Jump to content

32bit vai 64bit W7


Spektators
 Share

Recommended Posts

Nesen nopirku jaunu PC, uzliku W7, viss bumbās... Tikai skatos, ka man ir 32bit versija windowsa'm (un RAM izmanto 3 no 4GB), bet ir iespējams izmantot arī 64bit versiju.

 

Gribēju zināt, kāda ir atšķirība šīm versijām, vai viņu nevar kkā vienkārši papildināt/izmainīt?! Kā to vispār var izdarīt?!

 

Wikipēdijā neradu skaidrību, tapēc vēršos šeit... Cik sapratu 64bit ļauj pārvadīt vairāk datus, tātad labāks sniegums darbā of smth...?!

 

Paldies!

Labots - Spektators
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

32bit versiju neuzlabosi, nepapildināsi. Un vai to vajag, ja ir 64bit versija?

Gribēju zināt, kāda ir atšķirība šīm versijām, vai viņu nevar kkā vienkārši papildināt/izmainīt?! Kā to vispār var izdarīt?!

 

Ja tev vairāk par 4GB RAM, tad vajag 64bit, citādi jēgas nekādas un lieki resursi tērējās.

Link to comment
Share on other sites

Spektators

Tad saki nav to vērts, ja?!

 

Kam tad ir vajadzīga un kur pielieto to 64bit versiju?!

Tjip ļoti krutiem kompjiem tikai redz rezultātu?!

 

Vienīgi nedaudz kaitina, ka nelieto W visus 4GB, vai arī tikai tā raksta, ka nelieto :(

Labots - Spektators
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Nu tak vēlreiz izlasi manu iepriekšējo postu.

Link to comment
Share on other sites

Spektators

es izlasīju postu, un parasti cenšos lasīt kārtīgi, man vienkārši interesē (nepārliecina, ja man vienkārši pasaka, ko drīkst un ko nedrīkst, stulbi, bet pašam gribas nonākt pie kāda secinājuma/lēmuma), kādam mērķim radīta 64bit versija kā tāda....

 

 

Sky_High, Tev ir oriģinālais W7, speciāli meklēji 64bit versiju?!

Labots - Spektators
Link to comment
Share on other sites

nezinu ar kuru vietu tu lasīji, bet Mežavecis visu ļoti skaidri uzrakstīja - "Ja tev vairāk par (es gan teiktu - vismaz) 4GB RAM, tad vajag 64bit, citādi jēgas nekādas un lieki resursi tērējās."

Labots - Lapelis
Link to comment
Share on other sites

Spektators

Labi, paldies par ieteikumu!

 

Pieņemsim, ka es to sapratu.

 

Es tad gribētu zināt, kam domāta 64bit versija un kam 32bit, kāda viņām atšķirība/priekšrocības?!

Link to comment
Share on other sites

Spektators teiksim taa peec vistas man gribaas vispirms izmeegjinaat ko peerku

bet kaa jau teicu - pagaidaam nekaadas vainas

kaads tam sakars ar 64bit vai 32bit versijaam?

aa jaa man arii 64bit cpu

atklaati sakot nezinu kas tur labaak vai sliktaak, man galvenais ka straadaa

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Mežaveci un Lapelis, jūs esat esi aizmirsuši par hardware komponentēm nepieciešamo adress space. Tādēļ viss 32-bit dotais 4GB adress space nekad nebūs pieejams priekš RAM. Reālām pamatplatēm priekš RAM pieejami parasti ir 2-3,75GB. Autoram 3GB, kā jau viņš minēja. Līdz ar to viņam jau ir jāliek 64-bit. Un nav jau tā, ka 64-bit rij 2reiz vairāk RAM. Tur kādi 100-200MB tikai klāt nāk.

 

Autor, 64-bit galvenokārt ir radīts lai RAM ietu tālāk par augstāk aprakstīto limitu. Sekundāri tur CPU vēl ir divreiz vairāk general purpose reģistru un lielāka veiktspēja 64 un 128-bit integer un floating point skaitļošanā. Tikai, protams, izmantot jaunās iespējas spēj tikai 64-bit programmas, bet vecās 32-bit darbojas tāpat kā tās darbojās 32-bit OS. 

Labots - Inspektors Caps
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

es gan teiktu, ka atslēgas vārds pie šīs izvēles ir - iekārtu draiveri. Ja ir visi nepieciešamie draiveri 64bit sistēmai, liekam to, ja nav - arī izvēles nav. Atmiņas apjoms darbotiesspējai nebūs šķērslis ne vienai, ne arī otrai.

Link to comment
Share on other sites

A piem. ja JAU ir 32bitiiga versija, var apgreidoties uz 64bitiigo? lai paliktu softi sainstaleeti kaa pirms upgrade?

 

vienkārši nekad nav bijusi dariishana ar 64bit win!

 

Lab! Google atbildeeja aatraak! Nevar :(

Labots - V.I.P.
Link to comment
Share on other sites

ar XP 32 bitu ēra ir beigusies.

Jaunās OS ir jāņem tikai ar 64 bitiem.

Link to comment
Share on other sites

VIL,

portatīvajam 2GB RAM un man tagad bāzt virsū 64bit OS?!

Labots - cash^
Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

nu nezinu ko jūs tur varat pr 64bitiem strīdēties

manām 5cām kārbām jau 32 bitu windozei 7 draiveri caur pakaļu jāmeklē

un ta knapi knapi spēju visu pie dzīvības dabūt

ar 64 murgu vēl jāties uz dzelžiem kas ir vecaki par pusgadu ir BEZJĒDZĪBA

 

vienīgais kam tas der ja rāmis ir 2x VIRS 4Gb

un nevajag tik siltu liet ka 32niece ar saviem 3.5 no 4gb izmantotajiem būs "sliktāka un bremzīgāka " par ūberkruto 64nieci ak jīhāāā woooow pēdējos 500 megus izmantos - tas ir pilnīgs pox un neko nedodošs faktors ...

 

TIKA UN VIENĪGI jauni ūberkruti dzelži ar 8+ gigiem rāmja ir spējīgi novērtēt 64btu labumus ...

Labots - NormaalsCilveeks
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

cash^, ar 2GB mierīgi jau var likt arī 64-bit. Vai vajag, tas jau ir individuāls jautājums. Neko diži vairāk 64 par 32 nerij. Kādi 100-200MB nevienam nekrata. :)

 

NC, nezinu kas Tev tie par devaisiem, bet man te 64-bit dažam kompim ar Athlon 64 3000+ un Radeon X550 rullē bez problēmām. Arī Linksys PCI Wi-Fi kartei draiveri čipa (Atheros) ražotāja lapā ir novelkami bez problēmām. Canon PIXMA iP1500 arī nav nekāds jaunais, bet Windows Update visu pats nokārtoja. Tajā pašā mājā ar 64-bit arī tiek lietots ne baigi jauns Acer un viss notiek. :) Nevienu programmu vēl nezinu, kura ietu 32-bit un neiet 64-bit. Ja arī tāda ir, tad tas ir totāls mēsls ko tāpat jāaizvieto ar ko citu. Par RAM apjomiem jau nu toč nepiekrītu - tieši 4GB (ieskaitot) ir apjoms no kura 64-bit ir obligāts. Savādāk taču nav jēgas pirkt to RAM! 2-4GB jāskatās pēc apstākļiem, bet zem 2GB tikai 32-bit, protams.

 

Pie tam virs 4GB parasti ir Photoshopistiem utt., kur softa 64-bit versija skaitļot spēs ātrāk. Ja arī šodienas versija nespēj, tad rītdienas spēs. :)

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

VIL,

portatīvajam 2GB RAM un man tagad bāzt virsū 64bit OS?!

 

Par to jādomā, iegādājoties OEM versiju.

Ja tiek ņemts jauns laptops, tad, protams, jāliek 64 biti. Kādēļ bez iemesla aizliegt sev izpildīt 64 bitu programmas?

Pretarguments: ja uz laptopa būs jādarbina softi, kas principā nestrādā 64 bitu vidē.

 

Vēl ne tik sen pārgājām no 16 bitiem uz 32. Var izmantot tālaika pieredzi un argumentus.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Gluži jau 8GB nevaajg. Vismaz jau kādu lauku sēžot uz Win2008 ar 6Gb rāmja, ir stipri jūtama aptšķirība. Vispār XP atmiņu neprot izmantot un 4GB aizpiržās ar neko pēc 2 nedēļām hibernate vai suspend režīmā, bet es nedomāju, ka tur pie vainas 32 vai 64 bit. Viens labs iemesls, kapēc migrēt uz jaunāku OS.

TIKA UN VIENĪGI jauni ūberkruti dzelži ar 8+ gigiem rāmja ir spējīgi novērtēt 64btu labumus ...

Link to comment
Share on other sites

Patiesībā, PAE var izmantot jebkurš Windows OS, bet tur vēl arī softam jābūt speciāli rakstītam, lai izmantotu šīs iespējas. Uzliekot 64-bit Windows Tev visi softi varēs izmantot visu RAM. Nu, ok, 32-bitu softiem joprojām būs ierobežojums, ka katrs individuāli tas spēs izmantot šos ~3GB. Bet visi kopā tie spēs izmantot visu Tavu RAM.

 

Ja Tev ir izvēle, tad manuprāt patiesi nav jēgas mūsdinās ņemt 32-bit OS. Nākotne pieder 64 bitiem, un 64-bit Windows spēj perfekti laist visus 32-bit softus. Vienīgi ja patiesi nav kāda svarīga draivera vai jālaiž kāds specifisks softs (bet tas tomēr notiek ārkārtīgi reti, par spīti tam, ko saka NC), tad varbūt var padomāt par 32-bit OS vai pat vecāku OS (Vista, XP). Taču tas ir izņēmuma gadījums.

 

Pievienots: Ak, jā, par priekšrocībām - galvenokārt jau patiesi tas, ka vari izmantot 4GB un vairāk RAM. 64-bitu softi teorētiski var strādāt ātrāk par tādiem pašiem 32-bitu softiem uz tā paša CPU, bet tad tie ir specifiski jāpielāgo 64-bitu arhitektūrai, un pa lielākai daļai tā nebūs. Lai arī kaut kādi aprēķinu-intensīvi softi (video, attēlu un 3D profesionālā apstrāde) varētu arī būt taisīti tā, lai izmantotu visas 64-bit piedāvātās iespējas. Bet ikdienas lietotājam ar šādiem softiem parasti nenākas saskarties.

Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

jau gadu lietoju x64 windas (vista, tagad 7), problēmas nezinu iet viss rūkdams (gan Autocads gan geimi)

kā jau bija minēts 32 beidzās ar XP ;)

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Iespējams, bet ne vienmēr tas tā notiek. Joprojām ar Firefox nevaru skatīties WMV video, tapēc ka pats softa ražotājs limitējis iespējas. Vispār video ir tā lieta, kas vēl 64bit vidē nav atstrādāta. Arī VLC bremzējas uz Full Screen.

... un 64-bit Windows spēj perfekti laist visus 32-bit softus.

Link to comment
Share on other sites

// Lapsis ar 4gb ramiem - neviena 64bit draivera nav. sanāk lieki iztērēta nauda par to 1 gb ram :) Rezultāts tāds pats, ja būtu pircis ar 3 gb ramiem un būtu ietaupījis mazliet naudas :) tā tie cilvēki tiek apčakarēti :( piespiesti maksāt par to, ko nevar dabūt.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

wish, veikalā gandrīz nav jaunu lapšu, kuriem nebūtu 64-bit draiveru. Laptopa ražotāja lapa nav īstā vieta, kur tos meklēt, bet gan čipu ražotāju lapas!

Link to comment
Share on other sites

wish ta nu gan tu esi iepircies ...

man pusotru gadu vecs acers iet ar w7 rūkdams

vlc bremzējas ?

Labots - M@R$$
Link to comment
Share on other sites

Iespējams, bet ne vienmēr tas tā notiek. Joprojām ar Firefox nevaru skatīties WMV video, tapēc ka pats softa ražotājs limitējis iespējas. Vispār video ir tā lieta, kas vēl 64bit vidē nav atstrādāta. Arī VLC bremzējas uz Full Screen.

Pamēģini 64bit Media Player Classic.

Link to comment
Share on other sites

64-bitos pagaidām nav: Adobe Flash un Quicktime, tādēļ bieži vien nākas netu browsēt ar 32-bitu pārlūku.

Nez kapēc par 64-bitu Win runājot, neviens pat ar pušplēstu vārdu nepiesauca Execute Disable Bitu (hardware DEP) kas būtībā var pašos pamatos likvidēt iespēju eksploitot Buffer Overflow, iespēju pilnvērtīgi izmantot 64-bitu CPU pa tiešo, nevis 32-bitu emulācijas režīmā, neuzņēmību pret digitāli neparakstītiem draiveriem (rootkiti iet atpūsties), daudz vairāk pret ārējām iedarbībām noslēgtu kerneli (vīrusiem atkal grūtāk).

 

Lasāmviela šeit:

http://www.grc.com/securable.htm

Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks
Nez kapēc par 64-bitu Win runājot, neviens pat ar pušplēstu vārdu nepiesauca Execute Disable Bitu (hardware DEP) kas būtībā var pašos pamatos likvidēt iespēju eksploitot Buffer Overflow...
vēlreiz un lēnām

kas tas ir ?

parastam cilvēkam KAS TAS IR ?

un nach kam to vajag ...

 

ot cita lieta CADiski spēt remderēt video virs 20 gigi RAW ot manta ...

spēt ko algoritmiski perversu palaist - jā

 

a kas ir buferis kas Overflovojas tas neinteresē nevienu ...

Link to comment
Share on other sites

64-bitos pagaidām nav: Adobe Flash un Quicktime, tādēļ bieži vien nākas netu browsēt ar 32-bitu pārlūku.
A kāda ir atšķirība, vai pārlūks ir 32-bit vai 64-bit? Pārlūkiem lielais traucēklis ir neta ātrums, nevis milzu aprēķini klienta pusē.
Link to comment
Share on other sites

a kas ir buferis kas Overflovojas tas neinteresē nevienu ...

Tevi neinteresē. Tevis lietoto OS - gan. Un kā vēl. Tā ka maz neliekas.

Paskaties cik iznāk Win hotfikši, kuru apraksti sākas "... to prevent remote code execution"

Vismaz puse no visiem win fikšiem ir tieši par šo tēmu.

 

Es neesmu programmētājs tāpēc nepratīšu paskaidrot tik zinātniski (Mežaveci, Vilx - kur esat? Jums tā kā būtu jāzina), bet īsumā doma ir tāda, ka tiek noorganizēts lai lietotāja programmas dati aizņemtu vairāk vietu nekā tiem paredzēts. Tai "ekstra" vietā ir izpildāmais kods, ne visai labām darbībām.

Ar Execute Disable dzelžu līmenī tiek panākts ka atmiņas lauks ārpus bufera tiek nomarķēts kā neizpildāms - tikai datiem.

Un hakeris ar savu viltīgo kodu slaidi ieskrienas pret betona sienu.

 

tt2t - dabiska vēlme zem 64-bitu OS dzenāt 64-bitu aplikācijas. Adobe un Apple ir slinki jo nedz Flash nedz Quicktime joprojām neizmanto visas video akselerācijas iespējas, kuras sniedz mūsdienu videokartes.

Link to comment
Share on other sites

vēlreiz un lēnām

kas tas ir ?

parastam cilvēkam KAS TAS IR ?

un nach kam to vajag ...

Kruta figņa, kas datoru dzelžu līmenī padara drošāku pret daudziem vīrusiem, tai skaitā arī nākotnes vīrusiem. Apmierina skaidrojums? :)
Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

klau kas buferēna overflõvis ir, un ar kā to cīnīties i386+ modē - to man mācīja jau 94 gada fizmatos

bet atkārtoju jautājumu ... nachujam tas ir jāzin kādam OS lietotājam ?

Link to comment
Share on other sites

Paskaidrošu Tev saprotami:

 

Da ņihrena nah*j tas nav jāsapro jūzerim parastajam. Viņam tikai ir jāzin, ka tā herņa padara kompi drošāku, un ka tā ir pieejama Windows 64.

Link to comment
Share on other sites

Viņiem tas nav jāzina, viņiem ir svarīgi tikai tas ka 64-bitu OS uz 64-bitu dzelžiem ir drošāka jo apčakarēt dzelzisku aizsardzību ir daudz grūtāk.

Link to comment
Share on other sites

mhh, jūzerim vulgaris vispār nav jāzina, kas ir dators un kas ir OS.

Darba vietā viņam ir jālieto konsole, pie kā viņu nosēdina, pieņemot darbā.

mājās viņam ir jālieto tāda pati konsole ar "procesoru" zem galda. Un, ja kāds prasa par vindous versiju, droši jāsaka "nezinu, bet internets man ir zils!".

Link to comment
Share on other sites

Internets ir tāda liela melna kaste ar daudzām mazām zaļām lampiņām. Viņu lieto ar zilo E burtiņu. :on_the_quiet2:

Link to comment
Share on other sites

Vilx-: tu to lielo melno domāji "procesoru"? Nejauc - internets ir zils, apaļš, parasti stāv blakus vordam uz ekrāna.

Hakeri prot uzlikt sev arī sarkanu vai oranžu internetu. Arī kaimiņu Jānītis ir hakeris - viņš prot "ierakstīt programmu" katru reizi, kad kaut kas procesorā sabojājas. :>

Labots - tt2t
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...