Jump to content

Ledusskapja izvēle


Mezavecis
 Share

Recommended Posts

Jau sen briestu jaunam ledusskapim, jo vecais regulāri pieaug ar ledu, saldētavas durvis noplīsušas utt. Vajadzīgs ledusskapis ~150cm, ar lielāku vietu produktiem. Saldētavā man nav ko īpaši turēt un kodolziemai negatavojos.

Vēlētos, lai platumā nav pārāk šauri, lai gurķis nav jāliec līkumā. Nu tā, cenu kategorijā ap 200-300Ls.

 

Pēc kādiem kritērijiem vēl varētu skatīties un kuras firmas ledusskapji labāki? Ir pirkti Beko, Snaige ledusskapji, bet tie skaļi un plauktu konstrukcijas neveiklas.

 

Pagaidām skatos uz Electrolux ledusskapi, piemēram, šādu Electrolux ERD 28304 X (pataustīju RD Electronics bodē).

Link to comment
Share on other sites

Es, protams, par to ņifiga nezinu, bet es arī skatītos uz Electrolux, Whirpool. Pašam ģimenē ir bijusi pieredze ar Indesit ledusskapi, kurš itkā bija labs, bet pēc dažiem gadiem nobeidzās. Tagad senčiem ir Samsung ledusskapis, ar ko viņi ir ļoti apmierināti, cik zinu. Man gan itkā Samsung un LG šķiet lētie ķīnieši, bet... laikam tas tomēr ir gaumes jautājums. Ir arī daudz labu atsauksmju par Samsung dzirdēts. :)

 

Veļas mašīna man ir Whirpool, strādā ļoti labi jau vairākus gadus, esmu apmierināts ar to, un tātad ar Whirpool kā tādu arī. :)

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tā gluži visas firmas vienā maisā nevar bāzt. Samsungs ražo labus monitorus, toties sadzīves tehnikā ne īpaši veicas. Pašam un laukos ir Samsung veļas mašīna. Abām piemetās viens un tas pats defekts - nosprāga durvju atslēga nosvilinot elektroniku. Salāpot šo te, jau vairākus gadus viss pārējais nevainojami strādā.

 

Ledusskapji ir cita opera un maz man zināšanu par tiem.

Link to comment
Share on other sites

Pats sev paņēmu Samsung RL41 http://www.oga.lv/index.php?lapa=produkts&veikals=4&kategorija=23&grupa=43&subgrupa=135&avots=eoga&kods=RL41ECPS1

Ideāls ledusskapis, 192cm augsts, no frost, temperatūru var regulēt grādos uz LCD ekrāna, ērti visām atvilknēm piekļūt, katrā ziņā man vienam pilnīgi pietiek. Arī nav pārāk skaļš, ņemot vērā ka man ir studio tipa dzīvoklis, tad gulēt var mierīgi.

Link to comment
Share on other sites

Aizej līdz kimko veikalam krasta ielā, tur baigi normālās atlaides dažiem labiem ledusskapjiem. Ļoti liels klāsts ( mājaslapā baigi mazais, bet pašā veikalā ir ļoti daudz ). Pirku tur veļasmašīnu. Bazarēju ar pārdevēju minūtes 30 un beigās vēl izbazarēju 15 % atlaidi tā jau esošajai atlaidei :D

 

Pašam pāris gadus labi kalpo indesit ledusskapis, veļasmašīna whirlpool vispār jau ir 6 gadus bez problēmām. Jāskatās ir nevis pēc ražotāja, bet tieši pēc modeļa. Lēto galu modeļi praktiski visi ir vienādi ( atšķiras tikai dizains ) , bet ~ 300 ls vairs nav lētais gals un tur ir jāskatās lai neiegrābtos .

Link to comment
Share on other sites

Ak jā, Samsung veļasmašīnām un ledusskapjiem nav ne vainas. Nu tiesa, es arī veļasmašīnu pirku no ne tā lētā gala. Pārējais gan viss man ir no Zanussi/Electrolux. Nekāds problēmas nav bijušas un neredzu lai būtu.

Link to comment
Share on other sites

darklight

Es jau ar balsotu par Electrolux (pats pirms nepilna gada paņēmu). Iesaku palūrēt viņu firmas veikalā Tērbatas ielā, varētu būt lētāk nekā RD.

Link to comment
Share on other sites

Normāli Electrolux ledusskapji sākas no 500Ls. Lētuči no Electrolux nav nekas labs. Lētajā galā līdz 400/500Ls labākie ir Snaige, Samsung, varbūt vel Whirlpool. Electroluxam ir labas highend preces, bet lētais un vidējais gals jāskatās tad ir Zanussi, kas ir tas pats Electrolux, bet nepārmaksāsi par Electrolux brendu tik daudz.

Link to comment
Share on other sites

Biju dzirdeejis ka Snaige razho prieksh Electrolux!

Ka Snaige lietotaaajs ar kadu 5 gadu stazhu varu teikt ka ir ok.

Leduskapis krasu nav mainiijis un Snaige uzraksts nav nokritis

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Kasparz, tie 500Ls vērtie ledusskapji ir augstie ~2m, kas man nav vajadzīgs. Laukos ir līdzīgs Siemens monstrs. Protams laba jau tā nulles kamera, bet es ar dārzeņu glabāšanu nenodarbojos, līdz ar to nav vērts pirkt tādus.

 

160cm ir augstuma limits, lai varētu ledusskapi pabāzt zem virtuves plaukta. Citur vietas virtuvē nav.

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

PS. Njeemu letako Snaige par 160 ls, neredzu jegu maxaat ipashi vairaaak (ok bija gan tada fishka ka var darzenjus galabaat saldetavaa kruta sasaldeetus kka ipashi... bet vienkarshi sasaldeeetiem ar nav ne vainas)

Link to comment
Share on other sites

Kompresori tur var būt vieni un tie paši, bet pēc defaulta Electrolux un AEG ir dārgā gala brendi un paņemot Zanussi, Snaige vai Sausung par 20% zemāku cenu iegūsi to pašu produktu. Tāpēc es saku vēlreiz, gribi labu Electrolux ledusskapi, maksā, reāli tas 200latīgais Electrolux ir apsolūtais lētucis un par 200Ls ir citi, labāki skapji.

 

Kasparz, tie 500Ls vērtie ledusskapji ir augstie ~2m, kas man nav vajadzīgs. Laukos ir līdzīgs Siemens monstrs. Protams laba jau tā nulles kamera, bet es ar dārzeņu glabāšanu nenodarbojos, līdz ar to nav vērts pirkt tādus.

 

160cm ir augstuma limits, lai varētu ledusskapi pabāzt zem virtuves plaukta. Citur vietas virtuvē nav.

Nav augstie, vienkārši tur iekšā ir daudzas un noderīgas fīčas. Agrāk arī domāju ka gaisa plūsmas dzesēšana un no frost ir kautkāds bs, bet piecus mēnešus ledusskapis jau darbojas un neviena ledus pilīte nav parādijusies saldētavā. Arī pīkst, ja noregulētā temperatūra izmainās negaidīti, var uzlikt atvaļinājuma režīmu, u.t.t. Lai arī sīkumi, bet kopā ir tā vērti lai pārmaksātu. Nav jau videokarte, kura pēc gada būs nekam nederīga.Ja nebūtu viss dzīvoklis jāiekārto, tad ņemtu Electroluxu ar divām durvīm, bet nu tas jau ir mazliet overkills.

Labots - Kasparz
Link to comment
Share on other sites

Mutes! Samsunga skapji rullē gurķi.

Pašam šitas iraid. Nu prīmā. Atsaldēt nevajag, strādā ļoti klusi un feini regulējās temperatūra no ekrānīša, noderīgi, ja brkaņieri mednieki iepriecina ar mežacūkas cisku, tad uzmet saldētavu uz maksimumu un baigi fiksi viss lielais klucis ir sasaldēts.

A tas augstums ir būtisks kā limits telpai, vai vienkārši tā iedomājies? Jo šitas ir uz 1,8m un man kā vīram uz 1,9m tas ir normāli, jo nevajag kā pie vecās Minskas 19 līkumos samesties, lai majonēzi izvilktu.

Un saldētavas nozīmi ar nevajag pārlieku noniecināt, visi zin, ka es ēst gatavo nemāku, bet tomēr baigi feini, ka vari iemest tur rudenī sagrieztas sēnes un janvārī sevi pacienāt ar baraviku zupu, nemaz nerunājot par zemenēm, citām ogām, saldētu zaceni un pāris šnabjiem. Pašam tie trīs plaukti tā piekrāmēti, ka sieva izlika manu šnabi aiz durvīm, ja vēl sīkie (ir, būs), tad allažiņ tiek saldēti dārzeņi putrām un citām pretīgām mantām.

Labots - Gestapo
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Esmu ilgi domājis par saldētavu. Parasti tajā glabājas maksimums viena pelmeņu paka, līdz ar to vairāk vajag vietu taisni galvenai kamerai, īpaši ja no laukiem savesti visādi labumi.

Link to comment
Share on other sites

Ja meklē ilgam mūžam, tad jāņem BOSH vai Siemens. Tā sadzīves tehnika ir nenokaujama, nu gluži kā padomju laika ledusskapis, kas strādāja 30 gadus. Pārējie pārsvarā tā +- pieciem līdz desmit gadiem.

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Reku, tev būs iģeaļņiks!

 

http://www.pta.lv/lv/preces/fridge_7/ap_sald_5/189361.html

 

* 156cm

* visādi nofrosti un atvērto durvju signalizācijas

* stikla plaukti

 

http://www.pta.lv/lv/preces/fridge_7/ap_sald_5/192378.html

 

http://www.pta.lv/lv/preces/fridge_7/ap_sald_5/211324.html

 

Electrolux nopirka mani vecvecāki ~mēnesi atpakaļ. Baigi apmierinātie, jo šis ir ar plānajām sienām - gurķis točna nebūs jāsien mezglā.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tāds iģeaļņiks nemaz nav. Es jau pirmajā topikā uzsvēru, ka man nevajag lielo saldētavu, kura aizņem gandrīz pusi no visas vietas.

Link to comment
Share on other sites

Ņem Snaigi!

Cena zemāka un kompresori tie paši kas "krutajiem" brendiem.

 

p.s. ja dikti gribās glaunu nosaukumu, uzlīmē uz korpusa pats kādu gribi!!! :on_the_quiet2:

Link to comment
Share on other sites

darklight

Mjā, kā nu kuram ar tām Snaigēm. Man krustmāte ir nomainījusi jau divas - katra nostrādāja divus gadus un pāris mēnešus. Vairs par Snaigi dzirdēt negrib.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

man nevajag lielo saldētavu

 

Jebkurā gadījumā tā saldētava būs ~150...160cm augstos ledusskapjos. 5cm uz vienu vai otru pusi sladētavas izmēri, bet būs.

 

Tad skaties uz saldētavu augšā, bet mūsdienās nevien vairs nevēlas pieliekties!!!

 

http://www.pta.lv/lv/preces/fridge_7/augsa_8/192401.html

 

http://www.pta.lv/lv/preces/fridge_7/augsa_8/208044.html

 

http://www.pta.lv/lv/preces/fridge_7/augsa_8/110278.html

Link to comment
Share on other sites

Ja ņem ar saldētavu - tad es ņemtu ar saldētavu apakšā.

Pašam arī ir Samsungledusskapis - strādā ok. Nekas neaizsalst. Ir pašatkausēšanās - kādreiz jauzmet aci vai nav ar lupatiņu jānoslauka ūdens no apakšējās dārzeņu kastes.

Bratanam bija vido - pēc datiem baigi ekonomisks - 182kw/gadā, bet šis maita aizsaldēja saldētavas durvis - sprauga bija durvju gumijā - nokondensējās un aizsala. Dabuja vest pārdevējam un šie godīgi piedāvāja ņemt naudu vai ko citu - neko paņēma arī samsung un kein problem.

Link to comment
Share on other sites

Vēl vari papētīt Beko ražojumus. Mums mājās ir. Pārcietis pārcelšānos 3 reizes :) un strādā ka prieks. Nav jau nekāds krutais ar daudz papildus podziņām, taču savu funkciju pilda. Savulaik pa akcijām paņēmām...

Link to comment
Share on other sites

Ja meklē ilgam mūžam, tad jāņem BOSH vai Siemens. Tā sadzīves tehnika ir nenokaujama, nu gluži kā padomju laika ledusskapis, kas strādāja 30 gadus. Pārējie pārsvarā tā +- pieciem līdz desmit gadiem.

Nu, nu, es vienkārši fiziski nevaru iedomāties, kā man kāa manta var stāvēt kaut 5 gadus viena un tā pati. Ledusskapja normāls mūžs ir 5, nu maksimums 8 gadi, tad tas jau morāli ir novecojis. Bosch un Siemens nav nekas baigi woow, man teiksim ir jauns Bosch gludeklis kas maksāja ap 30Ls, bet man nepatīk, viennozīmīgi otrreiz tādu nepirktu. Beko būtībā ir drēbju skapis ar funkciju pasaldēt, lai kodes mēteļos nemetās. Cilvēks grib ledusskapi nopirkt, a šim beko iesaka.

Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

starp citu tūlīt ņirgsiet bet iesaku apskatīties veco labo MINSK

apskatāmi ledusskapji Baltkrievijas preču veikalā pretī krišnām (nosacīti krišbarona un gertrūdes stūris)

kāds labums - perfekti bleķi nevis folijas plānuma papīrs

sīcis ar kājeli iesperot bukti neuztaisīs

izturīgi pēc velna jo minimums elektronikas kas gļučī nejēgā ...

un kas dīvaini - klusi maitas ...

Link to comment
Share on other sites

Vernerā skatījies iebūvējamo tehniku ar vizuālajiem defektiem?

Man jau liekas ka ar saskrēpētu sānu ir vērts ņemt, jo tas darbību neietekmē.

Link to comment
Share on other sites

eltons2121

Beko būtībā ir drēbju skapis ar funkciju pasaldēt, lai kodes mēteļos nemetās. Cilvēks grib ledusskapi nopirkt, a šim beko iesaka.

 

Varbūt vari precīzāk izteikties par mīnusiem tos pamatojot.

Link to comment
Share on other sites

vispār ir sadz tehnikas remontdarbnīcas, Jelgavā vienā tādā paviesojos, tur sakarīgi cilvēki, izstāsta uz kādiem krāmiem var skatīties, un uz kādiem labāk neuzķerties. moš tavā krajā ar ir kādi remontnieki ar ko aprunāties.

 

 

hehehe:) cik garš gurķis tev tur paredzēts?

 

PS - es ledusskapi nelietoju vispār - ekonomiija, klusums. neēd elektrību ik mēnesi un nav jāpērk par 200Ls. sviesta vietā uz maizes var lietot eļļu, sanāk lētāk par sviestu un nebojājas :)

Labots - Varonis
Link to comment
Share on other sites

starp citu tūlīt ņirgsiet bet iesaku apskatīties veco labo MINSK

apskatāmi ledusskapji Baltkrievijas preču veikalā pretī krišnām (nosacīti krišbarona un gertrūdes stūris)

kāds labums - perfekti bleķi nevis folijas plānuma papīrs

sīcis ar kājeli iesperot bukti neuztaisīs

izturīgi pēc velna jo minimums elektronikas kas gļučī nejēgā ...

un kas dīvaini - klusi maitas ...

Maniem vecākiem ir ~5-7 gadus vecs Minsk, tāds sūc ka turies. Kompresors 2x reizes pildīts, skaļš, sāni auksti, aizmugurējais radiators karsts, kamerā vienā vietā viss sasalst, apakšā nekas nesalst, nu tas vienkārši nav nopietni. Vienkārši ja cilvēks nav lietojis neko dārgāku, tad arī tāds Minsk būs labs ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Mezavecis

Tātad beidzot uz Ziemassvētkiem iegādājos 1.78 m ledusskapi Electrolux Inspire ar sīkiem nenozīmīgiem vizuāliem defektiem. Tomēr lētāk nekā jauns un kalpos ne sliktāk :)

Link to comment
Share on other sites

Neturi locekli sveci zem pūra, cik naudiņas noliki, kas tieši par defektiem? :)

Labots - Gestapo
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Nu neko daudz nenoliku, tikai 155Ls ar visu piegādi. Vienīgie defekti ko pamanīju ir uz durvīm maz saskatāmas buktes un 2 vietās piešpaktelēts. Bet manā ne tik perfektajā dzīvoklī tas viss ir sīkums un labi izskatās :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

sveiki!vajag padomu,vajag jaunu leduskapi,bet viņu ir tik daudz,kad galva reibst no visa !funkciju un opciju ir tik daudz,kad nezinu,ko vajag un ko nē!kam jāpievērš uzmanība?kas no funkcijām ir labs?kas nav vajadzīgs?

sākuma doma ir kad vajag,lai kamera ir apakšā,un sākot no 180cm augumā!

 

iepatikās šis  http://www.707.lv/?id=154&pid=422494

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Pa lielam tie ledusskapji neatšķiras viens no otra. Pieredze gan rādīja, ka Snaige un Electrolux ir diezgan paskaļi un gluži dzīvojamā istabā vai guļamistabā nav vēlams novietot.

 

Topikā minētais Electrolux aizceļoja lietošanai radiem un tagad nopirkts jauns Samsung. Sūdzību pagaidām nav.  Šoreiz izvēlējos ledusskapi aizbraucot uz bodi pataustot un izvēlējos to, kas patīk. 

Link to comment
Share on other sites

Labākā izvēle, Rīgā, laikam šiem http://www.pta.lv/LV/maza_sadzives_tehnika .  Nu mājas lapā var salikt filtrus un piemeklēt ko ( izmēri, energopatēriņš,) . Atverot konkrētam , jau ir sīkāks apraksts.. Uz ko jāskatās kad sākotnēji skaties lapā: 1. trokšnu līmenis- jo mazāk decibeli jo labāk ( ja dzīvoklī, savādāk skaļs sāks ātri kaitināt) . 2. cik saldētava tur bez elektrības -jo ilgāk, jo labāk ( nu gan kad pazūd elektrība, gan tīri cik laba siltumizolācija)

 Nu papildus parametrs cik kg/24st var sasaldēt. Nu tas rāda cik ir ''rezerve''. Ja tas skaitlis tāds nīkulīgs, tad var gadīties ka ko vairāk ieliekot saldētavā , atkūst pārējais kas jau ir iekšā. 

Papildus, jau tīri praktiski pirms pērk- bodē atvērt to leduskapi. Ja ož pēc ''plastmasas'' , tad ir izmantota lētā plastmasa, no kuras dalās ārā visāda draza un aiziet uz produktiem. Piemēram Elektrolux lētā gala tas ir izteikti. Nu vēl viena lieta - kā tiek nodrošināta garantija. Ir sviests, kad ja kas, lēduskapis pašam jāvēd kaut kur tipa autorizētu servisu. Tāda ziņā mani patīkami pārsteidza Snaige. Nu noklamēja kompresors ( kaut bija Danfos, bet neviens jau nav pasargāts no brāķa) . Pacēlu pirkuma papīrus un... interneta bode kur pirku sen jau aizgājusi pa skuju taku. Domāju ka būs problēmas, bet izrādās ka ir remonkantoris , kas Latvijā nodrošina garantijas apkalpošanu ( cik saprotu arī vairākām citām markām) . Vajadzēja tik pirkuma čeku ar datumu un papīru, kas bija leduskapja iepakojumā par garantiju. Pēc pāris stundām atjoza meistars, nomainija kompresoru ( intresanti ka jaunais kompresors ne Danfos, bet Elektrolux ) man mājās. Nu ko klientam vairāk vajag? Personīgi manās acī tās Snaige akcijas ir tik augušas. Starp citu tanī Snaige rūpnīcā Lietuvā ražo gan Snaige, gan Elektrolux, gan, laikam , Bosh leduskapjus . To ka daudzas detaļas (plastmasas) ir ražotas ar vienu presformu, var labi redzēt bodēs kur ir gan Snaige, gan Elektrolux leduskapji . Tā ka neredzu nekādu vajadzību maksāt tik par Elektrolux uzrakstu . Vismaz lētā gala Elektrolux  pklastmasa būs sliktāka kā Snaige.

 Starp citu, tanī PTA uz vietas ir bezjēgā daudz dažādu leduskapju modeļu. Nu reāli var apčamdīt . Pie tam visu iespējamo ražotāju.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...