radīts ikdienas stikla vārdam ...

Link to comment
Share on other sites

Vasarā jau viņš ir ok, bet rudenī un ziemā pa tumšu. Tas arī galvenais mīnuss. Kā arī optiskie kropļojumi - pārāk garš diapazons.

Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

osscar

 

ĀĻÕ tu ko pa četri simti gribi ?

2.8 visā garumā ?!!!!

kamõn gribi gaišumu ? - noliec 3 štukas par trejiem stikliem un tad filozofē

ikdienai 18-200 ir ojoj ku labs un ar štrunta kita pāri pat salīdzināt nevar

(vismaz tas nikonam - citus ultrazūmus jāatzīst neesmu taustījis)

Link to comment
Share on other sites

NC - tas stikls ir IDEĀLS parastam lietotājam, kurš grib kaut ko vairāk par kit'a stiklu un grib labu zoom'u... Nopietnākai lietošanai tas der tikai ideālā apgaismojumā - saulains laiks/zibspuldze... Tiklīdz ārā parādās krēsla, bieži vien pietiek pat ar mākoņiem - tas stikls tālajā galā (un ne tikai) ir pilnībā nelietojams.

Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

martinno

 

bet tieši tā - stikli ir balanss starp ikdienu/darbu/baudu

 

mans noskatītais komplektiņš

18-200 ikdiena 400ls (ira)

14-24 2.8 darbs 1k ls (nāk)

50 1.4 300ls baudai (cerams būs) ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

pietiek,pietiek...

Link to comment
Share on other sites

versatile

Tagad metu aci uz Nikon D90.

 

šitai taču laikam pietiek ar AF??

 

jā.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...