Jump to content

Sals kniebj / Karstums cepina


Bastjens
 Share

Recommended Posts

JuutpaudisMaigcilveeks

Pusdiena. Pie manis -18.

Lielākajai daļai paziņu auto atsakās darboties. DUS pārdevēja teica, ka naktī esot bijis -25.

Šorīt 'piepīpēti' jau 4 auto. Būs jāsāk iekasēt. :whistle3:

Link to comment
Share on other sites

M, es tikko pamodos, māja patīkami silta, un tie ar 19 grādiem var iet iesālīties, nespēju tādā dubarā gulēt. Atradu toties dūraiņus, jo vakar ādas cimdos apsaldēju rokas pirksti, visi stīvi, un uzpampuši.

 

Ārā, Jelgavā, rādās -15.

 

Toties man ir ļauns prieciņš par draudzeni, svārciņos šodien aizgāja! :D Varēšu pasmieties, kā tās zeķubikses tagad viņu sildīs, kad smējās, ka man vajag vilkt, lai nesalst kājas! :D

Labots - ArT1E
Link to comment
Share on other sites

JuutpaudisMaigcilveeks

ArT1E, manējā minīšos cimperlē apkārt. Arī pa āru, nesalstot! Moš jāsāk pašam zeķbikses nēsāt..

Link to comment
Share on other sites

Biju ar sīko izstaigāties, tā ir kā ir, ja vējš ģīmī iepūš, tad nav tīkami. Pa stundu normāli atsalt var. bet vispār laiks foršs. Liekas baigi auksts, lai gan arī -35 ir piedzīvots un neko, bet nu pieņemu, ka tādu aukstumu diezvai vairs redzēsim.

Nesen mūsējie te bija pētījumu par klimatu pie mums sarakstījuši, vopšim pa TV izklāstā teica, ka pēc pārdesmit gadiem mums sals būs tikai aptuveni vienu mēnesi gadā - februārī ;XD

Link to comment
Share on other sites

Veicu ātro eksperimentu, vienā rokā dūrainis, otrā ādenieks, izskrēju uzpīpēt, kamēr nopīpēju, tikmēr rokas pirksti bija nejūtīgi ar ādenieku. Dūraiņi FTW!

 

Mazais takšelis gan nebija priecīgs par aukstumu, pastaigāja, patirināja kājas un prasījās iekšā, bet lielā vilcene (un kaut kāds krustojums) ar savu spalvu tik lēkšo apkārt, priekšnama durvju rokturis gan bija apsalis, viņa guļ priekšnamā, diez cik grādi tur bija naktī.

Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Nabaga dīzelīši :D

 

ļauns prieciņš par draudzeni, svārciņos šodien aizgāja! :D Varēšu pasmieties, kā tās zeķubikses tagad viņu sildīs, kad smējās, ka man vajag vilkt, lai nesalst kājas! :D

Smiesies arī, kad apsaldēs kaut ko?

 

Besī šitas sals. Ejot no veikala uz mājām rokas tā nosala (a maisiņi ta jānes bļ) bez cimdiem, ka nevarēju izņemt atslēgas no iekškabatas (ar rāvējslēdzēju) un durvis atslēgt. Pisos un mīcījos tur kā idiots kāpņutelpā minūtes ~5 :D

 

A ja vēl pamīzt sagribās... :sarkasms:

Labots - BASS
Link to comment
Share on other sites

BASS, atšķir sarkasmiņu, protams, ka nesmiešos, labi, ka jāiet tikai minūtes 5 viņai.

 

Vakar 23:30 mīzu ārā, nav tik traki, biksās silts un, tik ātri neatdziest, bet nevajag jau arī alu sadzerties un tad stāvēt 5 minūtes! :D

Link to comment
Share on other sites

Ha! -16... Vai tad tā ir ziema? Bet tā jau laikam tas ir.:sarkasms: Jaunā paaudze jau īstu ziemu neatceras. :sarkasms: Skolas gados fizkultūrā pat -20 grādos reizēm slēpojām. Vot bija ziema, kad gandrīz katru nakti janvārī parāva naktīs zem -30. Saldē jau ne jau tie grādi, bet mitrums. Pie tāda sala viss mitrums pazūd un krietni patīkamāk, kad ārā ir -20, nekā -8.

80-jos, kad bija lielie mīnusi (laikam ap -30°C), kad uz skolu nevajadzēja iet, bet tik un tā aizgājām ar draugu, taču skola kā izslaucīta. Skolotāja dzina mājās. Tad kopā vēl ar dažiem klasesbiedriem izlēmām iet uz (Saldus) pilskalna slēpot. Tā arī darījām un nekāda vaina:)

Labots - Brutto
Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Nu par sarkasmiņu sapratu, bet tomēr nav īstā lieta par ko jokot. ;)

 

Nav jau jāstāv 5min, tik pirms tam jāpastaigā 5min bez cimdiem. :) Bet ja gribās un jāmīcās pie durvīm, jo atslēgt nevari...

Labots - BASS
Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Man te koļegas nevar savus 90' VW dīzelīšus palaist. :D

Labots - BASS
Link to comment
Share on other sites

:sarkasms: Toties tas ir pozitīvs moments. Iestādi virs siltumtrases sniegpulkstenus, vai siltumnīcu uzslien,...

Kaut kad 90-jos šitā es tēvu jokojām, kad pie darba vietas (Saldus slimnīcas) visa siltumtrase bija smuki nokususi. Un tā jau tas bija gadu-gadiem.

Nez kā tur ir šobaltdien.

Link to comment
Share on other sites

JuutpaudisMaigcilveeks

Kāpēc zem 25 lai nebrauktu ar benzīnnieku? Kārtīgi uzsildu, lai eļļu atlaiž un braucu. Sēžu džemperīti, silti, ērti.. nesaprotu kāda vaina.

Kad bija darba golfi III dizeļi (2 gab.) arī nekādu problēmu nebija. Ja autiņu uztur - problēmu nav.

Labots - JuutpaudisMaigcilveeks
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Kāda tur piesegšana dīzelim pie -25? Eļļas stīvas, soļķis stīvs, aķis negriež un gotovs! Bet dīzelim ir tāda lieta, ka uz atslēgas pusgriezienu silda sveces. To izveic reizes 2 vai 3 un arī tavs traktors pieleks. Ģimenei lietošanā 4 dīzeļbundžas un no tām šādi jāsilda 2. Otras 2 lec bez problēmām. Gan jāatzīmē, ka ar sildīšanu lec 2002. gada Nissan 3.0 dīzelis un 2005. gada VW 2.0 TDI. Bet bez stresiem dzīvo 2000. gada VW 1.9TDI un 2006. gada VW 2.0TDI.

Link to comment
Share on other sites

JuutpaudisMaigcilveeks

BTW kā ar to mītu (jeb patiesību), ka tādā salā, pirms startēšanas vēlams laiciņu ieslēgt lampas, tjip, lai aķīts pie slodzes uzsilst? Tā arī ir, jeb tas izdomājums? Es no elektro ņe bum bum.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Nu es nezinu par to piesegšanu... šķiļ dziesmā un tad kādas minūtes 2 pasēž un pagaida kamēr eļļa izkustās. Protams, pareizi būtu sagaidīt normālas darba temperatūras parādīšanos, bet būsim reāli - to dara tikai F1. Savukārt ja nevar piešķilt, tad nekāda čurāšana atslēgas caurumā nelīdzēs. Maini aķi, maini sveces, maini auto, maini sievu, maini dzīves vietu uz kādu siltāku u.t.t.

Link to comment
Share on other sites

Ja dīzelis ir tehniskā kārtībā, tad arī -25 nav nekas!

Mans darba "zirgs" Opel Vectra 2001. gada "lec kā suns pie ķēdes"!

Link to comment
Share on other sites

ArT1E, manējā minīšos cimperlē apkārt. Arī pa āru, nesalstot! Moš jāsāk pašam zeķbikses nēsāt..

Tev un tam otram bērni nespīd, vismaz ar pašreizējām draudzenēm :)

Link to comment
Share on other sites

Aha, normāli koptu dīzeli varēs iedarbināt ne sliktāk kā benzīnnieku. Kamēr vien degviela spēs tecēt un tiks cauri degvielas filtram. Mans iepr. auto(1996 gada Audi ar 2.5TDI), arī pie -25 "leca" bez problēmām :) Parasti ieslēdzu tuvos uguņus un pāris reizes uzsildīju sveces/aķīti. "Leca" neskatoties uz to, ka no piecām svecēm tikai divas darbojās :D

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

Auksts gan.

Šodien ar vilkos uz stāvvietu ar domu-piešķilšu-nepiešķilšu. Autiņš nebija trīs dienas braukts. Pieleca gan no apgriziena, lai gan ģenerators nogriezās pēc skaņas tā dikti lēni. Uz roceni nekad neatstāju (parasti ielieku pirmajā robā), bet ātrumkārba gan pamatīgi cieta palikusi-atpakaļgaitā ielikt varēja ar grūtībām. Tiesa-pēc dažiem nobrauktiem kilometriem šamā atgāja. Takā līdz darbam nav baigais gabals - kādi km 7., tad ar siltumu arī tā pašvaki, kādus 2 kilometrus pirms gala punkta tik sāk tā kārtīgi sildīt, kad motors vismaz uz 80 C iesilis.

Link to comment
Share on other sites

Dīzelim galvenā problēma ir degviela, kas sabiezē.

No personīgās pieredzes, iesaku akumulātoru uz nakti nest iekšā, lai veiktspēja nekristos.

Link to comment
Share on other sites

hmm, manai darba mašīnai pagaidām sals neskadē, ok, eļļa sabiezē, durvis atvērt pagrūti (piesalušas gumijas(jāmaina)), bet no rītiem lec uz urrā, iedarbinu ar pirmo reizi- aizeju padzert kafiju un pēc 5-10 min braucu. Ok,pagājušo ziem bija grūtāk, jo biju ar pastiprinātāju pāris reizes izlādējis aķīti līdz minimumam un beigās to nobeidzu... (2006.gada Renault kangoo(nobraucis esmu ~46k km(90% pa rīgu))).

Labots - zuicis
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Te šīs dienas bija pārbaudījums velosipēdam zem -10 grādiem :) Pašam jau nesalst, tikai tehnika niķojas. Šodien konstatēju, ka trosīšu sistēmās bija ūdens sakrājies un pie sala nobloķējās. Vēl arī aizmugurējo zobratu nācās pārjaukt un ieziest ar citu eļļu, kas nesabiezē, citādi minoties rāva riņķī, jo zobiņi nepietiekami fiksējās.

 

Pret ledu nomainīju riepas pret Schwalbe Ice Spiker. Uz ledu turās zvērīgi un nobremzēt var stipri labāk, nekā lietainā laikā ar vasaras riepām. Tikai troksnis šīm riepām ievērojams, itsevišķi braucot pa pliku asfaltu lielā ātrumā :)

Link to comment
Share on other sites

Man jau liekas, ja akjis salaa labi griezh, i DIIZELI, i (kur nu veel) benziinieku piekurbulees, ka nemetaas!

Sorry, W7 mistiskaa veidaa pazuda garumziimes un miikstinajumi, eju restartaa!

Link to comment
Share on other sites

Domugrauds

jūsu galā jau snieg? man te jau kādi 10cm ir jau sasniguši, ceru ka šie būs sniegoti ziemassvētki

Link to comment
Share on other sites

Vēl nē, bet solija.

Rīga.

 

Par garuzīmēm, pietika ar Firefoxa restartu.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Guest biivers

Sveicu ziemā :)

 

Honda Integra, no riita nepielaidu - akjis beigts, bet to mees taapat visi zinam :p

 

Tukums, uz doto mirkli -14 graadi :D

Link to comment
Share on other sites

Windows gadžets rāda -11°C un sniegu, aiz loga pavecs termometrs -9°C un krītošu sniegu neredzu.

Rīga, Purvciems.

Link to comment
Share on other sites

binladens

Labrit visiem no Ogres kur sonakt naksnoju :D

 

To Mezavecis...> kadu ellu smereji ritenim jo man ari vajadzetu un trosites ari sabieze bet nevis sasalst, bet sabieze nnospied un pec kada laika tik lenam lenam atvelk, a iekstelkas viss cotka...

 

ogre izslidinajos vakar pa nakti bezjega tik forss miksts sniegs un visadi interesanti celi.. pec stundam 3 ka bus gaiss paredzets apciemot homoseksualu kalnus, draugs saka, ka tas ir OGLIGATI JAREDZ.. nu mos mos :D

 

Jautajums par smazkam litols>solidols.. man teica vismaz ka solidols paliek bieza konsistence, kaa ir by default, bet litols uzsilstot kustosam dalam paliek nedaudz skidraks... bet vai -20 mana velosipeda ass paliks silta ? :D un questione no.2 ir kadu smazku izveleties :?

Labots - binladens
Link to comment
Share on other sites

spitaligais

Ventspils augstskola:

 

Pa logu ārā skats ir reti riebīgs, nevar vairs iziet čībeņās uzpīpēt. Krīt no debesīm šitā baltā ķēpa, "smuks" vējš, redzamība ap 150-200 metru. Pēc meteoblue.com rādījumiem, temperatūra ap -7 grādi C

 

 

Link to comment
Share on other sites

Destructo

Kā kuram šodien ar autobraukšanu gāja?

 

Kāds no rīta pa vantinieku no pārdaugavas uz centru brauca? :)

Link to comment
Share on other sites

No "sals kniebj" temats pārgāja uz mašīnistu tematiku. It kā tā jau viņu nebūtu pilna pasaule.

Nu, jā, mašīnai arī sals kniebj un manam ritenim arī. Sunene tik priecājas par sniegu kā mazs bērns; šij laikam nekas nekniebj.

P.S. Saldū šobrīd -9°C.

Labots - Brutto
Link to comment
Share on other sites

Kā kuram šodien ar autobraukšanu gāja?

 

Kāds no rīta pa vantinieku no pārdaugavas uz centru brauca? :)

 

braucu ar sab preteja virziena bet propka bij no centra lidz pat ulmana gatvei, un sazin vel kas uz taas darijaas.

Link to comment
Share on other sites

  • Kafija featured un unfeatured this tēmaa

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...