Jump to content

Ledusskapja izvēle


Mezavecis
 Share

Recommended Posts

kaut_kaads
Pirms 1 minūtes , osscar teica:

ir  viens samsungs lietošanā  ..ala ņerža - cik skatījos tos pašus +- 5 simtus maksā 2m "garais". pagaidām nesūdzas. 

 

 

Pašam lietošanā arī ir Samsung ar kādu tur kompresoru kuram it kā ir 10 gadi garantija utt., nu jau gandrīz 5 gadus darbojas bez jebkādām problēmām, "no frost" un nekas neaizledo. 

Brats nopirka "Virlpūlu", tam pēc nepilna gada sačakarējās kaut kādas tur klapes, leduskapi nedzesēja, tikai saldēja saldētavu. Darbnīcā teica, ka tā esot tiem modeļiem..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , _dunduks_ teica:

piemaksāt par ledusskapja augstāku energoefektivitātes klasi.

Jap. Jauno ledusskapi nopirku 2x lielāku nekā bija, bet elektrības patēriņš nemainījās ne par matu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 55 minūtēm , Prime teica:

es šādu paņēmu

Pie kam, te par piegādi nav jāsatraucas, ņem uz pakomātu.

image.thumb.png.e66982716347744dedb626018b2bed3b.png

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

kaut_kaads

Štepselis droši vien būs iespiests durtiņās, pats skapis blakus būs nolikts :mrgreen:

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , _dunduks_ teica:

piemaksāt par ledusskapja augstāku energoefektivitātes klasi

Skatāmies gada elektroenerģijas patēriņu pa klasēm:

C- 162

D- 215

E- 254

F- 311

Tātad lielākā atšķirība C vs F klase (tā rupji rēķinot) sanāk 150 kWh gadā. Tas ir ~12 kWh mēnesī kas naudiņās būs aptuveni 3 eur. Starp D un E klasēm starpība mēneša rēķinā būs zem 1 eur.

Bet nu, ja rēķina uz 10 gadiem, tad protams salasās vairāki simti eur. Sava fiška tur ir.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu man sanāk, piemēram 1a, veicot atlasi pēc visiem vajadzīgajiem parametriem un orientējoties uz D efektivitātes klasi (C klase nebūs budžetā) sanāk izvēle starp tādiem ražotājiem, ka Samsung, AEG, Whirlpool, Beko, Ariston. Ja pareizi saprotu, tad ir labāk orientēties uz Samsung vai AEG? 

Link to comment
Share on other sites

Maz jau ticams ka tikai brends pats par sevi ir kāds rādītājs. Tāpat lielākā daļa ir viens un tas pats ražotājs, tik atsevišķus brendus pozicionē dažākos cenu segmentos.

Ja tā pavisam loģiski, tad atlasi kādu čupiņu, aizkrāso brendus (lai nečakarē prātu) un tad skaties, kurš vairāk atbilst tavām vajadzibām, budžetam, dizaina preferencēm. 

Link to comment
Share on other sites

Brīnos, kā var diezgan ievērojami atšķirties tilpumi vienāda izmēra skapjiem. Rādās man, ka viens ražotājs specenē norāda bruto tilpumu, cits izmantojamo tilpumu. :D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Prime teica:

es šādu paņēmu

man liekas, ka Tevi "nejebaļi"...

image.png.3565e522171fc8a41b3f9f270cc22e64.png

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Kad meklē pēc parametriem labākā lapa  ir  https://pta.lv/lv/sadzives-tehnika/ledusskapji

Viņiem elegants filtrs . No personīgās pieredze- iepatikās radagabala Samsung ar invertora kompresoru. Nu nezinu cik labi ja visu laiku darbojās, bet kluss. Iespējams ka paša kompresora detaļas nodilst vairāk tādā režīmā. Lai gan pats , kad pirkšu jaunu savas Snaige vietā, meklēšu kam ir iekšā ventilators kas maisa gaisu . Nu Snaigei iemontēju pats- efekts pamatīgs. Krietni mazāk tērē elektrību, kaut pats ventilators , kamēr neatver durvis , strādā nonstop ar 3W patēriņu. Un blakus efekts- ''raudošā siena'' vairs neapsalst (kad atkusa tad rasa tecēja pa drenāžu uz ārpusi), attiecīgi produkti neizkalst . Kāpēc vispār taisiju tādu modernizāciju? Nu nosprāga oriģinālais termostats. Dabūju mainīt. Ieliku kaut kādu ķīniešu pa 3 eur elektronisko ar LED displeju, kas rāda arī saldētavas temperatūru. Tā ka bija ''atplēsta'' virsma , kur stāvēja tas oriģinālas termostats( ledusskapja virspusē), ieliku tukšumā 12v baroklīti , releju, kurš atsļēdz kad atver durvis un pašā ledusskapī 120mm kluso datora ventilatoru ar kastīti , lai dzen gaisu no augšās gar ''raudošo sienu'' uz leju. Efekts sanāca negaidīti labs , jo tagad bez energopatēriņa samazināšanas un produktu neizžušanas arī visā ledusskapja tilpumā vienāda temperatūra. Agrāk... augšā siltāks apakšā aukstāks.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , oxygen teica:

invertora kompresoru

tas ir kas savādāks kā citiem? man diezgan tumša bilde par tiem kompresoriem.

Link to comment
Share on other sites

Invertora-kompresors griežas visu laiku(vai gandrīz?), tik, atkarībā no nepieciešamā aukstuma, maina apgriezienus. Visādā ziņā, radagabalam izklausījās baigi kluss. Manējais , parastais , kad slēdzās iekša un izslēdzas , krietni skaļāks . Iespējams ka tas , ar mainīgajiem apgriezieniem, precīzāk uztur temperatūru ( mazāka histerēze). Lai gan ja ir elektroniskais termostats, tad tā nav problēma parastajam. Lielāka , laikam, būs kam ir mehāniskais ar termosifonu. Tur pēc definīcijas nevar tipa ka pie 5 grādi ieslēdzas un pie seši izslēdzās. Bija kaut kāds krievu saits, kur izķidātas dažādu sistēmu labās un sliktās īpašības. Savādāk ja palasa ražotāju aprakstus , tad bieži uzsver pozitīvo bet par ēnas pusēm klusē .

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

Ir šitāds wirpūls:

https://www.rdveikals.lv/products/lv/216/447347/sort/5/filter/0_0_0_0/W7-921I-OX-ledusskapis.html?gclid=CjwKCAiAjs2bBhACEiwALTBWZQ9fA9dkirPb7677Hhf-dJ3gZRpMvGvNqc2DFGIAWdQX_T31Ko0MTxoCXq4QAvD_BwE

Tiesa gan tikai 2+ gadus, bet skapis normāls, viss griežās, lielāku toreiz budžetā neatradu, gandrīz virtuvē neiedabūju :D

Par vešanu jā, ir kā iepriekš teica, tā arī pats darīju, ielīda mašīnā guļus, tad padaudz stundas lai nostāvas stāvus, grāmatā rakstīts- lasīju, jo bija dzirdēts, ka tā vajagot :D

Link to comment
Share on other sites

Ir viens LG un Otrs Samsung.

LG ir daudz energo efektīvāks bet tā no lietošanas aspekta abi strādā labi ~3 gadus

 

Nekas jau tur īsti neatšķirās kaste no nerūsejoša tērauda un pa vidu plastmas ar stikliem. un cik labs kompresors/coili to jau neviens nesaka un netestē

Labots - Laxe
Link to comment
Share on other sites

Ar tiem kompresoriem ''ka ar bitēm''. Manējai Snaige bija Danfos ( kruta firma), bet pēc gada noķīlēja. Nu laba lieta ka Snaige garantija un meistars atjoza uz mājām. Nomainīja kompresoru (nu ne Danfos) un darbojās desmit gadus , kamēr izbeidzās termostats. Domāju vai pirkt jaunu, vai paspēlēties ar remontu. Beigās sanāca vairāk ka labi. Pēc šitā ievērtēju gaisa maisīšanu iekšā, Nu esmu redzējis kaut kādos krutos  ( laikam profesionālie, bez saldētavas) , kam šādi maisītāji iebūvēti. Iespējams ka ir arī prastākiem, bet neesmu pētījis kādā veikalā kas kuram iekšā. Nu nobeigsies vecais , tad sākšu meklēt. Lai gan... esmu redzējis kaut kādu 70-o sākuma ZIL kurš nemaz netaisās nobeigties. Cita lieta ka bija mainītas durvju gumijas. Laikam tie kompresori ''mūžigi''. Man fazendā darbojās Snaige, kas ražota 88 gadā. Nu bija mājas , tapa par mazu, aizvedu uz fazendu, bet vietā nopirku jaunu. Tiesa pēdējos gadus tas darbojās jau tik vasarā. Arī bija jānomaina durvju gumijas. Nu tad laikam nevajadzēja čakarēties , jo gumijas (magnētiskās, universālas, Lemonā) laikam kādi 15 eur, bet lietotus ledusskapapjus, kas daudz modernāki tirgoja tā ap 30-50 eiro. (kādi četri gadi atpakaļ).

PS izskatās ka esmu atpalicis, tie kas ar ventilatoru arī prastie

Link to comment
Share on other sites

darklight

Klau... Atvainojos par offtopiku, bet ja reiz aizgāja runa par gumiju mainīšanu... Man dāčā stāv un strādā antikvārais Saratov 2. Esmu tam aparātam ļoti pieķēries, ārā mest negribu, bet gumijas ir galīgi izjukušas. Uz kādām varētu mainīt? Mūsdienu ledusskapju gumijas, šķiet, nederēs. Ņemt kaut kādu visbiezāko durvju gumiju? Ir kāds eksperimentējis?

Link to comment
Share on other sites

Mūsdienu ledusskapju gumijā magnēts iekšā taču, tāpēc tās durvis pielīp. Neatceros kā bija PSRS laika ledusskapjos, uz kāda principa tās durvis pielipa. Diez vai parastā durvju gumija strādās.

Labots - kaads
Link to comment
Share on other sites

darklight

Vecajiem nav magnēts, durvis aizveras un atveras pēc līdzīga principa kā automašīnai, bet gumijai ir tikai blīvējoša funkcija.

Link to comment
Share on other sites

tad ņem plastilīnu, sataisi pikučus, ieliec durvju spraugā un aizver durvis. Nomēri pa cik saspiedās  plastilīns, tāda biezuma pērc durvju gumiju. Nemaksā tā gumija kosmosu, lai pamēģinātu kā ir ar to.

Link to comment
Share on other sites

Man, kad ievācos mantotā mājā, arī mantojumā bija palicis ZIL vai tml. Tāds aprūsējis un tml., bet strādājošs. Toreiz pārdevu, sanāca jauna Snaige (150l). Tai bija electrolux kompresors.

Link to comment
Share on other sites

pirms 22 stundām , kaut_kaads teica:

Brats nopirka "Virlpūlu", tam pēc nepilna gada sačakarējās kaut kādas tur klapes, leduskapi nedzesēja, tikai saldēja saldētavu. Darbnīcā teica, ka tā esot tiem modeļiem..

Man ir Whirlpool iebūvējamais… 2013.g. maijā pirkts… vienīgais 2metrīgais iebūvējamais ko tolaik varēja dabūt… viss labi! ;) 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , darklight teica:

Klau... Atvainojos par offtopiku, bet ja reiz aizgāja runa par gumiju mainīšanu... Man dāčā stāv un strādā antikvārais Saratov 2. Esmu tam aparātam ļoti pieķēries, ārā mest negribu, bet gumijas ir galīgi izjukušas. Uz kādām varētu mainīt? Mūsdienu ledusskapju gumijas, šķiet, nederēs. Ņemt kaut kādu visbiezāko durvju gumiju? Ir kāds eksperimentējis?

var nopirkt komplektu ar universālajām ledusskapja durvju gumijām kuras var piegriezt un pielīmēt praktiski jebkuram ledusskapim. 

Labots - zeds
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , ju teica:

Man, kad ievācos mantotā mājā, arī mantojumā bija palicis ZIL vai tml. Tāds aprūsējis un tml., bet strādājošs. Toreiz pārdevu, sanāca jauna Snaige (150l). Tai bija electrolux kompresors.

Zil ledusskapis man asociējas ar šo, trāpīju?

Pirms gadiem 10 vismaz, kojās blakus istabā draugam bija šāds :D

@dundurs vajadzētu arī šo atcerēties :D

Screenshot_20211215-080829_Facebook.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jā, kaut kas līdzīgs. Man bija pat tāds apaļīgāks :)

Ir tur tauta, kam vajag baigo dizainu. Jaunu, kas izskatās antīki, nevar atļauties (bija tūkstošos), bet paņem tādu veco, smuki pārkrāso, ieliekot pat modernu kompresoru, un ir antīkais dizains pa "lēto".

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 11 minūtēm , ju teica:

Jaunu, kas izskatās antīki, nevar atļauties (bija tūkstošos)

SMEG :) Bet tā arī nesaprotu to haipu. Tur Aeron krēsls vai Eames krēslam cenu - to es varu sarast. Bet SMEG tehniku nesaprotu. Kā reiz nesen biju vienā viesnīcā, kur bija - nu neērts štrunts.
Kitchenaid arī var saprast, kalpojot ilgi un tā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Paldies visiem, leCskapis iegādāts. Paņēmu Samsungu, šādu modeli. No vietējos Jelgavas veikalos uz vietas pieejamajiem, šis likās sakarīgākais.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Izskatās labais . Gan gaisa maisīšana iekšā gan redz temperatūru, kas kur nevis mistiskas iedaļas uz mehāniskā termostata. Lai labi kalpo!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...