Jump to content

Sals kniebj / Karstums cepina


Bastjens
 Share

Recommended Posts

Long John

Šoreiz laikam Salatētis nobijās no manām savlaicīgajām aktivitātēm. Nupat ieliku jaunu 75Ah aķi un mans vecais 1,9 Tdi Renītis pieleca, kā suns pie kājas..:)    Rezervei bija līdzi šeit pat- BOOT lapā ieteiktais poverbeņķis. Man gan nebija vajadzības, bet pāris kaimiņiem jau ir izpalīdzējis. Dubults neplīst..:)    

PS01 Power Bank.01.jpg

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Dundurs teica:

Klau, kas tev tie ir pat wi fi termometriem?

Šitādi. 2 paņēmu, salīdzināju ar daudzmaz kalbrētu un rāda uz goda. Kādi 4 mēneši iet ar AAA aķīšiem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , Stasss teica:

Paņēmu pirmo un lētāko, kas izlēca.

Tepat no čehiem atbrauks septiņās dienās.

Litija? Viņš ziemā vispār var izdot vairāk par 6A?

Lai gan … pēc tām septiņām dienām ziema tāpat būs beigusies :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , binary teica:

Litija?

Kādam jābūt? Čuguna?

Mūsdienās vai maz savādāki ir?

Link to comment
Share on other sites

Destructo

Itāļu triperis Fiat C300 šorīt pieleca ar pirmo reizi pat pēc mēneša stāvēšanas. Varbūt pie vainas jaunais akumulators.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Stasss teica:

Mūsdienās vai maz savādāki ir?

Es nezinu, varbūt ir :) Bet par viņu veiktspēju tādā kārtīgā ziemas rītā (-20°C un zvaigznes debesīs, nevis sniegputenis un +1°C :D) gan labprāt dzirdētu kādas atsauksmes.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , binary teica:

gan labprāt dzirdētu kādas atsauksmes.

Tur tā lieta ka atsauksmes ir labu labās.

Tepat @Racer gan jau var izstāstīt.

Link to comment
Share on other sites

Šitas labs :)

Man gan jauns aķītis, plus benzīns, griež kā griezis, neatkarīgi no grādiem ārā.

Link to comment
Share on other sites

Normālam aķim (un auto) ne -15C, ne -25C nekādas problēmas nerada. Cita lieta vecs dīzelis. Man laukos monsteraks (gaz 66/BMW/Volvo/VW krustojums) ar, gan jau 1/2 miljons jūdžu noskrējušu BMW turbodīzeli no 80-ajiem gadiem arī šādās temperatūrās vēlas, lai ieslēdz motora dzeses šķidruma sildītāju pirms iedarbināšanas.

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Racer teica:

Šitādi. 2 paņēmu, salīdzināju ar daudzmaz kalbrētu un rāda uz goda. Kādi 4 mēneši iet ar AAA aķīšiem.

Man tieši tādi ir , tu viņus ārā turi? Man viņi jau kādu gadu kalpo, vēl neesmu bačas mainījis. Pie tam viens pāris mēnešus nostāvēja pagrabā, kur ap 0 ziemā. Neesmu provējis ārā likt. Šie man likušies kā tāds indoor variants vairāk. Jo kā pa lietu/sniegu?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Dundurs teica:

Šie man likušies kā tāds indoor variants vairāk. Jo kā pa lietu/sniegu?

Viens stāv vasaras mājai iekšā, otrs ārā, tiesa zem nojumes. Nav pieredzes par ziemu, jo pavasarī nopirku. Rakstīts jau ir no -10 līdz +55. -16 rāda pagaidām. :) 

Link to comment
Share on other sites

Daži vīri saka ka labāk aķi priekš auto pirkt autosalonā, kas tavu auto marku tirgo, jā dargāk ir, bet kalpojot daudzreiz ilgāk. Man aķis automašīnā stāv vēl oriģinālais , kalpo jau desmito gadu tfu tfu tfu :) . Šodien  temp. -15,5 `C pieleca uz sitiena.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , kaads teica:

Daži vīri saka ka labāk aķi priekš auto pirkt autosalonā, kas tavu auto marku tirgo, jā dargāk ir, bet kalpojot daudzreiz ilgāk. Man aķis automašīnā stāv vēl oriģinālais , kalpo jau desmito gadu tfu tfu tfu :) . Šodien  temp. -15,5 `C pieleca uz sitiena.

It kā tā ir, jā. Man Passāts no Vācijas bija atbraucis ar 2008.gadā ieliktu OEM aķi. Izbeidza dzīvi 2017.gadā šķiet.
Ieliku kko lētu - šogad laikam tāds pussprādzis. It kā nedēļu katru dienu startē (un ne jau gausi, bet uz pus apgriezienu), bet var gadīties, ka nākamajā rītā vairs nestartē. Kad brauc, tad siltu startē bez problēmām. Pirms pāris nedēļām kā reiz ieliku jaunu un veco noliku uzlādētu rezervei.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 47 minūtēm , kaads teica:

Daži vīri saka ka labāk aķi priekš auto pirkt autosalonā, kas tavu auto marku tirgo, jā dargāk ir, bet kalpojot daudzreiz ilgāk. Man aķis automašīnā stāv vēl oriģinālais , kalpo jau desmito gadu tfu tfu tfu :) . Šodien  temp. -15,5 `C pieleca uz sitiena.

Šogad vienam RAV4 (šķiet, 2009. gada) mainīju aķi, vecais vēl bija OEM. Paskatījos, cik maksā OEM aķis - ārzemēs kaut kas ap €700. Nu… Kalpo jau viņš 2x ilgāk, bet nez vai gribas maksāt par to 5x vairāk :D

Gribēju likt AGM, bet akumulatorucentrs.lv atrunāja. Ieteica likt EFB aķi no Exide. Nu šorīt tā startēšana bija tāda gaužām gausa - nezinu, pie vainas aķis vai kas cits…

Link to comment
Share on other sites

Baidījos, ka auto šorīt nepieleks, -20 tomēr. Skuju, pieleca, bet pilnai laimei, kad uzsila, sāka čivināt. Nu pataisu, kapotu, laikam ventilators (šams uz termomuftes). Lai jau čivina. Sāku braukt no savas kupenas ārā, iedegas eļļas spiediena lampiņa. Pataisu kapotu, zem ieplūdes kolektora viss eļļā. Palidoja kkāda blīve eļļas filtra stiprinājuma apvidū. 

Kā saka - dzīve izdodas. :rofl:

Labots - Kazarms
  • Haha 2
  • Bēdīgs 1
Link to comment
Share on other sites

Šorīt Teikā -15, Saulkrastos -19,8. Tas wifi devējs pēc specenes ir līdz -10, bet -19,8 rāda. :D Ticami, jo pāris kilometrus tālāk man dzīvo čoms, kam arī ir devējs, tam rādīja -20,4. Viņam gan ir krievu publiskajā projektā devējs iesaistīts (līdzīgi kā Netatmo). Te var uzmest aci: https://narodmon.ru/

Link to comment
Share on other sites

Pirms 58 minūtēm , Kazarms teica:

Pataisu kapotu, zem ieplūdes kolektora viss eļļā. Palidoja kkāda blīve eļļas filtra stiprinājuma apvidū. 

Nogāju lejā pa gaismu apskatīties. Izrādās Passātiem tipiska problēma :D
Blīve starp eļļas dzesētāju un korpusu. 

Nedēļas nogalē būšot atkusnis, tad arī būs jānomaina. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 30 minūtēm , Racer teica:

Tas wifi devējs pēc specenes ir līdz -10, bet -19,8 rāda. :D 

Gan jau plastmasas korpusam -20°C varētu nepatikt.

Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , binary teica:

Šogad vienam RAV4 (šķiet, 2009. gada) mainīju aķi, vecais vēl bija OEM. Paskatījos, cik maksā OEM aķis - ārzemēs kaut kas ap €700. Nu… Kalpo jau viņš 2x ilgāk, bet nez vai gribas maksāt par to 5x vairāk :D

 

Nav mercedes piedāvājums, tāpēc varbūt arī nav 700 eur :)

 

 

image.png.4e505c68ee28aca704704d2e0de689ee.png

Link to comment
Share on other sites

versatile

Pierīgā vakarnakt -23, šonakt -27.
Mersis nepieleca vakar, bet nu tur aķis jau prasījās uz nomaiņu + pēdējoreiz degvielu lēju oktobrī pie plusiem, diez vai bija -20 izturīgais dīzelis tankā.

Skandināvu auto gan viss pa diedziņu, aukstumu i nejūt.

Link to comment
Share on other sites

Long John

Mans Bressera "gudrinieks" šorīt ap 10 rādīja - 16, turpat pie loga ārpusē esošais vecais stiklinieks- 18. Bet šamējam labajā pusē ir viltīgs rādījums "pēc sajūtām"- tas arī rādīja -18. Vēl šams velk info no Interneta caur WiFi un rāda prognozes 4 dienām- ar tām tāpat, kā mūsu meteorologiem- dažreiz štimmē, dažreiz nē...☺️  Vārdu sakot, smuka rotaļlieta vien ir. Pareizi jau saka- opji no mazdēliem atšķiras vien ar dārgākiem grabulīšiem...☺️  

211206_Bresser-meteo.jpg

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

darklight
pirms 13 stundām , Betmenis teica:

līdzekļi ko tirgo ir tikai naudas izmešana

Man Depo pirktā silikona smēre kalpo ļoti labi.

Link to comment
Share on other sites

Man arī, vienreiz sezonā (vai pat retāk) uzsmērējot silikonu, ir aizmirsies kas ir piesalušas durvis...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , kaads teica:

šitie krāsainie no 220V barojas?

Jā un bačas arī ja španis pazūd. No bačām vienīgi wifi neiet.

1 stundu atpakaļ, Long John teica:

Mans Bressera "gudrinieks"

Man ar tāds ir. Pa cik ņēmi, tagad dārgi, es pa 40 paņēmu pavasarī. Prognozes dažreiz sakrīt :D , ārējais devējs rāda precīzi, iekšējais kādu grādu zemāk.

Link to comment
Share on other sites

manējais ( ne Bresser) vairs neatrod āra sensorus. Pirms gadiem četriem neuztvēra vienu āra zonu, šogad  rudenī pārstāja uztvert otru āra devēju. Skatos ko varētu ņemt vietā. Vajadzīgs pulkstenis, temperatūra iekšējā, ārejā un mitruma rādījumi iekšā un ārā. Pārējie rādījumi, kā lidmašīnas pilota kabīnē tie verķi nav vajadzīgi.

Korpuss melns, vai pelēks. Kaitina tā baltā plastmasas dzeltēšana.

Labots - kaads
Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , kaads teica:

manējais ( ne Bresser) vairs neatrod āra sensorus.

Ir gadījies, ka ja centrālajam iekšas blokam sēžas bača, tad sāk neuztvert āra bloku. Racer bloks izskatās elegants un par gana saprātīgām naudiņām. Bet ja kādam entuziastam vēlme cīnīties ar moduļiem, tad te krievi valodā sakarīgs teksts. Man kautkas līdzīgs uzčinīts. Tikai BME280 mitruma sensors ārā ātri samirkst un rāda greizi. Par to ir infa netā

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , ggg97 teica:

ja centrālajam iekšas blokam sēžas bača, tad sāk neuztvert āra bloku.

šis nebūs tas gadījums.  Izjaucot to, neko dižu jau tas ar nedos.

Link to comment
Share on other sites

Long John
Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , kaads teica:

manējais ( ne Bresser) vairs neatrod āra sensorus

Āra blokiem baterijas nomainītas? 🙄

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , ju teica:

Āra blokiem baterijas nomainītas? 🙄

protams, pat liku blakus vienu pie otra. āra devēji paši pa sevi rāda gan mitruma gan temperatūras radījumus. tik nesavienojas ar bāzi. Kā jau rakstīju, sākumā viens nekonektējās, bet nu rudenī atteicās arī otrs.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...