Jump to content

Lodāmurs


Ģenerālis
 Share

Recommended Posts

Pirms 56 minūtēm , oxygen teica:

Zin, paprovētu šo lodāmuru , saprastu ka, laikam tomēr progress ir vajadzīgs arī šajā lauciņā

Es tak nesaku, ka progresu nevajag. Normāla lodēšanas stacija dara visu, ko Tu piemini. Es neredzu jāgu parastā rokas lodāmurā, ar tīkla štepseli galā, likt nez kādu softisku vadību.

Link to comment
Share on other sites

Artanis
Pirms 7 minūtēm , Didzis teica:

Es neredzu jāgu parastā rokas lodāmurā, ar tīkla štepseli galā, likt nez kādu softisku vadību.

Nu bet tur jau tā visa sāls, ka mūsdienās elektronika ir attīstījusies tiktāl, ka tagad jau fīčas, kas agrāk bija tikai lodēšanas stacijās par vairākiem simtiem, sāk parādīties pildspalvas lieluma hobijistu lodāmuros. Kaut vai piemēram, enerģijas taupīšanas/uzgaļa saudzēšanas režīms - kad lodāmurs nav stendā, uzgaļa temperatūra nokrīt uz izvēlēto līmeni. Tiklīdz kā paņem lodāmuru no stenda, pāris sekundēs uzkāpj atpakaļ līdz darba termperatūrai. Agrāk ko tādu piedāvāja tikai dārgie Weller/Hakko, stacijās ar holla efekta sensoriem rokturī. Tāpat arī maināmie uzgaļi ar keramikas sildelementiem. Vai precīzs termodevējs pašā uzgalī. Tās visas ir fīčas, par kurām gadus desmit atpakaļ hobijisti varēja tikai sapņot.

Labots - Artanis
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Artanis

Šņukur, staigā taču beidzot tālāk. Kapēc tu tik šausmīgi centies paspīdēt ar savu humoru jau otro reizi rakstot bullshitu? Vai tev nav savā kolhozā jāgāna valdība, vai kas tamlīdzīgs noderīgāks? Es, protams, ticu, ka tu nekad dzīvē neesi normālu (ne-PSRS ražotu) darbarīku turējis rokā, bet tapēc taču nevajag savu stulbumu izrādīt tā, ka pa visām porām spiežas ārā.


Ļoti žēl, ka ne Lizardam ne Mārtiņam, ne kādam citam ar apgriezieniem te vairs nav korkas - viņi tevi parasti proaktīvi apklusināja jau laicīgi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Didzis teica:

Es tak nesaku, ka progresu nevajag. Normāla lodēšanas stacija dara visu, ko Tu piemini. Es neredzu jāgu parastā rokas lodāmurā, ar tīkla štepseli galā, likt nez kādu softisku vadību.

man ir parastākais 15eur lodāmurs ar cietu 220V vadu un ar kloķīti iestādāmu temp. Spriežot pēc sild aktivitātes LED tiek kontrolēts ar PID tātad mikrokontrolieri. imho pamatoti un brīnišķigs rezultāts.

Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , Artanis teica:

strādā no 4S lipo baterijas vai laptopa lādētāja

Ekk, kā man pirms pāris dienām būtu noderējis lodāmurs, kurš ir (1) gana jaudīgs un (2) strādā no baterijām… Savajadzējās pagarināt 5x2.5 kabeli uz lauka. Varētu jau paņemt pagarinātāju, tikai skāde tāda, ka tas lodējamais kabelis nodrošina elektrību visās pieejamajās rozetēs :D

 

Nu neko, ņēmu UPS, ar puņķiem pie UPS pieslēdzu akumulatoru, ar vēl šaubīgākiem puņķiem pie UPS pieslēdzu arī pašu lodāmuru un kaut kā lodēju. Bet nu atkal skāde - ja 25W (vai 30W?) lodāmurs ar 4mm diametra vara drāti uzgaļa vietā mājas apstākļos man līdz šim jebkāda apjoma alvas pikučus ir spējis izkausēt un izkarsēt kaut kādus RC "power distribution boardus" tā, ka nevar rokās noturēt, tad tur, uz lauka, nemaz tik veikli negāja.

 

Lai nu kā, nesaprotu, kāpēc joprojām nav pieejami ar bateriju darbināmi ~30W lodāmuri saprātīgā izmērā un cenā.

 

pirms 6 stundām , Zux teica:

Nav austiņu pieslēgumvieta, nevar dzirdēt cik silts..

Ir tak USB - uzliec custom firmwari, austiņas pie USB un varēsi dzirdēt ne tikai to, cik silts, bet arī radio paklausīties. Pašu lodāmuru kā antenu varēsi izmantot.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Artanis
Pirms 40 minūtēm , abi teica:

gāzes lodāmuriņš - pildspalva?

+1 

Lauka apstākļos, priekš kabeļiem un rupjākiem darbiem, šitais tomēr pārsit arī akumulatoru lodāmuru.

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

Pārsit tāpēc, ka neviens nav pacenties uzražot normālu akumulatora lodāmuru. Mūsdienās nav nekādu problēmu kaut 100W no vienas 18650 dabūt.

 

Kaut kā negribas reizi 3-5 gados, kad to lodāmuru savajagas kaut kur "uz lauka", attapties pie "tukša" lodāmura. Turklāt tur, ārā, blakus lodējumam bija gana daudz plastmasas, kuru nedrīkstēja kausēt.

 

Aķa lodāmuru arī mājas apstākļos būtu ērti lietot. Tas vads tomēr nereti traucē - vai nu pārāk garš un jādomā, kā novietot lodāmuru, lai netrāpītu vadam, vai arī pārāk īss un nemaz nevar normāli tikt klāt lodējamajai detaļai. Nu un jāskatās, lai bērni nepaķertu to vadu…

 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 23 minūtēm , binary teica:

Aķa lodāmuru arī mājas apstākļos būtu ērti lietot.

Nu nu! 

Aķis tomēr ir smags un izlādējas visnepiemērotākā brīdī. Man ir ķīniešu lodēšanas stacija. Kaut kāds hakko klons. Nu viss supe dupe! Un lēti! 

Kaut kas līdzīgs šim bet pirku letāk ap 80 eur.

https://www.ebay.co.uk/itm/CSI-900-Digital-Desoldering-Hot-Air-Rework-Station-50W-Soldering-Iron-UK-Co/321662259015?epid=1743912264&hash=item4ae4908f47:g:XasAAOSw~ZdVfziB

 

Man pietiek un karstā gaisa fens ne tā ka bieži bet noder.

Link to comment
Share on other sites

50g nav smags. Pret "izlādējas visnepiemērotākajā brīdī" ir tik ļoti viegli cīnīties, ka vienīgais, kā to apgalvojumu var nosaukt, ir spams vai troļļošana.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , binary teica:

Kaut kā negribas reizi 3-5 gados, kad to lodāmuru savajagas kaut kur "uz lauka", attapties pie "tukša" lodāmura. Turklāt tur, ārā, blakus lodējumam bija gana daudz plastmasas, kuru nedrīkstēja kausē

Normāls gāzes lodāmurs neko lieki nesilda un uz lauka vai staba galā ar to daudz vieglāk strādāt. Nav salīdzināms enerģijas daudzums gāzes baloniņā un akumulatorā. Gāzinieks dos gan lielāku karstumu un, pie vienāda darba ilguma, būs daudz vieglāks un lētāks. Gāzinieks var stāvēt kaut piecus gadusun būs darba kārtībā, bet akumulators pa tik ilgu laiku būs nobeidzies. Nesekosi tak gadiem ilgi līdzi akumulatora stāvoklim. Mājās uz vietas  cilāt bezjēgā akumulatoru ir pilnīgi garām. Nekā labāka par barošanu no tīkla neviens nav izdomājis. 

 

pirms 3 stundām , Usins teica:

man ir parastākais 15eur lodāmurs ar cietu 220V vadu un ar kloķīti iestādāmu temp

Man tieši tāds pats, ar maināmiem uzgaļiem, stāv instrumentu izbraukuma somā. Nezinu, kā tas tura to temperatūru, bet kautkā man baigi neprasās pēc vēl kādām fīčām. Darbnīcā, tā cita lieta.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , binary teica:

Mūsdienās nav nekādu problēmu kaut 100W no vienas 18650 dabūt.

IMHO akumulatora lodāmuram labākais rušinājums ir universāls lodāmurs uz 12-24V ar vadu atsevišķi un akumulators atsevišķi. Ieliekot pašā lodāmurā 3 gabalus akumulatorus 18650 tas vairs nebūs ne maziņš, ne viegls, ne ērts lietošanā.

50W lodāmura darbināšana no viena 18650 elementa, pat ja tas darbosies tomēr ir pārāk ekstremāli.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711
pirms 11 stundām , Artanis teica:

Tāpat arī maināmie uzgaļi ar keramikas sildelementiem.

Kad Argusā kaut kad sen atpakaļ pirku sev 30w lodāmuru, pārdevējs teica, ņem labāk keramisko! Man galvā pirmā doma - būs laikam dārgi...  Bet nekā, zem dešuka nopirku! :)

Link to comment
Share on other sites

pirms 20 stundām , Firza teica:

IMHO akumulatora lodāmuram labākais rušinājums ir universāls lodāmurs uz 12-24V ar vadu atsevišķi un akumulators atsevišķi. Ieliekot pašā lodāmurā 3 gabalus akumulatorus 18650 tas vairs nebūs ne maziņš, ne viegls, ne ērts lietošanā.

50W lodāmura darbināšana no viena 18650 elementa, pat ja tas darbosies tomēr ir pārāk ekstremāli.

IMHO lodāmurs ar ārēju akumulatoru nav ne ar ko labāks par parastu 220V lodāmuru ar UPS. Man gribas kā reiz "bezvadu" lodāmuru.

 

50W priekš 1gab 18650 ir štrunts, tur pat 15A nesanāk, turklāt neba nu visu laiku tos 50W jātērē. Cik internetos var atrast, tā pati Tesla no savām 18650 pie slodzes rij vairāk. Nu ko, turpmāk turēsies vismaz 10km attālumā no jebkuras Teslas? Jo tur tak tiek mocīta nevis viena 18650, bet vesela kaudze tādu. Protams, neba nu laptopa baterijas celles tur būtu lietojamas. Ja no 18650 form faktora bail, tad var izvēlēties arī kādu citu form faktoru un/vai ķīmiju. Protams, drošības labad ir vērts pasekot līdzi baterijas temperatūrai.

 

Pats no 6gab 1000 mAh lipo šūnām (jā, nav gluži 18650, bet nu … ir pat mazākas par 18650) esmu pīķos ap 2kW jeb ap 80A dabūjis, testējot zālespļāvēju, bet jā, tā bija bateriju mocīšana - konkrētās baterijas paredzētas līdz 50A (~200W uz celli) slodzēm pīķos, 25A (~100W uz celli) ilgstošai slodzei, cik nu ilgstoša tā var būt 1 Ah baterijai. Un tās ir salīdzinoši lētā gala litija bačas ar ļoti viduvējiem rādītājiem.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711
pirms 3 stundām , binary teica:

turklāt neba nu visu laiku tos 50W jātērē.

2000mah cellei tās būtu aptuveni 10 minūtes darba. Daudz jau tas nav, bet kaut ko salodēt var!

 

Link to comment
Share on other sites

erikonkulis
2018.05.18. , 21:46, binary teica:

gana jaudīgs un (2) strādā no baterijām

ebayā pa piecīti nopirku lodāmuru uz gāzes lai autiņam varu šo to salodēt ārā. zajebis iet. depo tāds pats mēsls pa 30

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Ērikonkul, vari lūdzu linku iemest?

Link to comment
Share on other sites

2018.05.20. , 01:54, viesturs0711 teica:

2000mah cellei tās būtu aptuveni 10 minūtes darba. Daudz jau tas nav, bet kaut ko salodēt var!

Nez, ko gan tu lodē, ja tev 50W lodāmuru nepārtraukti jākarsē 10 minūtes? Nez, tiem darbiem, kas man parasti ir aktuāli, 25W (30W?) lodāmurs lielu daļu laika pavadīja izslēgtā stāvoklī (kā uzkarsa, tā izslēdzās). Domāju, ka ar tādu 18650 pusstundai vajadzētu pietikt, ja vien nelodē 5x6m² kabeļus vai ko tml. Un ja to lodāmuru lieto pie galda, tad nav grūti to pusstundu izvilkt kaut līdz "24/7".

 

Protams, tas lodāmurs nebūs tik elementārs kā pie 18650 caur slēdzi pievienota nihroma stieple, kas izvilkta caur keramikas cauruli, bet nu var uztaisīt kompaktu, ērtu aķa lodāmuru, ar kuru var strādāt gan caurām dienām darbnīcā, gan šad tad paņemt līdzi "uz lauka". Pat ja no tās baterijas var pastrādāt 10-20 minūtes, reizēm tas var izglābt visu dienu. Ja nu ļoti gribas vadu - var tak lodāmuram uztaisīt caurumu, kurā to vadu iebāzt.

 

pirms 14 stundām , erikonkulis teica:

ebayā pa piecīti nopirku lodāmuru uz gāzes (..)

Cik ir lasīts, tad tā ir €5 vērta loterijas biļete - var paveikties, un var sanākt līdzīgi kā ar citiem lētā gala Ķīnas štruntiem no ebay.

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , viesturs0711 teica:

vari lūdzu linku iemest?

Domāju ka šis šo domā, vienīgais iesaku butāna gāzi gan nopirkt Depo,  man ir miniatūrs gāzes deglis, uz šķiltavu gāzas gan sūdīgi strādāja uz butāna visi problēmas pazuda.

https://www.ebay.com/itm/Gas-Blow-Torch-Soldering-Iron-Gun-Refillable-Butane-Pen-Tool-LW/182387276713?epid=1384968347&hash=item2a7720fba9:g:5p4AAOSwJ7RYT1jg

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

erikonkulis
Pirms 23 minūtēm , jema teica:

Domāju ka šis šo domā,

jā, šis pats

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, binary teica:

var uztaisīt kompaktu, ērtu aķa lodāmuru, ar kuru var strādāt gan caurām dienām darbnīcā, gan šad tad paņemt līdzi "uz lauka"

Uztaisīst gan jau var daudzko, bet kurš to pirks. Tu esi pirmais cilvēks, kurš fano par akumulatora lodāmuru. Kā teici ''uz lauka'' laikam esi maz strādājis. Akumulators ''uz laika'' vai ''staba galā'' vienmēr nosēžās visnepiemērotakajā brīdī. Tas ir Merfija likums. Gāzes lodāmuram paņem līdzi gāzes baloniņu un bēdu nezini. Gāziniekam var uzgriezt lielāku liesmu un vējā salodēt arī resnus vadus. Ar 30W un mazu akumulatoru nekas tāds nav iespējams. Man instrumentu somā visu laiku līdzi ir lodāmurs, bet izmantoju es to salīdzinoši reti. Akumulators ilgākā laikā pašizlādejas un īstajā brīdī noteikti būs tukšs. Gāze ''neizlādejas'' un gāzes lodāmurs vienmēr ir darba gatavībā. Akumulators ir  smagāks par gāzi un nafig līdzi staipīt lieku svaru. Man gāzes lodāmurs kalpo jau divdesmit gadus, bet neviens akumulators tik ilgi neizrturēs. Vārdu sakot, es neredzu nevienu akumulatora lodāmura priekšrocību salīdzinājumā ar gāzes lodāmuru.

Link to comment
Share on other sites

Visu nosaka eksperiments. Kādam ir jāuztaisa tas akumulatora lodāmurs un jāpalaiž tirgū. Vai nu aizies vai neaizies. Piemēram man riebjas tā koniskā lodāmuru gala forma, kāda tagad ir lielākajai daļai nopērkamo daiktu, arī iepriekšējā linkā esošajam gāzes verķim. Bet redz, kā iet uz urrā. Laikam es viens tāds, kam neērti ar tādu lodēt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , Didzis teica:

Tu esi pirmais cilvēks, kurš fano par akumulatora lodāmuru.

Varbūt tāpēc, ka visi līdzšinējie aķu lodāmuri ir bijuši 5W, 8W, max 12W (konkrētāk Weller BL60MP), barojās no AA tipa baterijām (tas weller aparāts gan ir modernāks - barojas no li-ion; 45 minūtes darba jeb 1100 solder joints), bija neparocīgā korpusā?

Nu ok, kaut kad nesen austrālieši sāka tirgot modernākus, jaudīgākus. Kā paši raksta - uzkarst 4 sekundēs un varot pat 10 AWG vadus lodēt. Bet nu šie konkrētie ir palieli - gan svara, gan cenas ziņā.

Un ko tu teiksi par to baru, kas taisa DIY lodāmurus, kas barojas no 18650? Viņi nefano?

 

Edit: no modernākiem ir vēl Stannol ST-80 ar 2000 mAh li-ion, bet nu 6W tikai. Prasītos tomēr kaut kas vismaz 25-30 W robežās.

 

Pirms 26 minūtēm , Didzis teica:

Kā teici ''uz lauka'' laikam esi maz strādājis.

Jā, maz. Toties esmu mājās lodējis plati, kas ievietota putuplasta lidaparātā - fig tur gāzi bāzīsi klāt. Protams, protams - ja jau mājās, tad kur problēma pie vada pieslēgt… Problēma vada garumā - pagāja kāds laiks, kamēr izdomāju, kā to lidaparātu turēt, lai kaut cik veiksmīgā leņķī ar lodāmuru tiktu klāt.

 

Pirms 26 minūtēm , Didzis teica:

Akumulators ilgākā laikā pašizlādejas un īstajā brīdī noteikti būs tukšs. Gāze ''neizlādejas'' un gāzes lodāmurs vienmēr ir darba gatavībā.

Zini, es to lodāmuru nemestu instrumentu somā un neņemtu no viņas reizi trīs gados. Es viņu lietotu arī mājās katru reizi, kad kaut ko vajag salodēt - baterija faktiski vienmēr būtu darba kārtībā. Ideālā gadījumā tai aķī visu laiku būtu ap 4V (ar iespēju nodzīt līdz kādiem 3.8V, piespiežot kaut kādu "prepare for long-term storage" pogu). Ja pienāktu laiks, kad vairāk jāpastrādā ārpus mājām, tad nebūtu problēma nopirkt pāris rezerves baterijas (lai gan … mājās tāpat šobrīd 4gab mētājas - pirku priekš skrūvgrieža, tikai BMS izrādījās štruntīga, tā nu skrūvgriezis pagaidām palicis bez aķa).

Ja par pašizlādi, tad lipo aķi man skapī gadiem ilgi saglabā visnotaļ konstantu uzlādes līmeni. Nekas tur neizlādējas. Nez vai li-ion šajā ziņā būtu sliktāki.

Par gāzes "neizlādēšanos" gan ir lasīts pretējs viedoklis. Jā, protams, ja tas verķis pērnajā gadsimtā normāli maksāja un to ražoja normāls ražotājs, tad neizlādēsies, bet @erikonkulis un @jema minētais "par piečuku" uzticību šajā ziņā it nemaz nevieš.

 

Pirms 26 minūtēm , Didzis teica:

Vārdu sakot, es neredzu nevienu akumulatora lodāmura priekšrocību salīdzinājumā ar gāzes lodāmuru. 

Tu neredzi, bet tev derētu kādreiz tomēr saprast, ka pasaule neapstājas pie tavas instrumentu somas, tavas pieredzes un tavas (ne)redzēšanas.

Labots - binary
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Hm, kā tam gāzes lodāmuram var uzturēt vajadzīgo konstantu temperatūru ?

Man, ja darīšana kur nav elektrības, tam TS100 par barokli kalpo akumulatoru bloks no 18650 . Nu vajadzēja kompaktu akumulatoru priekš eholota. Pie reizes izmantoju arī citur, kur vajag jaudīgu , kompaktu uz 12-14V.  Nu saslēdzu paralēli 3gab. šitādus  piepirku tos 18650 un ir āķis kas vienmēr ''kaujas  gatavība'' ja vajag jaudīgu un kompaktu. Varēja jau speciālos lielām strāvām tipa šo , bet nedaudz baida ja kas uz īso, tad ātri uguņošana. Labāk parbaudītākos 18650. Ja jau prasti, lauku apstākļos un blakus mašina, tad , protams nav ko čakarēties -paņemam no mašinas aķa un pieslēdzam tam lodāmuram. Nu tas TS100 ir ''visēdājs'', var slēgt plašā sprieguma diapazonā.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , oxygen teica:

Varēja jau speciālos lielām strāvām tipa šo , bet nedaudz baida ja kas uz īso, tad ātri uguņošana.

Turnigy baterijas nevieš uzticību. Tad jau labāk Gens ace. Ja svars nebiedē, tad var arī svina aķi paķert, kaut vai no lētajiem LONG WP7.2-12. Vienīgi jālādē 20 stundas, nevis 20 minūtes :D

 

Par uguņošanu - to jau arī ar 18650 var dabūt (nu ne gluži tām, kas laptopos :D ar tām tikai auto atslēgu korpusu var mēģināt izkausēt :D). Ar šeit minēto gāzi arī var uguņošanu sarīkot. Arī lodāmurs ar vadu nav nekāds diži drošais - gan bērns var aiz vada uzraut sev virsū, gan tas lodāmurs var pats sev vadu pārkausēt, visādi var gadīties (un visādi ir gadījies - gan ar baterijām, gan ar gāzi, gan ar lodāmuru vada galā).

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , binary teica:

un visādi ir gadījies - gan ar baterijām, gan ar gāzi, gan ar lodāmuru vada galā).

Secinājums, nekuj lodēt!!! :biggrin:

  • Atbalstu 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Artanis
Pirms 36 minūtēm , binary teica:

Turnigy baterijas nevieš uzticību.

Kādēļ tā? Es gadiem lietoju Turnigy no Hobbykinga gan dronos, gan dažādos savus DIY projektos, un līdz šim kalpojušas teicami.

 

Pirms 50 minūtēm , oxygen teica:

Nu tas TS100 ir ''visēdājs'', var slēgt plašā sprieguma diapazonā.

+1  Tiešām lielisks verķis. No 11 - 30V bez problēmām.

 

 

Pirms 36 minūtēm , binary teica:

gan tas lodāmurs var pats sev vadu pārkausēt

Silikona kabeļi for the victory.

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Artanis teica:

Silikona kabeļi for the victory.

O jā, tikai es parasti lodāmuriem un citiem instrumentiem nemainu kabeļus :D

 

Pirms 4 minūtēm , Artanis teica:

Kādēļ tā?

Nu man nanotechi uzpūtās kā baloni (jāpiebilst gan, ka kaut kādā mērā tas varētu būt nepareizas glabāšanas dēļ).

Klīst arī baumas, ka viņiem norādītie discharge reitingi neatbilstot reālajām spējām.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , binary teica:

Bet nu šie konkrētie ir palieli - gan svara, gan cenas ziņā

Fiziku neapmānīsi un akumulatori, pie viena enerģijas daudzuma, ir ievērojami lielāki un smagāki par gāzes baloniņu. Darbnīcas apstākļos ērtāk izmantot lodēšanas staciju, bet izbraukumā uz lauka gāzi. Profesionālam darbam vajag stabilus, vieglus un ērtus instrumentus. Es esmu kapis pa trepēm Ogres radioreleju tornī'un ir milzīga starpība, vai kāpjot piedot potenciālo enerģiju vieglam gāzes lodāmuram, vai stiept augšā akumulatorus. Es saprotu, mēs runājam par pilnīgi dažādām lietām. Pielodēt kādam dronam pāris vadiņus ar akumulatora lodāmuru protams var, bet nopietnam profesionālam darbam tas neder. Man lodāmurs, darba vietā, ieslēdzas kopā ar apgaismojumu un lodēts tiek nepārtraukti. To neviens akumulators nevar pavilkt.

 

pirms 2 stundām , M_J teica:

Piemēram man riebjas tā koniskā lodāmuru gala forma

Koniskā uzgaļa forma vajadzīga lodējot SMD detaļas, kuras tagad pārsvarā izmanto. Ir maināmie uzgaļi un, ja nepatīk konuss, uzskrūvē plakano galu. Nav tak krievulaiki, kad bija tikai viena tipa lodāmuri. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Didzis teica:

Darbnīcas apstākļos ērtāk izmantot lodēšanas staciju, (..)

Man lodāmurs, darba vietā, ieslēdzas kopā ar apgaismojumu un lodēts tiek nepārtraukti. To neviens akumulators nevar pavilkt.

Un kas traucē "staciju" uztaisīt kā lādētāju? Dremelim, piemēram, savulaik bija skrūvgriezis (sagooglējams kā Dremel 1120), kas paredzēts nepārtrauktai lietošanai darbnīcas apstākļos - kamēr skrūvgriezis nav rokās, tikmēr tas stāv lādētājā. Reāli ērts instruments, turklāt, lai arī paredzēts lietošanai darbnīcā, var jebkurā brīdī paķert "uz lauku". Siltumnīcu vienā piegājienā uzbūvēt gluži nevar (10m² siltumnīcai ar tādu skrūvgriezi jāatvēl 2 vakarus), bet ja "uz lauka" vajag kaut ko fiksi saskrūvēt, tad ir OK. Profesionālim, kam māju meža vidū jābūvē, ar tādu nepietiks, bet nu … neba nu visiem jābūvē mājs nekurienes vidū. Tas pats ar lodēšanu - neba nu visi lien torņos pie radiorelejiem.

 

Jebšu tev tas "nepārtraukti" nozīmē, ka tu 8h no vietas turi lodāmuru rokā?

 

Pirms 3 minūtēm , Didzis teica:

Es esmu kapis pa trepēm Ogres radioreleju tornī (..)

Malacis. Ar to arī apsveicu. Es gan neesmu tur kāpis. Un visticamāk arī nekāpšu. Ar kaut kādiem augstumiem vienīgā darīšana ir bijusi "izkrišana" no lidmašīnas ~3km augstumā (mēģinājums lekt ar izpletni) un laišanās no pamestas sanatorijas jumta, karājoties kaut kādā trosē. Ne vienā, ne otrā gadījumā nejutu vajadzību pēc lodāmura.

 

Lielāka ir iespēja, ka man vajadzēs kādu atrautu vadu pie kādas plates pielodēt (tam pašam dronam / lidmašīnai / zāles pļāvējam / mašīnas sensoram / whatever), bet nu tas būs tiešām "vadiņš", nevis "kabelis". Un pasaulē tādu kā es netrūkst.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 57 minūtēm , Didzis teica:

Koniskā uzgaļa forma vajadzīga lodējot SMD detaļas, kuras tagad pārsvarā izmanto.

Tieši SMD detaļas pārsvarā arī lodēju. Vairākkārtīgi esmu mēģinājis piespiest sevi iemīlēt to konisko galu. Nesanāk. Man arī SMD detaļas (603, 805 utt.) labāk patīk lodēt ar mazu, smailu, bet plakano galu.

Link to comment
Share on other sites

M-J, man ir tieši tāpat un izmantoju es plakanos galus. Spics un konisks noder tikai pie šausmīgi smalkiem darbiem, bet vadiņus ar tādu lodēt nav ērti.

1 stundu atpakaļ, binary teica:

Jebšu tev tas "nepārtraukti" nozīmē, ka tu 8h no vietas turi lodāmuru rokā

Ir nācies arī vairāk stundas turēt rokā lodāmuru, bet citādāk lodēšanas stacija vienmēr stāv ieslēgta.

 

1 stundu atpakaļ, binary teica:

Un pasaulē tādu kā es netrūkst.

Tapēc jau ir profesionaļi un amatieru instrumenti. Tev, kā amatierim, gan jau pietiiktu ar akumulatora lodāmuru, bet man tādu nafig nevajag. Ja godīgi, tad vispār nemīlu akumulatoru darbarīkus. Mētajās vairāki elektriskie skrūvgrieži un visiem nobeigušies akumulatori. Lielajai skruvmašīnai jau sen esmu paŗgājis uz citiem akumulatories, jo orģinālos vienkārši neatmaksājas pirkt. Lētāk jaunu instrumentu komplektā nopirkt. Tā faktiski ir ar visiem akumulatoru darbarīkiem. Pats aparāts vēl ilgi varētu kalpot, bet aķītim kirdik.

Link to comment
Share on other sites

Tagad ir tāds fenomens, ka lielākā daļa jauno flekšu, urbjmašīmnu, figūrzāģu un citu instrumentu ir uz aķiem, nevis pie tīkla slēdzami. Ja ikdienā vajag, tad OK, ir ērti un nav jau arī žēl samaksāt, bet ja vajag 3 reizes pusgadā?

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711
pirms 6 stundām , binary teica:

Domāju, ka ar tādu 18650 pusstundai vajadzētu pietikt, ja vien nelodē 5x6m² kabeļus vai ko tml.

Man parasti maksimums kādi 2.5 - 4 kvadrāti sanāk lodēt. Ērtāk ir ja lodāmurs ir ieslēgts kamēr tu strādā, bet var arī paslēgāt turpu šurpu. Tiesa kamēr lodāmurs uzkarst, arī paiet laiks.

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Guncha teica:

lielākā daļa jauno flekšu, urbjmašīmnu, figūrzāģu un citu instrumentu ir uz aķiem

Tehniski jau ir iespējams uztaisīt akumulatora zāģi vai fleksi un ja vajag kādu atslēgu nogriezt pažobelē, tad tāds fleksis noder. Cita lieta, ja vajag betonā caurumus urbt, vai kārtīgas metāla konstrukcijas taisīt. tad ar tiem akumulatora pļerdakiem neko nopietnu neiesāksi. Vienīgais profesionāli izmantotais akumulatoru darbarīks ir skrūvmašīna ar ko riģipsi skrūvēt. Grīdas dēļus ar akumulatora zāģi nezāģē un metinātājs dzelžus griež ar no tīkla darbināmu fleksi.

 

pirms 4 stundām , Guncha teica:

ja vajag 3 reizes pusgadā

Tad atkal iestājas problēma, jo nav darbarīkam profesionāls pielietojums un diez vai instruments atmaksāsies. Akumulators nosprāgs lieto vai nelieto darbarīku.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
pirms 5 stundām , Guncha teica:

bet ja vajag 3 reizes pusgadā?

Ja dārgs instruments, tad varbūt ietderīgāk noīrēt vai aizņemties.

Es cenšos pieurēties pie minimālisma, ja kautko neesu lietojis 90 dienas, tad ja vērts pārdot, tad pardodu, ja nē atdodu kādam vai izmetu. savādāk lēnā garā apaugu ar visādām lietām, instrumentiem kuriem nav pielietojuma, bet tik aizņem vietu. 

Labots - AndrisBB
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Nu ar trīs akumulatoriem virknē es niekojos metināt jau pirms četrdesmit gadiem. Tad jau sanāk, ka man bija portatīvais metināmais aparāts ?

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Didzis teica:

Vienīgais profesionāli izmantotais akumulatoru darbarīks ir skrūvmašīna ar ko riģipsi skrūvēt.

 

Ne vienmēr.

 

bosch-screw-guns-sg450-64_1000.thumb.jpg.df3591b0a063acd2ecffcf961c79110e.jpg

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...